Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Σιγά σιγά θα ανέβουν προς τα πάνω κιόλας.. Με τις δουλειές του σπιτιού πως τα πάτε? Κάνετε κ εσείς δουλειές με δόσεις? Ξεκινάω κ κάθε 10 λεπτά κάθομαι να ξεκουραστώ κ συνεχίζω.. Τα νεύρα μ σήμερα! 

Μαγείρεμα κάνω και εγώ, τώρα σκούπισμα σφουγγάρισμα μια φορά στις 2 εβδομάδες και αν είναι παρών ο σύζυγος βοηθάει και αυτός. Τα υπόλοιπα τα πιο ψαγμένα πχ. καθάρισμα φούρνου, ψυγείου, κουρτίνες δεν έσκαγα πριν, τώρα σκέφτομαι άστα εκεί μια χαρά είναι. Λίγο λίγο με ρέγουλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ δεν το νιώθω τόσο συχνά και μάλλον ευθύνεται ο πρόσθιος πλακούντας απ'όσο διάβασα, δεν ξέρω κιόλας αν ισχύει -ίσως απλά να είναι με τις μέρες του γιατί μια το νιώθω πιο έντονα, την άλλη όχι τόσο. Στον γιο μου που πάλι είχα πρόσθιο τον ένιωσα μετά τη Β'επιπέδου οπότε μάλλον παίζει κάποιο ρόλο, τι να πω.

Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι το νιώθω ακόμα χαμηλά και δεν έχει ανέβει ο πλακούντας, δεν ξέρω βέβαια πότε ανεβαίνει κιόλας, αλλά όταν είχα κάνει πρώιμη Β'επιπέδου είχε ήδη ανέβει γιατι γράφει θέση πλακούντα: πρόσθιος υψηλός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από δουλειές δεν κάνω τίποτα απολύτως, ούτως ή άλλως όταν συγκατοικίσαμε πριν 9 χρόνια με τον άντρα μου είχαμε άτυπα ''χωρίσει'' τις δουλειές του σπιτιού οπότε ξέραμε πχ ότι εγώ μαγείρευα εκείνος έπλενε πιάτα 😛

Τώρα δεν κάνω τίποτα πέρα από μαγείρεμα γιατί με πονάει από τώρα η μέση όταν είμαι όρθια... Ρώτησα τη γιατρό μου και μου είπε ότι είναι λογικό γιατί στη 2η εγκυμοσύνη έρχονται όλα πιο νωρίς και είναι πιο έντονα... Πφφφφ...

Τα κάνει ο άντρας μου γιατί γενικά δε θέλω τρίτο άτομο να μπαίνει στο σπίτι μου (μας είχε κλέψει γιος οικιακής βοηθού παλιά και έκτοτε δε θέλω με τίποτα γυναίκα).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Maya90 είπε:

Εγώ δεν το νιώθω τόσο συχνά και μάλλον ευθύνεται ο πρόσθιος πλακούντας απ'όσο διάβασα, δεν ξέρω κιόλας αν ισχύει -ίσως απλά να είναι με τις μέρες του γιατί μια το νιώθω πιο έντονα, την άλλη όχι τόσο. Στον γιο μου που πάλι είχα πρόσθιο τον ένιωσα μετά τη Β'επιπέδου οπότε μάλλον παίζει κάποιο ρόλο, τι να πω.

Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι το νιώθω ακόμα χαμηλά και δεν έχει ανέβει ο πλακούντας, δεν ξέρω βέβαια πότε ανεβαίνει κιόλας, αλλά όταν είχα κάνει πρώιμη Β'επιπέδου είχε ήδη ανέβει γιατι γράφει θέση πλακούντα: πρόσθιος υψηλός.

