Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρίγωνα κάλαντα μες στη γειτονιά και μια καρδούλα να χτυπάει σε κάθε κοιλιά... ​🤰​​🎅​​🎄​


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Με πήρε η μάνα μου τηλέφωνο μέσα στην όρεξη να τσακωθεί λέγοντας ότι αυτή είναι η κακή και εδώ που έχω έρθει και μένουν στους πεθερούς μου είναι καλοί και ότι αυτούς δεν τους θέλω τώρα και ότι παντού έχει σκαλιά και μόνο σε εκείνους δεν πηγαίνω που έχουνε σκαλιά στο σπίτι και κάτι τέτοιες μαλακίες γενικά συγχύστηκα και έτρεμα από τα νεύρα μου να σας πω και επίσης μετά από αυτό με πήρε τηλέφωνο και εμβρυολόγος γιατί τον είχα πάει την Πέμπτη εξωσωματική ζήτησα από το νευρολόγο να μου στείλει ένα χαρτί που να μου λέει πόσα έμβρυα με έχουν απομείνει και τι ποιότητας είναι και μου είπε ότι ποτέ δεν δίνουν χαρτί σχετικά με τα έμβρυα ότι μόνο κάνετε το χαρτί της συναίνεσης και μου είπε ότι είναι σχετικά καλής ποιότητας...     Κορίτσια συγνώμη αλλά εγώ το είχα δει στο χαρτί τα έμβρυα που είχα είχα δει ότι είχα διαφορά γενικά 4α 4β α3 β3 β 3β c3 ΑΒ είχα διάφορα έμβρυα αυτό συγνώμη αλλά δεν είναι άριστης ποιότητας που μου λεγες Το τηλέφωνο είναι πάρα πάρα πολύ καλά τώρα που της ζήτησα να μου στείλει το χαρτί μου λέει είναι σχετικά καλής ποιότητας άλλο το σχετικά καλής ποιότητας και άλλο το πολύ καλής ποιότητας που μου λεγε τόσο καιρό στο τηλέφωνο...... Γενικά έχω συγχυστεί λιγάκι και χτυπάει η καρδιά μου και μετά λέτε να επηρεάσει κάπως αυτό προσπαθώ να ηρεμήσω εδώ κ ώρα.

Χειρότερη από όλους είναι η μάνα μου που ενώ ήξερε σε τι κατάσταση είμαι με πήρε τηλέφωνο για να με νευριάσει Το μόνο που τη νοιάζει είναι αν μένω στους γονείς του συντρόφου που μου είχε εκείνη εγώ βρε κορίτσια μένουμε σε ένα σπίτι που είναι πάνω από τους γονείς του συντρόφου μου είμαστε μόνοι μας στη μάνα μου τι να πήγαινα να έκανα εγώ η μάνα μου ο πατέρας μου και ο σύντροφός μου αν είναι δυνατόν δηλαδή τι δεν καταλαβαίνουν και γιατί επεμβαίνουν βασικά έχω βαρεθεί τα μούτρα ολονών τι πράγματα είναι αυτά πια

Αχ κορίτσι μου, συγγνώμη που επεμβαίνω, δεν έχουμε μιλήσει και ποτέ, αλλά ήθελα να σου πω ότι καταλαβαίνω απόλυτα τη σύγχυσή σου. Έτσι με τάραξε και η δική μου, ακριβώς λίγες μέρες μετά από εμβρυομεταφορά...Και αυτό γιατί ενώ της είχα πει ότι δε θέλω να συζητηθεί η εξωσωματική μου την περίοδο που την κάνω (για να μην επιβαρυνθώ με έξτρα άγχος), συνειδητοποίησα εκ των υστέρων ότι το συζήτησε. Ε το αποτέλεσμα ήταν να βγω κ εγώ εκτός εαυτού... Όμως η αλήθεια είναι ότι και αυτές οι έρμες, τραβάνε και αυτές το δικό τους ζόρι και άγχος και στενοχώρια. Ναι λάθος η συμπεριφορά τους, αλλά και εμείς πρέπει να το αφήνουμε να περνάει για το δικό μας καλό. Να είσαι δυνατή και ήρεμη κορίτσι μου!

Όσον αφορά την ποιότητα των εμβρύων να μη σκας ούτε για αυτό, γιατί πολύ απλά ο χαρακτηρισμός τους είναι απλώς ενδεικτικός και δεν προδικάζει την έκβαση μίας κύησης!

Οπότε επικεντρώσου στα εμβρυακια που έχεις μέσα σου & μη σκέφτεσαι τπτ άλλο!

