Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χαμηλή ΑΜΗ και προγεστερόνη


Recommended Posts

Ειχε γραχει μια κοπελα....πως στην Ελλάδα υπαρχουν 2 εμπιστοι εξωσωματικοι...αλλά δεν θυμαμαι ποια κοπελα το ανεφερε...μηπως μπορείτε να με βοηθησετε??? Ξερουμε ποιοι είναι??? 
Ψαχνω γιατρο για την τελευταια μου προσπαθεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η noutelitsa είπε:

Κορίτσια εγώ με ΑΜΗ 4 και FSH 14.6 και προλακτίνη 24,3....την 2 μερα του κύκλου μου στα 44...λέτε να έχω ελπίδες??

Η ΑΜΗ σου είναι σε  pmol να φανταστώ; Παραπάνω γράφεις για ποιους γιατρούς ανέφερε μία κοπέλα. Γνώμη μου πως καλός γιατρός για την καθεμία μας είναι αυτός που θα μας βοηθήσει να κάνουμε παιδάκι. Ελπίδες σίγουρα έχεις, με τον ένα ή τον άλλο τρόπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Η ΑΜΗ σου είναι σε  pmol να φανταστώ; Παραπάνω γράφεις για ποιους γιατρούς ανέφερε μία κοπέλα. Γνώμη μου πως καλός γιατρός για την καθεμία μας είναι αυτός που θα μας βοηθήσει να κάνουμε παιδάκι. Ελπίδες σίγουρα έχεις, με τον ένα ή τον άλλο τρόπο.

Σε ευχαριστώ πολύ Ζέτα!!! Ευχομαι και για σενα τα καλυτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Τελικά αρνητικό αποτέλεσμα με τα σερπαφαρ και την ένεση.....θα αφήσω λίγο το χρόνο γιατί όλο αυτό είναι ψυχοφθόρο......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/9/2021 at 3:57 ΠΜ, ο/η noutelitsa είπε:

Ειχε γραχει μια κοπελα....πως στην Ελλάδα υπαρχουν 2 εμπιστοι εξωσωματικοι...αλλά δεν θυμαμαι ποια κοπελα το ανεφερε...μηπως μπορείτε να με βοηθησετε??? Ξερουμε ποιοι είναι??? 
Ψαχνω γιατρο για την τελευταια μου προσπαθεια...

Κοριτσι μου ειναι 2 κοριτσια εδω μου εχουν προτεινει ενα γιατρο τους στον οποιο τελικα δεν καταφερα να παω γιατι απλα ηταν εκτος γραφειου αλλα ειναι και οι δυο εγκυουλες και μου ειπαν οτι ειναι πολυ καλος. Αν ενδιαφερεσαι, να σου στειλω προσωπικο μηνυμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η eleni15 είπε:

Τελικά αρνητικό αποτέλεσμα με τα σερπαφαρ και την ένεση.....θα αφήσω λίγο το χρόνο γιατί όλο αυτό είναι ψυχοφθόρο......

Καλησπερα Ελενη μου!! Ποσο λυμαμαι που ηταν αρνητικο αυτο το μηνα, καταλαβαινω την απογοητευση σου δεν εχω μπει σε τετοια διαδικασια ακομη με χαπια, οποτε δεν ξερω να σου πω ποσες φορες και ποτε να το κανεις, αυτα  εννοειται θα τα αποφασισεις εσυ με το γυναικολογo σου. 

Προσπαθεις καιρο? Σπερμοδιαγραμμα εχετε κανει ηδη?   Αυτο δεν το θυμαμαι. Αλλα θα σου ελεγα εαν δεν θες να κανεις με σερπαφαρ παλι στο καπακι,  συνεχισε τις προσπαθειες σου κανονικα αυτον τον μηνα κοιταζοντας αν θες και ωορηξια σου ειτε με τεστ ωορηξιας ειτε με το γιατρο σου.  Μπες αν θες και στη συζητηση που εχουμε ολες αυτες που προσπαθουμε να μεινουμε εγκυος '' Σεπτεμβρη....''  για να τα λεμε και απο εκει το επομενο διαστημα αν σου αρεσει. Καλη δυναμη κοριτσι μου αλλα εισαι πολυ νεα ακομη και θα τα καταφερεις σιγουρα να μην ανησυχεις καθολου!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλησπερα Ελενη μου!! Ποσο λυμαμαι που ηταν αρνητικο αυτο το μηνα, καταλαβαινω την απογοητευση σου δεν εχω μπει σε τετοια διαδικασια ακομη με χαπια, οποτε δεν ξερω να σου πω ποσες φορες και ποτε να το κανεις, αυτα  εννοειται θα τα αποφασισεις εσυ με το γυναικολογo σου. 

