Μετάβαση σε περιεχόμενο

Moms of twins 2022 🤰🌸💞


Vasilique

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα εγώ πηγα την περασμένη Πέμπτη στο γιατρό αλλά τα νέα μου δεν είναι και τόσο καλά!τα κοριτσακια μου μεγάλωσαν κι άλλο είναι 1430 γραμμάρια αλλά ο τράχηλος πήγε στο 2,3 και ενώ είμαι ξάπλα δεν ξέρω τι άλλο να κάνω! Τώρα είπε ο γιατρός πολύ προσοχή και να είμαι έτοιμη οποιαδήποτε στιγμή!αγχωθηκα πολύ γιατί είναι πολύ νωρίς αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι!ευχομαι να τα καταφέρω έστω να τα κρατήσω ακόμα 3 με 4 βδομαδες δύσκολο βεβαια αλλά το ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 524
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Χρόνια πολλά!!! Με υγεία και ευτυχία σε όλες και φυσικά στα σπορακια μας...κοριτσαρες μου να ρωτήσω εσείς τα φύλα των μωρών πότε τα είδατε??? Εγώ έκανα την αυχενική ακριβώς στην 11 η βδομάδα....όλα καλα με τις μετρήσεις αλλά ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι καθόλου σίγουρος για τα φύλα....

Κ εγώ 11w + 6d την έκανα κ μας είπε τα φύλα. Το αγόρι μας το είπε για σίγουρο κ το άλλο μας είχε πει μάλλον κορίτσι όπου όντως επιβεβαιώθηκε κ στην β´ επιπέδου. Ήσουν αρχές της 11ης; Ούτε την υποψία του σας είπε; Τίποτα; 🙁 Πότε θα πας πάλι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Κ εγώ 11w + 6d την έκανα κ μας είπε τα φύλα. Το αγόρι μας το είπε για σίγουρο κ το άλλο μας είχε πει μάλλον κορίτσι όπου όντως επιβεβαιώθηκε κ στην β´ επιπέδου. Ήσουν αρχές της 11ης; Ούτε την υποψία του σας είπε; Τίποτα; 🙁 Πότε θα πας πάλι;

Ήμουν ακριβώς στην 11 η βδομάδα...ούτε μια μέρα παραπάνω... μετά από ζορισμα μας είπε στην αρχή το ένα αγόρι και το άλλο κορίτσι...μετά όμως το πήρε πίσω και μας είπε ότι δεν είναι σίγουρος μπορεί και στο κορίτσια 🤔🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα εγώ πηγα την περασμένη Πέμπτη στο γιατρό αλλά τα νέα μου δεν είναι και τόσο καλά!τα κοριτσακια μου μεγάλωσαν κι άλλο είναι 1430 γραμμάρια αλλά ο τράχηλος πήγε στο 2,3 και ενώ είμαι ξάπλα δεν ξέρω τι άλλο να κάνω! Τώρα είπε ο γιατρός πολύ προσοχή και να είμαι έτοιμη οποιαδήποτε στιγμή!αγχωθηκα πολύ γιατί είναι πολύ νωρίς αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι!ευχομαι να τα καταφέρω έστω να τα κρατήσω ακόμα 3 με 4 βδομαδες δύσκολο βεβαια αλλά το ευχομαι!

Πόσων εβδομάδων είσαι κορίτσι μου??? Κάτσε ξάπλα κορίτσι μου όσο μπορείς θα καταφέρεις να τα κρατήσεις κι άλλο....προσπάθησε να είσαι ήρεμη και γίνεται.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Ήμουν ακριβώς στην 11 η βδομάδα...ούτε μια μέρα παραπάνω... μετά από ζορισμα μας είπε στην αρχή το ένα αγόρι και το άλλο κορίτσι...μετά όμως το πήρε πίσω και μας είπε ότι δεν είναι σίγουρος μπορεί και στο κορίτσια 🤔🤔

Πήγες νωρίς γι’ αυτό… Πότε θα σε ξαναδεί; Έμεινες στο γιατρό της εξωσωματικής ή σε παρακολουθεί άλλος γυναικολόγος τώρα πια; Οι μετρήσεις σου ωστόσο πώς ήταν; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vasilique είπε:

Πήγες νωρίς γι’ αυτό… Πότε θα σε ξαναδεί; Έμεινες στο γιατρό της εξωσωματικής ή σε παρακολουθεί άλλος γυναικολόγος τώρα πια; Οι μετρήσεις σου ωστόσο πώς ήταν; 

Τώρα θα με δει μετά την Πρωτοχρονιά... εντωμεταξύ είμαι σε ένα πανικό γιατί ήρθα σε επαφή με κρούσμα..τη νύφη μου και όλη μέρα κάνω ραπίντ.... αύριο πάω για pcr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Τώρα θα με δει μετά την Πρωτοχρονιά... εντωμεταξύ είμαι σε ένα πανικό γιατί ήρθα σε επαφή με κρούσμα..τη νύφη μου και όλη μέρα κάνω ραπίντ.... αύριο πάω για pcr

Έχεις εμβολιαστεί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα εγώ πηγα την περασμένη Πέμπτη στο γιατρό αλλά τα νέα μου δεν είναι και τόσο καλά!τα κοριτσακια μου μεγάλωσαν κι άλλο είναι 1430 γραμμάρια αλλά ο τράχηλος πήγε στο 2,3 και ενώ είμαι ξάπλα δεν ξέρω τι άλλο να κάνω! Τώρα είπε ο γιατρός πολύ προσοχή και να είμαι έτοιμη οποιαδήποτε στιγμή!αγχωθηκα πολύ γιατί είναι πολύ νωρίς αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι!ευχομαι να τα καταφέρω έστω να τα κρατήσω ακόμα 3 με 4 βδομαδες δύσκολο βεβαια αλλά το ευχομαι!