Και εγω θα σου ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου ένα ωραίο νούμερο χοριακής!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Heart @Mimi26 @evaioan

Κορίτσια μου γενικά τι συμπτώματα έχετε ;τι νιώθετε αυτές τις μέρες ;αααν νιώθετε , δεν είναι και απαραίτητο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Bestrong είπε:

Αχ κορίτσι μου, συγγνώμη που επεμβαίνω, δεν έχουμε μιλήσει και ποτέ, αλλά ήθελα να σου πω ότι καταλαβαίνω απόλυτα τη σύγχυσή σου. Έτσι με τάραξε και η δική μου, ακριβώς λίγες μέρες μετά από εμβρυομεταφορά...Και αυτό γιατί ενώ της είχα πει ότι δε θέλω να συζητηθεί η εξωσωματική μου την περίοδο που την κάνω (για να μην επιβαρυνθώ με έξτρα άγχος), συνειδητοποίησα εκ των υστέρων ότι το συζήτησε. Ε το αποτέλεσμα ήταν να βγω κ εγώ εκτός εαυτού... Όμως η αλήθεια είναι ότι και αυτές οι έρμες, τραβάνε και αυτές το δικό τους ζόρι και άγχος και στενοχώρια. Ναι λάθος η συμπεριφορά τους, αλλά και εμείς πρέπει να το αφήνουμε να περνάει για το δικό μας καλό. Να είσαι δυνατή και ήρεμη κορίτσι μου!

Όσον αφορά την ποιότητα των εμβρύων να μη σκας ούτε για αυτό, γιατί πολύ απλά ο χαρακτηρισμός τους είναι απλώς ενδεικτικός και δεν προδικάζει την έκβαση μίας κύησης!

Οπότε επικεντρώσου στα εμβρυακια που έχεις μέσα σου & μη σκέφτεσαι τπτ άλλο!

Και εγω θα σου ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου ένα ωραίο νούμερο χοριακής!!!

Σε ευχαριστώ για τα όμορφα λόγια!!! Προσπάθησα να μην συγχυστω πολύ απλά με έπιασε μια ταχυκαρδία για λίγη ώρα..... Έχεις δίκιο το ξέρω !!! Απλά θέλω κάπου να τα πω κ εγώ βρε κορίτσια είμαι που είμαι κλεισμένη εδώ μέσα μόνη τόσες μέρες βγήκα δηλαδή κ εγώ μια ώρα και άρχισε κ έλεγε ένα σωρό...... Ημαρτον !

Ισως έχω κ τα νευρα μου κ εγώ παραπάνω !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η babyblue94 είπε:

@Heart @Mimi26 @evaioan

Κορίτσια μου γενικά τι συμπτώματα έχετε ;τι νιώθετε αυτές τις μέρες ;αααν νιώθετε , δεν είναι και απαραίτητο 

Εγώ δεν νοιωθω τίποτα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mimi26 μου οπως σου είπαν και τα αλλά κορίτσια μην δίνεις σημασία και επικεντρώσου στα εμβρυακια σου!!! Απαράδεκτη η συμπεριφορά σίγουρα αλλά εντάξει και αυτοί οι γονεις ανησυχούν και ισως νιώθει ότι με τη πεθερά δεν θα εχεις την αντιμετώπιση οπως της μαμας παλιές αντιλήψεις βέβαια!!! Όλοι μια οικογένεια είμαστε άλλωστε…

@Nandia-Προσωπικά όλα αυτά μου φαίνονται πολύ ξεπερασμένα αλήθεια…ισως επειδή η μαμα μου είναι 53 η πεθερά μου 51 είναι σχετικά νέες και είναι πολύ προοδευτικές σε αυτά τα θέματα άσε που ήθελαν παιδί πριν τον γάμο χαχαχα 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

@Mimi26 μου οπως σου είπαν και τα αλλά κορίτσια μην δίνεις σημασία και επικεντρώσου στα εμβρυακια σου!!! Απαράδεκτη η συμπεριφορά σίγουρα αλλά εντάξει και αυτοί οι γονεις ανησυχούν και ισως νιώθει ότι με τη πεθερά δεν θα εχεις την αντιμετώπιση οπως της μαμας παλιές αντιλήψεις βέβαια!!! Όλοι μια οικογένεια είμαστε άλλωστε…

@Nandia-Προσωπικά όλα αυτά μου φαίνονται πολύ ξεπερασμένα αλήθεια…ισως επειδή η μαμα μου είναι 53 η πεθερά μου 51 είναι σχετικά νέες και είναι πολύ προοδευτικές σε αυτά τα θέματα άσε που ήθελαν παιδί πριν τον γάμο χαχαχα 😂😂😂

