Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Οκτώβρης κυλά και όλο ρούχα φορά 💃 μακρυά και χοντρά ... να καλύψει τις κοιλίτσες που θα μεγαλώσουν με καραμελιτσες 🤰🤰🤰


Mimi26

Recommended Posts

στις πριν 13 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου εχω ενα θετικο νεο!!😁 Βγηκε το real time pcr του αντρα μου πεντακαθαρο!!! Ολα αρνητικα!!!!!🎉🎉🎉🎉🎉

Αχ παναγια μου κανε να παει καλα το σπερμοδιαγραμμα 🙏🙏🙏🙏

Μπραβο ρε κοριτσι μου πολυ σημναντικο!!! Καθε θετικο αποτελεσμα πρεπει να το χαιρεσαι, αντε βρε κοριτσι μου σου ευχομαι να παρεις καλα και τα αλλα αποτελεσματα η οτι προκυψει να διορθωνεται ευκολα💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hopemumtobe είπε:

Μπραβο ρε κοριτσι μου πολυ σημναντικο!!! Καθε θετικο αποτελεσμα πρεπει να το χαιρεσαι, αντε βρε κοριτσι μου σου ευχομαι να παρεις καλα και τα αλλα αποτελεσματα η οτι προκυψει να διορθωνεται ευκολα💗💗💗

εννοειται!!! πρεπει να αντλουμε δυναμη απο καθε θετικο που μας ερχεται γτ θ τη χρειαστουμε παρακατω!! 

Μακαρι να πανε ολα καλα σε ολες μας και το 2022 να μας γεμισει τις αγκαλιες μας με γερα μωρακια!!!! 🙏🙏🙏

@Κατεριναπαπμου πολυ στεναχωριεμαι με την ψυχολογια σου.😥 ασε κι εγω χαλια ειμαι μεσα μου και δε μπορω να δειξω τπτ ουτε στο σπιτι ουτε σε κανεναν... αντιθετως ξεσηκωνω και τον αντρα μου γτ καταλαβαινεις οτι νιωθει ενοχες που δεν πιανουμε παιδι και στεναχωριεται...

καλα κανεις και ξεσπας για να ξεδωσεις. απλα οοολη αυτη η διαδρομη που ακολουθεις θελει ηρεμια οσο γινεται. πρεπει να εχουμε για παραδειγμα την γνωστη της Ραφαελας που μονο οταν ηρεμησε (κι ενω ειχαν σοβαρο θεμα με το σπερμα!!) καταφερε τη συλληψη.

οργανωσε τα ολα και δρομολογησε τα αλλα πιστευω θα σας ερθει το μωρακι εκει που δεν το περιμενετε!!! ❤️❤️ (γι αυτο κι ο σοφικιτης εκανε το αστειακι με τα βαφτισια!!!! ποσο θεος!!!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μου, Εχθές έκλεισα ραντεβού στον σοφοκιτη, τα κορίτσια της εξωσωματικής μου είπαν, να δω και έναν εξειδικευμένο Ουρολογο.. είναι στο πανεπιστημιακό Νοσοκομείο στα Γιάννενα και λογικά εφόσον είναι δημόσιο δεν θα πληρώσω ( υποθέτω) .. αν γκουγκλαρετε το ονομα του θα καταλάβετε για τι γιατρό μιλάμε... με 0 σπέρμα έχει φέρει παιδιά στο κόσμο! Εχθές μίλησα μαζί Του, του έδωσα περιληπτικά το ιστορικό μου και μου είπε να τον καλεσω στα βαφτίσια (μακάρι).. παρόλα αυτά μου είπε θα προετοιμάσουμε το σπέρμα γισ την εξωσωματική, μου συνέστησε κάποιες εξετάσεις να κάνω σε κέντρο που μου είπε αυτός και να πάμε να δει τον άντρα, ωστόσο θα με συμβουλέψει και εμένα για την εξωσωματική.. σας το λεω γιατι πιστεύω είναι μια καλή πληροφορία αν κάποια κοπέλα είναι κοντά στα Γιάννενα και θα ήθελα να δει κάποιον αξιόλογο του δημόσιου,  δεν είναι κάθε μέρα Γιάννενα φεύγει συχνά Ιαπωνία καθώς δουλευει και εκεί   

Μπραβο κοριτσι μου που τα κανονισες ολα! Αρχικα το οτι βρηκες ενα γιατρο που εμπιστευεσαι και με τον οποιο εχετε καλη επικοινωνια ειναι το Α και το Ω!! Δευτερον, εχεις τον ανδρα σου μαζι και θατα καταφερετε μια χαρα.. Να μην στενοχωριεσαι καθολου, να σκεφτεσαι οσο μπορεις τα θετικα της καταστασης και ολα θα σου πανε παρα πολυ καλα😘😘😘 (ελπιζω να μη χρειαστει καν βεβαια)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Μακάρι να μην χρειαστει, είναι μεγάλος αγώνας η εξωσωματική, αυτό εχω καταλάβει και ακόμα είμαι στην αρχή.. σε 2 μερες κορίτσια μου θα περιμένω να μην έρθει.. ασε Εχθές έριξα ενα κλάμα δεν μπορούσα να κρατηθώ, μεσα στη τουαλέτα για να μην με παρει χαμπάρι ο έρμος ο άντρας μου.. έριξα το κλάμα μου ησύχασα και κοιμήθηκα 😂

Γιατί να κλαις ;;; Να είσαι θετική και δυνατή!!! Δυνατή είσαι! Όποτε να είσαι θετική και όλα θα εξελιχθούν οπως τα θέλετε !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

εννοειται!!! πρεπει να αντλουμε δυναμη απο καθε θετικο που μας ερχεται γτ θ τη χρειαστουμε παρακατω!! 

