Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρίγωνα κάλαντα μες στη γειτονιά και μια καρδούλα να χτυπάει σε κάθε κοιλιά... ​🤰​​🎅​​🎄​


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφη ημέρα εύχομαι σε ολες μας ❤️❤️
 

Διαβαζα χθες στο Ίντερνετ για μικρές ωοθήκες (έκανα το λαθος) και λέει ρε κορίτσια ότι αυτό μπορεί να είναι και πάθηση που συμβαίνει σπάνια κάτω των 40 και η εξωσωματική είναι μονόδρομος…δεν ξέρω αλήθεια από χθες μου έχουν κοπεί τα πόδια…

Είναι γνωστό ότι αν ψάξεις κάτι υγείας στο ίντερνετ θα σου πει ότι πεθαίνεις μεθαύριο. Εδώ εγώ έψαξα κάτι για τον τράχηλο για την εγκυμοσύνη και μου έβγαζε φωτογραφίες με καρκίνο του τραχήλου. Λέω ήμαρτον πια, αν δε σου βγάλει ότι έχεις καρκίνο θα σου βγάλει ότι έχεις πολύ σπάνια ανίατη νόσο. Και πας στο γιατρό και σου λέει τυχαίο είναι ή α άγχος έχεις ή αυτές οι τιμές δε θεωρούνται ασυνήθιστες κλπ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hopemumtobe είπε:

@Froufro Καλό ταξίδι κορίτσι μου!!! Η εισαι ηδη Αθηνα?💗

Ευχαριστώ!!! Είμαι ήδη κ απόγευμα πετάω ξανά! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Δεν δικαιουνται οσες κανουν επιχορηγηση απο το κρατος? οοοοοταν πρωτοδιοριστηκα στην δημοσια υπηρεσια ειμουν στο υπ υγειας και ειχα αναλαβει και το κομματι των εξωσωματικων.. δλδ παραλαμβανα τις αιτησεις και τις εστελνα στην επιτροπη για εγκριση.. δεν θυμαμαι το ποσο ασε που ηταν και λιρες

Δεν ξέρω η νύφη μου αν πήρε κάτι πίσω από το κρατος δεν την ρώτησα ποτέ! Και όταν γεννήθηκε το μωρό επειδή έπρεπε να χειρουργηθεί ήταν ακριβώς μολις έγινε το ΓΕΣΥ και φάνηκαν τυχεροί… θα το ψάξω νομίζω έχει επιχορήγηση αλλά πάλι θα είναι και με ειδικά κριτήρια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

@Raf123 μου δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ από το άγχος που θα ταξίδευα κ σκεφτόμουν κ εσένα... στεναχωρήθηκα που χάλασε η ψυχολογία σου 

@Antonia2 μου πιστεύω να είσαι καλά από εδώ κ πέρα, δεν νομίζω να ξανακάνεις πυρετό 

Σε ευχαριστώ που με σκεφτόσουν 💕💕 πως είναι το μικρούλη;; Είναι η πρώτη κρυάδα θα μου περάσει το ξέρω θα πάμε κ το ταξίδι μας σε 2 εβδομαδες περίπου όλα καλά ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Είναι γνωστό ότι αν ψάξεις κάτι υγείας στο ίντερνετ θα σου πει ότι πεθαίνεις μεθαύριο. Εδώ εγώ έψαξα κάτι για τον τράχηλο για την εγκυμοσύνη και μου έβγαζε φωτογραφίες με καρκίνο του τραχήλου. Λέω ήμαρτον πια, αν δε σου βγάλει ότι έχεις καρκίνο θα σου βγάλει ότι έχεις πολύ σπάνια ανίατη νόσο. Και πας στο γιατρό και σου λέει τυχαίο είναι ή α άγχος έχεις ή αυτές οι τιμές δε θεωρούνται ασυνήθιστες κλπ. 

