Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

Κοριτσια μου τι κάνετε πως είστε;;;δεν έχω προλάβει να διαβάσω όλα τα νέα σας...εγώ την Κυριακή το απόγευμα έκανα το εμβόλιο το Pfizer δεν είχα κάτι μόνο το χέρι μ με πονάει αρκετά..στις 3 Ιανουαρίου κανω τη 2ή δόση...κοριτσια μετά από ποσες μερες ισχύει το πιστοποιητικό...έχω κουραστεί τόσο πολύ με όλη την κατάσταση..έρχονται γιορτές κ δεν μπορούμε να πάμε πουθενά...ψυχολογικά δεν είμαι κ πολυ στα καλα μ ο άντρας μ να καλύψουμε ανάγκες δουλεύει και νύχτα οποτε μένουμε μόνοι μας για αρκετές ώρες...βοήθεια έχω μόνο από την πεθερά μ π και αυτή έχει και άλλα εγγονάκια και δεν έχω κανένα παράπονο με βοηθάει οποτε χρειάζομαι...και έχω κ το μπαμπά μ με τη γιαγιά μ π έχουν μόνο εμενα για δουλειές ψώνια κ τέτοια οπότε έχω και αυτό το άγχος....σας κούρασα κορίτσια συγνώμη με το κατεβατό αλλα κάπου ήθελα να τα πω...γενικότερα πολυ πίεση 😔😔😔😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Κοριτσια μου τι κάνετε πως είστε;;;δεν έχω προλάβει να διαβάσω όλα τα νέα σας...εγώ την Κυριακή το απόγευμα έκανα το εμβόλιο το Pfizer δεν είχα κάτι μόνο το χέρι μ με πονάει αρκετά..στις 3 Ιανουαρίου κανω τη 2ή δόση...κοριτσια μετά από ποσες μερες ισχύει το πιστοποιητικό...έχω κουραστεί τόσο πολύ με όλη την κατάσταση..έρχονται γιορτές κ δεν μπορούμε να πάμε πουθενά...ψυχολογικά δεν είμαι κ πολυ στα καλα μ ο άντρας μ να καλύψουμε ανάγκες δουλεύει και νύχτα οποτε μένουμε μόνοι μας για αρκετές ώρες...βοήθεια έχω μόνο από την πεθερά μ π και αυτή έχει και άλλα εγγονάκια και δεν έχω κανένα παράπονο με βοηθάει οποτε χρειάζομαι...και έχω κ το μπαμπά μ με τη γιαγιά μ π έχουν μόνο εμενα για δουλειές ψώνια κ τέτοια οπότε έχω και αυτό το άγχος....σας κούρασα κορίτσια συγνώμη με το κατεβατό αλλα κάπου ήθελα να τα πω...γενικότερα πολυ πίεση 😔😔😔😔

Kαλημέρα δεν κούρασες καθόλου, για αυτό έ΄χουμε άλλωστε αυτή την συζήτηση... για να λέμε ότι μας απασχολεί... ❤️ Καταλαβαίνω πως νιώθεις... Η αλήθεια είναι και εγώ νιώθω κάπως πιεσμένη αυτόν τον καιρό. Εχω αγχωθεί πολύ με τα οικονομικά και πως θα βγει ειδικά όταν σταματήσω και την δουλειά, έχω και εγώ την μαμά που που έχει μόνο εμένα, έχει κάποια κινητικά προβλήματα τελευταία και δυσκολεύετε με ψώνια και τέτοια οπότε το κάνω εγώ, δεν με πειράζει αυτό όσο ότι την έχει πάρει από κάτω και εκείνη όλο αυτό και με με βαραίνει άθελα της με την συμπεριφορά της κάποιες φορές,

Είναι και οι ορμόνες μας κάπως και μου φαίνονται εμένα τουλάχιστον όλα αξεπέραστα μερικές φορές  . Τι να κάνουμε υπομονή και θα φτιάξουν τα πράγματα για όλες μας :) 

