Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΙΟΥΝΙΟΥ 2022!!


Recommended Posts

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Lavender είπε:

Ευχαριστώ για το info! Τελικά η γυναικολόγος μου είπε να μην ανησυχώ καθόλου με το 93 γιατί η μέτρηση του τριμήνου ήταν εντελώς φυσιολογική, αλλά ο ενδοκρινολόγος μου είπε πως αν σε ένα μήνα η μέτρηση είναι πάλι τόσο να κάνω νωρίτερα καμπύλη ζαχαρου. Ουφ, όταν και οι γιατροί δεν συμφωνούν μεταξύ τους, πως να ηρεμήσεις…

Ο καθε γιατρος γνωριζει το αντικειμενο του. Τεινω να συμφωνησω με τη γυναικολογο σου βεβαια. Σου ειπα, ειχα κ γω 94 σακχαρο σε τυχαια μετρηση στις 12 βδομαδες.

γενικα θεωρω οτι εχεις υπερβολικο αγχος. Και δε θα σου πω οτι κανεις κακο στο μωρο, στον εαυτο σου πρωτιστως κανεις κακο. Θα φερεις στον κοσμο εναν ανθρωπο που θα εξαρταται 100% απο σενα. Αν αγχωνεσαι για τα παντα σε τοσο μεγαλο βαθμο, δε θα απολαυσεις τη μητροτητα, θα χανεις στιγμες απο την καθημερινοτητα σου με το μωρουδελι σου. Πιστεψε με, ο,τι ειναι να παει στραβα θα παει. 
παρε βαθια ανασα, αδειασε το μυαλο και κοιτα μπροστα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sofia33 είπε:

Ο καθε γιατρος γνωριζει το αντικειμενο του. Τεινω να συμφωνησω με τη γυναικολογο σου βεβαια. Σου ειπα, ειχα κ γω 94 σακχαρο σε τυχαια μετρηση στις 12 βδομαδες.

γενικα θεωρω οτι εχεις υπερβολικο αγχος. Και δε θα σου πω οτι κανεις κακο στο μωρο, στον εαυτο σου πρωτιστως κανεις κακο. Θα φερεις στον κοσμο εναν ανθρωπο που θα εξαρταται 100% απο σενα. Αν αγχωνεσαι για τα παντα σε τοσο μεγαλο βαθμο, δε θα απολαυσεις τη μητροτητα, θα χανεις στιγμες απο την καθημερινοτητα σου με το μωρουδελι σου. Πιστεψε με, ο,τι ειναι να παει στραβα θα παει. 
παρε βαθια ανασα, αδειασε το μυαλο και κοιτα μπροστα. 

Το ξερω πως ανησυχώ υπερβολικά και πως πρέπει να δουλευτεί αυτό. Τις τελευταίες μέρες με δυσκολεύει να το μανατζάρω, το αγχος μου ειναι σε έξαρση! Ισως να φταίνε και οι ορμόνες του 1ου τριμήνου, ε, ας ρίξουμε και κατι στις ορμόνες! Κατα τα αλλα εργασιοθεραπεία, ψυχοθεραπεια, και γιογκα : )

Να εχεις ενα πολυ ομορφο τριήμερο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lavender είπε:

Το ξερω πως ανησυχώ υπερβολικά και πως πρέπει να δουλευτεί αυτό. Τις τελευταίες μέρες με δυσκολεύει να το μανατζάρω, το αγχος μου ειναι σε έξαρση! Ισως να φταίνε και οι ορμόνες του 1ου τριμήνου, ε, ας ρίξουμε και κατι στις ορμόνες! Κατα τα αλλα εργασιοθεραπεία, ψυχοθεραπεια, και γιογκα : )

Να εχεις ενα πολυ ομορφο τριήμερο!!

Ηρεμια ψυχικη χρειαζομαστε ολες μας, οχι μονο στην εγκυμοσυνη, αλλα και στη ζωη μας γενικοτερα. Τα λεω για να τα ακουω και γω! Προσπαθω με νυχια και με δοντια να μην ειμαι στα καγκελα σε αυτη την εγκυμοσυνη γιατι η πρωτη τελειωσε πολυ αδοξα, με το χειροτερο δυνατο τροπο! Και το καταφερνω προς το παρον απλα σκεπτομενη οτι υπαρχουν-δυστυχως ή ευτυχως- πραγματα που δεν εχουμε κανεναν απολυτως ελεγχο. Οποτε απλως προχωρω, ελπιζοντας για το καλυτερο αλλα εχοντας παντα ρεαλιστικη λογικη. 

