Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Ναι αυτό λευκοχρυσες έχεις δίκιο. Κι εγώ έτσι νομίζω αλλά όπως είπα και στο κουνελάκι έχω πολύ λευκή επιδερμίδα και νομίζω δένουν νπιο αρμονικά η ασημί αποχρώσεις. Ξέρουμε αν το λευκόχρυσο με το πέρασμα του χρόνου αλλάζει χρώμα;

Κοίτα κι εγώ που έχω πολύ λευκή επιδερμίδα μια χαρά μου φαίνεται στο χέρι μου..αντίθετα στο χέρι του άντρα μου που έχει πιο σταρένια επιδερμίδα εκεί μου χτυπάει πιο άσχημα…τώρα είναι κ το γούστο του καθενός! Δε νομίζω να αλλάζει χρώμα πάντως ο λευκόχρυσος..ανάλογα κ πόσα καράτια πάρεις είναι, χρυσός είναι κ αυτό απλά το χρώμα αλλάζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, τι κάνετε; Πως είναι τα μωράκια σας;; Εγώ έχω ήδη ξεκινήσει να μετράω αντίστροφα μιας κ η 37η εβδομάδα (αν φτάσουμε πρώτα ο Θεός εκεί) θα είναι η καταληκτική μας!! Φυσικά δεν έχω κάνει τπτ,μόνο χαζεύω στο ίντερνετ, κ ακόμη δεν έχουμε προχωρήσει με το καινούργιο σπίτι. Ελπίζω απλώς να προλάβουμε κ να πάνε όλα όπως πρέπει!! Δε θέλω ούτε να σκέφτομαι την πρόωρη γέννα, οπότε ξεκουράζομαι αρκετά κ προσπαθώ να μην αγχώνομαι!! Τα μωράκια δίνουν δυναμικά παρόν σχεδόν όλη τη μέρα κ τη νύχτα!! Κ εγώ από το απόγευμα κ μετά,ειδικά αν έχω κοιμηθεί νιώθω την κοιλιά μου ότι δεν μπορώ να την κουβαλήσω τουλάχιστον κανένα 2ωρο. Το βράδυ δε αν δε με πάρει ο ύπνος αμέσως τρελαίνομαι στην καούρα κ την παλινδρόμηση..αλλά να σας πω κ την αλήθεια, δε με πειράζει κ τόσο όλο αυτό. Μόνο να είναι καλά τα μωράκια με ενδιαφέρει..κ φοβάμαι ότι θα μου λείψει η περίοδος της εγκυμοσύνης όσο τρελό κ αν ακούγεται!!

Καλησπέραα!!

Τι ωραία που είστε καλά κι εσύ κ τα διδυμάκια σου!! 🥰

Κι εγώ κ η μπέμπα καλά είμαστε, ανακατωσούρες κλασικά αλλά κατά τ άλλα όλα καλά…29 εβδ είμαι τώρα, κ ο χρόνος δεν περνάει χαχα🙈💞

Τα ρουχαλάκια κ τα πραγματάκια της κοιτάω κ τρελαίνομαι💕💕💕

Στο καινούργιο σπίτι πότε σκέφτεστε να μετακομίσετε; Κι εμείς θα μετακομίσουμε, αλλά δε ξέρω αν θα το κάνουμε πριν ή μετά τη γέννα, γιατί εκεί που μένουμε τώρα έχω τη μαμά μου, και με βολεύει να την έχω όταν γεννήσω να με βοηθάει…γιατί κ ο άντρας μου δουλεύει κ θα’χω κ τα δύο μωρά μόνη μου αλλιώς..

Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα;

Σας ζηλεύω λίγο εσάς που θα γεννήσετε νωρίτερα😬😬 αλλά εντάξει σίγουρα όσο περισσότερο κάτσουν τόσο το καλύτερο, οπότε προσπαθώ να μην είμαι ανυπόμονη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Χαχαχαχα γλυκάκι μου ανυπομονεις εεεε; Εγώ θα ήθελα να μείνω στην φάση που είμαι τώρα, που ακόμα μπορώ να κάνω ντα πάντα, λίγο ακόμα περνάω καλά μπορώ να πω!!! 😂😂😂

Έχεις δίκιο σε αυτό που λες κι εμείς αυτό συζητούσαμε να πάρουμε τώρα να έχουμε για τον πρώτο καιρό και μετά βλέπουμε... 

Ναιι ανυπομονώ!!!!! Αλλά σκέφτομαι ότι κ να περάσω πάλι τις 40, δε θα κάνω πρόκληση όπως πέρσι…θα το αφήσω να έρθει όποτε θέλει…

Τέλεια που θέλεις να μείνεις έγκυος, αυτό σημαίνει ότι περνάς καλά!! Οπότε μη σκέφτεσαι ούτε τα κιλά που λες πιο κάτω, πέρνα καλά αυτή την περίοδο και τα κιλά της εγκυμοσύνης χάνονται😬😄 Φαντάσου κι εγώ που είχα κ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη φουλ εμετούς κ ανακατωσούρες κ δεν την απόλαυσα να πεις, μετά από λίγους μήνες που γέννησα μου έλειπε η περίοδος της εγκυμοσύνης κ ας ήξερα ότι θα ξαναπεράσω τα ίδια..τώρα μετά από 2 απανωτές κ με τόσους εμετούς έχω κουραστεί λίγο, οπότε θέλω να γεννήσω…αλλά πιστεύω αφού γεννήσω θα μου λείπει πάλι😆☺️🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημέρα όμορφες μου εγκυουλες!!! ❤️🥰🤰

Τι μου κάνετε; Εμείς εχθές το βράδυ κάναμε πάρτυ. 2.30 η ώρα ξύπνησα για την καθιερωμένη τουαλέτα 😂 (κάθε μέρα ίδια ώρα) και η μπεμπα είχε τρελαθεί με κλωτσούσε συνεχώς και δυνατά, αφού κάποια στιγμή αγχώθη μήπως έπαθε κάτι μήπως την ενοχλεί κάτι δεν ξέρω τι την έπιασε. Εμένα όμως μου έφυγε ο ύπνος και ξανακοιμηθηκα στις πεντέμισι, οχτώ ξύπνησα να ετοιμάσω το πρωινο του μεγάλου μπεμπη και τώρα είμαι σαν ζόμπι... Ευτυχώς εχθές ξεστολισα και έκανα και όλες τις δουλειές οπότε σήμερα έχει μόνο μαγείρεμα και ξάπλες. 

Αχ ανέβηκα και στην ζυγαριά πρωί πρωί παναθεμα με τι το ήθελα είμαστε στα +10 😂😂😂 δεν το έχω καταλάβει ρε σεις. Το αστείο είναι ότι τα ρούχα μου ακόμα μου κάνουν δεν μπορώ να το εξηγήσω αυτό.  Το έχω πάρει βέβαια απόφαση ότι είμαι έγκυος 🤰😂 αλλά σκέφτομαι τι θα γινόταν αν δεν πρόσεχα τι τρώω και αν δεν έκανα ασκήσεις καθημερινά 😂😂😂 θεέ μου ούτε να το σκέφτομαι... 

Έχετε αποφάσισε το όνομα; Εμείς θα την πούμε ❤️Μαριάνθη❤️ στην πεθερουλα! 😍❤️🥰💗😘🤩

Πολύ ωραίο το όνομά σας🥰

Εμείς δεν έχουμε αποφασίσει ακόμα! Σίγουρα το ένα θα είναι Δήμητρα, από τη μαμά του άντρα μου που έχει πεθάνει..αλλά θα βγάλουμε κ άλλο ένα, που δεν το έχω αποφασίσει..

Αλήθεια να ρωτήσω τη γνώμη σας, μάλλον είμαι ανάμεσα στο Βαλέρια, Ελισάβετ(Ελίζα) και Έβελυν… Ποιο σας αρέσει πιο πολύ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Lucky39 είπε:

Καλημέρα Dreamer, καλή εβδομάδα! 

