Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Layla85 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Είμαι στην 20η εβδομάδα και εδώ και 3 μέρες έχω πολύ δυνατό πόνο αριστερά στα πλευρά.. Μίλησα με τον γυναικολόγο μου και μου είπε πως δεν εχει κάποια σχέση με την εγκυμοσύνη ! Είναι κάποια ψύξη ή πιάσιμο ..Έχει κάποια κοπέλα παρόμοια εμπειρία; Σε κάποια σάιτ διάβασα ότι συμβαίνει στην εγκυμοσύνη λόγω του ότι ανοίγει το σώμα .. έχει συμβεί σε κάποια κοπέλα; Και πως το αντιμετώπισε; 

Μήπως είναι το νεφρό?!νερό πινεις ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Layla85 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Είμαι στην 20η εβδομάδα και εδώ και 3 μέρες έχω πολύ δυνατό πόνο αριστερά στα πλευρά.. Μίλησα με τον γυναικολόγο μου και μου είπε πως δεν εχει κάποια σχέση με την εγκυμοσύνη ! Είναι κάποια ψύξη ή πιάσιμο ..Έχει κάποια κοπέλα παρόμοια εμπειρία; Σε κάποια σάιτ διάβασα ότι συμβαίνει στην εγκυμοσύνη λόγω του ότι ανοίγει το σώμα .. έχει συμβεί σε κάποια κοπέλα; Και πως το αντιμετώπισε; 

Περιγραψε λιγο πιο αναλυτικα τον πονο. Πονας ακομη κ σε ακινησια; Ειναι οξυς και εξακολουθητικος; Πονας οταν παιρνεις βαθια ανασα και κινεισαι; Αν ναι, ο πονος ειναι νευρομυικος και θελει λιγες μερες για να περασει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Dimi84 είπε:

Μήπως είναι το νεφρό?!νερό πινεις ? 

Όχι δεν νομίζω να είναι νεφρό! Πίνω πολύ νερό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sofia33 είπε:

Περιγραψε λιγο πιο αναλυτικα τον πονο. Πονας ακομη κ σε ακινησια; Ειναι οξυς και εξακολουθητικος; Πονας οταν παιρνεις βαθια ανασα και κινεισαι; Αν ναι, ο πονος ειναι νευρομυικος και θελει λιγες μερες για να περασει. 

Ο πόνος είναι εξακολουθητικός αν κ κάποιες ώρες της ημέρας σταματάει! Δεν πονάω όταν παίρνω βαθιά ανάσα! Πονάω όταν κάνω κάποιες κινήσεις όπως να ανοίξω κάποιο συρτάρι να σκύψω λίγο κλπ! Αλλα μπορεί κ να με πιάσει ξαφνικά ενώ κάθομαι χαλαρή στον  καναπέ .. τι να πω! Δεν ξέρω ! Είναι σε συγκεκριμένο σημείο αριστερά στα πλευρά! Κ αισθάνομαι σαν να έχουν σπάσει τα Κόκκαλα μου! Θα το δω με ορθοπεδικό την Δευτέρα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Layla85 είπε:

Όχι δεν νομίζω να είναι νεφρό! Πίνω πολύ νερό! 

Ακόμα. και από το πολυ νερο μπορεί να είναι να συμβεί κολικος νεφρου. Γιατι κατεβαίνει άμμος η πετρουλες μπορείς με θερμοφόρα να ανακουφιστεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/3/2022 at 4:21 ΜΜ, ο/η Layla85 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Είμαι στην 20η εβδομάδα και εδώ και 3 μέρες έχω πολύ δυνατό πόνο αριστερά στα πλευρά.. Μίλησα με τον γυναικολόγο μου και μου είπε πως δεν εχει κάποια σχέση με την εγκυμοσύνη ! Είναι κάποια ψύξη ή πιάσιμο ..Έχει κάποια κοπέλα παρόμοια εμπειρία; Σε κάποια σάιτ διάβασα ότι συμβαίνει στην εγκυμοσύνη λόγω του ότι ανοίγει το σώμα .. έχει συμβεί σε κάποια κοπέλα; Και πως το αντιμετώπισε; 

Κορίτσι μου καλησπέρα...έχω ακριβώς το ίδιο εδώ και 4 ημέρες...από την δεξιά πλευρά εγώ... μίλησα και εγώ με τον γιατρό και μου είπε η μυϊκό είναι η αντανάκλαση πόνου μέσης.... κάποιες στιγμές είναι ανυπόφορο αλήθεια...πάρε κανένα ντεπον και ξεκούραση....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσι μου καλησπέρα...έχω ακριβώς το ίδιο εδώ και 4 ημέρες...από την δεξιά πλευρά εγώ... μίλησα και εγώ με τον γιατρό και μου είπε η μυϊκό είναι η αντανάκλαση πόνου μέσης.... κάποιες στιγμές είναι ανυπόφορο αλήθεια...πάρε κανένα ντεπον και ξεκούραση....

