Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Νοέμβρης με τις βροχούλες ας γεμίσει τις κοιλιές σας με των μωρών σας τις καρδούλες


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Θα την κάνω στο Μητέρα! με αυτη την κλινικη συνεργαζεται η γυναικολόγος μου! μου ειπε κοστιζει γυρω 140€ συν τα φαρμακα (σκιαγραφικο κλπ) θα πάει 150€ σύνολο.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά!!! Για ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!!! 🙏🙏❤️❤️❤️

Κορίτσι μου καλή επιτυχία εύχομαι! Και μια ανακούφιση επιπλέον!!!💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

@Tokyo καλή μου...
Έπρεπε να προσέξω περισσότερο... τι να λέμε τώρα;  
Νομίζω πως οι βλάβες ήταν ήδη πολλές όταν το βρήκαμε, και να μου έδινε τότε θεραπεία θα το καθυστερούσε αλλά δεν θα διορθωνόταν κάτι... θα ζούσε αλλά θα είχε πολλά θέματα, αυτό το έχω συζητήσει με πολλούς άλλους γιατρούς και έχουν συμφωνήσει. Εννοείται πως έχω αλλάξει γιατρό. 


Εξαιτίας ψυχολογικών κυρίως παραγόντων οι επαφε΄ς με τον σύζυγο είναι λίγες και μερικές φορές δεν είναι καν ολοκληρωμένες. Γι'αυτό θέλω να δω τον γυναικολογο μου για παπ κτλ να συζητησουμε για παρακολουθηση ωορρηξίας, να κανω μια ΑΜΗ να δω που βρίσκομαι (το καλοκαιρι του 2020 ήταν 21,5pmol/L) και να δούμε και έναν γιατρό ώστε να μπορεί να έχει ο αντρούλης μου στύση με διάρκεια. Μόνο με πολύ στοχευμένες επαφές θα έχουμε αποτέλεσμα. Δεν αποκλείω ότι μπορεί να υπάρχει και κάτι άλλο, αλλά σε αυτή την φάση δεν μπορώ να μπω σε ένα κύκλο εξετάσεων χωρίς τέλος, για οικονομικούς λόγους γιατί είμαι άνεργη από το καλοκαίρι. 

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου ❤️ 

Έχεις δίκιο τότε... Ευτυχώς η γνωστή μου αυτή το πρόλαβε κ πήγαν καλά τα πράγματα. Εφόσον δεν προσπαθείς συστηματικά όντως δεν έχουν νόημα οι εξετάσεις. Θα σου πει ο ο γιατρός τη γνώμη του. Το θέμα του συντρόφου σου πρέπει να το δείτε σίγουρα όχι μόνο για παιδί αλλά κ για τον ίδιο κ τη σχέση σας. Περάσατε πολλά κ είναι λογικό κ αυτού να του βγήκε... Εύχομαι σύντομα να έχεις ευχάριστα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Πόσο είναι τα μωρά σου αν επιτρέπεται; Να σου ζήσουν και εύχομαι σύντομα το τρίτο🤗❤️❤️ 

Κι εγώ το σκέφτομαι για τρίτο παιδί(λίγο αργότερα) 😊

Είναι 13 και 8 χρ.. ευχαριστώ πολυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Εγώ την καταλάβαινα πάντα ναι!! Από τα υγρά κ πόνο στη μία ωοθήκη.

Χμ μπορεί να ήταν αυτά που είδες υγρά ωορρηξίας..ήταν όπως τις άλλες φορές; Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι τώρα; Τι κύκλο έχεις συνήθως;

Τα υγρά τα ένοιωσα όπως άλλες φορές και τα πονακια απλα δεν είδα αυτά τα διάφανα που βλέπω συνήθως..όταν τα ένοιωσα ειμουν στην 12η και 13η μέρα..  σήμερα είμαι στην 15η απλα στις ορμονικές που έκανα είχα χαμηλή lh

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

χαχα Εγω ποτε δεν καταλαβαινα τιποτα!!! Τωρα που τα ψαχν0 ομως εχω εχω καταλαβει μονοοτι εχω καποια υγρα παραπανω την ημερα ωορηξιας! Κατα τα αλλα τιποτα...!