Είμαστε καλά και πολύ ζωηρές κι εμείς! Μου έχει τύχει κι εμένα να χορεύει η μικρή μου την ώρα που ξυπνάω για τη βραδινή μου βόλτα στην τουαλέτα αλλά μετά από μισή, άντε μία ώρα ξανακοιμάμαι. Γενικά παρατηρώ ότι έχει κάνει κάπως πιο συγκεκριμένες τις ώρες της. Το πρωί που θα ξυπνήσω για παράδειγμα κι είμαι στο κρεβάτι, σίγουρα θα κουνηθεί. Και μετά το πρωινό μου και γενικά κοντά στα γεύματά μου πάντα κουνιέται! Δε ξέρω αλλά μου αρέσει πολύ αυτή η περίοδος, που κουνιέται και τη νιώθω έτσι έντονα κι εγώ και ο μπαμπάς της! Της μιλάμε, ο μπαμπάς της δίνει φιλάκια και γενικά έχουμε χαζέψει κι οι δύο! ❤️

Το ονοματάκι της μικρής μας είναι ... Μαρίλια, από τις δύο γιαγιάδες της, Μαρία και Ιουλία. Το έχουμε σκεφτεί εδώ και 4 χρόνια να πω την αλήθεια και μας είχε ενθουσιάσει! Οπότε το κοριτσίστικο όνομα το είχαμε καπαρώσει! Γενικά, μου αρέσει να έχουν τα εγγόνια ονόματα των παπούδων/γιαγιάδων (εκτός κι αν πραγματικά μιλάμε για άσχημα ονόματα ή για ανθρώπους που δε θέλουμε να θυμόμαστε). Κι εγώ το όνομα του παππού μου έχω και μου αρέσει που ξέρω ότι υπάρχει μία ιστορία πίσω από το όνομά μου, ένας άνθρωπος με τον οποίο είχα και μεγάλη αγάπη και αδυναμία! 

Κατα τ'άλλα, τα κιλά μου είναι πολύ καλά ακόμα, τολ΄μώ να πω ότι έχω πάρει μόνο 2 κιλά, τα οποία μάλιστα τα είχα χάσει τον Σεπτέμβρη/Οκτώβρη. Οπότε είμαι στα κιλά που ήμουν προ εγκυμοσύνης! Με την κοιλίτσα να πετάει βέβαια! Το υπόλοιπο σώμα μου έχει χάσει, να φανταστείς πρώτη φορά στα χρονικά πριν από ένα μήνα έβγαλα τη βέρα μου γιατί φοβόμουν ότι θα μου φύγει και δε θα το πάρω χαμπάρι! Μέχρι και τα δάχτυλά μου έχουν μαζέψει! Μάλλον έχει δουλψει η διατροφή που έχω κάνει προς την κατακράτηση υγρών τουλάχιστον! Μίλησα και με την ενδοκρινολόγο που μου σύστησε ο γυναικολόγος μου για το ζάχαρο κύησης και θα την δω την άλλη Τετάρτη που θα γυρίσω Αθήνα. Μέχρι τότε θα πάρω ένα μηχανάκι να μετράω μόνη μου το ζάχαρο πρωί νηστική και 1 ώρα μετά το κάθε γεύμα. 

Για τη βέρα που ρωτάς, εμείς έχουμε λευκόχρυση. Εμένα προσωπικά μου άρεσαν και η χρυσή και η λευκόχρυση αλλά του άντρα μου του έπεφτε πολύ περίεργο το χρυσό στο χέρι του, οπότε καταλήξαμε στην λευκόχρυση. Η πλάκα είναι ότι ο ίδιος δεν την φοράει ποτέ παρά μόνο σε επίσημες περιστάσεις, οπότε τελικά διάλεξε αυτός βέρα και τη φοράω εγώ! Χαχαχα!! Δεν έχει πάθει τίποτα απολύτως τα 6,5 χρόνια που τη φοράω κι ούτε θα πάθει ποτέ το χρώμα της, μην ανησυχείς. Σε κάποιο σημείο, είχε μία ματ επίστρωση, η οποία μετά από 1 χρόνο εξαφανίστηκε και έγινε λεία. Μας το είχαν πει από το κοσμηματοπωλείο βέβαια ότι με τον χρόνο θα φθαρεί η ματ επικάλυψη αλλά δεν το πίστευα! 

Αχ, άλλη όμορφη διαδικασία κι αυτή του γάμου!! 👰🤵

Τέλειοοοο το Μαρίλια!!!! 💞 Και πολύ ωραία το σκεφτήκατε με τα ονόματα των γιαγιάδων!!!

Και στα κιλά επίσης είσαι τέλεια!! Μπράβο!! Πολύ ωραία τα έχεις καταφέρει να είσαι στα κιλά σου!!

Άσε κ εμένα ήθελε ο άντρας μου λευκόχρυση, του φαινόταν περίεργο το χρυσό στο χέρι του, αλλά εγώ επέμενα κ πήραμε χρυσό, κ τελικά είχε δίκιο πιο κομψές είναι οι λευκόχρυσες🙈Ευτυχώς βέβαια εμένα τη φοράει τη βέρα του😄💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Lucky39 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Θα κάνω καθημερινές μετρήσεις για το ζάχαρο με ταινιούλες και την άλλη Τετάρτη έχω ραντεβού με την ενδοκρινολόγο να δούμε τα αποτελέσματα.

Να σου κάνω και μία άσχετη ερώτηση; 😇 Εσύ που έχεις εμπειρία, τι μάρκα απορρυπαντικό και είδη υγιεινής έχεις επιλέξει για το μωράκι σου; (ρωτάω εγώ που δεν έχω αγοράσει ούτε ένα καλτσάκι ακόμα για τη μικρή!! 😂)

Χαχαχα, σκέφτεσαι να ξεκινήσεις τις αγορές από απορρυπαντικά; 😆

Εμείς προδερμ παίρναμε από την αρχή, και τώρα baby planet…και τα δύο καλά είναι!! Τα προδερμ τα πέρναμε στην αρχή γιατί μυρίζουν κ αυτή τη μωρουδίλα που μου αρέσει🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

 

Αχ πολύ φίλη μου εσύ!!! 😂😂😂 Εγώ μόλις έκανα τραχανά για μένα 🤤🤤🤤 και για τον μπαμπάς μας θα κάνω πιο μετά φαγητό γιατί θα αργήσει σήμερα να είναι ζεστό. Θα του κάνουμε τηγανιά... 

Αχ θα είναι ο μικρός Παναγιωτάκης πολύ Μ αρέσει. Βασικά τα περισσότερα ονόματα όταν τα σκέφτομαι σε παιδάκια μου αρέσουν... Πολύ κρίμα γμτ, αλλά το καλό είναι ότι το ήξερε... 

Άσε κι εγώ αυτό σαν γιουβαρλάκια είμαι κι εγώ 1,60. Αλλά το στήθος μου συναγωνίζεται την κοιλιά μου. 😂😂😂 Μέχρι πριν λίγο καιρό ήμουν κινούμενα βυζιά τώρα που πετάχτηκε η κοιλιά είμαι μια μπάλα με πόδια νομίζω 😂😂😂

Χαχαχχαχαχαχααχ έκλαψα με τις περιγραφές σου😂😂😂😂😂 είσαι θεά😂😂😂😂

Εγώ κορίτσια την τελευταία φορά στο γιατρό ήμουν +3, μόνο κοιλίτσα έχω κι εγώ, τώρα δεν έχω ζυγιστεί γιατί δεν έχω ζυγαριά οπότε ζυγίζομαι στη μαμά μου κ όλο το ξεχνάω, βέβαια καλύτερα κι όλας🤣 Θα με ζυγίσει την άλλη εβδομάδα η μαία ούτως ή άλλως κ σίγουρα κάτι θα’χω πάρει😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Αλήθειααααα;;; Μάλιστα κουνελάκι μου τα χαλάς τώρα 😂😂😂 πάνω που είπα ότι πήρα επιτέλους μια απόφαση 😂😂😂

Συγνωμηηηηηη.. έτσι μου είχαν πει από το κατάστημα.. ίσως γιατί τους είπα ότι η δουλειά μου είναι χειρονακτική, φορούσα πολλές, ώρες γάντια, έφτιαχνα αμέτρητους καφέδες, σάντουιτς, ήμουν πολύ στα νερά.. ρώτησε καλύτερα και εκεί που θα τις πάρετε, αν δεν δουλεύεις τόσο πολύ με τα χέρια μπορεί να μην έχεις πρόβλημα.. 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

 

Αχ πολύ φίλη μου εσύ!!! 😂😂😂 Εγώ μόλις έκανα τραχανά για μένα 🤤🤤🤤 και για τον μπαμπάς μας θα κάνω πιο μετά φαγητό γιατί θα αργήσει σήμερα να είναι ζεστό. Θα του κάνουμε τηγανιά... 

Αχ θα είναι ο μικρός Παναγιωτάκης πολύ Μ αρέσει. Βασικά τα περισσότερα ονόματα όταν τα σκέφτομαι σε παιδάκια μου αρέσουν... Πολύ κρίμα γμτ, αλλά το καλό είναι ότι το ήξερε... 

