Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Αυγούστου το μελτεμι θα μας πάρει απ το χέρι το φεγγάρι θα γεμίσει η κοιλίτσα θα ανθίσει


Lacostaki

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Οπότε το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να μιλήσεις με τον γιατρό σου μήπως πας να σε δει.. Δεν νομίζω να μπορεί να δει κάτι συγκεκριμένο αλλά πιστεύω ότι από το ενδομυτριο κι αυτά ίσως κάτι καταλαβει

Καλημέρα κορίτσι..είναι εκτός μέχρι τις 23..όλα εναντίον μου..σήμερα έκανα κι άλλο τεστ και πάλι αρνητικό..θα κάνω άλλο ένα αύριο μιας και το χω και από Δευτέρα θα ψάξω να βρω αν έχει ανοίξει κανένα μικροβιολογικό..εν το μεταξύ από σήμερα το πρωί έχω κάτι πονακια χαμηλά και από χθες ένα φούσκωμα και κάτι κράμπες ψηλά στη κοιλιά αριστερά προς τα πλευρά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Πεταλουδιτσα94 είπε:

Καλημέρα κορίτσι..είναι εκτός μέχρι τις 23..όλα εναντίον μου..σήμερα έκανα κι άλλο τεστ και πάλι αρνητικό..θα κάνω άλλο ένα αύριο μιας και το χω και από Δευτέρα θα ψάξω να βρω αν έχει ανοίξει κανένα μικροβιολογικό..εν το μεταξύ από σήμερα το πρωί έχω κάτι πονακια χαμηλά και από χθες ένα φούσκωμα και κάτι κράμπες ψηλά στη κοιλιά αριστερά προς τα πλευρά..

Καλημέρα κορίτσι!!! Κάποιο μικρόβιολογικο τύπου βιοϊατρική δεν έχεις κοντά σου; από ότι ξέρω αυτά δεν κλείνουν το καλοκαίρι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσι!!! Κάποιο μικρόβιολογικο τύπου βιοϊατρική δεν έχεις κοντά σου; από ότι ξέρω αυτά δεν κλείνουν το καλοκαίρι 

Να σου πω την αλήθεια δε το κοίταξα..πήρα εχθές τηλέφωνο στα 2 3 που πάω συνήθως και ήταν κλειστά και φαντάστηκα πως είναι όλα..λες όμως τα τεστ να κάνουν λάθος η να μη δείχνουν ακόμα την ορμόνη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Πεταλουδιτσα94 είπε:

Να σου πω την αλήθεια δε το κοίταξα..πήρα εχθές τηλέφωνο στα 2 3 που πάω συνήθως και ήταν κλειστά και φαντάστηκα πως είναι όλα..λες όμως τα τεστ να κάνουν λάθος η να μη δείχνουν ακόμα την ορμόνη;

Στην αδερφή μου έβγαιναν αρνητικά μετά από μια εβδομάδα καθυστέρηση με την χοριακη είδε ότι ήταν έγκυος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita! είπε:

Καλημέρα!!

@Lacostaki περίμενα αύριο αλλά σημερα το πρωί έδωσε το σημάδι της..😠 Δε φτανει που έρχεται, μας χαλάει και το ΣΚ η σιχαμένη!!! Υπολογίζω για 6/9 την επόμενη! 

Σε αλλά νέα κοριτσια, τελειώσαμε με την μετακόμιση..πεθάναμε από την κούραση..τα κάναμε όλα οι δυο μας! Τώρα μας έμειναν τα ευχάριστα..να φτιάξουμε κουζίνα, μπάνιο κτλ! 🙂

Χθες μιλησα και με το κέντρο..Περιμένω τηλ για ραντεβού με τον γιατρό γύρω στις 25 του μήνα (υπερήχους, φαρμακα κτλ). Δευτέρα θα μιλήσω και με την επιτροπή για να κανονίσω ραντεβού..Ελπίζω να μην έχει τεράστια αναμονή! 🙏 Ανυπομονώ! 🥰

