Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου ..περάστηκα σας ..ευτυχώς δεν χτύπησε κανένας ...

Επειδή και εγώ όταν ανχωνομαι το ρίχνω στο τσιγαρο , με ποιανουν τύψεις μετά και φοβάμαι ..αλλά με ξελαφρωνει ..με δυσκολία το έκοψα .

Αλλα δεν νομίζω να έκανες κάτι στο μωρακι σου ..ξέρω δεν θέλει ανχος αλλά όλα μέσα στην ζωή είναι ..εύχομαι όλα να σου πάνε καλά 💖

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου.. να είσαι καλά και εσύ και το μωράκι σας!! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Το κοριτσιιιιιιιιιιιιιιι που μας κάνει τη δύσκολη από μικρηηηηηηη 💗💗💗💗💗💗 μπράβο κοριτσάκι μου!!!! Άντε τώρα στον επόμενο υπέρηχο!! Βασικά είναι β επιπέδου τώρα ε;;;; Μπράβο!!!

Ναι ναι β επιπέδου τώρα ξεκίνησα και μετράω αντίστροφα πάλι!!!

Εχθές είχα μια πολύωρη κουβέντα με την γιατρό μου για το εμβόλιο του κορονοιου κορίτσια... και η αλήθεια είναι ότι με καθησύχασε αρκετά και είπαμε να κάνουμε πρώτα την β επιπέδου να δω ότι ολα όλα είναι καλά με την μικρούλα μας και μετά τα πάω να το κάνω. Γιατί μας είπε το να το κάνει μόνο ο άντρας μου δεν φτάνει. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσια!!!! Καλημέρα!!!!

Για ακόμη μια φορά θέλω να τονίσω το ποσό με βοηθάει να μιλάω και να κουβεντιάζω για όλα τα θέματα που με απασχολούν στο φόρουμ. Μαθαίνεις πάρα πολλά.....το ίδιο ένιωθα στο κομμάτι της εξωσωματικής! Να τώρα όλα αυτά με τα καρότσια...πας λίγο πιο υποψιασμένη στα μαγαζιά ξέρεις τι να ζητήσεις! 

Λοιπόν κάπου άκουσα για παιδίατρο;;; Πότε βρίσκουμε παιδίατρο;;εγώ ξέρω μάλλον ποια θα έχω αλλά πρέπει να τις βρούμε πριν τη γέννα;

Ναι εγώ ανέφερα τον παιδίατρο για την επιλογή του καθίσματος αυτοκινήτου γιατί νομίζω είναι ο μόνος που μπορεί να μας ξεκαθαρίσει τι είναι καλύτερο για τα ζουζούνια μας. 

Κι εγώ ξερω που θα την πάω. Δεν είναι απαραίτητο να έχεις βρει από πριν αν και είναι καλό θεωρώ για να μην ψάχνεις τελευταία στιγμή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου!! Πολύ χάρηκα!! Άντε και με το καλό η β επιπέδου!!! 🥰🥰🥰🥰🥰

❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Κορίτσια μου, καλημέρα!! Χάθηκα λίγο γιατί περνάω μια πολύ δυσκολη εβδομάδα.. Τράκαρε ο άντρας μου ένα βράδυ, του πετάχτηκε μηχανάκι από ένα στοπ ( ευτυχώς δεν έτρεχε, είναι όλοι μια χαρά) όμως, τον επερνα τηλ γιατί είχε αργήσει από το ποδόσφαιρο, και μετά από πολλές κλήσεις, ( και αφού ήδη είχα αρχίσει να φοβάμαι) σήκωσε το τηλ κάποιος αστυνομικός να με ενημερώσει ( αφού είδε το κιν να χτυπάει μέσα στο αμάξι, και ο άντρας μου ήταν πάνω από το παιδί με το μηχανάκι και που να ξέρει ότι ήμουν έγκυος) ε, δεν μπορώ να σας περιγράψω τι έπαθα, τι σκευτομουν, πως έτρεμα.. ξεκίνησα να καπνίζω σαν τρελή και έβαλα τα παπούτσια μου να πάω στο σημείο, μην ξέροντας τι θα αντικρίσω) όταν ξεκινούσαν με πήρε τηλ, του μίλησα επιτέλους, μου είπε να μην πάω, όλα είναι καλα και πως σε λίγο θα ερχόταν.. γύρισα σπίτι τρέμοντας, ξανά τσιγάρα, ταραχή.. και έτσι όλη η εβδομάδα που ακολούθησε.. τώρα φοβάμαι μήπως έχω κάνει κακο στο μωρό μου.. τρέμω για το τι θα ακούσω τη Δευτέρα.. συγνώμη, αν σας στεναχωρώ.. σας διαβάζω, αλλά δεν μπορούσα να συμμετέχω.. ήθελα και εγώ να καλοσωρισω τις καινούργιες κοπέλες και να ευχηθώ σε όλες, με το καλό τα μωράκια σας!! Όλα να σας πάνε τέλεια!! 🥰🥰

