Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Οκτώβρης κυλά και όλο ρούχα φορά 💃 μακρυά και χοντρά ... να καλύψει τις κοιλίτσες που θα μεγαλώσουν με καραμελιτσες 🤰🤰🤰


Mimi26

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!! μπηκα στο λυμπεροπουλο και εχουν ανεβασει ενα αρχειο και δεν ανοιγει....

ΤΡΕΜΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

Να έκανες ένα τηλ?

Πηγές για τις εξετάσεις σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

τι να σου πω... δειτε πρωτα τι γινεται με το σπερμα και μετα αποφασιζεις... εχω κι εγω την εντυπωση οτι για σπερματεγχυση πας με αριστο σπερμα... αλλα τα κοριτσια σιγουρα ξερουν καλυτερα απο εμενα...

ασε την επιτροπη μεχρι στιγμης για τον ιανουαριο και το ακυρωνεις πιο μετα... σκεφτειτε το μεχρι τελη του μηνα.. ισως και το νοεμβριο.. κι αν δεις οτι δεν τη χρειαζεστε και εχετε αλλες επιλογες, τοτε ακυρωσε την..😉

Ναι πρώτα θα περιμένω τα αποτελέσματα από το σπέρμα. Μου το είπε και ο γιατρός. Αν ειναι χαλια δεν θα προχωρήσω σε κάτι. Μόνο σε θεραπεία και θα ακυρώσω την επιτροπή. Αν είναι μέτριο προς καλό, θα δοκιμάσω μια σπερματέγχυση  

 

Απλά μας είπε χθες ο γιατρός ότι θα μας κόψει η επιτροπή με αυτές τις εξετάσεις. Αν λέει δουν μέτριο σπέρμα και τις δικές μου που δεν έχουν κάτι θα μας κόψουν.  Θα Πρέπει να δουν λέει κάποια προσπαθεια σπερματεγχυσης. Με τις συγκεκριμένες εξετάσεις λεει. Πφφφ δεν ξέρω

Σε περνάνε με θέματα σε σάλπιγγες ή πολύ κακό σπέρμα. Αν είναι μέτριο και η γυναίκα σε εξετάσεις καλή, θέλουν να έχεις προσπαθήσει κάποια υποβοηθουμενη πριν την εξωσωματικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Από ότι μου έχουν πει.... Και έχω διαβάσει. Παίρνουν πολύ ποσότητα σε συγκέντρωση σπέρματος ανά ένα μιλιγκραμ και βάζουν και ένα ειδικό υγρό που τα βοηθάει στο κολύμπι οποτε και στην κινητικότητα. Λένε ότι ενδεικνεται όταν είναι λιγο αδυναμο. Γιατι αν είναι δυνατό κάτι άλλο συμβαίνει που δεν γίνεται η σύλληψη.  Στην Ουσία λέει το βάζει με καθετήρα μέσα στην μητρα και μετά είναι διπλα στις σάλπιγγες, του γλυτώνει τις δύσκολες διαδρομές του τραχηλου κτλ

Υπάρχει μια επεξεργασία στο σπέρμα οχι στην ποσότητα -αυτή δεν μπορεί να αυξηθεί είναι αυτή που παράγει ο άντρας.

Επεξεργασία στην κινητικότητα υπάρχει αλλά όχι κάτι τρελλό και ναι λόγω του καθετήρα κάνει την μισή διαδρομή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Μας ειπαν μεσημερι οποτε ισως  γι αυτο βγαζει μνμ λαθους....

Αχ ρε συ. Τρέμω και εγώ τώρα. Χάχα πάρε ένα τηλ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Μας ειπαν μεσημερι οποτε ισως  γι αυτο βγαζει μνμ λαθους....

Άντε περιμένουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

Να έκανες ένα τηλ?

Πηγές για τις εξετάσεις σου?

Πηγα ναι.. ξεμπερδεψα αμεσως δεν ειχε κοσμο...

σκεφτομαι μη γινω ρεζιλι γτ ειπαν μεσημερι....

επισης περναει μια σκεψη να τις ανοιξω οταν ερθει ο αντρας μου να τις δουμε μαζι.. αλλα δεν ξερ αν θα αντεξω μεχρι τις 2μιση-3!!

ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η BlackCat είπε:

Υπάρχει μια επεξεργασία στο σπέρμα οχι στην ποσότητα -αυτή δεν μπορεί να αυξηθεί είναι αυτή που παράγει ο άντρας.

Επεξεργασία στην κινητικότητα υπάρχει αλλά όχι κάτι τρελλό και ναι λόγω του καθετήρα κάνει την μισή διαδρομή.

Ναι στην κινητικότητα. Απλά μου είπαν ότι παίρνουν σπέρμα του άντρα  και το βάζουν στη σύριγγα οπότε έχει πολύ ποσότητα συγκέντρωσης ανά ml

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Άντε περιμένουμε 

Δεν ανοιγει.. λεει error μπλα μπλα.....