Καλησπέρα!
Είμαστε αρκετές τελικά με αυτόν τον πόνο! Ώρες ώρες είναι πραγματικά ανυπόφορο! Και ειδικά το βράδι .. 

Ξεκουραζομαι αρκετά! Δεν κάνω σχεδόν καθόλου δουλειές! Βέβαια κ στην ξεκούραση με πιάνει ο πονος! Εχθές που βγήκα για περπάτημα δεν πόνεσα καθόλου!Δυστυχώς  δεν βοηθάει ακόμα ο καιρός για βολτουλες!

Να βγαίνουμε λίγο να ξεπιανομαστε και να ξεχνιόμαστε! 😀

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα πήγα εχτές στο δεύτερο γιατρό που πηγαίνω πέρα από τον γυναικολόγο μου. Μου είπε ότι το ινομυωμα έχει μεγαλώσει από 3εκ σε 7εκ ως τώρα που οδεύω στη 18η εβδομάδα και μετά την 20η παύει να μεγαλώνει. Επίσης με διαβεβαίωσε ότι μετά τη γέννα θα συρρικνωθεί πιθανόν στα 5-6εκ. αλλα και σε αυτό το μέγεθος είναι αποτρεπτικο να έρθει άμεσα 2η εγκυμοσύνη πριν αφαιρεθεί. Μάλιστα μου είπε ότι παλαιότερα οι γιατροί αφαιρουσαν τέτοια ινομυωματα στη γέννα αλλά πλέον δε συνίσταται διότι υπάρχει κίνδυνος για μεγάλη αιμορραγία από την μήτρα. Αυτα από εμένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Layla85 είπε:

Καλησπέρα!
Είμαστε αρκετές τελικά με αυτόν τον πόνο! Ώρες ώρες είναι πραγματικά ανυπόφορο! Και ειδικά το βράδι .. 

Ξεκουραζομαι αρκετά! Δεν κάνω σχεδόν καθόλου δουλειές! Βέβαια κ στην ξεκούραση με πιάνει ο πονος! Εχθές που βγήκα για περπάτημα δεν πόνεσα καθόλου!Δυστυχώς  δεν βοηθάει ακόμα ο καιρός για βολτουλες!

Να βγαίνουμε λίγο να ξεπιανομαστε και να ξεχνιόμαστε! 😀

 

Κορίτσι μου εμένα μάλλον είναι μέση που χτυπάει εκεί τελικά...με είδε ορθοπεδικός εγώ προς το παρόν το περνάω με ντεπον και στις δυσκολίες Βάσω και βολταρεν κρέμα και ανακουφίζομαι..... πραγματικά έχω χάσει τον ύπνο μου μέρες τώρα... ευελπιστώ να ηρεμήσει αυτός ο πόνος κάποια στιγμή.... εγώ ούτε στο αμάξι δεν μπορώ να καθήσω...ούτε ξάπλα... πουθενά είναι πραγματικά ανυπόφορο.... 🥺🥺🥺🥺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα πήγα εχτές στο δεύτερο γιατρό που πηγαίνω πέρα από τον γυναικολόγο μου. Μου είπε ότι το ινομυωμα έχει μεγαλώσει από 3εκ σε 7εκ ως τώρα που οδεύω στη 18η εβδομάδα και μετά την 20η παύει να μεγαλώνει. Επίσης με διαβεβαίωσε ότι μετά τη γέννα θα συρρικνωθεί πιθανόν στα 5-6εκ. αλλα και σε αυτό το μέγεθος είναι αποτρεπτικο να έρθει άμεσα 2η εγκυμοσύνη πριν αφαιρεθεί. Μάλιστα μου είπε ότι παλαιότερα οι γιατροί αφαιρουσαν τέτοια ινομυωματα στη γέννα αλλά πλέον δε συνίσταται διότι υπάρχει κίνδυνος για μεγάλη αιμορραγία από την μήτρα. Αυτα από εμένα. 