Μακαρι να πανε ολα καλα σε ολες μας και το 2022 να μας γεμισει τις αγκαλιες μας με γερα μωρακια!!!! 🙏🙏🙏

@Κατεριναπαπμου πολυ στεναχωριεμαι με την ψυχολογια σου.😥 ασε κι εγω χαλια ειμαι μεσα μου και δε μπορω να δειξω τπτ ουτε στο σπιτι ουτε σε κανεναν... αντιθετως ξεσηκωνω και τον αντρα μου γτ καταλαβαινεις οτι νιωθει ενοχες που δεν πιανουμε παιδι και στεναχωριεται...

καλα κανεις και ξεσπας για να ξεδωσεις. απλα οοολη αυτη η διαδρομη που ακολουθεις θελει ηρεμια οσο γινεται. πρεπει να εχουμε για παραδειγμα την γνωστη της Ραφαελας που μονο οταν ηρεμησε (κι ενω ειχαν σοβαρο θεμα με το σπερμα!!) καταφερε τη συλληψη.

οργανωσε τα ολα και δρομολογησε τα αλλα πιστευω θα σας ερθει το μωρακι εκει που δεν το περιμενετε!!! ❤️❤️ (γι αυτο κι ο σοφικιτης εκανε το αστειακι με τα βαφτισια!!!! ποσο θεος!!!!!)

Ποσο δίκαιο έχεις τονια μου, έτσι είναι, όσο δύναμη να έχεις οοοσο να προσπαθείς να το βγάλεις απο το μυαλό σου, έρχονται μέρες και λυγίζεις αντλείς περισσότερο δύναμη απο της δυνατότητες σου και έρχεται η στιγμή που καταρεεις.. και ξανά σηκώνεσαι και πάλι τα ίδια,  νιώθω οτι ζω έναν φαύλο κύκλο.. θέλω πως και πως να κάνω εξωσωματική! 

Να μας τα λες κοριτσάκι μου εδώ,  για αυτο είμαστε εδώ για να ακούμε η μια την άλλη στην ουσία και εγώ μόνο εσάς εχω που τα μοιράζομαι,  η μαμά απο την μέρα που της το είπα δεν με ξανά ρώτησε τπτ γιατί ξέρω οτι θέλει να το αποβαλω σαν σκέψη και δεν θέλω να της δείχνω οτι στεναχωριέμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

εννοειται!!! πρεπει να αντλουμε δυναμη απο καθε θετικο που μας ερχεται γτ θ τη χρειαστουμε παρακατω!! 

Μακαρι να πανε ολα καλα σε ολες μας και το 2022 να μας γεμισει τις αγκαλιες μας με γερα μωρακια!!!! 🙏🙏🙏

@Κατεριναπαπμου πολυ στεναχωριεμαι με την ψυχολογια σου.😥 ασε κι εγω χαλια ειμαι μεσα μου και δε μπορω να δειξω τπτ ουτε στο σπιτι ουτε σε κανεναν... αντιθετως ξεσηκωνω και τον αντρα μου γτ καταλαβαινεις οτι νιωθει ενοχες που δεν πιανουμε παιδι και στεναχωριεται...

καλα κανεις και ξεσπας για να ξεδωσεις. απλα οοολη αυτη η διαδρομη που ακολουθεις θελει ηρεμια οσο γινεται. πρεπει να εχουμε για παραδειγμα την γνωστη της Ραφαελας που μονο οταν ηρεμησε (κι ενω ειχαν σοβαρο θεμα με το σπερμα!!) καταφερε τη συλληψη.

οργανωσε τα ολα και δρομολογησε τα αλλα πιστευω θα σας ερθει το μωρακι εκει που δεν το περιμενετε!!! ❤️❤️ (γι αυτο κι ο σοφικιτης εκανε το αστειακι με τα βαφτισια!!!! ποσο θεος!!!!!)

Και εγώ αν έχει κάτι ο άντρας μου τελικά και μας δυσκολεύει θα στεναχωρεθει παρά πολύ και εύχομαι και παρακαλώ τον θεό παρά να έχει αυτος κάτι να έχω εγώ το πρόβλημα προτιμώ αλήθεια!! Είναι που είναι φοβιτσιάρης και αλήθεια αγχώνεται εύκολα και τα θέλει όλα στην εν τέλεια δεν θέλω να του φορτωθεί και αυτό το άγχος!!! Προσπάθησε να τον κανεις να μην νιώθει άσχημα και ότι είναι κάτι περαστικό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Μπραβο κοριτσι μου που τα κανονισες ολα! Αρχικα το οτι βρηκες ενα γιατρο που εμπιστευεσαι και με τον οποιο εχετε καλη επικοινωνια ειναι το Α και το Ω!! Δευτερον, εχεις τον ανδρα σου μαζι και θατα καταφερετε μια χαρα.. Να μην στενοχωριεσαι καθολου, να σκεφτεσαι οσο μπορεις τα θετικα της καταστασης και ολα θα σου πανε παρα πολυ καλα😘😘😘 (ελπιζω να μη χρειαστει καν βεβαια)