 

Σου εύχομαι καλή αρχή σε όλα Maroulita μου.. το νέο σου ξεκίνημα να φέρει θετικό αποτέλεσμα σύντομα..❤️🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Στην αδερφή μου έβγαιναν αρνητικά μετά από μια εβδομάδα καθυστέρηση με την χοριακη είδε ότι ήταν έγκυος 

Και τι συμπτώματα είχε ενώ έβγαιναν αρνητικά τα τεστ πέρα απ' τη καθυστέρηση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Να στείλω ένα τεστ να μου πείτε γνώμες;; Θα τρελαθώ...Υπάρχει σταυρός η μόνο η τρελη εγω΄τον βλέπω;;

IMG_20210814_120137 (1).jpg

Συγχαρητήρια κοπέλα μου..και γω το βλέπω.. 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Πεταλουδιτσα94 είπε:

Συγχαρητήρια κοπέλα μου..και γω το βλέπω.. 🥰

Κλαιω...Δεν μπορώ να το πιστέψω....Πραγματικά αν είμαι είναι απλά θαυμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η αννι είπε:

Κλαιω...Δεν μπορώ να το πιστέψω....Πραγματικά αν είμαι είναι απλά θαυμα...

Το θαύμα της Παναγίας πριν την ημέρα της..εύχομαι να επιβεβαιωθεί ξανά και να πάνε όλα τέλεια..Δευτέρα πρωί πρωί πήγαινε για χοριακη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Να στείλω ένα τεστ να μου πείτε γνώμες;; Θα τρελαθώ...Υπάρχει σταυρός η μόνο η τρελη εγω΄τον βλέπω;;

IMG_20210814_120137 (1).jpg

Συγχαρητήρια κοπέλα μου φαίνεται ξεκάθαρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lacostaki είπε:

Συγχαρητήρια κοπέλα μου φαίνεται ξεκάθαρα 

Σε ευχαριστω πολύ! Δεν μπορώ να το πιστέψω...Εχω δει τοσες αχνες γραμμές...Αλλά αυτή φαινεται ξεκάθαρα...Μακάρι!ΜΑΚΆΡΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑς!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η αννι είπε:

 

Και γω για clear blue πήγαινα που το εμπιστεύομαι πιο πολύ αλλά δεν είχε το φαρμακείο και αναγκαστικά έκανα predictor..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Πεταλουδιτσα94 είπε:

Και γω για clear blue πήγαινα που το εμπιστεύομαι πιο πολύ αλλά δεν είχε το φαρμακείο και αναγκαστικά έκανα predictor..

Και;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η αννι είπε:

Και;;

Αρνητικό έδειξε και έχουν σπάσει τα νεύρα μου..κάτι μου λέει το αντίθετο γιατί αυτή τη φορά πέρα από καθυστέρηση δεν έχω και συμπτώματα περιόδου..έκανα 2 iq στις αρχές και 2 predictor με 4 μέρες καθυστέρηση και τίποτα..εσύ είχες καθυστέρηση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Πεταλουδιτσα94 είπε:

Αρνητικό έδειξε και έχουν σπάσει τα νεύρα μου..κάτι μου λέει το αντίθετο γιατί αυτή τη φορά πέρα από καθυστέρηση δεν έχω και συμπτώματα περιόδου..έκανα 2 iq στις αρχές και 2 predictor με 4 μέρες καθυστέρηση και τίποτα..εσύ είχες καθυστέρηση;

Είμαι 14 μέρα από ωορρηξία..Έκανα ΧΟΡΙΑΚΉ την Πέμπτη και ήταν αρνητική κάτω του 2..Γι αυτό φοβάμαι ακόμα...έχω αστατο κύκλο..Δεν μπορω να υπολογίσω..από τον κύκλο ...Πραγματικά αν δεν δω την Δευτέρα με νέα χοριακή ...

