Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Χιχιχι δεν πειράζει του χρονουυυυ!!!! 🌲🌲🌲🌲 Φέτος θα έχουμε τις κοιλιτσες μας σε φωτογραφίες δίπλα στο δέντρο!!!!! 💓💓

Αχ κι αυτό το σκεφτόμουν και χαιρομουν... 

και σκέφτομαι ότι και στα γενέθλια μου (Φεβρουάριο) θα έχω κοιλίτσα και χαίρομαι πολύ για αυτό... 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλησπέρα δεν μου πρότεινε αυτή κάτι συγκεκριμένο αλλά βλέπω ότι χρειάζομαι και στο στηθος και στην κοιλιά από frezyderm θα πάρω που είναι για ραγαδες και μια για το στήθος που έχει ..έχω ακούσει τα καλύτερα ..αλλά ξες τι λένε αν είναι να κάνεις ραγαδες θα κάνεις 😑

Ναι τις έχω ακούσει και εγώ αυτές από frezyderm. 

Αλήθεια εεεε δεν τον ήξερα αυτό... Ε αν είναι να κάνουμε χαλάλι για τα μωράκια μας τα πάντα... 😁

Βέβαια παρόλο που έχω αυξομειώσεις στο βάρος μου ανά διαστηματα ραγαδες δεν έχω, μόνο στα μπουτακια στο εσωτερικό τους... Θα φανεί λοιπόν!!! 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Ναι τις έχω ακούσει και εγώ αυτές από frezyderm. 

Αλήθεια εεεε δεν τον ήξερα αυτό... Ε αν είναι να κάνουμε χαλάλι για τα μωράκια μας τα πάντα... 😁

Βέβαια παρόλο που έχω αυξομειώσεις στο βάρος μου ανά διαστηματα ραγαδες δεν έχω, μόνο στα μπουτακια στο εσωτερικό τους... Θα φανεί λοιπόν!!! 🤔

Ναι έτσι λένε είναι θέμα ελαστικότητας του δέρματος  ..εγώ πάντως θα κάνω ότι μπορώ να το αποφύγω μου φτάνουν αυτές που έχω...η κουνιάδα μου συγνώμη κιόλας που θα το πω γέμισε με ραγαδες παρόλο που πρόσεχε και ακόμα φαίνονται μωβ ..σχεδόν ένα χρόνο μετά ..

Θα τις πάρω τις κρέμες έχω ακούσει ότι είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλησπέρα δεν μου πρότεινε αυτή κάτι συγκεκριμένο αλλά βλέπω ότι χρειάζομαι και στο στηθος και στην κοιλιά από frezyderm θα πάρω που είναι για ραγαδες και μια για το στήθος που έχει ..έχω ακούσει τα καλύτερα ..αλλά ξες τι λένε αν είναι να κάνεις ραγαδες θα κάνεις 😑

Την έχω πάρει κι εγώ την frezyderm την βάζω από το τρίτο μήνα...είναι φανταστική....για θηλές δεν έχω κάποια πάρει!!

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Εγώ δεν το κόβω για 3ο τουλάχιστον στο καπάκι😇 πιο μετά βλέπουμε…😄💕💞

Εσείς πόσα θέλετε έχετε σκεφτεί; 😬😬

Εμάς μας αρέσουν τα πολλά παιδιά κι εμένα και του άντρα μου, αλλά να έχεις και λεφτά να τα μεγαλώνεις😄 

Πέρσι πάντως είχα τον μικρούλη μου που είχε γεννηθεί 3 σεπτέμβρη, οπότε ήταν μικρούλης τα Χριστούγεννα και τον ντύσαμε Άγιο Βασίλη🎅❤️❤️ 

Αλλά βλέπω κι εγώ φέτος όλα αυτά τα χριστουγεννιάτικα και λέω τι ωραίαα που θα’ταν να είχαμε τα μωράκια μας τώρα στις γιορτές🥰🎄💞

Χαχαχχα εσένα σου ήταν τώρα και τα δύο μαζεμένα!! Όμως θα μεγαλώνουν μαζί και είναι πολύ όμορφο αυτό...

