Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Καλά εγώ κάνω όνειρα για καρότσια, κούνιες, ρουχαλάκια, το δωματιάκι τους κ πάντα βάζω μπροστά "πρώτα ο Θεός" κ κάνω κ το σταυρό μου. Είναι κάπως σαν να μην το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα, σαν να ζω σε όνειρο κ φοβάμαι μην ξυπνήσω!! 

Εγώ τα παίρνω όλα αυτά φυλλικο κ σίδηρο το πρωί αλλά το σίδηρο με γεμάτο στομαχι, ασβέστιο κ μαγνήσιο το απογευματάκι με διαφορά τουλάχιστον 3 ώρες μεταξύ τους. Κ εμένα στις τελευταίες εξετάσεις μου είχε πέσει ο αιματοκρίτης αλλά ο γιατρός δεν ανησυχεί τουλάχιστον ακόμα. Μου είπε να κάνω κ το εμβόλιο της γρίπης, μετά από δική μου ερώτηση βέβαια. Το κάνω κάθε χρόνο κ με κρατάει μακριά από κρύωματα, σκεφτείτε πως τώρα που δεν το έχω κάνει ακόμα είμαι κάθε πρωί με μπουκωμένη μύτη κ αν δεν την καθαρίσω το βράδυ δεν κοιμάμαι καλά. Βέβαια κάπου διάβασα πως μπορεί να είναι κ ορμονικο αλλά εγώ για καλο κ για κακό θα το κάνω το εμβόλιο κ καθαρίζω κ τη μύτη μου με αυτά τα σπρέι με θαλασσινό νερό που είναι άκακα. Αλλά δεν ξέρω τι να κάνω με την 3η δόση του εμβολίου covid. Θα πέσει κάπου στα τέλη Δεκέμβρη που θα είμαι στον 6ο, αν δεν το κάνω θα είμαι 3 μήνες απροστάτευτη, εννοείται βέβαια ότι φοράω μάσκα κτλ αλλά όσο να ναι μου δημιουργεί ανασφάλεια. Θα το συζητήσω κ με το γιατρό κ βλέπουμε!! 

Εμένα μου όταν άρχισα το σίδηρο να σταματήσω σταδιακά το φυλλικό και σίδηρο με άδειο στομάχι το πρωί. Και μετά το ασβέστιο να έχουν περάσει δύο ώρες και παραπάνω από το σίδηρο. Εμένα σκέψου από 41 έπεσε στο 34 , και μάλλον φταίει και το γεγονός ότι δεν μπορώ να φάω κρέας το τρώω με μισή καρδιά ρε κορίτσια. Ενώ τις σαλάτες με το που μυρίσω μαρούλι μου τρέχουν τα σάλια, μη πω τι γίνεται με ρόκα και σπανάκι. 

Κι εμένα μου είπε για το εμβόλιο τις γρίπης, αλλά δεν θα το κάνω,δεν ξέρω δεν το έκανα ποτέ και γενικα δεν αρρωσταίνω σαν άνθρωπος (φτου φτου να μη με ματιαξω 😂) και επίσης δεν έρχομαι σε επαφή με κανένα για να με κολλήσει.

Όσο για το κοβιντ δεν λες πάλι καλά που είχες κάνει τα πρώτα δύο πριν μείνεις έγκυος; Εγώ πολύ το έχω μετανιώσει που δεν το έκανα πιο νωρίς, γιατί τώρα δεν ξέρω τι να κάνω το μόνο σίγουρο είναι ότι τα έχω κάνει πάνω βμου από τον φόβο. 💩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ παίρνω σίδηρο φυλλικό πρωί μαζί... με άδειο στομάχι! Απλά έλεγα μήπως το φυλλικό δεν κάνει να το παίρνω μαζί με σίδηρο δεν ξέρω τι φλασια έφαγα...βέβαια η μία γιατρός μου είχε πει οκ...ο φαρμακοποιός με μπέρδεψε λίγο χτες αλλά τελοσπαντων....θα το παίρνω πρωί όπως το έπαιρνα....

Ο νέος γιατρός μου δεν μου έδωσε ασβέστιο κορίτσια. Έκανα εξετάσεις για ασβέστιο και μάλλον τις είδε καλές...

 

@Tvz όντως βρε κορίτσι μου έστω έχεις κάνει το εμβόλιο κόβιντ....πάντως να σου πω την αλήθεια ; Η μυτούλα τρέχει από την εγκυμοσύνη! Δεν σημαίνει ότι είσαι άρρωστη εάν δεν έχεις αλλά συμπτώματα...φαντάσου εσύ με διδυμακια....έχεις πιο έντονα τα συμπτώματα εγκυμοσύνης...κάπως λέγεται αυτή η ρινίτιδα χμ....ρινίτιδα κύησης;; Δεν θυμάμαι τώρα... Πάντως από αυτό νομίζω είναι...

