Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΙΟΥΝΙΟΥ 2022!!


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Sofia33 είπε:

Νομιζω ειναι φυσιολογικα τα πονακια χαμηλα! Αλλα πιστευω θα τις φτασεις τις 37 βδομαδες! Τα ποδαρακια παντα πιο ψηλα απο το υψος της καρδιας οταν εισαι ξαπλα. Και αφθονο κρυο νερο. Και ας σου μουδιαζουν απο το κρυο! Εγω ευτυχως και στις 2 εγκυμοσυνες δεν πρηστηκα καθολου, ουτε χερια ουτε ποδια. Αλλα στην πρωτη ειχα συνδρομο καρπιαιου και στα 2 χερια, και ημουν πραγματικα σαν κουλη! 
να μας πεις τα νεα σου αυριο για τους λεβεντες σου!!!

Σε ευχαριστω για τις συμβουλές σου Σοφια .. πάντα to the point! Μόνα τα πόδια μου πρήζονται και μάλιστα το αριστερό περισσότερο .. ακόμη τα δάχτυλα μου ειναι κομπλέ .. προς το παρόν δηλαδή!! Νομίζω οτι απο εδω και πέρα θα ξεκουράζομαι περισσότερο γιατί η αληθεια ειναι οτι φοβάμαι λιγο μη πάμε νωρίτερα απο το αναμενόμενο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Christyne είπε:

Εύα είδες που τελικά η μικρούλα πήρε το βάρος της ;; Θα πάνε όλα καλα μέχρι τέλους για όλες μας .. 

Αυριο βραδάκι θα σας γράψω και τα δικα μου νέα απο τους μπόμπιρες !! 💙💙

Όλα καλά να πάνε για όλες μας Παναγία μου 🤍

Περιμένω τα νέα σου αύριο ! 

Κόψε τελείως τα αλάτι αν δεν το έχεις κάνει ήδη, εμένα με βοήθησε πολύ αυτό σταμάτησα να πρήζομαι στα πόδια. Πες στον άντρα σου να σου κάνει και μασαζακι στις πατούσες !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημερα έχω γυρίσει πολύ στεναχωρημένη από τη χθεσινή μας εξέταση.33κ 6 εχθεσ κ η μικρή μας βγαίνει με μικρή κοιλίτσα αν κ δεν μπορούσε να τη μέτρησει καλά είχε καθήσει σε ένα σημείο περίεργο.2120 γραμαρια κ είναι στη 23η εκατοστιαία θέση.πριν δύο βδομάδες που την είδαμε βρισκόταν στην 60η εκατοστιαία θέση.Πωσ γίνετε να συμβαίνει όλο αυτό;;;;θα με δει σε δύο βδομαδες πάλι.εχουμε ρυθμίσει κ το νηστειασ με διατροφή όλα τα άλλα ήταν καλά στην εξέταση.ειχε κάποια κοπέλα κάτι παρόμοιο;;;;πείτε τισ γνωμεσ σας γιατί έχω πέσει στα πατώματα από χθες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lina08 είπε:

Κορίτσια καλημερα έχω γυρίσει πολύ στεναχωρημένη από τη χθεσινή μας εξέταση.33κ 6 εχθεσ κ η μικρή μας βγαίνει με μικρή κοιλίτσα αν κ δεν μπορούσε να τη μέτρησει καλά είχε καθήσει σε ένα σημείο περίεργο.2120 γραμαρια κ είναι στη 23η εκατοστιαία θέση.πριν δύο βδομάδες που την είδαμε βρισκόταν στην 60η εκατοστιαία θέση.Πωσ γίνετε να συμβαίνει όλο αυτό;;;;θα με δει σε δύο βδομαδες πάλι.εχουμε ρυθμίσει κ το νηστειασ με διατροφή όλα τα άλλα ήταν καλά στην εξέταση.ειχε κάποια κοπέλα κάτι παρόμοιο;;;;πείτε τισ γνωμεσ σας γιατί έχω πέσει στα πατώματα από χθες.