Προσπαθεις καιρο? Σπερμοδιαγραμμα εχετε κανει ηδη?   Αυτο δεν το θυμαμαι. Αλλα θα σου ελεγα εαν δεν θες να κανεις με σερπαφαρ παλι στο καπακι,  συνεχισε τις προσπαθειες σου κανονικα αυτον τον μηνα κοιταζοντας αν θες και ωορηξια σου ειτε με τεστ ωορηξιας ειτε με το γιατρο σου.  Μπες αν θες και στη συζητηση που εχουμε ολες αυτες που προσπαθουμε να μεινουμε εγκυος '' Σεπτεμβρη....''  για να τα λεμε και απο εκει το επομενο διαστημα αν σου αρεσει. Καλη δυναμη κοριτσι μου αλλα εισαι πολυ νεα ακομη και θα τα καταφερεις σιγουρα να μην ανησυχεις καθολου!❤️

Ποσο σ' ευχαριστώ για τα λόγια συμπαράστασης γιατί όλοι τα έχουμε ανάγκη!!! Σπερματοδιαγραμμα είχαμε κάνει ήταν καλό πήγαμε σε ουρολόγο. Ξέρεις τι γίνεται τώρα αποφάσισα σήμερα στην δεύτερη μέρα του κύκλου να κάνω τις 3 εξετάσεις που δεν μου έβαλε αυτή την μέρα ο γιατρός ο πρώτος. Την οιστραδιόλη ( δεν την έχω κάνει καθόλου), την lch, fch. Την Δευτέρα θα πάω πάλι στο γιατρό και θα του πω αρκετά γιατί μας βάζουν κατευθείαν σε σπερματεχγυση η εξωσωματική χωρίς να γίνονται πολύ βασικές εξετάσεις. Πχ υστεροσαλπιγγογραφια για τυχόν ενδομήτριωση η θρομβοφιλια και χίλια δυο που δεν γνωρίζουμε. Και το κακό είναι ότι στην επαρχία όπου ζω δεν έχουμε πολλές επιλογές σε γιατρούς. 

Σου εύχομαι τα καλύτερα από καρδιάς ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η eleni15 είπε:

Ποσο σ' ευχαριστώ για τα λόγια συμπαράστασης γιατί όλοι τα έχουμε ανάγκη!!! Σπερματοδιαγραμμα είχαμε κάνει ήταν καλό πήγαμε σε ουρολόγο. Ξέρεις τι γίνεται τώρα αποφάσισα σήμερα στην δεύτερη μέρα του κύκλου να κάνω τις 3 εξετάσεις που δεν μου έβαλε αυτή την μέρα ο γιατρός ο πρώτος. Την οιστραδιόλη ( δεν την έχω κάνει καθόλου), την lch, fch. Την Δευτέρα θα πάω πάλι στο γιατρό και θα του πω αρκετά γιατί μας βάζουν κατευθείαν σε σπερματεχγυση η εξωσωματική χωρίς να γίνονται πολύ βασικές εξετάσεις. Πχ υστεροσαλπιγγογραφια για τυχόν ενδομήτριωση η θρομβοφιλια και χίλια δυο που δεν γνωρίζουμε. Και το κακό είναι ότι στην επαρχία όπου ζω δεν έχουμε πολλές επιλογές σε γιατρούς. 

Σου εύχομαι τα καλύτερα από καρδιάς ♥️

Καλημερα Ελενη μου! ❤️Να σε ρωτησω κατι, ποσο καιρο προσπαθουσες πριν πας για σπερματεγχυση κλπ και σκεφτεις για εξωσωματικη κλπ? Συγνωμη αν το εχεις πει ηδη και δεν το εχω συγκρατησει. Εαν ο γιατρος δεν σε ικανοποιει και μπορεις να το υποστηριξεις οικονομικα, πηγαινε για μια δευτερη αποψη σε ενα γιατρο στην Αθηνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/9/2021 at 2:22 ΜΜ, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσι μου ειναι 2 κοριτσια εδω μου εχουν προτεινει ενα γιατρο τους στον οποιο τελικα δεν καταφερα να παω γιατι απλα ηταν εκτος γραφειου αλλα ειναι και οι δυο εγκυουλες και μου ειπαν οτι ειναι πολυ καλος. Αν ενδιαφερεσαι, να σου στειλω προσωπικο μηνυμα!