 

@Dreamer1 ντριμερακι για αυτό λοιπόν τον έχεις σαν παιδί σου κανονικότητα!!!!! Τι ωραίο αυτό!!!! Νομίζω με τα κορίτσια είναι και λίγο το ξεμάλλιασμα της παιδικής ηλικίας...δεν ξέρω κιόλας...δεν έχω αδερφή...αλλά και τον αδερφούλη κι ας μην τον περνάω τόσα χρόνια τον έχω πολύ προστατευτικά!!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Βρε αγαπάκι.....να της το ξαναπείς!!!!!!!!!! Πάλι και πάλι και παλιιιιιιιι...

 

Πες της χίλια συγγνώμη αλλά δεν μπορώ αυτήν την περίοδο φοβάμαι και τον κόβιντ πολύ!!! 

Προφανώς τώρα ίσως θέλει να σε δει με την καρδιά της! Αλλά να είσαι ειλικρινής! Κρίμα που δεν το καταλαβαίνει....

 

 

Εντάξει, το συζητήσαμε, πήγαμε κάπου έξω για καφέ και έδειξε να το κατάλαβε..και να συμφώνησε αφού άκουσε και πως και γύρω γύρω τα κρούσματα είναι πολλά.. σίγουρα θέλει να με δει.. δεν το κάνει με κακιά η οτιδήποτε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tvz είπε:

Καλά εγώ κάνω όνειρα για καρότσια, κούνιες, ρουχαλάκια, το δωματιάκι τους κ πάντα βάζω μπροστά "πρώτα ο Θεός" κ κάνω κ το σταυρό μου. Είναι κάπως σαν να μην το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα, σαν να ζω σε όνειρο κ φοβάμαι μην ξυπνήσω!! 

Εγώ τα παίρνω όλα αυτά φυλλικο κ σίδηρο το πρωί αλλά το σίδηρο με γεμάτο στομαχι, ασβέστιο κ μαγνήσιο το απογευματάκι με διαφορά τουλάχιστον 3 ώρες μεταξύ τους. Κ εμένα στις τελευταίες εξετάσεις μου είχε πέσει ο αιματοκρίτης αλλά ο γιατρός δεν ανησυχεί τουλάχιστον ακόμα. Μου είπε να κάνω κ το εμβόλιο της γρίπης, μετά από δική μου ερώτηση βέβαια. Το κάνω κάθε χρόνο κ με κρατάει μακριά από κρύωματα, σκεφτείτε πως τώρα που δεν το έχω κάνει ακόμα είμαι κάθε πρωί με μπουκωμένη μύτη κ αν δεν την καθαρίσω το βράδυ δεν κοιμάμαι καλά. Βέβαια κάπου διάβασα πως μπορεί να είναι κ ορμονικο αλλά εγώ για καλο κ για κακό θα το κάνω το εμβόλιο κ καθαρίζω κ τη μύτη μου με αυτά τα σπρέι με θαλασσινό νερό που είναι άκακα. Αλλά δεν ξέρω τι να κάνω με την 3η δόση του εμβολίου covid. Θα πέσει κάπου στα τέλη Δεκέμβρη που θα είμαι στον 6ο, αν δεν το κάνω θα είμαι 3 μήνες απροστάτευτη, εννοείται βέβαια ότι φοράω μάσκα κτλ αλλά όσο να ναι μου δημιουργεί ανασφάλεια. Θα το συζητήσω κ με το γιατρό κ βλέπουμε!! 

Μπουκωμενη μύτη το πρωί έχω κ εγώ.. ρώτησα το γιατρό και είναι σύμπτωμα!! Κ εγώ μόνο φυλλικό περνώ προς το παρών..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Μπουκωμενη μύτη το πρωί έχω κ εγώ.. ρώτησα το γιατρό και είναι σύμπτωμα!! Κ εγώ μόνο φυλλικό περνώ προς το παρών.. βασικά περνώ το ιοφολεν που είναι φυλλικό, ω3, ασβέστιο, και σίδηρο,και συμβάλλει λέει στην ανάπτυξη του εγκεφάλου του εμβρυου. Το περνω βέβαια και από πριν την εγκυμοσύνη..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!! @Dreamer1 και @Κουνελακι36 εγώ αν δεν είχα το φόρουμ θα είχα χάσει τα αυγά και τα πασχαλιά από την εξωσωματική!!!! Και τώρα πόσο χαίρομαι γιατί από μια δύσκολη στιγμή έχω φτάσει μαζί σας να μιλάω για καρότσια και h&m και νοσοκομεία!! 💓💓💓💓💓 Οπότε όλες μοιραζόμαστε και χαρά και άγχος κι είναι τοοοοοσο ωραιοοο 💓💓 