Ναι ναι το ξέρω πάντα λεω στους άλλους να μην κοιτάνε γιατί θα τους βγάλει πεθαμένους οντως…αν και η αλήθεια δεν είχε και πολλά να διαβάσεις για αυτό που μου είπε ο γιατρος αλλα ότι βρήκα με άγχωσε 🤪 εντάξει ότι είναι θα το αντιμετωπίσω από τον καινούργιο χρόνο γιατί τώρα κ λόγο γιορτών δεν προλαβαίνω να κάνω κάποια εξέταση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Μπράβο κορίτσι μου που είσαι καλύτερα! Έχω κι άλλο παράδειγμα στο περιβάλλον που η τρίτη δόση του έκανε πυρετό ενω οι πρωτες δυο τιποτα! Καλη ανοσια💗 Περιμενουμε νεα σου οταν εχεις για σακχαρο αν και αποτι καταλαβα απο σχολιο αλλοων κοριτσιων μαλλον ειναι οκ.

 

@misofeggaro Περιμένουμε νέα αγαπημένη μου💗

Κορίτσι μου πραγματικά προσπαθησε να αφησεις το ιντερνετ γιατι μονο αγχος μπορει να σου δημιουργησει. Και σοτ τελος λογω αγχους θα αρχισεις να εχεις προβλκηματα που δεν θα ειχες και θαα εμποδιζεις συλληψη. Εαν εχεις ακομη απορια καλυτερα παρε ενα τηλ το γιατρο για να μη τα σκεφτεσαι μονη σου. Και ακολουθησε μονο οτι σου ειπε ο γιατρος σου.  💗

 

Καλη επιτυχια στον επομενο μηνα κοριτσι μου! Ας ειναι γουρικο το 2022💗

Ναι ναι εχεις δίκιο κορίτσι μου :) ελπίζω οι ορμονικές να βγουν καλές ελπίζω τουλάχιστον σε αυτό και απλά να ήταν οπως είπατε ενας κακός κύκλος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ναι ναι το ξέρω πάντα λεω στους άλλους να μην κοιτάνε γιατί θα τους βγάλει πεθαμένους οντως…αν και η αλήθεια δεν είχε και πολλά να διαβάσεις για αυτό που μου είπε ο γιατρος αλλα ότι βρήκα με άγχωσε 🤪 εντάξει ότι είναι θα το αντιμετωπίσω από τον καινούργιο χρόνο γιατί τώρα κ λόγο γιορτών δεν προλαβαίνω να κάνω κάποια εξέταση 

Εγώ πάντως στην αναζήτηση μου για το θέμα σου βρήκα πολύ πιο ψύχραιμα πράγματα, ότι οι ωοθήκες αλλάζουν μέγεθος ανάλογα τη φάση του κύκλου, την ωοθυλακιορρηξια, το στρες και τις ορμόνες. Δηλαδή η πρώτη σκέψη είναι ότι για να σου λέει ότι είναι μικρές, κάτι δεν έχει πάει καλά σε αυτό τον κύκλο και υπάρχει αναντιστοιχια φάσης κύκλου - μεγέθους ωοθηκών, παρά ότι κάτι σοβαρό συμβαίνει. 

Το Σεπτέμβρη που πήγα για υπέρηχο και τεστ ΠΑΠ ο γιατρός μου είχε πει ότι όλα τα ωοθυλακια ήταν πολύ μικρά για τη φάση του κύκλου που ήμουν, αλλά ότι μπορεί απλά να αργούσα να κάνω ωορρηξια, μπορεί και να μην είχα κυρίαρχο ωοθυλακιο στον κύκλο. Τελικά όντως είχα θετικό τεστ ωορρηξιας, αλλά αρκετά πιο μετά. Εγώ στο μυαλό μου σκεφτόμουν ότι μάλλον δεν κάνω ωορρηξια ποτέ (και ότι τα ωορρηξιας είναι ψευδως θετικά γιατί προσπαθεί ο οργανισμός να κάνει) γιατί ποτέ δεν έχω πετύχει στο γιατρό να μου πει ότι βλέπει καλό ωάριο σε υπέρηχο. Ε τον επόμενο μήνα ήμουν έγκυος. Η ανυπομονησία μας μας τρελαίνει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Εγώ πάντως στην αναζήτηση μου για το θέμα σου βρήκα πολύ πιο ψύχραιμα πράγματα, ότι οι ωοθήκες αλλάζουν μέγεθος ανάλογα τη φάση του κύκλου, την ωοθυλακιορρηξια, το στρες και τις ορμόνες. Δηλαδή η πρώτη σκέψη είναι ότι για να σου λέει ότι είναι μικρές, κάτι δεν έχει πάει καλά σε αυτό τον κύκλο και υπάρχει αναντιστοιχια φάσης κύκλου - μεγέθους ωοθηκών, παρά ότι κάτι σοβαρό συμβαίνει. 

