Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 19 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Οι υπόλοιπες έχετε αρχίσει να χρησιμοποιείτε κρέμες; Και αν ναι ποιες;

Καλημέρα!!

Εγώ δε χρησιμοποιώ ακόμη, πέρσι χρησιμοποιούσα τ bio oil..το είχα ξεκινήσει κάπου στον 6ο μήνα αλλά δεν το έβαζα συστηματικά γιατί το ξέχναγα, δεν έκανα ούτε μία ραγάδα όμως οπότε μπορεί να κάνει δουλειά!! 😊 Βέβαια δεν είχα πάρει και κιλά και είχα μικρή κοιλιά οπότε μπορεί να βοηθάει κι αυτό!

Όταν ξεκινήσω τώρα πάντως θα βάζω πάλι της bio oil γιατί μου έχουν μείνει κάτι μπουκάλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Να ! Prevestria λέγεται...μυρίζει τόσο ωραία...

Αν πάρετε κάποια συγκεκριμένη για στήθος ή θηλές πείτε μου!!!

IMG_20211111_175532.jpg

Αυτή μου την είχαν δώσει σε δείγμα! Λογικά θα σας δώσουν κι εσάς! Αλλά δεν την χρησιμοποίησα οπότε δεν έχω άποψη!

Έχει και για τις θηλές η συγκεκριμένη εταιρεία, μας είχαν δώσει δείγμα και γι’αυτές! 

Για τις θηλές μπορείτε να πάρετε επίσης λανολίνη την purelan της medela, λέει ότι είναι για πληγωμένες θηλές, αλλά ουσιαστικά έχω ακούσει ότι αν βάζετε από πριν τις προστατεύει λίγο! Εμένα πάντως που την έβαλα αφού έκανα πληγές δε με βοήθησε, με βοήθησε μια άλλη κρέμα πάρα πολύ, οπότε αυτή είναι καλύτερα για πριν κάνεις πληγές πιστεύω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα!!

Εγώ δε χρησιμοποιώ ακόμη, πέρσι χρησιμοποιούσα τ bio oil..το είχα ξεκινήσει κάπου στον 6ο μήνα αλλά δεν το έβαζα συστηματικά γιατί το ξέχναγα, δεν έκανα ούτε μία ραγάδα όμως οπότε μπορεί να κάνει δουλειά!! 😊 Βέβαια δεν είχα πάρει και κιλά και είχα μικρή κοιλιά οπότε μπορεί να βοηθάει κι αυτό!

Όταν ξεκινήσω τώρα πάντως θα βάζω πάλι της bio oil γιατί μου έχουν μείνει κάτι μπουκάλια!

Για το bio oil έχω ακούσει από πολλές ότι έκανε δουλειά. 

Αλλά και η frezyderm είναι καλή εταιρία πιστεύω αλλά και εγώ δεν ξέρω δεν την έχει χρησιμοποιήσει κάποια γνωστή μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Ήσουν ικανοποιημένη με το καθισματακι του αυτοκινήτου; Μέχρι πια ηλικία- κιλά είναι; Αυτό με προβληματίζει λίγο ότι σε αυτά που μας έχουν αρέσει από τις κριτικές βλέπω ότι τα καθισματακια αυτοκινήτου δεν είναι βολικά ή είναι για λίγα κιλά. Γενικά ψάχνω και κάτι οικονομικό. Σκέφτομαι να πάρω ένα απλό καρότσι και ξεχωριστά καθισματακι. 

Ικανοποιημένη είμαι ναι. Το χρησιμοποιούσα ακόμη μέχρι τώρα φαντάσου που είναι 14 μηνών. Είναι μέχρι 13 κιλά αυτό που έχουμε, και ο μικρός δεν ήταν ούτε 9μιση.

Έχουμε αγοράσει από τον Ιούνιο καινούργιο πολύ καλό, απλά όσο χωράει ακόμα σε αυτό το προτιμούσα, γιατί είναι πιο ασφαλές να κοιτάνε προς τα πίσω στο αυτοκίνητο.

