Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Οκτώβρης κυλά και όλο ρούχα φορά 💃 μακρυά και χοντρά ... να καλύψει τις κοιλίτσες που θα μεγαλώσουν με καραμελιτσες 🤰🤰🤰


Mimi26

Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Μήπως όταν ξεκίνησες τις αιμοδοσίες δεν υπήρχε ή δεν ήξερες το θέμα του θυρεοειδή, σου εκδόθηκε η κάρτα κ έκτοτε επειδή δίνεις την κάρτα δεν αναφέρθηκε ποτέ??? Δεν ξέρω... Πάντως για το θέμα των βλαστοκυττάρων πήρα ιδέα που μου απάντησες κ λέω να ανοίξω ένα θεματάκι μήπως κάποια κοπέλα κατάφερε να τα δωρίσει κ να μας πει κάποια λύση....! 😊

Πολύ πιθανό! Κάρτα άνοιξα το 2000 στα 18, κάτι αιώνες πριν δλδ!!! Πάντα όμως συμπλήρωνα ένα ερωτηματολόγιο κ πάντα με έβλεπε γιατρός πριν δώσω αίμα. Τεσπα μάλλον ή είναι καινούριο ή δε θυμάμαι καλά πότε άρχισα τ4 

Για τα βλαστοκυταρα ναι άνοιξε ίσως κάποια ξέρει! Πάντως κ φίλη μου στο μητέρα που γέννησε, κ γιατρός ή ίδια το ίδιο με μένα έπαθε στο τέλος. Μακάρι να βρεις μια άκρη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Να ρωτήσω κάτι; Γιατί βγάζουν λάθος αποτελέσματα  στα διαγνωστικά και τρομάζουν το κόσμο;; 🤨😳😳

Ελα ντε πραγματικα τσαμπα τε λεφτα αλλα κυριως ψυχολογικα ταλαιπωρια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Κορίτσια ασχετο... έχω καεί από τις 12 το μεσημέρι με ατμό στο δάχτυλο! έχω βάλει κάθε λογής κρέμα πάνω, το αισθημα καύσου δε φεύγει με τίποτα! μόνο με παγωμένο νερό! Έχω καεί άπειρες φορές, αυτό το πράγμα πρώτη φορά!

Έχετε κανένα γιατροσόφι;;; Όλο το μεσημέρι τo πέρασα με το χέρι μέσα σε ενα ποτήρι με νερό!!! 🔥 

Ωχ καημενουλα μου..Εγω bepanthol  εχω βαλει σε εγκαυμα, δεν ξερω αν δοκιμασες κατι σχετικο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Κορίτσια ασχετο... έχω καεί από τις 12 το μεσημέρι με ατμό στο δάχτυλο! έχω βάλει κάθε λογής κρέμα πάνω, το αισθημα καύσου δε φεύγει με τίποτα! μόνο με παγωμένο νερό! Έχω καεί άπειρες φορές, αυτό το πράγμα πρώτη φορά!

Έχετε κανένα γιατροσόφι;;; Όλο το μεσημέρι τo πέρασα με το χέρι μέσα σε ενα ποτήρι με νερό!!! 🔥 

Από τότε που έχω τα μωρά σε τέτοιες περιπτώσεις βάζω την αλοιφή για το σύγκαμα!!! Νιώθεις αμέσως καλύτερα.... εγώ πιο πολύ χρησιμοποιώ την bepanthol συγκάματος ή σαν δεύτερη επιλογή την sudocrem, (αν έχεις κανένα φαρμακείο κοντά) αλλιώς έχω ακούσει γιαούρτι ότι βάζουν πάνω..... 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Να ρωτήσω κάτι; Γιατί βγάζουν λάθος αποτελέσματα  στα διαγνωστικά και τρομάζουν το κόσμο;; 🤨😳😳

Aυτο ακριβώς ρε φίλε. Ας πουν ότι δεν αναλαμβάνουν κάποιες εξετάσεις παρά να κάνουν ότι να ναι διαγνώσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η iriana είπε:

@Hopemumtobeκαι γιαούρτι έβαλα και bepanthol και αλόη απο την γλάστρα μου και όλα!!! μόνο κρύο νερό με ανακουφίζει.. 