Το Σεπτέμβρη που πήγα για υπέρηχο και τεστ ΠΑΠ ο γιατρός μου είχε πει ότι όλα τα ωοθυλακια ήταν πολύ μικρά για τη φάση του κύκλου που ήμουν, αλλά ότι μπορεί απλά να αργούσα να κάνω ωορρηξια, μπορεί και να μην είχα κυρίαρχο ωοθυλακιο στον κύκλο. Τελικά όντως είχα θετικό τεστ ωορρηξιας, αλλά αρκετά πιο μετά. Εγώ στο μυαλό μου σκεφτόμουν ότι μάλλον δεν κάνω ωορρηξια ποτέ (και ότι τα ωορρηξιας είναι ψευδως θετικά γιατί προσπαθεί ο οργανισμός να κάνει) γιατί ποτέ δεν έχω πετύχει στο γιατρό να μου πει ότι βλέπει καλό ωάριο σε υπέρηχο. Ε τον επόμενο μήνα ήμουν έγκυος. Η ανυπομονησία μας μας τρελαίνει! 

Και εγώ αυτά διάβασα αλλά είχα διαβάσει και το κακό σενάριο…αυτο μου το εξήγησε κ ο γιατρος ότι η ωοθηκη είναι όργανο που αλλάζει μέγεθος συνεχώς (αυτο το ήξερα κ εγώ) ανάλογα με τον κύκλο κ το άγχος μπορεί μου λέει το αγχος σου να είναι ασχετο με εγκυμοσύνη, ο οργανισμός από μονος του συμπεριφέρεται έτσι από άμυνα…εγώ πέρσι που είχα το τεστ ΠΑΠ έτυχε να πάω σε ωορρηξία τότε δεν έβλεπα ούτε μερες ούτε τίποτα ήταν όλα μια χαρά και ωάριο είδε και σε μέγεθος που μου είπε ότι θα έχω ωορρηξία μάλλον την επόμενη μέρα…μόνο ένα ινομυωμα ανακαλύψαμε πέρσι το οποίο ήταν κ μικρό…όσες φορες είχα κάνει τεστ ΠΑΠ όλα ήταν μια χαρά δεν ξέρω τι έγινε τώρα αλήθεια…θα κάνω τεστ ωορρηξιας να δω ισως αργήσει η ωορρηξία μου και εμένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Και εμεις από φεβρουαριο πολύ πιθανόν να αρχίσει και το δάνειο να τρέχει και θα είναι πιο δύσκολα…ελπίζω να έχω αύξηση μισθού από Γενάρη δεν μου είπαν τίποτα αλλά βάση νόμου εχεις αύξηση κάθε χρόνο πέρσι είχα ελπίζω να έχω κ φετος 

Η νύφη μου περίπου 10000 μαζί με τις ενέσεις τα φάρμακα και την γεννά 

Εγώ όταν είχα ρωτήσει τον γιατρό πόσο στοιχίζει περίπου η εξωσωματική μου είχε πει.  Κάπου 3000 αυτός και το κέντρο. Και κάπου 1000-1500 οι ενέσεις που αν περάσει επιτροπή τις γλυτώνεις και σου δίνουν και ένα μέρος από τα λεφτά για το κεντρο- γιατρό. Οπότε με επιτροπή πάνω από 3000 δεν είναι. Χωρίς επιτροπή πας 4500 (Χοντρικά οι τιμές γιατί δεν τις θυμάμαι καλά..) για σπερματεγχυση ξερω καλύτερα μιας και έχω μπει στον χορό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ όταν είχα ρωτήσει τον γιατρό πόσο στοιχίζει περίπου η εξωσωματική μου είχε πει.  Κάπου 3000 αυτός και το κέντρο. Και κάπου 1000-1500 οι ενέσεις που αν περάσει επιτροπή τις γλυτώνεις και σου δίνουν και ένα μέρος από τα λεφτά για το κεντρο- γιατρό. Οπότε με επιτροπή πάνω από 3000 δεν είναι. Χωρίς επιτροπή πας 4500 (Χοντρικά οι τιμές γιατί δεν τις θυμάμαι καλά..) για σπερματεγχυση ξερω καλύτερα μιας και έχω μπει στον χορό. 

