Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!

Να σου πω την αλήθεια εγώ επειδή έχω πολλούς εμετούς κ ανακατεύομαι όλη την ώρα δεν έχω κ τρελή όρεξη για σεξ, παρολαυτα με τσιγκλάει ο άντρας μου κ κάνουμε κ το χαίρομαι😆

Από την αρχή όμως κάναμε δεν έχω θέμα. Όπως κ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη,τους πρώτους μήνες κάναμε συνέχεια, μπορεί και κάθε μέρα, τον τελευταίο μήνα λόγω της κοιλιάς όμως δεν ήταν πολύ βολικό😅 Οπότε κάναμε λίγο πιο αραιά. Αλλά λένε ότι βοηθάει κι όλας στο τέλος.

Εσύ έχεις όρεξη;

Ναι έχω αρκετή η αλήθεια είναι έχουμε συχνές επαφές... Έχω διαβάσει ότι οι ορμόνες που παράγει η γυναίκα εκείνη την ώρα κάνουν το μωρό να νιώθει ωραία δεν ξέρω βέβαια αν ισχύει όντως βέβαια... Όπως είπα και στα κορίτσια ο άντρας μου είναι αυτός που φοβάται λίγο παραπάνω από ότι πρέπει.... 😂😂😂 

Εννοείται αν βρω το οτιδήποτε από επίδομα, σεμινάρια κλπ θα σας ενημερώσω αμέσως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Να μην σφιγγεσαι καθόλου τοτε. Να προσέχεις την διατροφή σου πολύ, να είναι πλούσια σε φυτικές ίνες για να σε βοηθάει...

Θα περάσει και ούτε θα το καταλάβεις πότε... Σκέψου ήδη ότι είμαστε στην μέση, όταν το σκέφτομαι δεν μπορώ να συνειδητοποιήσω πόσο γρήγορα πέρασε ο καιρός. ❤️❤️❤️❤️❤️

 

 

Αυτό με τις φυτικές ίνες μου το είπε και ο γιατρός και μου έδωσε ένα πόσιμο υγρό που θα το τρώω με το φαγητό για να κάνω πιο εύκολα την ανάγκη μου...αλλα δεν είχα ιδιατερο θέμα δυσκοιλιοτητας...τελοσπαντων θα κάνω απλά ότι λέει...

αααχ σήμερα το πρωί αλλάξαμε εβδομάδα εμείς οι δυο αγάπη ε;;;; Και το είδα και λέω κράτα γερά είσαι στα μισά!!!!Αυτοοοο υπομονή μόνο....όμως δε θέλω να σας ρίχνωωωω ...σας πάγωσα λίγο !! Ας ξαναπιασουμε τα ωραία θέματα που είχαμε φτάσει ως τη γέννα και ακόμα πιο πέρα χαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Να ακούσω απόψεις για θηλασμό;;;; Τι λέτε;;;

Θα ήθελα πάρα πολύ να θηλάσω , αλλά όταν έρθει εκείνη η στιγμή δεν ξέρω ...

Από την άλλη δεν θέλω να δώσω κάτι ξένο ..οπότε θα προσπαθήσω όσο μπορώ ..εσύ τι σκέφτεται να κάνεις ??? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Παρασκευαιδουακιιιιι μου καλό πόσο εκτιμώ που μου έγραψες και με σκέφτηκες!!!! Δεν περιγράφεται!! Σε υπερευχαριστω...αυτό θα κάνω... Εσύ είσαι καλά;; Βλέπω που γράφεις στο άλλο τοπικ ..να είσαι ήρεμη ναιι;; Για να συνεχίσεις την προσπάθεια!! Δεν ξέρεις πόσο θάρρος μου δίνει το μήνυμά σου  αλήθεια!!! Θα σε ενημερώσω ναι...σε ευχαριστώ!! 💗💗💗