Άσε κι εγώ αυτό σαν γιουβαρλάκια είμαι κι εγώ 1,60. Αλλά το στήθος μου συναγωνίζεται την κοιλιά μου. 😂😂😂 Μέχρι πριν λίγο καιρό ήμουν κινούμενα βυζιά τώρα που πετάχτηκε η κοιλιά είμαι μια μπάλα με πόδια νομίζω 😂😂😂

Καλημερουδιαααα!! ❤️❤️ Ποπό, λατρεύω τον τραχανά!! Φτιάχνω κ εγώ!!! Χαχαχχαχα.. έτσι κ εγώ!!! Ακριβώς.. πιο πριν ήμουν 2 βυζιά και τώρα μια κοιλιά.. χαχαχαχαχχαχα.. πέθανα!!! 🤣🤣🤣🤣 Ετοιμάζομαι να πάω σε λίγο για καμπύλη και λοιπές εξετάσεις!! Μακάρι να είναι όλα καλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααα!!! 

@Princess28 τελικά κατέληξα σε λευκοχρυσες απλές βέρες. 

Αχ είναι η καλύτερη περίοδος της ζωής μου να σου πω τη αλήθεια δεν το περίμενα με τίποτα να το ευχαριστιεμαι τόσο πολύ. Γιατί από γνωστές μου δεν έχω ακούσει ωραίες ιστορίες για για την περίοδο της εγκυμοσύνης. Το μόνο "κακό" στην υπόθεση είναι τα κιλά αλλά όπως λες θα φύγουν, οπότε προσπαθώ να μην τα πολύ σκέφτομαι.

Κι εμένα Μ αρέσει το Μαριάνθη! Θα είναι το μαριανθακι μου... 🥰😍😘

Μ αρέσει πολύ το Δήμητρα αρχικά και για το δεύτερο όταν τα λέω μαζί μου ταιριάζει το Ελίζα. Νομίζω είναι το πιο εύηχο.❤️❤️❤️

Χαίρομαι που σας κάνω και γελάτε γιατί κι εγώ γελάω με μένα😂😂😂😂

@Κουνελακι36 μου μην στεναχωριέσαι λευκοχρυσες θα πάρουμε τελικά!!! 😂😂😂 

😂😂😂😂 Κοριτσάκι μου πόσο σε νιώθω... 

Ακόμα περιμένεις στο μικροβιολογικό ή τελείωσες;

Παιδιά σήμερα έχει έναν αέρα εδώ φοβάμαι να βγω στο μπαλκόνι.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημέραααααα!!! 

@Princess28 τελικά κατέληξα σε λευκοχρυσες απλές βέρες. 

Αχ είναι η καλύτερη περίοδος της ζωής μου να σου πω τη αλήθεια δεν το περίμενα με τίποτα να το ευχαριστιεμαι τόσο πολύ. Γιατί από γνωστές μου δεν έχω ακούσει ωραίες ιστορίες για για την περίοδο της εγκυμοσύνης. Το μόνο "κακό" στην υπόθεση είναι τα κιλά αλλά όπως λες θα φύγουν, οπότε προσπαθώ να μην τα πολύ σκέφτομαι.

Κι εμένα Μ αρέσει το Μαριάνθη! Θα είναι το μαριανθακι μου... 🥰😍😘

Μ αρέσει πολύ το Δήμητρα αρχικά και για το δεύτερο όταν τα λέω μαζί μου ταιριάζει το Ελίζα. Νομίζω είναι το πιο εύηχο.❤️❤️❤️

Χαίρομαι που σας κάνω και γελάτε γιατί κι εγώ γελάω με μένα😂😂😂😂

@Κουνελακι36 μου μην στεναχωριέσαι λευκοχρυσες θα πάρουμε τελικά!!! 😂😂😂 

😂😂😂😂 Κοριτσάκι μου πόσο σε νιώθω... 

Ακόμα περιμένεις στο μικροβιολογικό ή τελείωσες;

Παιδιά σήμερα έχει έναν αέρα εδώ φοβάμαι να βγω στο μπαλκόνι.

 

Ακόμα εδώ είμαι!!! Έχω άλλη μια μέτρηση σε κάνα μισάωρο.. μακάρι να είναι όλα εντάξει και με το ζάχαρο και με τον αιματοκρίτη και το τοξόπλασμα.. εδώ έβρεχε πολύ ως τώρα, και κάνει κρύο!! Πεινάω!!! 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/1/2022 at 2:37 ΜΜ, ο/η Dreamer1 είπε:

@Sandyb και @Διόνη εγώ σκέφτομαι να μην πάρω φόρμα εξόδου και απλά να της φορέσω ένα μακρυμάνικο φορμακι και από μέσα ένα κοντομανικο και κουβέρτα από πάνω. Γιατί σκέφτομαι ότι μετά δεν θα ξαναβγεί από το σπίτι για αρκετό καιρό και όταν μια είναι να βγει δεν θα είναι για φόρμα εξόδου. Πιστεύω με μια κουβέρτα θα είναι μια χαρά. 

Κι εγώ αυτό θα κάνω μάλλον! Έχεις απόλυτο δίκιο!!!! Δεν έχει νόημα πιστεύω! Είναι μια στιγμή από το μαιευτήριο και μετά στο αμάξι...μετά πόσο να βγούμε κι αν βγούμε θα είναι κουβέρτα καρότσι! Τέλεια!

στις On 9/1/2022 at 6:46 ΜΜ, ο/η Sandyb είπε:

Και εγώ κάτι τέτοιο σκέφτομαι και να πάρω και καμια ζακετουλα που είπε και η @Διόνη.. αν και ποτέ δεν ξέρεις πως μπορεί να είναι ο καιρός αλλά σίγουρα δεν θα είναι από τις βασικές μου αγορές.. το πολύ πολύ αν δω ότι χρειάζομαι θα πάρω προς το τέλος αναλόγως..

Ναι η αλήθεια είναι εγώ αν πάνε όλα καλά πιο πολύ το κόβω για Μάρτη και λένε Μάρτης γδαρτης... για να δούμε!!

στις On 9/1/2022 at 6:39 ΜΜ, ο/η Sandyb είπε:

Ε ναι τώρα θα ξεκινήσω σιγά σιγά να οργανώνομαι.. ήδη επειδή θα πάρω κάτι πράγματα για μένα από h&m είδα και κάτι σετ με φορμακια να ψωνίσω για τον μικρουλη.. μπερδεύτηκα λιγάκι με τα νουμερακια για τα νεογέννητα γιατί δεν έχω ιδέα αλλά θα βρω ακρη..για τα πιο μεγάλα ψώνια καρότσι και δωματιάκι έχω διαλέξει ποια θελω να δω από κοντά για να πάω πιο στοχευμένα και να μην ψάχνω στο άγνωστο οπότε αυτή την εβδομάδα τελειώνω με το εμβόλιο και θα κανονιστουν και οι πιο μεγάλες αγορές που πρέπει να είμαι από κοντά.. αρχίζουν και οι εκπτώσεις ωραία μας έχει κάτσει..

Με το καλό τα ψώνια λοιπόν!!! Εγώ πήγα εχτές για όλα! Κούνια δεν έχουμε πάρει αλλά κοιτάξαμε χτες θα μας την πάρει η πεθερά...όλα τα άλλα τα πήραμε....νυχτικό θέλω εγώ και σερβιετες και μάλλον γάζες για τον αφαλό του μωρού!!!

στις On 9/1/2022 at 10:14 ΜΜ, ο/η Dreamer1 είπε:

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω κάτι άσχετο που θέλω; Εσείς τι βέρες έχετε εννοώ χρυσές ή ασήμι; Εμένα μου αρέσουν τα ασημένια κοσμήματα και ειδικά τα δαχτυλίδια. Λέτε να μην φαίνονται ωραίες;

Αγαπάκι είδα τελικά ότι καταλήξατε σε λευκόχρυσες! Κι εγώ όλα ασημένια τα έχω γιατί είμαι καστανή και θεωρώ ότι δεν μου πάνε τα χρυσά. Και το μονοπετρο λευκόχρυσο μου το πήρε ο άντρας μου ήξερε τα γούστα μου ..όμως παραδοσιακά εμείς θέλαμε να πάμε τις βέρες και καταλήξαμε στο χρυσό....παρόλα αυτά καλά κάνατε αγαπάκι και πήρατε λευκόχρυσες ..ο,τι σας αρέσει!!!

στις On 9/1/2022 at 11:29 ΜΜ, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Κορίτσι μου, περαστικουλια!! Εύχομαι να είναι η τελευταία σου ταλαιπωρία.. ξεκουράσου και μην στεναχωριέσαι η αγχώνεσαι για τίποτα σε παρακαλώ.. ❤️

Σ' ευχαριστώ τόσο πολύ κουνελάκι μου!!! ♥️♥️🤞 Μακάρι να είναι όλα καλά από δω και πέρα...κάποτε πέφτω κάποτε όμως γελάω τόσο πολύ με την γκαντεμια μου χαχαχα

στις On 10/1/2022 at 12:30 ΠΜ, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα Διόνη μου!! 😊🌸

Ουφφ περαστικά κορίτσι μου κ με τους κολικούς…δε σ έχει πάει καλά η εγκυμοσύνη🙁

Όσο για τη φόρμα εξόδου, δεν πιστεύω ότι θα χρειαστείτε!! Ειδικά τώρα που είπατε ότι τον πρώτο μήνα δε θα βγείτε, δεν το είχα σκεφτεί αυτό…σίγουρα δε θα χρειαστείτε, με ζακετούλα κ κανα μπουφανάκι κ κουβερτούλα θα είστε οκ..και στην τελική αν χρειαστείτε αγοράζετε μία εκείνη τη στιγμή!!

