Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Νοέμβρης με τις βροχούλες ας γεμίσει τις κοιλιές σας με των μωρών σας τις καρδούλες


paradisebird

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια μου και καλη δουλιτσα σε οσες εργαζονται!!!!!

Αισιοδοξια και πίστη να έχουμε για τα μελλουμενα!!!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ntinaki83 είπε:

κορίτσια μου καλημερα!!αδιαθετησα οποτε η λαθος βγηκε το τεστ η παλι κατι ξεκινησε και δεν ολοκληρωθηκε!!το εχω παρει χαλαρα ομωε σε σχέση με την αλλη φορα!!ισως γιατι δεν προλαβα να το επιβεβαιωσω με τη χοριακη!

Εφόσον αυτά τα τεστ έχουν ακρίβεια και είχες και σύντομη καθυστέρηση είναι πολύ πιθανό κάτι να ξεκίνησε που να μη μπορεσε να προχωρήσει. Λυπάμαι πολύ! Τα καλύτερα θα έρθουν όμως! Καλά κάνεις και δεν το παίρνεις άσχημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου... δεν πέφτουμε, συνεχίζουμε δυναμικά με πίστη και αισιοδοξία!!! Που θα πάει θα έρθει και σε έμας το θαυματακι μας!!! 

Καλή δούλεια στα εργαζόμενα κορίτσια!💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Εφόσον αυτά τα τεστ έχουν ακρίβεια και είχες και σύντομη καθυστέρηση είναι πολύ πιθανό κάτι να ξεκίνησε που να μη μπορεσε να προχωρήσει. Λυπάμαι πολύ! Τα καλύτερα θα έρθουν όμως! Καλά κάνεις και δεν το παίρνεις άσχημα!

εχω τοσο εντονο το θέμα με τη μαμα μου τωρα και να γινει καλα που με βοήθησε να μη πεσω ψυχολογικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!!! κριμα και το πιστεψαμε ολες οτι θα ερθει η θετικη χοριακη.. 😔 μα φαινοταν αχνη γραμμη ρε γμτ..

δεν πειραζει!! να συνεχισετε τις προσπαθειες κανονικα και θα ερθει το μπεμπακι σας!!! Εύχομαι σύντομα να μας λες τα ευχάριστα!!!! 🙏🙏🙏❤️❤️❤️

ευτυχως που τη βλεπαμε ολες και δεν αποτρελαθηκα τουλαχιστον!!!ολα θα πανε καλα θα ερθει και σε μας καποια στιγμη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Βραχύ έκανα και εγώ..υπέρηχο δεν έκανα όμως. Δεν μου το ανέφερε καν. 🤷‍♀️ Την δεύτερη μέρα έκανα και γώ τις ορμονικές εξετάσεις και με βάση τα αποτελέσματα μου έδωσε το οκ για να ξεκινήσω. Πρώτα ξεκινησα με φεμαρα, το ίδιο ή το επόμενο βράδυ έκανα την πρώτη ένεση και 5 μέρες μετά πήγα για υπέρηχο όπου ξεκινησα και ανταγωνιστή. 2 μέρες μετά πάλι υπέρηχο και 3-4 μέρες μέρες μετά (μεσολαβούσε ΣΚ) πήγα για την ωοληψια. 
 

Κοίτα δεν είμαι γιατρός κ ούτε μπορώ να κρίνω ένα γιατρό. Αλλά προσωπικά δε μου αρέσει που δε σου έκανε υπέρηχο! Να μην ξέρετε αν έχεις 5 ή 105; επίσης με τους συχνούς υπέρηχους ρύθμισε δόση δλδ πάνε σφαίρα; κοιμούνται; πως θα δει; 

Σε ποιο κέντρο είσαι; μήπως να πάρεις κ μια 2η γνώμη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Κοίτα δεν είμαι γιατρός κ ούτε μπορώ να κρίνω ένα γιατρό. Αλλά προσωπικά δε μου αρέσει που δε σου έκανε υπέρηχο! Να μην ξέρετε αν έχεις 5 ή 105; επίσης με τους συχνούς υπέρηχους ρύθμισε δόση δλδ πάνε σφαίρα; κοιμούνται; πως θα δει; 