Εμας στην Κύπρο δεν ξέρω τι σε καλύπτει το κράτος πρέπει να τα βρω κ να τα ρωτήσω…η νύφη μου όλα μαζί τόσα ήταν χοντρά χοντρά μαζί με τον τοκετό ήταν καισαρική…Εμας στην Κύπρο οι καισαρικές είναι περίπου 3-4 χιλιάδες μπορεί κ να κάνω λαθος, βέβαια τώρα με το σύστημα ασφάλισης υγειας πληρώνουμε 6 ευρω ή καισαρικη ή φυσική  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Δεν ξέρω η νύφη μου αν πήρε κάτι πίσω από το κρατος δεν την ρώτησα ποτέ! Και όταν γεννήθηκε το μωρό επειδή έπρεπε να χειρουργηθεί ήταν ακριβώς μολις έγινε το ΓΕΣΥ και φάνηκαν τυχεροί… θα το ψάξω νομίζω έχει επιχορήγηση αλλά πάλι θα είναι και με ειδικά κριτήρια 

Αν το αποφασισεις για εξωσωματικη να ρωτησεις.. κριτιρια σιγουρα θα εχει αλλα δεν ξερω ποια.. επισης δεν ξερω τωρα με το γεσυ αν εχει αλλαξει κατι και δικαιουσαι μεσω γεσυ καποια πραγματα.. σιγουρα η γεννα θα ειναι 6 ευρω απο κει και περα δεν ξερω για να σε βοηθησω περισσοτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εμας στην Κύπρο δεν ξέρω τι σε καλύπτει το κράτος πρέπει να τα βρω κ να τα ρωτήσω…η νύφη μου όλα μαζί τόσα ήταν χοντρά χοντρά μαζί με τον τοκετό ήταν καισαρική…Εμας στην Κύπρο οι καισαρικές είναι περίπου 3-4 χιλιάδες μπορεί κ να κάνω λαθος, βέβαια τώρα με το σύστημα ασφάλισης υγειας πληρώνουμε 6 ευρω ή καισαρικη ή φυσική  

Ναι εδώ η γέννα πήγε στην κουμπάρα μου καισαρική στα 3500€

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Αν το αποφασισεις για εξωσωματικη να ρωτησεις.. κριτιρια σιγουρα θα εχει αλλα δεν ξερω ποια.. επισης δεν ξερω τωρα με το γεσυ αν εχει αλλαξει κατι και δικαιουσαι μεσω γεσυ καποια πραγματα.. σιγουρα η γεννα θα ειναι 6 ευρω απο κει και περα δεν ξερω για να σε βοηθησω περισσοτερο

Εγώ χθες στον γιατρο όταν συζητήσαμε ένα τέτοιο σενάριο του είπα ότι θέλω να το προσπαθήσω ως τον γάμο που είναι τον Οκτώβριο μετά τον Οκτώβρη να το εσπευσουμε…

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφη ημέρα εύχομαι σε ολες μας ❤️❤️
 

Διαβαζα χθες στο Ίντερνετ για μικρές ωοθήκες (έκανα το λαθος) και λέει ρε κορίτσια ότι αυτό μπορεί να είναι και πάθηση που συμβαίνει σπάνια κάτω των 40 και η εξωσωματική είναι μονόδρομος…δεν ξέρω αλήθεια από χθες μου έχουν κοπεί τα πόδια…

Αχχχ θα σε δείρω αλήθεια!! Καταρχήν Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Κορίτσι μου γιατί καταδικάζεις μια επίσκεψη που έκανες στο γιατρό σου? Γιατί προτρεχεις και πιέζεις τον εαυτό σου χωρίς να υπάρχει λόγος? Πήρες μία γνώμη ναι οκ! Μη σταματάς σε αυτήν την άποψη, είσαι τοοσο μικρή και τα ωαριακια σου είναι ποιοτικά,  μανούλα θα γίνεις! Η άποψη μου είναι να κλείσεις τώρα ενα ραντεβού σε έναν άλλον γυναικολόγο να δεις και αυτός τι θα σου πεί.. Μην αγχώνεσαι και όλα θα πάνε καλά!!!