Και εγω χαμηλά το νιώθω μην ανησυχείς, τώρα θα ανέβει σιγά σιγά μ είπε ο γιατρός.. Κ είπε κιολας οτι για αυτο με πονάει κ περισσότερο το έντερο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε εγώ κάνω ιδιαίτερες δουλειές. Δεν πολυκανει κανείς μας τα δύσκολα. Το σκούπισμα και ένα ελαφρύ σφουγγάρισμα το κάνει μια σκούπα ρομπότ που έχουμε. Αλλά να πω την αλήθεια δεν είναι ότι ποτέ τρελαινομασταν με τις δουλειές. Κάναμε μια γενική με τη μητέρα μου τον Ιανουάριο που είχε έρθει για Χριστούγεννα και τώρα όταν ξανάρθει πάλι. Μόνο ξεσκονίζω τα χοντρά γιατί στην Αθήνα μαζεύουμε απειρη σκόνη και κάνω δουλίτσες τύπου βάζω πλυντήριο ρούχων και περιποιουμαι τα φυτά μου μέσα στο σπίτι και στο μπαλκόνι, αλλά μη φανταστείτε και κάθε μέρα. Πλύσιμο πιάτων (έχουμε και πλυντήριο πιάτων οποτε ουσιαστικά προετοιμασία και κατσαρολικα) και απλωμα ρούχων έχει αναλάβει ο σύντροφός μου. Μαγείρεμα, άλλαγμα σεντόνια κλπ κάνουμε μαζί. Ουσιαστικά όπως τα είχαμε χωρισμένα και πριν τα συνεχίζουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maya90 είπε:

Εγώ δεν το νιώθω τόσο συχνά και μάλλον ευθύνεται ο πρόσθιος πλακούντας απ'όσο διάβασα, δεν ξέρω κιόλας αν ισχύει -ίσως απλά να είναι με τις μέρες του γιατί μια το νιώθω πιο έντονα, την άλλη όχι τόσο. Στον γιο μου που πάλι είχα πρόσθιο τον ένιωσα μετά τη Β'επιπέδου οπότε μάλλον παίζει κάποιο ρόλο, τι να πω.

Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι το νιώθω ακόμα χαμηλά και δεν έχει ανέβει ο πλακούντας, δεν ξέρω βέβαια πότε ανεβαίνει κιόλας, αλλά όταν είχα κάνει πρώιμη Β'επιπέδου είχε ήδη ανέβει γιατι γράφει θέση πλακούντα: πρόσθιος υψηλός.

Ούτε εμένα έχει ανέβει ακόμα η μήτρα. Ο πλακουντας να πω την αλήθεια ξέρω ότι είναι οπίσθιος αλλά δεν ξέρω αν είναι ψηλά ή χαμηλά. Πάντως είναι σε αρκετά ασφαλές σημείο λογικά, γιατί δε μου έχουν πει να προσέχω κάτι. Παίζει ρόλο ο πρόσθιος πλακουντας στο πότε και πόσο το αισθάνεσαι. Ακόμα αισθανόμαστε μόνο μπροστά στις κλωτσιές και ο πρόσθιος τις απορροφά. Το ξέρω και από το μεταπτυχιακό μου και όντως και η κολλητή μου που έχει πρόσθιο και είμαστε στην ίδια εβδομάδα (21η) δεν το αισθάνεται ακόμα. Μερικές φορές της φαίνεται ότι μπορεί να είναι το μωρό αλλά δεν είναι σίγουρη.

Εγώ τώρα που είμαι ανάσκελα στον καναπέ, το βλέπω που κλωτσάει. Μου ανασηκωνει την κοιλιά πάλι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με καθησυχασατε αρκετά μπορώ να πω για τη θέση του πλακούντα. Μου είπε η γιατρός ότι σίγουρα δεν είναι επιπωματικος και ότι για την ώρα είναι πολύ καλά γιατί μας ενδιαφέρει να τροφοδοτεί τη μπέμπα σωστα. Θα μας πουν περισσότερα στη Β επιπέδου πάντως, όμως μια ανησυχία την είχα...

Βέβαια διάβασα ότι μόνο στο 2% των κυησεων παραμένει χαμηλά και ότι τις περισσότερες φορές ανεβαίνει μετά την 24η εβδομαδα, όσο δηλαδή μικραίνει ο χώρος "αναγκάζεται" να ανέβει.