Για το θήλαστρο που λες, αν δεν είσαι σίγουρη αν θες να θηλάσεις τότε μην το πάρεις από τώρα..τζάμπα έξοδα..αλλιώς αν θέλεις να θηλάσεις τότε είναι απαραίτητο, έστω κ μία φορά να το χρησιμοποιήσεις..εμένα που θηλάζω σκέψου δε με βόλεψε ποτέ, βαριόμουν να βγάζω κ δε δουλεύω ούτως ή άλλως οπότε είμαι συνέχεια με το μωρό, δε χρειαζόταν να βγάλω γάλα..1-2 φορές όμως που χρειάστηκε, αν δεν είχα το θήλαστρο να βγάλω δε θα μπορούσα να λείψω γιατί τι θα έτρωγε ο μικρός;

Οπότε σκέφτεσαι να μη θηλάσεις;

Θέλω πάρα πολύ να θηλάσω αγάπη μου και χτες που ψώνισα πήρα πράγματα με κατεύθυνση το θηλασμό βέβαια θηλαστρο δεν πήραμε ακόμα αλλά καταλήξαμε σε πιο θα πάρουμε και θα πεταχτεί ο άντρας μου να το πάρει....πήραμε και πιπίλες που μοιάζουν με τη θηλή φαντάσου! Αν και δε θα ήθελα να πάρει πιπίλα το μικρό αλλά βοηθάει... εντωμεταξύ άσχετο αλλά πήρα αυτές τις πιπίλες που μοιάζουν με θηλή αλλα αν δε θηλάσω τελικά τι θα γίνει; Πρέπει να πάρω άλλες;;;δεν το είχα σκεφτεί αυτό ...τώρα μου ρθε.... τελοσπαντων το θέμα είναι αγαπάκι ότι μου μιλάνε και για προωρότητα οι γιατροί...και δεν ξέρω...θέλω να βγάλω γάλα να το δίνω στη θερμοκοιτίδα αλλά πραγματικά νιώθω ότι αυτό το κομμάτι όσο και να θέλω είναι τόσο αβέβαιο. Όμως θέλω πολύ να θηλάσω και να το ζήσω και να δώσω στο μωράκι μου ο,τι καλύτερο με το μητρικό γάλα. Μακάρι να βάλει κι ο Θεός το χέρι του να τα καταφέρω!!! 

Οκ για φόρμα εξόδου δε θα πάρω....

 

Εσύ είσαι καλά κοριτσάκι μου;;;ο μικρός;;;; Η μπεμπουλα στην κοιλιά;;;

στις πριν 23 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Ναι αυτό λευκοχρυσες έχεις δίκιο. Κι εγώ έτσι νομίζω αλλά όπως είπα και στο κουνελάκι έχω πολύ λευκή επιδερμίδα και νομίζω δένουν νπιο αρμονικά η ασημί αποχρώσεις. Ξέρουμε αν το λευκόχρυσο με το πέρασμα του χρόνου αλλάζει χρώμα;

Όχι όχι δε φεύγει το χρώμα!!!

στις πριν 23 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημέρα όμορφες μου εγκυουλες!!! ❤️🥰🤰

Τι μου κάνετε; Εμείς εχθές το βράδυ κάναμε πάρτυ. 2.30 η ώρα ξύπνησα για την καθιερωμένη τουαλέτα 😂 (κάθε μέρα ίδια ώρα) και η μπεμπα είχε τρελαθεί με κλωτσούσε συνεχώς και δυνατά, αφού κάποια στιγμή αγχώθη μήπως έπαθε κάτι μήπως την ενοχλεί κάτι δεν ξέρω τι την έπιασε. Εμένα όμως μου έφυγε ο ύπνος και ξανακοιμηθηκα στις πεντέμισι, οχτώ ξύπνησα να ετοιμάσω το πρωινο του μεγάλου μπεμπη και τώρα είμαι σαν ζόμπι... Ευτυχώς εχθές ξεστολισα και έκανα και όλες τις δουλειές οπότε σήμερα έχει μόνο μαγείρεμα και ξάπλες. 

Αχ ανέβηκα και στην ζυγαριά πρωί πρωί παναθεμα με τι το ήθελα είμαστε στα +10 😂😂😂 δεν το έχω καταλάβει ρε σεις. Το αστείο είναι ότι τα ρούχα μου ακόμα μου κάνουν δεν μπορώ να το εξηγήσω αυτό.  Το έχω πάρει βέβαια απόφαση ότι είμαι έγκυος 🤰😂 αλλά σκέφτομαι τι θα γινόταν αν δεν πρόσεχα τι τρώω και αν δεν έκανα ασκήσεις καθημερινά 😂😂😂 θεέ μου ούτε να το σκέφτομαι... 

Έχετε αποφάσισε το όνομα; Εμείς θα την πούμε ❤️Μαριάνθη❤️ στην πεθερουλα! 😍❤️🥰💗😘🤩

Χαχαχχαχα αγαπάκι γελάω σε τάραξε ε;;; Εμάς το Σάββατο ήταν υποτονική αλλά από Κυριακή με πέθανε ...και τώρα χοροπηδάει...λοιπόν χτες πήγα στη γιατρό που έχω έξω και μου είπε ότι αν περάσουν τρεις ώρες και έχω κάτσει σε καναπέ ήρεμη ξαπλωμένη και πάλι δεν την έχω ακούσει καθόλου τότε να ανησυχήσω.μου λέει καλύτερα να με πάρεις τηλ η να πας στον άλλο γιατρό στο νοσοκομείο να το δούμε παρά να κάθεσαι να ανησυχείς... ή μη χειρότερα να συμβεί κάτι!!! Αυτό με συμβούλευσε εμένα...αλλά σας παρακαλώ μη σας επηρεάσω και αγχώνεστε τώρα ανά τρεις ώρες...μου είπε να τρώω κάτι γλυκό και να ξαπλώνω όταν δεν την ακούω!!

Μα τι όμορφο το Μαριάνθη!!!!! Είναι φανταστικό!!!

Εγώ έχω πάθει σοκ γιατί είδα το Μαρίλια της @Lucky39 και νόμιζα ότι ετο δικό μου θα είναι εξαιρετικά σπάνιο αλλά χαίρομαι που δεν είμαι η μόνη τρελή που θέλει να κάνει μείξεις χαχαχαχ

@Lucky39 κι εμείς μάλλον Μαρίλια θα την πούμε. Λόγω των δυσκολιών να αποκτήσουμε μωράκι την ταξαμε στην Παναγία της Τήνου. Εγώ ωστόσο έχω μεγάλη αγάπη στον αρχάγγελο Γαβριήλ νομίζω ότι είναι πάντα συνοδοιπόρος μας σε κάθε βήμα σε αυτό το ταξίδι ....είχα και εμβρυομεταφορα σύναξη του Αρχαγγέλου Γαβριήλ και από εκείνη τη στιγμή ένιωσα ότι θα είμαι έγκυος. Έτσι είπαμε αν καταφέρουμε να δώσουμε δύο ονόματα Μαρία και Γαβριηλία και να την πούμε Μαρίλια! Απλά εδώ στην αχαια δεν δέχονται δύο ονόματα οι παπάδες και δεν ξέρω αν θα γίνει. 

στις πριν 21 ώρες, ο/η Lucky39 είπε:

Καλημέρα Dreamer, καλή εβδομάδα! 