Εμείς ΑΝ λέω ΑΝ μετά από κάνα δυο τρία χρόνια.... Έχουμε ακι το θέμα με την εξωσωματική...όμως θα ήθελα πολύ κι αλλοοοοοοοοο 💓💗💓💗💓💗 πόσο χαίρομαι που σας ακούω να λέτε για τόσα παιδάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Οι υπόλοιπες έχετε αρχίσει να χρησιμοποιείτε κρέμες; Και αν ναι ποιες;

Εγω χρησιμοποιώ το bio oil, βασικά το χρησιμοποιούσα και από πριν οπότε μια χαρά με βόλεψε.. τώρα το αν κάνει δουλίτσα θα δείξει στο αποτέλεσμα.. σε κάποια φάση σκέφτομαι να πάρω και της frezyderm γιατί λένε ότι είναι πολύ καλή και γενικα σαν εταιρεία τη χρησιμοποιώ πολύ για διάφορα και είμαι πολυ ευχαριστημένη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Εγω χρησιμοποιώ το bio oil, βασικά το χρησιμοποιούσα και από πριν οπότε μια χαρά με βόλεψε.. τώρα το αν κάνει δουλίτσα θα δείξει στο αποτέλεσμα.. σε κάποια φάση σκέφτομαι να πάρω και της frezyderm γιατί λένε ότι είναι πολύ καλή και γενικα σαν εταιρεία τη χρησιμοποιώ πολύ για διάφορα και είμαι πολυ ευχαριστημένη..

Όταν έψαχνα αυτά τα δύο ήταν τα τοπ frezyderm και το λαδάκι της bio oil!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά θα πάω αύριο για υπέρηχο, γιατί κάτι έτυχε στην γιατρό και δεν μπορεί το Σάββατο. Θα την ρωτήσω και για τις κρεμουλες και θα σας πω κι εγώ. Ποιες θα πάρω αύριο... 

Λέτε να έχω αργήσει να χρησιμοποιήσω κάποια κρεμουλα; Έπρεπε πιο νωρίς;

Εγώ σκεφτόμουν κάτι σε aloe ή τύπου κεραλοιφη που είναι δικιά μας να την ρωτήσω αν κάνουν δουλίτσα. Γιατί εγώ για πρόσωπο χέρια μόνο κεραλοιφη βάζω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα έψαχνα πάλι για καρότσια και έχω μπερδευτεί. Νομίζω πως δεν θα πάρω 3σε 1 τελικά... 

Έχω βρει ότι υπάρχει στη Θεσσαλονίκη για να μπορέσω να πάω να τα δω. Εσείς έχετε καταλήξει; Πήγε καμιά να δει από κοντά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Princess28 εσύ που έχεις κι άλλο παιδάκι και γενικά οποια κοπέλα ξέρει κατατοπιστε με λίγο με τα νούμερα στα βρεφικά. Και επίσης τα πρώτα ρούχα θα είναι μακριμανικα; Χειμωνιάτικα;

Έχω φαγωθεί να αγοράσω κάτι έτσι για το καλό αλλά δεν ξέρω τι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dreamer1 είπε:

@Princess28 εσύ που έχεις κι άλλο παιδάκι και γενικά οποια κοπέλα ξέρει κατατοπιστε με λίγο με τα νούμερα στα βρεφικά. Και επίσης τα πρώτα ρούχα θα είναι μακριμανικα; Χειμωνιάτικα;

Έχω φαγωθεί να αγοράσω κάτι έτσι για το καλό αλλά δεν ξέρω τι.