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι! Εδώ μέσα θα δεις συζητήσεις που και εγώ και μια άλλη κοπέλα αγχωνομασταν για το βάρος και μετά από δύο εβδομάδες πήραν μπρος τα μωράκια μας ! Μάλλον έτσι είναι αυτή η εβδομάδα που διανύεις... Είναι να μας κοψοχολιαζει μετά από δύο εβδομάδες θα δεις όλα καλά θα είναι... Επίσης, και τι έγινε ακόμα και αν είναι λίγο πιο μικρή η κοιλίτσα της ? Δεν είναι όλα τα μωρά ίδια, οι μετρήσεις που πρεπει να έχει είναι ένας μέσος όρος δεν σημαίνει ότι όλα τα μωρά γεννιούνται βάση αυτών των μετρήσεων. Οι αρτηρίες και η ροή του αίματος είναι καλά ?? 

Εγώ 34+4η εβδομάδα και ήταν 2.200γρ αγχωμενη ότι δεν έχει πάρει βάρος αφού στην 32+4η ήταν 2000γρ. Και ο γιατρός μου είπε ότι είναι λίγο πιο μικρή αλλά δεν ανησυχούσε. Εγώ είχα τρελαθεί !  Και τώρα που πήγαμε εχτές στην 36+2 ήταν 2750! Δεν το πίστευα πόσο μεγάλωσε !! Οπότε μην στεναχωριέσαι... Ο γιατρός τι σου είπε ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι! Εδώ μέσα θα δεις συζητήσεις που και εγώ και μια άλλη κοπέλα αγχωνομασταν για το βάρος και μετά από δύο εβδομάδες πήραν μπρος τα μωράκια μας ! Μάλλον έτσι είναι αυτή η εβδομάδα που διανύεις... Είναι να μας κοψοχολιαζει μετά από δύο εβδομάδες θα δεις όλα καλά θα είναι... Επίσης, και τι έγινε ακόμα και αν είναι λίγο πιο μικρή η κοιλίτσα της ? Δεν είναι όλα τα μωρά ίδια, οι μετρήσεις που πρεπει να έχει είναι ένας μέσος όρος δεν σημαίνει ότι όλα τα μωρά γεννιούνται βάση αυτών των μετρήσεων. Οι αρτηρίες και η ροή του αίματος είναι καλά ?? 

Εγώ 34+4η εβδομάδα και ήταν 2.200γρ αγχωμενη ότι δεν έχει πάρει βάρος αφού στην 32+4η ήταν 2000γρ. Και ο γιατρός μου είπε ότι είναι λίγο πιο μικρή αλλά δεν ανησυχούσε. Εγώ είχα τρελαθεί !  Και τώρα που πήγαμε εχτές στην 36+2 ήταν 2750! Δεν το πίστευα πόσο μεγάλωσε !! Οπότε μην στεναχωριέσαι... Ο γιατρός τι σου είπε ? 

Ακριβώς η ίδια.περιπτωση με τισ εβδομάδες κ το βάρος στα μωράκια μασ.ο γιατροσ καθησυχαστικοσ μου είπε ότι ίσως να είναι κ το γεννητικό του υλικό έτσι ώστε να φτάσει μέχρι 3 κιλά.δε συντρέχει λόγος ανησυχίας αλλά ξερεισ το μυαλό χίλιες σκέψεις έκανε.τον ρώτησα αν πρέπει να ανησυχώ είπε ούτε καν το παρακολουθούμε αλλά άστα να πάνε έφυγα από κει με τα κλάματα.ευχομαι να είναι όλα καλά γιατί φτάνουμε στο τέλοσ κ εκεί που ήμουν οκ με έπιασε αγχοσ 

Επεξεργάστηκε από Lina08
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι! Εδώ μέσα θα δεις συζητήσεις που και εγώ και μια άλλη κοπέλα αγχωνομασταν για το βάρος και μετά από δύο εβδομάδες πήραν μπρος τα μωράκια μας ! Μάλλον έτσι είναι αυτή η εβδομάδα που διανύεις... Είναι να μας κοψοχολιαζει μετά από δύο εβδομάδες θα δεις όλα καλά θα είναι... Επίσης, και τι έγινε ακόμα και αν είναι λίγο πιο μικρή η κοιλίτσα της ? Δεν είναι όλα τα μωρά ίδια, οι μετρήσεις που πρεπει να έχει είναι ένας μέσος όρος δεν σημαίνει ότι όλα τα μωρά γεννιούνται βάση αυτών των μετρήσεων. Οι αρτηρίες και η ροή του αίματος είναι καλά ?? 