Ουσιαστικά το κάθισμα αυτοκινήτου είναι για τον 1ο χρόνο περίπου. Μετά παίρνεις άλλο.

Αλλά δε ξέρω αν θα σου βγει πιο οικονομικά να τα πάρεις ξεχωριστά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Καλημέρα !!! Εγώ όσον αφορά το κάθισμα αυτοκινήτου του καροτσιου έχω καταλάβει ότι το χρησιμοποιείς μέχρι το εξάμηνο και ανάλογα το μέγεθος του μωρού ( δηλαδή μπορεί να σε βγάλει και 9μηνο έτσι δεν είναι @Princess28 ?) και ύστερα παίρνεις πιο μεγάλο. 

Δηλαδή έχω καταλάβει ότι δεν υπάρχει πολυσυστημα καροτσιου που θα σου παράσχει το κάθισμα μέχρι όταν θα μεγαλώσει το παιδί. Για αυτό ήθελα και πολυκαροτσι ώστε να μην πάρουμε καθισματακι για αρχή. 

Πάνω κάτω το να πάρεις ένα καρότσι κι ένα κάθισμα ξεχωριστό πόσο σου βγαίνει @Dreamer1 ??

 

Το καθισματάκι το χρησιμοποιείς τον πρώτο χρόνο περίπου. Είναι κι ανάλογα το μωρό φυσικά.

Ουσιαστικά το σύστημα μεταφοράς έχει και το κάθισμα αυτοκινήτου, και το καρότσι και το πορτ μπεμπε. Τους πρώτους 6 μήνες χρησιμοποιείς το καρότσι με το πορτ μπεμπέ πάνω, και μετά βάζεις το κάθισμα καροτσιού που είναι για μετά τους 6 μήνες.

Οπότε αν τα αγοράσεις ξεχωριστά, πρέπει να αγοράσεις άλλο καρότσι για τους πρώτους μήνες, άλλο για μετά, και καθισματάκι αυτοκινήτου. Εκτός αν πάρεις καρότσι 0+ τα οποία είναι ακριβά και δε βολεύουν τόσο.

Γι’αυτό λέω ότι δε ξέρω αν συμφέρει να τα πάρεις ξεχωριστά @Dreamer1 .

Εμείς ουσιαστικά αυτό που αγοράσαμε είχε το καρότσι για τους πρώτους μήνες, το καρότσι για μετά, το καθισματάκι και επίσης σταντ για να βάζεις το πορτ μπεμπε πάνω όταν είσαι σπίτι(για να το χρησιμοποιείς σαν λίκνο). Εγώ αυτό δεν το χρησιμοποίησα γιατί είχα άλλο λίκνο, αλλά τα υπόλοιπα 3 με έχουν βολέψει πολύ. Και είναι πολύ γερό σαν καρότσι(απλά είναι λίγο βαρύ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημέρα αγάπες!!! 

Διονακι μου προς το παρόν μου έχουν αρέσει αυτά τα δύο. Ακόμα στο ψάξιμο είμαι σίγουρα και μέχρι να τα δω από κοντά δεν θα πάρω απόφαση.

Screenshot_2021-11-12-09-14-45-868_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2021-11-12-09-09-54-100_com.android.chrome.jpg

Αυτό το καθισματάκι κοιτάει μπροστά από τη γέννηση; Ή κοιτάει προς τα πίσω στην αρχή; Γιατί είναι πολύ σημαντικό τα καθισματάκια να κοιτάνε προς τα πίσω στην αρχή!
Επίσης είναι καλύτερα για νεογέννητα να έχει πιο ξαπλωτή κλίση το καθισματάκι.

