Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσύνη μετά από αποξεση


Nandia-

Recommended Posts

 

Καλημέρα κορίτσια..  τον περασμένο Μάιο είχα μια αποβολή και χρειάστηκε να κάνω αποξεση.. αυτός είναι ο πρώτος μήνας που ξεκίνησα προσπάθεια.. εχω ακούσει ότι μένεις πιο εύκολα μετά από αποξεση.. από δική σας εμπειρία ισχύει αυτο; ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 90
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nandia- είπε:
 

Καλημέρα κορίτσια..  τον περασμένο Μάιο είχα μια αποβολή και χρειάστηκε να κάνω αποξεση.. αυτός είναι ο πρώτος μήνας που ξεκίνησα προσπάθεια.. εχω ακούσει ότι μένεις πιο εύκολα μετά από αποξεση.. από δική σας εμπειρία ισχύει αυτο; ευχαριστώ 

Καλησπέρα κορίτσι, έτσι λένε αλλά δε ξέρω κατά πόσο μένεις και από τον πρώτο μήνα. Και εγώ είχα αποβολή το Μάιο μας έδωσε το οκ στην προηγούμενη περίοδο καναμε προσπάθειες με τεστ ωορηξιας κιολας και τίποτα μου ηρθε κανονικά. Συνεχίζουμε....και εγω εκανα αποξεση και υστεροσκόπηση.

Ελπίζω σύντομα να έχουμε τα θετικά τεστακια 😊😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι, έτσι λένε αλλά δε ξέρω κατά πόσο μένεις και από τον πρώτο μήνα. Και εγώ είχα αποβολή το Μάιο μας έδωσε το οκ στην προηγούμενη περίοδο καναμε προσπάθειες με τεστ ωορηξιας κιολας και τίποτα μου ηρθε κανονικά. Συνεχίζουμε....και εγω εκανα αποξεση και υστεροσκόπηση.

Ελπίζω σύντομα να έχουμε τα θετικά τεστακια 😊😇

Μακάρι.. εγω περιμένω Κυριακή ή Δευτέρα να αδιαθετησω αλλά νοιώθω σαν να εχω ένα κουβαρακι στην αριστερή πλευρά χαμηλά.. τώρα αν τελικά μου έρθει πάμε για τον επόμενο μήνα..  εγω μόνο αποξεση έκανα.. η περίοδος μου ήταν όπως πριν τον περασμένο μήνα.. χρειάστηκε το σώμα μου το 3 μήνο για να ηρεμήσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Μακάρι.. εγω περιμένω Κυριακή ή Δευτέρα να αδιαθετησω αλλά νοιώθω σαν να εχω ένα κουβαρακι στην αριστερή πλευρά χαμηλά.. τώρα αν τελικά μου έρθει πάμε για τον επόμενο μήνα..  εγω μόνο αποξεση έκανα.. η περίοδος μου ήταν όπως πριν τον περασμένο μήνα.. χρειάστηκε το σώμα μου το 3 μήνο για να ηρεμήσει. 