Σε ποιο κέντρο είσαι; μήπως να πάρεις κ μια 2η γνώμη; 

Κορίτσια να κάνω μια ερώτηση αν γνωρίζεται δλδ.. πόσες διαφορετικές ενέσεις υπάρχουν για την διέγερση και απι τι εξαρτάται η απόφαση του γιατρού για το ποιο πρωτόκολλο θα ακολουθήσει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια να κάνω μια ερώτηση αν γνωρίζεται δλδ.. πόσες διαφορετικές ενέσεις υπάρχουν για την διέγερση και απι τι εξαρτάται η απόφαση του γιατρού για το ποιο πρωτόκολλο θα ακολουθήσει? 

Τα κύρια πρωτόκολλα είναι το μακρύ που συνήθως γίνεται σε νεότερες κοπέλες κ το βραχυ που γίνεται στα 30+ κ πλέον είναι το πιο συνηθισμένο. Ο γιατρός μπορεί να δώσει πολλούς συνδιασμους σε δόση καταρχήν, έπειτα ημέρες διέγερσης καθώς κ να πάει πιο ήπια σε συνδοασμο πχ με χαπια. Όλα αυτά εξαρτώνται από την ηλικία, τις ορμόνες κ την εικόνα των  ωοθηκών στον υπέρηχο. 

Τώρα αν εννοείς ποιες μάρκες φαρμάκων υπάρχουν είναι διάφορες με κυριότερη τη gonal κ τα αντίγραφα της κ καποια νεότερα που περιέχουν κ LH (pergoveris αν δεν κάνω λάθος). Εγώ είχα πάρει το αντίγραφο της gonal το bemfola. Εμένα μου ταίριαξε γιατί ήταν τέτοια κ η εικόνα των ωοθηκών που μου πήγαινε σαν φάρμακο. Σε άλλες κοπέλες ο ίδιος γιατρός έχει δώσει άλλες ενέσεις. 

Εσύ σε ποιο κέντρο είσαι; Αθήνα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου, όπως ξέρετε και είχα ξανά αναφερθεί. Είχα χρησιμοποιήσει δύο μήνες femara αλλά δεν αντιδρώ σαν οργανισμος σε αυτά τα χάπια. 

Μιας και είναι και λίγο ακριβά, θα ήθελα οποία κοπελα χρειάζεται να πάρει τα υπόλοιπα που μου έχουν μείνει. Έχω ακόμα 10 χάπια femara. 

Κρίμα να πάνε χαμένα. Ο γυναικολόγος μου μου είπε αν θέλω να του τα πάω να τα δώσει σε κάποια κοπέλα. Αλλά σκέφτηκα πρώτα την ομαδουλα μας. Αν δεν τα θελήσει κάποια θα τα δώσω στον γυναικολόγο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Τα κύρια πρωτόκολλα είναι το μακρύ που συνήθως γίνεται σε νεότερες κοπέλες κ το βραχυ που γίνεται στα 30+ κ πλέον είναι το πιο συνηθισμένο. Ο γιατρός μπορεί να δώσει πολλούς συνδιασμους σε δόση καταρχήν, έπειτα ημέρες διέγερσης καθώς κ να πάει πιο ήπια σε συνδοασμο πχ με χαπια. Όλα αυτά εξαρτώνται από την ηλικία, τις ορμόνες κ την εικόνα των  ωοθηκών στον υπέρηχο. 

Τώρα αν εννοείς ποιες μάρκες φαρμάκων υπάρχουν είναι διάφορες με κυριότερη τη gonal κ τα αντίγραφα της κ καποια νεότερα που περιέχουν κ LH (pergoveris αν δεν κάνω λάθος). Εγώ είχα πάρει το αντίγραφο της gonal το bemfola. Εμένα μου ταίριαξε γιατί ήταν τέτοια κ η εικόνα των ωοθηκών που μου πήγαινε σαν φάρμακο. Σε άλλες κοπέλες ο ίδιος γιατρός έχει δώσει άλλες ενέσεις. 