Γενικά τα 0-36 δεν ενδείκνυνται. Σίγουρα είναι πιο οικονομικά. Αλλά είναι καλύτερα να παίρνεις ανάλογα την ηλικία του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Αυτό το καθισματάκι κοιτάει μπροστά από τη γέννηση; Ή κοιτάει προς τα πίσω στην αρχή; Γιατί είναι πολύ σημαντικό τα καθισματάκια να κοιτάνε προς τα πίσω στην αρχή!
Επίσης είναι καλύτερα για νεογέννητα να έχει πιο ξαπλωτή κλίση το καθισματάκι.

Γενικά τα 0-36 δεν ενδείκνυνται. Σίγουρα είναι πιο οικονομικά. Αλλά είναι καλύτερα να παίρνεις ανάλογα την ηλικία του!

Κοιτάει προς τα πίσω στη αρχή και έχει κλήση για να είναι το κεφάλι του μωρό εντάξει. 

Επίσης το καρότσι αυτό είναι 2 σε 1 γίνεται δηλαδή και Πορτ μπεμπέ για αυτό σκέφτηκα ότι ίσως με συμφέρει περισσότερο έτσι. Από το να παίρνω δύο καθισματακια. Θα το συζητήσω και με έναν πεδιατρο ίσως να μου πει μια γνώμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Κοιτάει προς τα πίσω στη αρχή και έχει κλήση για να είναι το κεφάλι του μωρό εντάξει. 

Επίσης το καρότσι αυτό είναι 2 σε 1 γίνεται δηλαδή και Πορτ μπεμπέ για αυτό σκέφτηκα ότι ίσως με συμφέρει περισσότερο έτσι. Από το να παίρνω δύο καθισματακια. Θα το συζητήσω και με έναν πεδιατρο ίσως να μου πει μια γνώμη.

Ναι το είδα ότι λέει 2 σε 1! Δες το κι από κοντά να δεις αν είναι γερό κι αποφασίζεις!

Μπορεί να σε συμφέρει να τα πάρεις έτσι όπως λες!!

Απλά για καθισματάκι θα σου πρότεινα στην αρχή να πάρεις το αυγό, και μετά πάρε άλλο αν θέλεις για μέχρι 36 κιλά!

Συζήτα το και με τον παιδίατρό σου!

Ούτως ή άλλως αν κάνετε κι άλλο παιδάκι σκέψου θα το χρειαστείτε💕😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Ναι το είδα ότι λέει 2 σε 1! Δες το κι από κοντά να δεις αν είναι γερό κι αποφασίζεις!

Μπορεί να σε συμφέρει να τα πάρεις έτσι όπως λες!!

Απλά για καθισματάκι θα σου πρότεινα στην αρχή να πάρεις το αυγό, και μετά πάρε άλλο αν θέλεις για μέχρι 36 κιλά!

Συζήτα το και με τον παιδίατρό σου!

Ούτως ή άλλως αν κάνετε κι άλλο παιδάκι σκέψου θα το χρειαστείτε💕😊

Ευχαριστώ πααααραααα πολύ για την βοήθεια θα λάβω σοβαρά υπόψη τα όσα μου είπες... Ναι θα μιλήσω σίγουρα και με παιδιάτρο.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπακια μόλις γύρισα από την γυναικολόγο και όλα είναι σούπερ!!!

Είναι γύρω στα 280 γρ 20εκ 😁😁😁 το επιβεβαιώσαμε μετά κόπων και ότι είναι κοριτσάκι και όλα συνεχίζουν κανονικά!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Αγαπακια μόλις γύρισα από την γυναικολόγο και όλα είναι σούπερ!!!

Είναι γύρω στα 280 γρ 20εκ 😁😁😁 το επιβεβαιώσαμε μετά κόπων και ότι είναι κοριτσάκι και όλα συνεχίζουν κανονικά!!! 

 

Συγχαρητήρια ...εύχομαι όλα καλά να σας πάνε ...♥️ 

Για β επιπέδου πηγές και σου είπαν ότι είναι κορίτσακι ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Αγαπακια μόλις γύρισα από την γυναικολόγο και όλα είναι σούπερ!!!