 

το Παπαγεωργίου που είπε η κλεο που είναι; Αθήνα; @Kleo1997 για εμένα ξεκινα να κάνεις μια έρευνα τώρα με τα δημόσια... Εγώ βρήκα κατά τύχη ραντεβού. Παίρνω την τρίτη και μου λένε δεν έχουν μέχρι το νέο χρόνο με ένα γιατρό συγκεκριμένο που ήθελα!!!! Επειδή στεναχωρηθηκα πολύ και με άκουσαν στο τηλ μου λέει πάρε και Τετάρτη που θα έχω καταλόγους στα χέρια μου μήπως ακυρωθεί κάτι ( γιατί παίρνουν τηλέφωνα και ρωτάνε εάν ισχύει το ραντεβού) και βρήκα την ίδια μεραααααααααααα γιατί ακυρώθηκε ένα!!! Είχα χεστει από τη χαρά μου! Την Τετάρτη πήγα αρον άρον!! Οπότε κάνε από τώρα μια έρευνα να δεις ποιοι γιατροί έχουν εξωτερικό ιατρείο ποιοι εξετάζουν μέσα στο νοσοκομείο γιατί αν σου αρέσει ένας στο νοσοκομείο ίσως έχεις αναμονή!!! Βέβαια αυτό συνέβη σε εμένα στην Πάτρα! Δεν ξέρω εκεί που είσαι εσύ τι παίζει!!!!

Όχι Θεσσαλονίκη είναι ... Θεσσαλονίκη μένω και εγώ ...γενικά είναι ένα πολύ καλό νοσοκομείο και καινούργιο ..επίσης επειδή χρειαζστηκε να πάω στο δημόσιο νοσοκομείο για ένα χαρτί και με εξέτασαν ..οι γιατροί , οι νοσοκόμες ήταν άψογοι ..ειδικά μια γιατρός γυναικολόγος όλα τα λεφτά είναι η γυναίκα .. επαγγελματίας...απλώς είναι στο Ιπποκράτειο Θεσσαλονίκης και εγώ θέλω στο Παπαγεωργίου που είναι καινούργιο και δίπλα από το σπίτι μου ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Εγώ παίρνω σίδηρο φυλλικό πρωί μαζί... με άδειο στομάχι! Απλά έλεγα μήπως το φυλλικό δεν κάνει να το παίρνω μαζί με σίδηρο δεν ξέρω τι φλασια έφαγα...βέβαια η μία γιατρός μου είχε πει οκ...ο φαρμακοποιός με μπέρδεψε λίγο χτες αλλά τελοσπαντων....θα το παίρνω πρωί όπως το έπαιρνα....

Ο νέος γιατρός μου δεν μου έδωσε ασβέστιο κορίτσια. Έκανα εξετάσεις για ασβέστιο και μάλλον τις είδε καλές...

 

@Tvz όντως βρε κορίτσι μου έστω έχεις κάνει το εμβόλιο κόβιντ....πάντως να σου πω την αλήθεια ; Η μυτούλα τρέχει από την εγκυμοσύνη! Δεν σημαίνει ότι είσαι άρρωστη εάν δεν έχεις αλλά συμπτώματα...φαντάσου εσύ με διδυμακια....έχεις πιο έντονα τα συμπτώματα εγκυμοσύνης...κάπως λέγεται αυτή η ρινίτιδα χμ....ρινίτιδα κύησης;; Δεν θυμάμαι τώρα... Πάντως από αυτό νομίζω είναι...

 

@Dreamer1 ντριμερακι για αυτό λοιπόν τον έχεις σαν παιδί σου κανονικότητα!!!!! Τι ωραίο αυτό!!!! Νομίζω με τα κορίτσια είναι και λίγο το ξεμάλλιασμα της παιδικής ηλικίας...δεν ξέρω κιόλας...δεν έχω αδερφή...αλλά και τον αδερφούλη κι ας μην τον περνάω τόσα χρόνια τον έχω πολύ προστατευτικά!!!

