Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρίγωνα κάλαντα μες στη γειτονιά και μια καρδούλα να χτυπάει σε κάθε κοιλιά... ​🤰​​🎅​​🎄​


misofeggaro

Recommended Posts

στις On 11/12/2021 at 4:03 ΜΜ, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου ειστε καλα εσυ και τα τζουτζουκακια σου; ❤️❤️❤️

Καλησπέρα Αντωνία μου❤️❤️

Ναιι μια χαρά όλοι, ο μικρούλης μου δόξα τω Θεώ καλά, η μπουμπού στην κοιλιά πήγαμε την Πέμπτη στο γιατρό μου είπε όλα καλά κ είναι 615γρ😊 επόμενο ραντεβού έχω 27/12 πάλι οπότε θα τη δούμε σύντομα💗💗

Το ένα καλό είναι ότι δε θα κάνω καμπύλη ζαχάρου, γιατί μου είπε ότι αφού έκανα κ πέρσι που ήμουν έγκυος στο μικρό μου δε χρειάζεται να κάνω πάλι..το κακό όμως είναι ότι επειδή πέρσι μου είχε βγει στην καμπύλη ότι είχα υπογλυκαιμίες, δηλαδή έπεφτε πολύ το ζάχαρο μου μου είχε κόψει η ενδοκρινολόγος τη ζάχαρη, γιατί μου είπε ότι φαίνεται να μην παίρνει καθόλου ο οργανισμός μου τη γλυκόζη οπότε μπορεί να την παίρνει όλη το μωρό..κ τώρα πάλι πρέπει να κόψω τη ζάχαρη λοιπόν αφού μου είπε ο γιατρός να μη ξανακάνω καμπύλη αλλά να κάνω τα ίδια με πέρσι!

Σε άλλα νέα, τη Δευτέρα βγήκε θετικός ο ανιψιός μου στον κορονοιό, που μένει με τους γονείς μου κ την αδερφή μου στο ίδιο σπίτι..κ ενώ τόσες μέρες λέγαμε δεν κόλλησε κανείς άλλος, σήμερα βγήκε θετικός κ ο μπαμπάς μου κ έχω αγχωθεί λίγο☹️ Έχει κάνει κ τις 2 δόσεις, αλλά έχουν περάσει 5 μήνες από τη δεύτερη..τώρα 6 Ιανουαρίου είναι να πάει να κάνει την τρίτη. Προς το παρόν έχει 37.8 κ βήχα..ελπίζω να το περάσει ελαφριά☹️☹️ Έχει κ πίεση γι’αυτό αγχώνομαι..

Εμείς είχαμε δει τον ανιψιό μου τελευταία φορά την προηγούμενη Κυριακή, 1 μέρα πριν βγει θετικός..κ ήταν όλο αγκαλιά με το μωρό κ τον άντρα μου εκείνες τις μέρες..μέχρι στιγμής δε φαίνεται να έχουμε κολλήσει..ελπίζω να γλιτώσαμε..

Αυτά τα νέα μου!!

Γενικά περάσαμε διάφορα αυτό το διάστημα, μ έρχεται στο μυαλό αυτό που λέει ενός κακού μύρια έπονται…ελπίζω να’ναι τ τελευταίο…

Τι κάνεις εσύ;;💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/12/2021 at 6:09 ΜΜ, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κορίτσια μου μην δίνετε σε κανέναν άλλον σημασία! Παρόλο που πιστεύω ότι δεν το κάνουν από κακία αλλά από άγνοια ή επειδή δεν ξέρουν πως να αντιδράσουν σε τόσο λεπτές καταστάσεις!

Εσείς να κάνετε αυτό που σας κάνει ευτυχισμένες και σας γεμίζει! Καμιά φορά η στήριξη έρχεται από άτομα που δεν τα περιμένεις!

Εμένα για παράδειγμα ο αδερφός μου ούτε τα ρούχα του δεν μαζεύει αλλά όταν έμεινα έγκυος μόνο παρκέ δεν έκανε για να με βοηθήσει και τώρα που έπρεπε να πάω στο κέντρο με πήγε αυτός και περίμενε από έξω 3 ώρες και δεν έκανε ούτε ένα παράπονο βρε κορίτσια. Μου είπε μόνο να κάνω αυτό που πιστεύω ότι είναι καλύτερο για εμένα!

