Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για το ενδιαφέρον.. Έχουμε μετακόμιση κ ήμουν στ πόδι ολη μέρα κ το βράδυ λεω καλε δεν ενημέρωσα τα κορίτσια κ θα ανησυχούν 😛 κ το γιατρό μου στην Αθήνα το βράδυ τον πήρα. Απο άγχος γενικά ειχα πάντα αλλά τώρα δεν υποφέρομαι κ ίσως φταίει κ αυτό για το έντερο μου τώρα 

Μπράβο βρε κορίτσι !!  Χαίρομαι πολύ για σένα !! Τελικά πρέπει να είμαστε πιο αισιόδοξες !! 
@angel35 Ποσό σε καταλαβαίνω, μια από αυτές τις μέρες αφού ξύπνησα συνειδητοποίησα ότι είμαστε  ακριβώς στην μέση και ότι φτάνει ο καιρός!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Eirinakos μπράβο κορίτσι μου, πολύ χάρηκα! Μπήκα χθες βράδυ κάποια στιγμή αλλά δεν είχα κουράγιο να σου απαντήσω, πάντως σε σκεφτόμασταν σίγουρα όλες εδώ. 

Για το άγχος να σου πω την αλήθεια, παλιότερα έπαιρνα το rescue remedy και με βοηθούσε πολύ. Δεν ξέρω όμως αν επιτρέπεται στην κύηση, δεν το έχω ρωτήσει.

Επίσης έχω να πω ότι αν και 2η εγκυμοσύνη έχω παραπάνω άγχος σε σχέση με την πρώτη... Και στην πρώτη είχα αλλά τώρα έχω παραπάνω, ίσως επειδή δεν έχω τη δυνατότητα να ξεκουράζομαι όπως πριν το παιδί; Δεν ξέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maya90 είπε:

@Eirinakos μπράβο κορίτσι μου, πολύ χάρηκα! Μπήκα χθες βράδυ κάποια στιγμή αλλά δεν είχα κουράγιο να σου απαντήσω, πάντως σε σκεφτόμασταν σίγουρα όλες εδώ. 

Για το άγχος να σου πω την αλήθεια, παλιότερα έπαιρνα το rescue remedy και με βοηθούσε πολύ. Δεν ξέρω όμως αν επιτρέπεται στην κύηση, δεν το έχω ρωτήσει.

Επίσης έχω να πω ότι αν και 2η εγκυμοσύνη έχω παραπάνω άγχος σε σχέση με την πρώτη... Και στην πρώτη είχα αλλά τώρα έχω παραπάνω, ίσως επειδή δεν έχω τη δυνατότητα να ξεκουράζομαι όπως πριν το παιδί; Δεν ξέρω.

Εγώ στις δυο πρωτες. Δεν είχα φοβίες δεν είχα τίποτα αυτό που έχω παθει τώρα είναι του γιατρου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Dimi84 είπε:

Εγώ στις δυο πρωτες. Δεν είχα φοβίες δεν είχα τίποτα αυτό που έχω παθει τώρα είναι του γιατρου

Έχεις πολύ περισσότερα αναλάβει τώρα για αυτό έχει χτυπήσει κόκκινο το άγχος, μια εβδομάδα κράτησα τον ανηψιο μου 2 ετών και σχεδόν ξέχασα ότι είμαι έγκυος. Μόλις έφυγε άρχισε πάλι ο πόνος στη μέση, τα τραβήγματα κλπ όσο ήταν εδώ ούτε τουαλέτα δεν προλάβαινα να πάω. Εσύ με δύο παιδιά και τόση δουλειά δε το συζητάω καν. Μόνο με αναισθησία παλεύεται αυτό το στάδιο, εν ολίγοις κάνε όσο μπορείς και τα άλλα άστα δε θα τρελαθείς κιόλας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως κορίτσια όντας από παιδί δυσκοιλια θα σας πω ότι έχω ένα πρωινό κοκτέιλ που μου έχει λύσει το πρόβλημα. Πριν φάω οτιδήποτε πίνω χυμό πορτοκάλι φρεσκοστιμενο από 3 πορτοκάλια, μετά τρώω 2 ακτινίδια. Περιμένω 5 λεπτά και μετά τρώω 1 τοστ με γαλοπούλα τυρί συνοδεία με ελληνικό μόνο καφεδάκι. Σε μισή ώρα έχω πάει τουαλέτα. Δεν ξέρω τι βοηθάει περισσότερο εγώ πάντως 3 χρόνια τώρα με αυτό το πρωινό ρύθμισα τη δυσκοιλιοτητα 15 ετών. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Έχεις πολύ περισσότερα αναλάβει τώρα για αυτό έχει χτυπήσει κόκκινο το άγχος, μια εβδομάδα κράτησα τον ανηψιο μου 2 ετών και σχεδόν ξέχασα ότι είμαι έγκυος. Μόλις έφυγε άρχισε πάλι ο πόνος στη μέση, τα τραβήγματα κλπ όσο ήταν εδώ ούτε τουαλέτα δεν προλάβαινα να πάω. Εσύ με δύο παιδιά και τόση δουλειά δε το συζητάω καν. Μόνο με αναισθησία παλεύεται αυτό το στάδιο, εν ολίγοις κάνε όσο μπορείς και τα άλλα άστα δε θα τρελαθείς κιόλας. 