@MyNa σε ευχαριστούμε για τις πληροφορίες! Γι'αυτό ρώτησα τη γιατρό σε τι θέση είναι ο πλακούντας, γιατί ενώ έβλεπα να κάνει σβούρες η μικρή στον υπέρηχο εγώ δεν ένιωθα τίποτα απολυτως και δεν έχω ιδιαίτερο λίπος στην κοιλιά (που και αυτό λένε είναι παράγοντας στο πότε νιώθουμε το μωράκι).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Maya90 είπε:

Με καθησυχασατε αρκετά μπορώ να πω για τη θέση του πλακούντα. Μου είπε η γιατρός ότι σίγουρα δεν είναι επιπωματικος και ότι για την ώρα είναι πολύ καλά γιατί μας ενδιαφέρει να τροφοδοτεί τη μπέμπα σωστα. Θα μας πουν περισσότερα στη Β επιπέδου πάντως, όμως μια ανησυχία την είχα...

Βέβαια διάβασα ότι μόνο στο 2% των κυησεων παραμένει χαμηλά και ότι τις περισσότερες φορές ανεβαίνει μετά την 24η εβδομαδα, όσο δηλαδή μικραίνει ο χώρος "αναγκάζεται" να ανέβει.

@MyNa σε ευχαριστούμε για τις πληροφορίες! Γι'αυτό ρώτησα τη γιατρό σε τι θέση είναι ο πλακούντας, γιατί ενώ έβλεπα να κάνει σβούρες η μικρή στον υπέρηχο εγώ δεν ένιωθα τίποτα απολυτως και δεν έχω ιδιαίτερο λίπος στην κοιλιά (που και αυτό λένε είναι παράγοντας στο πότε νιώθουμε το μωράκι).

Καλημέρα σε όλες κορίτσια !! Εγώ εδώ και δυο τρεις εβδομάδες νιώθω πολύ έντονα την Μπέμπα! Όταν ξυπνάω, ξαπλώνω η κάθομαι μετά το φαΐ κλοτσάει έντονα και ώρες ώρες νομίζω ότι κάνει τούμπες 🤣

ο δικός μου ο πλακούντας είναι επιπωματικος η όπως περιγράφεται στα χαρτιά που μου δίνει μετά τον υπέρηχο οπίσθιος χαμηλός ! 
εφοσον σου γράφει υψηλός φαντάζομαι ότι είναι στην θέση που πρέπει μην ανησυχείς καθόλου! 
 

αχ ρε κορίτσια με τις δουλειές ευτυχως έρχεται η μαμά μου μια φορά την εβδομάδα ! Μου έχει πει ο γιατρός ξάπλα αλλά ο άντρας μου είναι καλομαθημένος, όποτε μαγειρεύω κάθε μέρα άλλο φαΐ κ ότι μαζέματα μπορώ κάνω. Επίσης σιδερώνω αλλά μόνο τα δικά του ρούχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η ΝικηΚ είπε:

Καλημέρα σε όλες κορίτσια !! Εγώ εδώ και δυο τρεις εβδομάδες νιώθω πολύ έντονα την Μπέμπα! Όταν ξυπνάω, ξαπλώνω η κάθομαι μετά το φαΐ κλοτσάει έντονα και ώρες ώρες νομίζω ότι κάνει τούμπες 🤣

ο δικός μου ο πλακούντας είναι επιπωματικος η όπως περιγράφεται στα χαρτιά που μου δίνει μετά τον υπέρηχο οπίσθιος χαμηλός ! 
εφοσον σου γράφει υψηλός φαντάζομαι ότι είναι στην θέση που πρέπει μην ανησυχείς καθόλου! 
 

αχ ρε κορίτσια με τις δουλειές ευτυχως έρχεται η μαμά μου μια φορά την εβδομάδα ! Μου έχει πει ο γιατρός ξάπλα αλλά ο άντρας μου είναι καλομαθημένος, όποτε μαγειρεύω κάθε μέρα άλλο φαΐ κ ότι μαζέματα μπορώ κάνω. Επίσης σιδερώνω αλλά μόνο τα δικά του ρούχα. 