Εγώ 34+4η εβδομάδα και ήταν 2.200γρ αγχωμενη ότι δεν έχει πάρει βάρος αφού στην 32+4η ήταν 2000γρ. Και ο γιατρός μου είπε ότι είναι λίγο πιο μικρή αλλά δεν ανησυχούσε. Εγώ είχα τρελαθεί !  Και τώρα που πήγαμε εχτές στην 36+2 ήταν 2750! Δεν το πίστευα πόσο μεγάλωσε !! Οπότε μην στεναχωριέσαι... Ο γιατρός τι σου είπε ? 

Οι αρτηρίες μια χαρά κάνω αντιπηκτικες από την αρχή λόγο θρομβοφιλιας κ το παρακολουθούμε.Τσεκαρε κ τον πλακούντα είναι ok

Επεξεργάστηκε από Lina08
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Lina08 είπε:

Οι αρτηρίες μια χαρά κάνω αντιπηκτικες από την αρχή λόγο θρομβοφιλιας κ το παρακολουθούμε.Τσεκαρε κ τον πλακούντα είναι ok

Και εγώ έκανα αντιπηκτικες λόγω εξωσωματικης στην αρχή μετά λόγω πιθανοτήτων προεκλαμψίας πήγα σε αιματολογο και μου σταμάτησε τις αντιπικτηκες και ξεκίνησα σαλοσπιρ. Το έκοψα τώρα τη Κυριακή. 

Λοιπόν, και εμένα οι αρτηρίες και οι αρτηρίες μια χαρά εφόσον ήταν αυτά οκ και ο πλακούντας και το αμνιακο υγρό δεν τον ανησυχούσε κάτι. Μου είπε και τι έγινε που το μπούτι ήταν πιο μικρό και η κοιλιά ? Δεν την θέλουμε γουρουνιτσα... Εγώ εκείνη την στιγμή δεν γελαγα καθόλου για μέρες ήμουν πολύ αγχωμενη και στεναχωρημένη να ψάχνω τα πάντα στο ίντερνετ και τα κορίτσια εδώ να μου λένε ότι είναι μια χαρά η μπέμπα μου. Και όντως είναι.. μην τρελαίνεσαι... Θα δεις όλα καλά είναι... Όταν θα ξαναπας στην 36η εβδομάδα θα δεις πόσο θα έχει μεγαλώσει και δεν θα το πιστεύεις... Έτσι είναι τα μωράκια μας ♥️🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Και εγώ έκανα αντιπηκτικες λόγω εξωσωματικης στην αρχή μετά λόγω πιθανοτήτων προεκλαμψίας πήγα σε αιματολογο και μου σταμάτησε τις αντιπικτηκες και ξεκίνησα σαλοσπιρ. Το έκοψα τώρα τη Κυριακή. 

Λοιπόν, και εμένα οι αρτηρίες και οι αρτηρίες μια χαρά εφόσον ήταν αυτά οκ και ο πλακούντας και το αμνιακο υγρό δεν τον ανησυχούσε κάτι. Μου είπε και τι έγινε που το μπούτι ήταν πιο μικρό και η κοιλιά ? Δεν την θέλουμε γουρουνιτσα... Εγώ εκείνη την στιγμή δεν γελαγα καθόλου για μέρες ήμουν πολύ αγχωμενη και στεναχωρημένη να ψάχνω τα πάντα στο ίντερνετ και τα κορίτσια εδώ να μου λένε ότι είναι μια χαρά η μπέμπα μου. Και όντως είναι.. μην τρελαίνεσαι... Θα δεις όλα καλά είναι... Όταν θα ξαναπας στην 36η εβδομάδα θα δεις πόσο θα έχει μεγαλώσει και δεν θα το πιστεύεις... Έτσι είναι τα μωράκια μας ♥️🥰

@Lina08 και εμένα τότε μου είχε πει το παρακολουθούμε έτσι κι αλλιώς σε δύο εβδομάδες θα την ξαναδούμε και βλέπουμε. Και μόνο που το είχε πει αυτό εγώ έλεγα πάει δεν μεγαλώνει επαρκώς ! Αλλά όχι καλά σου λέει ο γιατρός εφόσον οι αρτηρίες είναι μια χαρά και ο πλακούντας τρέφεται όπως πρέπει άρα θα την δεις σε 2 εβδομάδες και θα έχει πάρει μπόλικο βάρος ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

@Lina08 και εμένα τότε μου είχε πει το παρακολουθούμε έτσι κι αλλιώς σε δύο εβδομάδες θα την ξαναδούμε και βλέπουμε. Και μόνο που το είχε πει αυτό εγώ έλεγα πάει δεν μεγαλώνει επαρκώς ! Αλλά όχι καλά σου λέει ο γιατρός εφόσον οι αρτηρίες είναι μια χαρά και ο πλακούντας τρέφεται όπως πρέπει άρα θα την δεις σε 2 εβδομάδες και θα έχει πάρει μπόλικο βάρος ! 

