Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Οκτώβρης κυλά και όλο ρούχα φορά 💃 μακρυά και χοντρά ... να καλύψει τις κοιλίτσες που θα μεγαλώσουν με καραμελιτσες 🤰🤰🤰


Mimi26

Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για όλες τις πληροφορίες. Μου το είπε αυτή η υπεύθυνη που μου έδωσε τα αποτελέσματα. Ότι δεν έχει υπογραφή από παθολόγο και δεν περνάει. Είχε υπογραφή μόνο από εμβρυολογο. Δεν ξέρω τι να πω. ..

Ετσι και αλλιώς αν φτάσετε στην επιτροπή σε συμφέρει να έχεις χάλια σπερμοδιάγραμματα.

Οπότε πας και κάνεις σε βιοιατρική (συνταγογραφημένο) και ας είναι αναξιόπιστη.

Τον λυμπεροπουλο πχ τον θέλεις για να δεις που πραγματικά είστε με το σπέρμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Εκεί που είστε ήμουν και σας νιώθω...

Δεν σας εύχομαι να έρθετε εδώ που είμαι γιατί ακόμα παλευω αλλά ξέρω πως είναι οταν φας την χαστούκα πρώτη φορά και όπου μπορώ βοηθάω..

Και εμένα κορίτσια τέτοια με βοήθησαν πολύ,  άργησα λιγο να βρω τα φορουμ αλλά οταν βρήκα ανάσανα..🥰

Σε ευχαριστούμε πάρα πολύ για την βοήθεια σου. Πραγματικά. Μας γλυτώνεις από μήνες ψαξιματος σίγουρα. 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια εγω μπηκα στο φορουμ ψαχνοντας την αιτια που ειχα λιγο αιμα μετα την ωορρηξια (εννοειται πιστευα οτι εμεινα εγκυος!!!) και μου πεταξε σχετικο θεμα στη google απο αλλη κοπελα του φορουμ.. 

που να φανταζομουν οτι θα παρω τοσες πολυτιμες πληροφοριες και θα εχω τετοια βοηθεια και στηριξη!!!!!

αν δεν ειχα μπει, μπορει ουτε εξετασεις να ειχαμε κανει ( @Froufroθα σε ευγνωμονω μια ζωη που με παροτρυνες!!!!🤗💘) ουτε να ηξερα λυμπεροπουλο και ασβεστη... τοσα κοριτσια προθυμα να βοηθησουν!!!! χυμα στο κυμα θα ημουν....🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Αχ κοριτσια εγω μπηκα στο φορουμ ψαχνοντας την αιτια που ειχα λιγο αιμα μετα την ωορρηξια (εννοειται πιστευα οτι εμεινα εγκυος!!!) και μου πεταξε σχετικο θεμα στη google απο αλλη κοπελα του φορουμ.. 

που να φανταζομουν οτι θα παρω τοσες πολυτιμες πληροφοριες και θα εχω τετοια βοηθεια και στηριξη!!!!!

αν δεν ειχα μπει, μπορει ουτε εξετασεις να ειχαμε κανει ( @Froufroθα σε ευγνωμονω μια ζωη που με παροτρυνες!!!!🤗💘) ουτε να ηξερα λυμπεροπουλο και ασβεστη... τοσα κοριτσια προθυμα να βοηθησουν!!!! χυμα στο κυμα θα ημουν....🙄

Κορίτσι μου καλό!!!! ❤❤❤

Καμιά φορά χρειάζεται απλά ένα σπρώξιμο για να κάνουμε αυτό που πρέπει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαλτε το να ανεβουμε λιγο!!!!!!!! (δεν τον ακουω τον οικονομο αλλα αυτο μ αρεσειιιιιιιιιι και το τραγουδαω στον αντρα μου!!!💘💘💘)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

βαλτε το να ανεβουμε λιγο!!!!!!!! (δεν τον ακουω τον οικονομο αλλα αυτο μ αρεσειιιιιιιιιι και το τραγουδαω στον αντρα μου!!!💘💘💘)

Ρε 'συ!!!!!! Απίστευτο! Πριν λίγο το έστειλα στον αντρούλη μου ❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Froufro είπε:

Ρε 'συ!!!!!! Απίστευτο! Πριν λίγο το έστειλα στον αντρούλη μου ❤❤❤❤

αληθειαααααααααα;;;;;!!!!!!!!!!!!