Καλο τριημερο και σε σενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Dimy3 είπε:

Καλημέρα Κορίτσια μου! Τι κάνετε, πως είστε;

για πείτε ρε κορίτσια τι ψώνια έχετε κάνει μέχρι στιγμής;😁

Καλημέρα! Εγώ δεν έχω αγοράσει ακόμα τίποτα!!!

Μόνο με έχει "συμβουλευσει" μια φίλη για το τι ακριβώς να πάρω, τα minimum, μου τα έστειλε σε λίστα και μου λέει μην αγχώνεσαι, ψώνισε τον Μάιο που θα έχει και εκπτώσεις! 😀

Δεν νομίζω να τα αφήσω όλα μέχρι τον Μάιο, αλλά λίγο χαλαρά θα το πάω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dimy3 με ενδοκρινολογο-σάκχαρο τι έκανες; 

Με τι μετράς το σάκχαρο; έχεις βρει ταινίες χωρίς μηχάνημα;

Μου έδωσε έναν μετρητή στο φαρμακείο που διάβασα κακές κριτικές στο ίντερνετ, αγχώθηκα και πήγα και πήρα και άλλον, άλλη μάρκα, που διάβασα καλύτερες κριτικές. Τελικά μια συμφωνούν μεταξύ τους μια έχουν διαφορά 20+ μονάδες...! Και δεν ξέρω τι να κάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mavi είπε:

@Dimy3 με ενδοκρινολογο-σάκχαρο τι έκανες; 

Με τι μετράς το σάκχαρο; έχεις βρει ταινίες χωρίς μηχάνημα;

Μου έδωσε έναν μετρητή στο φαρμακείο που διάβασα κακές κριτικές στο ίντερνετ, αγχώθηκα και πήγα και πήρα και άλλον, άλλη μάρκα, που διάβασα καλύτερες κριτικές. Τελικά μια συμφωνούν μεταξύ τους μια έχουν διαφορά 20+ μονάδες...! Και δεν ξέρω τι να κάνω...

Ούτε εγώ αγόρασα κάτι ακόμη! Από τα μέσα Απριλίου και μετά σκέφτομαι.. εγώ για το σάκχαρο έχω τοcontrol bios.με έβαλε να το μετράω για 10μερες με διατροφή και μετά αναλόγως τις τιμές θα μου πει. Αλλά γενικά κι εγώ δεν τα θεωρώ έμπιστα τα μηχανηματακια. Κάθε πρωί νηστική εγώ γύρω στο 100 μέσο όρο και μετά τα φαγητά γύρω στο 115-118. Άλλες φορές βγάζει 130 ενώ μπορεί να έχω φάει το ίδιο τρόφιμο με την προηγούμενη ημέρα. Μια φορά το μέτρησα 2 απανωτές φορές και μου έβγαλε διαφορά 6 μονάδες. Ότι να ναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η mavi είπε:

@Dimy3 με ενδοκρινολογο-σάκχαρο τι έκανες; 

Με τι μετράς το σάκχαρο; έχεις βρει ταινίες χωρίς μηχάνημα;

Μου έδωσε έναν μετρητή στο φαρμακείο που διάβασα κακές κριτικές στο ίντερνετ, αγχώθηκα και πήγα και πήρα και άλλον, άλλη μάρκα, που διάβασα καλύτερες κριτικές. Τελικά μια συμφωνούν μεταξύ τους μια έχουν διαφορά 20+ μονάδες...! Και δεν ξέρω τι να κάνω...

Δεν πήγα σε ενδοκρινολόγο, τη Τετάρτη έχω ραντεβού με τη διατροφολόγο μου να βγάλουμε μια διατροφή. Έχω αρκετές συσκευές λόγω της δουλειάς μου, είμαι νοσηλεύτρια και υποστηρίζω μαθητές με σακχαρώδη διαβήτη. Το μετράω με της menarini και οι ταινίες που παίρνει είναι της glucomen. Οι μετρήσεις μου είναι πολύ καλές, ξεκινάω τη μέρα με 75-85, πριν το μεσημεριανό είναι παλί στις ίδιες τιμές και μεταγευματικά έχει φτάσει έως 125! Για αυτό προβληματίστηκα με τα αποτελέσματα της καμπύλης, αφού σκέφτομαι μήπως την ξανά κάνω🤣🤣.