Ωχ ναι ! Καλέ κ μένα τόσο είναι 52 και οι δύο αλλά η πεθερά μου δεν κάνει έτσι σε μένα... Κάνει όμως στο γιο της χαχχαχααα 

Αλλά τουλάχιστον οι άνθρωποι δεν μας ενοχλούν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antonia2 περαστικά σου κορίτσι μου αύριο θα είσαι καλύτερα…☺️☺️ Εγώ θα πάω την Τετάρτη ελπίζω την Πέμπτη να είμαι καλά γιατί έχω πολλά ραντεβού στη δουλεια …

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mimi26 είπε:

Ωχ ναι ! Καλέ κ μένα τόσο είναι 52 και οι δύο αλλά η πεθερά μου δεν κάνει έτσι σε μένα... Κάνει όμως στο γιο της χαχχαχααα 

Αλλά τουλάχιστον οι άνθρωποι δεν μας ενοχλούν!

Τι να πω βρε κορίτσια πραγματικά νόμιζα ότι όλα αυτά ειδικά οι «κακές» πεθερές ότι δεν υπάρχουν πλέον ότι ξεπεράστηκε και μέσα από συζητήσεις μας εδώ και μιας φίλης μου από Ελλάδα βλέπω ότι αυτά τελικά είναι στον χαρακτήρα του ανθρώπου και ότι δεν ξεπερνιούνται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

μιμη μου οσο δυσκολο κι αν ειναι πρεπει να εισαι ηρεμη και ψυχραιμη. για τα εμβρυακια που εχεις μεσα σου! η μαμα σου απεριγραπτη. δεν ξερω τι τις πιανει ρε κοριτσια. κανουν σαν μικρα μωρα οι μαναδες και γενικα οι γονεις οσο μεγαλωνουν..

οσο για το γιατρο και τα εντυπα που πρεπει να σου δωσουν, θα ξερουν σιγουρα καλυτερα τα κοριτσια της εξωσωματικης. να πιστεψεις οτι τα εμβυακια σου ειναι πολυ καλης ποιοτητας και ε την ψυχολογια σου να τα μπουσταρεις να φωλιασουν!

σε δευτερο χρονο θα λυσεις τις διαφορες σου με το κεντρο εξωσωματικης. τωρα ηρεμια και ζεν!! αμμμμμμμμ

Καλε δεν ξερεις τι τις πιανει?? Ειναι η αντιζηλια με την συμπεθερα...Να πει αυριο μεθαυριο η συμπεθερα οτι φροντισε την κορη μας??? Οταν ερθει το εγγονι να δεις πανυγηρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

εχω ευθιασμο και καθιζιση σε δυο σημεια αρα γενικα εχω πονους καθε μερα και καποιες φορες ημικρανιες.. τον αυχενικο ιλλιγκο ειναι η 2η φορα που το επαθα.. καινουριο φρουτο φρεσκο φρεσκο.. τον οκτωβριο το επαθα πρωτη φορα.. δοξα τω θεο μακαρι αυτο να ειναι το προβλημα μου.. θα κανω φυσιοθεραπεια και θα ηρεμησει λιγο

Ασε οσο περνανε τα χρονια ολο και προστιθενται νεα φρουτα! Περαστικα σου κοριτσι μου💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Τίποτα μόλις επέστρεψα στο σπίτι είμαι πολύ καλύτερα αν το πιστεύετε ήξερα το λόγο που δεν πήγα να μην εκεί προφανώς αυτές τις μέρες γιατί μόνο με συνεχίζει να Δεν είναι κατάσταση αυτή πραγματικά ούτε καν το σκέφτηκα να πάω να μείνω δεν με νοιάζει τι κάνει ο καθένας και μάλιστα έβαλε χέρι και στο φίλο μου και του είπα ότι μεθαύριο θα με πάει εκείνος για δουλειά δεν θα με πάει κανένας πατέρας μου να φύγει λιγάκι από το μαγαζί και να με πάει στη δουλειά για να μην οδηγήσω τόσο επειδή είναι μία ώρα δρόμος γιατί όσοι ότι σε ζητάς χαρές τόσο πιο πολλοί νομίζουν ότι σε κάνουν ότι θέλουνε ούτε καν.... Κοίτα με τον γιατρό δεν έχω τόσο παρέα πονάω ούτε με πείραξε πολύ αυτό που έγινε Γιατί το είχα δει εγώ στο χαρτί μπορεί απλά εκείνη να θεωρούν ότι είναι καλής ποιότητας εννοώντας ότι okay μπορεί να είναι καλής και το 4 β4 α3 αλφαβήτα δεν ξέρω μπορεί να μην είναι άριστος να είναι καλή απλά βέβαια δεν έχει τόσο νόημα αυτό γιατί κι άλλες κοπέλες που δεν είχαν καν βλαστοκύστες έμειναν έγκυες Δεν νομίζω ότι παίζει απόλυτα ρόλο.... Ρε κορίτσια για το Θεό όμως πραγματικά δεν σέβονται τίποτα πραγματικά δεν σέβονται τίποτα