Εσύ σε ποιο κέντρο είσαι; Αθήνα; 

Σε ευχαριστώ πολύ για τα φώτα σου, Ποια η διαφορά ανάμεσα στο βραχύ και το μακρύ πρωτόκολλο, αν γνωρίζεις βέβαια, εκτός απο το οτι εξαρτάται η ηλικία...

Εγώ απο Αθήνα απέχω 500 χλμ... εχω κατάληξη στα Γιάννενα στον ζηκ που είναι και καθηγητής,  αλλα επειδή και απο τα Γιάννενα απέχω κάποια χλμ, θα με παρακολουθεί ο γιατρός μου εδώ που εξίσου είναι καθηγητής και αυτός και ήδη γνωρίζονται χρόνια μεταξύ τους και απο οτι κατάλαβα έχουν καλές σχέσεις, που σημαίνει θα έχουν καλή επικοινωνία... μου το είπαν και οι 2 αυτό!  Ο γιατρός μου εδω μου είπε οτι θα με βλέπει μερα παρα μέρα.. καλό είναι αυτό? Η πρέπει κάθε μέρα να ελέγχει την κατάσταση των ωοθηκών? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Κοριτσια μου, όπως ξέρετε και είχα ξανά αναφερθεί. Είχα χρησιμοποιήσει δύο μήνες femara αλλά δεν αντιδρώ σαν οργανισμος σε αυτά τα χάπια. 

Μιας και είναι και λίγο ακριβά, θα ήθελα οποία κοπελα χρειάζεται να πάρει τα υπόλοιπα που μου έχουν μείνει. Έχω ακόμα 10 χάπια femara. 

Κρίμα να πάνε χαμένα. Ο γυναικολόγος μου μου είπε αν θέλω να του τα πάω να τα δώσει σε κάποια κοπέλα. Αλλά σκέφτηκα πρώτα την ομαδουλα μας. Αν δεν τα θελήσει κάποια θα τα δώσω στον γυναικολόγο. 

Πόσο κοστίζουν αυτά τα χάπια? Δεν συνταγογράφουνται κορίτσι μου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Πόσο κοστίζουν αυτά τα χάπια? Δεν συνταγογράφουνται κορίτσι μου? 

Αν θυμάμαι καλά ήθελαν συνταγή γιατρού και έδωσα 36€ ως συμμετοχή. 

Ενώ τα serpafar είναι πολύ οικονομικά. Αυτά τσιμπάνε λίγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Αν θυμάμαι καλά ήθελαν συνταγή γιατρού και έδωσα 36€ ως συμμετοχή. 

Ενώ τα serpafar είναι πολύ οικονομικά. Αυτά τσιμπάνε λίγο

Α μάλιστα σε ευχαριστώ 💕.. κυρίως ήθελα να ξέρω αν συνταγογράφουνται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Κοίτα δεν είμαι γιατρός κ ούτε μπορώ να κρίνω ένα γιατρό. Αλλά προσωπικά δε μου αρέσει που δε σου έκανε υπέρηχο! Να μην ξέρετε αν έχεις 5 ή 105; επίσης με τους συχνούς υπέρηχους ρύθμισε δόση δλδ πάνε σφαίρα; κοιμούνται; πως θα δει; 

Σε ποιο κέντρο είσαι; μήπως να πάρεις κ μια 2η γνώμη; 

Τι να πω ρε σύ; Δεν ξέρω! 😔 Απ την αρχή ξέραμε ότι λόγω αποθεματικού δεν θα έχουμε πολύ μεγάλη παραγωγή αλλά και πάλι δεν δικαιολογείται..

Επίσης είχα την εντύπωση ότι κανεις ενέσεις, παιρνεις φάρμακα για παράξεις και μεγαλύτερο αριθμό ωαρίων εκτός των άλλων! Μάλλον τελικά δεν ισχύει ούτε αυτό. 🤔

Στο embryolab είμαι, στη Θεσσαλονίκη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/11/2021 at 1:32 ΜΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα!
Εύχομαι να γεμίσει θετικά νέα η συζήτηση του Νοέμβρη!

💞🤰 🥰

@paradisebird πως είσαι κορίτσι μου; καιρό είχα να σε δω! 