Ελα ρε κορίτσι μου περαστικά σας και άλλο κακό να μη σας βρει... Πω πω φαντάζομαι την τρομάρα που πήρες. Μην αγχώνεσαι για το τσιγάρο δεν είναι ότι το κάνεις από το την αρχή αυτό. Πιστεύω αν σε ηρεμεί είναι "καλό", γιατί ούτως η άλλως ο οργανισμός μας φιλτράρει τα πάντα καλά πριν φτάσουν στο μωράκι μας ενώ τις ορμόνες του άγχους δεν τις φιλτράρει.... Οπότε όλα θα είναι καλά!!! Επικεντρωσου στα θετικά ότι ο άντρας σου είναι καλά και δίπλα σου και στο μωράκι σου που πίστεψε με είναι τέλεια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Kanelaa είπε:

Μπράβο κοριτσαρα μου!!!! Τέλεια!!!! Με το καλό το κοριτσάκι σας!! Σε ποια εβδομάδα είσαι???? 🥰

Ευχαριστούμεεεεε ❤️❤️❤️❤️

19+5 σήμερα!!! Εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Ευχαριστούμεεεεε ❤️❤️❤️❤️

19+5 σήμερα!!! Εσύ;

Ωωω τέλεια!!! ❤️Εγώ είμαι 17+4, είμαστε πιο κουτσικα ακόμα, χιχι! Έχω ραντεβού την Τετάρτη με τη γυναικολόγο και ανυπομονώ πάρα πολύ! Δεν ξέρω αλλά αν μπορούσα θα πήγαινα να το ακούω κάθε βδομάδα!! Τώρα λόγω μιας αποκόλλησης στον σάκο πάω κάθε 2 βδομάδες! Θα πάω τώρα να δω τι θα μου πει και να τη ρωτήσω πότε με το καλό θα γίνει η Β επιπέδου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω.. Συγκινούμαι πάρα πολύ εύκολα και βάζω τα κλάματα για το παραμικρο, από κάποιο άρθρο που θα διαβάσω που έχει να κάνει με μανούλες μέχρι με τον άντρα μου που προσπαθούσε να με παρηγορησει στο να μην αγνωνομαι και πως γρήγορα θα γίνω μανουλα(στο άκουσμα πως θα γίνω μανούλα, πάρε τα κλάματα πάλι).. Όπως έχω πει και παραπανω έχω πάθει μια αποκόλληση στον σάκο που ναι μεν η γιατρός κ έχει πει πως ειναι οκ απ την στιγμή που ξεκουράζομαι αλλά απ την άλλη είμαι 3 βδομάδες μέσα στο σπιτι(δεν το συζητώ, άλλες μανούλες κάθονται παραπάνω και τις θαυμάζω απεριόριστα) απλά είμαι πολύ δραστήριο άτομο και το γεγονός πως δεν μπορώ να κάνω απολύτως τίποτα έχει επηρεάσει πολύ τη ψυχολογία μου.. Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας ή αν κάποιο κορίτσι περνάει τα ίδια πως το αντιμετωπίζει.. Σας ευχαριστώ πάρα πολύ! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλημέρα..μακάρι να μας πει κάτι παραπάνω αλλά εμείς είμαστε μικρουλες ακόμα 17 ...αλλά ξέρουμε το φύλο λόγω τροφοβλάστη ..