Εμενα με μαλώνει που κάνω δουλειές, οχι βαριές τα καθημερινά πιάτα, σκούπισμα, σφουγφαρισμα κ μαγείρεμα! Αλλα επειδή κ εγω πέρασα πολύ ξάπλα στις αρχές δε μπορώ με τίποτα να κάθομαι κ τσακωνιμαστε συχνά για αυτο.. Βέβαια προσέχω πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΝικηΚ στον γιο μου είχα κάνει πρώιμη Β'επιπέδου και έγραφε ήδη από την 18η εβομάδα ότι ο πλακούντας ήταν πρόσθιος υψηλός, τώρα δε νομίζω ότι είναι ψηλά. Δεν ξέρω αν το οπίσθιος χαμηλός είναι το ίδιο με τον επιπωματικό ή τον επιχείλιο, πάντως μέχρι την 20η εβδομάδα συχνά είναι επιχείλιος και απομακρύνεται μετά. Σου έχουν πει να είσαι ξάπλα ή να προσέχεις πολύ; 

Χθες κορίτσια έφτιαξα κάτι μπισκότα τύπου soft kings για να έχω για πρωινό :P και επειδή ένιωθα τρομερή ενέργεια άδειασα το πλυντήριο πιάτων, καθάρισα την κουζίνα και σκούπισα. Μετά όμως ένιωθα σαν να έσκαβα στο λιοπύρι 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Maya90 είπε:

@ΝικηΚ στον γιο μου είχα κάνει πρώιμη Β'επιπέδου και έγραφε ήδη από την 18η εβομάδα ότι ο πλακούντας ήταν πρόσθιος υψηλός, τώρα δε νομίζω ότι είναι ψηλά. Δεν ξέρω αν το οπίσθιος χαμηλός είναι το ίδιο με τον επιπωματικό ή τον επιχείλιο, πάντως μέχρι την 20η εβδομάδα συχνά είναι επιχείλιος και απομακρύνεται μετά. Σου έχουν πει να είσαι ξάπλα ή να προσέχεις πολύ; 

Χθες κορίτσια έφτιαξα κάτι μπισκότα τύπου soft kings για να έχω για πρωινό :P και επειδή ένιωθα τρομερή ενέργεια άδειασα το πλυντήριο πιάτων, καθάρισα την κουζίνα και σκούπισα. Μετά όμως ένιωθα σαν να έσκαβα στο λιοπύρι 😆

Ναι μου έχει πει επιπωματικος ήδη από την αυχενική και μου είπε να προσέχω, να μην κάνω δουλειές, όχι επαφές κλπ. Λέει σε εμένα σε θέλω αγγελούδι και στον άντρα μου εσένα ιερομοναχο 🤣🤣

Λόγω του πλακούντα κάνουμε υπέρηχο ανά δυο εβδομάδες και στα χαρτιά γράφει οπίσθιος χαμηλός. Έχω την εντύπωση ότι είναι το ίδιο. Πάντως αυτό που έχω διαβασει είναι ότι στην β επιπέδου καθορίζεται η θέση του πλακούντα. 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maya90 είπε:

@ΝικηΚ στον γιο μου είχα κάνει πρώιμη Β'επιπέδου και έγραφε ήδη από την 18η εβομάδα ότι ο πλακούντας ήταν πρόσθιος υψηλός, τώρα δε νομίζω ότι είναι ψηλά. Δεν ξέρω αν το οπίσθιος χαμηλός είναι το ίδιο με τον επιπωματικό ή τον επιχείλιο, πάντως μέχρι την 20η εβδομάδα συχνά είναι επιχείλιος και απομακρύνεται μετά. Σου έχουν πει να είσαι ξάπλα ή να προσέχεις πολύ; 

Χθες κορίτσια έφτιαξα κάτι μπισκότα τύπου soft kings για να έχω για πρωινό :P και επειδή ένιωθα τρομερή ενέργεια άδειασα το πλυντήριο πιάτων, καθάρισα την κουζίνα και σκούπισα. Μετά όμως ένιωθα σαν να έσκαβα στο λιοπύρι 😆

καλε πες μας συνταγη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ΝικηΚ είπε:

Ναι μου έχει πει επιπωματικος ήδη από την αυχενική και μου είπε να προσέχω, να μην κάνω δουλειές, όχι επαφές κλπ. Λέει σε εμένα σε θέλω αγγελούδι και στον άντρα μου εσένα ιερομοναχο 🤣🤣

Λόγω του πλακούντα κάνουμε υπέρηχο ανά δυο εβδομάδες και στα χαρτιά γράφει οπίσθιος χαμηλός. Έχω την εντύπωση ότι είναι το ίδιο. Πάντως αυτό που έχω διαβασει είναι ότι στην β επιπέδου καθορίζεται η θέση του πλακούντα. 
 