Σε ευχαριστώ παρα πολύυυυ!!! φυσικά και ενδιαφέρομαι!! Αναμενω το μηνυμά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/9/2021 at 2:22 ΜΜ, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσι μου ειναι 2 κοριτσια εδω μου εχουν προτεινει ενα γιατρο τους στον οποιο τελικα δεν καταφερα να παω γιατι απλα ηταν εκτος γραφειου αλλα ειναι και οι δυο εγκυουλες και μου ειπαν οτι ειναι πολυ καλος. Αν ενδιαφερεσαι, να σου στειλω προσωπικο μηνυμα!

Καλησπέρα κορίτσια.

Καλή δύναμη σε όλες.

Θα μπορούσες να μου πεις και εμένα το όνομα του γιατρού.

Είμαι και εγώ στο ψάξιμο.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
στις On 10/9/2021 at 12:39 ΠΜ, ο/η Nefeliap είπε:

 Τι ;;; Τι εχει δηλαδη η fsh? . η αμη δε λεει τιποτα ..εισαι 33 και πολυ συντομα θα εισαι εγκυος! Εγω με 0,3 αμη κ 17,5 fsh και 42 ετων εκανα διδυμα ..βεβαια με εξωσωματικη..απορω με τον γιατρο που ειχες που δεν ηξερε τα αντισωματα igm k igg του τοξοπλασματος κ χάσατε χρονο.. Προσεξε ποιον γιατρο θα επιλεξεις τωρα κ ολα θα πανε καλά!! Και μην αγχωνεσαι ,δεν υπαρχει λογος..

Nefeli Κ εγώ Αμη 0.1 καιfsh 29.ποιον γιατρό έχεις αν επιτρέπεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eleni Salta είπε:

Nefeli Κ εγώ Αμη 0.1 καιfsh 29.ποιον γιατρό έχεις αν επιτρέπεται;

Καλησπέρα! και εγω εδω!! αμη πιο κατω απο τη δικη σου.. ηλικια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η malntalia είπε:

Καλησπέρα! και εγω εδω!! αμη πιο κατω απο τη δικη σου.. ηλικια?

42.. κοίτα το καλοκαίρι ήταν 0.05 τώρα είναι 0.02 και σαφώς μονό για φυσικούς κύκλους θα πάω .. απλά πήγα στο μεγαλύτερο όνομα της Αθήνας και στο πρώτο μήνα που παρακολουθούσαμε υπέρηχο Κ αιματολογικές (ξέχασαν) να μου πουν για την οτριβελ να την έχω έτοιμη ..με αποτέλεσμα να πέσω σε σκ κ να μην την βρίσκω σε κανένα φαρμακείου σε ακτίνα 100 χιλιόμετρα.τζαμπα έφαγα 3μηνες ..αστα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η eleni Salta είπε:

Nefeli Κ εγώ Αμη 0.1 καιfsh 29.ποιον γιατρό έχεις αν επιτρέπεται;

Στο γενεσις στον Π ντο. η fsh εχει διακυμάνσεις.; Παρε βιταμινες για αρχη κ ξεκινα φυσικους !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Στο γενεσις στον Π ντο. η fsh εχει διακυμάνσεις.; Παρε βιταμινες για αρχη κ ξεκινα φυσικους !!

Παίρνω ήδη lifertil .Σε ευχαριστώ 🥰 έκλεισα για Θεσσαλονίκη embryolab το κύριο χριστ...ιδη..να δω τι θα γίνει.η Αθήνα δεν έκατσε καλά για μένα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Στο γενεσις στον Π ντο. η fsh εχει διακυμάνσεις.; Παρε βιταμινες για αρχη κ ξεκινα φυσικους !!

Η fsh παίζει από 20 μέχρι 30 δυστυχώς 🥺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η eleni Salta είπε:

Παίρνω ήδη lifertil .Σε ευχαριστώ 🥰 έκλεισα για Θεσσαλονίκη embryolab το κύριο χριστ...ιδη..να δω τι θα γίνει.η Αθήνα δεν έκατσε καλά για μένα

Συμφωνω!!Αν ημουν θες νικη μονο σε αυτον θα πηγαινα ! Καλη επιτυχια! Κοπελα με 25 παντως fsh & 0,4 αμη εμεινε εγκυος στον γιατρο μου προσφατα μετα απο 8 μηνες ομως φυσικων..να πανε ολα καλά! Υπομονη κ επιμονη και ολα θα γινουν !  Σιγουρααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...