Το χειρότερο σενάριο αν πάρουμε θα είναι να γίνεις δίδυμομανουλα!

Οσο για το άγχος σε όσους γιατρούς πήγαμε αυτό μας έλεγαν γτ δεν βρίσκαμε ουσιαστικό λόγο για να πραγματοποιηθεί η σύλληψη! Αποβάλε το! Αν αγχώνεσαι εσύ κοριτσάκι μου μια κοπέλα που είναι 40 χρονών και μας διαβάζει για φαντασου τι άγχος μπορεί να έχει! 

Αισιοδοξία πίστη υπομονή και επιμονή!!! 

Υγ κορίτσια απο εχθές κολλάει το φόρουμ μπήκα πολλές φορές να απαντήσω αλλά κολλούσε 😡 

@Antonia2 κορίτσι μου δεν μπορώ να καταλάβω με σιγουρια αν οι εξετάσεις είναι καλές, νομίζω όμως οτι είναι πολυ καλές,   περιμένουμε νέα σου απο το γιατρό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι εδώ η γέννα πήγε στην κουμπάρα μου καισαρική στα 3500€

Υπάρχει βοήθεια από το κρατος στην Ελλάδα κάποιο επίδομα;; Τοκετού; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αχχχ θα σε δείρω αλήθεια!! Καταρχήν Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Κορίτσι μου γιατί καταδικάζεις μια επίσκεψη που έκανες στο γιατρό σου? Γιατί προτρεχεις και πιέζεις τον εαυτό σου χωρίς να υπάρχει λόγος? Πήρες μία γνώμη ναι οκ! Μη σταματάς σε αυτήν την άποψη, είσαι τοοσο μικρή και τα ωαριακια σου είναι ποιοτικά,  μανούλα θα γίνεις! Η άποψη μου είναι να κλείσεις τώρα ενα ραντεβού σε έναν άλλον γυναικολόγο να δεις και αυτός τι θα σου πεί.. Μην αγχώνεσαι και όλα θα πάνε καλά!!!

Το χειρότερο σενάριο αν πάρουμε θα είναι να γίνεις δίδυμομανουλα!

Οσο για το άγχος σε όσους γιατρούς πήγαμε αυτό μας έλεγαν γτ δεν βρίσκαμε ουσιαστικό λόγο για να πραγματοποιηθεί η σύλληψη! Αποβάλε το! Αν αγχώνεσαι εσύ κοριτσάκι μου μια κοπέλα που είναι 40 χρονών και μας διαβάζει για φαντασου τι άγχος μπορεί να έχει! 

Αισιοδοξία πίστη υπομονή και επιμονή!!! 

Υγ κορίτσια απο εχθές κολλάει το φόρουμ μπήκα πολλές φορές να απαντήσω αλλά κολλούσε 😡 

@Antonia2 κορίτσι μου δεν μπορώ να καταλάβω με σιγουρια αν οι εξετάσεις είναι καλές, νομίζω όμως οτι είναι πολυ καλές,   περιμένουμε νέα σου απο το γιατρό! 