 Το πιστοποιητικό ισχύει 14 μέρες μετά την 2η δόση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Κοριτσια μου τι κάνετε πως είστε;;;δεν έχω προλάβει να διαβάσω όλα τα νέα σας...εγώ την Κυριακή το απόγευμα έκανα το εμβόλιο το Pfizer δεν είχα κάτι μόνο το χέρι μ με πονάει αρκετά..στις 3 Ιανουαρίου κανω τη 2ή δόση...κοριτσια μετά από ποσες μερες ισχύει το πιστοποιητικό...έχω κουραστεί τόσο πολύ με όλη την κατάσταση..έρχονται γιορτές κ δεν μπορούμε να πάμε πουθενά...ψυχολογικά δεν είμαι κ πολυ στα καλα μ ο άντρας μ να καλύψουμε ανάγκες δουλεύει και νύχτα οποτε μένουμε μόνοι μας για αρκετές ώρες...βοήθεια έχω μόνο από την πεθερά μ π και αυτή έχει και άλλα εγγονάκια και δεν έχω κανένα παράπονο με βοηθάει οποτε χρειάζομαι...και έχω κ το μπαμπά μ με τη γιαγιά μ π έχουν μόνο εμενα για δουλειές ψώνια κ τέτοια οπότε έχω και αυτό το άγχος....σας κούρασα κορίτσια συγνώμη με το κατεβατό αλλα κάπου ήθελα να τα πω...γενικότερα πολυ πίεση 😔😔😔😔

Κορίτσι μου όπως σου είπε η Θεοδώρα το πιστοποιητικό ισχύει 14 μερες μετά τη δεύτερη δόση. Καλά έκανες ! Σε καταλαβαίνω που ήθελες να τα πεις κάπου....καθόλου δεν κούρασες...είναι και η κατάσταση με τον κορονοϊό βρε κορίτσι μου είναι και η εγκυμοσύνη από μόνη της αν και όμορφη πολύ κουραστική για κάποιες... Είναι μέρες περίεργες τώρα...αλλά κοίτα τον εαυτό σου λίγο περισσότερο...καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι αλλά είσαι και εγκυουλα και θα καταβάλλεται γενικά..

Κι εγώ να ξέρεις είμαι ξαπλωμένη τελείως κι έχω λίγο απογοητευτεί... Σκέφτομαι μόνο τη στιγμή που θα έρθει η μικρή στον κόσμο για να παίρνω δύναμη ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/12/2021 at 11:07 ΠΜ, ο/η Maira29 είπε:

Κοριτσάκια μου καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο σε όλες!!! 

@Princess28 κορίτσι μου εύχομαι να είναι όλα καλά!! Για να σε ηρεμήσω λίγο, φίλη μου έγκυος στον 4ο πέρασε κορονοιο πριν 1 μήνα χωρίς να κάνει εμβόλιο και τα μονα συμπτώματα που είχε ήταν έλλειψη όσφρησης και γεύσης!! Σε αντίθεση με φίλο μας που ενώ είχε κάνει το εμβόλιο το πέρασε με πυρετό και πόνο στα κόκαλα!! Παίζει φυσικά ρόλο και ο οργανισμός διότι το παιδί είναι καπνιστής ενώ η κοπέλα όχι πια!! Απλά στη φίλη μου ο γιατρός την συμβούλεψε να προσέχει παραπάνω λόγω του ότι το ανοσοποιητικο της έχει πέσει!!

@Xrisa95 κοριτσάκι μου εύχομαι να έχεις καλά αποτελέσματα με την καμπύλη σου!! Έχω και εγώ αυτήν την εβδομάδα και τρέμω λίγο λόγω κληρονομικοτητας μην μου εμφανιστεί ξαφνικά τίποτα!! Ωστόσο μέχρι στιγμής στις μηνιαίες εξετάσεις το ζάχαρο μου βγαίνει φυσιολογικό!!

@Marakiii μου για τέτοια πονακια δεν ξέρω πως να σε βοηθήσω!! Εγώ λόγω σχολιοσης δυσκολεύομαι πάρα πολύ με τη μέση μου ειδικά όταν ξαπλώνω ανάσκελα οπότε στον ύπνο με βολεύει στο πλάι αριστερά με αρκετά μαξιλάρια!!

@Διόνη μου πως είσαι κοριτσάκι μου??? Δοκίμασε να της βάλεις παιδικά χριστουγεννιατικα τραγουδάκια!! Εγώ λόγω της δουλειάς μου όλη μέρα ακούω τέτοια και όταν τα βάζω στο σπίτι δείχνει να της αρέσουν!! Αλλιώς δοκίμασε χαλαρωτική μουσική (σαν νανούρισμα!! Έχει τέτοια στο YouTube αν πατήσεις baby Mozart θα σου βγάλει αρκετά!!)