Είμαστε καλά και πολύ ζωηρές κι εμείς! Μου έχει τύχει κι εμένα να χορεύει η μικρή μου την ώρα που ξυπνάω για τη βραδινή μου βόλτα στην τουαλέτα αλλά μετά από μισή, άντε μία ώρα ξανακοιμάμαι. Γενικά παρατηρώ ότι έχει κάνει κάπως πιο συγκεκριμένες τις ώρες της. Το πρωί που θα ξυπνήσω για παράδειγμα κι είμαι στο κρεβάτι, σίγουρα θα κουνηθεί. Και μετά το πρωινό μου και γενικά κοντά στα γεύματά μου πάντα κουνιέται! Δε ξέρω αλλά μου αρέσει πολύ αυτή η περίοδος, που κουνιέται και τη νιώθω έτσι έντονα κι εγώ και ο μπαμπάς της! Της μιλάμε, ο μπαμπάς της δίνει φιλάκια και γενικά έχουμε χαζέψει κι οι δύο! ❤️

Το ονοματάκι της μικρής μας είναι ... Μαρίλια, από τις δύο γιαγιάδες της, Μαρία και Ιουλία. Το έχουμε σκεφτεί εδώ και 4 χρόνια να πω την αλήθεια και μας είχε ενθουσιάσει! Οπότε το κοριτσίστικο όνομα το είχαμε καπαρώσει! Γενικά, μου αρέσει να έχουν τα εγγόνια ονόματα των παπούδων/γιαγιάδων (εκτός κι αν πραγματικά μιλάμε για άσχημα ονόματα ή για ανθρώπους που δε θέλουμε να θυμόμαστε). Κι εγώ το όνομα του παππού μου έχω και μου αρέσει που ξέρω ότι υπάρχει μία ιστορία πίσω από το όνομά μου, ένας άνθρωπος με τον οποίο είχα και μεγάλη αγάπη και αδυναμία! 

Κατα τ'άλλα, τα κιλά μου είναι πολύ καλά ακόμα, τολ΄μώ να πω ότι έχω πάρει μόνο 2 κιλά, τα οποία μάλιστα τα είχα χάσει τον Σεπτέμβρη/Οκτώβρη. Οπότε είμαι στα κιλά που ήμουν προ εγκυμοσύνης! Με την κοιλίτσα να πετάει βέβαια! Το υπόλοιπο σώμα μου έχει χάσει, να φανταστείς πρώτη φορά στα χρονικά πριν από ένα μήνα έβγαλα τη βέρα μου γιατί φοβόμουν ότι θα μου φύγει και δε θα το πάρω χαμπάρι! Μέχρι και τα δάχτυλά μου έχουν μαζέψει! Μάλλον έχει δουλψει η διατροφή που έχω κάνει προς την κατακράτηση υγρών τουλάχιστον! Μίλησα και με την ενδοκρινολόγο που μου σύστησε ο γυναικολόγος μου για το ζάχαρο κύησης και θα την δω την άλλη Τετάρτη που θα γυρίσω Αθήνα. Μέχρι τότε θα πάρω ένα μηχανάκι να μετράω μόνη μου το ζάχαρο πρωί νηστική και 1 ώρα μετά το κάθε γεύμα. 

Για τη βέρα που ρωτάς, εμείς έχουμε λευκόχρυση. Εμένα προσωπικά μου άρεσαν και η χρυσή και η λευκόχρυση αλλά του άντρα μου του έπεφτε πολύ περίεργο το χρυσό στο χέρι του, οπότε καταλήξαμε στην λευκόχρυση. Η πλάκα είναι ότι ο ίδιος δεν την φοράει ποτέ παρά μόνο σε επίσημες περιστάσεις, οπότε τελικά διάλεξε αυτός βέρα και τη φοράω εγώ! Χαχαχα!! Δεν έχει πάθει τίποτα απολύτως τα 6,5 χρόνια που τη φοράω κι ούτε θα πάθει ποτέ το χρώμα της, μην ανησυχείς. Σε κάποιο σημείο, είχε μία ματ επίστρωση, η οποία μετά από 1 χρόνο εξαφανίστηκε και έγινε λεία. Μας το είχαν πει από το κοσμηματοπωλείο βέβαια ότι με τον χρόνο θα φθαρεί η ματ επικάλυψη αλλά δεν το πίστευα! 

Αχ, άλλη όμορφη διαδικασία κι αυτή του γάμου!! 👰🤵

Μπράβο αγάπη μου....εγώ και με διατροφή έχω πάρει 8....εσύ αντί να πάρεις έχασες κιόλας ε;;; Μπράβο! Αυτό είναι καλό ! Το μωράκι άλλωστε είναι προδιαγεγραμμένο στο dna του τι θα πάρει από την αρχή.ετσι μας είχε πει η γιατρός....οπότε εσύ απλά κοίτα το ζάχαρο σου!!!

στις πριν 21 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, τι κάνετε; Πως είναι τα μωράκια σας;; Εγώ έχω ήδη ξεκινήσει να μετράω αντίστροφα μιας κ η 37η εβδομάδα (αν φτάσουμε πρώτα ο Θεός εκεί) θα είναι η καταληκτική μας!! Φυσικά δεν έχω κάνει τπτ,μόνο χαζεύω στο ίντερνετ, κ ακόμη δεν έχουμε προχωρήσει με το καινούργιο σπίτι. Ελπίζω απλώς να προλάβουμε κ να πάνε όλα όπως πρέπει!! Δε θέλω ούτε να σκέφτομαι την πρόωρη γέννα, οπότε ξεκουράζομαι αρκετά κ προσπαθώ να μην αγχώνομαι!! Τα μωράκια δίνουν δυναμικά παρόν σχεδόν όλη τη μέρα κ τη νύχτα!! Κ εγώ από το απόγευμα κ μετά,ειδικά αν έχω κοιμηθεί νιώθω την κοιλιά μου ότι δεν μπορώ να την κουβαλήσω τουλάχιστον κανένα 2ωρο. Το βράδυ δε αν δε με πάρει ο ύπνος αμέσως τρελαίνομαι στην καούρα κ την παλινδρόμηση..αλλά να σας πω κ την αλήθεια, δε με πειράζει κ τόσο όλο αυτό. Μόνο να είναι καλά τα μωράκια με ενδιαφέρει..κ φοβάμαι ότι θα μου λείψει η περίοδος της εγκυμοσύνης όσο τρελό κ αν ακούγεται!!

Με το καλό ομορφιά μου...είπατε τότε με καισαρική?? Σας έχει δώσει ακριβή ημερομηνία;;;; Πιστεύω ότι κι εμένα θα μου λείψει αυτή η περίοδος της εγκυμοσύνης κορίτσι μου...παρόλα αυτά που έχω περάσει...θεωρώ είναι μαγικό να έχεις ένα ή δύο πλασματικά στην κοιλίτσα σου που θα κουνιούνται σαν μικρά ποντικακια....ζούμε ένα πολύ όμορφο θαύμα....! ♥️♥️

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημέραααααα!!! 

@Princess28 τελικά κατέληξα σε λευκοχρυσες απλές βέρες. 

Αχ είναι η καλύτερη περίοδος της ζωής μου να σου πω τη αλήθεια δεν το περίμενα με τίποτα να το ευχαριστιεμαι τόσο πολύ. Γιατί από γνωστές μου δεν έχω ακούσει ωραίες ιστορίες για για την περίοδο της εγκυμοσύνης. Το μόνο "κακό" στην υπόθεση είναι τα κιλά αλλά όπως λες θα φύγουν, οπότε προσπαθώ να μην τα πολύ σκέφτομαι.

Κι εμένα Μ αρέσει το Μαριάνθη! Θα είναι το μαριανθακι μου... 🥰😍😘

Μ αρέσει πολύ το Δήμητρα αρχικά και για το δεύτερο όταν τα λέω μαζί μου ταιριάζει το Ελίζα. Νομίζω είναι το πιο εύηχο.❤️❤️❤️

Χαίρομαι που σας κάνω και γελάτε γιατί κι εγώ γελάω με μένα😂😂😂😂

@Κουνελακι36 μου μην στεναχωριέσαι λευκοχρυσες θα πάρουμε τελικά!!! 😂😂😂 

😂😂😂😂 Κοριτσάκι μου πόσο σε νιώθω... 

Ακόμα περιμένεις στο μικροβιολογικό ή τελείωσες;

Παιδιά σήμερα έχει έναν αέρα εδώ φοβάμαι να βγω στο μπαλκόνι.

 

Με το καλό κορίτσι μου ο γάμος!! Καλορίζικες οι βέρες!!! Άντε να έρθει και η μικρή μαριανθουλα!!! 

 

Αχ εδώ δεν είμαστε με αέρα εμεις αλλά βρέχει....γενικά είπε κακοκαιρία! Πφφ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Ακόμα εδώ είμαι!!! Έχω άλλη μια μέτρηση σε κάνα μισάωρο.. μακάρι να είναι όλα εντάξει και με το ζάχαρο και με τον αιματοκρίτη και το τοξόπλασμα.. εδώ έβρεχε πολύ ως τώρα, και κάνει κρύο!! Πεινάω!!! 🤣🤣🤣

Υπομονή αγαπάκι !!!!! Καλά αποτελέσματα!!! Βαστά γερά!!! 🤞🤞🤞 Σε καταλαβαίνω...η αναμονή δεν παλευοταν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Ακόμα εδώ είμαι!!! Έχω άλλη μια μέτρηση σε κάνα μισάωρο.. μακάρι να είναι όλα εντάξει και με το ζάχαρο και με τον αιματοκρίτη και το τοξόπλασμα.. εδώ έβρεχε πολύ ως τώρα, και κάνει κρύο!! Πεινάω!!! 🤣🤣🤣

Υπομονή Κουνελάκι και καλά αποτελέσματα να έχεις!! Με είχε θερίσει κι εμένα η πείνα εκείνη τη μέρα. Και μάλιστα όταν ήπια το υγρό για την καμπύλη, την πρώτη ώρα ήμουνα να με κλαινε οι ρέγγες! Δε ξέρω γιατί, αλλά μου προκάλεσε μία τρομερή κατάπτωση, νόμιζα θα λιποθυμήσω! Τη δεύτερη ώρα συνήλθα. 