Κορίτσι μου, είμαι καλά! Μαμά δεν έγινα, ούτε θα γίνω ποτέ. Είμαι 20 μήνες χωρίς περίοδο. Η εμμηνόπαυση που φοβόμουν τόσο ήρθε στη ζωή μου. Το έχω αποδεχτεί, αν και με πονάει κάποιες φορές όταν το σκέφτομαι. Δεν ξέρω γιατί μπαίνω στο φόρουμ αραιά και που. Ούτε κοντά στην ηλικία σας είμαι, ούτε και είμαι σε προσπάθεια τεκνοποίησης πια, όπως οι περισσότερες από εσάς. Νιώθω κάποιες φορές γελοία με τον εαυτό μου που το κάνω, αλλά δεν ξέρω ούτε εγώ η ίδια γιατί το κάνω. Είμαι μαζόχα; Ίσως. Θέλω να μαθαίνω τα νέα σας; Και αυτό ισχύει.

Η εμμηνόπαυση, μαζί με την κατάσταση που βιώνουμε όλοι με την πανδημία μου έκανε κακό ψυχολογικά. Πέρυσι φοβόμουν τόσο πολύ που άρχισα να έχω κρίσεις πανικού και να φαντάζομαι να έχω διάφορες ασθένειες. Αν και δεν το ήθελα καθόλου, πήγα τελικά σε ψυχίατρο γιατί πλέον δεν άντεχα η ίδια τον εαυτό μου. Δεν κοιμόνουν πια καλά, είχα σχεδόν όλη τη μέρα και όλη τη νύχτα έκτακτες συστολές και αρρυθμίες. Ο καρδιολόγος δεν βρήκε κάτι οργανικό. Ήταν το υπερβολικό άγχος. Μετά από σύστασή του πήγα και σε ψυχίατρο. Έτσι παίρνω εδώ και εννέα μήνες ένα αντικαταθλιπτικό. Νιώθω καλύτερα από όλες τις απόψεις, δόξα τω Θεώ!!! Κοιμάμαι καλύτερα, έκτακτες έχω πολύ σπάνια πια και διαχειρίζομαι επίσης και τις δυσκολίες στη δουλειά καλύτερα από πριν. Αρχές του νέου έτους είπαμε με τον ιατρό να μειώσω τη δόση και μετά σιγά σιγά να το κόψω. Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μην υποτροπιάσω.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά τόσο για σένα όσο και για τα άλλα κορίτσια!!!

Να είστε όλες καλά. Να ΄έχετε την υγεία σας εσείς και οι δικοί σας και να κρατήσετε στην αγκαλιά σας γερά μωρά. Εγώ δεν τα κατάφερα....

Σας φιλώ όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Κορίτσι μου, είμαι καλά! Μαμά δεν έγινα, ούτε θα γίνω ποτέ. Είμαι 20 μήνες χωρίς περίοδο. Η εμμηνόπαυση που φοβόμουν τόσο ήρθε στη ζωή μου. Το έχω αποδεχτεί, αν και με πονάει κάποιες φορές όταν το σκέφτομαι. Δεν ξέρω γιατί μπαίνω στο φόρουμ αραιά και που. Ούτε κοντά στην ηλικία σας είμαι, ούτε και είμαι σε προσπάθεια τεκνοποίησης πια, όπως οι περισσότερες από εσάς. Νιώθω κάποιες φορές γελοία με τον εαυτό μου που το κάνω, αλλά δεν ξέρω ούτε εγώ η ίδια γιατί το κάνω. Είμαι μαζόχα; Ίσως. Θέλω να μαθαίνω τα νέα σας; Και αυτό ισχύει.