Ναι να πάρεις μακρυμάνικα! Σίγουρα μακρυμάνικα φορμάκια για να κοιμάται και το βράδυ, και πάρε και κοντομάνικα για από μέσα(ξέρεις αυτά που είναι χωρίς πόδια). Και αν έχει πάρα πολλή ζέστη του φοράς μόνο το κοντομάνικο χωρίς το μακρυμάνικο από πάνω.

Πάρε και καμια ζακετούλα για από πάνω έτσι λεπτούλα! Και καλτσάκια σίγουρα!!

Αγοράκι έχεις εσύ ή κοριτσάκι θύμισε μου;;

Νούμερα όπως είπα κ στην άλλη κοπέλα καλύτερα να πάρετε 1-3 δηλαδή 62εκ και να είναι λίγο φαρδιά στην αρχή αλλά να τα φορέσει όλη την άνοιξη, παρά να πάρεις το 56εκ κ να τα βάλει ούτε 1 μήνα..εμένα φαντάσου γεννήθηκε 54εκ κ στο μήνα ήταν 58εκ, οπότε δεν του έκαναν σχεδόν καθόλου, παρόλο που ήταν πολύ αδύνατος. Ευτυχώς δεν είχα πάρει σχεδόν κανένα 56εκ.

Τώρα αν γεννηθεί προωράκι ή μικρούλι πχ 49-50εκ εκεί μπορεί να χρειαστείς μερικά 56εκ, αλλά μην πάρεις πάρα πολλά. Γιατί τα 62εκ μπορεί να τα βάλει ούτως ή άλλως!

Το 56εκ φαντάσου είναι θεωρητικά για 50-56εκ και το 62εκ για 56-62εκ. 

Για νεογέννητο, δηλαδή 50εκ, δεν σου προτείνω να πάρεις καν, εκτός αν κάποια κοπέλα γεννήσει πρόωρα κ είναι πολύ μικρά τα μωράκια, πχ οι κοπέλες που έχουν δίδυμα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dreamer1 είπε:

Σήμερα έψαχνα πάλι για καρότσια και έχω μπερδευτεί. Νομίζω πως δεν θα πάρω 3σε 1 τελικά... 

Έχω βρει ότι υπάρχει στη Θεσσαλονίκη για να μπορέσω να πάω να τα δω. Εσείς έχετε καταλήξει; Πήγε καμιά να δει από κοντά;

Τι λες να πάρεις δηλαδή για καρότσι;;

Εγώ 3 σε 1 είχα πάρει σύστημα μεταφοράς και με βόλεψε! Το Inglesina Aptica. Ευτυχώς το είχα πάρει σε silk grey(γκρι ανοιχτό) και θα το έχω και για το κοριτσάκι τώρα με ροζ κουβερτούλες και παιχνιδάκια🎀💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Ναι να πάρεις μακρυμάνικα! Σίγουρα μακρυμάνικα φορμάκια για να κοιμάται και το βράδυ, και πάρε και κοντομάνικα για από μέσα(ξέρεις αυτά που είναι χωρίς πόδια). Και αν έχει πάρα πολλή ζέστη του φοράς μόνο το κοντομάνικο χωρίς το μακρυμάνικο από πάνω.

Πάρε και καμια ζακετούλα για από πάνω έτσι λεπτούλα! Και καλτσάκια σίγουρα!!

Αγοράκι έχεις εσύ ή κοριτσάκι θύμισε μου;;

Νούμερα όπως είπα κ στην άλλη κοπέλα καλύτερα να πάρετε 1-3 δηλαδή 62εκ και να είναι λίγο φαρδιά στην αρχή αλλά να τα φορέσει όλη την άνοιξη, παρά να πάρεις το 56εκ κ να τα βάλει ούτε 1 μήνα..εμένα φαντάσου γεννήθηκε 54εκ κ στο μήνα ήταν 58εκ, οπότε δεν του έκαναν σχεδόν καθόλου, παρόλο που ήταν πολύ αδύνατος. Ευτυχώς δεν είχα πάρει σχεδόν κανένα 56εκ.