Από πράγματα εγώ πήρα 6 ζιπουνάκια,3 πάνες και 3 φορμάκια. Δε θα πάρω πολλά για αρχή. Ας γεννηθεί ο μικρός και μετά με το καλό και ανάλογα τις ανάγκες θα πάρω. Μας έδωσαν, πάρκο,ριλάξ,γυμναστήριο και διάφορα άλλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Dimy3 είπε:

Δεν πήγα σε ενδοκρινολόγο, τη Τετάρτη έχω ραντεβού με τη διατροφολόγο μου να βγάλουμε μια διατροφή. Έχω αρκετές συσκευές λόγω της δουλειάς μου, είμαι νοσηλεύτρια και υποστηρίζω μαθητές με σακχαρώδη διαβήτη. Το μετράω με της menarini και οι ταινίες που παίρνει είναι της glucomen. Οι μετρήσεις μου είναι πολύ καλές, ξεκινάω τη μέρα με 75-85, πριν το μεσημεριανό είναι παλί στις ίδιες τιμές και μεταγευματικά έχει φτάσει έως 125! Για αυτό προβληματίστηκα με τα αποτελέσματα της καμπύλης, αφού σκέφτομαι μήπως την ξανά κάνω🤣🤣.

Από πράγματα εγώ πήρα 6 ζιπουνάκια,3 πάνες και 3 φορμάκια. Δε θα πάρω πολλά για αρχή. Ας γεννηθεί ο μικρός και μετά με το καλό και ανάλογα τις ανάγκες θα πάρω. Μας έδωσαν, πάρκο,ριλάξ,γυμναστήριο και διάφορα άλλα.

Όντως εσύ έχεις πολύ φυσιολογικές τιμές! Παίζει να σου έκαναν λάθος την καμπύλη ή να είχες άγχος εκείνη την μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mati είπε:

Ούτε εγώ αγόρασα κάτι ακόμη! Από τα μέσα Απριλίου και μετά σκέφτομαι.. εγώ για το σάκχαρο έχω τοcontrol bios.με έβαλε να το μετράω για 10μερες με διατροφή και μετά αναλόγως τις τιμές θα μου πει. Αλλά γενικά κι εγώ δεν τα θεωρώ έμπιστα τα μηχανηματακια. Κάθε πρωί νηστική εγώ γύρω στο 100 μέσο όρο και μετά τα φαγητά γύρω στο 115-118. Άλλες φορές βγάζει 130 ενώ μπορεί να έχω φάει το ίδιο τρόφιμο με την προηγούμενη ημέρα. Μια φορά το μέτρησα 2 απανωτές φορές και μου έβγαλε διαφορά 6 μονάδες. Ότι να ναι..

Ένας φαρμακοποιός χθες μου είπε ότι μέχρι 10 μονάδες δεν είναι μεγάλη απόκλιση...βέβαια το ερώτημα είναι αν είσαι στο 125 με 135 πχ, το ένα είναι κάτω του ορίου το άλλο πάνω, εκεί τι γίνεται...; ή όπως εμένα το πρωί που το ένα έβγαζε 85-91 και το άλλο 102-106 την ίδια ώρα!

Πάντως βοηθάει πολύ το περπάτημα μετά το φαγητό μου είπε ο ενδοκρινολογος οπότε γενικά έχω λιώσει στο περπάτημα! 