Μακάρι να μην χρειαστεί για καμία μας κορίτσια, δεν θέλω να μου χαϊδεύουν τα αφτιά οι γιατροί,  θέλω νσ βρουν το πρόβλημα μου.. εκεί τρελαίνομαι, αν ήξερα το πρόβλημα τουλάχιστον θα ήταν καλύτερα.. ολοι μου λενε θα μείνεις έγκυος.. θυμάσαι μου κορίτσι μου στις τελευταίες εξετάσεις ποσα σπερματοζωάρια είχε ο άντρας σου? Γιατί η πρώτη η ερώτηση που μου έκανε ο γιατρός ηταν αν τα  σπερματοζωάρια ηταν κατω απο 5εκ. Στο λέω σαν πληροφορία.. 

Μακάρι ολοι οι γιατροί να είναι αχρείαστοι για ολες μας !!💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Και εγώ αν έχει κάτι ο άντρας μου τελικά και μας δυσκολεύει θα στεναχωρεθει παρά πολύ και εύχομαι και παρακαλώ τον θεό παρά να έχει αυτος κάτι να έχω εγώ το πρόβλημα προτιμώ αλήθεια!! Είναι που είναι φοβιτσιάρης και αλήθεια αγχώνεται εύκολα και τα θέλει όλα στην εν τέλεια δεν θέλω να του φορτωθεί και αυτό το άγχος!!! Προσπάθησε να τον κανεις να μην νιώθει άσχημα και ότι είναι κάτι περαστικό!! 

Να θυμάσαι πως το πρόβλημα του άντρα αντιμετωπίζεται πιο εύκολα, αλλα αν αυτό σε κανει να νιώθεις καλύτερα.. Εσύ ξέρεις κοριτσάκι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Γιατί να κλαις ;;; Να είσαι θετική και δυνατή!!! Δυνατή είσαι! Όποτε να είσαι θετική και όλα θα εξελιχθούν οπως τα θέλετε !! 

Αυτοί που φαίνονται δυνατοί, απο την δύναμη που καταβάλλουν για να είναι δυνατοί λυγίζουν,  έτσι πιστεύω.. απλά κουράστηκα κορίτσι μου αλήθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αυτοί που φαίνονται δυνατοί, απο την δύναμη που καταβάλλουν για να είναι δυνατοί λυγίζουν,  έτσι πιστεύω.. απλά κουράστηκα κορίτσι μου αλήθεια!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα εχεις δίκιο και εγώ έχει ώρες ώρες κλαίω μέσα στο αυτοκίνητο πριν πάω σπίτι γιατί ο άντρας μου με καταλαβαίνει!! Όταν κλαίμε είναι σαν να βγαίνει κάτι από μέσα και ξανά γεμίζουν οι μπαταρίες!! 
 

Ο άντρας μου έχει θέμα με το άγχος το οποίο δημιουργήθηκε εδώ και λίγο καιρό και παίρνει αγωγή και γι αυτό δεν θέλω να μας προκύψει πρόβλημα σε αυτόν ή να οφείλεται το πρόβλημα στην αγωγή που παίρνει γιατί αλήθεια δεν ξέρω πως θα το πάρει θα νιώθει πολύ άσχημα τον ξέρω είναι σαν να τον βλέπω 

Αλλά συνήθως αυτό που φοβόμαστε αυτό συμβαίνει και δεν θέλω να το σκέφτομαι σαν σενάριο! Το ξέρω ότι φτιάχνεται απλά είναι η ψυχολογία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αυτοί που φαίνονται δυνατοί, απο την δύναμη που καταβάλλουν για να είναι δυνατοί λυγίζουν,  έτσι πιστεύω.. απλά κουράστηκα κορίτσι μου αλήθεια!

Πολύ σωστό αυτό που λες.... ένα παράδειγμα από τον εαυτό μου, όταν ήταν ενός ο μεγάλος μου είχαμε ένα ατυχηματάκι, φύγαμε νοσοκομείο γιατρούς, όλοι από πάνω μας, γιαγιάδες παππούδες να λένε ωχ Παναγία μου κ να κρατάνε το κεφάλι τους, εγώ.... βράχος!!!! Όταν ηρεμήσαμε κ επιστρέψαμε σπίτι, αφού κοίμησα το μωρό μου κ το έβαλα στο κρεβάτι με τους επιδέσμους, έμεινα μόνη κ έκλαιγα δύο ώρες ασταμάτητα! Την επόμενη μέρα το πρωί σηκώθηκα κ έκανα τον καραγκιόζη ξανά για να γελάει το παιδάκι μου. Για εμένα αυτές οι δύο ώρες ήταν ψυχοθεραπεία..... Θέλω να πω, πως στεκόμαστε δυνατές όταν το απαιτεί η στιγμή, αντιμετωπίζουμε ότι μας φέρει η ζωή γιατί έτσι πρέπει, για να μας βλέπουν κ οι άλλοι κ να παίρνουν δύναμη από εμάς, αλλά είναι λογικό να θέλουμε τον χρόνο μας να λυγίσουμε, το έχουμε ανάγκη για να φορτίσουμε μπαταρίες κ να επιμείνουμε στο στόχο ότι θα βγούμε νικητές!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα εχεις δίκιο και εγώ έχει ώρες ώρες κλαίω μέσα στο αυτοκίνητο πριν πάω σπίτι γιατί ο άντρας μου με καταλαβαίνει!! Όταν κλαίμε είναι σαν να βγαίνει κάτι από μέσα και ξανά γεμίζουν οι μπαταρίες!! 
 