 

 

Ναι το έκανα, είχε ανοίξει η πλατφόρμα για εμενα με επιλογή εμβολίων λόγω φαρμάκων εξωσωματικής οπότε το έκανα αμέσως μετά την ωοληψια κ πριν την εμβρυομεταφορα. Μου έκατσε κουτί από αυτή την άποψη που περίμενα 2 κύκλους για την εμβρυομεταφορα.. Να σου πω το εμβόλιο της γρίπης δεν το φοβάμαι τόσο, είναι εμβόλιο πολλών χρόνων. Το covid κάπως με αγχώνει κ λόγω του χρονικού διαστήματος που βγαίνει να το κάνω που θα είμαι πριν το 3ο τρίμηνο. Τεσπα θα το συζητήσω κ με το γιατρό.. Γενικά δε βγαίνω κ πολύ έξω κ μας ευνοεί κ ο καλός καιρός τώρα που μπορείς να πάρεις ένα καφέ κ να κάτσεις σε ένα πάρκο, κάπου χωρίς κόσμο ή ακόμα κ σε σπίτι να πας να κάτσεις μπαλκόνι. Κ κορίτσια μην ντρέπεστε δε χρειάζονται πολλές αγκαλιες κ φιλιά, εγώ δεν πλησιάζω κανέναν κ κανένας δεν παρεξηγείται.. Κ αν χρειαστεί πείτε κ στις φίλες σας να κάνουν rapid πριν συναντηθείτε, δεν είναι ούτε κακό ούτε υπερβολικό, κατά τη γνώμη μου φυσικά πάντα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Ναι το έκανα, είχε ανοίξει η πλατφόρμα για εμενα με επιλογή εμβολίων λόγω φαρμάκων εξωσωματικής οπότε το έκανα αμέσως μετά την ωοληψια κ πριν την εμβρυομεταφορα. Μου έκατσε κουτί από αυτή την άποψη που περίμενα 2 κύκλους για την εμβρυομεταφορα.. Να σου πω το εμβόλιο της γρίπης δεν το φοβάμαι τόσο, είναι εμβόλιο πολλών χρόνων. Το covid κάπως με αγχώνει κ λόγω του χρονικού διαστήματος που βγαίνει να το κάνω που θα είμαι πριν το 3ο τρίμηνο. Τεσπα θα το συζητήσω κ με το γιατρό.. Γενικά δε βγαίνω κ πολύ έξω κ μας ευνοεί κ ο καλός καιρός τώρα που μπορείς να πάρεις ένα καφέ κ να κάτσεις σε ένα πάρκο, κάπου χωρίς κόσμο ή ακόμα κ σε σπίτι να πας να κάτσεις μπαλκόνι. Κ κορίτσια μην ντρέπεστε δε χρειάζονται πολλές αγκαλιες κ φιλιά, εγώ δεν πλησιάζω κανέναν κ κανένας δεν παρεξηγείται.. Κ αν χρειαστεί πείτε κ στις φίλες σας να κάνουν rapid πριν συναντηθείτε, δεν είναι ούτε κακό ούτε υπερβολικό, κατά τη γνώμη μου φυσικά πάντα.. 

Εχω να αγκαλιάσω κάποιον και να φιλήσω κάποιον, εκτός του άντρα μου, από την πρώτη-πρωτη καραντίνα! 😂 Άμα περάσει ο κορονοιος νομίζω θα χρειαστώ χρόνο προσαρμογής με κόσμο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Εχω να αγκαλιάσω κάποιον και να φιλήσω κάποιον, εκτός του άντρα μου, από την πρώτη-πρωτη καραντίνα! 😂 Άμα περάσει ο κορονοιος νομίζω θα χρειαστώ χρόνο προσαρμογής με κόσμο!!! 

Και εγώ το ίδιο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικά εγώ σκέφτομαι ένα γάμο που έχουμε την άλλη εβδομάδα κι είμαστε σε μεγάλη συζήτηση για το αν θα πάμε. Στο τραπέζι θα είμαστε όλο οικογένεια δεν θα είμαστε με άλλα άτομα αλλά αυτό που έλεγα στον άντρα μου....ωραία θα προσέξεις αλλά αν σε σηκώσει κάποιος δεν θα χορέψεις? Θα χορέψεις!!!! Είναι αναπόφευκτο!!! Θα δούμε..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Βασικά εγώ σκέφτομαι ένα γάμο που έχουμε την άλλη εβδομάδα κι είμαστε σε μεγάλη συζήτηση για το αν θα πάμε. Στο τραπέζι θα είμαστε όλο οικογένεια δεν θα είμαστε με άλλα άτομα αλλά αυτό που έλεγα στον άντρα μου....ωραία θα προσέξεις αλλά αν σε σηκώσει κάποιος δεν θα χορέψεις? Θα χορέψεις!!!! Είναι αναπόφευκτο!!! Θα δούμε..