Ελπίζω να έχεις ευχάριστα νέα και να δεις το θετικό τεστακι. Έχεις μια μικρή αναμονή και θα μάθεις. Αχ μακάρι να μας έρθει σύντομα. Αυτοί οι 3 μήνες μου φάνηκαν ότι δεν περνούσαν με τίποτα. Σίγουρα χρειάζεται  2 3 κύκλους ανάλογα οποτε πιστεύω από εδω και πέρα θα είμαστε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου έτσι λένε ότι μετά από απόξεση είμαστε πιο έτοιμες! Εμένα βέβαια μου άργησε καθώς έχουμε θέμα με το σπέρμα και μετά τη φυσική σύλληψη που όμως έχασα, έμεινα ξανα μετά από ένα έτος περίπου, με εξωσωματική αυτή τη φορά άσχετα που πάλι δεν ολοκληρώθηκε η κύηση. Σας εύχομαι εσα΄ς σύντομα να έχετε τα ωραιότερα νέα και να μη φοβάστε τίποτα!!! Εγώ αντί να μετράω μέρες πια για να γεννήσω καθώς Νοέμβρη θα ήταν η στιγμή αυτή, είμαι ξανά στην προσπάθεια. 17/4/21 έκανα την 2η μου απόξεση, που θα πάει; κάποια στιγμή θα μπω σε μαιευτήριο για πιο ευχάριστα νέα! Σας φιλώ και εδώ είμαστε να μοιραζόμαστε τις ανησυχίες μας!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τελικά αδιαθετησα από την Παρασκευή.. 2 μέρες πιο νωρίς κιολας.. ελπίζω τον επόμενο μήνα να είμαι τυχερή.. προσπαθώ να μην το σκέφτομαι γιατί λένε ότι όσο το σκέφτεσαι δεν έρχεται.. το θέμα είναι ότι σε λίγες μέρες κλείνω 38 χρ και εχω του χρόνου τον Οκτώβριο τον γάμο μου αρα πρέπει Δεκέμβριο να σταματήσω τις προσπάθειες μην συμπέσει η γέννα με τον γάμο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Κορίτσια τελικά αδιαθετησα από την Παρασκευή.. 2 μέρες πιο νωρίς κιολας.. ελπίζω τον επόμενο μήνα να είμαι τυχερή.. προσπαθώ να μην το σκέφτομαι γιατί λένε ότι όσο το σκέφτεσαι δεν έρχεται.. το θέμα είναι ότι σε λίγες μέρες κλείνω 38 χρ και εχω του χρόνου τον Οκτώβριο τον γάμο μου αρα πρέπει Δεκέμβριο να σταματήσω τις προσπάθειες μην συμπέσει η γέννα με τον γάμο 

Καλέ το πολύ πολύ αν συμπέσει μεταφέρετε λίγο πιο πριν τον γάμο..... (λέω τώρα εγώ, έξω από τον χορό)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Κορίτσια τελικά αδιαθετησα από την Παρασκευή.. 2 μέρες πιο νωρίς κιολας.. ελπίζω τον επόμενο μήνα να είμαι τυχερή.. προσπαθώ να μην το σκέφτομαι γιατί λένε ότι όσο το σκέφτεσαι δεν έρχεται.. το θέμα είναι ότι σε λίγες μέρες κλείνω 38 χρ και εχω του χρόνου τον Οκτώβριο τον γάμο μου αρα πρέπει Δεκέμβριο να σταματήσω τις προσπάθειες μην συμπέσει η γέννα με τον γάμο 

Αχ κοριτσι μου σε νιωθω γτ κι εμεις κλεισαμε εκκλησια κ κτημα για 17 Σεπτεμβρη 2022!! Ωστοσο αν ερθει η πολυποθητη συλληψη, θα κανουμε ενα πολιτικο κ το 2023 γαμοβαφτιση!!! 

Προηγειται το παιδι για μενα... Βεβαια ο καθενας εχει αλλες προτεραιοτητες κ σκεψεις..

Να ρωτησω κτ, η περιοδος σου ειχε κανονικη ροη;; Γτ εχει τυχει σε αρκετα κοριτσια του φορουμ να νομιζουν οτι ηρθε η περιοδος νωριτερα κ να ειναι αιμα εμφυτευσης... Ειχαν σαν κανονικη ροη κ μετα κοπηκε ξαφνικα η περιοδος..

Κοριτσι μου ευχομαι να ερθει συντομα θετικη χοριακη και να ολοκληρωθει η ευτυχια σας μ ενα παιδακι!!! 🙏🙏🙏🙏❤️❤️🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω κανονική ροή..  3η μέρα και έχω πολύ λίγο αίμα.. πάντως προσπαθώ να μην αγχωθω η να μην το σκέφτομαι συνέχεια αλλά πως γίνεται αυτό;  ξέρω ότι επηρεάζει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι άκουσα και εγώ αν και δεν έχω εμπειρία σε αυτό το πράγμμα με το καλό σου εύχομαι να ακούσεις τα ευχάριστα νέα πολλυ σύντομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια  εγω έκανα την προηγούμενη εβδομάδα αποξεση ... και λέω ποτε θα περάσουν οι μέρες. Σε εμένα η γυναικολόγος μου έδωσε μόνο ένα μήνα να περιμένω, ίσως γτ δεν ήταν τόσο προχωρημένη εγκυμοσύνη.  Ήμουν από εξωσωματική στην 6 εβδομάδα.  