Αχ, τι καλός αδερφός❤️❤️❤️ Φτου φτου!!! Έτσι αγαπημένοι να’στε!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/12/2021 at 5:01 ΜΜ, ο/η Raf123 είπε:

Τι τέλεια ποσό μου έλειψαν τα ταξίδια πήγα και εγώ σε αυτες τις χώρες εκτός από Πολωνία και Ρουμανία (Πολωνία θελαμε τόσο πολύ να πάμε άνοιξη του 20 και ήρθε ο κοβιντ κ μας άλλαξε τα σχέδια)… να σας πω κάτι ήθελα να γίνω αεροσυνοδός αλλά δεν με άφηναν οι δικοί μου, η μαμα μου έλεγε να σπουδάσω κ μετά να κάνω ότι με φωτίσει ο θεός 😂😂 και πράγματι μολις τελείωσα κ το μεταπτυχιακό (την έρευνα βασικά τα εργαστήρια, ούτε καν πήρα το πτυχίο) και πήγα ιντερβιου για αεροσυνοδός σε μια πολύ οικονομική εταιρία (δεν θα πω όνομα όλοι καταλάβαμε), δεν μου άρεσε καθόλου ο τρόπος τους από την πρώτη κιολας επαφη ήθελα να φύγω μακριά από αυτους… το άφησα για 1-2 χρόνια γιατί βρήκα δουλεια δουλευα έκανα κ κάτι σεμινάρια παράλληλα κτλ με ειδοποιούν απο μια μεγάλη αεροπορική εταιρία για ιντερβιου τότε έβαλα τα κλάματα ήθελα τόσο πολύ να πάω τρελάθηκα, αλλά ο άντρας μου τότε απλά boyfriend μου είπε αν πάω να τον ξεχάσω…και έτσι έμεινε απλά ένα όνειρο που δεν πραγματοποιήθηκε ποτέ 😔😔 💔

Είχα πάει κι εγώ σε διάφορες αεροπορικές για ιντερβιου για αεροσυνοδός, τελικά πάντα κάτι γινόταν και δεν πήγαινα..μέχρι που πήγα Λονδίνο για μεταπτυχιακό τουριστικά(έχω τελειώσει οικονομικά)..κ τελικά κατάλαβα ότι όλα για κάποιον λόγο γίνονται, ίσως να μου έχει μείνει κ εμένα λίγο σαν κάτι απραγματοποίητο, αλλά σκέφτομαι ότι για να μη γίνει μάλλον δεν ήταν γραφτό να γίνει κ ήταν άλλος ο δρόμος μας σ αυτή τη ζωή…όπως κ με το χορό που αγαπώ πολύ το ίδιο..αυτό να σκέφτεσαι κι εσύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα Αντωνία μου❤️❤️

Ναιι μια χαρά όλοι, ο μικρούλης μου δόξα τω Θεώ καλά, η μπουμπού στην κοιλιά πήγαμε την Πέμπτη στο γιατρό μου είπε όλα καλά κ είναι 615γρ😊 επόμενο ραντεβού έχω 27/12 πάλι οπότε θα τη δούμε σύντομα💗💗

Το ένα καλό είναι ότι δε θα κάνω καμπύλη ζαχάρου, γιατί μου είπε ότι αφού έκανα κ πέρσι που ήμουν έγκυος στο μικρό μου δε χρειάζεται να κάνω πάλι..το κακό όμως είναι ότι επειδή πέρσι μου είχε βγει στην καμπύλη ότι είχα υπογλυκαιμίες, δηλαδή έπεφτε πολύ το ζάχαρο μου μου είχε κόψει η ενδοκρινολόγος τη ζάχαρη, γιατί μου είπε ότι φαίνεται να μην παίρνει καθόλου ο οργανισμός μου τη γλυκόζη οπότε μπορεί να την παίρνει όλη το μωρό..κ τώρα πάλι πρέπει να κόψω τη ζάχαρη λοιπόν αφού μου είπε ο γιατρός να μη ξανακάνω καμπύλη αλλά να κάνω τα ίδια με πέρσι!

Σε άλλα νέα, τη Δευτέρα βγήκε θετικός ο ανιψιός μου στον κορονοιό, που μένει με τους γονείς μου κ την αδερφή μου στο ίδιο σπίτι..κ ενώ τόσες μέρες λέγαμε δεν κόλλησε κανείς άλλος, σήμερα βγήκε θετικός κ ο μπαμπάς μου κ έχω αγχωθεί λίγο☹️ Έχει κάνει κ τις 2 δόσεις, αλλά έχουν περάσει 5 μήνες από τη δεύτερη..τώρα 6 Ιανουαρίου είναι να πάει να κάνει την τρίτη. Προς το παρόν έχει 37.8 κ βήχα..ελπίζω να το περάσει ελαφριά☹️☹️ Έχει κ πίεση γι’αυτό αγχώνομαι..