Η εμμηνόπαυση, μαζί με την κατάσταση που βιώνουμε όλοι με την πανδημία μου έκανε κακό ψυχολογικά. Πέρυσι φοβόμουν τόσο πολύ που άρχισα να έχω κρίσεις πανικού και να φαντάζομαι να έχω διάφορες ασθένειες. Αν και δεν το ήθελα καθόλου, πήγα τελικά σε ψυχίατρο γιατί πλέον δεν άντεχα η ίδια τον εαυτό μου. Δεν κοιμόνουν πια καλά, είχα σχεδόν όλη τη μέρα και όλη τη νύχτα έκτακτες συστολές και αρρυθμίες. Ο καρδιολόγος δεν βρήκε κάτι οργανικό. Ήταν το υπερβολικό άγχος. Μετά από σύστασή του πήγα και σε ψυχίατρο. Έτσι παίρνω εδώ και εννέα μήνες ένα αντικαταθλιπτικό. Νιώθω καλύτερα από όλες τις απόψεις, δόξα τω Θεώ!!! Κοιμάμαι καλύτερα, έκτακτες έχω πολύ σπάνια πια και διαχειρίζομαι επίσης και τις δυσκολίες στη δουλειά καλύτερα από πριν. Αρχές του νέου έτους είπαμε με τον ιατρό να μειώσω τη δόση και μετά σιγά σιγά να το κόψω. Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μην υποτροπιάσω.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά τόσο για σένα όσο και για τα άλλα κορίτσια!!!

Να είστε όλες καλά. Να ΄έχετε την υγεία σας εσείς και οι δικοί σας και να κρατήσετε στην αγκαλιά σας γερά μωρά. Εγώ δεν τα κατάφερα....

Σας φιλώ όλες!!!

Κορίτσι μου με συγκινινησες και μόνο που ανοιξες το θέματακι μας!!! Να φροντίζεις πάνω απ όλα την υγεία σου και να θυμάσαι ότι πάντα υπάρχει τρόπος να γίνουμε μανούλες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita! είπε:

Τι να πω ρε σύ; Δεν ξέρω! 😔 Απ την αρχή ξέραμε ότι λόγω αποθεματικού δεν θα έχουμε πολύ μεγάλη παραγωγή αλλά και πάλι δεν δικαιολογείται..

Επίσης είχα την εντύπωση ότι κανεις ενέσεις, παιρνεις φάρμακα για παράξεις και μεγαλύτερο αριθμό ωαρίων εκτός των άλλων! Μάλλον τελικά δεν ισχύει ούτε αυτό. 🤔

Στο embryolab είμαι, στη Θεσσαλονίκη..

Όχι... Η παραγωγή δεν αυξάνεται... Αυτό που γίνεται με το σωστό πρωτόκολλο είναι να μεγαλώσουν ομοιόμορφα κ σωστά τα υπάρχοντα κ να μην χαθούν ωάρια. Τι κέντρο σου το έχω ακουστά κ έχω ακούσει καλά λόγια όμως δε μου αρέσει η προσέγγιση με τους υπέρηχους... Αλήθεια πάρε μια 2η γνώμη είσαι πολύ πολύ νέα για τέτοιο αποτέλεσμα. Σκέψου ότι οκ έχεις χαμηλή ΑΜΗ όμως λόγω ηλικίας κ μόνο πρέπει να έχεις καλά ωάρια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για τα φώτα σου, Ποια η διαφορά ανάμεσα στο βραχύ και το μακρύ πρωτόκολλο, αν γνωρίζεις βέβαια, εκτός απο το οτι εξαρτάται η ηλικία...

Εγώ απο Αθήνα απέχω 500 χλμ... εχω κατάληξη στα Γιάννενα στον ζηκ που είναι και καθηγητής,  αλλα επειδή και απο τα Γιάννενα απέχω κάποια χλμ, θα με παρακολουθεί ο γιατρός μου εδώ που εξίσου είναι καθηγητής και αυτός και ήδη γνωρίζονται χρόνια μεταξύ τους και απο οτι κατάλαβα έχουν καλές σχέσεις, που σημαίνει θα έχουν καλή επικοινωνία... μου το είπαν και οι 2 αυτό!  Ο γιατρός μου εδω μου είπε οτι θα με βλέπει μερα παρα μέρα.. καλό είναι αυτό? Η πρέπει κάθε μέρα να ελέγχει την κατάσταση των ωοθηκών? 

Πολύ σωστό το μέρα παρά μέρα, έτσι με έβλεπε κ μένα! Το κάθε μέρα είναι υπερβολικό δεν προλαβαίνεις να έχεις τόσο γρήγορα εξέλιξη. Αν στο τέλος κρίνει ότι πρέπει θα σε δει κ κάθε μέρα... 