Είναι γύρω στα 280 γρ 20εκ 😁😁😁 το επιβεβαιώσαμε μετά κόπων και ότι είναι κοριτσάκι και όλα συνεχίζουν κανονικά!!! 

 

Μπράβο κοριτσαρα μου!!!! Τέλεια!!!! Με το καλό το κοριτσάκι σας!! Σε ποια εβδομάδα είσαι???? 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Συγχαρητήρια ...εύχομαι όλα καλά να σας πάνε ...♥️ 

Για β επιπέδου πηγές και σου είπαν ότι είναι κορίτσακι ? 

Οχι στις 23 έχω την β'επιπέδου. Απλό υπέρηχο έκανα αλλά σε αυτή την εβδομάδα είναι αρκετά μεγάλο για να το δει και στον απλό υπέρηχο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Οχι στις 23 έχω την β'επιπέδου. Απλό υπέρηχο έκανα αλλά σε αυτή την εβδομάδα είναι αρκετά μεγάλο για να το δει και στον απλό υπέρηχο... 

Ααααα τέλεια ...σε ποια εβδομάδα είσαι ..??? Μήπως με πει και μένα τίποτα γιατί είμαι σε αγωνία ..

Και εγώ κοριτσάκι θα κάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Αγαπακια μόλις γύρισα από την γυναικολόγο και όλα είναι σούπερ!!!

Είναι γύρω στα 280 γρ 20εκ 😁😁😁 το επιβεβαιώσαμε μετά κόπων και ότι είναι κοριτσάκι και όλα συνεχίζουν κανονικά!!! 

 

Σούπερ!! Τέλειο το κοριτσάκι σας!! Με το καλό και η β επιπέδου σας.. κοντεύει!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ευχαριστώ για τη θερμή υποδοχή! 

@Princess28 Όχι, απ' ότι έμαθα εκ των υστέρων δεν εκανα την επίσημη εκδοχή της αυχενικής!!! Στο κλασικό μηνιαίο υπέρηχο, μου κοίταξε ο γυναικολόγος μου μόνο την Αυχενική (τη γραμμή που δείχνει  το λίπος στον αυχένα, είπε ειναι αδιόρατη άρα είμαστε καλά κ τελος δε χρειαζόμουν κάτι έξτρα αφού θα έκανα το ΝΙPT, είπε!).  Δε με έστειλε   δλδ σε εξειδικευμένο εμβρυολογο που έχουν ειδικό υπέρηχο, να με δει αναλυτικά οργανα-διαστάσεις κτλ, Οπότε δεν εκανα αυτή τη σειρά μετρήσεων που κάνουν αυτοι. Εγώ δεν ήξερα, αν ήξερα, θα ήθελα να είχα κάνει και τα 2. Πήρα τηλ εμβρυολογο μετά κ μου είπε δε μπορεί να μου κάνει Αυχενική γιατί Είμαι πια 15 εβδ.... Οπότε πάει...

@Tinkerbelly Ναι κ εγώ το πλήρες πακέτο έκανα κ περιμένω. ΑΝ κ ο γιατρός σύστησε το 1ο το απλό, φρικαρα τόσο που δε πήγα σε εμβρυολογο για Αυχενική , που ζήτησα το plus πακέτο.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Ααααα τέλεια ...σε ποια εβδομάδα είσαι ..??? Μήπως με πει και μένα τίποτα γιατί είμαι σε αγωνία ..

Και εγώ κοριτσάκι θα κάνω 

Καλημέρα!!! 19+6 σήμερα! ❤️❤️❤️ Μακάρι να έχει καλή θέση να το δείτε κι εσείς!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Αγαπακια μόλις γύρισα από την γυναικολόγο και όλα είναι σούπερ!!!

Είναι γύρω στα 280 γρ 20εκ 😁😁😁 το επιβεβαιώσαμε μετά κόπων και ότι είναι κοριτσάκι και όλα συνεχίζουν κανονικά!!! 