Κοριτσι μου οπως ειπαν και τα υπολοιπα κοριτσια μην ασχολεισαι καθολου με ολα αυτα!!! Σιγουρα η μαμα σου σε αγααει πολυ αλλα προφανως δεν ηταν η ωρα να τα ρωτησει αυτα ουτε να τσακωθειτε. Στη φαση που εισαι δεν θα επρεπε να σου καιγεται καρφι για αυτα και στο λεω εγω που ειμαι υπερευαισθητη!!!! Σκεψου ποσες δυσκολιες περσασες ολο αυτο το χρονο και ποσο δρομο διενυσες για να φτασεις αυτη τη στιγμη. Οποιος δεν τα εχει περασει τα ιδια δεν καταλαβαινει. Χαλαρωσε μπορει να γινεται το θαυματακι μεσα σου και η καλη ψυχολογια ειναι μεγαλος συμμαχος💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου τι κάνετε? 

@Mimi26 μου μη σκας κορίτσι μου!!! Κ η μαμά μου έτσι κάνει... μην τυχών κ βάλω στο ελάχιστο πιο πάνω την πεθερά μου για κάποιον λόγο, πρέπει οπωσδήποτε να με κάνει να νιώθω αχάριστη...... αλλά δεν σκέφτεται ποτέ που είναι το δικό της λάθος! Δεν ξέρω αν θυμάστε πριν λίγο καιρό έφτασα σε σημείο να κλαίω γιατί κ μπροστά στα μάτια της να χρειάζομαι βοήθεια είναι σαν να μην την αφορά, όταν όμως προθυμοποιήθηκε η πεθερά μου να έρθει για να κάνουμε γενική στο σπίτι προσπαθούσε να με αποτρέψει, λέγοντάς μου πως δεν χρειάζεται να έχω υποχρέωση στην πεθερά μου κ αύριο-μεθαύριο θα μου το χτυπάει, ενώ είναι εκείνη εδώ αν τη χρειάζομαι!!!!!!!! Οπότε πρέπει να το παίρνουμε απόφαση ΑΠΛΑ να μη χαλάμε τη ζαχαρένια μας! Ειδικά όταν είμαστε σε τόσο ευαίσθητες φάσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Γεια σας κοριτσάκια μου τι κάνετε? 

@Mimi26 μου μη σκας κορίτσι μου!!! Κ η μαμά μου έτσι κάνει... μην τυχών κ βάλω στο ελάχιστο πιο πάνω την πεθερά μου για κάποιον λόγο, πρέπει οπωσδήποτε να με κάνει να νιώθω αχάριστη...... αλλά δεν σκέφτεται ποτέ που είναι το δικό της λάθος! Δεν ξέρω αν θυμάστε πριν λίγο καιρό έφτασα σε σημείο να κλαίω γιατί κ μπροστά στα μάτια της να χρειάζομαι βοήθεια είναι σαν να μην την αφορά, όταν όμως προθυμοποιήθηκε η πεθερά μου να έρθει για να κάνουμε γενική στο σπίτι προσπαθούσε να με αποτρέψει, λέγοντάς μου πως δεν χρειάζεται να έχω υποχρέωση στην πεθερά μου κ αύριο-μεθαύριο θα μου το χτυπάει, ενώ είναι εκείνη εδώ αν τη χρειάζομαι!!!!!!!! Οπότε πρέπει να το παίρνουμε απόφαση ΑΠΛΑ να μη χαλάμε τη ζαχαρένια μας! Ειδικά όταν είμαστε σε τόσο ευαίσθητες φάσεις

Εσύ πως είσαι κορίτσι μας?💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

ραφαελα μου περιμενουμε τα νεα σου σημερα!! ολα θα ειναι μια χαρα!! θα το δεις!

αχ ποσο στεναχωρεθηκα με τκν συναδελφο σου.☹️ ελπιζω και ευχομαι ολοψυχα να της πανε ολα καλα!!🙏❤️

αδεια δεν εχω αλλα ειμαι τηλεργασια. δουλευω απο τον καναπε μου με την κουβερτουλα μου. εχω μια χαμαρα... ετσι σαν κουρασμενη νιωθω λιγακι... αν δεν ειμαι καλα, θα κλεισω λαπτοπ (μας αφηνουν δλδ) αλλα ευτυχως μπορω να δουλεψω..