Μη μου στεναχωριέσαι.  Υπάρχουν πολλές κοπέλες που βάλανε και τα καταφέρανε.  Και η διπλανή μου είχε, είχε διδιμα η κοπέλα και την βάλανε στον 4μηνα  και γέννησε 38 και κάτι. Όλα μια χαρά πήγαν ευκαιρία για ξεκούραση τώρα :-* καλά είμαι δόξα το θεό έχω ανέβει αρκετά:-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Να ακούσω απόψεις για θηλασμό;;;; Τι λέτε;;;

Εάν θέλεις να θάλασσες θα πρέπει από τώρα να ψαχτείς και να μάθεις γιατί μετά με το μωράκι είναι δύσκολα θήλασα 12 μήνες και ήταν η ευκολία μου, τα βράδια δε σηκώνομαι ούτε για τουαλέτα ..  οπότε πέρασα τέλεια με τον θηλασμό στις αρχές θέλει υπομονή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Να ακούσω απόψεις για θηλασμό;;;; Τι λέτε;;;

Θέλω πολύ να το κάνω. Έχω ακούσει ότι είναι δύσκολο απο πολλές κοπέλες... Η μαμά μου από την άλλη που το συζητάω μαζί της το κάνει να φαίνεται πολύ εύκολο πάντως και με ενθαρρύνει πολύ.!

Εκείνη με θήλαζε για 18 μήνες 😲 γιατί δεν δεχομουν καθόλου το μπιμπερο και δούλευε κι όλας!!! Την αδερφή μου λιγότερο. Ο μόνος που δεν το ευχαριστήθηκε η ο αδερφός μου, γιατί εκείνος όταν γεννήθηκε μετά από λίγο καιρό νοσηλεύτηκε για κανένα μήνα και από το άγχος και την κούραση μετά δεν είχε γάλα...  

Εσύ τι σκέφτεσαι;

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Να ακούσω απόψεις για θηλασμό;;;; Τι λέτε;;;

Εγώ θέλω πάρα πολύ να θηλάσω.. έχω και τη μαία μου που είναι πολύ υπέρ του θηλασμού σιγά μη με αφήσει να δώσω ξένο.. μου είπε θα με βοηθήσει όσο μπορεί και θα είναι παιχνιδάκι..μακάρι γιατί δεν έχω ιδέα πάνω στο θέμα προς το παρόν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας κάνω μια ερώτηση έχετε όλες μαία; Είναι στην επιλογή μας αν θα έχουμε ή πάει μαζί με τον γιατρό; Εγώ δεν έχω ούτε μου έχει πει κάτι η γιατρός μου πρέπει να ρωτήσω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Να σας κάνω μια ερώτηση έχετε όλες μαία; Είναι στην επιλογή μας αν θα έχουμε ή πάει μαζί με τον γιατρό; Εγώ δεν έχω ούτε μου έχει πει κάτι η γιατρός μου πρέπει να ρωτήσω;

Ούτε εγώ έχω, μόνο το γιατρό μου βλέπω στο ιατρείο. Τώρα δεν ξέρω αν όταν έρθει η ώρα εμφανιστει κ εκείνη ή αν απλώς είναι οποία κοπέλα εφημέρευει εκείνη τη στιγμή στο Μαιευτήριο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Να σας κάνω μια ερώτηση έχετε όλες μαία; Είναι στην επιλογή μας αν θα έχουμε ή πάει μαζί με τον γιατρό; Εγώ δεν έχω ούτε μου έχει πει κάτι η γιατρός μου πρέπει να ρωτήσω;

Εγώ ζήτησα να έχω τη μαία του γιατρού μου γιατί τη λατρεύω αυτή την κοπέλα με βοηθάει ήδη σε πολλά και εφόσον συνεργάζονται οι δύο τους μου είναι πολύ βολικό που την έχω ήδη.. αν ήθελα κάποια άλλη δεν θα μου έλεγε όχι ο γιατρός.. αλλιώς υπάρχουν και οι μαίες της κλινικής νομίζω δεν χρειάζεται απαραίτητα να έχεις από πριν.. πάντως απο φίλες μου ξέρω ότι σε φυσιολογικό τοκετό βοηθούν πολύ οι μαίες όπως και στο θηλασμό γι'αυτό δεν θέλω να έχω μόνο τις μαίες της βαρδιας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Ούτε εγώ έχω, μόνο το γιατρό μου βλέπω στο ιατρείο. Τώρα δεν ξέρω αν όταν έρθει η ώρα εμφανιστει κ εκείνη ή αν απλώς είναι οποία κοπέλα εφημέρευει εκείνη τη στιγμή στο Μαιευτήριο. 