Σε άλλα νέα κορίτσια μου εμείς περάσαμε μια ταραχή αυτή την εβδομάδα λόγω του ότι για δύο μέρες δεν ένιωθα τη μπέμπα πολύ κινητική!! Πήρα την Πέμπτη το γιατρό και μου είπε να πάω αμέσως να με δει!! Πήγα και κάναμε καρδιοτοκογραφημα όπου όλα ήταν πάρα πολύ καλά ευτυχώς και κατέληξα στο ότι ή η μπέμπα μου ήθελε βολτούλα ή ότι είναι ζηλιάρα από την κοιλιά!! 😂😂😂😂 Ο γιατρός βέβαια μου είπε ότι ενδεχομένως το ζάχαρο να ήταν χαμηλό και για αυτό δεν ήταν τόσο ζωηρή!! Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω κάτι!! Ο αιματοκρίτης μου είναι στο 35 (από 42 που είχα στην αρχή της εγκυμοσύνης) τον τελευταίο καιρό μετά το φαγητό αρχίζω να ζαλίζομαι και κάποιες φορές πέφτει η πίεση μου! Χθες για παράδειγμα με έπιασε μια τρομερή ζαλάδα μέτρησα την πίεση και ήταν 8 η μεγάλη και 4 η μικρή! Μόλις ξάπλωσα λίγο στον καναπέ και ήπια λίγο πορτοκαλάδα συνήλθα!! Σας έχει συμβεί?? Και πως το αντιμετωπισατε??? Φοβάμαι μήπως λιποθυμησω καμιά φορά και πάθει τίποτα η μικρή μου!! Σας φιλώ!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Καλημερα κορίτσι μου...ναι Χριστούγεννιατικα της βάζω!!!υπάρχει μια μικρή ανταπόκριση σε αυτά... Αλλά δεν μπορώ να πω ότι έχει επιλέξει κάποιο συγκεκριμένο τραγούδι χαχαχα θα δούμε! 

Αχ βρε κοριτσάκι μου....είναι θέμα να μην ακούς την μπέμπα. Εμείς μια μέρα από τις προηγούμενες σε συνδυασμό με το ότι δεν την είχα ακούσει για εκείνη την ημέρα και ότι είδα αίμα στο σερβιετακι μου φύγαμε για νοσοκομείο.τελικα ήταν αιμορροΐδες 🤣 και η μπέμπα μια χαρά ! 

Να σου πω για τις ζαλάδες ότι πιστεύω ότι είναι από πίεση κι εγώ!  Εγώ συνήθως παραπάτω χωρίς βέβαια να ζαλίζομαι. Κοίταξε ίσως το σίδηρο σου περισσότερο. Αλλά βέβαια σαν εγκυουλα πιστεύω αυτά θα τα έχεις ιδιαίτερα εάν εργάζεσαι και καταβαλλεσαι λίγο κι αν η πίεση είναι χαμηλή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Κοριτσια μου τι κάνετε πως είστε;;;δεν έχω προλάβει να διαβάσω όλα τα νέα σας...εγώ την Κυριακή το απόγευμα έκανα το εμβόλιο το Pfizer δεν είχα κάτι μόνο το χέρι μ με πονάει αρκετά..στις 3 Ιανουαρίου κανω τη 2ή δόση...κοριτσια μετά από ποσες μερες ισχύει το πιστοποιητικό...έχω κουραστεί τόσο πολύ με όλη την κατάσταση..έρχονται γιορτές κ δεν μπορούμε να πάμε πουθενά...ψυχολογικά δεν είμαι κ πολυ στα καλα μ ο άντρας μ να καλύψουμε ανάγκες δουλεύει και νύχτα οποτε μένουμε μόνοι μας για αρκετές ώρες...βοήθεια έχω μόνο από την πεθερά μ π και αυτή έχει και άλλα εγγονάκια και δεν έχω κανένα παράπονο με βοηθάει οποτε χρειάζομαι...και έχω κ το μπαμπά μ με τη γιαγιά μ π έχουν μόνο εμενα για δουλειές ψώνια κ τέτοια οπότε έχω και αυτό το άγχος....σας κούρασα κορίτσια συγνώμη με το κατεβατό αλλα κάπου ήθελα να τα πω...γενικότερα πολυ πίεση 😔😔😔😔

Είναι φυσιολογικό να έχεις κουραστεί από όλη αυτή τη κατασταση με τον κορονοιο, αλλά σκέψου το θετικό! Έκανες ήδη τη πρώτη δόση και σε λίγο καιρό θα μπορείς να πάς όπου θέλεις!  Προσπάθησε να μη σκέφτεσαι πολλά πράγματα μαζί και αγχώνεσαι, μια μέρα τη φορά.☺️ Όλα θα πάνε καλά, θα έρθει στον κόσμο το μωράκι σου και θα σας γεμίσει με χαρά! 