 

περαστικα ναντια μου!! εμενα με επιασε τον ιουνιο πρωτη φορα ιλιγγος (προφανως και νομιζα οτι ημουν εγκυος!!) και μου εδωσε ο γιατρος τα αντιβομ για 10 ημερες. ενα πρωι ενα βραδυ! και σιγα σιγα συνηλθα! 

 

ευχαριστω μιμη μου!!!! πως εισαι εσυ και τα εμβρυακια σου;;❤️🤰💞

 

ευχαριστω κοριτσι μου!!! ❤️εσυ μιλησες με τον εξωσωματιστη; κλεισατε ραντεβου;

 

Ευχαριστω κοριτσακι μου!! ευτυχως δεν εχω πυρετο αλλα ωρες ωρες νιωθω οτι θα ανεβασω. βαζω θερμομετρο και ευτυχως δεν εχω!!! ελπιζω να ειναι μονο αυτη η παρενεργεια και να περασει ευκολα!

 

κοριτσι μου γλυκο ευχομαι σε λιγες μερουλες να μας πεις τα ευχαριστα!!!🤞🤞🤰❤️ ανυπομονωωωω!!!!!!

Κορίτσια μου έκλεισα ραντεβού για 27 του μηνός!!! Θα μου γράψει τα φάρμακα θα τα παραγγείλω απο το φαρμακείο Του εοπυυ και Ιανουάριο ξεκινάωωω !!! Πολύ χαίρομαι που θα φαρμακωθω 😂😂😂 αχ τι τραβάμε για να γίνουμε μανες! 

Είμαι πολύ περίεργη για το πρωτόκολλο που θα επιλέξει!!! Επίσης ήδη έχω δει και τον μήνα που θα γεννήσω 🤣🤣🤣 ε ρε και να μην πετύχω να δείτε πάτωμα που θα πιάσω 😩😩.. είμαι αισιόδοξη όμως και νιώθω οτι θα τα καταφέρω! Τα δίδυμακια είδη τα κάνω εικόνα στο κρεβάτι μου ❤😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

@Antonia2 μου πως είσαι?

@Nandia- περαστικά κορίτσι μου 

@Raf123 μου να μας πεις νέα από τον γιατρό!

οσο περναει η ωρα τοσο καλυτερα ειμαι ευτυχως! μαλλον θα το περασω στα μαλακα!!!😃😃

εσυ κοριτσι μου πως εισαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hopemumtobe είπε:

Εσύ πως είσαι κορίτσι μας?💗

Καλά είμαι κορίτσι μου! Αύριο ανεβαίνω Αθήνα για doppler 🥰 Θα είναι μπαμ μπαμ το ταξίδι ούτε την αδερφούλα μου δεν θα προλάβω να δω λιγάκι κ μου έλειψε πολύ! 

Εσύ πως είσαι? Ο άντρας σου πονάει ακόμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Πάλι καλά που είστε και εσείς και τα λέω κάπου και μου περνάει λιγάκι θυμός κορίτσια πραγματικά σας ευχαριστώ πάρα πολύ είστε εδώ δεν φτάνει που ακούτε όλα τα υπόλοιπα στέλνω και όλη μέρα μηνύματα γιατί δεν έχω τι άλλο να κάνω ακούτε και τα προσωπικά μας και τα οικογενειακά μας λες και άλλη δουλειά δεν είχα τι να κάνετε να ακούτε τα δικά μου τα προβλήματα 😤🤯😳😵🥴

Καλέ τι χαμός χωρίς λόγο είναι αυτός; Θέλω να τις δω κ τις δύο όταν με το καλό θα έρθει το εγγόνι-νια κατά πόσο θα βοηθήσουν. Ψύχραιμη εσύ, τα εμβρυάκια σου έχουν σημασία τώρα. Επίσης αν θέλεις ρώτησε κ τα κορίτσια στη συζήτηση της εξωσωματικής, γιατί νομίζω πως πρέπει να σου δώσουν ένα χαρτί με τι ποιότητας έμβρυα έβαλες όπου συνήθως βάζουν μια φωτογραφία μετά την απόψυξη. Αυτό εκτός του να γνωρίζεις την ποιότητα, γίνεται για να το έχεις στο ιστορικό σου ιδιαίτερα σε περίπτωση που χρειαστεί να ξανακάνεις από την αρχή. Τέλος σχετικά με τα υπόλοιπα που έχεις στην κατάψυξη μπορούν να σε ενημερώσουν έστω προφορικά για το τι είναι το καθένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μου έκλεισα ραντεβού για 27 του μηνός!!! Θα μου γράψει τα φάρμακα θα τα παραγγείλω απο το φαρμακείο Του εοπυυ και Ιανουάριο ξεκινάωωω !!! Πολύ χαίρομαι που θα φαρμακωθω 😂😂😂 αχ τι τραβάμε για να γίνουμε μανες! 