Αλήθεια δεν σε έχω ρωτήσει ποτέ με τον εξωσωματικο σου συνεχίζεις? Εμένα μαζί είναι στο ιατρείο οπότε γιαυτο την έχω από τώρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dreamer1 είπε:

Να σας κάνω μια ερώτηση έχετε όλες μαία; Είναι στην επιλογή μας αν θα έχουμε ή πάει μαζί με τον γιατρό; Εγώ δεν έχω ούτε μου έχει πει κάτι η γιατρός μου πρέπει να ρωτήσω;

Εμένα έχει ο γιατρός μου και είναι μέσα σε όλους τους υπερήχους. και συζητάω πολύ μαζί της.. δεν έχουμε συζητήσει βέβαια κάτι παραπέρα με το γιατρό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Θα ήθελα πάρα πολύ να θηλάσω , αλλά όταν έρθει εκείνη η στιγμή δεν ξέρω ...

Από την άλλη δεν θέλω να δώσω κάτι ξένο ..οπότε θα προσπαθήσω όσο μπορώ ..εσύ τι σκέφτεται να κάνεις ??? 

 

Εγώ σκέφτομαι πολύ σοβαρά να θηλάσω! Κι έχω αρχίσει και κοιτάω και κάποια  σεμινάρια που κυκλοφορούν στο ίντερνετ.. θέλω να θηλάσω αλλά με προβληματιζει που ακούω ότι κάποιες κοπέλες δεν έχουν γάλα ας πούμε!πως τυχαίνει αυτό;στο άλλο τοπικ έστειλαν για ένα σεμινάριο στο σάιτ Φαιναρέτη .ψαχτε το κι εσείς....εγώ γράφτηκα και στο νουτριτσια που έχει πολλά σεμινάρια όχι μόνο για θηλασμο αλλά επειδή προωθεί τα προϊόντα του μου είπε μια κοπελα να κρατήσω καμία πισινή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μη μου στεναχωριέσαι.  Υπάρχουν πολλές κοπέλες που βάλανε και τα καταφέρανε.  Και η διπλανή μου είχε, είχε διδιμα η κοπέλα και την βάλανε στον 4μηνα  και γέννησε 38 και κάτι. Όλα μια χαρά πήγαν ευκαιρία για ξεκούραση τώρα :-* καλά είμαι δόξα το θεό έχω ανέβει αρκετά:-) 

Εντάξει κορίτσι μου...ελπιζω να πάνε όλα καλά!!!Μπράβο κορίτσι μου χαίρομαι για εσένα!!! Καλή επιτυχία στη νέα σας προσπάθεια!!

στις πριν 12 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εάν θέλεις να θάλασσες θα πρέπει από τώρα να ψαχτείς και να μάθεις γιατί μετά με το μωράκι είναι δύσκολα θήλασα 12 μήνες και ήταν η ευκολία μου, τα βράδια δε σηκώνομαι ούτε για τουαλέτα ..  οπότε πέρασα τέλεια με τον θηλασμό στις αρχές θέλει υπομονή 

Τι τέλεια που θηλασες κορίτσι μου...προσπαθώ να ενημερώνομαι όσο πιο πολύ μπορώ...δεν με πειράζει θα έχω άδεια και θα επικεντρωθώ στην μπέμπα! Αρκεί να ενημερωθώ από τώρα όπως λες κι εσύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Θέλω πολύ να το κάνω. Έχω ακούσει ότι είναι δύσκολο απο πολλές κοπέλες... Η μαμά μου από την άλλη που το συζητάω μαζί της το κάνει να φαίνεται πολύ εύκολο πάντως και με ενθαρρύνει πολύ.!

