Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Βασικά εγώ σκέφτομαι ένα γάμο που έχουμε την άλλη εβδομάδα κι είμαστε σε μεγάλη συζήτηση για το αν θα πάμε. Στο τραπέζι θα είμαστε όλο οικογένεια δεν θα είμαστε με άλλα άτομα αλλά αυτό που έλεγα στον άντρα μου....ωραία θα προσέξεις αλλά αν σε σηκώσει κάποιος δεν θα χορέψεις? Θα χορέψεις!!!! Είναι αναπόφευκτο!!! Θα δούμε..

 

Έχουμε κι εμείς αύριο μια γαμοβάφτιση, και δεξίωση μετά..θα πάμε και θα προσέχουμε όπως πάντα..εγώ κορίτσια δε μπορώ να κλειστώ με τίποτα μέσα όλο το χειμώνα..απλά προσέχω, ούτως ή άλλως και πριν τον κορονοιο έπλενα τα χέρια μου συνέχεια κ είχα αντισηπτικό..κ πολλές αγκαλιές κ φιλιά ποτέ δεν έκανα..τώρα απλά προσέχω λίγο παραπάνω και κρατάω παραπάνω απόσταση..και φοράω και μάσκα όπου πρέπει! Επίσης λόγω ανακατωσούρας και εμετών, δε μπορώ να είμαι πολύ όρθια ούτε να χορεύω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Μπουκωμενη μύτη το πρωί έχω κ εγώ.. ρώτησα το γιατρό και είναι σύμπτωμα!! Κ εγώ μόνο φυλλικό περνώ προς το παρών..

Κορίτσια κι εγώ έχω αυτό το σύμπτωμα με το μπούκωμα..έχω ούτως ή άλλως χρόνια ρινίτιδα, οπότε είμαι μόνιμα μπουκωμένη, αλλά τώρα στην εγκυμοσύνη είναι χειρότερα, όπως είπε μια κοπέλα ρινίτιδα εγκυμοσύνης λέγεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/11/2021 at 6:53 ΠΜ, ο/η Διόνη είπε:

@Tvz είχα δει αυτό καρότσι πρόσφατα!!!!!! Που πήγα για έναν καφέ(τον τελευταίο μου μάλλον γιατί άλλαξαν τα μέτρα και είμαι ανεμβολιαστη😂🤣😂🤣😂🤣) λοιπόν τα διδυμακια και τα δύο τα έβλεπε!!!με δυσκολία λίγο το από κάτω...όμως το μωρό κάτω δεν φάνηκε να είχε πρόβλημα...δεν έκλαιγε και λοιπά

...είχε συνηθίσει μάλλον...και ήταν λίγο πιο μεγαλωμένα κοριτσάκια!!! Δεν ήταν νεογέννητα....πήγαινε να το δεις κι από κοντά να σου πουν αν είναι εύκολο στο κλείσιμο.....

@Princess28 γλυκό μου πρινσεσακιιιι ευχαριστώ που μου απάντησες! Αγχώθηκα τόσο και το έβαλα 5 μέρες πριν...εντάξει νιώθω καλύτερα...έστω να μην είμαι στο 23+1 ..να είμαι 22 +3. Χαζομάρες τώρα...μετά λέω έκανα βλακεία..αλλά με είχε επηρεάσει και ο εξωσωματιστης μου που μου είπε δεν είναι λίγο αργά; Ε και κάπως έτσι λέω θα το αλλάξω!!!! 

 

@Kleo1997 θα πάω h&m οπωσδήποτε!!!!!!!! Αν μου λες και καλή ποιότητα!! Το θετικό όντως ότι όλες εμείς.εχουμε και τις εκπτώσεις του Γενάρη!!! Δουλεύω σε κατάστημα με ρούχα και ξέρω ότι Γενάρη μπαίνουν εκπτώσεις από όταν ανοίγουν τα μαγαζιά μετά το νέο χρόνο στις 3 του μηνα κορίτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Να πάτε τότε γιατί μετά δε θα βρούμε τίποτα!!!!