"

Error
 
 
Failed to load PDF document."
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η iriana είπε:

καλά ανοιξέ τες εσύ πρώτα και μετά κάνε την εκπληκτη με τον αντρα σου... οτι ταχα δεν τις εχεις δει!

ΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ! οχι το λεω για τη στηριξη.. να ειμαστε μαζι....

βεβαια εχω παρεα εσας!!!!! ξερω ποσο συμπασχετε!!!❤️

μαζι θα κλαψουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Τέλεια κορίτσι μου. Ας μαζεύω πληροφορίες να προχωράω

Έχω μπερδευτεί τόσο πολύ γενικά. Νιώθω ότι πάλι ξεκινάμε από το μηδέν

Έχω επιτροπή 13 Γενάρη και έλεγα μήπως το ακυρώσω. Μήπως κλείσω επιτροπή σπερματεγχυσης πρώτα

Μην ακυρώσεις το ραντεβού σου, τι εννοείς να κλεισεις επιτροπή για σπερματέγχυση ?

Ίδια είναι η επιτροπή είτε πας για σπερματέγχυση είτε πας για εξωσωματική.

Κάντε τις εξετάσεις σας μέχρι τότε και αν 12 Ιανουαρίου δεν συντρέχουν λόγοι να περάσεις επιτροπή τότε ακύρωσε το.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η BlackCat είπε:

Μην ακυρώσεις το ραντεβού σου, τι εννοείς να κλεισεις επιτροπή για σπερματέγχυση ?

Ίδια είναι η επιτροπή είτε πας για σπερματέγχυση είτε πας για εξωσωματική.

Κάντε τις εξετάσεις σας μέχρι τότε και αν 12 Ιανουαρίου δεν συντρέχουν λόγοι να περάσεις επιτροπή τότε ακύρωσε το.

 

Ααα δεν χρειάζεται δηλαδή να τους πω ότι το ραντεβού μου είναι για εξωσωματική; αλλά θέλω να το κάνω για σπερματέγχυση; απλά τους πάω τα χαρτιά;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Πηγα ναι.. ξεμπερδεψα αμεσως δεν ειχε κοσμο...

σκεφτομαι μη γινω ρεζιλι γτ ειπαν μεσημερι....

επισης περναει μια σκεψη να τις ανοιξω οταν ερθει ο αντρας μου να τις δουμε μαζι.. αλλα δεν ξερ αν θα αντεξω μεχρι τις 2μιση-3!!

ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σιγά μην αντέξεις βρε 😆😆😆 κ με το δίκιο σου βέβαια!!!! Εγώ θα έπαιρνα πάντως.... από τη στιγμή που ανέβηκε κάτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

πηρα τηλ!!! ειναι ετοιμα. θα ξαναφορτωσουν το αρχειο!!!

Θέλω να ετοιμαστώ για δουλεια και δεν μπορώ. Περιμένω τα νέα σου χαχαχαχ

Δεν πειράζει ας αργήσω .,χαχααχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όγκος 1,3 ml [ Τ.Α. ≥ 1.5 ml ]

Συγκέντρωση σπερματοζωαρίων 87.000.000 /ml [ Τ.Α. ≥ 15 εκ / ml ]

Συνολικός αριθμός σπερματοζωαρίων 113.100.000 /εκσπερμάτιση [ Τ.Α. ≥ 39 εκ / εκσ ]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babyblue94 είπε:

Ααα δεν χρειάζεται δηλαδή να τους πω ότι το ραντεβού μου είναι για εξωσωματική; αλλά θέλω να το κάνω για σπερματέγχυση; απλά τους πάω τα χαρτιά;

 

Αν έχεις κλείσει το ραντεβού ήδη δεν χρειάζεται τώρα να πεις κάτι.

Θα συγκεντρώσεις τα δικαιολογητικά που απαιτούνται και εκεί θα πάρεις την ε΄γκριση και τις μονάδες φαρμάκων που θα σου εγκρίνουν .Απο εκεί και πέρα πως θα τις χρησιμοποίησετε είναι άλλη απόφαση που θα την πάρετε με τους γιατρούς.

Μέτριο σπέρμα με κιρσοκοίλη πχ μια χαρά περνάει στην επιτροπή.

Επίσης ΣΠΩ με διαγνώσεις κλπ & μέτριο σπέρμα πάλι περνάνε.

Εγώ πέρασα με με΄τριο σπέρμα μετά βέβαια από επέμβαση κιρσοκοίλης.

Στην πρώτη σπερματέγχυση στα 35 το σπέρμα από κινητικότητα 8% στην επεξεργασία έφτασε 15%

Ε δεν υπήρχε περίπτωση να πετύχω αλλά στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

εχω ταραχη.. τρεμω.. σας τα στελνω αν ξερετε.. δε μπορω να!!! καταλαβω γτ εχει πολλα στοιχεια

Τώρα το είδα...ρε κορίτσι μου πολύ καλά φαίνονται !!! Το Τ.Α καταλαβαίνω πως είναι η τιμή αναφοράς είμαι πολύ καλά τα αποτελέσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ                                  60 min       180 min                    T.A.