Είμαι πολύ περίεργη για το πρωτόκολλο που θα επιλέξει!!! Επίσης ήδη έχω δει και τον μήνα που θα γεννήσω 🤣🤣🤣 ε ρε και να μην πετύχω να δείτε πάτωμα που θα πιάσω 😩😩.. είμαι αισιόδοξη όμως και νιώθω οτι θα τα καταφέρω! Τα δίδυμακια είδη τα κάνω εικόνα στο κρεβάτι μου ❤😝

κοριτσι μου ενα ενα τα βηματα.. η εξωσωματικη ειναι μαραθωνιος οπως λενε και τα κοριτσια της ομαδουλας! σε καθε βημα θα ειμαστε μαζι σου! αλλα μην πεφτεις προκαταβολικα!!! κρατα την εικονα με τα διδυμα στο κρεβατι και πετα τη σκεψη της αποτυχιας και τα πατωματα!!! οι εξετασεις σας ειναι τελειες, οι γιατροι οι καλυτεροι κι εσεις τοσο νεοι και υγιεις!! και μην ξεχνας την αγκαλια της παναγιας που σε προσεχει!!😉🤗❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

οσο περναει η ωρα τοσο καλυτερα ειμαι ευτυχως! μαλλον θα το περασω στα μαλακα!!!😃😃

εσυ κοριτσι μου πως εισαι;;

Μπράβο κορίτσι μου πολύ χαίρομαι! Εγώ μετράω αντίστροφα.... να συναντήσω ξανά τον αντρούλη μου κ να δω για πρώτη φορά το κοριτσάκι μου!!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσι μου ενα ενα τα βηματα.. η εξωσωματικη ειναι μαραθωνιος οπως λενε και τα κοριτσια της ομαδουλας! σε καθε βημα θα ειμαστε μαζι σου! αλλα μην πεφτεις προκαταβολικα!!! κρατα την εικονα με τα διδυμα στο κρεβατι και πετα τη σκεψη της αποτυχιας και τα πατωματα!!! οι εξετασεις σας ειναι τελειες, οι γιατροι οι καλυτεροι κι εσεις τοσο νεοι και υγιεις!! και μην ξεχνας την αγκαλια της παναγιας που σε προσεχει!!😉🤗❤️

Εντάξει με συγκίνησες.. ουφφφ είμαι και στη δουλειά! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για την καλοσύνη και ωραία σου λογάκια! Ολες θα τα καταφέρουμε!  

Χαίρομαι πόλυ  που είσαι καλύτερα απο το εμβόλιο! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλά είμαι κορίτσι μου! Αύριο ανεβαίνω Αθήνα για doppler 🥰 Θα είναι μπαμ μπαμ το ταξίδι ούτε την αδερφούλα μου δεν θα προλάβω να δω λιγάκι κ μου έλειψε πολύ! 

Εσύ πως είσαι? Ο άντρας σου πονάει ακόμα?

Ποναει ακομη αλλα ευτυχως λιγοτερο! Τελικα φαινεται οτι η αναρρωση θαειναι πιο αργη σε σχεση αλλους ανδρες! Εγω κατα τα αλλα παλι δενεχω ωορηξια ισως απο 2η δοση εμβολιου αλλα μπορει και για ασχετο λογο οποτε παει και αυτος ο μηνας. Αλλα δεν στενοχωριεμαι πλεον, ελπιζω απλα να μου ερθει περιοδος για να μπορεσω να προσπαθησω επομενο μηνα, Καλο σου ταξιδι και καλα αποτελεσματα κοριτσι μου💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Εντάξει με συγκίνησες.. ουφφφ είμαι και στη δουλειά! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για την καλοσύνη και ωραία σου λογάκια! Ολες θα τα καταφέρουμε!  