 

Ήμασταν καλεσμένοι σε έναν γαμο και μια βάφτιση και στα τραπέζια. Πήγαμε μόνο στην εκκλησία με μάσκα σε μιαν άκρη, στα τραπέζια ενημερώσαμε από πιο νωρίς και δεν πήγαμε.  Αν και ήταν κοντινά μας άτομα δεν μπορούσα να πάρω το ρίσκο και μας κατάλαβαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dreamer1 είπε:

Ήμασταν καλεσμένοι σε έναν γαμο και μια βάφτιση και στα τραπέζια. Πήγαμε μόνο στην εκκλησία με μάσκα σε μιαν άκρη, στα τραπέζια ενημερώσαμε από πιο νωρίς και δεν πήγαμε.  Αν και ήταν κοντινά μας άτομα δεν μπορούσα να πάρω το ρίσκο και μας κατάλαβαν.

Εμείς δεν πήγαμε καθόλου.. τέτοιου ήδους μυστήρια και τέτοια εποχή, το θεωρώ ρίσκο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Όπως καταλάβατε κάποια κοιμήθηκε από τις έντεκα εχθές!!! 😁

@Sandyb κι εγώ να σου πω την αλήθεια για τρίκλινο το είχα στο μυαλό μου. μετά ξεφεύγουμε πολύ ρε συ. Ήδη τα 2.500 τα σκέφτομαι, αλλά και σε δημόσιο δεν θα ήθελα να πάω για τους λόγους που αναφέρεται κι εσείς θέλω να είμαι νμε την γιατρό μου και σίγουρα με τον άντρα μου. Μη σας πω πιο πολύ με νοιάζει να είμαι με τον άντρα μου. Οπότε δεν με ενοχλεί το τρίκλινο. 

Για ρουμινγκ ιν δεν ξέρω με όσες έχω μιλήσει που γέννησαν πρόσφατα και το έκαναν μου είπαν ότι το μετάνιωσαν. 

Αλλά όπως λέτε όταν πλησιάζει εκείνη η ώρα θα παρθούν οι τελικές αποφάσεις. 

Δεν ξέρω εμένα rooming in είχαν επιλέξει οι περισσότερες φίλες μου και λένε ότι ήταν πολύ ωραία..η μία μάλιστα το έκανε και μετά από καισαρική, απλά την πρώτη μέρα ζήτησε να το πάρουν λίγο μέχρι να ξεκουραστεί.. ουσιαστικά ήταν τρεις μερες στο δωμάτιο με τον άντρα τους και το μωράκι τους όπως θα ήταν σπίτι τους και ταυτόχρονα είχαν και βοήθεια στα παντα από τις μαίες εκεί οπότε γύρισαν σπίτι χωρίς άγχος και έτοιμες γιατί καμιά φορα στο 1ο μωράκι κάποιες φοβούνται, δυσκολεύονται κλπ.. θα δείξει μέχρι τότε τι θα αποφασίσουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!! @Dreamer1 και @Κουνελακι36 εγώ αν δεν είχα το φόρουμ θα είχα χάσει τα αυγά και τα πασχαλιά από την εξωσωματική!!!! Και τώρα πόσο χαίρομαι γιατί από μια δύσκολη στιγμή έχω φτάσει μαζί σας να μιλάω για καρότσια και h&m και νοσοκομεία!! 💓💓💓💓💓 Οπότε όλες μοιραζόμαστε και χαρά και άγχος κι είναι τοοοοοσο ωραιοοο 💓💓 

 

το Παπαγεωργίου που είπε η κλεο που είναι; Αθήνα; @Kleo1997 για εμένα ξεκινα να κάνεις μια έρευνα τώρα με τα δημόσια... Εγώ βρήκα κατά τύχη ραντεβού. Παίρνω την τρίτη και μου λένε δεν έχουν μέχρι το νέο χρόνο με ένα γιατρό συγκεκριμένο που ήθελα!!!! Επειδή στεναχωρηθηκα πολύ και με άκουσαν στο τηλ μου λέει πάρε και Τετάρτη που θα έχω καταλόγους στα χέρια μου μήπως ακυρωθεί κάτι ( γιατί παίρνουν τηλέφωνα και ρωτάνε εάν ισχύει το ραντεβού) και βρήκα την ίδια μεραααααααααααα γιατί ακυρώθηκε ένα!!! Είχα χεστει από τη χαρά μου! Την Τετάρτη πήγα αρον άρον!! Οπότε κάνε από τώρα μια έρευνα να δεις ποιοι γιατροί έχουν εξωτερικό ιατρείο ποιοι εξετάζουν μέσα στο νοσοκομείο γιατί αν σου αρέσει ένας στο νοσοκομείο ίσως έχεις αναμονή!!! Βέβαια αυτό συνέβη σε εμένα στην Πάτρα! Δεν ξέρω εκεί που είσαι εσύ τι παίζει!!!!