Τώρα αν γεννηθεί προωράκι ή μικρούλι πχ 49-50εκ εκεί μπορεί να χρειαστείς μερικά 56εκ, αλλά μην πάρεις πάρα πολλά. Γιατί τα 62εκ μπορεί να τα βάλει ούτως ή άλλως!

Το 56εκ φαντάσου είναι θεωρητικά για 50-56εκ και το 62εκ για 56-62εκ. 

Για νεογέννητο, δηλαδή 50εκ, δεν σου προτείνω να πάρεις καν, εκτός αν κάποια κοπέλα γεννήσει πρόωρα κ είναι πολύ μικρά τα μωράκια, πχ οι κοπέλες που έχουν δίδυμα!

 

Σόρρυ ρε συ δεν θυμόμουν ότι τα έχεις ξαναπει σε ευχαριστώ πολυ!! ❤️🥰😍😘

Έχω ενθουσιαστεί τι τελευταίες μέρες με τα ψώνια!!! 😁😁

Μάλλον κοριτσάκι έχουμε, αύριο ελπίζω να μάθουμε σίγουρα, να μην ντρέπεται αυτή την φορά... 🤭

Αλλά το φύλο δεν το σκέφτομαι στα φορμακια, γιατι μου αρέσουν πιο πολύ τα unisex ρουχαλακια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Τι λες να πάρεις δηλαδή για καρότσι;;

Εγώ 3 σε 1 είχα πάρει σύστημα μεταφοράς και με βόλεψε! Το Inglesina Aptica. Ευτυχώς το είχα πάρει σε silk grey(γκρι ανοιχτό) και θα το έχω και για το κοριτσάκι τώρα με ροζ κουβερτούλες και παιχνιδάκια🎀💕

Ήσουν ικανοποιημένη με το καθισματακι του αυτοκινήτου; Μέχρι πια ηλικία- κιλά είναι; Αυτό με προβληματίζει λίγο ότι σε αυτά που μας έχουν αρέσει από τις κριτικές βλέπω ότι τα καθισματακια αυτοκινήτου δεν είναι βολικά ή είναι για λίγα κιλά. Γενικά ψάχνω και κάτι οικονομικό. Σκέφτομαι να πάρω ένα απλό καρότσι και ξεχωριστά καθισματακι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα !!! Εγώ όσον αφορά το κάθισμα αυτοκινήτου του καροτσιου έχω καταλάβει ότι το χρησιμοποιείς μέχρι το εξάμηνο και ανάλογα το μέγεθος του μωρού ( δηλαδή μπορεί να σε βγάλει και 9μηνο έτσι δεν είναι @Princess28 ?) και ύστερα παίρνεις πιο μεγάλο. 

Δηλαδή έχω καταλάβει ότι δεν υπάρχει πολυσυστημα καροτσιου που θα σου παράσχει το κάθισμα μέχρι όταν θα μεγαλώσει το παιδί. Για αυτό ήθελα και πολυκαροτσι ώστε να μην πάρουμε καθισματακι για αρχή. 

Πάνω κάτω το να πάρεις ένα καρότσι κι ένα κάθισμα ξεχωριστό πόσο σου βγαίνει @Dreamer1 ??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Τελικά θα πάω αύριο για υπέρηχο, γιατί κάτι έτυχε στην γιατρό και δεν μπορεί το Σάββατο. Θα την ρωτήσω και για τις κρεμουλες και θα σας πω κι εγώ. Ποιες θα πάρω αύριο... 

Λέτε να έχω αργήσει να χρησιμοποιήσω κάποια κρεμουλα; Έπρεπε πιο νωρίς;

Εγώ σκεφτόμουν κάτι σε aloe ή τύπου κεραλοιφη που είναι δικιά μας να την ρωτήσω αν κάνουν δουλίτσα. Γιατί εγώ για πρόσωπο χέρια μόνο κεραλοιφη βάζω. 