παρουσα η παρα 2 χρονια 40αρα αχαχαχαχαχ.. αυτο ειπα και εγω οι πρωτες ορμονικες μου εδειξαν την lh στα ταρταρα γιατι ειχα φοβερο αγχος .. τον επομενο μηνα που ειμουν ζεν ηρθε και ισορροπισε με την fsh και ειχα και θετικο τεστ ωορρηξιας.. η αληθεια ειναι οτι και εγω αγχωνομαι αλλα προσπαθω να το μετριασω τουλαχιστον γιατι καταλαβα οτι δεν βοηθαει.. ο χρονος περναει και σφιγγει ο κλοιος αλλα οκ τι να κανω? ευτυχως εχω τον αντρα μου που ειναι ζεν και λεει χριστουγεννιατικο θα ειναι.. τουλαχιστον με ξεαγχωνει λιγο και ας μην ερθει χριστουγενιατικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αχχχ θα σε δείρω αλήθεια!! Καταρχήν Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Κορίτσι μου γιατί καταδικάζεις μια επίσκεψη που έκανες στο γιατρό σου? Γιατί προτρεχεις και πιέζεις τον εαυτό σου χωρίς να υπάρχει λόγος? Πήρες μία γνώμη ναι οκ! Μη σταματάς σε αυτήν την άποψη, είσαι τοοσο μικρή και τα ωαριακια σου είναι ποιοτικά,  μανούλα θα γίνεις! Η άποψη μου είναι να κλείσεις τώρα ενα ραντεβού σε έναν άλλον γυναικολόγο να δεις και αυτός τι θα σου πεί.. Μην αγχώνεσαι και όλα θα πάνε καλά!!!

Το χειρότερο σενάριο αν πάρουμε θα είναι να γίνεις δίδυμομανουλα!

Οσο για το άγχος σε όσους γιατρούς πήγαμε αυτό μας έλεγαν γτ δεν βρίσκαμε ουσιαστικό λόγο για να πραγματοποιηθεί η σύλληψη! Αποβάλε το! Αν αγχώνεσαι εσύ κοριτσάκι μου μια κοπέλα που είναι 40 χρονών και μας διαβάζει για φαντασου τι άγχος μπορεί να έχει! 

Αισιοδοξία πίστη υπομονή και επιμονή!!! 

Υγ κορίτσια απο εχθές κολλάει το φόρουμ μπήκα πολλές φορές να απαντήσω αλλά κολλούσε 😡 

@Antonia2 κορίτσι μου δεν μπορώ να καταλάβω με σιγουρια αν οι εξετάσεις είναι καλές, νομίζω όμως οτι είναι πολυ καλές,   περιμένουμε νέα σου απο το γιατρό! 

Η αλήθεια μια σφαλιάρα θα την ήθελα να έρθει το μυαλό μου πίσω 🤣🤣🤣 εχεις δίκιο δεν πρέπει να αγχώνομαι θα προσπαθήσω…να σου πω κάτι του έχω τυφλή εμπιστοσύνη έστειλα εκεί τοσες κοπελες που δεν μπορούσαν να τεκνοποιήσουν που πήγαιναν από τον έναν γυναικολόγο στον άλλον χωρις αποτέλεσμα…άσε να δω ισως πάω και σε άλλον με τον καινούργιο χρόνο να δω αν θα μου πει τα ίδια…αλλα η αλήθεια τον εμπιστεύομαι πολύ και νιώθω άνετα μαζί του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Υπάρχει βοήθεια από το κρατος στην Ελλάδα κάποιο επίδομα;; Τοκετού; 

Αυτή την στιγμή δινει το κράτος 2000€ για κάθε παιδί που γέννας. Επιπλέον αν είσαι εργαζόμενη με ένσημα κτλ. Παίρνεις πριν τον τοκετό ( κάπου 1000 νομίζω ) , μετά τον τοκετό.  ( Πάλι κάπου στα 1000) και 6 μήνες ΟΑΕΔ επίδομα 

 Εγώ έχω και ιδιωτική ασφάλεια που παίρνω και 1500€ επίδομα τοκετού. Οπότε σίγουρα θα βγει τσάμπα η γέννα. Με όλα αυτά. Και αν κάνεις διδυμακια παίρνεις 4000€ από το κράτος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις μου εστειλε η γυναικολογος:

"Έχεις αυξημένη αντίσταση στην ινσουλίνη συζήτησε το με τον ενδοκρινολόγο"

αναμενω νεοτερα απο ενδοκρινολογο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

Μολις μου εστειλε η γυναικολογος:

"Έχεις αυξημένη αντίσταση στην ινσουλίνη συζήτησε το με τον ενδοκρινολόγο"

αναμενω νεοτερα απο ενδοκρινολογο!!!!