Εμείς είχαμε δει τον ανιψιό μου τελευταία φορά την προηγούμενη Κυριακή, 1 μέρα πριν βγει θετικός..κ ήταν όλο αγκαλιά με το μωρό κ τον άντρα μου εκείνες τις μέρες..μέχρι στιγμής δε φαίνεται να έχουμε κολλήσει..ελπίζω να γλιτώσαμε..

Αυτά τα νέα μου!!

Γενικά περάσαμε διάφορα αυτό το διάστημα, μ έρχεται στο μυαλό αυτό που λέει ενός κακού μύρια έπονται…ελπίζω να’ναι τ τελευταίο…

Τι κάνεις εσύ;;💗

Κορίτσι μου αρχικά χαίρομαι πολύ που απ' ότι φαίνεται δεν κόλλησες κι εσύ που είσαιέγκυος κορίτσι μου. Πολλά περαστικαά για μπαμπά σου, ελπίζω να το περάσει πολύ ήπια💗  Οοι δύο δόσεις με κάποιο τρόπο θα βοηθήσουν έστω και λίγο. Δεν γνωρίζω ηλικία του αλλά παρόλα αυτά θα σου έδινα τη  συμβουλή (το οποίο βέβαια μπορεί να γνωρίζεις ήδη)  να είναι σε μια επικοινωνία απ΄π τ΄ώρα με ένα γιατρόπου να εμπιστεύεται και να μετράει το οξυγόνο του καθημερινά 3 φορές την ημέρα ΄ξη όσες πει γιατρός του για επόμενες 2 εβδομάδες.  Η επικοινωνία με γιατρό είναι σημαντική για να του δίνει οδηγίες αλλά και γιατί σε κάποιες περιπτώσεις (δεν το κάνουν όλοι οι γιατροί ούτε σε όλες τις περιπτώσεις κρ΄ινει ο ίδιος ο γιατρός) δίνουν προληπτικά μια αγωγή παρά το έμβόλιο η οποία μπορεί να βοηθήσει στο να προ΄λάβει τη σοβαρ΄η νόσηση. Και το οξυγ΄ονο για να δει έγκαιρα περιπτώσεις μια πνευμονίας που πολλέ φορές δεν δίνει συμπτώματα (σιωπηλή υποξία) Σε κάθε περίπτωση να πίνει πολλά υγρά, καλό φαγητό και ξεκούραση- όλα αυτά βοηθούν πολύ ανοσοποιητικό. Και πάλι περαστικά του💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Καλή εβδομάδα με θετικά τεστάκια, υγεία και ευχάριστα νέα💗 Πλησιάζουν τα Χριστούγεννα💗🎉🎅

@Mimi26 Πώς είσαι σήμερα? Πότεθα επιστρέψεις δουλειά τελικά;

Φιλια σε ΄όλες😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Καλή εβδομάδα με θετικά τεστάκια, υγεία και ευχάριστα νέα💗 Πλησιάζουν τα Χριστούγεννα💗🎉🎅

@Mimi26 Πώς είσαι σήμερα? Πότεθα επιστρέψεις δουλειά τελικά;

Φιλια σε ΄όλες😘😘😘

Καλημέρα καλημέρα καλή εβδομάδα να έχουμε ❤️❤️❤️🎀🎀🎀

Κοίταξε χθες σηκώθηκα και πήγα μία βόλτα με το φίλο μου για ένα καφέ με το αμάξι με άφησε έξω από την καφετέρια και βρήκαμε κάτι φίλους μας κάτσαμε για καφεδάκι πέρασα πολύ ωραία το μεσημέρι γύρισα φάγαμε όλοι μαζί Γενικά με μικρές κινήσεις όχι απότομες σηκώθηκα. Τώρα σήμερα ξύπνησα είμαι καλά δεν θα πάω στη δουλειά ούτε σήμερα ούτε αύριο θα ξεκινήσω την Τετάρτη να πλησιάσει περίπου βδομαδούλα και μετά το έκανα που το έκανα στο κάνω καλά τουλάχιστον.

Χθες η αλήθεια είναι ότι έπεσα λίγο ψυχολογικά 🙄🙄 σκεφτόμουν πως δεν έχω κανένα σύμπτωμα κ μήπως αυτό είναι κακό αλλά οκ !! Ίσως ήταν μέρα χθες περιέργη γιατί με πόναγε κ το εντερακι! Σήμερα ξύπνησα πήγα τουαλέτα πρωί πρωί κ με άφησε η κοιλιά μου ! Θα κάνω κ την οβιτρελ σήμερα έχω να κάνω μια σήμερα μια την Πέμπτη!