Ναι αυτό προσπαθω έφερα γυναίκα για τις δουλειές μια φορά την εβδομαδα μπορω να πω ότι ειμαι πολυ ήρεμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ΝικηΚ είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!! Τι κάνετε ;;; Έχετε κανονίσει β επιπέδου; 
εμεις κλείσαμε για 28 του μήνα !! 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maya90 είπε:

Εμείς 21 του μήνα! Σήμερα έχω τον υπέρηχο πριν τη Β επιπέδου και ανυπομονούμε 😁

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Happypregnantgirl είπε:

@Maya90@Maya90 εννοεις 2 1Μαρτιου? @ΝικηΚ εγώ έχω κλείσει β επιπέδου στις 11Μαρτιου! 

Τι έγινε μόνο εγώ δεν έχω κλείσει;;;🙃🙃

Εμείς Τετάρτη έχουμε μάλλον αυτό που έχει η Maya, υπέρηχο ανάπτυξης  και έχω αγχωθεί όσο δεν πάει εννοείται μια ζωή άγχος χαχαχαχαχαχα 

Ελπίζω να μου πει ότι μπορώ να σηκωθώ να μου φύγουν λίγο και οι ζαλάδες γτ όλο κάτω κάτω δεν παλεύεται και πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maya90 είπε:

Εμείς 21 του μήνα! Σήμερα έχω τον υπέρηχο πριν τη Β επιπέδου και ανυπομονούμε 😁

Πες μας όταν γυρίσεις πως είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ΝικηΚ είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!! Τι κάνετε ;;; Έχετε κανονίσει β επιπέδου; 
εμεις κλείσαμε για 28 του μήνα !! 

11 Μαρτίου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σε ποιά εβδομάδα κλείσατε τον β επιπέδου? Εμένα ο γιατρός μου το άφησε λίγο στο φλου... απο 8 μέχρι 28/3 μου είπε να κλείσω κι εκείνη τη στιγμή δεν σκέφτηκα να τον ρωτήσω αν υπάρχει ιδανική εβδομάδα!😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέλεια το μωράκι μας! Η ανάπτυξη άψογη, βάρος, ύψος όλα πολύ καλά. Ο πλακούντας είναι πρόσθιος μου είπε, αλλά αυτό θα μου το πουν στη β'επιπέδου όπως και παραπάνω πληροφορίες, πάντως για την ώρα είμαστε πολύ καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Maya90 είπε:

Τέλεια το μωράκι μας! Η ανάπτυξη άψογη, βάρος, ύψος όλα πολύ καλά. Ο πλακούντας είναι πρόσθιος μου είπε, αλλά αυτό θα μου το πουν στη β'επιπέδου όπως και παραπάνω πληροφορίες, πάντως για την ώρα είμαστε πολύ καλά.

Μπράβο κοπέλα μου.. Εγω αν κ το ειδα προχθές περιμένω τον υπέρηχο στις 2 Μαρτίου.. Β επιπέδου έχουμε 15 Μαρτίου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι ωραία, θα το δεις πολύ σύντομα! Πραγματικά θα ήθελα να το βλέπω κάθε μέρα, έχουν πολλή πλάκα έτσι όπως κουνιούνται 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maya90 είπε:

Τέλεια το μωράκι μας! Η ανάπτυξη άψογη, βάρος, ύψος όλα πολύ καλά. Ο πλακούντας είναι πρόσθιος μου είπε, αλλά αυτό θα μου το πουν στη β'επιπέδου όπως και παραπάνω πληροφορίες, πάντως για την ώρα είμαστε πολύ καλά.

Μπράβο κοριτσάκι μου!!!!!! 

Τι βάρος εχετε;;; εμείς δεν θυμάμαι αν το είχα γράψει την άλλη φορά,  την Τρίτη που είχαμε πάει γυναικολόγο το ένα αντράκι μου ήταν 200 γραμμάρια και το άλλο 209 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα τι είναι ο υπέρηχος ανάπτυξης που αναφέρετε? Ο γιατρός μου δεν το έχει αναφέρει ποτέ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Happypregnantgirl είπε:

Κορίτσια καλησπέρα τι είναι ο υπέρηχος ανάπτυξης που αναφέρετε? Ο γιατρός μου δεν το έχει αναφέρει ποτέ... 

Ο απλός υπέρηχος που κάνουμε κάθε μήνα. Δεν είναι κάτι ειδικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβώς, το μόνο που μπορείς να κάνεις σαν πιο εξειδικευμένο είναι πρώιμη Β'επιπέδου (είχα κάνει στον γιο μου) αλλά δεν υπάρχει λόγος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...