Κορίτσι τι θέση έχει το ινομυωμα σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσι μου εμένα μάλλον είναι μέση που χτυπάει εκεί τελικά...με είδε ορθοπεδικός εγώ προς το παρόν το περνάω με ντεπον και στις δυσκολίες Βάσω και βολταρεν κρέμα και ανακουφίζομαι..... πραγματικά έχω χάσει τον ύπνο μου μέρες τώρα... ευελπιστώ να ηρεμήσει αυτός ο πόνος κάποια στιγμή.... εγώ ούτε στο αμάξι δεν μπορώ να καθήσω...ούτε ξάπλα... πουθενά είναι πραγματικά ανυπόφορο.... 🥺🥺🥺🥺

Εύχομαι να σου περάσει σύντομα! Εμένα ο πονος ξεκίνησε την περασμένη Τρίτη κ από σήμερα αισθάνομαι κάπως καλύτερα.. όσο περνάνε οι μέρες θα μαλακώνει ο πονος.. εμένα με βοήθησαν τα ντεπόν κ η θερμοφορα στο σημείο του πόνου.. κουράγιο και θα περάσει! Δεν μπορεί να είναι συνέχεια έτσι.. 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκανα και εγώ σήμερα την β επιπέδου μου και τι βάρος Παναγία μου είναι αυτό που σου φεύγει!

Οι τσολιαδες μας είναι πολύ καλά σε όλα τους, είδαμε τα μουτράκια τους καθαρά,  αυτάκια και δαχτυλακια και νιώσαμε τόσο όμορφα!!!!!

Σχετικά με την αιμορραγία που είχα για όσες θυμάστε, ο γιατρός είπε ότι δεν βλέπει πια αίμα, γιατί στον υπέρηχο ανάπτυξης που είχαμε κάνει μου είχε πει ότι βλέπει από την απέναντι μεριά κάτι και μπορεί να έχω ξανά αιμορραγία. Σήμερα μας είπε όλα καλά όμως ότι πια αυτό δεν υπάρχει!!!!

Τι ανακούφιση!!!!!!

Και σχετικά με τα ινωμιοματα μου έχουν πλέον απομακρυνθεί πολύ από τους πλακουντες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/3/2022 at 11:12 ΜΜ, ο/η angel35 είπε:

Κορίτσι τι θέση έχει το ινομυωμα σου;;

Ενδοτοιχωματικο στον πυθμένα της μήτρας και ευτυχώς έξω από το χώρο που καταλαμβάνει το μωρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Ενδοτοιχωματικο στον πυθμένα της μήτρας και ευτυχώς έξω από το χώρο που καταλαμβάνει το μωρό. 

μην ανησυχεις καθολου τα περισσοτερα μου ειναι ετσι, σταματησαν να μεγαλωνουν και εχτες μου τα εβγαλε και λιγοτερα!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Έκανα και εγώ σήμερα την αυχενική μου και τι βάρος Παναγία μου είναι αυτό που σου φεύγει!

Οι τσολιαδες μας είναι πολύ καλά σε όλα τους, είδαμε τα μουτράκια τους καθαρά,  αυτάκια και δαχτυλακια και νιώσαμε τόσο όμορφα!!!!!

Σχετικά με την αιμορραγία που είχα για όσες θυμάστε, ο γιατρός είπε ότι δεν βλέπει πια αίμα, γιατί στον υπέρηχο ανάπτυξης που είχαμε κάνει μου είχε πει ότι βλέπει από την απέναντι μεριά κάτι και μπορεί να έχω ξανά αιμορραγία. Σήμερα μας είπε όλα καλά όμως ότι πια αυτό δεν υπάρχει!!!!

Τι ανακούφιση!!!!!!

Και σχετικά με τα ινωμιοματα μου έχουν πλέον απομακρυνθεί πολύ από τους πλακουντες!

Κάθε φορά σε μεγάλους υπερήχους φευγει το άγχος να δεις στη  Β ποσο βάρος θα σου φυγει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

μην ανησυχεις καθολου τα περισσοτερα μου ειναι ετσι, σταματησαν να μεγαλωνουν και εχτες μου τα εβγαλε και λιγοτερα!  

Αχ μακάρι από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί! Αν μετά τη γέννα μειωθεί και αρκετά θα πάω για δεύτερο παιδάκι χωρίς άλλο χειρουργείο. Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimi84 είπε:

Κάθε φορά σε μεγάλους υπερήχους φευγει το άγχος να δεις στη  Β ποσο βάρος θα σου φυγει 

καλα χαμένα τα έχω χαχαχαχαχαχα β εκανα καλε εχτες οχι αυχενική αχαχχααχαχαχαχχααχα

β επιπέδου!!!! 

παω να το διορθώσω και πανω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Αχ μακάρι από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί! Αν μετά τη γέννα μειωθεί και αρκετά θα πάω για δεύτερο παιδάκι χωρίς άλλο χειρουργείο. Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. 