Και επίσης είναι πολύ φυσιολογικό να υπάρχουν και οι μέρες που είμαστε πιο αγχωμενες και κουρασμένες. Να μην αισθάνεσαι καθόλου άσχημα για αυτό και να μοιράζεσαι μαζί μας τις σκέψεις σου, για να αισθάνεσαι καλύτερα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

Kαλημέρα δεν κούρασες καθόλου, για αυτό έ΄χουμε άλλωστε αυτή την συζήτηση... για να λέμε ότι μας απασχολεί... ❤️ Καταλαβαίνω πως νιώθεις... Η αλήθεια είναι και εγώ νιώθω κάπως πιεσμένη αυτόν τον καιρό. Εχω αγχωθεί πολύ με τα οικονομικά και πως θα βγει ειδικά όταν σταματήσω και την δουλειά, έχω και εγώ την μαμά που που έχει μόνο εμένα, έχει κάποια κινητικά προβλήματα τελευταία και δυσκολεύετε με ψώνια και τέτοια οπότε το κάνω εγώ, δεν με πειράζει αυτό όσο ότι την έχει πάρει από κάτω και εκείνη όλο αυτό και με με βαραίνει άθελα της με την συμπεριφορά της κάποιες φορές,

Είναι και οι ορμόνες μας κάπως και μου φαίνονται εμένα τουλάχιστον όλα αξεπέραστα μερικές φορές  . Τι να κάνουμε υπομονή και θα φτιάξουν τα πράγματα για όλες μας :) 

 Το πιστοποιητικό ισχύει 14 μέρες μετά την 2η δόση

Είναι πολυ όμορφη αλλά και δύσκολη περίοδος της εγκυμοσύνης ειδικά όταν δε  έχεις και βοηθεια...και τα οικονομικά είναι δύσκολα οταν έρχεται ένα παιδάκι εχει τόσες πολλές ανάγκες αλλα λογικά από τη στιγμή που δουλεύεις θα πάρεις και κάποια χρήματα απο τη αδεια που δικαιούμαστε εγω στο πρώτο μ παιδακι δεν δούλευα και ήταν πολύ πιο δύσκολα οικονομικά...τώρα σε αυτό το θετικό είναι ότι περνούσε και κάποια χρήματα από τη γεννα πισω...αυτό που λες υπομονη και εύχομαι να τα ξεπεράσουμε όλα είναι και πολύ δύσκολη όλη η κατάσταση π ζογ.ε με την πανδημία...παντός αυτό που λες και εσύ με τη μαμά σου είναι δύσκολο σε καταλαβαίνω απόλυτα σίγουρα σεν το κανει εσκεμμένα απλά νομίζω πως έρχονται φορες που θέλουμε να φωνάξουμε ότι χρειαζόμαστε και εμείς βοηθεια αλλα τελικά δεν το κάνουμε ποτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσι μου όπως σου είπε η Θεοδώρα το πιστοποιητικό ισχύει 14 μερες μετά τη δεύτερη δόση. Καλά έκανες ! Σε καταλαβαίνω που ήθελες να τα πεις κάπου....καθόλου δεν κούρασες...είναι και η κατάσταση με τον κορονοϊό βρε κορίτσι μου είναι και η εγκυμοσύνη από μόνη της αν και όμορφη πολύ κουραστική για κάποιες... Είναι μέρες περίεργες τώρα...αλλά κοίτα τον εαυτό σου λίγο περισσότερο...καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι αλλά είσαι και εγκυουλα και θα καταβάλλεται γενικά..