Βέβαια όλες οι μανουλες γύρω μου μου λένε όχι πολλά φορμακια....θα μου φέρνουν πολλα δώρα ρουχα...οπότε έχετε και αυτό στο νου σας!!!

@Dreamer1 κοριτσάκι μου πολύ ωραίο το καρότσι ..και πιο οικονομικό από το δικό μας....καλό αυτό θα το ψάξω!!!! Εμείς κοιτάμε ο,τι είναι μαύρο έχουμε θέμα με μαύρο χρυσό αν κάτι δε βγαίνει σε μαύρο χρυσό δεν το κοιτάμε χαχαχαχ 🤣😂🤣😂

Κορίτσια και τα ιγκλεσινα που είπε η πρινσες έχω ακούσει ότι είναι καλά είναι όμως πιο ακριβουλια...αλλά σου βγαίνουν καλά!!! 

Το pat pat όπως πληροφορήθηκα από το άλλο τοπικ που παρακολουθώ του Μαρτίου έχει ρούχα πολύ ωραία αλλά κάποια δεν βγαίνουν ποιοτικά..πρέπει να ψάξεις πολύ καλά να βρεις αυτά που αξίζουν...

Εμένα φίλη μου μου είπε ότι τα περισσότερα είναι έτσι για τη φιγούρα...δεν είναι όλα ωραία!!!!

 

Ελπίζω να μην ξέχασα να σχολιάσω κάτι!!!

 

Να σας πω ότι χτες βρήκα γιατρό στο δημόσιο νοσοκομείο που ήθελα!! Είναι εξαιρετικός!τα αρνητικά ότι δεν αφηνουν τον άντρα μου να μπαίνει στους υπερήχους κι επίσης ότι ο συγκεκριμένος έχει πολύ κόσμο κι ενώ είχα ραντεβού 4μιση μπήκα 5μιση. Παρόλα αυτά μου εξήγησε τα πάντα ήταν αναλυτικός! Μιλήσαμε για το ιστορικό μου! Για όλα!! 

Η μπεμπουλα καλά! Έκανε φουρλες! Οπότε προχωράμε δυναμικά!!!

Χαχα δεν πειράζει, θα δεις και το μωράκι σου νωρίτερα😇😇💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα αγάπη!! 

Εμείς είμαστε παντρεμένοι από το Μάρτιο του ‘20, οπότε θα κλείσουμε 2 χρόνια αυτόν τον Μάρτη που μπορεί κ να γεννήσω😊 Παντρευτήκαμε πέρσι που ήμουν έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι! Λέγαμε να κάνουμε θρησκευτικό φέτος, τελικά κάναμε τη βάφτιση τον Ιούνιο να είμαστε σίγουροι, και είχαμε κανονίσει 2 Οκτωβρίου το θρησκευτικό γάμο, αλλά έμεινα έγκυος οπότε το αναβάλαμε και κλείσαμε 24 Ιουλίου το θρησκευτικό μαζί με τη βάφτιση του νέου μέλους! Θα ήθελα πάλι να τα κάνουμε χωριστά αλλά δε γίνεται να έχουμε κάθε χρόνο τελετές χαχα..οπότε είπαμε να τα κάνουμε μαζί!😄😊 Εντωμεταξύ δεν είχαν καθόλου ημερομηνίες ευτυχώς που βρήκαμε κι αυτή!

Καλά κάνετε να κάνετε και τον πολιτικό, για να αναγνωριστεί το μωρό κατευθείαν μόλις γεννηθεί! Αλλιώς νομίζω είναι πιο δύσκολη διαδικασία.. δε ξέρω κι όλας αν είσαι ασφαλισμένη, οπότε αν κάνετε πολιτικό θα μπορείς να ασφαλιστείς από τον άντρα σου οπότε θα είναι κι αυτό καλό και για το μαιευτήριο και για τις εξετάσεις..!

Όσο για επιδόματα, πέρα από τα 2000€ δε ξέρω κάποιο άλλο..θα με ενδιέφερε κι εμένα..αν ξέρει κάποια άλλη κοπέλα να μας πει!