 

στις πριν 11 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Χαχαχα, σκέφτεσαι να ξεκινήσεις τις αγορές από απορρυπαντικά; 😆

Εμείς προδερμ παίρναμε από την αρχή, και τώρα baby planet…και τα δύο καλά είναι!! Τα προδερμ τα πέρναμε στην αρχή γιατί μυρίζουν κ αυτή τη μωρουδίλα που μου αρέσει🥰

Χαχαχα, είμαι λίγο ανάποδη! Αλλά σκέφτομαι αφού θα ψωνίσω, να μην έχω πάρει και τα απορρυπαντικά να τα πλύνω κι όλας! 

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημέραααααα!!! 

@Princess28 τελικά κατέληξα σε λευκοχρυσες απλές βέρες. 

Αχ είναι η καλύτερη περίοδος της ζωής μου να σου πω τη αλήθεια δεν το περίμενα με τίποτα να το ευχαριστιεμαι τόσο πολύ. Γιατί από γνωστές μου δεν έχω ακούσει ωραίες ιστορίες για για την περίοδο της εγκυμοσύνης. Το μόνο "κακό" στην υπόθεση είναι τα κιλά αλλά όπως λες θα φύγουν, οπότε προσπαθώ να μην τα πολύ σκέφτομαι.

Κι εμένα Μ αρέσει το Μαριάνθη! Θα είναι το μαριανθακι μου... 🥰😍😘

Μ αρέσει πολύ το Δήμητρα αρχικά και για το δεύτερο όταν τα λέω μαζί μου ταιριάζει το Ελίζα. Νομίζω είναι το πιο εύηχο.❤️❤️❤️

Χαίρομαι που σας κάνω και γελάτε γιατί κι εγώ γελάω με μένα😂😂😂😂

@Κουνελακι36 μου μην στεναχωριέσαι λευκοχρυσες θα πάρουμε τελικά!!! 😂😂😂 

😂😂😂😂 Κοριτσάκι μου πόσο σε νιώθω... 

Ακόμα περιμένεις στο μικροβιολογικό ή τελείωσες;

Παιδιά σήμερα έχει έναν αέρα εδώ φοβάμαι να βγω στο μπαλκόνι.

 

Κι εγώ έτσι ακριβώς νιώθω κορίτσι μου! Είναι η καλύτερη περίοδος της ζωής μου! Μπορώ να κάθομαι όλη μέρα και να την νιώθω να κινείται, και δεν το πιστεύω ότι το ζω αυτό το θαύμα! Φαντάσου λέω να γεννηθεί και να τη βλέπω τι έχει να γίνει! ❤️

 

στις πριν 12 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Πολύ ωραίο το όνομά σας🥰

Εμείς δεν έχουμε αποφασίσει ακόμα! Σίγουρα το ένα θα είναι Δήμητρα, από τη μαμά του άντρα μου που έχει πεθάνει..αλλά θα βγάλουμε κ άλλο ένα, που δεν το έχω αποφασίσει..

Αλήθεια να ρωτήσω τη γνώμη σας, μάλλον είμαι ανάμεσα στο Βαλέρια, Ελισάβετ(Ελίζα) και Έβελυν… Ποιο σας αρέσει πιο πολύ;;;

Τέλειο το Δήμητρα, μου αρέσει πολύ! Για δεύτερο, το Ελισάβετ Ελίζα μου αρέσει καλύτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Πολύ ωραίο το όνομά σας🥰

Εμείς δεν έχουμε αποφασίσει ακόμα! Σίγουρα το ένα θα είναι Δήμητρα, από τη μαμά του άντρα μου που έχει πεθάνει..αλλά θα βγάλουμε κ άλλο ένα, που δεν το έχω αποφασίσει..

Αλήθεια να ρωτήσω τη γνώμη σας, μάλλον είμαι ανάμεσα στο Βαλέρια, Ελισάβετ(Ελίζα) και Έβελυν… Ποιο σας αρέσει πιο πολύ;;;

Ωραίο το Δήμητρα αγαπάκι!!!! Θα την φωνάζετε με το Δήμητρα ή με το άλλο!! Αν τη φωνάζετε με το άλλο θα μου άρεσε πολύ το Ελισσαβετ με το Ελίζα!!!!!!! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Ακόμα εδώ είμαι!!! Έχω άλλη μια μέτρηση σε κάνα μισάωρο.. μακάρι να είναι όλα εντάξει και με το ζάχαρο και με τον αιματοκρίτη και το τοξόπλασμα.. εδώ έβρεχε πολύ ως τώρα, και κάνει κρύο!! Πεινάω!!! 🤣🤣🤣

Όλα καλά θα πάνε γλυκάκι μου μην αγχώνεσαι για τίποτα!!! Άσε που όλα αυτά είναι αντιμετωπισιμα... 

Κι εμένα μετά την καμπύλη με είχε πιάσει μια πείνα και αναγουλα συγχρόνως από την γλύκα και το μόνο που ήθελα να φάω ήταν πρασοπιτα και γύρισα πόσους φούρνους και δεν είχαν 😲😲 πήγα πήρα μια κατεψυγμένη και έτρωγα δύο μέρες 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Διόνη ναι πιστεύω ότι τζάμπα θα τα πάρουμε για μια άντε δύο φορές. Και μετά δεν ξέρεις καν αν στο δεύτερο θα το χρειαστείς. (Εγώ σκέφτομαι και το δεύτερο ήδη 😂😂🤩) αχ και όντως Διονακι μου έμειναν 10 εβδομάδες. Γερές να είμαστε όλες και τα μπεμπακια μας θεέ μου να σφίξουμε νστην αγκαλιά μας.

Κι εσείς Μαρίλια εεεε;;; Είναι πολύ ωραίο!!! Αν πεις ρε συ στους παπάδες ότι είναι τάμα πάλι δεν το δέχονται;

Καλά αυτές τις περιέργειες ποτέ νδεν τις κατάλαβα. Μου έχει τύχει παπάς να μου πει οτι κακώς με βάφτισαν Χρυσοβαλάντου, ότι δεν έχει νόημα και έπρεπε Ειρήνη.  και άλλος παπάς να λέει ότι αυτοί που είναι ταμενοι στην Αγία Ειρήνη την Χρυσοβαλάντου πρέπει να βαφτίζονται Χρυσοβαλάντου και όχι Ειρήνη. 

Εμείς το σκ αυτό θα πάμε για καρότσι καλά να είμαστε γιατί μόνο αυτό μας λείπει. Έχω ξεκινήσει και βάζω πράγματα στο δωματιακι της. Κι επειδή όλα τα υπόλοιπα πράγματα όπως σας είπα τα πήραμε από την κουνιάδα μου, κι επειδή ήταν για χρόνια στην αποθήκη τα έχω πλύνει όλα. Αυτό που σκέφτομαι όμως είναι ότι τα έπλυνα (υφάσματα από ριλαξ, καθησματακι αυτοκινήτου κλπ και τον σκελετό τους και το κρεβάτι) με πράσινο σαπουνι. Αλλά δεν ξέρω αν ήταν αρκετά δυνατό για να απολυμανθουν εσείς θα βάζατε κάτι άλλο; Φαντάζομαι τα βρεφικά απορρυπαντικά δεν είναι πολύ δυνατά. 

Ναι @Lucky39 αυτό ακριβώς όταν σκέφτομαι ότι σε λίγο καιρό θα την έχω στην αγκαλιά μου θεέ μου νιώθω ότι δεν υπάρχει μεγαλύτερη ευτυχία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

@Διόνη ναι πιστεύω ότι τζάμπα θα τα πάρουμε για μια άντε δύο φορές. Και μετά δεν ξέρεις καν αν στο δεύτερο θα το χρειαστείς. (Εγώ σκέφτομαι και το δεύτερο ήδη 😂😂🤩) αχ και όντως Διονακι μου έμειναν 10 εβδομάδες. Γερές να είμαστε όλες και τα μπεμπακια μας θεέ μου να σφίξουμε νστην αγκαλιά μας.