Κάτι η διατροφή, κάτι το περπάτημα έχω χάσει 1,5 κιλό τις τελευταίες 10 μέρες, από τα 7 που είχα πάρει! Fit θα γίνω! 😜

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimy3 είπε:

Δεν πήγα σε ενδοκρινολόγο, τη Τετάρτη έχω ραντεβού με τη διατροφολόγο μου να βγάλουμε μια διατροφή. Έχω αρκετές συσκευές λόγω της δουλειάς μου, είμαι νοσηλεύτρια και υποστηρίζω μαθητές με σακχαρώδη διαβήτη. Το μετράω με της menarini και οι ταινίες που παίρνει είναι της glucomen. Οι μετρήσεις μου είναι πολύ καλές, ξεκινάω τη μέρα με 75-85, πριν το μεσημεριανό είναι παλί στις ίδιες τιμές και μεταγευματικά έχει φτάσει έως 125! Για αυτό προβληματίστηκα με τα αποτελέσματα της καμπύλης, αφού σκέφτομαι μήπως την ξανά κάνω🤣🤣.

Από πράγματα εγώ πήρα 6 ζιπουνάκια,3 πάνες και 3 φορμάκια. Δε θα πάρω πολλά για αρχή. Ας γεννηθεί ο μικρός και μετά με το καλό και ανάλογα τις ανάγκες θα πάρω. Μας έδωσαν, πάρκο,ριλάξ,γυμναστήριο και διάφορα άλλα.

Εσένα αν είναι τόσο χαμηλά χωρίς διατροφή και χωρίς περπάτημα μετά το φαγητό κτλ τότε προφανώς κάτι δεν κολλάει! Και εγώ στη θέση σου θα σκεφτόμουν να την κάνω ξανά!

Ωραία που σου χάρισαν και κάποια πράγματα! Εμένα αυτή η φίλη μου έστειλε κάποια ρουχαλάκια (όχι όλα πολύ μικρά) κουβερτούλες και πάνες αγκαλιάς κτλ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η mavi είπε:

Ένας φαρμακοποιός χθες μου είπε ότι μέχρι 10 μονάδες δεν είναι μεγάλη απόκλιση...βέβαια το ερώτημα είναι αν είσαι στο 125 με 135 πχ, το ένα είναι κάτω του ορίου το άλλο πάνω, εκεί τι γίνεται...; ή όπως εμένα το πρωί που το ένα έβγαζε 85-91 και το άλλο 102-106 την ίδια ώρα!

Πάντως βοηθάει πολύ το περπάτημα μετά το φαγητό μου είπε ο ενδοκρινολογος οπότε γενικά έχω λιώσει στο περπάτημα! 

Κάτι η διατροφή, κάτι το περπάτημα έχω χάσει 1,5 κιλό τις τελευταίες 10 μέρες, από τα 7 που είχα πάρει! Fit θα γίνω! 😜

 

Ναι όντως βοηθάει! Αφού μια φορά το μέτρησα κανένα μισάωρο μετά το περπάτημα και πήγε 85 που εγώ ποτέ δεν βλέπω τέτοιες τιμές.λογικα και ο ενδοκρινολόγος θα γνωρίζει για την απόκλιση που μπορεί να έχει ένα μηχάνημα. Σε λίγες μέρες θα του στείλω τις μετρήσεις του πρώτου δεκαημέρου μου να δω τι θα μου πει μετά? Άσε έχουμε πήξει στο φρούτο και την σαλάτα. Ούτε ένα γλυκάκι ρε παιδί μου. Υπομονή έμεινε λίγος καιρός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mati είπε:

Ναι όντως βοηθάει! Αφού μια φορά το μέτρησα κανένα μισάωρο μετά το περπάτημα και πήγε 85 που εγώ ποτέ δεν βλέπω τέτοιες τιμές.λογικα και ο ενδοκρινολόγος θα γνωρίζει για την απόκλιση που μπορεί να έχει ένα μηχάνημα. Σε λίγες μέρες θα του στείλω τις μετρήσεις του πρώτου δεκαημέρου μου να δω τι θα μου πει μετά? Άσε έχουμε πήξει στο φρούτο και την σαλάτα. Ούτε ένα γλυκάκι ρε παιδί μου. Υπομονή έμεινε λίγος καιρός..

Εμένα το τυρί μου λείπει κυρίως (αν και σήμεραέκανα λίγο ατασθαλία)! Και κάτι άκυρα κολλήματα που είχα φάει τελευταία, πχ γραβιέρα και ντομάτες λιαστές μαζί με τα αυγά που τρώω αναγκαστικά...και τα γλυκά φυσικά!