Μακάρι @Eva29 να είναι όλα καλά όταν ξανά πάω σε 2 βδομάδες.Εγω παίρνω κ σαλοσπιρ κ θα το κόψω στην 36 η εβδομάδα.το ίδιο κ εγώ. Έχει ένα μήνα που είδα τον αιματολογο κ κάναμε κ έναν έλεγχο για να ήμαστε οκ.μου ειπε.οι ενέσεισ κανονικά μέχρι να σπάσουν τα νερά κ 40 μερεσ μετά το τοκετό θα τησ κάνω.Τι εκανεσ για να χαλαρώσεις μέχρι να ξανά πασ γυναικολο ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Και εμείς χθες είχαμε πάλι υπερηχογράφημα, 36+3 και ο μικρούλης ειναι 2.900. Μου έκανε και εξέταση τραχήλου με το χέρι ( αρκετά άβολο.....) και είπε ότι εχω διαστολή περίπου 1 εκ. Και πιστεύει ότι θα εχω γεννήσει μέχρι τις 38 εβδομάδες! Για να δούμε...έχω πολύ άγχος για τη διαδικασία και να πάνε όλα καλά.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες! ♥️ 
 

@Sofia33Πόσο χαίρομαι που πλησιάζει ο καιρός!!! Με το καλό να κρατήσεις το πλασματάκι σου αγκαλιά🧿♥️ και μην ανησυχείς, όλα καλά θα πάνε! 
 

Εμεις πήγαμε τελικά στο προγραμματισμένο ραντεβού μας! 33 + 2 και ο μπεμπουλης μας 2035γρ! Πάρα πολύ ζωηρός κορίτσια, δε ξέρω τι έπαθε αυτή τη φορά αλλά με το ζόρι ολοκληρώσαμε το Doppler! Αφού χρειάστηκε να πάμε να περπατήσουμε για να κοιμηθεί και να μπορέσει η γιατρός να κάνει τις μετρήσεις😅 Λέω αν είναι έτσι κι όταν βγει, ποιος στη χάρη μας χαχα

Περιττό να σας πω ότι δε καθόταν να τον βγάλουμε φωτο για κανένα λόγο…!!! Είχε στριμώξει το προσωπάκι του μες στον πλακούντα και δε μας έκανε τη χάρη! Τσάμπα περίμενα να τον δω τόσο καιρό η κακομοίρα😂🤣

Όσον αφορά το ιατρικό κομμάτι τώρα… Μας είπε πως όλα είναι σούπερ. Ο μπέμπης έχει πάρει πολύ καλή θέση και ο πλακούντας μου δεν εμφανίζει κανένα σημάδι γήρανσης! Της είπα για τα πρηξιματακια που είχα σε χέρια κ πόδια και μου είπε να κόψω αλάτι & τα πολλά κόκκινα κρέατα, να βγάζω φλούδα από φρούτα & λαχανικά και να πίνω άφθονο νερό. Τα salospir θα τα συνεχίσω για ακόμη 2 εβδομάδες και στο επόμενο ραντεβού θα μου πει αν θα τα κόψουμε ή αν θα συνεχίσουμε για λίγο ακόμη την αντιπηκτική αγωγή. Αυτό θα εξαρτηθεί από τις αρτηρίες & το αμνιακό υγρό… Σε 2 εβδομάδες θα κάνουμε το πρώτο μας non stress!