Νομίζω όταν κάνεις τροφοβλάστη το φύλο είναι σίγουρο. Άμα έχει καλή θέση πολύ πιθανόν να το δείτε και σε αυτή την εβδομάδα που είσαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Νομίζω όταν κάνεις τροφοβλάστη το φύλο είναι σίγουρο. Άμα έχει καλή θέση πολύ πιθανόν να το δείτε και σε αυτή την εβδομάδα που είσαι! 

Ναι είναι σίγουρο όταν κάνεις τροφοβλάστη...ο μεγάλος ιατρός που μου έκανε αυχενική είχε πει 80% αγόρι ..που το βρήκε δεν ξέρω ....και μετά από μια εβδομάδα βγήκε ότι είναι κορίτσι ..♥️ μακάρι να μας πεις πολλά αυτή την εβδομάδα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Ελα ρε κορίτσι μου περαστικά σας και άλλο κακό να μη σας βρει... Πω πω φαντάζομαι την τρομάρα που πήρες. Μην αγχώνεσαι για το τσιγάρο δεν είναι ότι το κάνεις από το την αρχή αυτό. Πιστεύω αν σε ηρεμεί είναι "καλό", γιατί ούτως η άλλως ο οργανισμός μας φιλτράρει τα πάντα καλά πριν φτάσουν στο μωράκι μας ενώ τις ορμόνες του άγχους δεν τις φιλτράρει.... Οπότε όλα θα είναι καλά!!! Επικεντρωσου στα θετικά ότι ο άντρας σου είναι καλά και δίπλα σου και στο μωράκι σου που πίστεψε με είναι τέλεια!!! 

Σε ευχαριστούμε πολύ κοριτσάκι μου!!! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Κορίτσια μου, καλημέρα!! Χάθηκα λίγο γιατί περνάω μια πολύ δυσκολη εβδομάδα.. Τράκαρε ο άντρας μου ένα βράδυ, του πετάχτηκε μηχανάκι από ένα στοπ ( ευτυχώς δεν έτρεχε, είναι όλοι μια χαρά) όμως, τον επερνα τηλ γιατί είχε αργήσει από το ποδόσφαιρο, και μετά από πολλές κλήσεις, ( και αφού ήδη είχα αρχίσει να φοβάμαι) σήκωσε το τηλ κάποιος αστυνομικός να με ενημερώσει ( αφού είδε το κιν να χτυπάει μέσα στο αμάξι, και ο άντρας μου ήταν πάνω από το παιδί με το μηχανάκι και που να ξέρει ότι ήμουν έγκυος) ε, δεν μπορώ να σας περιγράψω τι έπαθα, τι σκευτομουν, πως έτρεμα.. ξεκίνησα να καπνίζω σαν τρελή και έβαλα τα παπούτσια μου να πάω στο σημείο, μην ξέροντας τι θα αντικρίσω) όταν ξεκινούσαν με πήρε τηλ, του μίλησα επιτέλους, μου είπε να μην πάω, όλα είναι καλα και πως σε λίγο θα ερχόταν.. γύρισα σπίτι τρέμοντας, ξανά τσιγάρα, ταραχή.. και έτσι όλη η εβδομάδα που ακολούθησε.. τώρα φοβάμαι μήπως έχω κάνει κακο στο μωρό μου.. τρέμω για το τι θα ακούσω τη Δευτέρα.. συγνώμη, αν σας στεναχωρώ.. σας διαβάζω, αλλά δεν μπορούσα να συμμετέχω.. ήθελα και εγώ να καλοσωρισω τις καινούργιες κοπέλες και να ευχηθώ σε όλες, με το καλό τα μωράκια σας!! Όλα να σας πάνε τέλεια!! 🥰🥰

Ποποοοοο θα είχα τρελαθεί αλήθεια σου λέω! Και με τα δίκια σου! Χαίρομαι που είναι όλα καλά αλλά περάσατε μεγάλη τρομάρα κοπέλα μου....ευχομαι να  είναι όλα περαστικά!! 