Κι εγώ να ξέρεις είμαι ξαπλωμένη τελείως κι έχω λίγο απογοητευτεί... Σκέφτομαι μόνο τη στιγμή που θα έρθει η μικρή στον κόσμο για να παίρνω δύναμη ♥️

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μ...εσυ πως εισαι;;;γτ εισαι ξαπλωμένη είχες κάποιο θεματακι;;;είναι πολυ δύσκολη περίοδος εγω περιμένω να κανω και τη δεύτερη δόση να παρω το πιστοποιητικό και να πάμε μια βόλτα με τον άντρα μ έχω πίεση τόσο πολύ με καταστάσεις που το μόνο που θέλω είναι λίγο να ηρεμήσω μα την οικογένεια μ μακριά από όλα και από όλους...χωρίς ευθύνες και σκέψεις....🙄🙄🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Riaa είπε:

Είναι φυσιολογικό να έχεις κουραστεί από όλη αυτή τη κατασταση με τον κορονοιο, αλλά σκέψου το θετικό! Έκανες ήδη τη πρώτη δόση και σε λίγο καιρό θα μπορείς να πάς όπου θέλεις!  Προσπάθησε να μη σκέφτεσαι πολλά πράγματα μαζί και αγχώνεσαι, μια μέρα τη φορά.☺️ Όλα θα πάνε καλά, θα έρθει στον κόσμο το μωράκι σου και θα σας γεμίσει με χαρά! 

Και επίσης είναι πολύ φυσιολογικό να υπάρχουν και οι μέρες που είμαστε πιο αγχωμενες και κουρασμένες. Να μην αισθάνεσαι καθόλου άσχημα για αυτό και να μοιράζεσαι μαζί μας τις σκέψεις σου, για να αισθάνεσαι καλύτερα.

 

Ανυπομονώ να παρω το πιστοποιητικό...νιώθω πλέον ότι με πνίγει όλη αυτή η κατάσταση και ο διαχωρισμός...και είναι και λίγο άδικο να μην μπορείς να πας παντού με rapid test ειδικά τωρα που έρχονται γιορτές...κοριτσια σας ευχαριστώ πολύ ολες για την κατανόηση...έχω απελπιστεί λίγο από προβλήματα που μ δημιουργήθηκαν και πρέπει να παρω πολλές αποφάσεις και ευθύνες που δεν νιώθω έτοιμη...και αυτό που σκοπεύω τελικά είναι να παρω απόσταση από τα προβλήματα και να σκεφτώ μόνο τα παιδάκια μ και τον άντρα μ...❣❣❣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Είναι πολυ όμορφη αλλά και δύσκολη περίοδος της εγκυμοσύνης ειδικά όταν δε  έχεις και βοηθεια...και τα οικονομικά είναι δύσκολα οταν έρχεται ένα παιδάκι εχει τόσες πολλές ανάγκες αλλα λογικά από τη στιγμή που δουλεύεις θα πάρεις και κάποια χρήματα απο τη αδεια που δικαιούμαστε εγω στο πρώτο μ παιδακι δεν δούλευα και ήταν πολύ πιο δύσκολα οικονομικά...τώρα σε αυτό το θετικό είναι ότι περνούσε και κάποια χρήματα από τη γεννα πισω...αυτό που λες υπομονη και εύχομαι να τα ξεπεράσουμε όλα είναι και πολύ δύσκολη όλη η κατάσταση π ζογ.ε με την πανδημία...παντός αυτό που λες και εσύ με τη μαμά σου είναι δύσκολο σε καταλαβαίνω απόλυτα σίγουρα σεν το κανει εσκεμμένα απλά νομίζω πως έρχονται φορες που θέλουμε να φωνάξουμε ότι χρειαζόμαστε και εμείς βοηθεια αλλα τελικά δεν το κάνουμε ποτε...

Kαλά για τα χρήματα που θα πάρω όσο είμαι σε άδεια ας μην το συζητήσουμε καλύτερα 😅 Δουλεύω μειωμένο ωράριο όποτε αν πάρω από τη ασφάλεια 250 ευρώ τον μήνα( απο τα οποία τα 220 πάνε σε ένα δάνειο που έχουμε) ευχαριστημένη θα είμαι αλλά την υγεία μας να έχουμε εμείς και τα μωράκια μας και όλα θα γίνουν ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μ...εσυ πως εισαι;;;γτ εισαι ξαπλωμένη είχες κάποιο θεματακι;;;είναι πολυ δύσκολη περίοδος εγω περιμένω να κανω και τη δεύτερη δόση να παρω το πιστοποιητικό και να πάμε μια βόλτα με τον άντρα μ έχω πίεση τόσο πολύ με καταστάσεις που το μόνο που θέλω είναι λίγο να ηρεμήσω μα την οικογένεια μ μακριά από όλα και από όλους...χωρίς ευθύνες και σκέψεις....🙄🙄🙄

Ναι κοπέλα μου!! Καλά θα κάνεις!! Εγώ με τον τράχηλο που κατεβαίνει πιο χαμηλα έχω θέμα... Θα δείξει τι θα γίνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Theodora12 είπε:

Αχχχχχ ❤❤❤ Μακάρι να μας πάνε όλα καλά και θα σας ανεβάζω κάθε μήνα θεματική φωτογραφία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Ναι κοπέλα μου!! Καλά θα κάνεις!! Εγώ με τον τράχηλο που κατεβαίνει πιο χαμηλα έχω θέμα... Θα δείξει τι θα γίνει...

