Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Ξάπλα μου είπαν και αυτό μου λέει ο άντρας μου... Να το αφήσουμε γιατί με το να του δίνω οδηγίες δε θα την παλέψει πολύ...ποντάρω απλά στο να έρθουν τα αδέρφια μας ή κάνας φίλος που συνήθως το κάνουμε αυτό κάθε χρόνο...μαζευόμαστε παρεούλα και το στολίζουμε...κι ίσως έτσι να το στολίσουμε...οι δυο μας όμως όχι... Θα δείξει!!! 

Ααα λες βρε σαντουλι...;;; Κάτσε πάω να το κοιτάξω στην αυχενική!!!! Έχω περιέργεια...θα το κοιτάξω και θα σου πω.... 

Εγώ είδες σου είχα πει! Είχα συνηθίσει τόσους μήνες ! Πήγαινα ανά μήνα...αλλά δεν παλευεται πάλι καλα αυτό το μήνα με όλα αυτά που συνέβησαν έστω χόρτασα και το μωρό...κι αύριο έχω ραντεβού με την παλιά μου γιατρό όπου θα της πω ότι θα σταματήσουμε 😢 

Υπομονή!!! Δεν παλεύονται οι 4 εβδομάδες το ξέρω!!! 🙏🙏💪💪💪

Ε αν έχεις βοήθεια παλεύεται το πράγμα.. και εγώ τρελαίνομαι για τα Χριστούγεννα είναι η αγαπημένη μου εποχή του χρόνου αλλά όχι δεν στολίζω τόσο νωρίς.. συνήθως μόλις μπει ο Δεκέμβρης..

να σου πω την αλήθεια προσπαθώ να σκέφτομαι ότι για να μου πει να πάω σε ένα μήνα σημαίνει ότι είναι όλα πολύ καλά απλά είναι η πρώτη φορά, μέχρι τώρα με είχαν σε πιο στενή παρακολούθηση αλλά θα προσπαθήσω να αντέξω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

@Dreamer1 ιιιιιιιι τρελαίνομαι για το δέντρο κάθε χρόνο όπως πάω το στολίζω  όλο και πιο νωρίς.... 😂😂😂😂😂😂😂 Έχω θέμα εγώ μάλλον!!!!

Ααα σε συνεννόηση με το γιατρό σου ε;; Καλά έκανες!!! Θα σε βοηθάει πολύ και στη μέση σου!!! Γυμναζοσουν και πριν την εγκυμοσύνη;;

Εμένα να σου πω την αλήθεια πιο πολύ μου αρέσουν τα φαγητά και τα γλυκά των γιορτών και όχι τόσο το στόλισμα... 😂😂😂

Ναι γενικά βοηθάει η γυμναστική αρκεί να μην έχεις θέματα στην εγκυμοσύνη... Ξεκίνησα να γυμνάζομαι τα τελευταία τρία χρόνια. Οπότε μου είπε ότι μπορώ να συνεχίσω αλλά όχι βάρη, όχι κοιλιακούς και όχι πάνω από 120 παλμούς... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Ε αν έχεις βοήθεια παλεύεται το πράγμα.. και εγώ τρελαίνομαι για τα Χριστούγεννα είναι η αγαπημένη μου εποχή του χρόνου αλλά όχι δεν στολίζω τόσο νωρίς.. συνήθως μόλις μπει ο Δεκέμβρης..

να σου πω την αλήθεια προσπαθώ να σκέφτομαι ότι για να μου πει να πάω σε ένα μήνα σημαίνει ότι είναι όλα πολύ καλά απλά είναι η πρώτη φορά, μέχρι τώρα με είχαν σε πιο στενή παρακολούθηση αλλά θα προσπαθήσω να αντέξω..

Κι εμένα!!! Και θα είναι τοοοοσο ωραία φετοοοος που θα έχουμε κοιλίτσα αυτά τα Χριστούγεννα!! 

Φυσικά και είναι όλα τέλεια...

Και σκέψου οτι αυτό θα γίνει τώρα για κάποιους μήνες αλλά  ύστερα προς το τέλος θα το βλέπουμε και θα το ακούμε πολύ εντατικά...θα αρχίσουν πάλι οι συχνοί υπέρηχοι κι ακόμα πιο συχνοί μη σου πω απ' ο,τι τώρα!!!