Οσο για το μωρό μην σκέφτεσαι τίποτα ...το μωράκι πιο πολύ θα κινδύνευε εάν είχες σοκαριστεί απότομα εφόσον με το τσιγάρο καλώς η κακώς ηρεμουσες θα είναι όλα καλά και θα το δεις στον υπέρηχο σου! Μην αγωνίας καθόλου μέχρι τη Δευτέρα γιατί θα το αισθάνεται ....νιώθει ο,τι νιώθει και η μανούλα...χαλάρωσε κι όλα είναι καλά! Απλά ελάττωσε πάλι το τσιγάρο μόνο αυτό! Ωστόσο να ξέρεις εδώ υπάρχουν κοπέλες που δεν το κόβουν και καθόλου...οπότε μην σκέφτεσαι τίποτα! 

Περαστικά αγαπάκι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Ναι εγώ ανέφερα τον παιδίατρο για την επιλογή του καθίσματος αυτοκινήτου γιατί νομίζω είναι ο μόνος που μπορεί να μας ξεκαθαρίσει τι είναι καλύτερο για τα ζουζούνια μας. 

Κι εγώ ξερω που θα την πάω. Δεν είναι απαραίτητο να έχεις βρει από πριν αν και είναι καλό θεωρώ για να μην ψάχνεις τελευταία στιγμή.

Ωραία! Ίσως πρέπει απλά να κάνουμε μια συζητηση με αυτή που έχουμε στο μυαλό μας λίγο πριν γεννησουμε...θυμάμαι στην κουνιάδα μου είχε πάει και στο σπίτι τις πρώτες μέρες...θα ρωτήσω και την κουνιάδα μου και τη συννυφαδα μου κι αν μάθω κάτι θα σας πω!

στις πριν 6 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Ναι ναι β επιπέδου τώρα ξεκίνησα και μετράω αντίστροφα πάλι!!!

Εχθές είχα μια πολύωρη κουβέντα με την γιατρό μου για το εμβόλιο του κορονοιου κορίτσια... και η αλήθεια είναι ότι με καθησύχασε αρκετά και είπαμε να κάνουμε πρώτα την β επιπέδου να δω ότι ολα όλα είναι καλά με την μικρούλα μας και μετά τα πάω να το κάνω. Γιατί μας είπε το να το κάνει μόνο ο άντρας μου δεν φτάνει. 

 

Κορίτσι μου εννοείται εάν νιώθεις ότι θες να το κάνεις να το κάνεις.... ! Κι εμένα ο άντρας μου το έκανε... Εγώ διστάζω αλλά ξέρω πόσο σημαντικό είναι οπότε...κάποια στιγμή ίσως και εγώ υποκύψω! Ναι κλείσε μετά τη β επιπέδου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Ποποοοοο θα είχα τρελαθεί αλήθεια σου λέω! Και με τα δίκια σου! Χαίρομαι που είναι όλα καλά αλλά περάσατε μεγάλη τρομάρα κοπέλα μου....ευχομαι να  είναι όλα περαστικά!! 

Οσο για το μωρό μην σκέφτεσαι τίποτα ...το μωράκι πιο πολύ θα κινδύνευε εάν είχες σοκαριστεί απότομα εφόσον με το τσιγάρο καλώς η κακώς ηρεμουσες θα είναι όλα καλά και θα το δεις στον υπέρηχο σου! Μην αγωνίας καθόλου μέχρι τη Δευτέρα γιατί θα το αισθάνεται ....νιώθει ο,τι νιώθει και η μανούλα...χαλάρωσε κι όλα είναι καλά! Απλά ελάττωσε πάλι το τσιγάρο μόνο αυτό! Ωστόσο να ξέρεις εδώ υπάρχουν κοπέλες που δεν το κόβουν και καθόλου...οπότε μην σκέφτεσαι τίποτα! 

Περαστικά αγαπάκι μου!!