Ο άντρας μου έχει θέμα με το άγχος το οποίο δημιουργήθηκε εδώ και λίγο καιρό και παίρνει αγωγή και γι αυτό δεν θέλω να μας προκύψει πρόβλημα σε αυτόν ή να οφείλεται το πρόβλημα στην αγωγή που παίρνει γιατί αλήθεια δεν ξέρω πως θα το πάρει θα νιώθει πολύ άσχημα τον ξέρω είναι σαν να τον βλέπω 

 

κοριτσια μου δεν ξερω αν ειστε υπερ της ψυχαναλυσης και της ψυχοθεραπειας. εγω εκανα 2 χρονια και με βοηθησε πολυ να βγω απο καποια κουτακια που ειχα στο κεφαλι. προσωπικα παρομοιαζω την ψυχολογο μου με οφθαλμιατρο!!! 😆 της λεω ηρθα και μου εβαλες γυαλια και βλεπω αλλιως τα πραγματα... με ξεκλειδωσε.. εχω σταματησει περιπου ενα 6μηνο και σκεφτομαι να ξαναξεκινησω. νομιζω αυτο θα με βοηθησει να εκτονωθω..

και η γυμναστικη να ξεφυγει το μυαλο μου!! να χαλαρωσω σωματικα και νοερα να ασχολουμαι με αλλες δραστηριοτητες..

κατι τετοιο πρεπει να βρει η καθεμια μας που να "δουλευει" στην ψυχολογια της και να το κανουμε.. δε γινεται να μαζευουμε τοσο στρες καθημερινα. μονο κακο κανουμε στον εαυτο μας με τοσο αγχος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα εχεις δίκιο και εγώ έχει ώρες ώρες κλαίω μέσα στο αυτοκίνητο πριν πάω σπίτι γιατί ο άντρας μου με καταλαβαίνει!! Όταν κλαίμε είναι σαν να βγαίνει κάτι από μέσα και ξανά γεμίζουν οι μπαταρίες!! 
 

Ο άντρας μου έχει θέμα με το άγχος το οποίο δημιουργήθηκε εδώ και λίγο καιρό και παίρνει αγωγή και γι αυτό δεν θέλω να μας προκύψει πρόβλημα σε αυτόν ή να οφείλεται το πρόβλημα στην αγωγή που παίρνει γιατί αλήθεια δεν ξέρω πως θα το πάρει θα νιώθει πολύ άσχημα τον ξέρω είναι σαν να τον βλέπω 

 

αχ ποσο δικιο εχεις κοριτσι με το κλαμα.... ειναι το θαυμα της φυσης το κλαμα. ενω νιωθουμε οτι λυγιζουμε εκεινη την ωρα, λες και βγαινει ολη η δυναμη που εχουμε μεσα μας...

οσο για τον αντρα σου καταλαβαινω τι λες. ευχομαι απλα να μην φταιει η αγωγη γτ την χρειαζεται για τη διαχειριση αγχους.. με την περιοδο τι εγινε;;;; ηρθε τλκ η οχι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσια μου δεν ξερω αν ειστε υπερ της ψυχαναλυσης και της ψυχοθεραπειας. εγω εκανα 2 χρονια και με βοηθησε πολυ να βγω απο καποια κουτακια που ειχα στο κεφαλι. προσωπικα παρομοιαζω την ψυχολογο μου με οφθαλμιατρο!!! 😆 της λεω ηρθα και μου εβαλες γυαλια και βλεπω αλλιως τα πραγματα... με ξεκλειδωσε.. εχω σταματησει περιπου ενα 6μηνο και σκεφτομαι να ξαναξεκινησω. νομιζω αυτο θα με βοηθησει να εκτονωθω..

και η γυμναστικη να ξεφυγει το μυαλο μου!! να χαλαρωσω σωματικα και νοερα να ασχολουμαι με αλλες δραστηριοτητες..

κατι τετοιο πρεπει να βρει η καθεμια μας που να "δουλευει" στην ψυχολογια της και να το κανουμε.. δε γινεται να μαζευουμε τοσο στρες καθημερινα. μονο κακο κανουμε στον εαυτο μας με τοσο αγχος..

Εγώ ήδη μετά από 1 χρόνο αποχή λόγο κοβιντ αρχισα πάλι το personal μου 3 φορες την εβδομάδα και 1 φορά πάω τενις! Είναι αυτό που λες βγάζεις την ένταση δεν με νοιάζει τόσο για το σώμα μου όσο για την ψυχική μου υγεία!! και ευτυχως έπεισα και τον άντρα μου και άρχισε και αυτος μετά από τόσο καιρό γυμναστική πρέπει να βγάζουμε την ένταση από μέσα μας!!!
 