Κι εσείς Μαρίλια εεεε;;; Είναι πολύ ωραίο!!! Αν πεις ρε συ στους παπάδες ότι είναι τάμα πάλι δεν το δέχονται;

Καλά αυτές τις περιέργειες ποτέ νδεν τις κατάλαβα. Μου έχει τύχει παπάς να μου πει οτι κακώς με βάφτισαν Χρυσοβαλάντου, ότι δεν έχει νόημα και έπρεπε Ειρήνη.  και άλλος παπάς να λέει ότι αυτοί που είναι ταμενοι στην Αγία Ειρήνη την Χρυσοβαλάντου πρέπει να βαφτίζονται Χρυσοβαλάντου και όχι Ειρήνη. 

Εμείς το σκ αυτό θα πάμε για καρότσι καλά να είμαστε γιατί μόνο αυτό μας λείπει. Έχω ξεκινήσει και βάζω πράγματα στο δωματιακι της. Κι επειδή όλα τα υπόλοιπα πράγματα όπως σας είπα τα πήραμε από την κουνιάδα μου, κι επειδή ήταν για χρόνια στην αποθήκη τα έχω πλύνει όλα. Αυτό που σκέφτομαι όμως είναι ότι τα έπλυνα (υφάσματα από ριλαξ, καθησματακι αυτοκινήτου κλπ και τον σκελετό τους και το κρεβάτι) με πράσινο σαπουνι. Αλλά δεν ξέρω αν ήταν αρκετά δυνατό για να απολυμανθουν εσείς θα βάζατε κάτι άλλο; Φαντάζομαι τα βρεφικά απορρυπαντικά δεν είναι πολύ δυνατά. 

Ναι @Lucky39 αυτό ακριβώς όταν σκέφτομαι ότι σε λίγο καιρό θα την έχω στην αγκαλιά μου θεέ μου νιώθω ότι δεν υπάρχει μεγαλύτερη ευτυχία...

Δηλαδή αγαπάκι σε λένε χρυσοβαλαντω;;; Κοίταξε το Χρυσοβαλάντω το έχω ακούσει γιατί να μην λέγεσαι έτσι; Γενικά ο κάθε παπάς έχει τα δικά του. Αλλά αν η εντολή προέρχεται από την Μητρόπολη δύσκολα αλλάζει. Το μόνο που σκέφτομαι είναι να τα πει και τα δύο κατά τη διάρκεια του μυστηρίου και ας γραψουμε μόνο το Μαρία στα χαρτιά. Είναι πολύ αυστηρός εδώ στην Πάτρα αυτός. Θα δούμε....όπως και έχει είπαμε ότι έτσι θα την φωνάζουμε σαν υποκοριστικό....

Κι εσύ τάμα ήσουν αγαπάκι;;;

Να σου πω την αλήθεια πιστεύω ότι το πράσινο σαπούνι τα καθαρίζει όλα και γενικά είναι το καλύτερο απ' όλα. 

Εγώ για τα μωρουδιακα που έπλυνα έβαλα το babyplanet.  Αλλά πολλοί λένε το πράσινο σαπούνι. 

Τώρα θέλω να πλύνω και σεντόνια και κάτι σελτεδακια και πάνες αγκαλιας που πήραμε χτες και πιστεύω τελείωσα από πλυσίματα. 

Αλλά εμείς δεν έχουμε καθόλου κάνει το δωμάτιο...

Μαζί με της μπεμπας γίνεται ένας πανικός εκεί μέσα....γραφείο βιβλιοθήκη υπολογιστής εκτυπωτές έχουμε ακόμα έναν καναπέ κρεβάτι που θέλουμε να τον πουλήσουμε κιόλας αλλά δεν φεύγει με τίποτα ....τον έχω πόσο καιρό στο marketplace .....στο δωμάτιο γίνεται χαμός!!! Χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Δηλαδή αγαπάκι σε λένε χρυσοβαλαντω;;; Κοίταξε το Χρυσοβαλάντω το έχω ακούσει γιατί να μην λέγεσαι έτσι; Γενικά ο κάθε παπάς έχει τα δικά του. Αλλά αν η εντολή προέρχεται από την Μητρόπολη δύσκολα αλλάζει. Το μόνο που σκέφτομαι είναι να τα πει και τα δύο κατά τη διάρκεια του μυστηρίου και ας γραψουμε μόνο το Μαρία στα χαρτιά. Είναι πολύ αυστηρός εδώ στην Πάτρα αυτός. Θα δούμε....όπως και έχει είπαμε ότι έτσι θα την φωνάζουμε σαν υποκοριστικό....

Κι εσύ τάμα ήσουν αγαπάκι;;;

Να σου πω την αλήθεια πιστεύω ότι το πράσινο σαπούνι τα καθαρίζει όλα και γενικά είναι το καλύτερο απ' όλα. 

Εγώ για τα μωρουδιακα που έπλυνα έβαλα το babyplanet.  Αλλά πολλοί λένε το πράσινο σαπούνι. 

Τώρα θέλω να πλύνω και σεντόνια και κάτι σελτεδακια και πάνες αγκαλιας που πήραμε χτες και πιστεύω τελείωσα από πλυσίματα. 

Αλλά εμείς δεν έχουμε καθόλου κάνει το δωμάτιο...

Μαζί με της μπεμπας γίνεται ένας πανικός εκεί μέσα....γραφείο βιβλιοθήκη υπολογιστής εκτυπωτές έχουμε ακόμα έναν καναπέ κρεβάτι που θέλουμε να τον πουλήσουμε κιόλας αλλά δεν φεύγει με τίποτα ....τον έχω πόσο καιρό στο marketplace .....στο δωμάτιο γίνεται χαμός!!! Χαχαχαχ

Κι άλλη Μαρίλια λοιπόν, με το καλό Διόνη μου να μας έρθουν! Ωραίος και ο συνδιασμός του Μαρία Γαβριηλία και συμβολικό. Τι όμορφη σκέψη να τιμήσετε την Παναγία και τον Αρχάγγελο Γαβριήλ. Και είναι δυνατόν να μη θέλει ο παπάς άμα του πεις ότι είναι ταμένο το παιδί και στους 2;;; Ήμαρτον δηλαδή! Αλλιώς πάρε την και βάφτισέ την στην Τήνο που έχεις και το τάμα! 

Να σου πω, τον καναπέ κρεβάτι αφού δε φεύγει, δεν τον κρατάς μπας και χρειαστεί στο δωμάτιο της μικρής για να κοιμάσαι εσύ; Έχω μια φίλη που από τότε που έβαλε το μωρό σε δικό του δωμάτιο, πήγαινε στο δωμάτιο της κόρης της μέχρι να την πάρει ο ύπνος και τελικά αποκοιμιόταν και η ίδια εκεί! Ποτέ δε ξέρεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucky39 είπε:

Κι άλλη Μαρίλια λοιπόν, με το καλό Διόνη μου να μας έρθουν! Ωραίος και ο συνδιασμός του Μαρία Γαβριηλία και συμβολικό. Τι όμορφη σκέψη να τιμήσετε την Παναγία και τον Αρχάγγελο Γαβριήλ. Και είναι δυνατόν να μη θέλει ο παπάς άμα του πεις ότι είναι ταμένο το παιδί και στους 2;;; Ήμαρτον δηλαδή! Αλλιώς πάρε την και βάφτισέ την στην Τήνο που έχεις και το τάμα! 

Να σου πω, τον καναπέ κρεβάτι αφού δε φεύγει, δεν τον κρατάς μπας και χρειαστεί στο δωμάτιο της μικρής για να κοιμάσαι εσύ; Έχω μια φίλη που από τότε που έβαλε το μωρό σε δικό του δωμάτιο, πήγαινε στο δωμάτιο της κόρης της μέχρι να την πάρει ο ύπνος και τελικά αποκοιμιόταν και η ίδια εκεί! Ποτέ δε ξέρεις!

εβαλα φατσα που γελαει με τη φιλη που αποκοιμιοταν εκει χαχαχαχαχ φαντασου τι αυπνιες θα εχουμε να τραβηξουμε!!! οταν κρατησαμε αυτον τον καναπε το καναμε για να μπει στο παιδικο μαζι με του παιδιου μας την κουνια σαν ντεκορ....απλα αλλαξαμε σπιτι φετος κι αυτο το παιδικο ειναι πιο μικρο....κι επειδη σκοπευω να κρατησω βιβλιοθηκη και γραφειο μεσα μαζι με την κουνια (την οποια θα φερουμε αργοτερα στο παιδικο για αρχη θα την εχουμε σε εμας) αλλα και την συρταριερα-αλλαξιερα δυστυχως δεν τα παιρνει ολα. αν δεν τον πουλησω θα τον παω κλασικα στο υπογειο των πεθερικων μου και βλεπουμε οταν θα φυγει η κουνια τι λυση θα βρουμε!!...