Ααααχ τι τέλεια καλύτερα αύριο....δε θα περιμένεις κιόλας!!! Πιστεύω θα φανεί το φύλο ξεκάθαρα αυτή τη φορά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Χτες είδαμε το μωράκι μας παλι!!! Η αλήθεια είναι ότι αυτό το μήνα το εχουμε ευχαριστηθεί. Μας το βγάζει 348 γρ. Και 350 μας είπε είναι και καλά το όριο για αυτή την εβδομάδα.....μας είπε ότι είναι ένα καλό μωρό, μεγάλο!! Όλες οι μετρήσεις του είναι τέλειες. ....προχωράμε για β επιπέδου την άλλη εβδομάδα και να δούμε τι θα γίνει με το θέμα του τραχήλου μου.... Αυτά τα νέα μας!!!! 💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα αγάπες!!! 

Διονακι μου προς το παρόν μου έχουν αρέσει αυτά τα δύο. Ακόμα στο ψάξιμο είμαι σίγουρα και μέχρι να τα δω από κοντά δεν θα πάρω απόφαση.

Screenshot_2021-11-12-09-14-45-868_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2021-11-12-09-09-54-100_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Χτες είδαμε το μωράκι μας παλι!!! Η αλήθεια είναι ότι αυτό το μήνα το εχουμε ευχαριστηθεί. Μας το βγάζει 348 γρ. Και 350 μας είπε είναι και καλά το όριο για αυτή την εβδομάδα.....μας είπε ότι είναι ένα καλό μωρό, μεγάλο!! Όλες οι μετρήσεις του είναι τέλειες. ....προχωράμε για β επιπέδου την άλλη εβδομάδα και να δούμε τι θα γίνει με το θέμα του τραχήλου μου.... Αυτά τα νέα μας!!!! 💗💗

Πωπω θα είναι μόνο για τσίμπημα αυτό το μωρό χαχαχαχα 👶🤭

Αχ μπράβο ρε συ πολύ χαίρομαι για σας ειλικρινά είχα στεναχωρηθεί αρκετά, αλλά τώρα που βλέπω ότι εξελίσσονται όλα τέλεια έχω καταχαρεί!!! 🎉🎉🎉🎉😁😁😁🥰❤️😍😘 

Άντε πλησιάζει και η β'επιπέδου!!! Κι εγώ έχω σε δέκα μέρες μετράω αντίστροφα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Τελικά θα πάω αύριο για υπέρηχο, γιατί κάτι έτυχε στην γιατρό και δεν μπορεί το Σάββατο. Θα την ρωτήσω και για τις κρεμουλες και θα σας πω κι εγώ. Ποιες θα πάρω αύριο... 

Λέτε να έχω αργήσει να χρησιμοποιήσω κάποια κρεμουλα; Έπρεπε πιο νωρίς;

Εγώ σκεφτόμουν κάτι σε aloe ή τύπου κεραλοιφη που είναι δικιά μας να την ρωτήσω αν κάνουν δουλίτσα. Γιατί εγώ για πρόσωπο χέρια μόνο κεραλοιφη βάζω. 

Καλημέρα!!!! Να πάνε όλα τελεια στον υπέρηχο!!! :) είναι ωραία όταν στο κλείνουν πιο νωρίς αχαχα

Η μητέρα μου όταν ήταν έγκυος εβαζε Bepanthol και η αλήθεια είναι πως δεν έκανε καθόλου ραγάδες, βέβαια έχω ακούσει πως είναι και θέμα δέρματος οπότε αν είναι να κάνουμε θα κάνουμε.. Εγώ πριν κάνα ενάμιση μήνα που πήγα στο φαρμακείο η κοπελα εκεί μου έδωσε την Bepanthol την ροζ(που είναι πιο πηχτή) και καστορελαιο να τα αναμιγνυω και να βάζω σε στήθος, κοιλιά και γοφούς! Δεν ξέρω τι είναι καλύτερο, ρώτα και εσύ την γιατρό σου για να σου πει :)