Ψυχανάλυση το σκέφτηκα γι εμένα ο άντρας μου πρέπει να πάει αλλά όλο το αναβάλει!! εγώ βέβαια έμαθα πλέον και το διαχειρίζομαι διαβάζω βιβλία ψυχολογίας και έμαθα να βλέπω διαφορετικά την ζωή!! Αλλά άνθρωποι είμαστε ώρες ώρες χάνουμε την υπομονή μας 😂🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Πολύ σωστό αυτό που λες.... ένα παράδειγμα από τον εαυτό μου, όταν ήταν ενός ο μεγάλος μου είχαμε ένα ατυχηματάκι, φύγαμε νοσοκομείο γιατρούς, όλοι από πάνω μας, γιαγιάδες παππούδες να λένε ωχ Παναγία μου κ να κρατάνε το κεφάλι τους, εγώ.... βράχος!!!! Όταν ηρεμήσαμε κ επιστρέψαμε σπίτι, αφού κοίμησα το μωρό μου κ το έβαλα στο κρεβάτι με τους επιδέσμους, έμεινα μόνη κ έκλαιγα δύο ώρες ασταμάτητα! Την επόμενη μέρα το πρωί σηκώθηκα κ έκανα τον καραγκιόζη ξανά για να γελάει το παιδάκι μου. Για εμένα αυτές οι δύο ώρες ήταν ψυχοθεραπεία..... Θέλω να πω, πως στεκόμαστε δυνατές όταν το απαιτεί η στιγμή, αντιμετωπίζουμε ότι μας φέρει η ζωή γιατί έτσι πρέπει, για να μας βλέπουν κ οι άλλοι κ να παίρνουν δύναμη από εμάς, αλλά είναι λογικό να θέλουμε τον χρόνο μας να λυγίσουμε, το έχουμε ανάγκη για να φορτίσουμε μπαταρίες κ να επιμείνουμε στο στόχο ότι θα βγούμε νικητές!!!! 

Ποοοοοσο με αντιπροσωπεύει η στενάχωρη ιστορία σου, σημασία έχει ότι το παιδάκι σου είναι καλά!!! 

Έτσι ακριβώς κορίτσια και με τον πατέρα μου που έχασα τον καραγκιόζη έκανα σε όλους και τώρα το ζορι που περνάω μόνο εγω το ξεφω και εσείς οταν αποφασίσω να το μοιραστώ γιατί ξέρω οτι με καταλαβαίνετε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

αχ ποσο δικιο εχεις κοριτσι με το κλαμα.... ειναι το θαυμα της φυσης το κλαμα. ενω νιωθουμε οτι λυγιζουμε εκεινη την ωρα, λες και βγαινει ολη η δυναμη που εχουμε μεσα μας...

οσο για τον αντρα σου καταλαβαινω τι λες. ευχομαι απλα να μην φταιει η αγωγη γτ την χρειαζεται για τη διαχειριση αγχους.. με την περιοδο τι εγινε;;;; ηρθε τλκ η οχι;;

Όταν πήγα στον ουρολόγο το συζήτησαν και με ανακούφισε και ξανά γεννήθηκε η ελπίδα μέσα μου! Αλλά αρχισα να την χάνω πάλι κ γι αυτό έκλεισα ραντεβού να πάμε αφήνω ακόμα ένα μήνα ευκαιρία!! Με τον γυναικολόγο θα το συζητήσω τον Δεκέμβρη που θα έχω τεστ παπ! 
 

δεν μου ήρθε ακόμη ( αύριο πρέπει ή μεθαύριο) αλλά έχω αυτό το βάρος ότι έρχεται! Όλη μέρα σήμερα δεν έχω δύναμη νιώθω κουρασμένη θέλω να κοιμηθώ και ένα βάρος στην κοιλια και πίσω στην μέση! Και έξαψη πολλή έξαψη αλλά έχει ζέστη ακόμη…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ ήδη μετά από 1 χρόνο αποχή λόγο κοβιντ αρχισα πάλι το personal μου 3 φορες την εβδομάδα και 1 φορά πάω τενις! Είναι αυτό που λες βγάζεις την ένταση δεν με νοιάζει τόσο για το σώμα μου όσο για την ψυχική μου υγεία!! και ευτυχως έπεισα και τον άντρα μου και άρχισε και αυτος μετά από τόσο καιρό γυμναστική πρέπει να βγάζουμε την ένταση από μέσα μας!!!
 

Ψυχανάλυση το σκέφτηκα γι εμένα ο άντρας μου πρέπει να πάει αλλά όλο το αναβάλει!! εγώ βέβαια έμαθα πλέον και το διαχειρίζομαι διαβάζω βιβλία ψυχολογίας και έμαθα να βλέπω διαφορετικά την ζωή!! Αλλά άνθρωποι είμαστε ώρες ώρες χάνουμε την υπομονή μας 😂🤣

Κατα τη γνωμη μου, για να πας για ψυχαναλυση πρεπει να εισαι ετοιμος 100% να μιλησεις και να "διορθωσεις" καποιους μηχανισμους. αλλιως δε θα γινει δουλεια.

εγω τον ειχα φαει τον αντρα μου να παει αλλα δεν ειναι ετοιμος. οποτε δεν εχει νοημα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα εχεις δίκιο και εγώ έχει ώρες ώρες κλαίω μέσα στο αυτοκίνητο πριν πάω σπίτι γιατί ο άντρας μου με καταλαβαίνει!! Όταν κλαίμε είναι σαν να βγαίνει κάτι από μέσα και ξανά γεμίζουν οι μπαταρίες!! 
 