Εγω ξέρεις τι δεν έχω καταλάβει και δεν έχω ψάξει? Αν έχεις διαλέξει έναν γιατρό στο νοσοκομείο και σε παρακολουθεί στην κύηση, στη γέννα μπορείς να ξέρεις ότι θα είναι σίγουρα αυτός? Άλλες κοπέλες μου λένε ότι γεννάνε με όποιον έχει βάρδια εκείνη τη μέρα και προσφατα μια κοπέλα μου είπε ότι αν πληρώσεις (γιατρό δημοσίου?!!??) θα μπορεί να είναι ο ίδιος στη γέννα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Εγω ξέρεις τι δεν έχω καταλάβει και δεν έχω ψάξει? Αν έχεις διαλέξει έναν γιατρό στο νοσοκομείο και σε παρακολουθεί στην κύηση, στη γέννα μπορείς να ξέρεις ότι θα είναι σίγουρα αυτός? Άλλες κοπέλες μου λένε ότι γεννάνε με όποιον έχει βάρδια εκείνη τη μέρα και προσφατα μια κοπέλα μου είπε ότι αν πληρώσεις (γιατρό δημοσίου?!!??) θα μπορεί να είναι ο ίδιος στη γέννα..

οχι αγαπακι δεν ισχυει αυτο παντα!αν σε εχει αναλαβει νωρις κι εχετε μια σχεση δεν θα σου την κανει ετσι!ουτε καν!
οσο για τα χρηματα εννοειται θα παρει το κατι τις του 🤣 και καποιοι εχουν και συγκεκριμενο ποσο...πρωτα απ ολα και οι μαιες παντα θελουν κατι.....δεν ζητανε αλλα θελουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Εμείς δεν πήγαμε καθόλου.. τέτοιου ήδους μυστήρια και τέτοια εποχή, το θεωρώ ρίσκο.. 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dreamer1 είπε:

Ήμασταν καλεσμένοι σε έναν γαμο και μια βάφτιση και στα τραπέζια. Πήγαμε μόνο στην εκκλησία με μάσκα σε μιαν άκρη, στα τραπέζια ενημερώσαμε από πιο νωρίς και δεν πήγαμε.  Αν και ήταν κοντινά μας άτομα δεν μπορούσα να πάρω το ρίσκο και μας κατάλαβαν.

ειναι ρισκο λετε , ε;;; θα το σκεφοτυμε πολυ....σημερα να ενημερωσουμε κιολας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Ναι το έκανα, είχε ανοίξει η πλατφόρμα για εμενα με επιλογή εμβολίων λόγω φαρμάκων εξωσωματικής οπότε το έκανα αμέσως μετά την ωοληψια κ πριν την εμβρυομεταφορα. Μου έκατσε κουτί από αυτή την άποψη που περίμενα 2 κύκλους για την εμβρυομεταφορα.. Να σου πω το εμβόλιο της γρίπης δεν το φοβάμαι τόσο, είναι εμβόλιο πολλών χρόνων. Το covid κάπως με αγχώνει κ λόγω του χρονικού διαστήματος που βγαίνει να το κάνω που θα είμαι πριν το 3ο τρίμηνο. Τεσπα θα το συζητήσω κ με το γιατρό.. Γενικά δε βγαίνω κ πολύ έξω κ μας ευνοεί κ ο καλός καιρός τώρα που μπορείς να πάρεις ένα καφέ κ να κάτσεις σε ένα πάρκο, κάπου χωρίς κόσμο ή ακόμα κ σε σπίτι να πας να κάτσεις μπαλκόνι. Κ κορίτσια μην ντρέπεστε δε χρειάζονται πολλές αγκαλιες κ φιλιά, εγώ δεν πλησιάζω κανέναν κ κανένας δεν παρεξηγείται.. Κ αν χρειαστεί πείτε κ στις φίλες σας να κάνουν rapid πριν συναντηθείτε, δεν είναι ούτε κακό ούτε υπερβολικό, κατά τη γνώμη μου φυσικά πάντα.. 