κι εγω του το εστειλα μολις!!!!!!!

κολλησα απο προχθες που το ακουσα στο ραδιο στο αμαξι και τον πηρα να του το αφιερωσω!!!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

αληθειαααααααααα;;;;;!!!!!!!!!!!!

κι εγω του το εστειλα μολις!!!!!!!

κολλησα απο προχθες που το ακουσα στο ραδιο στο αμαξι και τον πηρα να του το αφιερωσω!!!!❤️❤️❤️

😆😆😆 Το κάνουμε πολύ συχνά να στέλνουμε ο ένας στον άλλο τραγούδάκια με την αγάπη μου όσο είμαστε μακριά, κ πριν του έστειλα αυτό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κι εμεις!!!!! γτ και κοντα που ειμαστε με τη δουλεια και τα αναποδα ωραρια δε βλεπομαστε και πολυ.. ποσο να φτασουν 2-3 ωρες το βραδυ;;

μας αρεσει να στελνουμε τραγουδια και μνματα!! κυριως βεβαια στελνουμε κανα τραγουδακι απο κανενα φαναρι!! 🤣🤣🤣 αλλα τωρα ειχα εμπνευση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

αχ κι εμεις!!!!! γτ και κοντα που ειμαστε με τη δουλεια και τα αναποδα ωραρια δε βλεπομαστε και πολυ.. ποσο να φτασουν 2-3 ωρες το βραδυ;;

μας αρεσει να στελνουμε τραγουδια και μνματα!! κυριως βεβαια στελνουμε κανα τραγουδακι απο κανενα φαναρι!! 🤣🤣🤣 αλλα τωρα ειχα εμπνευση!

❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Είναι πολύ λεπτό αυτό το θέμα κατά την γνώμη μου..... μπράβο σου εννοείται που το σκέφτεσαι γιατί είναι ένας τρόπος να γίνουν άλλοι άνθρωποι ευτυχισμένοι, η αλήθεια είναι όμως πως δεν θα μπορούσα να το κάνω,δεν μπορώ να ξέρω ότι κάπου στον κόσμο υπάρχει ένα δικό μου παιδί (γιατί από τη στιγμή που έχει το DNA μου είναι παιδί μου...) εκτός αν ήταν για την αδερφή μου...!!! Έχεις δίκιο όμως πως η προσφορά στον συνάνθρωπο μπορεί να γίνει με πολλούς τρόπους φτάνει να έχουμε την θέληση! Σε αυτή την εγκυμοσύνη ενημερώνομαι για να δωρίσω τα βλαστοκύτταρα μας κ το ομφάλιο αίμα σε δημόσια τράπεζα, κάτι που στις άλλες γέννες ΔΥΣΤΥΧΏΣ δεν ήξερα ότι μπορεί να γίνει....

Κορίτσι μου καλή σου τύχη! Ειλικρινά... Εγώ το ήξερα κ το προσπάθησα γιατί έχω γνώση του πόσο μπορεί αυτή η δωρεά να σώσει μια ζωή. Λοιπόν θα σου στείλουν ένα κουτί κ πρέπει ο γιατρός σου να τα μαζέψει κ τα βάλει εκεί. Κ μετά δικό σου θέμα πως, πότε θα τα πας... Ούτε έρχονται να παραλάβουν ούτε τπτ. Πρέπει εσύ να τρέχεις με ένα κουτί βλαστοκυταρα τα οποία με κάποιο τρόπο θα έχεις συντηρήσει ως την παράδοση τους! Ρώτησα έστω να τα κάνω δωρεά στο ιασω, δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Οπότε απλά τα παράτησα. Δλδ εμπόδια παντού σε αυτό το κράτος ρε σεις; να δίνεις κάτι τόσο πολύτιμο κ αντί να τρέχουν ή να έχουν συνεργασία με τα μαιευτήρια ώστε να τα παραλαμβανουν σου λένε ιστορίες για αγρίους...