Να ρωτήσω στις ποσεε μέρες σας ήρθε η πρώτη περίοδος? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αχ κορίτσια  εγω έκανα την προηγούμενη εβδομάδα αποξεση ... και λέω ποτε θα περάσουν οι μέρες. Σε εμένα η γυναικολόγος μου έδωσε μόνο ένα μήνα να περιμένω, ίσως γτ δεν ήταν τόσο προχωρημένη εγκυμοσύνη.  Ήμουν από εξωσωματική στην 6 εβδομάδα.  

Να ρωτήσω στις ποσεε μέρες σας ήρθε η πρώτη περίοδος? 

Εμενα μου ήρθε στις 32 μέρες..  ειμουν 10 βδομάδων αλλά το έμβρυο σταμάτησε να μεγαλώνει στις 8.. μου είπε να περιμένω 3 μήνες για να αρχίσω ξανά προσπάθεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Merry είπε:

Έτσι άκουσα και εγώ αν και δεν έχω εμπειρία σε αυτό το πράγμμα με το καλό σου εύχομαι να ακούσεις τα ευχάριστα νέα πολλυ σύντομα

Σε ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/10/2021 at 7:03 ΜΜ, ο/η Froufro είπε:

Καλέ το πολύ πολύ αν συμπέσει μεταφέρετε λίγο πιο πριν τον γάμο..... (λέω τώρα εγώ, έξω από τον χορό)

Δυστυχως δεν μπορουμε να τον μεταφερουμε αλλη ημερ γιατι εμεις μενουμε κυπρο και οι γονεις του συντροφου μου ελλαδα και μονο συγκεκριμενο διαστημα μπορουν να ερθουν λογω δουλειας και η αληθεια ειναι οτι με αγχωνει αυτο.. δεν μπορω που εχω περιθωρια αλλα οκ αν δεν μεινω τωρα θα ξεκινησω μετα το πασχα και οποτε ερθει.. απ΄λα επειδη την προηγουμενη φορα εμεινα με την πρωτη προσπαθεια περιμενα οτι και τωρα θα εμενα με την πρωτη αφου λενε μενεις πιο ευκολα μετα την αποξεση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αχ κορίτσια  εγω έκανα την προηγούμενη εβδομάδα αποξεση ... και λέω ποτε θα περάσουν οι μέρες. Σε εμένα η γυναικολόγος μου έδωσε μόνο ένα μήνα να περιμένω, ίσως γτ δεν ήταν τόσο προχωρημένη εγκυμοσύνη.  Ήμουν από εξωσωματική στην 6 εβδομάδα.  

Να ρωτήσω στις ποσεε μέρες σας ήρθε η πρώτη περίοδος? 

Ελπιζω η επόμενη φορά να είναι καλύτερη 🙂

Δεν περνάνε με τίποτα το καλό είναι ότι είναι μόνο ένας μήνας οπότε αργά ή γρήγορα θα ερθει. Εμένα μετά την αποξεση 17εβδομαδα απεβαλα μου ηρθε η περίοδος στις 27 ημέρες αλλά κράτησε 10 μέρες και μου είπε να αφήσω 3 με 6 μήνες.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας αγαπημένες μου, λοιπόν στην πρώτη φοράπου απέβαλα που ήμουν 14η εβδομάδα, έκανα να αδιαθετήσω κοντά 40 ήμερο! Τώρα στην 2η που ήταν από εξωσωματική 8η εβδομάδα αδιαθέτησα στις 20 μέρες! Εξαρτάται τον οργανισμό αλλά και το σοκ της ψυχη΄ς αν με ρωτάτε που μπορεί να επιδράσει στο πότε θα έρθει η περιοδος, ε δεν περάσαμε και λίγα!!! Εύχομαι σε όλες σύντομα μόνο καλά νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Ελπιζω η επόμενη φορά να είναι καλύτερη 🙂

Δεν περνάνε με τίποτα το καλό είναι ότι είναι μόνο ένας μήνας οπότε αργά ή γρήγορα θα ερθει. Εμένα μετά την αποξεση 17εβδομαδα απεβαλα μου ηρθε η περίοδος στις 27 ημέρες αλλά κράτησε 10 μέρες και μου είπε να αφήσω 3 με 6 μήνες.