Α ούτε εμένα μου φαίνεται υπερβολικό αυτό..εδω ο άντρας μου έβαλε τον πεθερό μου να κάνει τεστ πριν έρθει σπίτι μας, γιατί είναι εμβολιασμενος και μπαίνει παντού, σε καφέ ειδικά που κάθονται χωρίς μάσκα και φοβόμαστε.. εγώ με την κολλητή μου συναντιομαστε κανονικά σε εξωτερικό χώρο πάντα με self test, εκείνη έχει νεογέννητο και εγώ είμαι έγκυος ξέρουμε η μία για την άλλη ότι προσέχουμε πολύ αλλά και πάλι το συχνό τεστακι δίνει μια ασφάλεια παραπάνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

οχι αγαπακι δεν ισχυει αυτο παντα!αν σε εχει αναλαβει νωρις κι εχετε μια σχεση δεν θα σου την κανει ετσι!ουτε καν!
οσο για τα χρηματα εννοειται θα παρει το κατι τις του 🤣 και καποιοι εχουν και συγκεκριμενο ποσο...πρωτα απ ολα και οι μαιες παντα θελουν κατι.....δεν ζητανε αλλα θελουν!

Α κατάλαβα... αλλά όπως και να χει σίγουρα τα χρήματα φαντάζομαι θα είναι πολύ λιγότερα από τα ιδιωτικά και αφού μπορείς να είσαι σίγουρη ότι θα έχεις τον ίδιο εκεί οποιαδήποτε στιγμή είναι πολύ καλά, νιώθεις μια ασφάλεια όπως νιώθουμε όλες με τους γιατρους μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Α κατάλαβα... αλλά όπως και να χει σίγουρα τα χρήματα φαντάζομαι θα είναι πολύ λιγότερα από τα ιδιωτικά και αφού μπορείς να είσαι σίγουρη ότι θα έχεις τον ίδιο εκεί οποιαδήποτε στιγμή είναι πολύ καλά, νιώθεις μια ασφάλεια όπως νιώθουμε όλες με τους γιατρους μας..

πανω κατω ετσι λειτουργουν καθε φορα οι γιατροι εγω αποφασισα και στους υπερηχους να του δινω εαν δεν το εχω κλεισει σαν ραντεβου απο εξωτερικα ιατρεια! αλλα σιγουρα ειναι λιγοτερα απο ιδιωτικο ναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Κορίτσια, όσες έχουν πάει στο γιατρό μετά την αυχενική, ο υπέρηχος είναι κολπικός η από την κοιλίτσα??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/11/2021 at 11:28 ΜΜ, ο/η Dreamer1 είπε:

Ευτυχώς παίρνουνε και αυτά τα 2000€ του Κούλη για την γέννα, να μαζέψουμε και ότι μπορούμε, μήπως μπορέσουμε και παντρευτούμε κι όλας μαζί με την βάφτιση τον Σεπτέμβριο!!! Λέμε τώρα με το καινούργιο έτος να κάνουμε έναν πολιτικό. Εσείς είστε όλες παντρεμένες; 

Επίσης έχω αρχίσει να νιώθω άσχημα, γιατί δεν δικαιούμαι κανένα επίδομα και πλέον δεν φέρνω χρήματα στο σπίτι. Και ο καημένος ο αντρουλης μου δουλεύει 12 ώρες την μέρα για να μην μας λείψει τίποτα... Δεν ξέρω τι να κάνω, έχετε καμία ιδέα για κανένα επίδομα ίσως που δεν ξέρω;

Καλησπέρα αγάπη!! 

Εμείς είμαστε παντρεμένοι από το Μάρτιο του ‘20, οπότε θα κλείσουμε 2 χρόνια αυτόν τον Μάρτη που μπορεί κ να γεννήσω😊 Παντρευτήκαμε πέρσι που ήμουν έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι! Λέγαμε να κάνουμε θρησκευτικό φέτος, τελικά κάναμε τη βάφτιση τον Ιούνιο να είμαστε σίγουροι, και είχαμε κανονίσει 2 Οκτωβρίου το θρησκευτικό γάμο, αλλά έμεινα έγκυος οπότε το αναβάλαμε και κλείσαμε 24 Ιουλίου το θρησκευτικό μαζί με τη βάφτιση του νέου μέλους! Θα ήθελα πάλι να τα κάνουμε χωριστά αλλά δε γίνεται να έχουμε κάθε χρόνο τελετές χαχα..οπότε είπαμε να τα κάνουμε μαζί!😄😊 Εντωμεταξύ δεν είχαν καθόλου ημερομηνίες ευτυχώς που βρήκαμε κι αυτή!