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Εμένα να σου πω την αλήθεια πιο πολύ μου αρέσουν τα φαγητά και τα γλυκά των γιορτών και όχι τόσο το στόλισμα... 😂😂😂

Ναι γενικά βοηθάει η γυμναστική αρκεί να μην έχεις θέματα στην εγκυμοσύνη... Ξεκίνησα να γυμνάζομαι τα τελευταία τρία χρόνια. Οπότε μου είπε ότι μπορώ να συνεχίσω αλλά όχι βάρη, όχι κοιλιακούς και όχι πάνω από 120 παλμούς... 

Καλά με τα γλυκά και τα φαγητά άστο....μου λες τι θα κάνουμε φέτος με τα μελομακάρονα;;η διατροφολόγος μου μου λέει ευτυχώς θα έχεις κάνει καμπύλη ζαχάρου πιο πρίν  🤣😂🤣😂🤣

 

Κατάλαβα γυμναζοσουν και πριν οπότε πολύ καλά κάνεις ! Ωραία φυσικά να κάνεις και με προσοχή!!....νομίζω πολύ ωραία άθληση είναι και το πιλάτες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Καλημέρα κοριτσι!! Με το καλό το αγοράκι σας!! Εύχομαι ότι καλύτερο.. σχεδόν στα ιδια είμαστε εμείς.. εγώ είμαι 16 εβδ και περιμένω αγοράκι, πρώτο παιδάκι μετα από εξωσωματική και εγώ.. ούτε εγώ το έχω νιώσει ακόμα και ανυπομονώ!!

Καλησπέρα!! 😊Σας είπανε φύλο?? Γιατί εμένα η γιατρός μου μου είπε πως είναι μάλλον αγοράκι αλλά να μην το δέσω σκοινί κορδόνι!😊Δεν είναι ακόμα σίγουρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Είναι τελικά μεγάλο πράγμα αυτό το συναίσθημα μέσα μας!!! Και τώρα θέλω τοοοσο να πιάσω το μωρό στην αγκαλιά μου...αλλά λέω ας χαρώ λίγο την εγκυμοσύνη και αυτό είναι όμορφο..

80c;;😳😳 Αλήθεια;; Πόσο χάρηκα τώρα!!! Γιατί λέω τι γίνεται πια ;;; Δηλαδή όπως μου τα λες και να μην έχει μεγαλώσει πολύ το στήθος τον 8ο μήνα μάλλον θα πρέπει να κοιτάξω και για κάνα δυο σουτιεν!!!

Αχ ναι κι εγώ ανυπομονώ να την πιάσω στα χέρια μου❤️❤️ Αλλά όπως λες ωραία περίοδος κ η εγκυμοσύνη, ας τη χαρούμε😊

Ναι ναι! Κι εγώ προς το τέλος τα πήρα! Θα μεγαλώσει μην αγχώνεσαι🤣 κι εγώ έτσι έλεγα πέρσι που ήμουν έγκυος, τι γίνεται δεν έλεγαν ότι μεγαλώνει το στήθος, πού είναι;😆 Ήταν στην αρχή όμως που γέννησα ωραίο τούμπανο, τώρα που έχει περάσει ένας χρόνος πάλι μίκρυνε🤣 κ κρεμάει λένε κορίτσια..ευτυχώς σ εμάς που έχουμε μικρό δε φαίνεται πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/11/2021 at 7:47 ΜΜ, ο/η EvakiKrt είπε:

Γεια σας κοριτσια!! Μολις ανακαλυψα την υπαρξη του φορουμ κ εχω καταχαρει!! Ευχομαι σε ολες μια απολαυστική εγκυμοσύνη ως το τελος!  Να σας κανω μια συντομη συνοψη για μενα : Ειμαι 34 χρ,  15 εβδομαδων, 1η εγκυμοσύνη, στο 1ο 3μηνο ειχα ήπια ναυτια! Οι εως τωρα υπερηχοι και γεν. εξετασεις όταν ολες οκ ! Στη 14η εβδ.  πηγα στο γυναι/γο μου κ ειδα το ‘σπορακι’  που ηταν ζωηρο, και ο ιδιος  κοιταξε την αυχενικη στον υπερηχο και ειπε είναι τοσο μικρη που είναι αδιορατη αρα ειμαστε μια χαρα! (το ιδιο ειχε πει κ τον προηγ μηνα ). Και μου προτεινε να κανω το NIPT , μη επεμβατικο προγεννητικο ελεγχο μεσω αιματος , κ συστησε το απλο πακετο.  Δε σας κρυβω ότι αν και με καθησυχασε που ειπε ότι δεν ειδε τιποτα υποπτο στην αυχενικη, μου εκανε καπως εντυπωση που δε με εβαλε να κανω αυχενικη όπως τη περιγραφετε  εσεις με επισημα αποτελεσματα! Μου εδωσε σαν μερα τοκετου στο περιπου τελος Απριλη-αρχη Μαη βαση τελευταιας περιοδου και όχι μεσω αυχενικης. Οποτε κ εκλεισα ραντεβου για το NIPT αφου αυτό συστησε. Εσεις αυτό το τεστ το κανατε ???

Καλησπέρα κορίτσι μου!!

Με το καλό το μωράκι σου!!🌸 

Σου είπε φύλο;

Δεν κατάλαβα, έκανες αυχενική ή δεν έκανες;;

Εγώ δεν έχω κάνει NIPT σε καμία εγκυμοσύνη! Γενικά δεν κάνουν έτσι νομίζω..εκτός αν είσαι πάνω από μια ηλικία ή αν βρουν κάτι στην αυχενική..βέβαια μπορεί απλά να το θέλει ο γιατρός σου για σιγουριά..τι να πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Tinkerbelly είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Σας διαβάζω καιρό και είπα να έρθω στην παρέα σας. 17  εβδομάδων σήμερα και περιμένουμε αγοράκι!  Είναι το πρώτο μας μετά από εξωσωματική. Δόξα τω Θεώ έχω εξαρχής πολύ καλή εγκυμοσύνη. Το μωράκι δεν το έχω νιώσει ακόμα, η γιατρός μου είπε να το περιμένω μέχρι τέλος του μήνα!

@EvakiKrt εγώ έκανα την  Nipt. Το πλήρες πακέτο. Δε μου τη ζήτησε κανείς, η αυχενικη μας ήταν πολύ καλή, αλλά ήθελα να την κάνω για να νιώσω πιο ασφαλής. Μια αιμοληψια είναι και στέλνουν το υλικό σε ειδικό kit στο εξωτερικό. Τα αποτελέσματα μου τα έστειλαν σε 12 μέρες!

 

Καλησπέρα!! Καλωσήρθες στην παρέα μας!! Με το καλό το αγοράκι σου💙💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Ναι σωστο και αυτό.. μου το είπαν ότι στην αρχή μπερδεύουμε λίγο τις κινήσεις.. ναι για τον πλακούντα μου είπαν και οι δύο γιατροί ότι ίσως λίγο αργήσω να μην αγχωθω.. έχω και 3 εβδομάδες ακόμα μέχρι να ξαναπάω για υπέρηχο..για πρώτη φορά ο γιατρός ζήτησε να με δει σε ένα μήνα γιατί όλα πάνε όπως πρέπει λέει για να δούμε θα αντέξω ή θα κλείσω νωρίτερα? Τι πλακούντα έχεις θα το γράφει λογικά στην αυχενική σου εγώ από κει το είδα και ρώτησα.. Δεν σου είπαν ξάπλα εσένα? δεν θα κουραστείς λίγο που θες και να στολίσεις?

Κι εγώ είχα οπίσθιο πλακούντα στην πρώτη εγκυμοσύνη κ μου είχαν πει κ εμένα ότι δυσκολεύει!! Γιατί ουσιαστικά ανάμεσα στην κοιλιά κ το μωρό είναι κ ο πλακούντας, οπότε μειώνονται οι κινήσεις που νιώθουμε..τώρα έχω οπίσθιο ευτυχώς, κ το ένιωσα πολύ νωρίτερα!! Βέβαια ήταν κ δεύτερη εγκυμοσύνη οπότε ήξερα τι να περιμένω😄 Ισχύει κι αυτό που λέει η @Διόνη , ότι όταν σε κλωτσήσει θα καταλάβεις ότι τόσο καιρό που νόμιζες ότι δε σε κλωτσάει σε κλώτσαγε😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Κι εμένα!!! Και θα είναι τοοοοσο ωραία φετοοοος που θα έχουμε κοιλίτσα αυτά τα Χριστούγεννα!! 