Μήπως υπάρχει σε εσένα καθυστερημένη σύλληψη;; Μην ΧΆΝΕΙς ΤΙς ΕΛΠΊΔΕς ΣΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η αννι είπε:

Είμαι 14 μέρα από ωορρηξία..Έκανα ΧΟΡΙΑΚΉ την Πέμπτη και ήταν αρνητική κάτω του 2..Γι αυτό φοβάμαι ακόμα...έχω αστατο κύκλο..Δεν μπορω να υπολογίσω..από τον κύκλο ...Πραγματικά αν δεν δω την Δευτέρα με νέα χοριακή ...

Μήπως υπάρχει σε εσένα καθυστερημένη σύλληψη;; Μην ΧΆΝΕΙς ΤΙς ΕΛΠΊΔΕς ΣΟΥ!

Μπορεί αλλά όσο βλέπω αρνητικά τα τεστ χάνω τις ελπίδες μου..έχω και σήμερα κάτι πονακια χαμηλά και αγχώνομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου! Πως είστε;🥰

Εγώ έλειπα αυτές τις ημέρες. Το ρίξαμε στις βόλτες και στις εκδρομές αφού είχε άδεια ο σύζυγος. Το είχα μεγάλη ανάγκη αυτό κορίτσια και σωματικά και ψυχικά. Ήθελα πολύ να ηρεμήσω και να ξεκουραστώ! Δεν μπόρεσα να διαβάσω τα νέα σας αλλά θα το κάνω μόλις μπορέσω. 

Βέβαια με μεγάλη μου χαρά είδα θετικό τεστακι με το που μπήκα!😃 @αννι μου συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό! Να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη! Το θαύμα σου έγινε και τώρα μεγαλώνει μέσα σου ένα υπέροχο πλασματακι!🤗

@Lacostaki μου με το που γύρισα έφερα μαζί μου και την κυρία!😆 Δεν μπορούσε να μείνει εκεί κανένα χρόνο;😄 Μου έκοψε την χαρά με το πάτησα στο σπίτι! Άρα καινούρια ημερομηνία πλέον! 10-09!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Πεταλουδιτσα94 είπε:

Μπορεί αλλά όσο βλέπω αρνητικά τα τεστ χάνω τις ελπίδες μου..έχω και σήμερα κάτι πονακια χαμηλά και αγχώνομαι..

κι εγώ έχω πονάκια στις ωοθήκες...Αχ βρε κορίτσι μου!Στο εύχομαι απο καρδιάς να είσαι και να δούμε όλα τα κορίτσια θετικές χοριακές σύντομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η αννι είπε:

κι εγώ έχω πονάκια στις ωοθήκες...Αχ βρε κορίτσι μου!Στο εύχομαι απο καρδιάς να είσαι και να δούμε όλα τα κορίτσια θετικές χοριακές σύντομα!!

Μακάρι..απ' το στόμα σου και στου Θεού τ αυτι..αν και έχω δέκατα και εχθές είχα και κάτι κράμπες ψηλά στη κοιλιά προς τα πλευρά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σας κορίτσια μου! Πως είστε;🥰

Εγώ έλειπα αυτές τις ημέρες. Το ρίξαμε στις βόλτες και στις εκδρομές αφού είχε άδεια ο σύζυγος. Το είχα μεγάλη ανάγκη αυτό κορίτσια και σωματικά και ψυχικά. Ήθελα πολύ να ηρεμήσω και να ξεκουραστώ! Δεν μπόρεσα να διαβάσω τα νέα σας αλλά θα το κάνω μόλις μπορέσω. 