Καλά κάνετε να κάνετε και τον πολιτικό, για να αναγνωριστεί το μωρό κατευθείαν μόλις γεννηθεί! Αλλιώς νομίζω είναι πιο δύσκολη διαδικασία.. δε ξέρω κι όλας αν είσαι ασφαλισμένη, οπότε αν κάνετε πολιτικό θα μπορείς να ασφαλιστείς από τον άντρα σου οπότε θα είναι κι αυτό καλό και για το μαιευτήριο και για τις εξετάσεις..!

Όσο για επιδόματα, πέρα από τα 2000€ δε ξέρω κάποιο άλλο..θα με ενδιέφερε κι εμένα..αν ξέρει κάποια άλλη κοπέλα να μας πει!

Κι εμένα αγάπη έτσι δούλευε ο άντρας μου από το Μάρτιο μέχρι το Σεπτέμβρη φέτος 12ωρα🙁 γιατί κι εγώ δε δουλεύω τώρα..! Ευτυχώς τώρα πήρε άδεια και θα κάνει μία δουλειά μόνο..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/11/2021 at 9:36 ΠΜ, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Και εγώ.. πάρα πολλούς.. όμως ο γιατρός μου, είναι απόλυτα σίγουρος πως δεν θα συμβεί κάτι ούτε στο μωρό ούτε σε εμένα, οπότε σκευτομαι να το ν ακούσω.. όχι τίποτα άλλο, φοβάμαι αν ( μακρυά από μας) νοσησω και πάθει κάτι το μωρό, θα έχω όλη την ευθύνη.. πφφφφ, δεν ξέρω..

Αχ κορίτσια μου κι εγώ τα ίδια σκέφτομαι..από τη μία φοβάμαι να κολλήσω, από την άλλη φοβάμαι να το κάνω..όχι για μένα, για το μωρό..κ σκέφτομαι κι εγώ πολύ σοβαρά να το κάνω, μια κλείνω ραντεβού μια τ ακυρώνω..τώρα έκλεισα πάλι για την Πέμπτη, που έκλεισε κι ο άντρας μου για να κάνει την 3η δόση..οπότε θα πάμε μαζί..αν δεν το ξανασκεφτώ μέχρι τότε🤣 εγώ και σκέφτομαι ότι φοβάμαι μην κολλήσω κ πάθει τίποτα το μωρό χτύπα ξύλο, και θέλω να έχω την ελευθερία μου ρε παιδιά δε μπορώ να μην πηγαίνω πουθενά..από την άλλη σκέφτομαι κ αυτό που μου’πε η παιδίατρος ότι είναι ρίσκο γιατί το έμβρυο τώρα διαμορφώνεται κλπ, κ ότι δεν έχουν γίνει ακόμα πολλά χρόνια μελέτες σε εγκύους ώστε να είμαστε 1000% σίγουροι..κ πάλι δε θα’θελα με τίποτα να βάλω σε κίνδυνο το μωρό..γι’αυτό είμαι σε δίλημμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/11/2021 at 10:39 ΜΜ, ο/η Sandyb είπε:

Είσαι ευχαριστημένη δηλαδή από το inglesina κορίτσι? Έχω ξετρελαθει, μου αρεσουν πολύ και μάλλον σε κάτι τέτοιο θα καταληξω.. τώρα είμαι σε φάση που βλέπω να ξεχωρίσω τις διαφορές τους γιατί έχει αρκετά μοντέλα και μετά να δω από κοντά τι με βολεύει.. θέλω να δω πόσο βαρύ μου είναι, αν το ανοιγοκλείνω εύκολα κλπ

Ναι ναι είμαι πολύ ευχαριστημένη, έχει βγει πολύ καλό!! Απλά είναι βαρύ έτσι..και πιάνει χώρο στο πορτ μπαγκαζ..οπότε το καλοκαίρι πήραμε κι ένα μικρό καλοκαιρινό για όταν πάμε διακοπές! Που δεν πιάνει καθόλου χώρο, αλλά δεν είναι τόσο καλό για να το έχεις μόνιμα..δεν έχει δηλαδή αναρτήσεις κλπ που έχει το άλλο ούτε τόσο καλό στρώμα ούτε είναι τόσο γερό! Απλά βολεύει όταν πάμε κάπου για λίγες μέρες! Εγώ θα το πρότεινα πάντως το Aptica αν το σκέφτεσαι!! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...