Εγω πάντα την καταλάβαινα.. έβλεπα και τα υγρά τα διαφανή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσι μου καλή επιτυχία εύχομαι! Και μια ανακούφιση επιπλέον!!!💕

Ευχαριστω κοριτσι μου!!!! Κι εσυ καλα αποτελεσματα αυριο!!!🤞🤞🤞💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια νομιζω και αυτος ομηνας θα παει χαμενος απο αποψη προσπαθειων.. Αρχικα εχω κανει εμβολιο τωρα ειμαι αναμεσα στις 2 δοσεις...Αλλα εκτος αυτου, τωρα υποτιθεται θα ειναι γονιμες και ημαστε μολις 2 εβδομαδες απο χειρουργειο. Παμε για Δεκεμβρη μαλλον! Λεω να παω να κανω μια μαστογραφια ομως αυτο το μηνα! Πλεον πρεπει μετα τα 35 και οχι μετα τα 40!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Αχ κοριτσια νομιζω και αυτος ομηνας θα παει χαμενος απο αποψη προσπαθειων.. Αρχικα εχω κανει εμβολιο τωρα ειμαι αναμεσα στις 2 δοσεις...Αλλα εκτος αυτου, τωρα υποτιθεται θα ειναι γονιμες και ημαστε μολις 2 εβδομαδες απο χειρουργειο. Παμε για Δεκεμβρη μαλλον! Λεω να παω να κανω μια μαστογραφια ομως αυτο το μηνα! Πλεον πρεπει μετα τα 35 και οχι μετα τα 40!

Και μενα ο γυναικολογος μου μου εγραψε μαστογραφια που ειμαι 38 και ολες οι φιλες μου που πανω κατω ειμαστε συνομηλικες εχουν ξεκινησει και κανουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/11/2021 at 9:38 ΜΜ, ο/η Tokyo είπε:

Ναι 1η μέρα του κύκλου δλδ 1η μέρα περιόδου. Όμως τώρα με μπέρδεψες. Στο δικό μου πρωτόκολλο 1η μέρα ή το αργότερο 2η πρωί έκανα υπέρηχο κ ορμόνες (αναλύσεις αίματος) κ βλέπαμε την κατάσταση. Το βράδυ της 2ης μέρας άρχιζα ενέσεις (διέγερση) κ μετά από 4 με 5 μέρες άρχιζε ο ανταγωνιστής. Ο γιατρός με έβλεπε για υπέρηχο κ ορμόνες κάθε 2 μέρες ώστε να προσδιορίζει δόση κ πότε θα πάρω ανταγωνιστή. Ανάλογα δλδ με το μέγεθος των ωαρίων την ανταπόκριση κλπ 

Εσύ τι πρωτόκολλο έκανες; δλδ ξεκίναγες ξέρω γω 5η 6η μερα με το τέλος της περιόδου; τότε όμως δεν είναι πολύ αργά για να προλάβουν να μεγαλώσουν; σίγουρα καθε γιατρός ακολουθεί τη μέθοδο του απλά δεν το έχω ακούσει ξανά. Βραχυ πρωτόκολλο δεν έκανες κ συ; 

Βραχύ έκανα και εγώ..υπέρηχο δεν έκανα όμως. Δεν μου το ανέφερε καν. 🤷‍♀️ Την δεύτερη μέρα έκανα και γώ τις ορμονικές εξετάσεις και με βάση τα αποτελέσματα μου έδωσε το οκ για να ξεκινήσω. Πρώτα ξεκινησα με φεμαρα, το ίδιο ή το επόμενο βράδυ έκανα την πρώτη ένεση και 5 μέρες μετά πήγα για υπέρηχο όπου ξεκινησα και ανταγωνιστή. 2 μέρες μετά πάλι υπέρηχο και 3-4 μέρες μέρες μετά (μεσολαβούσε ΣΚ) πήγα για την ωοληψια. 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Αχ κοριτσια νομιζω και αυτος ομηνας θα παει χαμενος απο αποψη προσπαθειων.. Αρχικα εχω κανει εμβολιο τωρα ειμαι αναμεσα στις 2 δοσεις...Αλλα εκτος αυτου, τωρα υποτιθεται θα ειναι γονιμες και ημαστε μολις 2 εβδομαδες απο χειρουργειο. Παμε για Δεκεμβρη μαλλον! Λεω να παω να κανω μια μαστογραφια ομως αυτο το μηνα! Πλεον πρεπει μετα τα 35 και οχι μετα τα 40!