 

Το κοριτσιιιιιιιιιιιιιιι που μας κάνει τη δύσκολη από μικρηηηηηηη 💗💗💗💗💗💗 μπράβο κοριτσάκι μου!!!! Άντε τώρα στον επόμενο υπέρηχο!! Βασικά είναι β επιπέδου τώρα ε;;;; Μπράβο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Σούπερ!! Τέλειο το κοριτσάκι σας!! Με το καλό και η β επιπέδου σας.. κοντεύει!!❤️

Σαντουλι μου καλά είσαι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια!!!! Καλημέρα!!!!

Για ακόμη μια φορά θέλω να τονίσω το ποσό με βοηθάει να μιλάω και να κουβεντιάζω για όλα τα θέματα που με απασχολούν στο φόρουμ. Μαθαίνεις πάρα πολλά.....το ίδιο ένιωθα στο κομμάτι της εξωσωματικής! Να τώρα όλα αυτά με τα καρότσια...πας λίγο πιο υποψιασμένη στα μαγαζιά ξέρεις τι να ζητήσεις! 

Λοιπόν κάπου άκουσα για παιδίατρο;;; Πότε βρίσκουμε παιδίατρο;;εγώ ξέρω μάλλον ποια θα έχω αλλά πρέπει να τις βρούμε πριν τη γέννα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Αγαπακια μόλις γύρισα από την γυναικολόγο και όλα είναι σούπερ!!!

Είναι γύρω στα 280 γρ 20εκ 😁😁😁 το επιβεβαιώσαμε μετά κόπων και ότι είναι κοριτσάκι και όλα συνεχίζουν κανονικά!!! 

 

Μπράβο κοριτσάκι μου!! Πολύ χάρηκα!! Άντε και με το καλό η β επιπέδου!!! 🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, καλημέρα!! Χάθηκα λίγο γιατί περνάω μια πολύ δυσκολη εβδομάδα.. Τράκαρε ο άντρας μου ένα βράδυ, του πετάχτηκε μηχανάκι από ένα στοπ ( ευτυχώς δεν έτρεχε, είναι όλοι μια χαρά) όμως, τον επερνα τηλ γιατί είχε αργήσει από το ποδόσφαιρο, και μετά από πολλές κλήσεις, ( και αφού ήδη είχα αρχίσει να φοβάμαι) σήκωσε το τηλ κάποιος αστυνομικός να με ενημερώσει ( αφού είδε το κιν να χτυπάει μέσα στο αμάξι, και ο άντρας μου ήταν πάνω από το παιδί με το μηχανάκι και που να ξέρει ότι ήμουν έγκυος) ε, δεν μπορώ να σας περιγράψω τι έπαθα, τι σκευτομουν, πως έτρεμα.. ξεκίνησα να καπνίζω σαν τρελή και έβαλα τα παπούτσια μου να πάω στο σημείο, μην ξέροντας τι θα αντικρίσω) όταν ξεκινούσαν με πήρε τηλ, του μίλησα επιτέλους, μου είπε να μην πάω, όλα είναι καλα και πως σε λίγο θα ερχόταν.. γύρισα σπίτι τρέμοντας, ξανά τσιγάρα, ταραχή.. και έτσι όλη η εβδομάδα που ακολούθησε.. τώρα φοβάμαι μήπως έχω κάνει κακο στο μωρό μου.. τρέμω για το τι θα ακούσω τη Δευτέρα.. συγνώμη, αν σας στεναχωρώ.. σας διαβάζω, αλλά δεν μπορούσα να συμμετέχω.. ήθελα και εγώ να καλοσωρισω τις καινούργιες κοπέλες και να ευχηθώ σε όλες, με το καλό τα μωράκια σας!! Όλα να σας πάνε τέλεια!! 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσια!!!! Καλημέρα!!!!