Για να δούμε ☺️🙏🙏🙏🙏🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🥳🥳🥳🥳🥳🥳

Εσείς πώς είστε ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Καλημερα κοριτσια.. καλη βδομαδα να εχουμε.. πως ειστε? εγω εχω ζαλαδα.. μαλλον με επιασε παλι αυχενικος ιλλιγκος

Δεν παιρνεις κορίτσι μου κάτι γ αυτό ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Δεν παιρνεις κορίτσι μου κάτι γ αυτό ;

Moυ εχει δωσει ενα χαπι την προηγουμενη φορα αλλα δεν το εχω μαζι μου.. θα πιω σολπαντειν αν και ηθελα να αποφυγω τετοια παυσιπονα.. εχω τρομερη ζαλαδα και δεν μπορω να μη πιω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Moυ εχει δωσει ενα χαπι την προηγουμενη φορα αλλα δεν το εχω μαζι μου.. θα πιω σολπαντειν αν και ηθελα να αποφυγω τετοια παυσιπονα.. εχω τρομερη ζαλαδα και δεν μπορω να μη πιω..

Μη το αφήνεις κορίτσι μου να χειροτερέψει πάρε κάτι ! Μην το σκέφτεσαι, να σε αφήσει ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Μη το αφήνεις κορίτσι μου να χειροτερέψει πάρε κάτι ! Μην το σκέφτεσαι, να σε αφήσει ☺️

σιγουρα χειροτερο θα γινει..ηπια και ο θεος βοηθος.. θα με πιασει μαστουρα τωρα γιατι παντα με το σολπαντειν χαλαρωνωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Καλημέρα καλημέρα καλή εβδομάδα να έχουμε ❤️❤️❤️🎀🎀🎀

Κοίταξε χθες σηκώθηκα και πήγα μία βόλτα με το φίλο μου για ένα καφέ με το αμάξι με άφησε έξω από την καφετέρια και βρήκαμε κάτι φίλους μας κάτσαμε για καφεδάκι πέρασα πολύ ωραία το μεσημέρι γύρισα φάγαμε όλοι μαζί Γενικά με μικρές κινήσεις όχι απότομες σηκώθηκα. Τώρα σήμερα ξύπνησα είμαι καλά δεν θα πάω στη δουλειά ούτε σήμερα ούτε αύριο θα ξεκινήσω την Τετάρτη να πλησιάσει περίπου βδομαδούλα και μετά το έκανα που το έκανα στο κάνω καλά τουλάχιστον.

Χθες η αλήθεια είναι ότι έπεσα λίγο ψυχολογικά 🙄🙄 σκεφτόμουν πως δεν έχω κανένα σύμπτωμα κ μήπως αυτό είναι κακό αλλά οκ !! Ίσως ήταν μέρα χθες περιέργη γιατί με πόναγε κ το εντερακι! Σήμερα ξύπνησα πήγα τουαλέτα πρωί πρωί κ με άφησε η κοιλιά μου ! Θα κάνω κ την οβιτρελ σήμερα έχω να κάνω μια σήμερα μια την Πέμπτη!

Για να δούμε ☺️🙏🙏🙏🙏🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🥳🥳🥳🥳🥳🥳

Εσείς πώς είστε ;;;

Καλημέρα. Εγώ πρώτη φορά ακούω για την ovitrelle μετά από εμβρυομεταφορά. Για ποιο λόγο σε έχει βάλει να κάνεις ένεση τέτοια; Και μάλιστα δύο; Αφού αυτές είναι για να γίνει ωορηξια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και καλη εβδομαδα κοριτσια μου! ❤️

εγω εκανα την αναμνηστικη δοση χθες το απογευμα και σημερα ειμαι λιγο καπως... περα απ οτι το χερι μου εχει κουλαθει.. με ξετιναξε η γιατρος/νοσοκομα παροτι φαινοταν εμπειρη..😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα 💖💖💖 πλησιάζουμε τα Χριστούγεννα ☺️☺️☺️ Σήμερα έχω γιατρο το απόγευμα για τεστ παπ και τα σχετικά να μιλήσουμε γενικά για αυτόν τον χρόνο που δεν έχει επιτευχθεί η σύλληψη…
 

Αχ κορίτσια είμαι δουλεια και εχει εδώ μια κοπέλα έγκυο και κλαίει κάτι συμβαίνει από ότι άκουσα που της μιλούσε η γραμματέας του γιατρού και θέλω τόσο πολύ να την πάρω αγκαλιά…δεν μπορώ να την βλέπω που κλαίει έχουν γεμίσει τα μάτια μου δάκρυα 😔😔 μακάρι να της πάνε όλα καλά 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καλημερα και καλη εβδομαδα κοριτσια μου! ❤️