 

Σε ευχαριστώ πολύ  κοπέλα μου. .μου φαίνεται βουνό ο μήνας. Μου είπε πρώτα να αφήσω μια περίοδο (φυσικά δεν ξέρουμε πότε θα έρθει. 4 με 6 εβδομάδες υπολογίζουμε.  Ήμουν στην αρχή της εγκυμοσύνης οπότε νομίζω για αυτό μου είπε 1 μήνα μόνο..  6 μήνες μου είπε για εξωσωματική και ένα σοκ το έπαθα 😕 6 μήνες βουνόοοο αλλά δεν το βάζω κάτω ίσως έτσι γλυτώσω τα λεφτά αν έρθει από μόνο του... 

Να δούμε τι κάνουν οι βιταμίνες.  .🤭🤭🤭🤭 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας αγαπημένες μου, λοιπόν στην πρώτη φοράπου απέβαλα που ήμουν 14η εβδομάδα, έκανα να αδιαθετήσω κοντά 40 ήμερο! Τώρα στην 2η που ήταν από εξωσωματική 8η εβδομάδα αδιαθέτησα στις 20 μέρες! Εξαρτάται τον οργανισμό αλλά και το σοκ της ψυχη΄ς αν με ρωτάτε που μπορεί να επιδράσει στο πότε θα έρθει η περιοδος, ε δεν περάσαμε και λίγα!!! Εύχομαι σε όλες σύντομα μόνο καλά νέα!!!

Αχ κοριτσάκι μου.. ένα ουράνιο τόξο για εσένα..  και μια αγκαλιά από εμένα. 

Σήμερα είδα ουράνιο τόξο είχαμε βροχή και μετά βγήκε ο ήλιος.. να το θυμάσαι αυτό:-* 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αχ κοριτσάκι μου.. ένα ουράνιο τόξο για εσένα..  και μια αγκαλιά από εμένα. 

Σήμερα είδα ουράνιο τόξο είχαμε βροχή και μετά βγήκε ο ήλιος.. να το θυμάσαι αυτό:-* 

Εσύ πως είσαι αγάπη; Κοίτα αυτό το πιστέυω ότι οκ που θα πάει θα έρθει το ουράνιο τόξο! Αφού ήρθε 2 φορές θολό ε την επομενη θα διαρκέσει και θα έχει και ήλιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Εσύ πως είσαι αγάπη; Κοίτα αυτό το πιστέυω ότι οκ που θα πάει θα έρθει το ουράνιο τόξο! Αφού ήρθε 2 φορές θολό ε την επομενη θα διαρκέσει και θα έχει και ήλιο!!!

Νομίζω είναι ακόμα νωρίς για να επανέλθω 100% ακόμα η χοριακη κάνει παρτυ 125 είναι:-/ και κατεβαίνει με πολύ πολύ αργούς ρυθμούς... έχω ακόμα τα συμπτώματα και αυτο είναι που με ταλαιπωρεί πιο πολύ. 

Το μόνο σίγουρο θα έρθει και αυτη τη φορά θα πάνε όλα πολύ πολύ καλύτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Νομίζω είναι ακόμα νωρίς για να επανέλθω 100% ακόμα η χοριακη κάνει παρτυ 125 είναι:-/ και κατεβαίνει με πολύ πολύ αργούς ρυθμούς... έχω ακόμα τα συμπτώματα και αυτο είναι που με ταλαιπωρεί πιο πολύ. 

Το μόνο σίγουρο θα έρθει και αυτη τη φορά θα πάνε όλα πολύ πολύ καλύτερα. 