Φυσικά και είναι όλα τέλεια...

Και σκέψου οτι αυτό θα γίνει τώρα για κάποιους μήνες αλλά  ύστερα προς το τέλος θα το βλέπουμε και θα το ακούμε πολύ εντατικά...θα αρχίσουν πάλι οι συχνοί υπέρηχοι κι ακόμα πιο συχνοί μη σου πω απ' ο,τι τώρα!!!

Καλά με τα γλυκά και τα φαγητά άστο....μου λες τι θα κάνουμε φέτος με τα μελομακάρονα;;η διατροφολόγος μου μου λέει ευτυχώς θα έχεις κάνει καμπύλη ζαχάρου πιο πρίν  🤣😂🤣😂🤣

 

Κατάλαβα γυμναζοσουν και πριν οπότε πολύ καλά κάνεις ! Ωραία φυσικά να κάνεις και με προσοχή!!....νομίζω πολύ ωραία άθληση είναι και το πιλάτες!!

Κορίτσια κι εμένα τα Χριστούγεννα είναι η αγαπημένη μου εποχή του χρόνου 🎄🥰🎄🥰🎄

Αλλά κι εγώ δε στολίζω τόσο νωρίς! Κ ο άντρας μου δυστυχώς δεν είναι πολύ του στολίσματος😅

Αχ κορίτσια όντως θα είμαστε έγκυες τα Χριστούγεννα, αλλά εγώ θα ήθελα τόσο πολύ να έχω γεννήσει τότε κ να ντύσω το μωράκι μου με αυτά τα ωραία χριστουγεννιάτικα ρουχαλάκια που βλέπω κ να περάσουμε μαζί κ οι 4 τα Χριστούγεννα❤️❤️

Επίσης ναι, στον 8ο πας κάθε 2 εβδομάδες για υπέρηχο κ στον 9ο κάθε εβδομάδα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kanelaa είπε:

Καλησπέρα!! 😊Σας είπανε φύλο?? Γιατί εμένα η γιατρός μου μου είπε πως είναι μάλλον αγοράκι αλλά να μην το δέσω σκοινί κορδόνι!😊Δεν είναι ακόμα σίγουρη!

Καλησπερα κορίτσι μου!! 13εβδ έκανα την αυχενική και μου είπαν κατά 80% αγοράκι και δύο εβδομάδες αργότερα πήγα για υπέρηχο και μου το επιβεβαίωσε ο γιατρός μου, το είδε καθαρά μου είπε.. δεν το βλέπουν πάντα ξεκάθαρα τόσο νωρίς, θα το δείτε συντομα με σιγουριά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια κι εμένα τα Χριστούγεννα είναι η αγαπημένη μου εποχή του χρόνου 🎄🥰🎄🥰🎄

Αλλά κι εγώ δε στολίζω τόσο νωρίς! Κ ο άντρας μου δυστυχώς δεν είναι πολύ του στολίσματος😅

Αχ κορίτσια όντως θα είμαστε έγκυες τα Χριστούγεννα, αλλά εγώ θα ήθελα τόσο πολύ να έχω γεννήσει τότε κ να ντύσω το μωράκι μου με αυτά τα ωραία χριστουγεννιάτικα ρουχαλάκια που βλέπω κ να περάσουμε μαζί κ οι 4 τα Χριστούγεννα❤️❤️

Επίσης ναι, στον 8ο πας κάθε 2 εβδομάδες για υπέρηχο κ στον 9ο κάθε εβδομάδα!

 

Κι εσύ τα βλέπεις οοοοοοοολα αυτά τα χριστουγεννιάτικα φορμακιααα;;;;κι εγώ μου τα πετάει το ινσταγκραμ σε διαφημίσεις και έχω τρελαθεί!!!!! Δεν πειράζει του χρόνου.... Μικρουλια θα είναι και τότε!!!! 🌲🌲🌲💓🌲💓🌲💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου!! 13εβδ έκανα την αυχενική και μου είπαν κατά 80% αγοράκι και δύο εβδομάδες αργότερα πήγα για υπέρηχο και μου το επιβεβαίωσε ο γιατρός μου, το είδε καθαρά μου είπε.. δεν το βλέπουν πάντα ξεκάθαρα τόσο νωρίς, θα το δείτε συντομα με σιγουριά.