Ο άντρας μου έχει θέμα με το άγχος το οποίο δημιουργήθηκε εδώ και λίγο καιρό και παίρνει αγωγή και γι αυτό δεν θέλω να μας προκύψει πρόβλημα σε αυτόν ή να οφείλεται το πρόβλημα στην αγωγή που παίρνει γιατί αλήθεια δεν ξέρω πως θα το πάρει θα νιώθει πολύ άσχημα τον ξέρω είναι σαν να τον βλέπω 

Αλλά συνήθως αυτό που φοβόμαστε αυτό συμβαίνει και δεν θέλω να το σκέφτομαι σαν σενάριο! Το ξέρω ότι φτιάχνεται απλά είναι η ψυχολογία!!

Αχ κοριτσάκι μου έχεις απόλυτο δίκιο τότε που δεν θέλεις να του φορτώσεις τέτοια ευθύνη, απο τη στιγμή που είναι έτσι ο χαρακτήρας του,  πρέπει να τον στηρίξεις αλλά να κοιτάς και τον εαυτό σου μην χάσεις εσένα και κουραστείς στο τέλος... το καλύτερο είναι να εμπεδώσει πώς οτι και να γίνει θα είσαι δίπλα του και μαζι θα το αντιμετώπιισευ έπειτα δώστου να καταλάβει ότι είναι προτιμότερο το πρόβλημα στον άντρα παρά στην γυναίκα και είμαι σίγουρη στο τέλος θα πει καλύτερα να έχει αυτός το πρόβλημα παρα εσύ 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Πολύ σωστό αυτό που λες.... ένα παράδειγμα από τον εαυτό μου, όταν ήταν ενός ο μεγάλος μου είχαμε ένα ατυχηματάκι, φύγαμε νοσοκομείο γιατρούς, όλοι από πάνω μας, γιαγιάδες παππούδες να λένε ωχ Παναγία μου κ να κρατάνε το κεφάλι τους, εγώ.... βράχος!!!! Όταν ηρεμήσαμε κ επιστρέψαμε σπίτι, αφού κοίμησα το μωρό μου κ το έβαλα στο κρεβάτι με τους επιδέσμους, έμεινα μόνη κ έκλαιγα δύο ώρες ασταμάτητα! Την επόμενη μέρα το πρωί σηκώθηκα κ έκανα τον καραγκιόζη ξανά για να γελάει το παιδάκι μου. Για εμένα αυτές οι δύο ώρες ήταν ψυχοθεραπεία..... Θέλω να πω, πως στεκόμαστε δυνατές όταν το απαιτεί η στιγμή, αντιμετωπίζουμε ότι μας φέρει η ζωή γιατί έτσι πρέπει, για να μας βλέπουν κ οι άλλοι κ να παίρνουν δύναμη από εμάς, αλλά είναι λογικό να θέλουμε τον χρόνο μας να λυγίσουμε, το έχουμε ανάγκη για να φορτίσουμε μπαταρίες κ να επιμείνουμε στο στόχο ότι θα βγούμε νικητές!!!! 

πω πω ανατριχιασα με την ιστορια.. και μονο στη σκεψη οτι οταν γινω μανα, θα συμβει κατι τετοιο και μπηκα μεσα στην ιστορια σας.😥

μετα σκεφτομαι τα δικα μας ατυχηματα με τον αδερφο μου και λεω ποσο χαζα ημασταν. απο παιχνιδι ξεκιναγαμε και καταληγαμε με ραμματα, χτυπημενα κλπ.. και οι γονεις να τρεεεεχουν....

αχ κυκλος ειναι η ζωη!! και περναμε απ ολα τα σταδια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κατα τη γνωμη μου, για να πας για ψυχαναλυση πρεπει να εισαι ετοιμος 100% να μιλησεις και να "διορθωσεις" καποιους μηχανισμους. αλλιως δε θα γινει δουλεια.

εγω τον ειχα φαει τον αντρα μου να παει αλλα δεν ειναι ετοιμος. οποτε δεν εχει νοημα... 

δεν είναι έτοιμος αλλά πρέπει και θέλω πολύ να πάει γιατί θα του βγάλει αυτό που τον φοβίζει αυτό που τον κάνει να νιώθει έτσι και να χρειάζεται την αγωγή! Να φανταστείς τον Αύγουστο είχαμε προγραμματισμένο ταξίδι Νάξο Πάρο και το ακυρώσαμε Κυριακή και Δευτέρα φεύγαμε! Γιατί τον έπιασε αυτό το πράγμα και αν δεν έπαιρνε  την αγωγή του τώρα ούτε Βουδαπέστη θα πηγαίναμε!! Είχαμε 3 εβδομαδες άδεια τον Αύγουστο και οι 2 πέρασαν με κλάματα και σπίτι δεν ήθελα να βγω από το σπίτι και δεν ήθελα να βλέπω κανένα γιατί περνούσαν όλα από το μυαλό μου και το μεγαλύτερο δεν θα γίνω ποτέ μάνα γιατί ελεγα ότι η αγωγή φταίει που ακόμη δεν πέτυχε και ενιωθα άσχημα γιατί τον πίεσα και να τα σταματήσει ενώ έχουμε τώρα άγχη λόγο και του σπιτιού μας που χτίζεται, και τον έπιασε η κρίση πανικού η φοβία να μην είναι με κόσμο κτλ κτλ  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ποοοοοσο με αντιπροσωπεύει η στενάχωρη ιστορία σου, σημασία έχει ότι το παιδάκι σου είναι καλά!!! 