Αχ υπομονή...για τα μικράκια μας! σχεδόν 2,5 μήνες είναι για εμένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mati είπε:

Ναι όντως βοηθάει! Αφού μια φορά το μέτρησα κανένα μισάωρο μετά το περπάτημα και πήγε 85 που εγώ ποτέ δεν βλέπω τέτοιες τιμές.λογικα και ο ενδοκρινολόγος θα γνωρίζει για την απόκλιση που μπορεί να έχει ένα μηχάνημα. Σε λίγες μέρες θα του στείλω τις μετρήσεις του πρώτου δεκαημέρου μου να δω τι θα μου πει μετά? Άσε έχουμε πήξει στο φρούτο και την σαλάτα. Ούτε ένα γλυκάκι ρε παιδί μου. Υπομονή έμεινε λίγος καιρός..

Το περπάτημα και το νερό βοηθανε πάρα πολύ. Εγώ μείωσα αρκετά τους υδατάνθρακες, αύξησα την πρωτεινή, απλώς θα πάω στη διατροφολόγο μου για ένα πιο σωστό και ισορροπημένο διατροφολόγιο .Στην επόμενη επίσκεψη στο γιατρό μου θα συζητήσω το ενδεχόμενο επανεξέτασης, μόνο στο τηλ μιλήσαμε μετά τα αποτελέσματα της καμπύλης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η mavi είπε:

Εμένα το τυρί μου λείπει κυρίως (αν και σήμεραέκανα λίγο ατασθαλία)! Και κάτι άκυρα κολλήματα που είχα φάει τελευταία, πχ γραβιέρα και ντομάτες λιαστές μαζί με τα αυγά που τρώω αναγκαστικά...και τα γλυκά φυσικά!

Αχ υπομονή...για τα μικράκια μας! σχεδόν 2,5 μήνες είναι για εμένα!

Αχ κ εγώ αυτό λέω!! 2,5 μήνες έμειναν!!🥰🥰  Με τον ύπνο πως τα πάτε; Εμένα το βράδυ είναι ήσυχος όλη τη μέρα με κλωτσάει!!🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Dimy3 είπε:

Αχ κ εγώ αυτό λέω!! 2,5 μήνες έμειναν!!🥰🥰  Με τον ύπνο πως τα πάτε; Εμένα το βράδυ είναι ήσυχος όλη τη μέρα με κλωτσάει!!🤣🤣

Κορίτσια μου καλησπέρα, εγώ σχεδόν έτοιμα τα έχω όλα... Δεν κρατιομουν να αγοράσω τα πράγματα που θα χρειαστούμε... Το μόνο που μας μένει είναι κρεμουλες, πάνες, σαμπουάν αφρολουτρο και απορρυπαντικό για τα ρούχα, κάνα δυο ακόμη μπιμπερο γιατί πήραμε μόνο 2 για αρχή αλλά ίσως πάρουμε και άλλα, θέλω να της πάρω και καμιά κορδελιτσα, και να ετοιμάσω την βαλίτσα μαιευτηρίου. Δεν έχω πάρει νυχτικά γιατί δεν έχω βρει όλα είναι πανάκριβα ! Ελπίζω αυτή την εβδομάδα να κλείσει και αυτό και να βρω... 

Θέλω μέχρι τέλος Απριλίου να τα έχω τελειώσει όλα γιατί αρχές μαϊου μπαίνω στον 9ο κορίτσια.... 

Θέλω επίσης να καθαρίσω το λίκνο, το καρότσι και το κάθισμα αυτοκινήτου καθώς και το ριλαξ που μας έχουν δώσει... Αλλά ίσως πιο μετά για να μην λερωθούν από τώρα με τη σκόνη... Αυτά και τα ρούχα της θα τα πλύνω τέλος Απριλίου αρχές μαϊου λέω... 