Αχχχ σ ευχαριστώ πολύ!! Είμαι στη 17η εβδομάδα τώρα και ανυπομονώ όσο δεν πάει! Την άλλη τετάρτη  έχουμε υπέρηχο και ελπίζω να το δούμε! Με το καλό και το παλικαράκι σου!!! 💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε πως είστε ? 

Ήθελα να ρωτήσω έχει τύχει σε καμία να τρέξει υγρό το στήθος της ένα κεχριμπαρένιο χρώμα ? Στον ύπνο ? 

Από τώρα βγάζω γάλα ??🥺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Κι εσύ τα βλέπεις οοοοοοοολα αυτά τα χριστουγεννιάτικα φορμακιααα;;;;κι εγώ μου τα πετάει το ινσταγκραμ σε διαφημίσεις και έχω τρελαθεί!!!!! Δεν πειράζει του χρόνου.... Μικρουλια θα είναι και τότε!!!! 🌲🌲🌲💓🌲💓🌲💓

Ναιι μωρέ, τα βλέπω κι εγώ κ είναι τόσο γλυκούλια🥰🥰💓💓💓

Του χρόνου δε θα είναι τόσο μικρά, θα είναι 9 μηνών όπως τ υπολογίζω, εμένα 9 μηνών ο μικρός περπάταγε..ήθελα να’ναι νεογέννητο χαχα αλλά τι να κάνουμε🙈😊🌸🥰🎄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε πως είστε ? 

Ήθελα να ρωτήσω έχει τύχει σε καμία να τρέξει υγρό το στήθος της ένα κεχριμπαρένιο χρώμα ? Στον ύπνο ? 

Από τώρα βγάζω γάλα ??🥺

Καλησπέρα κορίτσι μου. 

Όλα καλά Δόξα τω Θεώ. Εσύ πως είσαι;.

Δεν έχω παρόμοια εμπειρία να σου πω την αλήθεια αλλά ξέρω ότι από ενα σημείο και μετά στην εγκυμοσύνη μπορεί να τρέξει ενα υγρό από το στήθος της γυναίκας, πρωτογαλα νομίζω το λένε, δεν είμαι σίγουρη, αλλα τώρα για το χρώμα δεν ξέρω... μήπως να ρωτούσες τον γυναικολόγο σου καλύτερα;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Ναιι μωρέ, τα βλέπω κι εγώ κ είναι τόσο γλυκούλια🥰🥰💓💓💓

Του χρόνου δε θα είναι τόσο μικρά, θα είναι 9 μηνών όπως τ υπολογίζω, εμένα 9 μηνών ο μικρός περπάταγε..ήθελα να’ναι νεογέννητο χαχα αλλά τι να κάνουμε🙈😊🌸🥰🎄

Δεν θα σας πω ψέματα κι εγώ τα βλέπω αυτά και είναι τόσο τέλεια!! 

Και σκέφτομαι ότι θα ήταν τέλειο να είχαμε το μπεμπακι μας τώρα στις γιορτές... Του χρόνου ή το επόμενο!!! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. 

Όλα καλά Δόξα τω Θεώ. Εσύ πως είσαι;.

Δεν έχω παρόμοια εμπειρία να σου πω την αλήθεια αλλά ξέρω ότι από ενα σημείο και μετά στην εγκυμοσύνη μπορεί να τρέξει ενα υγρό από το στήθος της γυναίκας, πρωτογαλα νομίζω το λένε, δεν είμαι σίγουρη, αλλα τώρα για το χρώμα δεν ξέρω... μήπως να ρωτούσες τον γυναικολόγο σου καλύτερα;

 

Χαίρομαι για σένα ..πάντα καλά να είσαι ❤️ και εγώ είμαι πολύ καλά ...😄 

Μόλις μου απάντησε ότι είναι φυσιολογικό δεν συμβαίνει σε όλες ..από τόσο νωρίς ..

Η αλήθεια είναι ότι απότομα άλλαξε το στήθος μου ..οπότε λογικό μου φαίνεται τελικά ..