Κι εμένα αγάπη έτσι δούλευε ο άντρας μου από το Μάρτιο μέχρι το Σεπτέμβρη φέτος 12ωρα🙁 γιατί κι εγώ δε δουλεύω τώρα..! Ευτυχώς τώρα πήρε άδεια και θα κάνει μία δουλειά μόνο..!

Ναι κι εμείς χωριστά θέλαμε να τα κάνουμε αλλά εν τέλει αποφασίσαμε να τα κάνουμε μαζί! 

Ακριβώς για αυτούς τους λόγους θα κάνουμε πολιτικο για την αναγνώριση του παιδιού, γιατί αλλιώς παίρνει το επίθετο της μαμάς από ότι μας είπαν και μετά λογικά θέλει διαδικασία να το αλλάξουμε, και για την ασφάλεια γιατί η δική μου τελειώνει το Φεβρουάριο του '22.

Άσε αυτό με τα δωδεκαωρα παλιά ήταν μόνο τους καλοκαιρινούς μήνες τώρα έχει γίνει σχεδόν όλο τον χρόνο! Όσο δούλευα δεν το καταλάβαινα γιατί κι εγώ δούλευα πολλές ώρες, αλλά τώρα που μένω όλη μέρα μόνη δεν μου πολύ αρέσει!!! 

Κι εγώ το ψάχνω για τα επιδόματα και ψάχνω και κανένα σεμινάριο για ανέργους που σου δίνουν κάποια λεφτά στο τέλος. Αν σας ενδιαφέρει αν βρω κάτι μπορώ να σας ενημερώσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια κι εγώ έχω αυτό το σύμπτωμα με το μπούκωμα..έχω ούτως ή άλλως χρόνια ρινίτιδα, οπότε είμαι μόνιμα μπουκωμένη, αλλά τώρα στην εγκυμοσύνη είναι χειρότερα, όπως είπε μια κοπέλα ρινίτιδα εγκυμοσύνης λέγεται..

Α τέλεια περνάς κι εγώ έχω χρόνια αλλεργική ρινίτιδα με έπιασε λίγο στις αρχές αλλά ευτυχώς μου έφυγε, εντάξει δεν είναι τέλεια ανοιχτή η μύτη μου ποτέ δεν ήταν, αλλά έχω παρατηρήσει ότι όσο μεγαλώνω καλυτερεύει. Κι ευτυχώς που θα έχω γεννήσει αρχές Απρίλη, γιατί την άνοιξη ποτέ δεν την γλειτωνω και δεν πάει βουλωμένη μύτη και κοιλιά τούμπανο!!! 

Όσο ήμουν παιδί κάθε άνοιξη ήμουν κάθε τρεις και λίγο στο κέντρο υγείας για μάσκες οξυγόνου!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dreamer1 είπε:

Ναι κι εμείς χωριστά θέλαμε να τα κάνουμε αλλά εν τέλει αποφασίσαμε να τα κάνουμε μαζί! 

Ακριβώς για αυτούς τους λόγους θα κάνουμε πολιτικο για την αναγνώριση του παιδιού, γιατί αλλιώς παίρνει το επίθετο της μαμάς από ότι μας είπαν και μετά λογικά θέλει διαδικασία να το αλλάξουμε, και για την ασφάλεια γιατί η δική μου τελειώνει το Φεβρουάριο του '22.

Άσε αυτό με τα δωδεκαωρα παλιά ήταν μόνο τους καλοκαιρινούς μήνες τώρα έχει γίνει σχεδόν όλο τον χρόνο! Όσο δούλευα δεν το καταλάβαινα γιατί κι εγώ δούλευα πολλές ώρες, αλλά τώρα που μένω όλη μέρα μόνη δεν μου πολύ αρέσει!!! 

Κι εγώ το ψάχνω για τα επιδόματα και ψάχνω και κανένα σεμινάριο για ανέργους που σου δίνουν κάποια λεφτά στο τέλος. Αν σας ενδιαφέρει αν βρω κάτι μπορώ να σας ενημερώσω.