Βέβαια με μεγάλη μου χαρά είδα θετικό τεστακι με το που μπήκα!😃 @αννι μου συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό! Να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη! Το θαύμα σου έγινε και τώρα μεγαλώνει μέσα σου ένα υπέροχο πλασματακι!🤗

@Lacostaki μου με το που γύρισα έφερα μαζί μου και την κυρία!😆 Δεν μπορούσε να μείνει εκεί κανένα χρόνο;😄 Μου έκοψε την χαρά με το πάτησα στο σπίτι! Άρα καινούρια ημερομηνία πλέον! 10-09!😘

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου γλυκο.Θα πάω για χοριακή την Δευτέρα και ο Θεός Βοηθός!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/8/2021 at 9:08 ΠΜ, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Σας ευχαριστώ για την συμπαράσταση κορίτσια μου!!! Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!!! Εδώ είμαστε και θα τα λέμε!!! Είστε σπουδαια κορίτσια!!!αυτή η ομάδα είναι πολύτιμη!!! @Mimi26μου και εσένα σε έχω στην καρδιά μου!!! Σου εύχομαι γρήγορα να γίνεις μανούλα και οσες προσπαθούν να μείνουν γρήγορα έγκυες και να έχουν υγιείς και τελειομηνες εγκυμοσύνες!!! Θα μαζέψω τα κομμάτια μου.. Αλλά είναι δύσκολο.. Εκανα 1 χρόνο να πετύχω εγκυμοσύνη και τώρα ενώ πέταξα από χαρά άκουσα καρδια ξαφνικά πλήρη απογοητευση.. Ένα κενό!! 

 

 

Κορίτσι μου τώρα μπήκα δεν είχα μπει δυο μερες κ δεν έχω προλαβει να διαβάσω όλα τα μηνυματα που έχετε γράψει... Να το πάρεις ψυχραιμα... Έχεις μια ομορφη οικογένεια... Ήδη κ να είσαι ευγνώμων γι αυτό!!! Κ για την υγεία σας! 

Καθόλου να μην σε παιρνει απο κατω θα το ξανά παλέψεις!!! Ξανά και ξανά! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσι μου τώρα μπήκα δεν είχα μπει δυο μερες κ δεν έχω προλαβει να διαβάσω όλα τα μηνυματα που έχετε γράψει... Να το πάρεις ψυχραιμα... Έχεις μια ομορφη οικογένεια... Ήδη κ να είσαι ευγνώμων γι αυτό!!! Κ για την υγεία σας! 

Καθόλου να μην σε παιρνει απο κατω θα το ξανά παλέψεις!!! Ξανά και ξανά! 😘

@αννι φαίνεται ξεκάθαρα!!! Καλη εγκυμοσύνη κοριτσάκι 😘😘😘😘😘😘

@Lacostaki εμένα βάλε με Σεπτέμβριο γενικά βάλε πχ 10/9 γιατί δεν θα έχω περιοδο οπότε πιστεύω με προγεστερονη κάπου εκεί θα μου έρθει 😛 Ωορηξια δεν εγώ!!! Αλλά δεν πειράζει δεν θα έχω περίοδο στις διακοπές!!! 

@Maroulita! καλη αρχή στο ξεκίνημα αυτό 😇😇😇😇😇😇😇

@Heart είμαι καλά αγάπη μου! Σας ευχαριστω που με σκέφτεστε! Μου περασε η κρίση αυτή με την περιοδο κ την ωορηξια τα έχω παρατήσει όλα κάθομαι αυτό το μήνα δεν δουλεύω... 

Πάω για τη γυμναστικούλα μου κάθε μέρα 1 ώρα ξεκουράζομαι, μαγειρευω διαβάζω έχω χρόνο... Πάω για ποτακια κ βόλτες... Περιμένω τις διακοπές... 

Κ έχω αποφασίσει να μην παω για εξωσωματική το Σεπτέμβριο πιθανό.... Ίσως για Οκτώβριο να κάνω ένα κυκλο με χαπάκια.... Κ να κάνω μια προσπαθεια μόνη μου βασικά!!! 