Χαίρομαι πόλυ  που είσαι καλύτερα απο το εμβόλιο! ❤

Θέλω να βλέπω σιγά-σιγά την επόμενη που ακολουθεί μετά από μένα για εξωσωματική άντε μπράβο για βάλτε μία σειρά @Κατεριναπαπ άμα θέλεις κορίτσι μου να σου στείλω εγώ φωτογραφίες ένα σκασμό που έχω αποθηκεύσει στο κινητό μου με δίδυμα έξω τρελαθείς να τα θες εκεί στο κρεβάτι σου και στο κεφάλι σου πάνω να τα θες🤣🤣🤣

Κορίτσια έχετε όλες απόλυτο δίκιο όσον αφορά αυτό το θέμα με τις μανάδες και πραγματικά εκνευρίζομαι που ανεβαίνουν τόσο πολύ και προσπαθούν να πάρουν το ρόλο του συντρόφου μου προσπαθούν εκείνη να φροντίσουν να με πάνε εκείνοι που χρειάζεται δήθεν να μην ταλαιπωρείται ο σύντροφός μου επειδή δουλεύει όλη μέρα και εκείνη κάθονται αλλά κατά τα άλλα χθες που είπα στη μάνα μου αν έχει κανένα φαγητό να φτιάξει γύρισε και μου είπε ότι δεν είχε κάτι στο σπίτι και σήμερα επειδή μάλλον δεν είχε χθες κάτι σκίστηκε να πάω να φτιάξω το φαΐ είχε νευριάσει κιόλας δεν ξέρω εγώ γιατί και μετά τα έβαλε μαζί μου και έχει νευριάσει κιόλας επειδή πήγα στη θεία μου που έχει 5 σκαλιά στην κυριολεξία και θύμωσε λέει γιατί και της τους άλλους που έχει σκαλιά πηγαίνω και σε εκείνη όχι τραγικό..... Για να καταλάβετε πόσο εκνευρίστηκα και πόσο χαλάστηκα που με έπιασε ταχυπαλμία εκείνη την ώρα την μπλόκαρα του από το viber γιατί κάθε φορά μου στέλνει μηνύματα στο viber και με κάνει τούρμπο και της το είπα κιόλας λέω σε σβήνω από το viber γιατί έχεις αυτή την κακιά συνήθεια λέω να με φορτώνεις πάρα πολύ....και δεν με νοιάζει καθόλου και πήρε και το σύντροφό μου του τα ανοίξω είπα δεν του τα είπα όλα ακριβώς Γιατί γινόταν τούρμπο αλλά του είπα είναι ολίγοις ότι έχω εκνευριστεί τότε να με πάει εκείνος τις δουλειές.... Γενικά μου το έχουνε κάνει πολλά αυτές τις μέρες μία η αδερφή μου που γύρισε και μου είπε χθες ότι εντάξει μπορεί να μην έχει πιάσει πριν καλά-καλά τελειώσει η διαδικασία και έκανε την χοριακή γύρισε και μου είπε ότι μπορεί να μην έχω πιάσει μία η μάνα μου σήμερα μου ρχεται να κλείσει το τηλέφωνο και μου είπε να με ξανά βρούνε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ποναει ακομη αλλα ευτυχως λιγοτερο! Τελικα φαινεται οτι η αναρρωση θαειναι πιο αργη σε σχεση αλλους ανδρες! Εγω κατα τα αλλα παλι δενεχω ωορηξια ισως απο 2η δοση εμβολιου αλλα μπορει και για ασχετο λογο οποτε παει και αυτος ο μηνας. Αλλα δεν στενοχωριεμαι πλεον, ελπιζω απλα να μου ερθει περιοδος για να μπορεσω να προσπαθησω επομενο μηνα, Καλο σου ταξιδι και καλα αποτελεσματα κοριτσι μου💗

Μετά το εμβόλιο σταμάτησες να έχεις όωρηξια για κορίτσι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Μπράβο κορίτσι μου πολύ χαίρομαι! Εγώ μετράω αντίστροφα.... να συναντήσω ξανά τον αντρούλη μου κ να δω για πρώτη φορά το κοριτσάκι μου!!! 🥰