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!🌸

Κι εμείς το ίδιο ακριβώς, επειδή δούλευα στο εξωτερικό, έμεινα έγκυος Δεκέμβριο του ‘19 και η ασφάλειά μου εδώ στην Ελλάδα έληγε Φεβρουάριο του ‘20, αλλά είχα εδώ το γιατρό μου και εδώ έκανα όλες τις εξετάσεις και εδώ θα γεννούσα, οπότε κάναμε πολιτικό Μάρτιο του ‘20 ώστε να μπορέσει να με ασφαλίσει εγκαίρως..κ πέσαμε ακριβώς πάνω που ξεκίνησε η καραντίνα δυστυχώς οπότε δεν το χαρήκαμε καθόλου, συν ότι γινοντουσαν όλα ηλεκτρονικά τότε κ δεν έκαναν ραντεβού, οπότε με τη γραφειοκρατία κ όλο αυτό το καινούργιο που είχαμε τότε, καταφέραμε να με ασφαλίσει Ιούνιο Ιούλιο..λίγο ακόμη και θα γεννούσα🤣 Αν δεν ήταν το θέμα με την ασφάλεια θα κάναμε τον πολιτικό το καλοκαίρι να το χαρούμε και λίγο, αφού είχα ΠΗΤ 2 Σεπτέμβρη ούτως ή άλλως..

Και αυτό για το όνομα που λες, νομίζω είναι διαδικασία μετά, συν ότι στο μαιευτήριο δε θα έχει κανένα δικαίωμα αν δεν είστε παντρεμένοι, οπότε καλά το σκεφτήκατε!!

Επίσης και με σύμφωνο συμβίωσης είσαι καλυμμένος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Ναι ναι είμαι πολύ ευχαριστημένη, έχει βγει πολύ καλό!! Απλά είναι βαρύ έτσι..και πιάνει χώρο στο πορτ μπαγκαζ..οπότε το καλοκαίρι πήραμε κι ένα μικρό καλοκαιρινό για όταν πάμε διακοπές! Που δεν πιάνει καθόλου χώρο, αλλά δεν είναι τόσο καλό για να το έχεις μόνιμα..δεν έχει δηλαδή αναρτήσεις κλπ που έχει το άλλο ούτε τόσο καλό στρώμα ούτε είναι τόσο γερό! Απλά βολεύει όταν πάμε κάπου για λίγες μέρες! Εγώ θα το πρότεινα πάντως το Aptica αν το σκέφτεσαι!! 😊

Ναι αυτά θέλω να δω και εγώ από κοντά πόσο βαρύ θα είναι για μένα κλπ, αλλά από οποία μανούλα το έχει χρησιμοποιήσει ακούω πολύ καλά σχόλια για την ποιότητα και την αντοχή του.. εγώ είδα και ένα άλλο το inglesina electa που στις προδιαγραφές λέει ότι είναι πιο ελαφρύ για να δούμε όταν πάω πως θα μου φανούν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια καλυτερα θα ήταν να κάνατε ένα πολιτικό γιατί αργότερα για να πάρει το επίθετο του συζύγου είναι τεράστια διαδικασία και από όσο ξέρω θέλει και αρκετά χρήματα ..επίσης δεν βρίσκω το λόγο για σύμφωνο συμβίωσης , ο πολιτικός είναι γρήγορος κάνεις και ένα γλέντι και τελείωσε ...

Εγω παντρευτηκα με πολιτικό 7 Μαϊου χωρίς να συντρέχει λόγος εγκυμοσύνης γιατί ειμασταν πολλά χρόνια μαζί και ο θρησκευτικός θα αργούσε πολύ 😑 

Τα χαρτιά μας έγιναν γρήγορα , κάναμε πολιτικό λες και ήταν θρησκευτικός ο παπάς έλειπε 😂 βέρες , μπομπονιέρες , τα πάντα , στολισμό της αυλής τραπέζι στο σπίτι για 50 ,DJ , ακόμα δεν είχε λήξη η καραντηνα αλλά τα πατρικά μας είναι στο χωριό ..