Τώρα αυτό που ρωτάς. Το βραχυ είναι καμιά 10ρια μέρες ιστορία. Δλδ ξεκινάς γενικά 2η ή 3η μέρα ενέσεις γύρω στην 6η με 7η ανταγωνιστή ε γύρω στη 12η με 13η κάνεις ωοληψια. Στα λέω πολύ χοντρικά τώρα. Στο μακρύ δεν τα ξέρω καλά αλλά νομίζω κρατάει 2 κύκλους. Κανείς πρώτα καταστολή ωοθηκών στον ένα κύκλο κ στον επόμενο διέγερση. Όμως δεν τα ξέρω καλά κ δε θέλω να πω λάθος. Οι περισσότερες κάνουν βραχυ. Θυμάμαι όμως κ κοπέλα εδώ στο φόρουμ που έκανε βραχυ κάποιες φορές χωρίς ανταπόκριση κ της έλεγαν ότι δεν έχει ωάρια κλπ κ στο μακρύ έκανε ένα σωρό, πήρε καλά έμβρυα κ αν δεν κάνω λάθος έμεινε έγκυος κ άφησε κ κατάψυξη. Θέλω να πω η κάθε μία έχει το δικό της ρυθμό κ τι της ταιριάζει. Για εμένα το βραχυ ήταν μια χαρά. Γρήγορο κ με αποτέλεσμα. Για άλλη κάνουν οι φυσικοί κύκλοι. Για αυτό πρέπει ο γιατρός να σε δει σαν μεμονωμένη περίπτωση κ όχι ένα για όλες. 

Το γιατρό σου δεν τον ξέρω καθόλου ούτε το κέντρο στα Ιωάννινα όμως αυτά που λες μου ακούγονται καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Όχι... Η παραγωγή δεν αυξάνεται... Αυτό που γίνεται με το σωστό πρωτόκολλο είναι να μεγαλώσουν ομοιόμορφα κ σωστά τα υπάρχοντα κ να μην χαθούν ωάρια. Τι κέντρο σου το έχω ακουστά κ έχω ακούσει καλά λόγια όμως δε μου αρέσει η προσέγγιση με τους υπέρηχους... Αλήθεια πάρε μια 2η γνώμη είσαι πολύ πολύ νέα για τέτοιο αποτέλεσμα. Σκέψου ότι οκ έχεις χαμηλή ΑΜΗ όμως λόγω ηλικίας κ μόνο πρέπει να έχεις καλά ωάρια. 

Κι εμένα μου έκανε εντύπωση αυτό... Πάντα και παντού ακούω για υπέρηχο την 2η ημέρα.. Κι ίσα ίσα σ αυτό το κέντρο με κουράζουν στους υπέρηχους μέρα παρά μέρα. 

@Maroulita!Μήπως λόγω απόστασης ισχύει κάτι άλλο στην περίπτωσή σου? Μήπως έχουν κάποιο συνεργαζόμενο γιατρό να πηγαίνεις εκεί για υπέρηχο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Κι εμένα μου έκανε εντύπωση αυτό... Πάντα και παντού ακούω για υπέρηχο την 2η ημέρα.. Κι ίσα ίσα σ αυτό το κέντρο με κουράζουν στους υπέρηχους μέρα παρά μέρα. 

@Maroulita!Μήπως λόγω απόστασης ισχύει κάτι άλλο στην περίπτωσή σου? Μήπως έχουν κάποιο συνεργαζόμενο γιατρό να πηγαίνεις εκεί για υπέρηχο? 

Γιάννα εσένα είχα στο μυαλό μου! Χαχαχα κ λέω θα το δει; γιατί θυμάμαι από όσα έχουμε αναφέρει ότι είχαν πολυ καλή προσέγγιση κ εμείς κάναμε σχεδόν τα ίδια στους γιατρούς μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Γιάννα εσένα είχα στο μυαλό μου! Χαχαχα κ λέω θα το δει; γιατί θυμάμαι από όσα έχουμε αναφέρει ότι είχαν πολυ καλή προσέγγιση κ εμείς κάναμε σχεδόν τα ίδια στους γιατρούς μας! 