Με ενοχλουν τα άσπρα υγρά που βγάζω τα πουστικα 😤😤😤😤😤

Με καθαρή καλλιεργεια τι στο καλό πια είναι αυτά ;😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ε Ετερόζυγη κι εγώ! Εντελώς προληπτικά για έξτρα προστασία κάνω τις ενέσεις όπως μου είπε και η αιματολόγος και επειδή είχα μία έκτοπη και μία αποβολή. Η μόνη μου ανησυχία είναι μην φέρει αντίθετα αποτελέσματα, αν και δύο γιατροί έχουν την ίδια άποψη ότι κακό δεν κάνει. 
    • Έτερο ζυγή η ομοζυγη είσαι στην mthfr? Εγώ είμαι έτεροσυγη! Και μ είχε δώσει η αιματολόγος προληπτικά ν παίρνω Σαλοσπίρ όσο προσπαθώ ακόμα γ παιδί! Τι συνεχιζω κανονικά και όταν ακούσω καρδούλα τότε θ μ δώσει ν κάνω κατι εξετάσεις γ ν δούμε αν θ πάρω ενέσεις η όχι!  οι αντιπηκτικές δν ξέρω κατά ποσό βοηθούν στο αιμάτωμα ! Η αδερφή μ έκανε αντιπηκτικές καθώς είχε 3 αποβολές και έπισης στη 3  αποβολή στο έμβρυο βρέθηκε θρόμβος! Το αιμάτωμα νομίζω θέλει ακινησία ! Σαν αποκόλληση νομίζω είναι! 
    • Εμένα με χρεώνει 120 ευρώ τώρα δεν ξέρω αν το ανέβασε στα 140 γιατί β επιπέδου έκανε αύξηση και εγω μια από τα ίδια 1,5 ώρα να πάω 1,5 να γυρίσω ζόρικο σε καταλαβαίνω να κανείς ολόκληρο ταξίδι για έναν υπέρηχο  ναι κάποιοι το έχουν υποχρεωτικό και εγω έτσι ήξερα πως είναι δηλαδή μετά μου είπε ο ιδιώτης γιατρός που είχα ότι αυτός κρίνει πια κοπέλα θα πάει και πια όχι και ότι δεν τις στέλνει όλες για Doppler  Εεε μετά από αυτήν την εξέταση δεν μένει κάτι άλλο να κάνουμε είναι η τελευταία..  μετα καρδιοτοκογραφημα που ελέγχουν συσπάσεις   
    • Τώρα θα πω και κάτι άλλο, μπορεί να είμαι υπερβολική αλλά τα ψάχνω λίγο όλα χαχα. Κάνω ενέσεις ηπαρίνης γιατί βρέθηκα θετική σε δύο γονίδια MTHFR και λόγω ιστορικού αποβολής. Και αναρωτιέμαι αν ευθύνεται και αυτό για το αιμάτωμα, δηλαδή αφού κάνω τις ενέσεις δε θα έπρεπε να με προστατεύουν; Διάβασα διάφορα και λένε πως σε μερικές περιπτώσεις προστατεύουν σε άλλες όχι. Βέβαια στην προηγουμενη εγκυμοσύνη που δεν έπαιρνα ηπαρίνη, είχα αιμοραγία εξ αρχής και μεγάλο αιμάτωμα. Η γυναικολόγος και η βοηθός της αιματολόγου που μίλησα σήμερα μου είπαν να τις συνεχίσω εκτός και αν δω αίμα.  Απλά με βάζει σε δεύτερες σκέψεις το ότι χωρίς να είναι κάτι εντελώς σίγουρο για την αποτελεσματικότητά του ή για το αν τελικά μπορεί να δημιουργεί και αυτό πρόβλημα, εμείς "πρέπει" να το το ακολουθήσουμε.  
    • Νομίζει υπάρχει μαξιλάρι θηλασμού που κάνει κ για ύπνο. Αν θα παρω θα παρω αυτο.  άρχισα κ δεν μπορω να κοιμηθώ παλι. Δεν με βολεύει η αριστερή πλευρά. Χτες καθώς κοιμόμουν με έπιασα κ μια κράμπα… άσε! Νόμισα θα παραλύσει το πόδι μου! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...