Εύχομαι να πάνε όλα καλά κορίτσι μου!!!!υπομονή και ξεκούραση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/12/2021 at 2:13 ΠΜ, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Κοριτσια μου τι κάνετε πως είστε;;;δεν έχω προλάβει να διαβάσω όλα τα νέα σας...εγώ την Κυριακή το απόγευμα έκανα το εμβόλιο το Pfizer δεν είχα κάτι μόνο το χέρι μ με πονάει αρκετά..στις 3 Ιανουαρίου κανω τη 2ή δόση...κοριτσια μετά από ποσες μερες ισχύει το πιστοποιητικό...έχω κουραστεί τόσο πολύ με όλη την κατάσταση..έρχονται γιορτές κ δεν μπορούμε να πάμε πουθενά...ψυχολογικά δεν είμαι κ πολυ στα καλα μ ο άντρας μ να καλύψουμε ανάγκες δουλεύει και νύχτα οποτε μένουμε μόνοι μας για αρκετές ώρες...βοήθεια έχω μόνο από την πεθερά μ π και αυτή έχει και άλλα εγγονάκια και δεν έχω κανένα παράπονο με βοηθάει οποτε χρειάζομαι...και έχω κ το μπαμπά μ με τη γιαγιά μ π έχουν μόνο εμενα για δουλειές ψώνια κ τέτοια οπότε έχω και αυτό το άγχος....σας κούρασα κορίτσια συγνώμη με το κατεβατό αλλα κάπου ήθελα να τα πω...γενικότερα πολυ πίεση 😔😔😔😔

Μετά την δεύτερη δόση θέλει 15 ημέρες..Και το έκανα την Κυριακή το πρωί νιώθω το χέρι μου λίγο και είχα δέκατα (αλλά και στς γρίπης είχα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/12/2021 at 11:18 ΜΜ, ο/η Maira29 είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου τι σου έτυχε! Καλό θα είναι να είναι πάντα κάποιος μαζί σου μην τύχει τίποτα χειρότερο!! Η αλήθεια είναι ότι από ένα σημείο και μετά μαθαίνεις να ζεις έτσι..!! Εγώ φαντάσου αποφεύγω να τρώω όταν είμαι μόνη μου στο σπίτι γιατί δεν ξέρω πότε και πως θα με πιάσει!! Χθες δηλαδή μέχρι να σηκωθώ από το τραπέζι και να ξαπλώσω στον καναπέ ένιωσα ότι δεν θα καταφέρω να φτάσω μαύρισαν όλα γύρω μου!! Δεν με ενοχλεί γενικά να πω ότι ξέρεις έχω έντονες ζαλάδες δεν με πιάνει δηλαδή μέσα στην ημέρα απλά φοβάμαι μήπως μου τύχει και είμαι μόνη μου και πέσω πουθενά και πάθει τίποτα το μωρό ή πέφτοντας η πίεση η δική μου επηρεαστεί το μωρό αλλιώς δεν ταλαιπωρούμαι πολύ!! 

Σίδηρο παίρνω τώρα αναβράζον σε σκόνη είναι ο τρίτος που αλλάζω στην αρχή ο πρώτος γυναικολόγος μου είχε δώσει ένα σε μπουκαλάκι με σκόνη μια αηδία και μισή!! Φαντάσου πριν καν το μήνα του λέω άλλαξε μου το γιατί δεν γίνεται!! Μου έδωσε λοιπόν μετά το χάπι αλλά ο γιατρός που πάω τώρα μου λέει το χάπι δεν κάνει δουλειά οπότε μου έδωσε αυτό!! Το ασβέστιο μου είχαν πει να το παίρνω δύο ώρες περίπου πριν ή μετά το σίδηρο και να σου πω την αλήθεια μου είχε πει ο πρώτος γιατρός να μην το παίρνω και κάθε μέρα γιατί πίνω αρκετό γάλα και τρώω πολύ τυρί!! 