Κοριτσι μου βαζω αλοη η οδοντοκρεμα... Αλλα θελει εκεινη την ωρα!! Μετα βαζω novaquasol (αν εχω σημαδι) γτ εχει βιταμινη Α για αναπλαση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Να ρωτήσω κάτι; Γιατί βγάζουν λάθος αποτελέσματα  στα διαγνωστικά και τρομάζουν το κόσμο;; 🤨😳😳

Μηνυσεις επρεπε ν τους κανουμε. Εχουν μηχανηματα οτι να ναι... 😠😠

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου βαζω αλοη η οδοντοκρεμα... Αλλα θελει εκεινη την ωρα!! Μετα βαζω novaquasol (αν εχω σημαδι) γτ εχει βιταμινη Α για αναπλαση!!

Κορίτσια αν θέλετε για ανάπλαση Neoviderm skin emulsion!!!!!! Από προσωπική εμπειρία, σε τρομερά σοβαρό έγκαυμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια αν θέλετε για ανάπλαση Neoviderm skin emulsion!!!!!! Από προσωπική εμπειρία, σε τρομερά σοβαρό έγκαυμα 

Αντεεεε!!! Δν την ξερω.. αχρειαστη να ειναι!! Ευχαριστουμε!!! 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Aυτο ακριβώς ρε φίλε. Ας πουν ότι δεν αναλαμβάνουν κάποιες εξετάσεις παρά να κάνουν ότι να ναι διαγνώσεις 

Εμενα φαντασου το ενα σπερμοδιαγραμμα βγηκε 300.000/ml το αλλο 10.000.000/ml με διαφορα 2 εβδομαδες οι εξετασεις. Προφανως καποιος ειναι εντελως λαθος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Εμενα φαντασου το ενα σπερμοδιαγραμμα βγηκε 300.000/ml το αλλο 10.000.000/ml με διαφορα 2 εβδομαδες οι εξετασεις. Προφανως καποιος ειναι εντελως λαθος..

Καλέ ξέχασες....? Τι λάθος? Τζάμπα έφαγε δύο σακούλες καρύδια ο άνθρωπος? 😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλέ ξέχασες....? Τι λάθος? Τζάμπα έφαγε δύο σακούλες καρύδια ο άνθρωπος? 😆😆

Τωρα σταματησε να τρωειδεν μας βλεπω καλα🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Μηνυσεις επρεπε ν τους κανουμε. Εχουν μηχανηματα οτι να ναι... 😠😠

Μα αυτό είναι το πρόβλημα, δηλαδή το ότι έχουν μηχανήματα και ελέγχουν το σπέρμα με αυτόματο αναλυτή.. κανονικά τα αξιόπιστα εργαστήρια το ελέγχουν με μικροσκοπιο και αυτό είναι το σωστο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Τωρα σταματησε να τρωειδεν μας βλεπω καλα🤣🤣🤣

Βαζε καρυδια μεσα στα φαγητα!!!! Τριψτα στο μουλτι κ βαλτα στα μουλωχτα!!! 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η iriana είπε:

Κορίτσια ασχετο... έχω καεί από τις 12 το μεσημέρι με ατμό στο δάχτυλο! έχω βάλει κάθε λογής κρέμα πάνω, το αισθημα καύσου δε φεύγει με τίποτα! μόνο με παγωμένο νερό! Έχω καεί άπειρες φορές, αυτό το πράγμα πρώτη φορά!

Έχετε κανένα γιατροσόφι;;; Όλο το μεσημέρι τo πέρασα με το χέρι μέσα σε ενα ποτήρι με νερό!!! 🔥 

Αλοη βέρα αν εχεις πολύ σε ανακουφίζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η iriana είπε:

@Hopemumtobeκαι γιαούρτι έβαλα και bepanthol και αλόη απο την γλάστρα μου και όλα!!! μόνο κρύο νερό με ανακουφίζει.. 