Ευχομαι εσύ να έχεις καλύτερη τύχη. Δεν ξέρω αν γέννας σε δημόσιο μήπως υπάρχει κάποια διαφορά κ συνεργάζονται; αν κ δε μου ανέφεραν κάτι τέτοιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσι μου καλή σου τύχη! Ειλικρινά... Εγώ το ήξερα κ το προσπάθησα γιατί έχω γνώση του πόσο μπορεί αυτή η δωρεά να σώσει μια ζωή. Λοιπόν θα σου στείλουν ένα κουτί κ πρέπει ο γιατρός σου να τα μαζέψει κ τα βάλει εκεί. Κ μετά δικό σου θέμα πως, πότε θα τα πας... Ούτε έρχονται να παραλάβουν ούτε τπτ. Πρέπει εσύ να τρέχεις με ένα κουτί βλαστοκυταρα τα οποία με κάποιο τρόπο θα έχεις συντηρήσει ως την παράδοση τους! Ρώτησα έστω να τα κάνω δωρεά στο ιασω, δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Οπότε απλά τα παράτησα. Δλδ εμπόδια παντού σε αυτό το κράτος ρε σεις; να δίνεις κάτι τόσο πολύτιμο κ αντί να τρέχουν ή να έχουν συνεργασία με τα μαιευτήρια ώστε να τα παραλαμβανουν σου λένε ιστορίες για αγρίους...

Ευχομαι εσύ να έχεις καλύτερη τύχη. Δεν ξέρω αν γέννας σε δημόσιο μήπως υπάρχει κάποια διαφορά κ συνεργάζονται; αν κ δε μου ανέφεραν κάτι τέτοιο. 

Αχ σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, στο Μητέρα γεννάω.... είχα σκοπό αρχές του μήνα που έχω ραντεβού με τη γιατρό μου να την ρωτήσω τι πρέπει να κάνω! Με αυτά που διάβαζα από ίντερνετ δεν μου φάνηκε τόσο δύσκολο, αλλά όπως κ να έχει θα το προσπαθήσω όσο μπορώ!!! Όντως είμαστε εντελώς ανοργάνωτοι σε τόσο σημαντικά θέματα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Μια που συζητάμε για αυτά.... μια πληροφορία που έμαθα σχετικά πρόσφατα για όποια ενδιαφέρεται, όσοι έχουμε θυρεοειδή δυστυχώς δεν μπορούμε να γίνουμε αιμοδότες, αλλά μπορούμε χωρίς κανένα πρόβλημα να γίνουμε δωρητές μυελού 😊

Μμμμ καινούριο είναι αυτό; ήμουν αιμοδότης από τα 18 κ πολλά χρόνια. Βασικά σταμάτησα όταν μπήκα στη διαδικασία εξωσωματική κ προσπάθεια γιατί πρέπει να έχεις καλό αιματοκρίτη για εγκυμοσύνη. Έχω θυρεοειδή, παίρνω Τ4. Ποτέ δε με ρώτησαν σχετικά με αυτό... Βέβαια δεν είχα κάποιο θέμα σοβαρό, απλά tsh γύρω στο 4 κ για εγκυμοσύνη το ήθελαν κάτω του 2 οπότε ξεκίνησα αγωγή. Θα ήθελα να ξαναρχίσω να δίνω αίμα όμως... Λες πια να μην μπορώ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

Αχ σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, στο Μητέρα γεννάω.... είχα σκοπό αρχές του μήνα που έχω ραντεβού με τη γιατρό μου να την ρωτήσω τι πρέπει να κάνω! Με αυτά που διάβαζα από ίντερνετ δεν μου φάνηκε τόσο δύσκολο, αλλά όπως κ να έχει θα το προσπαθήσω όσο μπορώ!!! Όντως είμαστε εντελώς ανοργάνωτοι σε τόσο σημαντικά θέματα....

Εννοείται θα το προσπαθήσεις! Εγώ σου λέω πέρα από τους ίδιους ρώτησα κ στο ιασω μήπως γίνονταν κάποια δωρεά αλλά ούτε καν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

βαλτε το να ανεβουμε λιγο!!!!!!!! (δεν τον ακουω τον οικονομο αλλα αυτο μ αρεσειιιιιιιιιι και το τραγουδαω στον αντρα μου!!!💘💘💘)

 

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Ρε 'συ!!!!!! Απίστευτο! Πριν λίγο το έστειλα στον αντρούλη μου ❤❤❤❤

Αχ!Τι γλυκουλες!! Τυχεροι οι αντρες που σας εχουν❤️❤️❤️

 