Επίσης, όλα δείχνουν πως πάμε για φυσιολογικό τοκετό και πως πολύ πιθανό σε 5 εβδομάδες γεννάμε!!! 💙🙏🏼 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lina08 είπε:

Μακάρι @Eva29 να είναι όλα καλά όταν ξανά πάω σε 2 βδομάδες.Εγω παίρνω κ σαλοσπιρ κ θα το κόψω στην 36 η εβδομάδα.το ίδιο κ εγώ. Έχει ένα μήνα που είδα τον αιματολογο κ κάναμε κ έναν έλεγχο για να ήμαστε οκ.μου ειπε.οι ενέσεισ κανονικά μέχρι να σπάσουν τα νερά κ 40 μερεσ μετά το τοκετό θα τησ κάνω.Τι εκανεσ για να χαλαρώσεις μέχρι να ξανά πασ γυναικολο ;;;;

Ωχ πως την παλεύεις τόσους μήνες με τις αντιπικτηκες?? Τσούζουν κι όλας ! Εγώ είχα γεμίσει μελανιές ! Ευτυχώς μου τις έκοψε πόσο χάρηκα δεν λέγεται γιατί στην αρχή μου είχαν πει και εμένα θα τις κάνω μέχρι τέλους ! 

Τι να κάνω, τις πρώτες ημέρες αγχωνομουν πολύ έψαχνα στο ίντερνετ διάβαζα στεναχωριομουν, αλλά με παρηγορουσαν τα άλλα κορίτσια εδώ που μου λέγανε και εμένα ότι όλα είναι οκ. Μετά από 3-4 μέρες κατάφερα και δεν το σκεφτόμουν καθόλου, πίστεψα μέσα μου ότι αυτό το μωρό έχει φτάσει ως εδώ υγιέστατο οπότε έτσι θα συνεχίσει, αν ήταν κάτι να πάει στραβά θα είχε πάει πολύ πιο πριν! Θα είχες ενδείξεις ! Εδώ αλλά μωρά γεννιούνται 39-40 εβδομάδων και είναι 2800γρ οπότε έχεις ακόμα μπροστά σου ! Αυτό σκέψου ! Εγώ αυτό σκεφτόμουν ! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Massa είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Και εμείς χθες είχαμε πάλι υπερηχογράφημα, 36+3 και ο μικρούλης ειναι 2.900. Μου έκανε και εξέταση τραχήλου με το χέρι ( αρκετά άβολο.....) και είπε ότι εχω διαστολή περίπου 1 εκ. Και πιστεύει ότι θα εχω γεννήσει μέχρι τις 38 εβδομάδες! Για να δούμε...έχω πολύ άγχος για τη διαδικασία και να πάνε όλα καλά.... 

Κορίτσι μου τέλεια ! Ο μπέμπης πολυ μεγάλος μια χαρά ♥️♥️ σου είπε στις 38+ κάτι η στις 37+ κάτι, τι εννοείς ?? Πως θα γεννήσεις το έχετε συζητήσει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Lina08 είπε:

Κορίτσια καλημερα έχω γυρίσει πολύ στεναχωρημένη από τη χθεσινή μας εξέταση.33κ 6 εχθεσ κ η μικρή μας βγαίνει με μικρή κοιλίτσα αν κ δεν μπορούσε να τη μέτρησει καλά είχε καθήσει σε ένα σημείο περίεργο.2120 γραμαρια κ είναι στη 23η εκατοστιαία θέση.πριν δύο βδομάδες που την είδαμε βρισκόταν στην 60η εκατοστιαία θέση.Πωσ γίνετε να συμβαίνει όλο αυτό;;;;θα με δει σε δύο βδομαδες πάλι.εχουμε ρυθμίσει κ το νηστειασ με διατροφή όλα τα άλλα ήταν καλά στην εξέταση.ειχε κάποια κοπέλα κάτι παρόμοιο;;;;πείτε τισ γνωμεσ σας γιατί έχω πέσει στα πατώματα από χθες.

Λινά μου, καλησπέρα!

Εγώ αυτό που θα σου πω είναι να μη στεναχωριέσαι... Αν ήταν κάτι σοβαρό είμαι σίγουρη πως ο γιατρός σου δε θα σε άφηνε έτσι, θα το έψαχνε παραπάνω! Εμένα από την αρχή της εγκυμοσύνης το μωράκι μου συμβάδιζε με όλες τις μετρήσεις, ήταν ακριβώς στις εβδομάδες κτλ... Αυτή τη φορά τον εβγαζε 1 εβδομάδα πίσω! Δεν υπάρχει κανένας λόγος ανησυχίας. Όσο μεγαλώνουν, τόσο στριμώχνονται και οι μετρήσεις γίνονται όλο και πιο δύσκολες. Θα δεις πως την επόμενη φορά όλα θα είναι τέλεια! ♥️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλησπερα! 
 