Δεν νομίζω πως άργησες να βάλεις, εμενα νομίζω άδικα με τρόμαξαν και έβαζα απ τον 3ο μήνα.. Και τώρα να ξεκινούσα θα ήταν μια Χαρούλα! Νομίζω πως είναι και ανάλογα με το ποσό έχει μεγαλώσει το στήθος και η κοιλίτσα μας! Ελπίζω να βοήθησα εστω και λίγο.. Με το καλό τα μωράκια μας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημέρα αγάπες!!! 

Διονακι μου προς το παρόν μου έχουν αρέσει αυτά τα δύο. Ακόμα στο ψάξιμο είμαι σίγουρα και μέχρι να τα δω από κοντά δεν θα πάρω απόφαση.

Screenshot_2021-11-12-09-14-45-868_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2021-11-12-09-09-54-100_com.android.chrome.jpg

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Πωπω θα είναι μόνο για τσίμπημα αυτό το μωρό χαχαχαχα 👶🤭

Αχ μπράβο ρε συ πολύ χαίρομαι για σας ειλικρινά είχα στεναχωρηθεί αρκετά, αλλά τώρα που βλέπω ότι εξελίσσονται όλα τέλεια έχω καταχαρεί!!! 🎉🎉🎉🎉😁😁😁🥰❤️😍😘 

Άντε πλησιάζει και η β'επιπέδου!!! Κι εγώ έχω σε δέκα μέρες μετράω αντίστροφα!!! 

Σ ευχαριστούμε κοριτσάκι μου... κάθομαι κάτω πολυ...κι αυτό με κάνει και νιώθω ασφαλης..κι έτσι έχει ανέβει λίγο η ψυχολογία μου...και χτες που την είδα στον υπέρηχο έτσι υγιής κι ατάραχη ένιωσα καλύτερα! Πες μας τώρα εσύ τα νέα σου από τον υπέρηχο σου σήμερα, ναι;;;; Ευχομαι να το ευχαριστηθειτε!!!

Λοιπον κορίτσι μου όπως βλέπω τα σκέφτεσαι πολύ καλά! Διότι εάν παρεις ένα από καρότσι σε αυτήν τιμή και ένα καθισματακι θα σου βγει πολύ καλή τιμή. Σαν να παίρνεις ένα καρότσι 3 σε 1. Εμείς στην ουσία θα αποφευγαμε το καθισματακι από τώρα. Αλλά συμφέρει πολύ... 

Εντωμεταξυ τα δύο επικρατέστερα σε εμάς είναι ένα cangaroo σαν εσένα και ένα kikka boo μαύρα και τα δύο... Το κικκα μπου είναι στα 450. Το cangaroo είναι πιο φθηνό... 

Θα κουβεντιάσω όμως με τον άντρα μου αυτο το κομμάτι ...μήπως πάρουμε κι εμείς 0-36.τα αδέρφια του και τα δυο που έχουν παιδάκια τον συμβούλευσαν να πάρει καρότσι 3 σε 1 και μετά να πάρει κάθισμα αυτοκινήτου δεν ξέρω όμως τον λόγο....δε θυμάμαι..θα τον ρωτήσω!  

Εντωμεταξυ χαίρομαι που βλέπω κι άλλη κοπέλα με μαυρο...γιατί η μαμά μου μου έκοψε λιγο τα φτερά ότι είναι σκούρο για μωράκι αλλά είναι τόσο γουστοζικο...είχαμε δει και ένα άλλο με 645 ευρώ...αλλά εεε η τιμή είπαμε είναι κάπως.... και κατεβήκαμε 🤣 αυτά για τρία σε 1 είναι πολύ οικονομικά αλλά φυσικά όχι σαν αυτό που σου αρέσει.... 