Εκείνη με θήλαζε για 18 μήνες 😲 γιατί δεν δεχομουν καθόλου το μπιμπερο και δούλευε κι όλας!!! Την αδερφή μου λιγότερο. Ο μόνος που δεν το ευχαριστήθηκε η ο αδερφός μου, γιατί εκείνος όταν γεννήθηκε μετά από λίγο καιρό νοσηλεύτηκε για κανένα μήνα και από το άγχος και την κούραση μετά δεν είχε γάλα...  

Εσύ τι σκέφτεσαι;

 

 

 

στις πριν 12 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Εγώ θέλω πάρα πολύ να θηλάσω.. έχω και τη μαία μου που είναι πολύ υπέρ του θηλασμού σιγά μη με αφήσει να δώσω ξένο.. μου είπε θα με βοηθήσει όσο μπορεί και θα είναι παιχνιδάκι..μακάρι γιατί δεν έχω ιδέα πάνω στο θέμα προς το παρόν..

Αχ τι ωραία κορίτσια!!! Κι εμένα η μητέρα μου με είχε θηλάσει!!! Πιστεύω θα είναι συγκλονιστική εμπειρία! Έχω δει όμως οι μαίες βοηθάνε όντως πολύ...αυτό το δεν έχω γάλα όμως που ακούω από κάποιες τι είναι βρε κορίτσια;;; Γίνεται να μην κατεβαίνει γάλα;;;🤔🤔🤔🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ στην γιατρό έξω στο ιατρείο έχω μαία γιατί την έχει εκει...και εάν γεννούσα στο ιδιωτικό αυτή θα είχα...όμως και τώρα που πήγα στον καινούριο γιατρό στο δημόσιο είχε τη δικιά του μαία εκεί! Οπότε υποθέτω αυτή θα με βοηθάει.... Δεν έχουν όλοι οι γιατροί στα ιατρεία τους! Όμως μαίες υπάρχουν και στα δημοσια και στα ιδιωτικά...ίσως στα ιδιωτικά είναι περισσότερο πάνω κατά πάνω αλλά και στα δημόσια βοηθάνε πολύ....όταν νοσηλεύτηκα πριν λίγο καιρό ήταν μια κοπέλα που γέννησε στο δώματιο μου και οι μαίες ήταν εκεί συνέχεια να την ελέγχουν κι όποτε τις φώναζε! Άρα αν γίνεται αυτό στο δημόσιο φανταστείτε στο ιδιωτικό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Αλήθεια δεν σε έχω ρωτήσει ποτέ με τον εξωσωματικο σου συνεχίζεις? Εμένα μαζί είναι στο ιατρείο οπότε γιαυτο την έχω από τώρα.. 

Όχι είχα άλλο γιατρό πριν την εξωσωματικη κ εκείνος με συνέστησε στην ουσία στον εξωσωματικο κ με παρακολουθουσαν μαζί κατά τη διάρκεια της διαδικασίας. Όταν έκανα όμως τον πρώτο υπέρηχο για τα μωρα ο εξωσωματικος αποσύρθηκε ευγενικά κ μας είπε ότι τώρα θα σας παρακολουθεί ο κανονικός γιατρός κ φυσικά αν χρειαστούμε κάτι να μη διστασουμε. Δεν ξέρω αν θα μπορούσα να πληρώσω την αμοιβή 2 γιατρών κ επιπλέον ο γιατρός μου είναι κ οικογενειακός μας φίλος. Η μητρια μου πήγαινε σε αυτόν γυρω στα 15 χρόνια με πολλά προβλήματα υγείας κ εκείνη μου τον συνέστησε οπότε όσο κ να το κάνεις μας προσέχει πολύ κ στο κομμάτι της παρακολουθησης αλλά κ στο οικονομικό.. Οπότε δεν υπήρχε καν δίλημμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααα!!!! Και χρόνια πολλά σε όποιους γιορτάζουν... Εύχομαι οι Αρχάγγελοι να μας προστατεύουν πάντα. 

Διονακι μου αυτό που λες με το δεν έχω γάλα πιστεύω πως έχει να κάνει πολύ με τον τρόπο ζωής που κάνουμε πλέον. Το άγχος είναι ένας σημαντικός παράγοντας από ότι έχω καταλάβει και η διατροφή. Όχι σε όλες τις περιπτώσεις βέβαια... 