ειμαι μαιευτηριο στον καρδιοτοκογραφο απο το απογευμα. Σημερα μπηκα στο μηνα μου. Το πρωι που ξυπνησα ειχα την αισθηση οτι δεν την ακουγα και με επιασε πανικος. Πηγα για υπερηχο. Μεχρι να ακουσουμε την καρδια ειχαμε χασει 10 χρονια εγω κ ο αντρας μου. Με ειδε ετσι κ ο γιατρος και μου λεει εσυ θα το χασεις το μωρο απο το αγχος. 
αποφασισαμε να γεννησουμε αυριο εν τελει και με εφερε απο σημερα στην κλινικη για να περασω ενα ηρεμο βραδυ και να παρακολουθουμε και το μωρο ολη την ωρα, οποτε μια στο εκατομμυριο να γινει κατι να ειμαι μεσα ηδη. 
αυτα! Ες αυριον τα σπουδαια κοριτσια μου. Η Παναγια μαζι μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Sofia33 είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα! 
 

ειμαι μαιευτηριο στον καρδιοτοκογραφο απο το απογευμα. Σημερα μπηκα στο μηνα μου. Το πρωι που ξυπνησα ειχα την αισθηση οτι δεν την ακουγα και με επιασε πανικος. Πηγα για υπερηχο. Μεχρι να ακουσουμε την καρδια ειχαμε χασει 10 χρονια εγω κ ο αντρας μου. Με ειδε ετσι κ ο γιατρος και μου λεει εσυ θα το χασεις το μωρο απο το αγχος. 
αποφασισαμε να γεννησουμε αυριο εν τελει και με εφερε απο σημερα στην κλινικη για να περασω ενα ηρεμο βραδυ και να παρακολουθουμε και το μωρο ολη την ωρα, οποτε μια στο εκατομμυριο να γινει κατι να ειμαι μεσα ηδη. 
αυτα! Ες αυριον τα σπουδαια κοριτσια μου. Η Παναγια μαζι μας. 

Με το καλό να έρθει ένα υγιές μωράκι στην αγκαλιά σας!! έφτασες στο τέλος! Όλα θα είναι μια χαρά αύριο ! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia33 είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα! 
 

ειμαι μαιευτηριο στον καρδιοτοκογραφο απο το απογευμα. Σημερα μπηκα στο μηνα μου. Το πρωι που ξυπνησα ειχα την αισθηση οτι δεν την ακουγα και με επιασε πανικος. Πηγα για υπερηχο. Μεχρι να ακουσουμε την καρδια ειχαμε χασει 10 χρονια εγω κ ο αντρας μου. Με ειδε ετσι κ ο γιατρος και μου λεει εσυ θα το χασεις το μωρο απο το αγχος. 
αποφασισαμε να γεννησουμε αυριο εν τελει και με εφερε απο σημερα στην κλινικη για να περασω ενα ηρεμο βραδυ και να παρακολουθουμε και το μωρο ολη την ωρα, οποτε μια στο εκατομμυριο να γινει κατι να ειμαι μεσα ηδη. 
αυτα! Ες αυριον τα σπουδαια κοριτσια μου. Η Παναγια μαζι μας. 

Με το καλό να κρατήσετε τη μπουμπού σας αγκαλιά!! Η Παναγια μαζί σου καλή μου!!!🙏🏼♥️♥️♥️ Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια  Όλα θα πάνε καλά, σκέψου πως αύριο θα κρατάς το θαυματακι σου και τα υπόλοιπα..περασμένα ξεχασμένα! Περιμένουμε τα ευχάριστα με τη πρώτη ευκαιρία…😘😘 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia33 είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα! 
 

ειμαι μαιευτηριο στον καρδιοτοκογραφο απο το απογευμα. Σημερα μπηκα στο μηνα μου. Το πρωι που ξυπνησα ειχα την αισθηση οτι δεν την ακουγα και με επιασε πανικος. Πηγα για υπερηχο. Μεχρι να ακουσουμε την καρδια ειχαμε χασει 10 χρονια εγω κ ο αντρας μου. Με ειδε ετσι κ ο γιατρος και μου λεει εσυ θα το χασεις το μωρο απο το αγχος. 
αποφασισαμε να γεννησουμε αυριο εν τελει και με εφερε απο σημερα στην κλινικη για να περασω ενα ηρεμο βραδυ και να παρακολουθουμε και το μωρο ολη την ωρα, οποτε μια στο εκατομμυριο να γινει κατι να ειμαι μεσα ηδη. 
αυτα! Ες αυριον τα σπουδαια κοριτσια μου. Η Παναγια μαζι μας. 