εγω εκανα την αναμνηστικη δοση χθες το απογευμα και σημερα ειμαι λιγο καπως... περα απ οτι το χερι μου εχει κουλαθει.. με ξετιναξε η γιατρος/νοσοκομα παροτι φαινοταν εμπειρη..😔

Καλημερούδια💖 πήρες άδεια σήμερα;; Η είσαι οκ να δουλέψεις;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Moυ εχει δωσει ενα χαπι την προηγουμενη φορα αλλα δεν το εχω μαζι μου.. θα πιω σολπαντειν αν και ηθελα να αποφυγω τετοια παυσιπονα.. εχω τρομερη ζαλαδα και δεν μπορω να μη πιω..

Περαστικά Ναντια μου :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Είχα πάει κι εγώ σε διάφορες αεροπορικές για ιντερβιου για αεροσυνοδός, τελικά πάντα κάτι γινόταν και δεν πήγαινα..μέχρι που πήγα Λονδίνο για μεταπτυχιακό τουριστικά(έχω τελειώσει οικονομικά)..κ τελικά κατάλαβα ότι όλα για κάποιον λόγο γίνονται, ίσως να μου έχει μείνει κ εμένα λίγο σαν κάτι απραγματοποίητο, αλλά σκέφτομαι ότι για να μη γίνει μάλλον δεν ήταν γραφτό να γίνει κ ήταν άλλος ο δρόμος μας σ αυτή τη ζωή…όπως κ με το χορό που αγαπώ πολύ το ίδιο..αυτό να σκέφτεσαι κι εσύ!!

Καλημερααα και περαστικά στον μπαμπά κ στον ανιψιό σου μακάρι να είναι όσο πιο ήπια  τα συμπτώματα…επειδή ειναι και με υποκείμενο νόσημα για αυτό ισως τα αντισώματα δεν ειναι αρκετά κ για αυτό κόλλησε!! Να μετράει το οξυγόνο και να ειναι σε παρακολούθηση με τον γιατρο του!! Του έδωσε καθόλου αντιβίωση;;; 
 

Ασε δε πειράζει συμφωνώ όλα καλά δεν έχω παράπονο αλήθεια Και εχεις δίκιο ότι περάσαμε ότι γίναμε ότι ακολουθήσαμε αυτό ήταν γραφτό μας…☺️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα. Εγώ πρώτη φορά ακούω για την ovitrelle μετά από εμβρυομεταφορά. Για ποιο λόγο σε έχει βάλει να κάνεις ένεση τέτοια; Και μάλιστα δύο; Αφού αυτές είναι για να γίνει ωορηξια. 

Μου το κάνει για να μου κρατάει ψηλά τις ορμόνες γιατί δεν έχω καθόλου lh κ μου τις κρατά ψηλά για να παράγουν προγεστερόνη. 

Το κάνουν συχνά σε γυναίκες με ορμονικό θα η πολυκυστικες. Έκανα κ την μέρα της εμβρυομεταφορας. Κ θα κάνω κ σήμερα κ τη Πέμπτη. Δεν είμαι μόνο για ωορηξία η ένεση αυτή!! Την βάζουν κ σε εγκυμοσύνες 😋

Απλά με αυτό τώρα δεν θα μπορώ να κάνω νωρίτερα τεστακι χαχαχα επίτηδες το έκανε !

@Raf123 που δουλεύεις ;

@Antonia2 περαστικά κορίτσι μου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mimi26 είπε:

Μου το κάνει για να μου κρατάει ψηλά τις ορμόνες γιατί δεν έχω καθόλου lh κ μου τις κρατά ψηλά για να παράγουν προγεστερόνη. 

Το κάνουν συχνά σε γυναίκες με ορμονικό θα η πολυκυστικες. Έκανα κ την μέρα της εμβρυομεταφορας. Κ θα κάνω κ σήμερα κ τη Πέμπτη. Δεν είμαι μόνο για ωορηξία η ένεση αυτή!! Την βάζουν κ σε εγκυμοσύνες 😋

Απλά με αυτό τώρα δεν θα μπορώ να κάνω νωρίτερα τεστακι χαχαχα επίτηδες το έκανε !