Ναι, ακριβώς! Κάθε δύο μέρες υπέρηχο και αιματολογικές. Ακόμα και στον τροποποιημενο φυσικό με κουβαλούσαν συνέχεια ενώ ήξεραν πως έχω μεγάλο κύκλο. Τι να πεις! 

Πρέπει πάντως το κορίτσι να το συζητήσει μαζί τους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η paradisebird είπε:

Κορίτσι μου, είμαι καλά! Μαμά δεν έγινα, ούτε θα γίνω ποτέ. Είμαι 20 μήνες χωρίς περίοδο. Η εμμηνόπαυση που φοβόμουν τόσο ήρθε στη ζωή μου. Το έχω αποδεχτεί, αν και με πονάει κάποιες φορές όταν το σκέφτομαι. Δεν ξέρω γιατί μπαίνω στο φόρουμ αραιά και που. Ούτε κοντά στην ηλικία σας είμαι, ούτε και είμαι σε προσπάθεια τεκνοποίησης πια, όπως οι περισσότερες από εσάς. Νιώθω κάποιες φορές γελοία με τον εαυτό μου που το κάνω, αλλά δεν ξέρω ούτε εγώ η ίδια γιατί το κάνω. Είμαι μαζόχα; Ίσως. Θέλω να μαθαίνω τα νέα σας; Και αυτό ισχύει.

Η εμμηνόπαυση, μαζί με την κατάσταση που βιώνουμε όλοι με την πανδημία μου έκανε κακό ψυχολογικά. Πέρυσι φοβόμουν τόσο πολύ που άρχισα να έχω κρίσεις πανικού και να φαντάζομαι να έχω διάφορες ασθένειες. Αν και δεν το ήθελα καθόλου, πήγα τελικά σε ψυχίατρο γιατί πλέον δεν άντεχα η ίδια τον εαυτό μου. Δεν κοιμόνουν πια καλά, είχα σχεδόν όλη τη μέρα και όλη τη νύχτα έκτακτες συστολές και αρρυθμίες. Ο καρδιολόγος δεν βρήκε κάτι οργανικό. Ήταν το υπερβολικό άγχος. Μετά από σύστασή του πήγα και σε ψυχίατρο. Έτσι παίρνω εδώ και εννέα μήνες ένα αντικαταθλιπτικό. Νιώθω καλύτερα από όλες τις απόψεις, δόξα τω Θεώ!!! Κοιμάμαι καλύτερα, έκτακτες έχω πολύ σπάνια πια και διαχειρίζομαι επίσης και τις δυσκολίες στη δουλειά καλύτερα από πριν. Αρχές του νέου έτους είπαμε με τον ιατρό να μειώσω τη δόση και μετά σιγά σιγά να το κόψω. Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μην υποτροπιάσω.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά τόσο για σένα όσο και για τα άλλα κορίτσια!!!

Να είστε όλες καλά. Να ΄έχετε την υγεία σας εσείς και οι δικοί σας και να κρατήσετε στην αγκαλιά σας γερά μωρά. Εγώ δεν τα κατάφερα....

Σας φιλώ όλες!!!

Με συγκίνησε τόσο πολύ το μήνυμα αυτό!! Να είσαι πάντα καλά και να μπαίνεις να μαθαίνεις τα νέα μας και εμεις τα δικά σου 😘😘 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η paradisebird είπε:

Κορίτσι μου, είμαι καλά! Μαμά δεν έγινα, ούτε θα γίνω ποτέ. Είμαι 20 μήνες χωρίς περίοδο. Η εμμηνόπαυση που φοβόμουν τόσο ήρθε στη ζωή μου. Το έχω αποδεχτεί, αν και με πονάει κάποιες φορές όταν το σκέφτομαι. Δεν ξέρω γιατί μπαίνω στο φόρουμ αραιά και που. Ούτε κοντά στην ηλικία σας είμαι, ούτε και είμαι σε προσπάθεια τεκνοποίησης πια, όπως οι περισσότερες από εσάς. Νιώθω κάποιες φορές γελοία με τον εαυτό μου που το κάνω, αλλά δεν ξέρω ούτε εγώ η ίδια γιατί το κάνω. Είμαι μαζόχα; Ίσως. Θέλω να μαθαίνω τα νέα σας; Και αυτό ισχύει.