Σκεφτομαστε για θρησκευτικό να κάνουμε το 23 αλλά δεν θέλω να κάνω και βαφτίση μαζί είναι ξεχωριστά μυστήρια ..

Πιστεύω μέχρι τότε να επανέλθω και στα κιλά μου ..😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλυτερα θα ήταν να κάνατε ένα πολιτικό γιατί αργότερα για να πάρει το επίθετο του συζύγου είναι τεράστια διαδικασία και από όσο ξέρω θέλει και αρκετά χρήματα ..επίσης δεν βρίσκω το λόγο για σύμφωνο συμβίωσης , ο πολιτικός είναι γρήγορος κάνεις και ένα γλέντι και τελείωσε ...

Εγω παντρευτηκα με πολιτικό 7 Μαϊου χωρίς να συντρέχει λόγος εγκυμοσύνης γιατί ειμασταν πολλά χρόνια μαζί και ο θρησκευτικός θα αργούσε πολύ 😑 

Τα χαρτιά μας έγιναν γρήγορα , κάναμε πολιτικό λες και ήταν θρησκευτικός ο παπάς έλειπε 😂 βέρες , μπομπονιέρες , τα πάντα , στολισμό της αυλής τραπέζι στο σπίτι για 50 ,DJ , ακόμα δεν είχε λήξη η καραντηνα αλλά τα πατρικά μας είναι στο χωριό ..

Σκεφτομαστε για θρησκευτικό να κάνουμε το 23 αλλά δεν θέλω να κάνω και βαφτίση μαζί είναι ξεχωριστά μυστήρια ..

Πιστεύω μέχρι τότε να επανέλθω και στα κιλά μου ..😭

Θα έχεις επανέλθει θα είμαι σίγουρη κορίτσι μου!!! Μην σκας καθόλου!!! Όπως περιγράφεις τον πολιτικό σου όμως πρέπει να ήταν σούπερ!!!!! 💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Θα έχεις επανέλθει θα είμαι σίγουρη κορίτσι μου!!! Μην σκας καθόλου!!! Όπως περιγράφεις τον πολιτικό σου όμως πρέπει να ήταν σούπερ!!!!! 💗💗

Μακάρι μακάρι να επανέλθω γρήγορα ..ναι ήταν τελειος ...ξερνουσα 2 μέρες χαχαχαχαχ ..εύχομαι σε όλες πάντα τέτοιες χαρές ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσαρες μου!!! 

Λοιπόν δεν είμαι καθόλου των γάμων και γενικά των εκδηλώσεων που το επίκεντρο είμαι εγώ! 

Εγώ θέλω να κάνουμε κλειστο γάμο, αλλά ο γαμπρός 😂 δεν συμφωνεί... Και να πω ότι είναι κανένας γλετζες να το καταλάβω, αλλά τώρα εντύπωση μου κάνει.... 

Δηλαδή η καλύτερη μου θα ήταν εγώ αυτός κουμπάροι γονείς και αδέρφια. Αλλά ειδικά αυτό το σενάριο δεν το δέχεται κανείς. 

@Kleo1997 σκέψου ότι εγώ πρέπει να χάσω τα κιλά σε 4 μήνες 🤣🤣🤣🤣 γελάνε και οι πέτρες... γι'αυτό προσπαθώ τώρα να μην πάρω πολλά.

Εμείς λέμε να τα κάνουμε μαζί για το οικονομικό πιο πολυ. 

Θέλω να σας κάνω μια ερώτηση σοβαρή.

Έχετε όρεξη για σεξ;

Εγώ στο πρώτο τρίμηνο ήθελα σαν τρελή, αλλά δεν επιτρεπόταν. Τώρα όμως έχει πέσει η ερωτική μου διάθεση, παρόλο που το σώμα μου πλέον μου αρέσει πολύ περισσότερο για κάποιο λόγο. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλησπέρα κοριτσαρες μου!!! 

Λοιπόν δεν είμαι καθόλου των γάμων και γενικά των εκδηλώσεων που το επίκεντρο είμαι εγώ! 