Για ακόμη μια φορά θέλω να τονίσω το ποσό με βοηθάει να μιλάω και να κουβεντιάζω για όλα τα θέματα που με απασχολούν στο φόρουμ. Μαθαίνεις πάρα πολλά.....το ίδιο ένιωθα στο κομμάτι της εξωσωματικής! Να τώρα όλα αυτά με τα καρότσια...πας λίγο πιο υποψιασμένη στα μαγαζιά ξέρεις τι να ζητήσεις! 

Λοιπόν κάπου άκουσα για παιδίατρο;;; Πότε βρίσκουμε παιδίατρο;;εγώ ξέρω μάλλον ποια θα έχω αλλά πρέπει να τις βρούμε πριν τη γέννα;

Καλημέρα κοριτσαρααα!! Η κουμπάρα μου τον βρήκε από πριν τον παιδίατρο γιατι αν δεν κανω λάθος ήρθε να τσεκάρει το παιδί λίγες μερες αφού γύρισε απ το μαιευτήριο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Κορίτσια μου, καλημέρα!! Χάθηκα λίγο γιατί περνάω μια πολύ δυσκολη εβδομάδα.. Τράκαρε ο άντρας μου ένα βράδυ, του πετάχτηκε μηχανάκι από ένα στοπ ( ευτυχώς δεν έτρεχε, είναι όλοι μια χαρά) όμως, τον επερνα τηλ γιατί είχε αργήσει από το ποδόσφαιρο, και μετά από πολλές κλήσεις, ( και αφού ήδη είχα αρχίσει να φοβάμαι) σήκωσε το τηλ κάποιος αστυνομικός να με ενημερώσει ( αφού είδε το κιν να χτυπάει μέσα στο αμάξι, και ο άντρας μου ήταν πάνω από το παιδί με το μηχανάκι και που να ξέρει ότι ήμουν έγκυος) ε, δεν μπορώ να σας περιγράψω τι έπαθα, τι σκευτομουν, πως έτρεμα.. ξεκίνησα να καπνίζω σαν τρελή και έβαλα τα παπούτσια μου να πάω στο σημείο, μην ξέροντας τι θα αντικρίσω) όταν ξεκινούσαν με πήρε τηλ, του μίλησα επιτέλους, μου είπε να μην πάω, όλα είναι καλα και πως σε λίγο θα ερχόταν.. γύρισα σπίτι τρέμοντας, ξανά τσιγάρα, ταραχή.. και έτσι όλη η εβδομάδα που ακολούθησε.. τώρα φοβάμαι μήπως έχω κάνει κακο στο μωρό μου.. τρέμω για το τι θα ακούσω τη Δευτέρα.. συγνώμη, αν σας στεναχωρώ.. σας διαβάζω, αλλά δεν μπορούσα να συμμετέχω.. ήθελα και εγώ να καλοσωρισω τις καινούργιες κοπέλες και να ευχηθώ σε όλες, με το καλό τα μωράκια σας!! Όλα να σας πάνε τέλεια!! 🥰🥰

Καλημέρα κοπέλα μου ..περάστηκα σας ..ευτυχώς δεν χτύπησε κανένας ...

Επειδή και εγώ όταν ανχωνομαι το ρίχνω στο τσιγαρο , με ποιανουν τύψεις μετά και φοβάμαι ..αλλά με ξελαφρωνει ..με δυσκολία το έκοψα .

Αλλα δεν νομίζω να έκανες κάτι στο μωρακι σου ..ξέρω δεν θέλει ανχος αλλά όλα μέσα στην ζωή είναι ..εύχομαι όλα να σου πάνε καλά 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημέρα!!! 19+6 σήμερα! ❤️❤️❤️ Μακάρι να έχει καλή θέση να το δείτε κι εσείς!!! 

Καλημέρα..μακάρι να μας πει κάτι παραπάνω αλλά εμείς είμαστε μικρουλες ακόμα 17 ...αλλά ξέρουμε το φύλο λόγω τροφοβλάστη ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...