Τώρα θα παραγγείλω και τις κρέμες για το στήθος και την κοιλιά για ραγαδες και περιποίηση του δέρματος ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε πως είστε ? 

Ήθελα να ρωτήσω έχει τύχει σε καμία να τρέξει υγρό το στήθος της ένα κεχριμπαρένιο χρώμα ? Στον ύπνο ? 

Από τώρα βγάζω γάλα ??🥺

Γεια σου κοριτσάκι μου...είναι πρώτογαλα αυτό!!!! Τι καλά που το είδες!!! Εγώ ακόμα δεν το έχω δει!!!! 

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Ναιι μωρέ, τα βλέπω κι εγώ κ είναι τόσο γλυκούλια🥰🥰💓💓💓

Του χρόνου δε θα είναι τόσο μικρά, θα είναι 9 μηνών όπως τ υπολογίζω, εμένα 9 μηνών ο μικρός περπάταγε..ήθελα να’ναι νεογέννητο χαχα αλλά τι να κάνουμε🙈😊🌸🥰🎄

Περπάταγε;;;;;;;;;;;; Ιιιιιι μπράβο ρεεεεεεε το σκατουλι!!! 

Χαχαχαχαχ δεν έχω ακόμα εικόνα για το πώς είναι 9μηνων...αν και έχω αρκετά ανιψιά δεν έδινα σημασία...αλλά έχεις δίκιο σίγουρα νεογέννητα δεν θα είναι!!! Δεν πειράζει θα τα έχουμε αγκαλίτσα μας έστω!!!! 💗💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Δεν θα σας πω ψέματα κι εγώ τα βλέπω αυτά και είναι τόσο τέλεια!! 

Και σκέφτομαι ότι θα ήταν τέλειο να είχαμε το μπεμπακι μας τώρα στις γιορτές... Του χρόνου ή το επόμενο!!! 🥰🥰🥰

Χιχιχι δεν πειράζει του χρονουυυυ!!!! 🌲🌲🌲🌲 Φέτος θα έχουμε τις κοιλιτσες μας σε φωτογραφίες δίπλα στο δέντρο!!!!! 💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Γεια σου κοριτσάκι μου...είναι πρώτογαλα αυτό!!!! Τι καλά που το είδες!!! Εγώ ακόμα δεν το έχω δει!!!! 

Περπάταγε;;;;;;;;;;;; Ιιιιιι μπράβο ρεεεεεεε το σκατουλι!!! 

Χαχαχαχαχ δεν έχω ακόμα εικόνα για το πώς είναι 9μηνων...αν και έχω αρκετά ανιψιά δεν έδινα σημασία...αλλά έχεις δίκιο σίγουρα νεογέννητα δεν θα είναι!!! Δεν πειράζει θα τα έχουμε αγκαλίτσα μας έστω!!!! 💗💗💗💗

Ναι αυτό μου είπε και η γιατρός ..είναι πολύ παράξενο να ξέρεις ..εμένα λογικά μου εμφανίστηκε νωρίς νωρίς γιατί την μεγαλύτερη αλλαγή στο σώμα μου την είχε το στήθος μου ....και εσύ θα το δεις και πιστεύω θα αισθανθείς παράξενα ..

Αλλά αφού εμφανίστηκε θα προμηθευτώ και τις κρέμες , να είμαι καλυμμένη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Δεν θα σας πω ψέματα κι εγώ τα βλέπω αυτά και είναι τόσο τέλεια!! 

Και σκέφτομαι ότι θα ήταν τέλειο να είχαμε το μπεμπακι μας τώρα στις γιορτές... Του χρόνου ή το επόμενο!!! 🥰🥰🥰

Εγώ δεν το κόβω για 3ο τουλάχιστον στο καπάκι😇 πιο μετά βλέπουμε…😄💕💞

Εσείς πόσα θέλετε έχετε σκεφτεί; 😬😬

Εμάς μας αρέσουν τα πολλά παιδιά κι εμένα και του άντρα μου, αλλά να έχεις και λεφτά να τα μεγαλώνεις😄 

Πέρσι πάντως είχα τον μικρούλη μου που είχε γεννηθεί 3 σεπτέμβρη, οπότε ήταν μικρούλης τα Χριστούγεννα και τον ντύσαμε Άγιο Βασίλη🎅❤️❤️ 

Αλλά βλέπω κι εγώ φέτος όλα αυτά τα χριστουγεννιάτικα και λέω τι ωραίαα που θα’ταν να είχαμε τα μωράκια μας τώρα στις γιορτές🥰🎄💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Γεια σου κοριτσάκι μου...είναι πρώτογαλα αυτό!!!! Τι καλά που το είδες!!! Εγώ ακόμα δεν το έχω δει!!!! 