Εγώ θέλω να κάνουμε κλειστο γάμο, αλλά ο γαμπρός 😂 δεν συμφωνεί... Και να πω ότι είναι κανένας γλετζες να το καταλάβω, αλλά τώρα εντύπωση μου κάνει.... 

Δηλαδή η καλύτερη μου θα ήταν εγώ αυτός κουμπάροι γονείς και αδέρφια. Αλλά ειδικά αυτό το σενάριο δεν το δέχεται κανείς. 

@Kleo1997 σκέψου ότι εγώ πρέπει να χάσω τα κιλά σε 4 μήνες 🤣🤣🤣🤣 γελάνε και οι πέτρες... γι'αυτό προσπαθώ τώρα να μην πάρω πολλά.

Εμείς λέμε να τα κάνουμε μαζί για το οικονομικό πιο πολυ. 

Θέλω να σας κάνω μια ερώτηση σοβαρή.

Έχετε όρεξη για σεξ;

Εγώ στο πρώτο τρίμηνο ήθελα σαν τρελή, αλλά δεν επιτρεπόταν. Τώρα όμως έχει πέσει η ερωτική μου διάθεση, παρόλο που το σώμα μου πλέον μου αρέσει πολύ περισσότερο για κάποιο λόγο. 

 

Αφού προσέχεις θα τα καταφέρεις ..ναι βγαίνει πολύ πιο οικονομικά έκανε γάμο Βάπτιση η κουνιάδα μου....

Γενικα έχω όρεξη και στο πρώτο τρίμηνο μην σας πω και τρεις φορές την ημέρα 😂 ώσπου μας το απαγορεψε η γιατρός γιατί είχα λίγη αιμορραγία ..

Πλέον μπορούμε αλλά αισθάνομαι τύψεις οπότε 1-2 φορές την εβδομάδα ..

Ο άντρας μου και αυτός αισθάνεται τύψεις ..

Αλλά εντάξει ...

Εσείς αν επιτρέπεται πόσες φορές την εβδομάδα κάνετε ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Αφού προσέχεις θα τα καταφέρεις ..ναι βγαίνει πολύ πιο οικονομικά έκανε γάμο Βάπτιση η κουνιάδα μου....

Γενικα έχω όρεξη και στο πρώτο τρίμηνο μην σας πω και τρεις φορές την ημέρα 😂 ώσπου μας το απαγορεψε η γιατρός γιατί είχα λίγη αιμορραγία ..

Πλέον μπορούμε αλλά αισθάνομαι τύψεις οπότε 1-2 φορές την εβδομάδα ..

Ο άντρας μου και αυτός αισθάνεται τύψεις ..

Αλλά εντάξει ...

Εσείς αν επιτρέπεται πόσες φορές την εβδομάδα κάνετε ? 

εμείς στο πρωτο τρίμηνο δηλαδή από τότε που έμαθα ότι είμαι έγκυος, σταματήσαμε γιατί ξέραμε ότι απαγορεύεται σε εμάς λόγω της προηγούμενης αποβολής που είχαμε. Τώρα 2-3 φορές το πολύ κι εμείς αλλά δεν είναι πάντα ολοκληρωμένο σεξ. Τις περισσότερες φορές, πως να το πω, κάνουμε τα προκαταρκτικά ρε παιδί μου. Εγώ τύψεις δεν νιώθω (άκαρδη μάνα), αλλά ο άντρας μου νιώθει τύψεις 🤣και φοβάται επίσης... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

εμείς στο πρωτο τρίμηνο δηλαδή από τότε που έμαθα ότι είμαι έγκυος, σταματήσαμε γιατί ξέραμε ότι απαγορεύεται σε εμάς λόγω της προηγούμενης αποβολής που είχαμε. Τώρα 2-3 φορές το πολύ κι εμείς αλλά δεν είναι πάντα ολοκληρωμένο σεξ. Τις περισσότερες φορές, πως να το πω, κάνουμε τα προκαταρκτικά ρε παιδί μου. Εγώ τύψεις δεν νιώθω (άκαρδη μάνα), αλλά ο άντρας μου νιώθει τύψεις 🤣και φοβάται επίσης... 