Ρε σεις κι εγώ βλέπω πολλές κοπέλες που λένε η μαία μου και λέω εγώ δεν έχω πρέπει να βρω. Αλλά αφού μου λέτε κι άλλες ότι δεν έχετε οκ! 

Γενικά πως πάτε πως περνάτε; Εγώ είμαι σε μια φάση που τσακώνομαι με όλους... 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Όχι είχα άλλο γιατρό πριν την εξωσωματικη κ εκείνος με συνέστησε στην ουσία στον εξωσωματικο κ με παρακολουθουσαν μαζί κατά τη διάρκεια της διαδικασίας. Όταν έκανα όμως τον πρώτο υπέρηχο για τα μωρα ο εξωσωματικος αποσύρθηκε ευγενικά κ μας είπε ότι τώρα θα σας παρακολουθεί ο κανονικός γιατρός κ φυσικά αν χρειαστούμε κάτι να μη διστασουμε. Δεν ξέρω αν θα μπορούσα να πληρώσω την αμοιβή 2 γιατρών κ επιπλέον ο γιατρός μου είναι κ οικογενειακός μας φίλος. Η μητρια μου πήγαινε σε αυτόν γυρω στα 15 χρόνια με πολλά προβλήματα υγείας κ εκείνη μου τον συνέστησε οπότε όσο κ να το κάνεις μας προσέχει πολύ κ στο κομμάτι της παρακολουθησης αλλά κ στο οικονομικό.. Οπότε δεν υπήρχε καν δίλημμα. 

Τι καλά όταν έχεις έναν δικό σου άνθρωπο, είσαι σίγουρη πως ότι και να σου πει θα είναι μόνο για το καλό σου και όχι για το συμφέρον του... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

 

Αχ τι ωραία κορίτσια!!! Κι εμένα η μητέρα μου με είχε θηλάσει!!! Πιστεύω θα είναι συγκλονιστική εμπειρία! Έχω δει όμως οι μαίες βοηθάνε όντως πολύ...αυτό το δεν έχω γάλα όμως που ακούω από κάποιες τι είναι βρε κορίτσια;;; Γίνεται να μην κατεβαίνει γάλα;;;🤔🤔🤔🤔

Εμένα η μαμά μου δεν κατάφερε να θηλασει γιατί δεν είχε γάλα τώρα η μαία μου λέει ότι δεν γίνεται να μην έχει γάλα απλά χρειάζεται σωστή βοήθεια από την αρχή, τι να πω θα τα μάθουμε στην πορεια.. η αλήθεια είναι ότι η μαμά μου επιμένει ότι το προσπάθησε πολύ και πήρε και βοήθεια.. να καταλάβω ότι κάτι δεν έκανε σωστό στην πρώτη εγκυμοσύνη αλλά δεν τα κατάφερε σε κανένα παιδί και είμαστε 4 αδέρφια.. έχουμε καιρό ακόμα θα δείξει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Εμένα η μαμά μου δεν κατάφερε να θηλασει γιατί δεν είχε γάλα τώρα η μαία μου λέει ότι δεν γίνεται να μην έχει γάλα απλά χρειάζεται σωστή βοήθεια από την αρχή, τι να πω θα τα μάθουμε στην πορεια.. η αλήθεια είναι ότι η μαμά μου επιμένει ότι το προσπάθησε πολύ και πήρε και βοήθεια.. να καταλάβω ότι κάτι δεν έκανε σωστό στην πρώτη εγκυμοσύνη αλλά δεν τα κατάφερε σε κανένα παιδί και είμαστε 4 αδέρφια.. έχουμε καιρό ακόμα θα δείξει..