@Raf123 που δουλεύεις ;

@Antonia2 περαστικά κορίτσι μου ❤️

Καλημέρα κορίτσι μου τι κανεις πως νιωθεις;;; 
 

Δουλευω σε φαρμακευτική εταιρία και πάω σε γιατρους και τους παιρνω δείγματα από φάρμακα! Και με κάποιους τους περισσότερους βασικά έχω πολύ καλή σχέση και τους ρωτάω και για εμένα και γενικά για την οικογένεια μου ότι έχουν…έχω πολλες ειδικότητες και έχω κ γυναικολόγους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου τι κανεις πως νιωθεις;;; 
 

Δουλευω σε φαρμακευτική εταιρία και πάω σε γιατρους και τους παιρνω δείγματα από φάρμακα! Και με κάποιους τους περισσότερους βασικά έχω πολύ καλή σχέση και τους ρωτάω και για εμένα και γενικά για την οικογένεια μου ότι έχουν…έχω πολλες ειδικότητες και έχω κ γυναικολόγους 

Α πολύ ωραία δουλειά !!

Καλό γιατί έχεις κ όλη την πληροφόρηση στο χέρι!!!! 🙏🙏

Καλά είμαι σπίτι είμαι κάνω δουλίτσα στον υπολογιστή σε λίγο θα ρθει να με πάρει η θεία μου να πάω σπίτι της να κάτσω να φάω εκεί σήμερα!θα γυρίσω βέβαια το μεσημέρι γιατί έχω μαθήματα από το σπίτι!

Τετάρτη επιστρέψω κ στη δουλειά!

Δεν έχω τίποτα απολύτως!! Κανένα σύμπτωμα τίποτα τίποτα ούτε πονοκέφαλο από τα φάρμακα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Εύχομαι μια όμορφη μέρα!!! ❤ 

 

@Raf123 περιμένουμε τα νεα σου απο τον γιατρό με αγωνία!

@Antonia2κορίτσι μου περαστικά σου,  ελπίζω σήμερα να έχεις άδεια και να μην ζοριστεις! 

@Nandia- περαστικά κορίτσι μού να περάσει γρήγορα! 

@Mimi26 κορίτσι μου η αγωνία μου χτυπάει κόκκινο μαζί με την δική σου, κάτι μου λεει πως σε λίγες μέρες θα χοροπηδάμε ολες μαζί εδώ!!!  

@Hopemumtobe ο άντρας σου πως είναι κορίτσι μου? Πονάει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Καλημερα κοριτσια.. καλη βδομαδα να εχουμε.. πως ειστε? εγω εχω ζαλαδα.. μαλλον με επιασε παλι αυχενικος ιλλιγκος

Το έχεις πάθει κι αλλες φορές; Περαστικ ά σου κορίτσι μου💗

 

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα 💖💖💖 πλησιάζουμε τα Χριστούγεννα ☺️☺️☺️ Σήμερα έχω γιατρο το απόγευμα για τεστ παπ και τα σχετικά να μιλήσουμε γενικά για αυτόν τον χρόνο που δεν έχει επιτευχθεί η σύλληψη…
 

Αχ κορίτσια είμαι δουλεια και εχει εδώ μια κοπέλα έγκυο και κλαίει κάτι συμβαίνει από ότι άκουσα που της μιλούσε η γραμματέας του γιατρού και θέλω τόσο πολύ να την πάρω αγκαλιά…δεν μπορώ να την βλέπω που κλαίει έχουν γεμίσει τα μάτια μου δάκρυα 😔😔 μακάρι να της πάνε όλα καλά 

 

 

Καλά έκανες, περιμενουμε νεα σου💗 Σε καταλαβαινω κοριτσι μου,  κι εγω οταν ακουω ιστοριεσ με προβληματα εγκυμοσυνη, καταρρεω, μακαρι να  ολα καλα στο κοριτσι,...😔

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Καλημέρα καλημέρα καλή εβδομάδα να έχουμε ❤️❤️❤️🎀🎀🎀

Κοίταξε χθες σηκώθηκα και πήγα μία βόλτα με το φίλο μου για ένα καφέ με το αμάξι με άφησε έξω από την καφετέρια και βρήκαμε κάτι φίλους μας κάτσαμε για καφεδάκι πέρασα πολύ ωραία το μεσημέρι γύρισα φάγαμε όλοι μαζί Γενικά με μικρές κινήσεις όχι απότομες σηκώθηκα. Τώρα σήμερα ξύπνησα είμαι καλά δεν θα πάω στη δουλειά ούτε σήμερα ούτε αύριο θα ξεκινήσω την Τετάρτη να πλησιάσει περίπου βδομαδούλα και μετά το έκανα που το έκανα στο κάνω καλά τουλάχιστον.