Περπάταγε;;;;;;;;;;;; Ιιιιιι μπράβο ρεεεεεεε το σκατουλι!!! 

Χαχαχαχαχ δεν έχω ακόμα εικόνα για το πώς είναι 9μηνων...αν και έχω αρκετά ανιψιά δεν έδινα σημασία...αλλά έχεις δίκιο σίγουρα νεογέννητα δεν θα είναι!!! Δεν πειράζει θα τα έχουμε αγκαλίτσα μας έστω!!!! 💗💗💗💗

Ναι ο σκατούλης τα έκανε όλα νωρίς νωρίς μας είχε εκπλήξει…😃🥰 αλλά ήταν πολύ εύκολο παιδί ευτυχώς κι έχουμε καλομάθει τώρα, ελπίζω να είναι έτσι και το δεύτερο💓💓

Αχχ ναι θα τα έχουμε μαζί έστω αγκαλίτσα🥰💞💞 Φέτος κοιλίτσες όπως λες🤰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Χαίρομαι για σένα ..πάντα καλά να είσαι ❤️ και εγώ είμαι πολύ καλά ...😄 

Μόλις μου απάντησε ότι είναι φυσιολογικό δεν συμβαίνει σε όλες ..από τόσο νωρίς ..

Η αλήθεια είναι ότι απότομα άλλαξε το στήθος μου ..οπότε λογικό μου φαίνεται τελικά ..

Τώρα θα παραγγείλω και τις κρέμες για το στήθος και την κοιλιά για ραγαδες και περιποίηση του δέρματος ..

Χαίρομαι που δεν είναι τίποτα. Τι κρεμουλες σου είπε; 

Θέλω κι εγώ αυτό να ρωτήσω για κρέμες για να ξεκινήσω να βάζω πιο πολύ στην κοιλίτσα θέλω για τις ραγαδες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Εγώ δεν το κόβω για 3ο τουλάχιστον στο καπάκι😇 πιο μετά βλέπουμε…😄💕💞

Εσείς πόσα θέλετε έχετε σκεφτεί; 😬😬

Εμάς μας αρέσουν τα πολλά παιδιά κι εμένα και του άντρα μου, αλλά να έχεις και λεφτά να τα μεγαλώνεις😄 

Πέρσι πάντως είχα τον μικρούλη μου που είχε γεννηθεί 3 σεπτέμβρη, οπότε ήταν μικρούλης τα Χριστούγεννα και τον ντύσαμε Άγιο Βασίλη🎅❤️❤️ 

Αλλά βλέπω κι εγώ φέτος όλα αυτά τα χριστουγεννιάτικα και λέω τι ωραίαα που θα’ταν να είχαμε τα μωράκια μας τώρα στις γιορτές🥰🎄💞

Κι εμάς μας αρέσουν τα πολλά παιδιά.

Εμείς είμαστε τρία αδέρφια και είναι τέλειο. Θα θέλαμε δηλαδή 3 σίγουρα. Ελπίζω να τα καταφέρουμε... 🥰🥰🥰

Αχ πρέπει να ήταν μια γλυκα το άγιο Βασιλάκη σας!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Χαίρομαι που δεν είναι τίποτα. Τι κρεμουλες σου είπε; 

Θέλω κι εγώ αυτό να ρωτήσω για κρέμες για να ξεκινήσω να βάζω πιο πολύ στην κοιλίτσα θέλω για τις ραγαδες...

Καλησπέρα δεν μου πρότεινε αυτή κάτι συγκεκριμένο αλλά βλέπω ότι χρειάζομαι και στο στηθος και στην κοιλιά από frezyderm θα πάρω που είναι για ραγαδες και μια για το στήθος που έχει ..έχω ακούσει τα καλύτερα ..αλλά ξες τι λένε αν είναι να κάνεις ραγαδες θα κάνεις 😑

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...