Ναι το ξέρω άμα έχεις ιστορικό στο απαγορευουν ..από την μια καλύτερα γιατί όσο να'ναι είναι μια ευαίσθητη περίοδος ..

Εμείς το παρακάναμε στις αρχές σε αυτόν τον τομέα και μας το απαγορεψε και επερνα και 4 χάπια προγεστερόνης ..μετά από αυτό ..

Τώρα όλα καλά είναι ..αλλά αισθανόμαστε και οι δύο τύψεις .. ιδιαίτερα ο άντρας ...τι παθαίνουν αλήθεια οι άντρες όταν η γυναίκα είναι έγκυος????? .

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Ναι το ξέρω άμα έχεις ιστορικό στο απαγορευουν ..από την μια καλύτερα γιατί όσο να'ναι είναι μια ευαίσθητη περίοδος ..

Εμείς το παρακάναμε στις αρχές σε αυτόν τον τομέα και μας το απαγορεψε και επερνα και 4 χάπια προγεστερόνης ..μετά από αυτό ..

Τώρα όλα καλά είναι ..αλλά αισθανόμαστε και οι δύο τύψεις .. ιδιαίτερα ο άντρας ...τι παθαίνουν αλήθεια οι άντρες όταν η γυναίκα είναι έγκυος????? .

 

Ναι δεν ξέρω και εγώ το σκέφτομαι πολλές φορές. Από ότι έχω καταλάβει ο δικός μου φοβάται να μην κάνει κακό στο μωρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλησπέρα κοριτσαρες μου!!! 

Λοιπόν δεν είμαι καθόλου των γάμων και γενικά των εκδηλώσεων που το επίκεντρο είμαι εγώ! 

Εγώ θέλω να κάνουμε κλειστο γάμο, αλλά ο γαμπρός 😂 δεν συμφωνεί... Και να πω ότι είναι κανένας γλετζες να το καταλάβω, αλλά τώρα εντύπωση μου κάνει.... 

Δηλαδή η καλύτερη μου θα ήταν εγώ αυτός κουμπάροι γονείς και αδέρφια. Αλλά ειδικά αυτό το σενάριο δεν το δέχεται κανείς. 

@Kleo1997 σκέψου ότι εγώ πρέπει να χάσω τα κιλά σε 4 μήνες 🤣🤣🤣🤣 γελάνε και οι πέτρες... γι'αυτό προσπαθώ τώρα να μην πάρω πολλά.

Εμείς λέμε να τα κάνουμε μαζί για το οικονομικό πιο πολυ. 

Θέλω να σας κάνω μια ερώτηση σοβαρή.

Έχετε όρεξη για σεξ;

Εγώ στο πρώτο τρίμηνο ήθελα σαν τρελή, αλλά δεν επιτρεπόταν. Τώρα όμως έχει πέσει η ερωτική μου διάθεση, παρόλο που το σώμα μου πλέον μου αρέσει πολύ περισσότερο για κάποιο λόγο. 

 

Αχ, ήθελα να το θίξω και εγώ αυτό το θέμα.. εγώ όρεξη έχω, αλλά φοβάμαι πολύ.. και ο φόβος δεν με αφήνει με τίποτα.. έχουμε να κάνουμε σεξ με την ν άντρα μου από όταν πιάσαμε το μωρό.. ενώ ο γιατρός μας έχει δώσει το οκ από την αυχενική..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dreamer1 είπε:

Ναι δεν ξέρω και εγώ το σκέφτομαι πολλές φορές. Από ότι έχω καταλάβει ο δικός μου φοβάται να μην κάνει κακό στο μωρό.

Και μενα αυτό μου έχει πει ..έχει φοβηθεί από τότε ..αλλά πραγματικά μαζι μας αλλάζουν και αυτοί ..

Πάντα ήταν καλός γλυκός τα πάντα ..

Αλλά τώρα ένα κομμάτι μάλαμα σε όλους τους τομείς ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Ναι δεν ξέρω και εγώ το σκέφτομαι πολλές φορές. Από ότι έχω καταλάβει ο δικός μου φοβάται να μην κάνει κακό στο μωρό.