Πιστεύω η τελική απόφαση θα έρθει από κοντά!!!

Screenshot_2021-11-12-04-44-38-791_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2021-11-12-04-45-38-291_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kanelaa είπε:

Καλημέρα!!!! Να πάνε όλα τελεια στον υπέρηχο!!! :) είναι ωραία όταν στο κλείνουν πιο νωρίς αχαχα

Η μητέρα μου όταν ήταν έγκυος εβαζε Bepanthol και η αλήθεια είναι πως δεν έκανε καθόλου ραγάδες, βέβαια έχω ακούσει πως είναι και θέμα δέρματος οπότε αν είναι να κάνουμε θα κάνουμε.. Εγώ πριν κάνα ενάμιση μήνα που πήγα στο φαρμακείο η κοπελα εκεί μου έδωσε την Bepanthol την ροζ(που είναι πιο πηχτή) και καστορελαιο να τα αναμιγνυω και να βάζω σε στήθος, κοιλιά και γοφούς! Δεν ξέρω τι είναι καλύτερο, ρώτα και εσύ την γιατρό σου για να σου πει :)

Δεν νομίζω πως άργησες να βάλεις, εμενα νομίζω άδικα με τρόμαξαν και έβαζα απ τον 3ο μήνα.. Και τώρα να ξεκινούσα θα ήταν μια Χαρούλα! Νομίζω πως είναι και ανάλογα με το ποσό έχει μεγαλώσει το στήθος και η κοιλίτσα μας! Ελπίζω να βοήθησα εστω και λίγο.. Με το καλό τα μωράκια μας!! 

Καλημέρα!!! Έχεις δίκιο σε αυτό με τον τρίτο μήνα! Άδικα μας τρομάζουν! Σε κάποιες κοπέλες τώρα φουσκώνει η κοιλίτσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kanelaa είπε:

Καλημέρα!!!! Να πάνε όλα τελεια στον υπέρηχο!!! :) είναι ωραία όταν στο κλείνουν πιο νωρίς αχαχα

Η μητέρα μου όταν ήταν έγκυος εβαζε Bepanthol και η αλήθεια είναι πως δεν έκανε καθόλου ραγάδες, βέβαια έχω ακούσει πως είναι και θέμα δέρματος οπότε αν είναι να κάνουμε θα κάνουμε.. Εγώ πριν κάνα ενάμιση μήνα που πήγα στο φαρμακείο η κοπελα εκεί μου έδωσε την Bepanthol την ροζ(που είναι πιο πηχτή) και καστορελαιο να τα αναμιγνυω και να βάζω σε στήθος, κοιλιά και γοφούς! Δεν ξέρω τι είναι καλύτερο, ρώτα και εσύ την γιατρό σου για να σου πει :)

Δεν νομίζω πως άργησες να βάλεις, εμενα νομίζω άδικα με τρόμαξαν και έβαζα απ τον 3ο μήνα.. Και τώρα να ξεκινούσα θα ήταν μια Χαρούλα! Νομίζω πως είναι και ανάλογα με το ποσό έχει μεγαλώσει το στήθος και η κοιλίτσα μας! Ελπίζω να βοήθησα εστω και λίγο.. Με το καλό τα μωράκια μας!! 

Καστορέλαιο εεεε αυτό δεν το ήξερα και είναι πολύ ενδιαφέρον... Νόμιζα ότι είναι μόνο για μαλλιά, βλεφαρίδες κλπ δεν ήξερα ότι βοηθάει και στο δέρμα... 

Μεγάλωσε το στήθος μου αλλά μεγάλωσε πολύ σταδιακά οπότε μπορεί και να την γλυτώσω... 