κορίτσι μου αν εχεις κοντά φαρμακείο τώρα θυμήθηκα έχει η frezyderm για εγκαύματα είναι με αρνικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πω πραγματικά, εδώ λάθη με τον κορονοιο έμπαινε τόσος κοσμος καραντίνα ενώ είχαν κάνει λαθος στα δείγματα!! Αν είναι δυνατόν!! Και στο τελος σου λένε συγγνώμη λαθος… ποσό μάλλον σε ένα αλλο λεπτό θέμα που είναι η γονιμότητα!! Οντως μηνύσεις χρειάζονται 🤨

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

τι να πω πραγματικά, εδώ λάθη με τον κορονοιο έμπαινε τόσος κοσμος καραντίνα ενώ είχαν κάνει λαθος στα δείγματα!! Αν είναι δυνατόν!! Και στο τελος σου λένε συγγνώμη λαθος… ποσό μάλλον σε ένα αλλο λεπτό θέμα που είναι η γονιμότητα!! Οντως μηνύσεις χρειάζονται 🤨

Φαντάζεστε να πάθω και εγώ τέτοιο σοκ στις 26 του μήνα? Τουλάχιστον θα βρούμε το πρόβλημα!! Κορίτσια μου εγώ σήμερα είπα 3 φορές οτι μου ήρθε και τις 3 φορές ηταν υγρά.. ήρθα σπιτι έκανα δουλειες και ο άντρας μου, μου έλεγε παρατα τα μην κάνεις τπτ λες και είμαι έγκυος μου συμπεριφέρεται 😂😂😂 καλέ ωραια θα περάσω στην εγκυμοσύνη μου 😂😂 παρόλα αυτά μέτρησα τη θερμοκρασία μου 37.1.. καθόλου περίεργο να αδιαθετησω αύριο, εφόσον κάθε μήνα και κατι το διαφορετικό συμβαίνει,  δεν με εκπλήσσει τπτ, η συνέχεια γνωστή πλεον θα ρίξω το κλάμα μου μετα ύπνο και μια καινούργια μερα ξημερώνει!!! Κατα τα άλλα η ζωή συνεχίζεται με τις ανηφόρες τής!! 

Πάντως το έγλειψα το σπίτι ώστε σκ να μην εχω δουλειες, να βγω μαγαζιά καφέδες κτλπ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η iriana είπε:

Κορίτσια ασχετο... έχω καεί από τις 12 το μεσημέρι με ατμό στο δάχτυλο! έχω βάλει κάθε λογής κρέμα πάνω, το αισθημα καύσου δε φεύγει με τίποτα! μόνο με παγωμένο νερό! Έχω καεί άπειρες φορές, αυτό το πράγμα πρώτη φορά!

Έχετε κανένα γιατροσόφι;;; Όλο το μεσημέρι τo πέρασα με το χέρι μέσα σε ενα ποτήρι με νερό!!! 🔥 

Κορίτσι μου είσαι καλύτερα? Εγω οδοντοκρεμα ξέρω,  αλλα εκείνη τη στιγμή δεν σε ανακουφίζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Φαντάζεστε να πάθω και εγώ τέτοιο σοκ στις 26 του μήνα? Τουλάχιστον θα βρούμε το πρόβλημα!! Κορίτσια μου εγώ σήμερα είπα 3 φορές οτι μου ήρθε και τις 3 φορές ηταν υγρά.. ήρθα σπιτι έκανα δουλειες και ο άντρας μου, μου έλεγε παρατα τα μην κάνεις τπτ λες και είμαι έγκυος μου συμπεριφέρεται 😂😂😂 καλέ ωραια θα περάσω στην εγκυμοσύνη μου 😂😂 παρόλα αυτά μέτρησα τη θερμοκρασία μου 37.1.. καθόλου περίεργο να αδιαθετησω αύριο, εφόσον κάθε μήνα και κατι το διαφορετικό συμβαίνει,  δεν με εκπλήσσει τπτ, η συνέχεια γνωστή πλεον θα ρίξω το κλάμα μου μετα ύπνο και μια καινούργια μερα ξημερώνει!!! Κατα τα άλλα η ζωή συνεχίζεται με τις ανηφόρες τής!! 

Πάντως το έγλειψα το σπίτι ώστε σκ να μην εχω δουλειες, να βγω μαγαζιά καφέδες κτλπ.. 