Κατά τα άλλα καλά, τη Τετάρτη έχω ραντεβού με τον γιατρό. Κορίτσια έχετε κάνει εξετάσεις για καλλιέργεια κολπικόυ υγρου? Εγώ μόνο μια φορά στην αρχή της εγκυμοσύνης από τότε δεν εχω ξανακάνει.... Λογικά δεν θα έπρεπε να το ξαναδούμε ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, εγώ σχεδόν έτοιμα τα έχω όλα... Δεν κρατιομουν να αγοράσω τα πράγματα που θα χρειαστούμε... Το μόνο που μας μένει είναι κρεμουλες, πάνες, σαμπουάν αφρολουτρο και απορρυπαντικό για τα ρούχα, κάνα δυο ακόμη μπιμπερο γιατί πήραμε μόνο 2 για αρχή αλλά ίσως πάρουμε και άλλα, θέλω να της πάρω και καμιά κορδελιτσα, και να ετοιμάσω την βαλίτσα μαιευτηρίου. Δεν έχω πάρει νυχτικά γιατί δεν έχω βρει όλα είναι πανάκριβα ! Ελπίζω αυτή την εβδομάδα να κλείσει και αυτό και να βρω... 

Θέλω μέχρι τέλος Απριλίου να τα έχω τελειώσει όλα γιατί αρχές μαϊου μπαίνω στον 9ο κορίτσια.... 

Θέλω επίσης να καθαρίσω το λίκνο, το καρότσι και το κάθισμα αυτοκινήτου καθώς και το ριλαξ που μας έχουν δώσει... Αλλά ίσως πιο μετά για να μην λερωθούν από τώρα με τη σκόνη... Αυτά και τα ρούχα της θα τα πλύνω τέλος Απριλίου αρχές μαϊου λέω... 

Κατά τα άλλα καλά, τη Τετάρτη έχω ραντεβού με τον γιατρό. Κορίτσια έχετε κάνει εξετάσεις για καλλιέργεια κολπικόυ υγρου? Εγώ μόνο μια φορά στην αρχή της εγκυμοσύνης από τότε δεν εχω ξανακάνει.... Λογικά δεν θα έπρεπε να το ξαναδούμε ? 

Ναι είναι όντως πανάκριβα ειδικά τα θηλασμού… Εγώ πήγα σε outlet και πήρα μια νυχτικιά και μια πιτζάμα με 55€… Αν θέλεις ρίξε μια μάτια και στην σελίδα τους έχει νυχτικά από 22€ σε προσφορά είναι είναι της Vamp.. https://underwearpoint.gr/product-category/gunaikeia/putzames-gunaikeia/page/2/?orderby=price&filters=product_season[518-525-716-521]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Αναστασια 29 είπε:

Ναι είναι όντως πανάκριβα ειδικά τα θηλασμού… Εγώ πήγα σε outlet και πήρα μια νυχτικιά και μια πιτζάμα με 55€… Αν θέλεις ρίξε μια μάτια και στην σελίδα τους έχει νυχτικά από 22€ σε προσφορά είναι είναι της Vamp.. https://underwearpoint.gr/product-category/gunaikeia/putzames-gunaikeia/page/2/?orderby=price&filters=product_season[518-525-716-521]

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Θα ήθελα να τα δοκιμάσω από κοντά όμως γιατί την πάτησα με ένα νυχτικό που πήγα να το δοκιμάσω και το large μου ήταν οριακό στο στήθος άλλο λίγο να μεγαλώσει δεν θα μου κάνει... Οπότε θέλω καλύτερα να τα δοκιμάσω από κοντά να είμαι σίγουρη... ελπίζω να βρω κάτι θα αφοσιωθώ σε αυτό αυτή την εβδομάδα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω, θα κάνετε η έχετε κάνει μαθήματα τοκετού ? 

Θα ρωτήσω τον γιατρό μου τι έχει να μου προτείνει την άλλη εβδομάδα που θα τον δω, αλλά για πείτε αν έχετε βρει κάτι καλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω, θα κάνετε η έχετε κάνει μαθήματα τοκετού ? 

Θα ρωτήσω τον γιατρό μου τι έχει να μου προτείνει την άλλη εβδομάδα που θα τον δω, αλλά για πείτε αν έχετε βρει κάτι καλο

Καλημέρα! Στην περιοχή μου έχουν σίγουρα κάποια μαθήματα οι μαίες στο ΙΚΑ, για τα οποία έχω ακούσει πολύ καλά λόγια από φίλες! Τις έχω πάρει τηλ και είπαν να πάρω στην 30η εβδομάδα για να μου κλείσουν ραντεβού (τότε ξεκινάνε) και ότι μπορεί να παραβρεθεί και ο σύζυγος μου.

Ρώτησε κι εσύ μην έχουν στο ΙΚΑ της περιοχής σου! 