Σοφία μου ετοιμάσου να την κρατήσεις αγκαλιά σου αύριο ♥️ η Παναγία μαζί σας να σας φυλάει !! Όλα καλά θα πάνε προσπάθησε να ηρεμήσεις !! 

Περιμένουμε νέα σου με την πρώτη ευκαιρία!! Σε φιλώ ♥️😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Alexandra92 είπε:

Λινά μου, καλησπέρα!

Εγώ αυτό που θα σου πω είναι να μη στεναχωριέσαι... Αν ήταν κάτι σοβαρό είμαι σίγουρη πως ο γιατρός σου δε θα σε άφηνε έτσι, θα το έψαχνε παραπάνω! Εμένα από την αρχή της εγκυμοσύνης το μωράκι μου συμβάδιζε με όλες τις μετρήσεις, ήταν ακριβώς στις εβδομάδες κτλ... Αυτή τη φορά τον εβγαζε 1 εβδομάδα πίσω! Δεν υπάρχει κανένας λόγος ανησυχίας. Όσο μεγαλώνουν, τόσο στριμώχνονται και οι μετρήσεις γίνονται όλο και πιο δύσκολες. Θα δεις πως την επόμενη φορά όλα θα είναι τέλεια! ♥️ 

Μακάρι μακάρι την επόμενη να είναι όλα καλά κ απλά να έτυχαν αυτεσ οι μετρήσεις.💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Sofia33 είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα! 
 

ειμαι μαιευτηριο στον καρδιοτοκογραφο απο το απογευμα. Σημερα μπηκα στο μηνα μου. Το πρωι που ξυπνησα ειχα την αισθηση οτι δεν την ακουγα και με επιασε πανικος. Πηγα για υπερηχο. Μεχρι να ακουσουμε την καρδια ειχαμε χασει 10 χρονια εγω κ ο αντρας μου. Με ειδε ετσι κ ο γιατρος και μου λεει εσυ θα το χασεις το μωρο απο το αγχος. 
αποφασισαμε να γεννησουμε αυριο εν τελει και με εφερε απο σημερα στην κλινικη για να περασω ενα ηρεμο βραδυ και να παρακολουθουμε και το μωρο ολη την ωρα, οποτε μια στο εκατομμυριο να γινει κατι να ειμαι μεσα ηδη. 
αυτα! Ες αυριον τα σπουδαια κοριτσια μου. Η Παναγια μαζι μας. 

Με.το καλό να πάρεις αγκαλίτσα το μωράκι σου Σοφία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Sofia33 είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα! 
 

ειμαι μαιευτηριο στον καρδιοτοκογραφο απο το απογευμα. Σημερα μπηκα στο μηνα μου. Το πρωι που ξυπνησα ειχα την αισθηση οτι δεν την ακουγα και με επιασε πανικος. Πηγα για υπερηχο. Μεχρι να ακουσουμε την καρδια ειχαμε χασει 10 χρονια εγω κ ο αντρας μου. Με ειδε ετσι κ ο γιατρος και μου λεει εσυ θα το χασεις το μωρο απο το αγχος. 
αποφασισαμε να γεννησουμε αυριο εν τελει και με εφερε απο σημερα στην κλινικη για να περασω ενα ηρεμο βραδυ και να παρακολουθουμε και το μωρο ολη την ωρα, οποτε μια στο εκατομμυριο να γινει κατι να ειμαι μεσα ηδη. 
αυτα! Ες αυριον τα σπουδαια κοριτσια μου. Η Παναγια μαζι μας. 

Όλα θα πάνε τέλεια💕..θα την κρατήσετε αγκαλίτσα και θα είστε τρισευτυχισμενοι 😍 σου ευχόμαστε όλες μας τα καλύτερα και οπότε μπορέσεις να μας πεις τα νέα σου.. είχε δίκιο ο γιατρός σου να κάτσεις μέσα για να χαλαρώσεις και εσύ..περιμένουμε νέα σου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Lina08 είπε:

Κορίτσια καλημερα έχω γυρίσει πολύ στεναχωρημένη από τη χθεσινή μας εξέταση.33κ 6 εχθεσ κ η μικρή μας βγαίνει με μικρή κοιλίτσα αν κ δεν μπορούσε να τη μέτρησει καλά είχε καθήσει σε ένα σημείο περίεργο.2120 γραμαρια κ είναι στη 23η εκατοστιαία θέση.πριν δύο βδομάδες που την είδαμε βρισκόταν στην 60η εκατοστιαία θέση.Πωσ γίνετε να συμβαίνει όλο αυτό;;;;θα με δει σε δύο βδομαδες πάλι.εχουμε ρυθμίσει κ το νηστειασ με διατροφή όλα τα άλλα ήταν καλά στην εξέταση.ειχε κάποια κοπέλα κάτι παρόμοιο;;;;πείτε τισ γνωμεσ σας γιατί έχω πέσει στα πατώματα από χθες.

Καλημέρα @Lina08.. μάλλον η @Eva29θα εννοεί εμένα γιατί είχαμε τρελαθεί και οι δυο για τα κιλά των μικρών μας σουσουραδων😂😂.. αν θυμάμαι καλά στις 33 βδομάδες περίπου ήταν 1800γρ η μικρή μου και μετά από τρεις βδομάδες εκτοξεύτηκε στα 2700γρ..τώρα ούτε που με νοιάζουν τα κιλά της γιατί ξέρω ότι όλα είναι καλά, την τρίτη που πήγαμε στον γιατρό μου εχει μείνει στάσιμη στα 2700γρ (ήμουν 36+3 όταν με μέτρησε) και μου είπε ότι γίνεται πολύ καλή αιμάτωση του ομφάλιου λώρου και είναι υγιέστατο..αυτό είναι το παν..οπότε ηρέμησε όσο μπορείς και να ξέρεις ότι κ ο γιατρός σου είναι δίπλα σου κ σαφώς θέλει το καλό σας😊😊😊😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Sofia33 είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα! 
 

ειμαι μαιευτηριο στον καρδιοτοκογραφο απο το απογευμα. Σημερα μπηκα στο μηνα μου. Το πρωι που ξυπνησα ειχα την αισθηση οτι δεν την ακουγα και με επιασε πανικος. Πηγα για υπερηχο. Μεχρι να ακουσουμε την καρδια ειχαμε χασει 10 χρονια εγω κ ο αντρας μου. Με ειδε ετσι κ ο γιατρος και μου λεει εσυ θα το χασεις το μωρο απο το αγχος. 
αποφασισαμε να γεννησουμε αυριο εν τελει και με εφερε απο σημερα στην κλινικη για να περασω ενα ηρεμο βραδυ και να παρακολουθουμε και το μωρο ολη την ωρα, οποτε μια στο εκατομμυριο να γινει κατι να ειμαι μεσα ηδη. 
αυτα! Ες αυριον τα σπουδαια κοριτσια μου. Η Παναγια μαζι μας. 

Με το καλό κορίτσι μου! Όλα καλά θα πα΄νε!!! Σου στέλνουμε τη θετική μας ενέργεια! Η Παναγιά μαζί σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christipel είπε:

Καλημέρα @Lina08.. μάλλον η @Eva29θα εννοεί εμένα γιατί είχαμε τρελαθεί και οι δυο για τα κιλά των μικρών μας σουσουραδων😂😂.. αν θυμάμαι καλά στις 33 βδομάδες περίπου ήταν 1800γρ η μικρή μου και μετά από τρεις βδομάδες εκτοξεύτηκε στα 2700γρ..τώρα ούτε που με νοιάζουν τα κιλά της γιατί ξέρω ότι όλα είναι καλά, την τρίτη που πήγαμε στον γιατρό μου εχει μείνει στάσιμη στα 2700γρ (ήμουν 36+3 όταν με μέτρησε) και μου είπε ότι γίνεται πολύ καλή αιμάτωση του ομφάλιου λώρου και είναι υγιέστατο..αυτό είναι το παν..οπότε ηρέμησε όσο μπορείς και να ξέρεις ότι κ ο γιατρός σου είναι δίπλα σου κ σαφώς θέλει το καλό σας😊😊😊😍

Καλημέρα κορίτσι μου ! Ναι ναι για εσένα έλεγα ! ❤️ 

Ακριβώς τι ίδιο βάρος έχουν τα μωράκια μας @Christipel και εγώ 36+2 πήγα στον γιατρό, ανυπομονώ τώρα για το ραντεβού της Παρασκευής που μας έρχεται ώστε να ορίσουμε και ημερομηνία καισαρικής ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...