Παρασκευαιδακι αυτό είναι το πιο δύσκολο κομμάτι 

Θα πέσει η χοριακη κάνε υπομονή και σιγά σιγά θα επανέλθεις 

Σωστα σου είπαν 6 μήνες για διέγερση αν κ είμαι πολύ σίγουρη ότι δεν θα την χρειαστείς 🤞🤞🤞και το ουράνιο τόξο σου θα έρθει πιο γρήγορα!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας αγαπημένες μου, λοιπόν στην πρώτη φοράπου απέβαλα που ήμουν 14η εβδομάδα, έκανα να αδιαθετήσω κοντά 40 ήμερο! Τώρα στην 2η που ήταν από εξωσωματική 8η εβδομάδα αδιαθέτησα στις 20 μέρες! Εξαρτάται τον οργανισμό αλλά και το σοκ της ψυχη΄ς αν με ρωτάτε που μπορεί να επιδράσει στο πότε θα έρθει η περιοδος, ε δεν περάσαμε και λίγα!!! Εύχομαι σε όλες σύντομα μόνο καλά νέα!!!

Μεγάλη αγκαλιά & εσυ ❤️
Σε νιωθω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Παρασκευαιδακι αυτό είναι το πιο δύσκολο κομμάτι 

Θα πέσει η χοριακη κάνε υπομονή και σιγά σιγά θα επανέλθεις 

Σωστα σου είπαν 6 μήνες για διέγερση αν κ είμαι πολύ σίγουρη ότι δεν θα την χρειαστείς 🤞🤞🤞και το ουράνιο τόξο σου θα έρθει πιο γρήγορα!!❤️

Καρδουλωνω... ξέρεις γιατί με το σταγονόμετρο 😍🥰

Σε ευχαριστώ πολύ Black Cat  μου. Περιμένω αύριο να δω πόσο πήγε..  τραγικό να παρακαλάς να πέσει :-(

Μακάρι να μη τη χρειαστώ γιατί μου φαίνεται βουνό το 6 μήνες ⛰⛰⛰⛰🏔🏔🏔🏔🏔🗻🗻🗻 

Απ την άλλη αμα κλείσω ημερομηνίες για εξωσωματική θα κάνω φόκους εκεί και ποιος ξέρει μπορεί να χαλαρώσω.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καρδουλωνω... ξέρεις γιατί με το σταγονόμετρο 😍🥰

Σε ευχαριστώ πολύ Black Cat  μου. Περιμένω αύριο να δω πόσο πήγε..  τραγικό να παρακαλάς να πέσει :-(

Μακάρι να μη τη χρειαστώ γιατί μου φαίνεται βουνό το 6 μήνες ⛰⛰⛰⛰🏔🏔🏔🏔🏔🗻🗻🗻 

Απ την άλλη αμα κλείσω ημερομηνίες για εξωσωματική θα κάνω φόρους εκεί και ποιος ξέρει μπορεί να χαλαρώσω.  

Είναι τραγικό γιατί τη μια στιγμή παρακαλάς να ανεβεί κ την επόμενη παρακαλάς να πέσει να ελευθερωθείς..

Κλείσε τις ημερομηνίες σου κ σκέψου ότι έχεις 6 μήνες να κανείς ότι γουστάρεις 

Να ευχαριστηθείς τον άντρα σου και το παιδάκι σου κ να μην σκέφτεσαι γόνιμες ξε γόνιμες κλπ

Πάρτε τις βιταμίνες σας και όλα θα πάνε καλά , θα δεις!Εισαι νιατο μαρη😉

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Είναι τραγικό γιατί τη μια στιγμή παρακαλάς να ανεβεί κ την επόμενη παρακαλάς να πέσει να ελευθερωθείς..

Κλείσε τις ημερομηνίες σου κ σκέψου ότι έχεις 6 μήνες να κανείς ότι γουστάρεις 

Να ευχαριστηθείς τον άντρα σου και το παιδάκι σου κ να μην σκέφτεσαι γόνιμες ξε γόνιμες κλπ

Πάρτε τις βιταμίνες σας και όλα θα πάνε καλά , θα δεις!Εισαι νιατο μαρη😉

 

Η @kk88 φταίει αλλά θα την φτιάξω εγώ  χαχαχαχαχ

26.10 θα πάμε για να μιλήσουμε πλάνο κτλ και κάτι μου λέει τότε θα κάνει την εμφάνιση της και η περίοδος.  

Καλά τώρα και να θέλω ποιες γόνιμες χαχαχα με βλέπω και μετά τον μήνα να τις χάνω να μην ξέρω πότε είναι.. ερε γλέντια... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...