Κορίτσια εγω δεν έχω επαφές απο μόνη μ.. Προσπαθήσαμε αλλα νιώθω πολύ περίεργα, τι έχω πάθει? Δε θέλω κιολας ιδιαίτερα. Αμα μου μείνει κουσούρι θα τρελαθώ 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΝικηΚ ο επιπωματικός θέλει προσοχή, έχεις δίκιο. Υπομονή, η μπέμπα σου το αξίζει ❤️ 

@angel35 της Αργυρώς κάνω και πετυχαίνουν φουυυυλ!

@Eirinakos (απ'όσο καταλαβαίνω είμαστε συνονόματες) το ίδιο είχα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη! Αλλά από φόβο μην πάθει κάτι το μωρό, μην πονέσει (?!?!?!?!?), μην του κάνω κακό... Μέχρι που μπήκα στον μήνα μου και μας είπε η γιατρός ότι πρέπει να έχουμε ελεύθερες επαφές για να μαλακώσει ο τράχηλος και να γεννήσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Maya90 είπε:

@ΝικηΚ ο επιπωματικός θέλει προσοχή, έχεις δίκιο. Υπομονή, η μπέμπα σου το αξίζει ❤️ 

@angel35 της Αργυρώς κάνω και πετυχαίνουν φουυυυλ!

@Eirinakos (απ'όσο καταλαβαίνω είμαστε συνονόματες) το ίδιο είχα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη! Αλλά από φόβο μην πάθει κάτι το μωρό, μην πονέσει (?!?!?!?!?), μην του κάνω κακό... Μέχρι που μπήκα στον μήνα μου και μας είπε η γιατρός ότι πρέπει να έχουμε ελεύθερες επαφές για να μαλακώσει ο τράχηλος και να γεννήσω. 

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου ❤️
Με την Βοήθεια του Θεού να πάνε όλα καλά ❤️🙏

@Eirinakos σε καταλαβαίνω απόλυτα πάντα υπάρχει το άγχος και πολλές μανούλες απέχουν όχι γιατί δεν πρέπει αλλά από φόβο. Ίσως να το πεις στον γιατρό σου να σου διαλύσει οποιαδήποτε αμφιβολία. 
εγω το μόνο που έχω ακούσει είναι ότι δεν κάνει η εκσπερμάτωση γιατί μαλακώνει τον τράχηλο (ίσως για αυτό είπε και στην @Maya90 στον μήνα της ελεύθερες επαφές) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, σε μια φυσιολογική κύηση οι ελεύθερες επαφές συνίστανται μόνο τον τελευταίο μήνα. Πιο πριν με προφύλαξη, πάντα εφόσον δώσει το οκ ο γιατρός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maya90 είπε:

Ναι, σε μια φυσιολογική κύηση οι ελεύθερες επαφές συνίστανται μόνο τον τελευταίο μήνα. Πιο πριν με προφύλαξη, πάντα εφόσον δώσει το οκ ο γιατρός...

Εμάς ο γιατρός που τον ρώτησα συγκεκριμένα γι αυτό, γιατί το άκουγα που το έλεγαν όλοι, μας είπε να έχουμε ελεύθερες επαφές αν θέλουμε και ότι δε θα παίξει ρόλο. Και όντως στην πράξη έχουμε δει ότι το σπέρμα μένει χαμηλά. Καμία σχέση με όσο προσπαθούσαμε να συλλάβω. Τώρα μένει χαμηλά και βγαίνει όλο αμέσως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μου είχαν πει μόνο όταν μπω στον μήνα μου, δεν το πολυέψαξα κιόλας γιατί δεν είχα και όρεξη τότε, φοβόμουν πολύ! Τώρα καμία σχέση, έχω πολύ αυξημένη ερωτική διάθεση και η αλήθεια είναι πως ούτε εμείς χρησιμοποιούμε προφύλαξη, αλλά η γιατρός μας είπε ότι κανονικά συνίσταται για αποφυγή μολύνσεων -δε μου ανέφερε για πρόωρο τοκετό δηλαδή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/2/2022 at 12:11 ΠΜ, ο/η ΝικηΚ είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου ❤️
Με την Βοήθεια του Θεού να πάνε όλα καλά ❤️🙏