Έτσι ακριβώς κορίτσια και με τον πατέρα μου που έχασα τον καραγκιόζη έκανα σε όλους και τώρα το ζορι που περνάω μόνο εγω το ξεφω και εσείς οταν αποφασίσω να το μοιραστώ γιατί ξέρω οτι με καταλαβαίνετε 

Μου τελείωσαν οι αντιδράσεις πάλι..... εδώ να τα λέμε να βγαίνουν από μέσα μας ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η iriana είπε:

βρε κορίτσι μου θα τρελαθώ!!! σήμερα είμαι σπίτι, και από το πρωί διαβάζω ένα βιβλίο ψυχολογίας για να αντιμετωπίσω κάποιες φοβίες που έχω, και γενικά είμαι σε σκέψεις ότι θα ήθελα να το συζητήσω με κάποιον ειδικό.. κι έρχεσαι εσύ και γράφεις αυτό το μήνυμα! 😳 Στείλε μου αν θες σε μήνυμα σε ποιον ψυχολόγο πήγαινες, και καμία πληροφορία γενικότερα που πιστεύεις θα με βοηθούσε.. Σκέφτομαι ρε γαμώτο ότι το κόστος είναι αρκετά μεγάλο..

σου εστειλα πμ κοριτσι μου.. παντως κρατα οτι η ψυχοθεραπεια (κατα τη γνωμη μου) ειναι μεγαλο δωρο για τον εαυτο μας!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

πω πω ανατριχιασα με την ιστορια.. και μονο στη σκεψη οτι οταν γινω μανα, θα συμβει κατι τετοιο και μπηκα μεσα στην ιστορια σας.😥

μετα σκεφτομαι τα δικα μας ατυχηματα με τον αδερφο μου και λεω ποσο χαζα ημασταν. απο παιχνιδι ξεκιναγαμε και καταληγαμε με ραμματα, χτυπημενα κλπ.. και οι γονεις να τρεεεεχουν....

αχ κυκλος ειναι η ζωη!! και περναμε απ ολα τα σταδια!!!

Είπε μια κοπέλα κάπου πριν μέρες "Ανυπομονώ να δω θετικό τεστ κ ας ξέρω ότι μετά από αυτό θα είμαι αγχωμένη μέχρι να κλείσω τα μάτια μου" ΑΚΡΙΒΏΣ ΑΥΤΟ είναι η μητρότητα, αλλά όλες ανυπομονούμε για αυτο το υπέροχο άγχος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ ήδη μετά από 1 χρόνο αποχή λόγο κοβιντ αρχισα πάλι το personal μου 3 φορες την εβδομάδα και 1 φορά πάω τενις! Είναι αυτό που λες βγάζεις την ένταση δεν με νοιάζει τόσο για το σώμα μου όσο για την ψυχική μου υγεία!! και ευτυχως έπεισα και τον άντρα μου και άρχισε και αυτος μετά από τόσο καιρό γυμναστική πρέπει να βγάζουμε την ένταση από μέσα μας!!!
 

Ψυχανάλυση το σκέφτηκα γι εμένα ο άντρας μου πρέπει να πάει αλλά όλο το αναβάλει!! εγώ βέβαια έμαθα πλέον και το διαχειρίζομαι διαβάζω βιβλία ψυχολογίας και έμαθα να βλέπω διαφορετικά την ζωή!! Αλλά άνθρωποι είμαστε ώρες ώρες χάνουμε την υπομονή μας 😂🤣

Πόσο δίνεις σε personal; Σκέφτομαι κι εγώ να ξεκινήσω αλλά δεν Μ αρέσει το γυμναστήριο, επομένως λέω να ξεκινήσω personal , μήπως μου ταιριάξει καλυτερα! Έχουμε και διάδρομο στο σπίτι...κάτι κάνω εκεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Είπε μια κοπέλα κάπου πριν μέρες "Ανυπομονώ να δω θετικό τεστ κ ας ξέρω ότι μετά από αυτό θα είμαι αγχωμένη μέχρι να κλείσω τα μάτια μου" ΑΚΡΙΒΏΣ ΑΥΤΟ είναι η μητρότητα, αλλά όλες ανυπομονούμε για αυτο το υπέροχο άγχος!!!

Πωπω οντως συμφωνώ ένα άγχος για θετικό τεστ ένα άγχος να πάνε όλα καλά στην κύηση ένα άγχος μετά να μεγαλώσουν ένα άγχος γενικά 😂😂😂😂 αλλά είπαμε εμεις δεν θελουμε παιδί τι μαζόχες είμαστε να είμαστε μέσα στο άγχος;;;; 😂😂😂

 