Και πολύ καλα θα κάνεις, κορίτσι μου μη σκέφτεσαι τούς μήνες που χάνεις, να σκέφτεσαι τούς μήνες που θα προσπαθήσετε με καλύτερα δεδομένα και περισσότερες πιθανότητες 😉

Εγώ απο τα 27 μου κάνω υπέροχο μαστού καθε χρόνο και ψιλαφηση ο γυναικολόγος μου κάνει.. φέτος μου έγραψε την εξέταση και με ολα αυτά δεν μπόρεσα να παω, θα ετοιμάσω τον φάκελο τον στέλνω και θα πάω αμέσως καο εγώ για υπέρηχο.. μετα τα 35 ξεκινάω και μαστογραφία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Αχ κοριτσια νομιζω και αυτος ομηνας θα παει χαμενος απο αποψη προσπαθειων.. Αρχικα εχω κανει εμβολιο τωρα ειμαι αναμεσα στις 2 δοσεις...Αλλα εκτος αυτου, τωρα υποτιθεται θα ειναι γονιμες και ημαστε μολις 2 εβδομαδες απο χειρουργειο. Παμε για Δεκεμβρη μαλλον! Λεω να παω να κανω μια μαστογραφια ομως αυτο το μηνα! Πλεον πρεπει μετα τα 35 και οχι μετα τα 40!

Κοριτσι μου ποτε θα κανετε επαναληπτικο σπερμοδιαγραμμα;; Ο αντρας σου μπορει νααα.... ή ποναει απ την επεμβαση;; Για μενα χαρειτε το σεξ και ολα θα ερθουν στην ωρα τους!!! 

Κοριτσια μην ξεχναμε να περναμε καλα με τους αντρες μας!!! (Το λεω πρωτα απ ολα για μενα γτ χανομαι κι εγω στη μεταφραση!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσια να σας ρωτησω κατι; μια φιλη το σκ μου ειπε οτι ισως εχω θρομβοφιλια και γι αυτο δεν ερχεται η συλληψη κι οτι μπορει η θρομβοφιλια να σχετιζεται με υπογονιμοτητα. 

εχετε ακουσει κατι σχετικο; λετε να παω μετα τη σαλπιγγογραφια σε αιματολογο να ψαχτω;

Καλησπέρα Τόνια μου! Εγώ απ’ό,τι έχω ακούσει, η θρομβοφιλία ευθύνεται για αποβολές, όχι για υπογονιμότητα! Δεν είναι κακό βέβαια να ξέρεις αν έχεις, ώστε αν μείνεις έγκυος να κάνεις ενεσούλες και να πάνε όλα καλά..!

Ρώτα κ το γιατρό σου όμως που ξέρει καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Αχ κοριτσια νομιζω και αυτος ομηνας θα παει χαμενος απο αποψη προσπαθειων.. Αρχικα εχω κανει εμβολιο τωρα ειμαι αναμεσα στις 2 δοσεις...Αλλα εκτος αυτου, τωρα υποτιθεται θα ειναι γονιμες και ημαστε μολις 2 εβδομαδες απο χειρουργειο. Παμε για Δεκεμβρη μαλλον! Λεω να παω να κανω μια μαστογραφια ομως αυτο το μηνα! Πλεον πρεπει μετα τα 35 και οχι μετα τα 40!

Καλημέρα κορίτσι μου!! Χρειάζεται μια μαστογραφία γύρω στα 35 ως σημείο αναφοράς και από κει και πέρα κάνεις μετά τα 40 μια κάθε χρονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η ntinaki83 είπε:

βλεπετε 2η  αχνη γραμμη η εγω παλαβωσα?

20211115_123349.jpg

Καλημέρα κι εγώ την βλέπω!!! Πότε θα πας για χοριακη;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου καλημερα!!αδιαθετησα οποτε η λαθος βγηκε το τεστ η παλι κατι ξεκινησε και δεν ολοκληρωθηκε!!το εχω παρει χαλαρα ομωε σε σχέση με την αλλη φορα!!ισως γιατι δεν προλαβα να το επιβεβαιωσω με τη χοριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Και πολύ καλα θα κάνεις, κορίτσι μου μη σκέφτεσαι τούς μήνες που χάνεις, να σκέφτεσαι τούς μήνες που θα προσπαθήσετε με καλύτερα δεδομένα και περισσότερες πιθανότητες 😉

Εγώ απο τα 27 μου κάνω υπέροχο μαστού καθε χρόνο και ψιλαφηση ο γυναικολόγος μου κάνει.. φέτος μου έγραψε την εξέταση και με ολα αυτά δεν μπόρεσα να παω, θα ετοιμάσω τον φάκελο τον στέλνω και θα πάω αμέσως καο εγώ για υπέρηχο.. μετα τα 35 ξεκινάω και μαστογραφία 