@Eirinakos σε καταλαβαίνω απόλυτα πάντα υπάρχει το άγχος και πολλές μανούλες απέχουν όχι γιατί δεν πρέπει αλλά από φόβο. Ίσως να το πεις στον γιατρό σου να σου διαλύσει οποιαδήποτε αμφιβολία. 
εγω το μόνο που έχω ακούσει είναι ότι δεν κάνει η εκσπερμάτωση γιατί μαλακώνει τον τράχηλο (ίσως για αυτό είπε και στην @Maya90 στον μήνα της ελεύθερες επαφές) 

Κορίτσια μου χάθηκα αυτές τις μέρες γιατί κάνουμε το θρησκευτικο τη Παρασκευή κ τρέχω λίγο. Πάντως εγώ δυστυχώς δεν εχω όρεξη για επαφές 😔 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό ο γάμος σας 🥰 Ίσως έχεις πολλά στο μυαλό σου συν το άγχος και όλα αυτά σε συνδυασμό σε έχουν επηρεάσει. Κοίτα να περάσετε τέλεια και να το χαρείτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Κορίτσια μου χάθηκα αυτές τις μέρες γιατί κάνουμε το θρησκευτικο τη Παρασκευή κ τρέχω λίγο. Πάντως εγώ δυστυχώς δεν εχω όρεξη για επαφές 😔 

Με το καλό να έχετε την ευλογία του Θεού. Όχι άγχος. Όσον αφορά τις επαφές εντάξει να μας συγχωρούν οι άντρες μας που όταν αισθανόμαστε πρησμενες ως μπαλόνι από αέρια, δυσπεψία κλπ και είμαστε ολίγον τι αϋπνες με τη συχνοουρια και τα συναφή προφανώς δεν έχουμε ερωτική διάθεση 😅 μην πιεζεσαι και τα χάδια και οι αγκαλιές καλά είναι σε αυτή την φάση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evaioan είπε:

Με το καλό να έχετε την ευλογία του Θεού. Όχι άγχος. Όσον αφορά τις επαφές εντάξει να μας συγχωρούν οι άντρες μας που όταν αισθανόμαστε πρησμενες ως μπαλόνι από αέρια, δυσπεψία κλπ και είμαστε ολίγον τι αϋπνες με τη συχνοουρια και τα συναφή προφανώς δεν έχουμε ερωτική διάθεση 😅 μην πιεζεσαι και τα χάδια και οι αγκαλιές καλά είναι σε αυτή την φάση. 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μουυ.. Ναι αυτα που τα πας? Εγω πονάω κ κάθε μέρα με τ έντερο δε βρίσκω γιατρειά, αφού τ εχω συνηθίσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eirinakos είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μουυ.. Ναι αυτα που τα πας? Εγω πονάω κ κάθε μέρα με τ έντερο δε βρίσκω γιατρειά, αφού τ εχω συνηθίσει. 

Η ώρα η καλή! Ο Θεός να ευλογεί εσάς και το σπιτικό σας. 

Εμεις κάναμε το πρωί την Β επιπέδου !! Ολα καλά με την μπεμπουλινα!! Ο πλακούντας στα ίδια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μουυ.. Ναι αυτα που τα πας? Εγω πονάω κ κάθε μέρα με τ έντερο δε βρίσκω γιατρειά, αφού τ εχω συνηθίσει. 

Τώρα γύρισα από το γιατρό, όλη αυτή η προβληματική με το έντερο μου και τη διαρροια οφείλεται στο ινομυωμα που το πιέζει διότι έφτασε 7 εκ. Το μωρό είναι κοριτσάκι και είναι μια χαρά. Μου είπε ότι ίσως το πάρει στις 36 εβδομάδες λόγω πόνου από το ινομυωμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Τώρα γύρισα από το γιατρό, όλη αυτή η προβληματική με το έντερο μου και τη διαρροια οφείλεται στο ινομυωμα που το πιέζει διότι έφτασε 7 εκ. Το μωρό είναι κοριτσάκι και είναι μια χαρά. Μου είπε ότι ίσως το πάρει στις 36 εβδομάδες λόγω πόνου από το ινομυωμα. 

Όλα καλά να σου πάνε κορίτσι μου ❤️
Υπομονη και ηρεμία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...