Μμμ κοντεύεις στο όριο … Σου είπε να αρχίσεις προγεστερόνη κ αν ναι μήπως να την αυξήσει; Ξάπλα μόνο κοριτσάκι μου! Μόνο τουαλέτα τώρα για τα βασικά! Κάνε υπομονή! Σε νιώθω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι 30 εβδομάδων και προγεστερωνη παίρνω πάλι εδώ και 3 βδομαδες αλλά δεν άλλαξε κάτι!εκοψα τα παντα πλέον γιατί δεν άντεχα άλλο από τους εμετούς και με έπιαναν και πόνοι μετά τους εμετούς τώρα κάνω μόνο ενέσεις το Σαλοσπίρ και προγεστερωνη κολπικά!ουτε μαγνήσιο ούτε σίδηρο ούτε ασβέστιο παίρνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Έχεις εμβολιαστεί;

Ναι και μεθαύριο έχω την τρίτη δόση...ο γιατρός μου είπε ότι εφόσον είμαι εμβολιασμενη να μην με πιάνει πανικός 😔😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Πήγες νωρίς γι’ αυτό… Πότε θα σε ξαναδεί; Έμεινες στο γιατρό της εξωσωματικής ή σε παρακολουθεί άλλος γυναικολόγος τώρα πια; Οι μετρήσεις σου ωστόσο πώς ήταν; 

Επίσης ξέχασα να σου απαντήσω, με παρακολουθεί ο γυναικολόγος μου όχι ο εξωσωματικος..οι μετρήσεις ήταν πολύ καλές και η pappa. Όλα βγήκαν τέλεια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Είμαι 30 εβδομάδων και προγεστερωνη παίρνω πάλι εδώ και 3 βδομαδες αλλά δεν άλλαξε κάτι!εκοψα τα παντα πλέον γιατί δεν άντεχα άλλο από τους εμετούς και με έπιαναν και πόνοι μετά τους εμετούς τώρα κάνω μόνο ενέσεις το Σαλοσπίρ και προγεστερωνη κολπικά!ουτε μαγνήσιο ούτε σίδηρο ούτε ασβέστιο παίρνω!

Ωχχχ μωρέ κορίτσι μου κάνε υπομονή...έχεις ταλαιπωρηθεί παρά πολύ πραγματικά...από την αρχή είχες πρόβλημα με τον τράχηλο???? Και αυτοί οι εμετοί ρε παιδί μου να μην σταματάνε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Ναι και μεθαύριο έχω την τρίτη δόση...ο γιατρός μου είπε ότι εφόσον είμαι εμβολιασμενη να μην με πιάνει πανικός 😔😔

Κ εγώ αυτό θα σου πω! Όλα θα πάνε καλά! Ακόμη κ εάν βρεθείς θετική θα το περάσεις ελαφριά! Σαν ένα απλό συνάχι. Μην σε πιάνει πανικός….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kk88 είπε:

Ωχχχ μωρέ κορίτσι μου κάνε υπομονή...έχεις ταλαιπωρηθεί παρά πολύ πραγματικά...από την αρχή είχες πρόβλημα με τον τράχηλο???? Και αυτοί οι εμετοί ρε παιδί μου να μην σταματάνε....

Οι εμετοί δεν σταματάνε είναι από την χολή αλλά ο τράχηλος ήταν απότομο μέσα σε δυο βδομαδες έγινε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Οι εμετοί δεν σταματάνε είναι από την χολή αλλά ο τράχηλος ήταν απότομο μέσα σε δυο βδομαδες έγινε!

Αλήθεια τόσο απότομα μέσα σε δύο βδομάδες??? Τώρα μπορεί να ρωτάω και χαζομάρα δεν ξέρω περίδεση δεν γίνεται???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geo2222 είπε:

Είμαι 30 εβδομάδων και προγεστερωνη παίρνω πάλι εδώ και 3 βδομαδες αλλά δεν άλλαξε κάτι!εκοψα τα παντα πλέον γιατί δεν άντεχα άλλο από τους εμετούς και με έπιαναν και πόνοι μετά τους εμετούς τώρα κάνω μόνο ενέσεις το Σαλοσπίρ και προγεστερωνη κολπικά!ουτε μαγνήσιο ούτε σίδηρο ούτε ασβέστιο παίρνω!