@Froufro ποτέ με το καλό ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τι ωραία απόλαυσε το, απόλαυσε την κάθε στιγμή με την κοιλιτσα σου 💕είναι μερες π δε γυρνάνε πίσω 
    • Καλημέρα κορίτσια μου... Ευτυχώς σήμερα, ξανά πήρα maalox, γιατί είχα έντονη καούρα πριν πέσω για ύπνο, και κοιμήθηκα 5,5 ώρες σερί κορίτσια μου! Τελευταία μέρα σήμερα εδώ! Φτιάχνω βαλίτσα κι αύριο μεσημέρι... ξεκινάει η πιο γλυκιά αναμονή και προσμονή! Ευτυχώς έχω λίγα πράγματα να κάνω και στην Αθήνα ακόμα, οπότε θα περάσουν γρήγορα οι τελευταιές εβδομάδες.  Εχθές με πήραν και απο το μαιευτήριο και κανόνισα και το μάθημα τοκετού!!! Κοντεύουμε κορίτσια μου κι ακόμα δεν το πιστεύω πως πέρασε τόσο γρήγορα ο καιρός! Τελευταίο μπάνιο... εδώ!!!
    • Καλημέρα κορίτσια μου... Βρέθηκα με το μπαμπά της μπουμπούς εχθές και μιλήσαμε! Δε θέλει ούτε να τη δει. Δεν αξίζει να ξανά ασχοληθώ καθόλου. Θα το αντιμετωπίσει όταν πάει η μικρή να του ζητήσει τα "ρέστα".  Ευτυχώς σήμερα, ξανά πήρα maalox, γιατί είχα έντονη καούρα πριν πέσω για ύπνο, και κοιμήθηκα 5,5 ώρες σερί κορίτσια μου! Τελευταία μέρα σήμερα εδώ! Φτιάχνω βαλίτσα κι αύριο μεσημέρι... ξεκινάει η πιο γλυκιά αναμονή και προσμονή! Ευτυχώς έχω λίγα πράγματα να κάνω και στην Αθήνα ακόμα, οπότε θα περάσουν γρήγορα οι τελευταιές εβδομάδες.  Εχθές με πήραν και απο το μαιευτήριο και κανόνισα και το μάθημα τοκετού!!! Κοντεύουμε κορίτσια μου κι ακόμα δεν το πιστεύω πως πέρασε τόσο γρήγορα ο καιρός! Τελευταίο μπάνιο... εδώ!!!
    • Πραγματικά δε νομίζω πως αξίζει στην μπουμπού μου να έχει έναν τέτοιο πατέρα. Δεν αξίζει καν να ασχοληθώ μαζί του. 
    • Είναι απόλυτα κατανοητα όλα αυτά που νιώθετε.. περάσαμε κ μεις μια παρόμοια κατάσταση.. περίπου στις ίδιες ηλικίες με σας κάναμε εξετάσεις γιατί προσπαθούσαμε πάρα πολύ καιρό.. εγώ με κάποια μικροπροβλήματα διαχειρισιμα αλλά ο σύζυγος χαλια σπερμοδιαγραμματα.. σκέτη απογοήτευση.. κάποιοι άνθρωποι χρειάζονται περισσότερο χρόνο να συνειδητοποιήσουν αυτό που τους συμβαίνει.. και ο άντρας μου πέρασε αυτή την άρνηση που περιγράφεις ότι είναι ανίκανος κλπ (οι περισσότεροι άντρες νομίζω έτσι αντιδρούν) και επειδή στην πίεση είναι δύσκολος ο δικός μου τον άφησα να αποφασίσει μόνος του τι θέλει να κάνει.. είχε πολύ μεγάλη λαχτάρα για παιδάκι και σε εκείνη τη φάση με βοήθησε πάρα πολύ ο γυναικολόγος μου τον οποίο ο άντρας μου ακούει σαν θεό οπότε δεν του άφησε περιθώρια.. μετά από τρεις ουρολόγους πολλές βιταμίνες και διάφορα άλλα εμεις δεν είδαμε κάποια θεαματική βελτίωση.. οι θεραπείες των αντρών είναι τρίμηνες τουλάχιστον αλλά αξίζει εννοείται να δώσεις αυτόν τον χρόνο (αφού οι δικές σου εξετάσεις είναι καλές ) καταρχήν γιατί ο κάθε οργανισμός και το κάθε πρόβλημα είναι διαφορετικό και μπορεί να δείτε βελτίωση, ομως ισχύει ότι ακόμα και εξωσωματική να κάνετε ότι διορθώνεται το κάνουμε ώστε να πάμε με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις... απλά χρειάζεται ηρεμία (όσο γίνεται) και να είστε ενωμένοι να αντιμετωπίσετε μαζί τις δυσκολίες γιατι όλα φαίνονται βουνό το ξερω.. εμείς τελικά κάναμε εξωσωματική, έχω χαμηλή αμη  δεν γινόταν να περιμένουμε άλλο και έχουμε το αγοράκι μας και σε πληροφορω ότι ο αρχικα αρνητικός άντρας μου με εχει φάει να κάνουμε προσπάθεια για δεύτερο και είναι ήδη έτοιμος (από μόνος του) να ξεκινήσει όλες τις εξετάσεις από την αρχή γιατί φυσικά δεν ξέρουμε σε τι κατάσταση βρίσκεται, έχουν περάσει και 3 χρόνια.. υπομονή και πίστη και εύχομαι να τελειώσει με τον καλύτερο τρόπο όλη η περιπέτεια σας!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...