Χθες η αλήθεια είναι ότι έπεσα λίγο ψυχολογικά 🙄🙄 σκεφτόμουν πως δεν έχω κανένα σύμπτωμα κ μήπως αυτό είναι κακό αλλά οκ !! Ίσως ήταν μέρα χθες περιέργη γιατί με πόναγε κ το εντερακι! Σήμερα ξύπνησα πήγα τουαλέτα πρωί πρωί κ με άφησε η κοιλιά μου ! Θα κάνω κ την οβιτρελ σήμερα έχω να κάνω μια σήμερα μια την Πέμπτη!

Για να δούμε ☺️🙏🙏🙏🙏🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🥳🥳🥳🥳🥳🥳

Εσείς πώς είστε ;;;

Μπραβο που πηγες τη βολτιτσα σου, μην ανυσυχεις καθολου κοριτσι μου που δεν εχεις κανενα συμπτωμα, δεν εχουν ολες οι εγκυουλες!💗 

 

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καλημερα και καλη εβδομαδα κοριτσια μου! ❤️

εγω εκανα την αναμνηστικη δοση χθες το απογευμα και σημερα ειμαι λιγο καπως... περα απ οτι το χερι μου εχει κουλαθει.. με ξετιναξε η γιατρος/νοσοκομα παροτι φαινοταν εμπειρη..😔

Ασε κι εγω στην πρωτη δοση δεν καταλαβα καν τσιμπημα, ο δευτερος με τσακισε! Τι συμπτωματα εχεις? Πυρετο κλπ? Περαστικα σου και να παρεις αδεια αν χρειαστει💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Εύχομαι μια όμορφη μέρα!!! ❤ 

 

@Raf123 περιμένουμε τα νεα σου απο τον γιατρό με αγωνία!

@Antonia2κορίτσι μου περαστικά σου,  ελπίζω σήμερα να έχεις άδεια και να μην ζοριστεις! 

@Nandia- περαστικά κορίτσι μού να περάσει γρήγορα! 

@Mimi26 κορίτσι μου η αγωνία μου χτυπάει κόκκινο μαζί με την δική σου, κάτι μου λεει πως σε λίγες μέρες θα χοροπηδάμε ολες μαζί εδώ!!!  

@Hopemumtobe ο άντρας σου πως είναι κορίτσι μου? Πονάει? 

Κατερινα μου ευχαριαστω για ενδιαφερον💗. Ποναει λιγοτερο αλλα δυστυχως τις εκετασεις αιματος η FSH εχει ανεβει (απο 11 σε 13) αντι να κατεβει το οποιο εαν συνεχιστει προφανως ειναι κακο και σημαινει οτι μπορει αποτελεσματα σπερμοδιαγραμμα να ειναι χειροτερα. Προς το παρον διατηρω ψυχραιμια και ελπιζω να ειναι προσωρινο λογω χειρουργειου, θα επαναλαβουμε εξετασεις σε κανα μηνα🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, 13 μέρες για τα Χριστούγεννα! Εύχομαι να είναι ήρεμες και χωρίς στεναχωριες. 

Περαστικά σε όσες έχετε θεματακια με εσάς ή τους δικούς σας, μακάρι να ξεπεραστούν όλα γρήγορα,! 

Εγώ από σήμερα κάθε μέρα που θα περνάει από εδώ και πέρα θα το θεωρώ καλό σημαδι... 32 η μέρα σήμερα. 

Καλή συνέχεια σε ότι κάνετε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Α πολύ ωραία δουλειά !!

Καλό γιατί έχεις κ όλη την πληροφόρηση στο χέρι!!!! 🙏🙏

Καλά είμαι σπίτι είμαι κάνω δουλίτσα στον υπολογιστή σε λίγο θα ρθει να με πάρει η θεία μου να πάω σπίτι της να κάτσω να φάω εκεί σήμερα!θα γυρίσω βέβαια το μεσημέρι γιατί έχω μαθήματα από το σπίτι!

Τετάρτη επιστρέψω κ στη δουλειά!

Δεν έχω τίποτα απολύτως!! Κανένα σύμπτωμα τίποτα τίποτα ούτε πονοκέφαλο από τα φάρμακα!

 

Μπορεί να είναι και νωρις μην αγχώνεσαι :) ωραία θα πας κ στη θεία σου να δεις κ άλλο κόσμο εκτός από τη πεθερά σου!! 
 