Κ πώς είναι οι τιμές τους αλήθεια; Γιατί εμένα με έχει μπουστάρει με όλα αυτά! Επίσης το μαγνήσιο βοηθάει στο να μην κάνουμε συσπάσεις άρα να μην επηρεάζεται κ ο τράχηλος. Σου έφερνε εμετό κ στο έκοψε; Δύσκολη η κατάσταση ομολογουμένως… 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

Επίσης ξέχασα να σου απαντήσω, με παρακολουθεί ο γυναικολόγος μου όχι ο εξωσωματικος..οι μετρήσεις ήταν πολύ καλές και η pappa. Όλα βγήκαν τέλεια.. 

Μπράβο! Αυτό είναι το βασικό κ τα φύλα τα βλέπουμε κ αργότερα ε! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Αλήθεια τόσο απότομα μέσα σε δύο βδομάδες??? Τώρα μπορεί να ρωτάω και χαζομάρα δεν ξέρω περίδεση δεν γίνεται???

Νομίζω πως σπάνια γίνεται μετά την 20η εβδομάδα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Νομίζω πως σπάνια γίνεται μετά την 20η εβδομάδα…

Μάλιστα....άρα αντιμετωπίζεται μόνο με ξάπλα αυτό.....αχχχ Παναγία μου να έρθουν τα μωράκια μας γερά στον κόσμο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Μάλιστα....άρα αντιμετωπίζεται μόνο με ξάπλα αυτό.....αχχχ Παναγία μου να έρθουν τα μωράκια μας γερά στον κόσμο.....

Ναι, ξάπλα κ προγεστερόνη… Έχω διαβάσει να γράφουν κορίτσια πως κατάφεραν όχι μόνο να μην μικρύνει άλλο, αλλά να αυξηθεί κιόλας! Θέλει υπομονή η φάση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόνη μου τα εκοψα και του το ειπα και μου ειπα να παίρνω όσο μπορώ αλλά παίρνω ένα μαγνήσιο τη μέρα με δυσκολία! Περιδεση δεν μπορεί να μου κάνει γιατί φοβάται την μόλυνση γιατί δεν μπορώ να πάρω ούτε αντιβίωση!υπομονη κάνω και ευχομαι να τα καταφέρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Μόνη μου τα εκοψα και του το ειπα και μου ειπα να παίρνω όσο μπορώ αλλά παίρνω ένα μαγνήσιο τη μέρα με δυσκολία! Περιδεση δεν μπορεί να μου κάνει γιατί φοβάται την μόλυνση γιατί δεν μπορώ να πάρω ούτε αντιβίωση!υπομονη κάνω και ευχομαι να τα καταφέρω!

Κοριτσάκι μου αν μπορείς να παίρνεις το μαγνήσιο ανελλιπώς! Κ δύο την ημέρα! Ποιο παίρνεις; Εγώ παίρνω trofocard max x 3 την ημέρα… Θα τα καταφέρεις! 💪🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Κοριτσάκι μου αν μπορείς να παίρνεις το μαγνήσιο ανελλιπώς! Κ δύο την ημέρα! Ποιο παίρνεις; Εγώ παίρνω trofocard max x 3 την ημέρα… Θα τα καταφέρεις! 💪🏻

Αλήθεια παίρνεις 3 την ημέρα; Εγώ παίρνω ένα γιατί ο γιατρός μου είπε πως είναι μεγάλη η περιεκτικότητα του. Είχες πολλές συσπάσεις; Γιατί εγώ να πω την αλήθεια,δεν έχω κ πολλά πετρωμάτα μέσα στη μέρα,μόνο όταν στέκομαι όρθια κ ιδιαίτερα μετά το ασβέστιο που το παίρνω απόγευμα που εκ των πραγμάτων είμαι πιο βαριά... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geo2222 είπε:

Μόνη μου τα εκοψα και του το ειπα και μου ειπα να παίρνω όσο μπορώ αλλά παίρνω ένα μαγνήσιο τη μέρα με δυσκολία! Περιδεση δεν μπορεί να μου κάνει γιατί φοβάται την μόλυνση γιατί δεν μπορώ να πάρω ούτε αντιβίωση!υπομονη κάνω και ευχομαι να τα καταφέρω!

Υπομονή κορίτσι μου,ελπίζω να πάνε όλα καλά κ να μείνουν τα μωράκια σου μέσα όσο το δυνατον περισσότερο. Πότε σου είπε ο γιατρός ότι μπορουν να γεννηθούν με ασφάλεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Υπομονή κορίτσι μου,ελπίζω να πάνε όλα καλά κ να μείνουν τα μωράκια σου μέσα όσο το δυνατον περισσότερο. Πότε σου είπε ο γιατρός ότι μπορουν να γεννηθούν με ασφάλεια;

31 εβδομάδες αλλά μου είπε ότι και τώρα να γεννηθούν θα πάνε όλα καλά ειναι μεγάλα σε βάρος και αυτό ειναι σημαντικό απλά όσο περισσότερο μπορέσω να τα κρατήσω τόσο το καλύτερο γι αυτά!εχω κάνει τις ενέσεις για τα πνευμονία τους για να είμαστε καλυμμένοι από το αναπνευστικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...