Κοριτσάκι μου 1000 ευχαριστώ.. και εγώ τρελάθηκα, 1 εβδομάδα πολύ χάλια.. τώρα έχω αρχίσει και ηρεμώ και φυσικά ελαττωνω κατά πολύ το τσιγάρο.. απλά ακόμα μου έχει μείνει φόβος.. ήμουν και μόνη μου, δεν ήξερα τι έγινε, τι θα δω, γιατί μου μίλησε κάποιος άλλος.. άστα σου λέω, το σκευτομαι και προσεύχομαι αμέσως να ηρεμήσω.. και εγώ χαίρομαι που είσαι καλά κορίτσακι μου.. μακάρι για όλες μας να είναι όλα καλά και τον Απρίλιο πρώτα ο Θεός, να κρατάμε αγκαλίτσα τις ψυχουλες μας.. 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μιας που ποιασαμε το θέμα με το τσιγάρο ..εγώ είμαι φανατική καπνίστρια και λόγω επαγγέλματος το ανχος μου το εριχνα εκεί (μαγείρισσα) σχεδόν δύο πακέτα ..από τότε που έμαθα για το μπιζελακι μου , έκανα 4 την ημέρα κάποιες φορές και καθόλου ..όταν έχω ανχος εκεί το ρίχνω ..τώρα έχω να καπνίσω 10 μέρες ..

Δεν ξέρω έχει καμία αντίστοιχη εμπειρία ??? Σας έχει πει κάτι ο γιατρός σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μιας που ποιασαμε το θέμα με το τσιγάρο ..εγώ είμαι φανατική καπνίστρια και λόγω επαγγέλματος το ανχος μου το εριχνα εκεί (μαγείρισσα) σχεδόν δύο πακέτα ..από τότε που έμαθα για το μπιζελακι μου , έκανα 4 την ημέρα κάποιες φορές και καθόλου ..όταν έχω ανχος εκεί το ρίχνω ..τώρα έχω να καπνίσω 10 μέρες ..

Δεν ξέρω έχει καμία αντίστοιχη εμπειρία ??? Σας έχει πει κάτι ο γιατρός σας 

Εμένα μου είπε να το κόψω τελείως. Όταν του είπα δεν μπορώ, μου επέτρεψε 2-3.. καμιά φορα, άμα αγχωνομουν πολύ ξέφευγα, αλλά όχι όπως τώρα, που ταράχτηκα τόσο πολυ.. έιχα 2 παλινδρομες  στο παρελθόν και αυτή η τρίτη φορά μου είναι πολύ δυσκολη ψυχολογικά.. έχω μόνο άγχος.. το μόνο που με βοηθάει είναι αυτή η ομάδα..❤️❤️ εσένα ο γιατρός τι σου είπε?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Kanelaa είπε:

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω.. Συγκινούμαι πάρα πολύ εύκολα και βάζω τα κλάματα για το παραμικρο, από κάποιο άρθρο που θα διαβάσω που έχει να κάνει με μανούλες μέχρι με τον άντρα μου που προσπαθούσε να με παρηγορησει στο να μην αγνωνομαι και πως γρήγορα θα γίνω μανουλα(στο άκουσμα πως θα γίνω μανούλα, πάρε τα κλάματα πάλι).. Όπως έχω πει και παραπανω έχω πάθει μια αποκόλληση στον σάκο που ναι μεν η γιατρός κ έχει πει πως ειναι οκ απ την στιγμή που ξεκουράζομαι αλλά απ την άλλη είμαι 3 βδομάδες μέσα στο σπιτι(δεν το συζητώ, άλλες μανούλες κάθονται παραπάνω και τις θαυμάζω απεριόριστα) απλά είμαι πολύ δραστήριο άτομο και το γεγονός πως δεν μπορώ να κάνω απολύτως τίποτα έχει επηρεάσει πολύ τη ψυχολογία μου.. Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας ή αν κάποιο κορίτσι περνάει τα ίδια πως το αντιμετωπίζει.. Σας ευχαριστώ πάρα πολύ! 🥰

Ένα θα σου πω βλέπω φιλαράκια και κλαίω!!! 😂😂😂 Νομίζω τα λέει όλα αυτό.