Ωχ Τονια μου να το ελέγξεις αυτό μπορεί να οδηγήσει σε διαβήτη! Να σε ρωτήσω έχετε στην οικογένεια σας η μαμα σου ή ο μπαμπας σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Αυτή την στιγμή δινει το κράτος 2000€ για κάθε παιδί που γέννας. Επιπλέον αν είσαι εργαζόμενη με ένσημα κτλ. Παίρνεις πριν τον τοκετό ( κάπου 1000 νομίζω ) , μετά τον τοκετό.  ( Πάλι κάπου στα 1000) και 6 μήνες ΟΑΕΔ επίδομα 

 Εγώ έχω και ιδιωτική ασφάλεια που παίρνω και 1500€ επίδομα τοκετού. Οπότε σίγουρα θα βγει τσάμπα η γέννα. Με όλα αυτά. Και αν κάνεις διδυμακια παίρνεις 4000€ από το κράτος

Είναι πολυ καλό βοήθημα εμας η αλήθεια δεν ξέρω αν δίνουν πλέον κάτι τέτοιο…πληρώνεσαι ομως για 4 μηνες για άδεια μητρότητας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Ωχ Τονια μου να το ελέγξεις αυτό μπορεί να οδηγήσει σε διαβήτη! Να σε ρωτήσω έχετε στην οικογένεια σας η μαμα σου ή ο μπαμπας σου; 

οχι δεν εχουμε... απ οσο ξερω...

να μπω να διαβασω στο ιντερνετ;;;;😝😝😝

προφανως και σε πειραζω Ραφαελα μου για να σε χαλαρωσω λιγο...

ελπιζω να μην ειναι κατι ανησυχητικο.. και δεν ξερω αν παιζει ρολο για τη συλληψη που δεν ηρθε μεχρι τωρα...

εν τω μεταξυ κι αυτη η γυναικολογος ελεος.... τιποτα δε λεει.... αχ πρεπει να τους κυνηγαμε συνεχεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Είναι πολυ καλό βοήθημα εμας η αλήθεια δεν ξέρω αν δίνουν πλέον κάτι τέτοιο…πληρώνεσαι ομως για 4 μηνες για άδεια μητρότητας 

εγιναν 6 μηνες η αδεια μητροτητας ραφαελλα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

οχι δεν εχουμε... απ οσο ξερω...

να μπω να διαβασω στο ιντερνετ;;;;😝😝😝

προφανως και σε πειραζω Ραφαελα μου για να σε χαλαρωσω λιγο...

ελπιζω να μην ειναι κατι ανησυχητικο.. και δεν ξερω αν παιζει ρολο για τη συλληψη που δεν ηρθε μεχρι τωρα...

εν τω μεταξυ κι αυτη η γυναικολογος ελεος.... τιποτα δε λεει.... αχ πρεπει να τους κυνηγαμε συνεχεια...

νομιζω παιζει ρολο αλλα δεν ξερω ποσο σοβαρο ρολο.. εμενα μου λες για κυνηγι γυναικολογου? με ειχε σκασει τοτε με τις ορμονικες.. μεχρι οτι δεν θα κανω παιδι ξανα αρχισα να πιστευω οσο δεν απαντουσε και τελικα ολα ηταν μια χαρα χαχαχαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα! 

Πήρα τεστ, δύο διαφορετικές μάρκες. Τώρα είμαι στον αντρουλη στο μαγαζί και κάνουμε καθαριότητα. 

Θα δω πως θα πάει και η σημερινή μέρα και αύριο πρωί πρωί, (μετά τις δέκα γιατί ως άνεργη έχω ελεύθερο ωράριο) θα το κάνω. 