α. Ταχεία πρόσθια κίνηση                7 %            3 %             ≥ 32 % με πρόσθια κίνηση (κατηγορίες α. + β.)

β. Αργή ή νωθρή πρόσθια κίνηση 25 %           20 %

γ. Επιτόπια κίνηση                           20 %            16 %         ≥ 40 % ολική κινητικότητα (κατηγορίες α. + β. + γ.)

δ. Ακινησία                                         48 %          61 %

Διαβάθμιση κινητικότητας (0-4)     2-3              2         σε χρόνο 60min απο την εκσπερμάτιση

Δείκτης κινητικότητας (0-300)         91

ΖΩΤΙΚΟΤΗΤΑ( % ζώντα )                  67 %          54 %            ≥ 58% ζώντα

ΑΛΛΑ ΚΥΤΤΑΡΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΝΟΣΟΛΟΓΙΑ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ

Στρογγυλά κύτταρα          Λίγα 1-4 κοπ

Συγκόλληση                       Δεν ανευρέθη

Επιθηλιακά Σπάνια          0-1 κοπ

Τύπος συγκόλησης           -

Ερυθρά                               -

MAR                                     -

test IgG %                            -

Βακτήρια / πρωτόζωα        Ουδέν ευρέθη                             [ Τ.Α. < 10% Αρνητικό]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Τώρα το είδα...ρε κορίτσι μου πολύ καλά φαίνονται !!! Το Τ.Α καταλαβαίνω πως είναι η τιμή αναφοράς είμαι πολύ καλά τα αποτελέσματα

το ανα ml ειναι λιγο γτ ειναι κατω απο 1,5 εκ..... καλα τα λεω;;;

ναι το Τ.Α είναι η τιμή αναφοράς

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Αν έχεις κλείσει το ραντεβού ήδη δεν χρειάζεται τώρα να πεις κάτι.

Θα συγκεντρώσεις τα δικαιολογητικά που απαιτούνται και εκεί θα πάρεις την ε΄γκριση και τις μονάδες φαρμάκων που θα σου εγκρίνουν .Απο εκεί και πέρα πως θα τις χρησιμοποίησετε είναι άλλη απόφαση που θα την πάρετε με τους γιατρούς.

Μέτριο σπέρμα με κιρσοκοίλη πχ μια χαρά περνάει στην επιτροπή.

Επίσης ΣΠΩ με διαγνώσεις κλπ & μέτριο σπέρμα πάλι περνάνε.

Εγώ πέρασα με με΄τριο σπέρμα μετά βέβαια από επέμβαση κιρσοκοίλης.

Στην πρώτη σπερματέγχυση στα 35 το σπέρμα από κινητικότητα 8% στην επεξεργασία έφτασε 15%

Ε δεν υπήρχε περίπτωση να πετύχω αλλά στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα.

 

Α καταλαβα... Ωραια 

Εμεις θα πάμε για ένα επαναλλειπτικο να δούμε τι γίνεται από βδομαδα

Αν πάρω αυτό ως έγκυρο κινητικότητα Α+Β μαζί βγάζει 30%  και μας είπε αυτός πρέπει να είναι πάνω από 32% γιαυτό λέει προτείνω σπερματέγχυση. 

Θα πάρουμε τα αποτελέσματα και βλέποντας και κάνοντας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

το ανα ml ειναι λιγο γτ ειναι κατω απο 1,5 εκ..... καλα τα λεω;;;

ναι το Τ.Α είναι η τιμή αναφοράς

 

Την πρώτη ανάρτηση σου την καταλαβαίνω έπειτα στη δεύτερη δεν μπορώ να καταλάβω.. οι μονάδες  μετρήσεις Στην τιμή αναφοράς είμαι ίδιες με τις ευρέθησες τιμές.. Οπότε είναι πολύ καλές.. αν θες την γνώμη μου δείξ'το στα κορίτσια της εξωσωματικής τα ξέρουν καλύτερα η @BlackCat αν μπορεί να μας πει την γνώμη της 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

πηρα τηλ!!! ειναι ετοιμα. θα ξαναφορτωσουν το αρχειο!!!

 

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Όγκος 1,3 ml [ Τ.Α. ≥ 1.5 ml ]

Συγκέντρωση σπερματοζωαρίων 87.000.000 /ml [ Τ.Α. ≥ 15 εκ / ml ]

Συνολικός αριθμός σπερματοζωαρίων 113.100.000 /εκσπερμάτιση [ Τ.Α. ≥ 39 εκ / εκσ ]

Τα αποτελεσματα οσον αφορα τον αριθμο μου φαινονται τελεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  💗💗😃😃😃Οσον αφορα αριθμο για τον ογκο υπολοιπα με κινητικοτητα κλπ δεν ξερω τιποτα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...