Εγώ νομίζω πως δεν έχει να κάνει τόσο με την ποσότητα του γάλατος αλλά κυρίως με την ποιότητα δλδ να είναι χορταστικό για το μωρό. Γιατί πολλές μαμάδες καταφεύγουν στο ξένο επειδή κ δεν μπορούν να υπολογίσουν το ποσό τρώνε τα μωρά από το στήθος κ γιατί ξυπνάνε συνέχεια ή κλαίνε επειδή ενδεχομένως δε χορταίνουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Εγώ στην γιατρό έξω στο ιατρείο έχω μαία γιατί την έχει εκει...και εάν γεννούσα στο ιδιωτικό αυτή θα είχα...όμως και τώρα που πήγα στον καινούριο γιατρό στο δημόσιο είχε τη δικιά του μαία εκεί! Οπότε υποθέτω αυτή θα με βοηθάει.... Δεν έχουν όλοι οι γιατροί στα ιατρεία τους! Όμως μαίες υπάρχουν και στα δημοσια και στα ιδιωτικά...ίσως στα ιδιωτικά είναι περισσότερο πάνω κατά πάνω αλλά και στα δημόσια βοηθάνε πολύ....όταν νοσηλεύτηκα πριν λίγο καιρό ήταν μια κοπέλα που γέννησε στο δώματιο μου και οι μαίες ήταν εκεί συνέχεια να την ελέγχουν κι όποτε τις φώναζε! Άρα αν γίνεται αυτό στο δημόσιο φανταστείτε στο ιδιωτικό!!!!

Όπου και να γεννήσεις έχει μαίες εννοείται.. εντάξει άλλες είναι καλές, άλλες είναι αδιάφορες, άλλες είναι πολύ βοηθητικές αυτό ισχύει παντού είτε ιδιωτικό είτε δημόσιο πιστευω...η αδερφή μου ας πούμε πέτυχε σε ιδιωτικό σε μια βάρδια μια σπαστικια ούτε να τη ξανάδει δεν θέλει, ακόμα το λέει.. Εγώ απλά ήθελα να έχω μια σταθερή που να μπορώ όποτε χρειάζομαι κάτι να τη ρωτάω και να έχω το θάρρος να την ενοχλήσω και τώρα και μετά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Όχι είχα άλλο γιατρό πριν την εξωσωματικη κ εκείνος με συνέστησε στην ουσία στον εξωσωματικο κ με παρακολουθουσαν μαζί κατά τη διάρκεια της διαδικασίας. Όταν έκανα όμως τον πρώτο υπέρηχο για τα μωρα ο εξωσωματικος αποσύρθηκε ευγενικά κ μας είπε ότι τώρα θα σας παρακολουθεί ο κανονικός γιατρός κ φυσικά αν χρειαστούμε κάτι να μη διστασουμε. Δεν ξέρω αν θα μπορούσα να πληρώσω την αμοιβή 2 γιατρών κ επιπλέον ο γιατρός μου είναι κ οικογενειακός μας φίλος. Η μητρια μου πήγαινε σε αυτόν γυρω στα 15 χρόνια με πολλά προβλήματα υγείας κ εκείνη μου τον συνέστησε οπότε όσο κ να το κάνεις μας προσέχει πολύ κ στο κομμάτι της παρακολουθησης αλλά κ στο οικονομικό.. Οπότε δεν υπήρχε καν δίλημμα. 

Ακριβώς το ίδιο και εγώ, επέστρεψα στο γυναικολόγο μου μόλις είδαμε το θετικό, εκείνος μου είχε συστήσει το κέντρο εξωσωματικής και το γιατρό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου, καλή εβδομάδα κ χρόνια πολλά σε εορτάζοντες, εορτάζουσες!! Να μας προσέχουν οι Αρχάγγελο κ όλα να μας πάνε καλά!! 

Εγώ @Dreamer1ξύπνησα ωραία σήμερα, ανυπομονώ να πάμε το μεσημεράκι για υπέρηχο να δούμε τα μωράκια μας!! Βέβαια δεν κοιμάμαι πολύ κ καλά γιατί με πιάνει ένας πόνος στο πλευρό που δε με αφήνει κ εύκολα,κ παλινδρόμηση στο στομάχι μου.. Οπότε μέχρι να με πάρει ο ύπνος έχω ένα θέματακι.. Άμα με πάρει όμως όλα καλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...