Επίσης έχω την εντύπωση ότι κάνουν και στην κλινική που θα γεννήσω αλλά δεν έχω ρωτήσει ακόμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Dimy3 είπε:

Αχ κ εγώ αυτό λέω!! 2,5 μήνες έμειναν!!🥰🥰  Με τον ύπνο πως τα πάτε; Εμένα το βράδυ είναι ήσυχος όλη τη μέρα με κλωτσάει!!🤣🤣

Κι εμένα κυρίως τη μέρα κλωτσάει η μικρή! Αν και κάποιες φορές μπορεί να νιώσω και τη νύχτα αργά, αν είμαι ακόμα ξύπνια... Πάντως έχει βελτιωθεί (ελαφρά) ο ύπνος μου, κοιμάμαι λίγες ώρες μεν (5-6), αλλά αυτές συνήθως σερί! (φτου φτου μη με ματιάσω... 😛😛)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η mavi είπε:

Κι εμένα κυρίως τη μέρα κλωτσάει η μικρή! Αν και κάποιες φορές μπορεί να νιώσω και τη νύχτα αργά, αν είμαι ακόμα ξύπνια... Πάντως έχει βελτιωθεί (ελαφρά) ο ύπνος μου, κοιμάμαι λίγες ώρες μεν (5-6), αλλά αυτές συνήθως σερί! (φτου φτου μη με ματιάσω... 😛😛)

Μα πραγματικά εμείς πάμε μαζί! Κ εγώ λίγες ώρες κοιμάμαι και αυτές σερί και κάποιες φορές νιώθω τις κλωτσιές αργά το βράδυ!!😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, εγώ σχεδόν έτοιμα τα έχω όλα... Δεν κρατιομουν να αγοράσω τα πράγματα που θα χρειαστούμε... Το μόνο που μας μένει είναι κρεμουλες, πάνες, σαμπουάν αφρολουτρο και απορρυπαντικό για τα ρούχα, κάνα δυο ακόμη μπιμπερο γιατί πήραμε μόνο 2 για αρχή αλλά ίσως πάρουμε και άλλα, θέλω να της πάρω και καμιά κορδελιτσα, και να ετοιμάσω την βαλίτσα μαιευτηρίου. Δεν έχω πάρει νυχτικά γιατί δεν έχω βρει όλα είναι πανάκριβα ! Ελπίζω αυτή την εβδομάδα να κλείσει και αυτό και να βρω... 

Θέλω μέχρι τέλος Απριλίου να τα έχω τελειώσει όλα γιατί αρχές μαϊου μπαίνω στον 9ο κορίτσια.... 

Θέλω επίσης να καθαρίσω το λίκνο, το καρότσι και το κάθισμα αυτοκινήτου καθώς και το ριλαξ που μας έχουν δώσει... Αλλά ίσως πιο μετά για να μην λερωθούν από τώρα με τη σκόνη... Αυτά και τα ρούχα της θα τα πλύνω τέλος Απριλίου αρχές μαϊου λέω... 

Κατά τα άλλα καλά, τη Τετάρτη έχω ραντεβού με τον γιατρό. Κορίτσια έχετε κάνει εξετάσεις για καλλιέργεια κολπικόυ υγρου? Εγώ μόνο μια φορά στην αρχή της εγκυμοσύνης από τότε δεν εχω ξανακάνει.... Λογικά δεν θα έπρεπε να το ξαναδούμε ? 

Μπράβο!!! Τα έχεις σχεδόν έτοιμα!!

Εγώ λίκνο για αρχή λέω να μη πάρω,θα δοκιμάσω την καλαθούνα του καροτσιού και αν δω οτι δε βολεύει θα πάρω. Πολλά πράγματα η αλήθεια είναι ότι χρειάζονται. Όσο για νυχτικά, εγώ πήρα απο τοπικό μαγαζί στα δέκα ευρώ απλή νυχτικιά με κουμπάκια για να βολεύει στο θηλασμό.