ρε αγαπη τα δεκατα ειναι φουλ δειγμα!!!! παντου το γραφει οτι τα δεκατα της ωορρηξιας εξαφανιζονται 2-3 μερες πριν ερθει η περιοδος.... και επειδη το εψαξα στον περασμενο κυκλο που ειχα δεκατα για πολλες ημερες (βεβαια 3 ημερες πρι την περιοδο ειχα 36,6) μου εγραψε μια κοπελα οτι πριν κανει το τεστ ειχε δεκατα και βγηκε καραθετικο!!!!!!!

εσυ κανονικα σμρ περιμενες;;; αυριο δλδ ειναι 1η μερα καθυστερησης;;;😉☺️🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ρε αγαπη τα δεκατα ειναι φουλ δειγμα!!!! παντου το γραφει οτι τα δεκατα της ωορρηξιας εξαφανιζονται 2-3 μερες πριν ερθει η περιοδος.... και επειδη το εψαξα στον περασμενο κυκλο που ειχα δεκατα για πολλες ημερες (βεβαια 3 ημερες πρι την περιοδο ειχα 36,6) μου εγραψε μια κοπελα οτι πριν κανει το τεστ ειχε δεκατα και βγηκε καραθετικο!!!!!!!

εσυ κανονικα σμρ περιμενες;;; αυριο δλδ ειναι 1η μερα καθυστερησης;;;😉☺️🤭

Κοίτα αν σκεφτείς οτι 27 Σεπτεμβρίου Δευτέρα έκανα ovitrelle (με ωάριο 18mm) οπότε αν μετρήσω το maximun 36 ώρες πάμε Τετάρτη (με ωάριο 21mm) έγινε οωρηξια, απο την οωρηξια αν μετρήσω 14 μέρες πάμε 13 Οκτωβρίου,  δλδ εχθές.. Αλλά επειδή ξέρω την αναποδιά μοθ έβαλα στο μυαλό μου το 14 και κυρίως επειδή μου είπε ο γιατρός Τετάρτη-πεμπτη να έχω επαφές ..

Όσο για την θερμοκρασία την εχω παρακολουθήσει και εγώ και πριν 3 μέρες απο την περίοδο διαπίστωσα οτι επανέρχεται.. δεν γεμιζω ελπίδες γιατι ο πάτος είναι δύσκολος 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κοίτα αν σκεφτείς οτι 27 Σεπτεμβρίου Δευτέρα έκανα ovitrelle (με ωάριο 18mm) οπότε αν μετρήσω το maximun 36 ώρες πάμε Τετάρτη (με ωάριο 21mm) έγινε οωρηξια, απο την οωρηξια αν μετρήσω 14 μέρες πάμε 13 Οκτωβρίου,  δλδ εχθές.. Αλλά επειδή ξέρω την αναποδιά μοθ έβαλα στο μυαλό μου το 14 και κυρίως επειδή μου είπε ο γιατρός Τετάρτη-πεμπτη να έχω επαφές ..

Όσο για την θερμοκρασία την εχω παρακολουθήσει και εγώ και πριν 3 μέρες απο την περίοδο διαπίστωσα οτι επανέρχεται.. δεν γεμιζω ελπίδες γιατι ο πάτος είναι δύσκολος 😊

τεστ ειπαμε στις ποσες μερες καθυστερησης θα κανεις;;

καλα λεγε εσυ!!!! εγω ειμαι φουλ αισιοδοξη αλλα δε στο λεω!!! 😜🤭🤫

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

τεστ ειπαμε στις ποσες μερες καθυστερησης θα κανεις;;

καλα λεγε εσυ!!!! εγω ειμαι φουλ αισιοδοξη αλλα δε στο λεω!!! 😜🤭🤫

😂😂😂😂 απο μεθαύριο θα το σκεφτώ..  εγω λέω ευτυχώς έχω το παράδειγμα της baby blue 😂😂😂 ξέρετε πόσο πολύ το θέλω,  αλλά ρε κορίτσια μου φοβάμαι να αφεθώ και να πιστέψω πάλι γιατι θα τρελαθώ πάλι αν απογοήτευτω.. νομίζω βρήκα την κατάλληλη λέξη "φοβάμαι " πραγματικά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...