Και ο δικός μου φοβάται, αν και το ζητάει.. εγώ όμως δεν μπορώ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Αχ, ήθελα να το θίξω και εγώ αυτό το θέμα.. εγώ όρεξη έχω, αλλά φοβάμαι πολύ.. και ο φόβος δεν με αφήνει με τίποτα.. έχουμε να κάνουμε σεξ με την ν άντρα μου από όταν πιάσαμε το μωρό.. ενώ ο γιατρός μας έχει δώσει το οκ από την αυχενική..

Κι εγώ αυτό φοβόμουν στην αρχή και ξεκινήσαμε πολύ χαλαρά πάρα πολύ χαλαρά... Σα να βρισκόμασταν πρώτη φορά και ήταν ωραία να σου πω την αλήθεια ήταν τελείως διαφορετικό. Τις πρώτες φορές δεν κάναμε σεξ μόνο χάδια κλπ κλπ δεν μπορώ να γράψω περισσότερα θα είναι ακατάλληλο.... 🤣🤣🤣 Και σιγά σιγά πήγαμε και στο σεξ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Και μενα αυτό μου έχει πει ..έχει φοβηθεί από τότε ..αλλά πραγματικά μαζι μας αλλάζουν και αυτοί ..

Πάντα ήταν καλός γλυκός τα πάντα ..

Αλλά τώρα ένα κομμάτι μάλαμα σε όλους τους τομείς ..

Ξέρω ακριβώς τι λες το βλέπω κι εγώ στον δικού μου... Πιστεύω ότι θα είναι ο καλύτερος μπαμπάς του κόσμου...❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Και ο δικός μου φοβάται, αν και το ζητάει.. εγώ όμως δεν μπορώ... 

Δεν κάνετε τίποτα τίποτα; Εγώ στο πρώτο τρίμηνο που δεν επιτρεπόταν για να μην τον αφήσω έτσι για τόσο καιρό ξέρεις έκανα μόνο εγώ δουλίτσα 🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Κι εγώ αυτό φοβόμουν στην αρχή και ξεκινήσαμε πολύ χαλαρά πάρα πολύ χαλαρά... Σα να βρισκόμασταν πρώτη φορά και ήταν ωραία να σου πω την αλήθεια ήταν τελείως διαφορετικό. Τις πρώτες φορές δεν κάναμε σεξ μόνο χάδια κλπ κλπ δεν μπορώ να γράψω περισσότερα θα είναι ακατάλληλο.... 🤣🤣🤣 Και σιγά σιγά πήγαμε και στο σεξ.

Καλά, αυτά τα κάνουμε κ εμείς..🤣🤣🤣🤣 αλλά στο σεξ ακόμα δεεεν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Δεν κάνετε τίποτα τίποτα; Εγώ στο πρώτο τρίμηνο που δεν επιτρεπόταν για να μην τον αφήσω έτσι για τόσο καιρό ξέρεις έκανα μόνο εγώ δουλίτσα 🤣🤣🤣🤣🤣

Όχι κάλεεεε... Και εγώ έτσι δεν τον αφήνω!!! Θα σαλεψω εγώ, μη σαλεψει κ αυτός!!!🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Ξέρω ακριβώς τι λες το βλέπω κι εγώ στον δικού μου... Πιστεύω ότι θα είναι ο καλύτερος μπαμπάς του κόσμου...❤️❤️❤️

Είναι ότι πιο συγκινητικό ..αλήθεια στο λέω ...που τον βλέπω τόσο διαφορετικο ..και εγώ έτσι πιστεύω 💖💖💖

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Καλά, αυτά τα κάνουμε κ εμείς..🤣🤣🤣🤣 αλλά στο σεξ ακόμα δεεεν... 

Εμείς τα ευχαριστιόμαστε περισσότερο γιατί είμαστε χαλαροί και οι δύο ενώ στο σεξ είναι πρόσεχε αυτό όχι πιο σιγά με ρωτάει και συνέχεια αν πονάω αν είμαι εντάξει... Ενώ με τα παιχνίδια είναι καλύτερα.... 😉😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...