Ευχαριστώ πολύ γλυκάκι για την βοήθεια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

 

Σ ευχαριστούμε κοριτσάκι μου... κάθομαι κάτω πολυ...κι αυτό με κάνει και νιώθω ασφαλης..κι έτσι έχει ανέβει λίγο η ψυχολογία μου...και χτες που την είδα στον υπέρηχο έτσι υγιής κι ατάραχη ένιωσα καλύτερα! Πες μας τώρα εσύ τα νέα σου από τον υπέρηχο σου σήμερα, ναι;;;; Ευχομαι να το ευχαριστηθειτε!!!

Λοιπον κορίτσι μου όπως βλέπω τα σκέφτεσαι πολύ καλά! Διότι εάν παρεις ένα από καρότσι σε αυτήν τιμή και ένα καθισματακι θα σου βγει πολύ καλή τιμή. Σαν να παίρνεις ένα καρότσι 3 σε 1. Εμείς στην ουσία θα αποφευγαμε το καθισματακι από τώρα. Αλλά συμφέρει πολύ... 

Εντωμεταξυ τα δύο επικρατέστερα σε εμάς είναι ένα cangaroo σαν εσένα και ένα kikka boo μαύρα και τα δύο... Το κικκα μπου είναι στα 450. Το cangaroo είναι πιο φθηνό... 

Θα κουβεντιάσω όμως με τον άντρα μου αυτο το κομμάτι ...μήπως πάρουμε κι εμείς 0-36.τα αδέρφια του και τα δυο που έχουν παιδάκια τον συμβούλευσαν να πάρει καρότσι 3 σε 1 και μετά να πάρει κάθισμα αυτοκινήτου δεν ξέρω όμως τον λόγο....δε θυμάμαι..θα τον ρωτήσω!  

Εντωμεταξυ χαίρομαι που βλέπω κι άλλη κοπέλα με μαυρο...γιατί η μαμά μου μου έκοψε λιγο τα φτερά ότι είναι σκούρο για μωράκι αλλά είναι τόσο γουστοζικο...είχαμε δει και ένα άλλο με 645 ευρώ...αλλά εεε η τιμή είπαμε είναι κάπως.... και κατεβήκαμε 🤣 αυτά για τρία σε 1 είναι πολύ οικονομικά αλλά φυσικά όχι σαν αυτό που σου αρέσει.... 

Πιστεύω η τελική απόφαση θα έρθει από κοντά!!!

Screenshot_2021-11-12-04-44-38-791_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2021-11-12-04-45-38-291_com.android.chrome.jpg

Θα σου πω από αυτά που έχω διαβάσει εχω καταλάβει ότι τα αυγά έχουν καλύτερη κλήση, για τα νεογέννητα από το τα περισσότερα καθισματακια 0-36. Γι'αυτό έχω καταλήξει μόνο σε αυτό. Για αυτό σου λέω θέλω όλα να τα δω από κοντά. 

Μετά σκέφτομαι ότι γλυτώνεις αρκετά χρήματα αν τα πάρεις ξεχωριστά και η αλήθεια είναι πως θα μας συμφέρει, αν βολεύει. Αλλά αν δεν είναι καλό για το μωρό προφανώς και θα πάρουμε το αυγό και μετά καθισματακι για πιο μεγάλο παιδί.

Εγώ τους έχω ξεκαθαρίσει από την αρχή ότι θα πάρω ότι θέλω και αν δεν είναι για κάποιο πρακτικό κομμάτι δεν θα ήθελα γνώμες.

Επίσης δεν πιστεύω ότι το μωρό θα το ενοχλήσει ίσα ίσα πιστεύω τα έντονα χρώματα ενοχλούν περισσότερα από το μαύρο. Το μόνο που σκέφτομαι για το μαύρο είναι το καλοκαίρι με την ζέστη. Ένα πιο ανοιχτό ίσως ήταν καλύτερα. 

Τέλεια είναι και αυτά που σας αρέσουν... 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...