Ναι ναι είναι οντως πολύ ενδιαφέρον το επάγγελμα μαθαίνεις πολλά πράγματα είναι η αλήθεια έχω κ τα τυχερά μου δλδ πολλες φορες δεν θα μου πάρουν ούτε λεφτά οι γιατροί αν πάω σαν ασθενής κ όχι σαν συνεργάτης!! Και εννοείται έχουμε ταξίδια πάμε σε συνέδρια στο εξωτερικό (τώρα λόγο κοβιντ τα κόψαμε αλλά θα αρχίσουν σιγά σιγά πάλι, ήδη θα ερχόμουν σε ένα συνέδριο στην Αθήνα το ΠΣΚ που πέρασε αλλά ακυρώθηκε και απλά τους αγοράσαμε τη συμμετοχή) έχουμε τα dinners τα lunch είναι πολύ ενδιαφέρον γιατί εκτός από συνεργάτης πλέον αποκτάς και πιο προσωπική σχέση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ζητάω συγκεκριμένα την μπροστινή μπάρα ασφαλείας ενός παλιού καροτσιου 3 σε 2 μάρκας cangaroo sharah verde (του μεγάλου καροτσιου και όχι του καθίσματος αυτοκινήτου). Έχω μόλις γεννήσει το δεύτερο παιδάκι μου και το ξέχασα στην παιδική χαρά και χάθηκε και έτσι γίνεται άχρηστο και μη ασφαλές για το μωρό. Δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να πάρω καινούργιο... Εάν έχει κάποια μαμά ένα παρόμοιο μοντέλο και δεν το χρειάζεται και μπορεί να μου βγάλει την δική της μπάρα ( με πληρωμή) το χρειάζομαι επειγόντως. Σας ευχαριστώ!
    • Κορίτσι μου καταρχάς συγχαρητήρια! Πλέον και υπερηχογραφικά επιβέβαιωσες την εγκυμοσύνη σου κι όλα δείχνουν ό,τι έπρεπε να δείξουν με βάση την εβδ κύησης. Αυτό για τη μέτρηση μη σε απασχολεί, ούτως ή άλλως το βίωσες και με προηγούμενη εγκυμοσύνη όπως λες κι όλα πήγαν καλά! Κι εμένα μου το μετρήσαν 6 μέρες μικρότερο απ' την μέτρηση με βάση την ΤΕΡ, αλλά μεγαλώνει σταθερά με αυτό το ρυθμό μέχρι στιγμής. Επίσης, να έχεις κατά νου ότι η μέτρηση με βάση την ΤΕΡ λαμβάνει υπόψη έναν ιδανικό κύκλο 28 ημερών και με ωορρηξία 14η μέρα, που είναι το φουλ ιδανικό σενάριο. Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη - επίσης, σ αυτή τη φάση το έμβρυο είναι τοσοδούλικο οπότε είναι δύσκολο να μετρηθεί με ακρίβεια.  Όσο για την τομή, δεν έχω γνώση να σου απαντήσω, αλλά καλώς πιστεύω σκέφτεσαι να μιλήσεις με κάποιον γιατρό ίσως πιο εξειδικευμένο σε εγκυμοσύνη μετά από καισαρική που ίσως σε κατατοπίσει καλυτερα 😊 
    • Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! ❤️ μ' έπιασε και μια μικρότερη κρίση σήμερα στο σούπερ πάλι, αλλά αυτή τη φορά έπραξα αμέσως και έκανα αυτό με τις αναπνοές, ευτυχώς όλα καλά 😊 Αύριο έχω βιντεοκλήση με τη γιατρό μου (εν τω μεταξύ αυτή το π΄ροτεινε, δε ξέρω γιατί 😅, μάλλον για να τσεκάρει πως πάω με τη λοίμωξη) και θα της το αναφέρω ως γεγονός. Εγώ τώρα έχω κλείσει ένα ακόμα υπέρηχο την άλλη βδομάδα 18 του μηνός που θα έχω μπει με το καλό στην 11η εβδ και μετά από 2 εβδ έχω την αυχενική. Εύχομαι να φτάσουμε αισίως σ' αυτό το στάδιο όλες μας 🙏 κι εμένα δε σας κρύβω μ επιασαν κάτι ανασφάλειες πάλι, κυρίως γιατί φοβήθηκα μην η κρίση πανικού το Σάββατο έκανε κακό στο μωράκι, αλλά πρέπει να εμπιστευτώ το σώμα μου και το μωρό μου 💖 
    • Πραγματικά δε με πτοεί τίποτα. Ας είναι καλά η μπουμπού... εγώ αντέχω!!! 2,5 μήνες είναι... θα περάσουν! 🙂
    • Ωχ βρε κορίτσι μου υπομονή δεν είχα θέμα με Γοπ εγω πριν λιγες μερες με έπιασε το στομάχι μου βράδυ έκανα πολύ εμετό δεν ξέρω τι είχα πάθει ευτυχώς την επομενη ήμουν καλά  Φτάνουμε σιγά αίγα στο τέρμα και θα ηρεμήσουμε 😊  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...