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Μμμμ καινούριο είναι αυτό; ήμουν αιμοδότης από τα 18 κ πολλά χρόνια. Βασικά σταμάτησα όταν μπήκα στη διαδικασία εξωσωματική κ προσπάθεια γιατί πρέπει να έχεις καλό αιματοκρίτη για εγκυμοσύνη. Έχω θυρεοειδή, παίρνω Τ4. Ποτέ δε με ρώτησαν σχετικά με αυτό... Βέβαια δεν είχα κάποιο θέμα σοβαρό, απλά tsh γύρω στο 4 κ για εγκυμοσύνη το ήθελαν κάτω του 2 οπότε ξεκίνησα αγωγή. Θα ήθελα να ξαναρχίσω να δίνω αίμα όμως... Λες πια να μην μπορώ; 

Εγώ κ οι αδερφές μου παίρνουμε Τ4, πήγαμε σε διαφορετικές στιγμές για να δηλώσουμε αιμοδοσία κ δεν μας το επέτρεψαν για αυτόν τον λόγο.... μάλιστα κάποια στιγμή είχε ανάγκη δικός μας άνθρωπος κ ήταν επείγον κ πάλι δεν μου επέτρεψαν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια τόσο καιρό πίστευα ότι φταίει το σύνδρομο πολυκυστικων. 1 μισή χρόνο προσπαθούμε, έκανε και κάποιες προκλήσεις με κλομιφαινη και τίποτα. Είχαμε κάνει το καλοκαίρι ένα σπερμοδιαγραμμα και είδε βγει κανονικό..

Τωρα που πήγαμε για δεύτερο για να τα έχω για την επιτροπή. Βγήκε 9 εκατομμύρια.  (με ελάχιστο 15)Με σύνολο 36 εκατομμύρια (από 39 ελάχιστο) 

Κινητικότητα 

Α= 0%

Β= 30%

Γ= 10%

Δ= 60%

Α+Β = 30% (θέλει 32 ελάχιστο )

Ανώμαλες μορφές >86%

Αυτό το κάναμε στο Αττικό που μας είπε ο γιατρός και αφού το κάναμε μου είπανε από το νοσοκομείο ότι δεν παιρναει από επιτροπή. Θέλει άλλη υπογραφή. Άρα πρέπει πάλι να κάνουμε αλλού. Έχω τρελαθεί. Δεν μπορώ να βγάλω άκρη .

Είμαστε να σκασουμε..δεν ξέρουμε ποιον να πιστέψουμε. Δηλαδή τόσο καιρό φάρμακα χωρίς λόγο έπαιρνα ; Δεν μπορω να βγάλω άκρη. Κάπου να πάω και να με βοηθήσει κάποιος.μα μην περναει τσάμπα ο καιρός.

Θέλω να μου πείτε να πάμε ιδιωτικά να κάνουμε ένα σπερμοδιαγραμμα. Κάπου αξιόπιστα και να περνάει και σε επιτροπη. Επίσης κάποιο καλό ανδρολογος στην Αθήνα. Να ξεκινήσουμε θεραπεία. Εσείς λέτε να προσπαθήσω σπερματεγχυση τον άλλον μήνα ;ή να περιμένω να πάρει τρίμηνη αγωγή; 

 

Πήρα κι εγω προσφατα 2 σπερμοδιαγραμματα με τεραστια αποκλιση απο δυο μικροβιολογικα, οποτε σε καταλαβαινω απολυτα κοριτσι μου.  Θα σε ρωτησω κατι επειδη περασε ενα διαστημα απτο πρωτο μηπως μεσολαβησε κατι? Πχ ειχε πυρετο τελευταιο διαστημα? Η πηρε καποια αγωγη κλπ?  Θα σου ελεγα σιγουρα αν μπορεις οικονομικα να πας στον Λυμπεροπουλο, μου το ειπε και γυναικολογος.  Δεν ξερω να σου πω κατι για επιτροπη αν περναει κλπ. Σιγουρα ομως αφου εχουν διαφορα να κανεις μια επαναληψη και να εχεις ενα αξιοπιστο αποτελεσμα πριν μπεις σε οποιαδηποτε διαδικασια κλπ. Καλη επιτυχια κοριτσι μου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

 

 

Αχ!Τι γλυκουλες!! Τυχεροι οι αντρες που σας εχουν❤️❤️❤️

 

 

 

 

 

 

❤️❤️❤️

(κατσε να χορεψουμε λιγο σμρ γτ αυριο........θα ακουω μποφιλιου!!!! 🤣🤣🤣)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Εκεί που είστε ήμουν και σας νιώθω...