Το μέσα στο σπίτι είναι θέμα συνήθειας. Εγώ την πρώτη φορά που είχα μείνει έγκυος έπρεπε να είμαι ξαπλωμένη συνεχώς μόνο τουαλέτα ένα μήνα και κάτι. Σε αυτό το διάστημα είχα διαβάσει 8 βιβλία!!! Οπότε αν βρει κάτι που σ αρέσει ίσως να μην είναι τόσο δύσκολο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μιας που ποιασαμε το θέμα με το τσιγάρο ..εγώ είμαι φανατική καπνίστρια και λόγω επαγγέλματος το ανχος μου το εριχνα εκεί (μαγείρισσα) σχεδόν δύο πακέτα ..από τότε που έμαθα για το μπιζελακι μου , έκανα 4 την ημέρα κάποιες φορές και καθόλου ..όταν έχω ανχος εκεί το ρίχνω ..τώρα έχω να καπνίσω 10 μέρες ..

Δεν ξέρω έχει καμία αντίστοιχη εμπειρία ??? Σας έχει πει κάτι ο γιατρός σας 

Εγώ κάπνιζα από 16 χρονών μέχρι πέρσυ τον Σεπτέμβριο που ξεκινήσαμε προσπάθειες και το έκοψα μαχαίρι. 

Ξέρω όμως πολλές γυναίκες από το περιβάλλον μου που κάπνιζαν κανονικά και μάλιστα κρυφά από τον άντρα τους γιατί ο γιατρός τους είχε πει 2-3 την μέρα κι αυτές έκανε 8-10 την μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Ένα θα σου πω βλέπω φιλαράκια και κλαίω!!! 😂😂😂 Νομίζω τα λέει όλα αυτό.

Το μέσα στο σπίτι είναι θέμα συνήθειας. Εγώ την πρώτη φορά που είχα μείνει έγκυος έπρεπε να είμαι ξαπλωμένη συνεχώς μόνο τουαλέτα ένα μήνα και κάτι. Σε αυτό το διάστημα είχα διαβάσει 8 βιβλία!!! Οπότε αν βρει κάτι που σ αρέσει ίσως να μην είναι τόσο δύσκολο...

Καλημέρα και να έχουμε μια όμορφη Κυριακή! Πολύ συγκίνηση πραγματικά! Έβλεπα και γω το twilight(μην γελάσεις πλιζ) συν κάτι κωμωδίες χριστουγεννιατικες και να το κλάμα! Τουλάχιστον δεν είμαι η μόνη.. 

Έχεις δίκιο.. Απλά εγώ δεν έχω κάτσει ποτέ τόσο μέσα στο σπίτι και ίσως να μου φαίνεται βουνό γι αυτό το λόγο.. Χθες έστειλα τον άντρα μου να μου πάρει πηλό και ξεκίνησα να φτιάχνω πάλι σπιτάκια και η αλήθεια είναι πως η μέρα μου πέρασε πιο γρήγορα... 

Σ'ευχαριστω πάρα πάρα πολύ και συγνώμη που αργώ να απαντήσω απλά πρέπει να μου εγκρίνουν τις απαντήσεις, να έχεις μια όμορφη μερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Εγώ κάπνιζα από 16 χρονών μέχρι πέρσυ τον Σεπτέμβριο που ξεκινήσαμε προσπάθειες και το έκοψα μαχαίρι. 

Ξέρω όμως πολλές γυναίκες από το περιβάλλον μου που κάπνιζαν κανονικά και μάλιστα κρυφά από τον άντρα τους γιατί ο γιατρός τους είχε πει 2-3 την μέρα κι αυτές έκανε 8-10 την μέρα.

Καλημέρα 😀 είναι πολύ δύσκολο να το κόψεις ή να κάνεις 2-3 .. έμενα όταν κάναμε την πρόκληση με έιχε πει να το κόψω ..αλλά φυσικά δεν το έκοψα , δεν ήθελα .. ήταν η διέξοδος μου ..τώρα παλεύω ακόμα ...σπίτι δεν θέλω να κάνω , δεν με τραβάει ..μόνο αν βρεθώ με φίλους έξω σε καφέ ..