σκεψου στην αυχενική μου ειχε βρει 5, και χτες στην β επιπεδου με το ζορι βρηκε τα 4. 

το μεγαλυτερο μου παραμενει αλλα ετσι οπως το ειχα αφησει και πλεον δεν μπορουν να κανουν και κατι στα μωρακια μας λογω της θεσης τους ειναι ακινδυνα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η angel35 είπε:

καλα χαμένα τα έχω χαχαχαχαχαχα β εκανα καλε εχτες οχι αυχενική αχαχχααχαχαχαχχααχα

β επιπέδου!!!! 

παω να το διορθώσω και πανω! 

Μα είπα και εγώ στην αρχή παραξενευτικα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλήμερα μανούλες.. Αλλαξα συσκευή κ δε θυναμαι τ κωδικό για το φόρουμ, προσπάθησα να τ ανακτήσω αλλα δε τα κατάφερα κ μπήκα παλι απο τη παλιά να δω τι κάνετε.. Εκανα κ εγω τη β επιπέδου, ολα πολύ καλα η μπεμπούλα μας! Κλείσαμε απο τώρα κ για την επόμενη το Μάιο. Πως εισαστε εσείς? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες 😍 τι κανετε;;; ελπίζω να είστε καλά όλες 😍 εμείς ρίχνουμε δυνατές κλωτσιές τώρα χαμουλης κουνιέται κ η κοιλιά μου και τα βλέπει ο άντρας μου και τα κάνει πάνω του ακόμα πιο πολύ!!! Ξεκινήσαμε και τα ψώνια σιγά σιγά...κ έχουμε ξετρελαθεί τελείως!!! 💕💕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Angelaki91 είπε:

Καλησπέρα μανούλες 😍 τι κανετε;;; ελπίζω να είστε καλά όλες 😍 εμείς ρίχνουμε δυνατές κλωτσιές τώρα χαμουλης κουνιέται κ η κοιλιά μου και τα βλέπει ο άντρας μου και τα κάνει πάνω του ακόμα πιο πολύ!!! Ξεκινήσαμε και τα ψώνια σιγά σιγά...κ έχουμε ξετρελαθεί τελείως!!! 💕💕 

Εμείς λείπουμε ακόμα ταξιδάκι, Αμστερνταμ τώρα και κάνω 10-15 χιλιόμετρα κάθε μέρα με τα πόδια. Την έχω τρελάνει τη μπέμπα. Όταν κάθομαι με κλωτσάει κι εμένα πάρα πολύ! Ψώνια θα ξεκινήσουμε όταν γυρίσουμε. Μόνο από το Παρίσι που ήμασταν πριν πήραμε κάτι πιπίλες που ήταν πάρα πολύ χαριτωμένες και βάζεις μέσα φρουτάκια και τα γλύφει το μωρό από τρυπούλες. Είναι από 4 μηνών αυτές αλλά δεν κρατηθηκαμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyNa είπε:

Εμείς λείπουμε ακόμα ταξιδάκι, Αμστερνταμ τώρα και κάνω 10-15 χιλιόμετρα κάθε μέρα με τα πόδια. Την έχω τρελάνει τη μπέμπα. Όταν κάθομαι με κλωτσάει κι έκανα πάρα πολύ! Ψώνια θα ξεκινήσουμε όταν γυρίσουμε. Μόνο από το Παρίσι που ήμασταν πριν πήραμε κάτι πιπίλες που ήταν πάρα πολύ χαριτωμένες και βάζεις μέσα φρουτάκια και τα γλύφει το μωρό από τρυπούλες. Είναι από 4 μηνών αυτές αλλά δεν κρατηθηκαμε. 

Τις εχω δει που τις διαφημίζουν ειναι πολυ ωραιες.. Επίσης ζηλεύωω θέλω κ εγω να παω ταξιδιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Angelaki91 είπε:

Καλησπέρα μανούλες 😍 τι κανετε;;; ελπίζω να είστε καλά όλες 😍 εμείς ρίχνουμε δυνατές κλωτσιές τώρα χαμουλης κουνιέται κ η κοιλιά μου και τα βλέπει ο άντρας μου και τα κάνει πάνω του ακόμα πιο πολύ!!! Ξεκινήσαμε και τα ψώνια σιγά σιγά...κ έχουμε ξετρελαθεί τελείως!!! 💕💕 

Ναιι κ εμεις εχουμε καποιες μέρες που βλέπουμε τη κοιλίτσα να κουνιέται... Ειναι τέλειο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...