Ουφ σε καταλαβαίνω!! Κ εγώ για το μωρό αγχωνόμουν

Σίδηρο χάπι σου είπε ότι δεν κανει δουλειά χωρίς να το δοκιμάσετε πρώτα;; Γιατί δεν του λες ότι δεν αντέχεις ούτε το αναβράζον κ να δοκιμάσεις το χάπι για 1-2 μήνες να δείτε πώς θα πάει;

Ασβέστιο μου είχε πει εμένα ότι θέλει πολλές ώρες διαφορά από το σίδηρο, τουλάχιστον 3-4..οπότε μου είχε πει να παίρνω σίδηρο το πρωί κ ασβέστιο απόγευμα κατά τις 6…σίγουρα πάντως μετά τις 3…τώρα εσύ που πίνεις κ τόσο γάλα κ τρως πολύ τυρί λογικά θα έχεις ασβέστιο αρκετό, αλλά αυτό που παίρνεις στο χάπι δε ξέρω πόσο θα απορροφάται🤔..αλλά μπορεί κ να μην το χρειάζεσαι το εξτρα οπότε να μην πειράζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/12/2021 at 2:13 ΠΜ, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Κοριτσια μου τι κάνετε πως είστε;;;δεν έχω προλάβει να διαβάσω όλα τα νέα σας...εγώ την Κυριακή το απόγευμα έκανα το εμβόλιο το Pfizer δεν είχα κάτι μόνο το χέρι μ με πονάει αρκετά..στις 3 Ιανουαρίου κανω τη 2ή δόση...κοριτσια μετά από ποσες μερες ισχύει το πιστοποιητικό...έχω κουραστεί τόσο πολύ με όλη την κατάσταση..έρχονται γιορτές κ δεν μπορούμε να πάμε πουθενά...ψυχολογικά δεν είμαι κ πολυ στα καλα μ ο άντρας μ να καλύψουμε ανάγκες δουλεύει και νύχτα οποτε μένουμε μόνοι μας για αρκετές ώρες...βοήθεια έχω μόνο από την πεθερά μ π και αυτή έχει και άλλα εγγονάκια και δεν έχω κανένα παράπονο με βοηθάει οποτε χρειάζομαι...και έχω κ το μπαμπά μ με τη γιαγιά μ π έχουν μόνο εμενα για δουλειές ψώνια κ τέτοια οπότε έχω και αυτό το άγχος....σας κούρασα κορίτσια συγνώμη με το κατεβατό αλλα κάπου ήθελα να τα πω...γενικότερα πολυ πίεση 😔😔😔😔

Καλημέρα🌸

Εγώ έκανα τη δεύτερη δόση πριν 2 εβδομάδες και από σήμερα μετράει το πιστοποιητικό μου κ ήρθα να το γιορτάσω έκατσα για καφε κ βόλτα στα μαγαζιά…τις τελευταίες μέρες μετρούσα αντίστροφα για να ισχύει!! Ευτυχώς θα είμαι οκ κ στις γιορτές που ήθελα..

Γενικά το πιστοποιητικό το παίρνεις την επόμενη μέρα αφού κάνεις τη δεύτερη δόση, αλλά θέλει 14 μέρες από τη δεύτερη δόση για να ισχύει!

Καταλαβαίνω αυτό με την κλεισούρα, κ εγώ δεν την αντέχω καθόλου με πνίγει….κ ο άντρας μου δουλεύει πολλές ώρες, τώρα ανέλαβε κ μια άλλη δουλειά κ θα γυρνάει 9-10 το βράδυ για ένα διάστημα😞 κ μενα δε μ αρέσει καθόλου που λείπει τόσες ώρες ούτε θέλω να είμαι μόνη μου, αλλά για μας το κάνει για να βγάζει περισσότερα χρήματα οπότε κάνω υπομονή…κ οι φίλοι μου δουλεύουν, κ οι γονείς μου τώρα είναι καραντίνα λόγω του ανιψιού μου κ δε μπορώ να δω ούτε τη μαμά μου..κόλλησε κ ο μπαμπάς μου τελικά που έχει κ πίεση😞😞

Γενικότερα υπομονή κορίτσι μου..θα έρθουν καλύτερες μέρες…είναι κ οι ορμόνες τώρα κ τα βλέπεις όλα πιο μαύρα..έχω περάσει κ εγώ μέρες πιο παλιά που πιεζόμουν πολύ κ ένιωθα μόνη μου κ είχε τύχει να κλάψω κι όλας κ μετά ηρεμούσα…είναι δύσκολα να είσαι έγκυος κ να έχεις κ ένα μωράκι όλη μέρα…αλλά σκέψου τα θετικά😊😊