χαρηκα πολυ που βρηκα κι αλλη κοπελα με αυτη τη μιξη ονοματος !!! περιμενω να γυρισει ο αντρας μου απο τη δουλεια να του το πω!!!γιατι ελεγα μηπως το τραβαω πολυ...;;; αλλα ειναι τοσο ωραιο ονομα...κι εσυ τιμας τις γιαγιαδες και βγαινει ενα πολυ ωραιο αποτελεσμα! αχ δεν ξερω ! εχουμε τον δικο μας πνευματικο πουτ σκοπευουμε να το βαφτισει με αυτον θα μιλησω...εστω να τα πει και τα δυο κι ας γραφτει μονο το ενα.....μπας και κανει μια εξαιρεσουλα για εμας.....ειναι η μητροπολη αχαιας το εχει απαγορευσει απο χρονια! ομως πιστευω θα βρουμε μια λυση!! 💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Δηλαδή αγαπάκι σε λένε χρυσοβαλαντω;;; Κοίταξε το Χρυσοβαλάντω το έχω ακούσει γιατί να μην λέγεσαι έτσι; Γενικά ο κάθε παπάς έχει τα δικά του. Αλλά αν η εντολή προέρχεται από την Μητρόπολη δύσκολα αλλάζει. Το μόνο που σκέφτομαι είναι να τα πει και τα δύο κατά τη διάρκεια του μυστηρίου και ας γραψουμε μόνο το Μαρία στα χαρτιά. Είναι πολύ αυστηρός εδώ στην Πάτρα αυτός. Θα δούμε....όπως και έχει είπαμε ότι έτσι θα την φωνάζουμε σαν υποκοριστικό....

Κι εσύ τάμα ήσουν αγαπάκι;;;

Να σου πω την αλήθεια πιστεύω ότι το πράσινο σαπούνι τα καθαρίζει όλα και γενικά είναι το καλύτερο απ' όλα. 

Εγώ για τα μωρουδιακα που έπλυνα έβαλα το babyplanet.  Αλλά πολλοί λένε το πράσινο σαπούνι. 

Τώρα θέλω να πλύνω και σεντόνια και κάτι σελτεδακια και πάνες αγκαλιας που πήραμε χτες και πιστεύω τελείωσα από πλυσίματα. 

Αλλά εμείς δεν έχουμε καθόλου κάνει το δωμάτιο...

Μαζί με της μπεμπας γίνεται ένας πανικός εκεί μέσα....γραφείο βιβλιοθήκη υπολογιστής εκτυπωτές έχουμε ακόμα έναν καναπέ κρεβάτι που θέλουμε να τον πουλήσουμε κιόλας αλλά δεν φεύγει με τίποτα ....τον έχω πόσο καιρό στο marketplace .....στο δωμάτιο γίνεται χαμός!!! Χαχαχαχ

Ναι Χρυσοβαλάντου με λένε! 😁😁😁 Εγώ έχω γνωρίσει άλλη μια κοπέλα μόνο όλες τις άλλες που ξέρω έχουν το όνομα Ειρήνη. Δεν ξέρω είναι αυτό που λες μάλλον κάθε παπάς έχεις τα δικά του. Ναι και αυτό που λες γίνεται να ακουστούν και τα δύο ονόματα και μετά να του είναι τόσο δύσκολο ας γράψει το ένα μόνο. 

Ναι ναι κι εγώ τάμα. Η μανούλα μου πριν από εμένα είχε χάσει δύο παιδάκια και το ένα μάλιστα σε προχωρημένη εγκυμοσύνη. Και έτσι όταν έμεινε έγκυος σε εμένα με έταξε, ήταν βκαινη εγκυμοσύνη της πολύ δυσκολη ήταν σχεδόν εννιά μήνες ξάπλα... Και έβγαλε το πρώτο της θαύμα εμένα!!! 😍😍😍 Μετά ακολούθησαν άλλα δύο.

Λοιπόν για να σε κάνω να νιώσεις καλύτερα με το δωμάτιο. Κι εμείς το χρησιμοποιούσαμε σαν αποθήκη-γραφειο. Και τώρα έχουν βγει όλα τα πράγματα από εκεί και ο αντρουλης μου ο γλυκός τα έχει αφήσει στην σκάλα ούτε στο υπόγειο τα κατεβάζει ούτε στην σοφίτα τα ανεβάζει... Οπότε κάθε φορά που ανοίγω την πόρτα του σπιτιού βλέπω το δωμάτιο στις σκάλες!!! 😂😂😂😂 Μην πω για τις κούτες με τα Χριστουγεννιάτικα που είναι ακόμα στο σαλόνι... Κροσια τα νεύρα μου φίλη. Και είναι και κάτι που δεν μπορώ να το κάνω εγώ... Άστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις πήρα τα αποτελέσματα.. στεναχωρηθηκα.. δεν έχω μιλήσει ακόμα με το γιατρό, την Πέμπτη θα πάω.. ο αιματοκρίτης έχει πέσει στο 34,4 ενώ το χαμηλότερο όριο είναι 37, τα λευκά μου έχουν αναιβει 17,2 ενώ το μέγιστο όριο είναι 11 ( είχα πάντα αναιβασμενα λίγο τα λευκά) και η καμπύλη, δεν είναι καλή.. 

IMG_20220111_151633.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Κορίτσια μόλις πήρα τα αποτελέσματα.. στεναχωρηθηκα.. δεν έχω μιλήσει ακόμα με το γιατρό, την Πέμπτη θα πάω.. ο αιματοκρίτης έχει πέσει στο 34,4 ενώ το χαμηλότερο όριο είναι 37, τα λευκά μου έχουν αναιβει 17,2 ενώ το μέγιστο όριο είναι 11 ( είχα πάντα αναιβασμενα λίγο τα λευκά) και η καμπύλη, δεν είναι καλή.. 

IMG_20220111_151633.jpg

Κοριτσάκι μου αρχικά ο αιματοκρίτης πίστεψε με είναι μια χαρά τελευταία φορά είχα 32 θα πάρεις λίγο περισσότερο σίδηρο και λίγο με την διατροφή και όλα καλά!  Η αιμοσφαιρίνη σου πόσο είναι αυτό είναι που μας ενδιαφέρει περισσότερο μου έχει πει η γιατρός. Και ο πραγματικός σίδηρος βγαίνει αν πολλαπλασιάσεις την τιμή της αιμοσφαιρίνης με το 3. Ο αιματοκρίτης είναι η στιγμιαία απεικόνιση,τ ην ώρα που κάνουμε την εξέταση. Η καμπύλη είναι επίσης κάτι που ρυθμίζεται...  Βεβαιωσου ότι οι τιμές δίπλα είναι νγια εγκύους γιατί εγώ έτσι την είχα πατήσει.

Όσο για τα λευκά μήπως σε τριγυρίζει καμιά γριπουλα; Ή μήπως καπνίζεις ξέρω ότι το κάπνισμα ανεβάζει τα λευκά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτή είναι νη δικιά μου καμπύλη.  Σύμφωνα με αυτές τις τιμές μόνο λίγο η δεύτερη μέτρηση είναι εκτός ορίων. μίλησε με τον γιατρό σου και μην απογοητευεσαι από τώρα πλέον μπορείς και τα γλυκάκια σου να τρως με τα υποκατάστατα που υπάρχουν... IMG_20220111_155343.thumb.jpg.469dfe758debb4f340b61311a68670a0.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Αυτή είναι νη δικιά μου καμπύλη.  Σύμφωνα με αυτές τις τιμές μόνο λίγο η δεύτερη μέτρηση είναι εκτός ορίων. μίλησε με τον γιατρό σου και μην απογοητευεσαι από τώρα πλέον μπορείς και τα γλυκάκια σου να τρως με τα υποκατάστατα που υπάρχουν... IMG_20220111_155343.thumb.jpg.469dfe758debb4f340b61311a68670a0.jpg

Η αιμοσφαιρίνη είναι μια χαρά. Ακριβώς στη μέση των ορίων.. και όσο για την καμπυλη, δεν λέει τιμές εγκυμοσύνης.. όμως ο μικροβιολόγος ξέρει πως είμαι έγκυος από την αρχή και μόνο εκεί πηγαίνω για εξετάσεις.. ουφφ..  έτσι κι αλλιώς είχα κόψει τα γλυκά γιατί με έπιανε καούρα.. ένα παγωτακι που ζητάω καμιά φορά, θα το περνώ χωρίς ζάχαρη.. δεν με φοβίζει η διατροφή, να μην πάθει κάτι το μωράκι μου φοβάμαι.. σε ευχαριστώ πολύ αγάπη μου.. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...