Σε κάθε περίπτωση θα σας κρατάω ενήμερες και σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ειμαι 32 χρονων κ προσπαθω απο οκτωβριο του 2022 αμεσως μετα το γαμο μας....με τεστ ωορηξιας βεβαια π δεν την εβρισκα ποτε γτ ο κυκλος ηταν οτι να ναι...μ ειπε να καουμε απλα μεχρι 5 κυκλους προκλησης κ.μετα εξωσωματικη...δεν μ ειπε καν να κανω ενεσεις μαζι με χαπια κ να παμε σπερματεγχυση...δεν μ εβαλε καν ορμονολογικες....σαλπιγγογραφια κ σπερμοδιαγραμμα ειναι αψογα...δεν ξερω τι αλλο μπορει να φταιει...δεν εχω συλλαβει ουτε μια φορα
    • Αχ @Xrisa95 χτύπησες φλέβα με την ερώτηση σου! Εγώ προσωπικά δεν ξεχνάω λεπτό ότι είμαι έγκυος 🤰!! Ακόμα και το βράδυ τινάζομαι απότομα πολλές φορές γιατί φοβάμαι μην έχω κακή στάση για το έμβρυο 🤣🤣🤣 ότι να ναι!! @ΛΕΥΚΗ @Antonia2 αυτό το συζήτησα με την γιατρό προχθές! Μου είπε ότι δεν είναι καλό να αντιμετωπίσουμε την έγκυο σαν άρρωστη και καλά είναι να κάνουμε ότι κάναμε και πριν αλλά σε ήπια μορφή! Και όταν γύρισα να της πω για το βάρος ότι σηκώνω το πολύ 3-4 κιλά μου είπε " εσύ άσε τα 3-4 κιλά" και της λέω ότι υπάρχουν έγκυες που σηκώνουν περισσότερα και μου είπε ότι γυναίκες που έχουν και άλλα παιδιά δεν υπάρχει θέμα αλλά σε γυναίκες που είναι από υποβοηθούμενη αναπαραγωγή είναι πιο αυστηροί!!  Εντάξει εγώ το βρίσκω υπερβολικό πάντως 3-4 κιλά δεν είναι κάτι!! Φυσικά εγώ πλέον ούτε αυτά σηκώνω γιατί δεν θέλω να κάνω του κεφαλιού μου!
    • Καλησπέρα. Δεν έχω τα συμπτώματα των πρώτων ημερών αλλά νιώθω ένα τράβηγμα και πρήξιμο μόνο στην κοιλιά.  Αύριο θα είναι η 10η μέρα από την εμβρυομεταφορα και σκέφτομαι να κάνω ένα τεστ που έχω. Τι λες θα δείξει κάτι; Ο γιατρός είπε να κάνω χοριακη στις 8 Ιουλίου αλλά δεν αντέχω 
    • Μακαρι να ερθουν ολα καλα για ολες μας!!!🙏❤️🧿 Την αλλη Τεταρτη εχω γιατρο!! Ανυπομονουμε μ τον αντρα μου!!! Καλη αρχη μ το νεο γιατρο κ με τη νεα προσπαθεια!! 🤞🤞❤️❤️❤️❤️ Χαρηκα πολυ μ τα νεα σου Ελισσαβετ μου!!! Το οτι εισαι ηρεμη παιζει τεραστιο ρολο νομιζω κ βοηθαει πολυ!!  Ευχομαι πολυ πολυ συντομα να κρατας θετικη χοριακη!!!🙏🤰✨️🤞🥰 Να μας γραφεις τα νεα σου!!
    • Ο γιατρός δεν είμαι αλλά πιστεύω κακος δεν το κοίταξε πριν κάνετε πρόκληση η προλακτινη είναι ένα βασικό εμπόδιο που θεωρώ έπρεπε να ξεπεραστεί πρώτα πριν προχωρήσετε  εγω πρόκληση δεν χρειάστηκε να κάνω γιατί ρύθμισα την ωορρηξία με το χάπι για την προκαλακτινη με την ενδοκρινολόγο  τι ηλικία έχεις αν επιτρέπεται;  Ρωταω γιατί περίπου εχουμε τα ίδια θεματάκια ( εντάξει σίγουρα από γυναίκα σε γυναίκα διαφέρουν ) εγω τότε που προσπαθούσα για το πρώτο μωρο ήμουν 33 είχε περάσει ένας χρόνος και κάτι αλλά κουβέντα για εξωσωματική δεν μου είχε πει 🤷‍♀️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...