Η εμμηνόπαυση, μαζί με την κατάσταση που βιώνουμε όλοι με την πανδημία μου έκανε κακό ψυχολογικά. Πέρυσι φοβόμουν τόσο πολύ που άρχισα να έχω κρίσεις πανικού και να φαντάζομαι να έχω διάφορες ασθένειες. Αν και δεν το ήθελα καθόλου, πήγα τελικά σε ψυχίατρο γιατί πλέον δεν άντεχα η ίδια τον εαυτό μου. Δεν κοιμόνουν πια καλά, είχα σχεδόν όλη τη μέρα και όλη τη νύχτα έκτακτες συστολές και αρρυθμίες. Ο καρδιολόγος δεν βρήκε κάτι οργανικό. Ήταν το υπερβολικό άγχος. Μετά από σύστασή του πήγα και σε ψυχίατρο. Έτσι παίρνω εδώ και εννέα μήνες ένα αντικαταθλιπτικό. Νιώθω καλύτερα από όλες τις απόψεις, δόξα τω Θεώ!!! Κοιμάμαι καλύτερα, έκτακτες έχω πολύ σπάνια πια και διαχειρίζομαι επίσης και τις δυσκολίες στη δουλειά καλύτερα από πριν. Αρχές του νέου έτους είπαμε με τον ιατρό να μειώσω τη δόση και μετά σιγά σιγά να το κόψω. Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μην υποτροπιάσω.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά τόσο για σένα όσο και για τα άλλα κορίτσια!!!

Να είστε όλες καλά. Να ΄έχετε την υγεία σας εσείς και οι δικοί σας και να κρατήσετε στην αγκαλιά σας γερά μωρά. Εγώ δεν τα κατάφερα....

Σας φιλώ όλες!!!

Κοριτσι μου το μηνυμα σου με συγκινησε πολυ..Λυπαμαι πολυ που δεν εγινες μανουλα, σου ευχομαι ολη την αγαπη που εχεις μεσα στην καρδια σου να τη δωσεις σε αλλα παιδακια  που την εχουν αναγκη. 💗 Εκει ισως βρεις τη γαληνη σου- στο λεω κρινοντας απτον εαυτο μου..

Οσο για τα θεματα αγχους προσφατα εκανα κι εγω επισκεψεις στον καρδιολογο, νευρολογο (τελικα ολα ηταν λογω αγχους) και αυριο ξεκιναω ψυχοθεραπεια.  Σε καταλαβαινω πολυ.. Να προσεχεις πολυ τον εαυτο σου. Π

Σε ευχαριστουμε  πολυ που μας ανοιξες το θεμα αυτο το μηνα με τοση αγαπη- ετσι εξηγουνται τελικα τα θετικα  του μηνα, μας εφερες τυχη.

Σου στελνω την αγαπη μου💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Κι εμένα μου έκανε εντύπωση αυτό... Πάντα και παντού ακούω για υπέρηχο την 2η ημέρα.. Κι ίσα ίσα σ αυτό το κέντρο με κουράζουν στους υπέρηχους μέρα παρά μέρα. 

@Maroulita!Μήπως λόγω απόστασης ισχύει κάτι άλλο στην περίπτωσή σου? Μήπως έχουν κάποιο συνεργαζόμενο γιατρό να πηγαίνεις εκεί για υπέρηχο? 

Οχι, δεν μου ανέφεραν ποτέ υπέρηχο πριν την έναρξη, ούτε καν να τον κάνω σε γυναικολόγο εδώ, λόγω της απόστασης. Αιματολογικές έκανα μόνο. Μετα βέβαια κάναμε ανα 2 μέρες για να τα παρακολουθούμε αλλά από την 5η-6η μέρα και μετά. 
Στην επόμενη που έρχεται παντως θα τον ρωτήσω..θα είμαι πιο έτοιμη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...