Εχεις δικιο κοριτσι μoυ, αυτο θα κανω. Καλημερα🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Χρειάζεται μια μαστογραφία γύρω στα 35 ως σημείο αναφοράς και από κει και πέρα κάνεις μετά τα 40 μια κάθε χρονο

Καλημερα κοριτσι μου, ναι θα κλεισω αυτες τις ημερες μαλλον σε ευχαριστω πολυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Αχ κοριτσια νομιζω και αυτος ομηνας θα παει χαμενος απο αποψη προσπαθειων.. Αρχικα εχω κανει εμβολιο τωρα ειμαι αναμεσα στις 2 δοσεις...Αλλα εκτος αυτου, τωρα υποτιθεται θα ειναι γονιμες και ημαστε μολις 2 εβδομαδες απο χειρουργειο. Παμε για Δεκεμβρη μαλλον! Λεω να παω να κανω μια μαστογραφια ομως αυτο το μηνα! Πλεον πρεπει μετα τα 35 και οχι μετα τα 40!

Καλημερα κοριτσι μου.. και εγω εκανα υπερηχο στηθους φετος και ειμαι 38.. θεωρω οτι ειναι καλο να κανουμε απο πριν τα 40 τις εξετασεις μας εστω και αν δεν υπαρχει ιστορικο στην οικογενεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου ποτε θα κανετε επαναληπτικο σπερμοδιαγραμμα;; Ο αντρας σου μπορει νααα.... ή ποναει απ την επεμβαση;; Για μενα χαρειτε το σεξ και ολα θα ερθουν στην ωρα τους!!! 

Κοριτσια μην ξεχναμε να περναμε καλα με τους αντρες μας!!! (Το λεω πρωτα απ ολα για μενα γτ χανομαι κι εγω στη μεταφραση!!)

Καλημερα κοριτσι μου! Υποτιθεται επιτρεπεται μετα απο 15 μερες αλλα τελικα ποναει απτην επεμβαση και δνε ημαστε και τοσο σε διαθεση οποτε δεν μας βλεπω. Εχεις πολυ δικιο για αυτο, εμενα με πιεζει πολυ ο γυναικολογος λογω των θεματων που ξερεις και δεν ξερω πραγματικα πως να βρω τις σωστες ισορροπιες, το παραδεχομαι οτι τις εχω χασει. Απο αυριο τελικα ξεκιναω παλι ψυχοθεραπεια για να προσπαθησω να τα παω καλυτερα 🙂 (χθες ακυρωθηκε)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Καλημερα κοριτσια.. να εχουμε μια ομορφη μερα

Καλημερα κοριτσιαααααααααααααααααα💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα κορίτσια μου :) !! 
 

@ntinaki83λυπαμαι κορίτσι μου!! Τον επόμενο μήνα ισως να είστε πιο τυχεροί!!!! Εύχομαι τα Χριστούγεννα να εχεις ένα σποράκι στην κοιλιτσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ntinaki83 είπε:

κορίτσια μου καλημερα!αδιαθετησα οποτε η λαθος βγηκε το τεστ η παλι κατι ξεκινησε και δεν ολοκληρωθηκε!!το εχω παρει χαλαρα ομωε σε σχέση με την αλλη φορα!!ισως γιατι δεν προλαβα να το επιβεβαιωσω με τη χοριακη!

Αααα δεν το ειχα δει το μυνηυμα σου!!!! Πολυ λυπαμαι κοριτσι μου, περιεργο οντως αυτο με τεστ  αλλα παμε για επομενο μηνα💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ntinaki83 είπε:

κορίτσια μου καλημερα!!αδιαθετησα οποτε η λαθος βγηκε το τεστ η παλι κατι ξεκινησε και δεν ολοκληρωθηκε!!το εχω παρει χαλαρα ομωε σε σχέση με την αλλη φορα!!ισως γιατι δεν προλαβα να το επιβεβαιωσω με τη χοριακη!

Καλημερα κοριτσι μου!!! κριμα και το πιστεψαμε ολες οτι θα ερθει η θετικη χοριακη.. 😔 μα φαινοταν αχνη γραμμη ρε γμτ..

δεν πειραζει!! να συνεχισετε τις προσπαθειες κανονικα και θα ερθει το μπεμπακι σας!!! Εύχομαι σύντομα να μας λες τα ευχάριστα!!!! 🙏🙏🙏❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...