Αλλά και από γνωστές που ξέρω ότι κάπνιζαν και έπιναν η κύηση του κύλησε ομαλά ..Εγώ προσωπικά κάνω την προσπάθεια μου με το τσιγάρο , δεν πίνω ούτε σταγόνα ( αν και έχω πεθάνει για ένα κρασάκι ) γιατί είναι πολύ γκαντεμο και δεν θέλω να προκαλώ την τύχη μου ..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Εμένα μου είπε να το κόψω τελείως. Όταν του είπα δεν μπορώ, μου επέτρεψε 2-3.. καμιά φορα, άμα αγχωνομουν πολύ ξέφευγα, αλλά όχι όπως τώρα, που ταράχτηκα τόσο πολυ.. έιχα 2 παλινδρομες  στο παρελθόν και αυτή η τρίτη φορά μου είναι πολύ δυσκολη ψυχολογικά.. έχω μόνο άγχος.. το μόνο που με βοηθάει είναι αυτή η ομάδα..❤️❤️ εσένα ο γιατρός τι σου είπε?? 

Καλημέρα και μένα μου είπε να το κόψω αλλά δεν την είδα και τόσο απόλυτη , οπότε έκανα 4 ..αλλά από τοτε που έγινε αυτό με τον τροφοβλάστη υποσχέθηκα θα το παλέψω ...

Αλλά σε περιόδους ανχους με τρελενει και κάνω .

Επειδή δεν καταλάβα εσύ κάνεις ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε όλες!

Μετά από ψαχουλεμα στο ίντερνετ για κρέμες ενυδάτωσης, έπεσα σε ένα άρθρο που έλεγε μη βάλετε στη κοιλιά σας τπτ που να μην μπορείτε να το "φατε" ! Μ'άρεσε το σκεπτικό,  είχε και συνταγουλες με συνδυασμούς από φυτικα έλαια ! 

Σε 1η φάση είχα σπίτι λάδι καρυδας, το έβαλα κ το ένιωσα πολύ καλό στη κοιλιά μου κ δε ένιωσα "λαδωμενη"!!!!  !  Λέω να το συνεχίσω! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλημέρα και μένα μου είπε να το κόψω αλλά δεν την είδα και τόσο απόλυτη , οπότε έκανα 4 ..αλλά από τοτε που έγινε αυτό με τον τροφοβλάστη υποσχέθηκα θα το παλέψω ...

Αλλά σε περιόδους ανχους με τρελενει και κάνω .

Επειδή δεν καταλάβα εσύ κάνεις ??

2-4 έκανα κ εγώ, εκτός από την τελευταία εβδομάδα που το παρακανα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλημέρα 😀 είναι πολύ δύσκολο να το κόψεις ή να κάνεις 2-3 .. έμενα όταν κάναμε την πρόκληση με έιχε πει να το κόψω ..αλλά φυσικά δεν το έκοψα , δεν ήθελα .. ήταν η διέξοδος μου ..τώρα παλεύω ακόμα ...σπίτι δεν θέλω να κάνω , δεν με τραβάει ..μόνο αν βρεθώ με φίλους έξω σε καφέ ..

Αλλά και από γνωστές που ξέρω ότι κάπνιζαν και έπιναν η κύηση του κύλησε ομαλά ..Εγώ προσωπικά κάνω την προσπάθεια μου με το τσιγάρο , δεν πίνω ούτε σταγόνα ( αν και έχω πεθάνει για ένα κρασάκι ) γιατί είναι πολύ γκαντεμο και δεν θέλω να προκαλώ την τύχη μου ..

 

Ναι ούτε εγώ πίνω, ούτε σταγόνα.. αν και κάποια δύσκολα βράδυα θα ήθελα κ εγώ ένα ποτηράκι.. το τσιγάρο δύσκολη κατάσταση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Ναι ούτε εγώ πίνω, ούτε σταγόνα.. αν και κάποια δύσκολα βράδυα θα ήθελα κ εγώ ένα ποτηράκι.. το τσιγάρο δύσκολη κατάσταση..

Ειναι δύσκολο αρκετά να το κόψεις τελείως ..ειδικά αν περνάς περίοδο με ανχος ...εγώ το σταματάω και το ξεκινάω ...σήμερα έκανα , τώρα δεν θα κάνω για όσο μπορώ ..μακάρι να μπορούσαμε με ένα τσακ να το κόψουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...