Συγκινήθηκα παρά πολύ με την ιστορία σου!! Έτσι πρέπει να είμαστε δυνατές για κάποιους άλλους που δεν μπορούν να είναι και ας κλαίμε εμεις μέσα μας και όποτε είμαστε μόνες μας!! Αντλούμε δύναμη  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Α ωραια Ευχαριστω κορίτσι μου! Θα δω κ εγω τι θα μου πει η γυναικολόγος μ την Δευτέρα! 
    • Κορίτσια μου μόλις βγήκα απ' το ραντεβού της αυχενικής!! ΟΛΑ ΚΑΛΑ ❤️ Το μωράκι βέβαια αυτή τη φορά κοιμόταν του καλού καιρού που λέμε 😂 😂 😂 😂 εννοειται @Kiddo εκεί εσένα σκέφτηκα, μου φύγε ο γελωτας, και λέω Παναγιά μου πες ότι απλά κοιμάται το μωρουλι μου 🙏🙏🙏 μου λέει ο εμβρυολογος γιατί δεν έφαγες κάνα γλυκό 30' πριν; Του λέω δε μου το ανεφερε κανείς όταν ρώτησα για προετοιμασία 🙄  Ε τελικά μου κουνούσε την κοιλιά με τον υπέρηχο, Μ έβαλε να κουνηθώ πάνω κάτω μπας και ξυπνήσει 😂😂 τελικά μας έκανε τη χάρη αλλά είχε σίγουρα τα νεύρα του και δεν γυρνούσε να δούνε όλες τις πλευρές. Ε κουτσά στραβά όμως ο γιατρός τα κατάφερε να δει αυτά που ήθελε, όλα μας είπε είναι φυσιολογικά, ακόμα και για τρισωμιες βγήκαν η 13 και 18, πιθανοτητες 1 στις 20000 και για σύνδρομο ντάουν 1 στις 10000.  Φύλο ούτε καν, το μωρό σου λεει εμ ξυπνήσατε εμ θέλετε και να σας κάνω νάζια;;; 🤣🤣🤣🤣 Δε μπορώ να πω, ο γιατρό προσπάθησε να το κάνει κουνηθεί μπας και έχουμε εικόνα ανάμεσα στα πόδια αλλά δεν ψήθηκε 😅 Τέλος πάντων, τα βρήκε όλα φυσιολογικά αυτό έχει σημασία εννοείται ❤️ μετά μας εξήγησε τις επιλογές μας για ΝΙΠΤ και αμνιοπαρακέντηση αν θέλουμε, αλλά ο ίδιος δε το κρίνει απαραίτητο. Αν το αποφασίσουμε πρότεινε το πιο βασικό πακέτο ΝΙΠΤ αλλά κορίτσια νομίζω είναι ανώφελο με τέτοια ποσοστά κι επιπλέον η ασφάλεια δε το καλύπτει εδώ. Είναι στα 370€ για τρισωμιες 13,18,21 + 30€ για φύλο προαιρετικά. Τώρα ρωτάω τις φίλες μου και τις κουνιάδες μου τι πιστεύουν κι αυτές και μέχρι στιγμής μου λένε ότι οι τιμές μας είναι σούπερ και δε θα έκαναν.  Αυτά από εμάς 😍  Αααα καλέ και ΠΗΤ έχω μαζί με @Kate1992 8/01/2025!!! Ε χέρι - χέρι απ' την αρχή πάμε βρε κορίτσι ❤️❤️❤️
    • Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας θα δω τι θα κάνω ίσως την παρω τηλ την Τετάρτη να τα στείλω να δει 
    • 2 φιλες μου π είχανε πάρει τις βόλεψε πολύ η φωλιά, εγώ τότε είχα πολλά έξοδα κ ζούσαμε σε ένα μικρό διαμέρισμα κ δεν είχαμε πολύ χώρο όποτε βολεύτηκα με το πορτ μπεμπέ κοιμόταν εκεί  για αυτό τώρα σκέφτομαι για την φωλιά αν κ μου είπανε να πάρω κάποια τύπου 40-50 ευρώ δε χρειάζεται κάτι ακριβό… καροτσι εννοώ κανονικό με 4 τροχούς γιατί ο δικός μου κοιμάται κιολας στο καρότσι αν πάμε κάπου όποτε ψάχνω κάποιο καλό… γιατί τώρα το άλλο μας καρότσι θα πάει στην μικρή… αυτό π λες έχουμε μας πήρανε δώρο οι νονοί του τον πάμε βόλτα κ σου αρέσει π είναι σαν ποδήλατο λες;    κρεβάτι θα του πάρω χαμηλό ναι από ικεα δε δινω πολλά λεφτά γιατί μετά από λίγα χρόνια θα ξανά αλλάξουμε κ τότε ναι να πάρω κάτι πιο ακριβό 
    • αχ κορίτσι μου, διαβάζω το μήνυμά σου και η καρδιά μου πονάει. Πρόσφατα βίωσα αποβολή στην αρχή της εγκυμοσύνης δεν μπορώ καν να φανταστώ πώς είναι να χάνεις το μωρό σου στις 35 εβδομάδες.  Είναι τόσο λογικό όλο αυτό που νιώθεις.. πάρε το χρόνο σου κάνε ό,τι καλύτερο μπορείς για την ψυχική σου ηρεμία και φυσικά είναι παρήγορο το ότι έχεις ήδη ένα κοριτσάκι αλλά σε καμία περίπτωση δεν αντικαθιστά το μωρό που έφυγε, το καταλαβαίνω. Ο πόνος θα μαλακώσει κάποια στιγμή, θέλει χρόνο, και είναι εντάξει να σου δώσεις αυτό τον χρόνο ενώ ταυτόχρονα φροντίζεις το παιδί σου. Τι σου είπαν οι γιατροί, γιατί μπορεί να έγινε αυτό; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...