Δεν σας εύχομαι να έρθετε εδώ που είμαι γιατί ακόμα παλευω αλλά ξέρω πως είναι οταν φας την χαστούκα πρώτη φορά και όπου μπορώ βοηθάω..

Και εμένα κορίτσια τέτοια με βοήθησαν πολύ,  άργησα λιγο να βρω τα φορουμ αλλά οταν βρήκα ανάσανα..🥰

Σε ευχαριστουμε παρα πολυ κοριτσι μου! Πραγματικα εισαι υπεροχη και προσφερεις τη βοηθεια σου τοσο απολοχερα σε ολες! Θα γινεις μια υπεροχη μανουλα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

❤️❤️❤️

(κατσε να χορεψουμε λιγο σμρ γτ αυριο........θα ακουω μποφιλιου!!!! 🤣🤣🤣)

Ασε κι εχω εγω αγωνια για αποτελεσματα σου!!!  Ποτε δεν ξερεις, μπορει να συνεχισεις και με οικονομοπουλο🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ασε κι εχω εγω αγωνια για αποτελεσματα σου!!!  Ποτε δεν ξερεις, μπορει να συνεχισεις και με οικονομοπουλο🤣🤣🤣

μην προδικαζω αλλα φοβαμαι τι θα αντικρισω....!! και ξεχασα να παρω και καρυδια να φαει πιο πριν 😆😆😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

μην προδικαζω αλλα φοβαμαι τι θα αντικρισω....!! και ξεχασα να παρω και καρυδια να φαει πιο πριν 😆😆😆😆

Λογικο να εχεις μια ανησυχια αλλα αληθεια ποτε δεν ξερεις! Ευτυχως βγαινει αυριο!!😉Για τα καρυδια εκανες λαθος🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Εγώ κ οι αδερφές μου παίρνουμε Τ4, πήγαμε σε διαφορετικές στιγμές για να δηλώσουμε αιμοδοσία κ δεν μας το επέτρεψαν για αυτόν τον λόγο.... μάλιστα κάποια στιγμή είχε ανάγκη δικός μας άνθρωπος κ ήταν επείγον κ πάλι δεν μου επέτρεψαν 

Τι να πω...ισψς τότε δε θυμάμαι καλά. Δλδ μήπως άρχισα το τ4 όταν ταυτόχρονα έκοψα έτσι κ αλλιώς λόγω εγκυμοσύνης. Κ ξέρεις μήπως αυτά τα 2 δεν συνέπεσαν κ για αυτό! Γιατί έχω δώσει κ σε νοσοκομείο για δικό μου άτομο κ τακτικές αιμοδοσίες κλπ κ δεν θυμάμαι να με έκοψαν ποτέ. Μάλλον επειδή πάει καιρός δε θα θυμάμαι εγώ καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Τι να πω...ισψς τότε δε θυμάμαι καλά. Δλδ μήπως άρχισα το τ4 όταν ταυτόχρονα έκοψα έτσι κ αλλιώς λόγω εγκυμοσύνης. Κ ξέρεις μήπως αυτά τα 2 δεν συνέπεσαν κ για αυτό! Γιατί έχω δώσει κ σε νοσοκομείο για δικό μου άτομο κ τακτικές αιμοδοσίες κλπ κ δεν θυμάμαι να με έκοψαν ποτέ. Μάλλον επειδή πάει καιρός δε θα θυμάμαι εγώ καλά! 

Μήπως όταν ξεκίνησες τις αιμοδοσίες δεν υπήρχε ή δεν ήξερες το θέμα του θυρεοειδή, σου εκδόθηκε η κάρτα κ έκτοτε επειδή δίνεις την κάρτα δεν αναφέρθηκε ποτέ??? Δεν ξέρω... Πάντως για το θέμα των βλαστοκυττάρων πήρα ιδέα που μου απάντησες κ λέω να ανοίξω ένα θεματάκι μήπως κάποια κοπέλα κατάφερε να τα δωρίσει κ να μας πει κάποια λύση....! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...