για την καλλιέργεια που αναφέρεις, εγώ δεν έχω κάνει καθόλου.   Μπιμπερό ποια έχεις πάρει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, εγώ σχεδόν έτοιμα τα έχω όλα... Δεν κρατιομουν να αγοράσω τα πράγματα που θα χρειαστούμε... Το μόνο που μας μένει είναι κρεμουλες, πάνες, σαμπουάν αφρολουτρο και απορρυπαντικό για τα ρούχα, κάνα δυο ακόμη μπιμπερο γιατί πήραμε μόνο 2 για αρχή αλλά ίσως πάρουμε και άλλα, θέλω να της πάρω και καμιά κορδελιτσα, και να ετοιμάσω την βαλίτσα μαιευτηρίου. Δεν έχω πάρει νυχτικά γιατί δεν έχω βρει όλα είναι πανάκριβα ! Ελπίζω αυτή την εβδομάδα να κλείσει και αυτό και να βρω... 

Θέλω μέχρι τέλος Απριλίου να τα έχω τελειώσει όλα γιατί αρχές μαϊου μπαίνω στον 9ο κορίτσια.... 

Θέλω επίσης να καθαρίσω το λίκνο, το καρότσι και το κάθισμα αυτοκινήτου καθώς και το ριλαξ που μας έχουν δώσει... Αλλά ίσως πιο μετά για να μην λερωθούν από τώρα με τη σκόνη... Αυτά και τα ρούχα της θα τα πλύνω τέλος Απριλίου αρχές μαϊου λέω... 

Κατά τα άλλα καλά, τη Τετάρτη έχω ραντεβού με τον γιατρό. Κορίτσια έχετε κάνει εξετάσεις για καλλιέργεια κολπικόυ υγρου? Εγώ μόνο μια φορά στην αρχή της εγκυμοσύνης από τότε δεν εχω ξανακάνει.... Λογικά δεν θα έπρεπε να το ξαναδούμε ? 

Κορίτσι μου μαζί είμαστε εμείς στις βδομάδες..κ εγώ αρχές μαϊου μπαίνω στον ένατο. Είμαι 30+2 (αν δεν κάνω λάθος την 31η βδομάδα θα λέμε κ επίσημα ότι είμαστε οχτώ μηνών!)

Εγώ είμαι από τις τυχερές θα έλεγα..μου τα έδωσαν οοοολααα γιατί η κουνιάδα μου, η νύφη μου και η αδερφή μου έχουν κορίτσια(☺️☺️)σκέψου έχω ρούχα μέχρι πέντε χρόνων 😂😂..το μόνο που πήρα είναι η πολυμορφική κούνια λόγω ότι δεν έχω μεγάλο χώρο. Την τσάντα την έχω ετοιμάσει, αν και νωρίς, γιατί ποτέ δεν ξέρεις!!

Εδώ στην περιοχή μου (Λάρισα) είναι μια παιδίατρος που κάνει κ μαθήματα ανώδυνου τοκετου, αναπνοές κτλ, μαθήματα θηλασμού και περιποίηση βρέφους. Περιμένω τηλ της να με ενημερώσει πως θα γίνουν τα μαθήματα..ή από skype λόγω κοβιντ ή από κοντά.

Εξέταση κολπικού υγρού δεν μου έχει ζητήσει μέχρι στιγμής να πω την αλήθεια. Να μας πεις νέα την Τετάρτη που θα πας στον γιατρό🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Έκανα κ εγώ καμπύλη σήμερα και βγήκε αυξημένη… 0’ 98-60’174-120’124… Αλλά το βράδυ πριν την εξετάση είχα φαει αρκετά… ενώ πήρα στο μικροβιολογικο πριν πάω δεν μου είπαν κάτι και η Γυναικολογος μ είπε τώρα οτι έπρεπε να φάω μόνο γιαούρτι και πράσινο μήλο πριν την εξέταση 🤣🤣🤣εγώ έφαγα οτι υπήρχε το βράδυ κατά τις 12 🤣🤣🤣 

Τον προηγούμενο μήνα στις εξετασεις μου το νηστείας ήταν 67… Λέτε να είναι λάθος τα αποτελέσματα;;Γενικά τρώω μικρά γεύματα και δεν το παρακάνω με τίποτα και ούτε πολλά κιλά έχω βάλει… 

Τώρα μου είπε να πάρω μηχάνημα να μετράω το σάκχαρο το πρωί κ μετα από κάθε γεύμα για να δούμε αν ισχύει τελικά το αποτέλεσμα … 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...