Καλά κάνεις κ τα λες εδώ να τα βγάλεις από μέσα σου!! Κ ό,τι θες να μας λες, εμείς μπορούμε να σε καταλάβουμε💞

Πώς είσαι τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/12/2021 at 7:30 ΠΜ, ο/η Theodora12 είπε:

Kαλημέρα δεν κούρασες καθόλου, για αυτό έ΄χουμε άλλωστε αυτή την συζήτηση... για να λέμε ότι μας απασχολεί... ❤️ Καταλαβαίνω πως νιώθεις... Η αλήθεια είναι και εγώ νιώθω κάπως πιεσμένη αυτόν τον καιρό. Εχω αγχωθεί πολύ με τα οικονομικά και πως θα βγει ειδικά όταν σταματήσω και την δουλειά, έχω και εγώ την μαμά που που έχει μόνο εμένα, έχει κάποια κινητικά προβλήματα τελευταία και δυσκολεύετε με ψώνια και τέτοια οπότε το κάνω εγώ, δεν με πειράζει αυτό όσο ότι την έχει πάρει από κάτω και εκείνη όλο αυτό και με με βαραίνει άθελα της με την συμπεριφορά της κάποιες φορές,

Είναι και οι ορμόνες μας κάπως και μου φαίνονται εμένα τουλάχιστον όλα αξεπέραστα μερικές φορές  . Τι να κάνουμε υπομονή και θα φτιάξουν τα πράγματα για όλες μας :) 

 Το πιστοποιητικό ισχύει 14 μέρες μετά την 2η δόση

Αχ σε καταλαβαίνω με το οικονομικό. 

Κ εγώ σταμάτησα από τη δουλειά μου τώρα 30.11 κ από τότε νιώθω μια ανασφάλεια. Έχω συνηθίσει να έχω ένα εισόδημα, να έχω τα χρήματα μου. Έτυχαν κ καποια θέματα που σας έχω πει, κ πρώτη φορά έχω αγχωθεί για το οικονομικό θέμα κ το αύριο. Τόσο που σκεφτόμαστε σοβαρά να φύγουμε από το σπίτι που νοικιάζουμε από τώρα κ να μετακομίσουμε στο πατρικό του άντρα μου για να γλιτώσουμε το ενοίκιο…δε μένει κανείς εκεί τώρα οπότε μπορούμε να πάμε για ένα διάστημα να μαζέψουμε λίγα χρήματα κ ο μπαμπάς του μας το λέει εδώ κ 2 χρόνια να πάμε.

Ούτως ή άλλως θα μετακομίζαμε φέτος, γιατί το σπίτι που είμαστε τώρα έχει μόνο 1 υπνοδωμάτιο, απλά ήθελα να γεννήσω πρώτα να έχω κ τη μαμά μου βοήθεια τον πρώτο καιρό με τα μωρά, γιατί τώρα μένουμε στην ίδια πολυκατοικία οπότε βολεύει..είναι κ ο μικρός που πάει εδώ παιδικό κ δε θέλω να τον αλλάξω μες τη μέση της χρονιάς γιατί του αρέσει…αλλά τώρα με το άγχος που με έχει πιάσει, το ενοίκιο μου φαίνεται βουνό. Κ τα άλλα σπίτια με 2 ή 3 υπνοδωμάτια που βλέπαμε είναι στο Θεό τα ενοίκια, οπότε σκέφτομαι σοβαρά το ενδεχόμενο να πάμε στο πατρικό του άντρα μου, κ από πιο νωρίς απότι υπολογίζαμε κι όλας…

Ο λόγος που το σκεφτόμασταν τόσο καιρό είναι γιατί είναι το πατρικό του όπως σας είπα, οπότε ναι μεν δεν μένει κανείς, αλλά όποτε έρχεται ο μπαμπάς του ή ο αδερφός του εκεί μένουν…κ τώρα τι θα γίνει, θα μένουμε όλοι μαζί; Ο αδερφός του δε με πειράζει που έρχεται 2 φορές το χρόνο, αλλά ο μπαμπάς του έρχεται πιο συχνά κ τυχαίνει να κάθεται κ μήνα…ο άντρας μου δε θέλει να τον ρωτήσει τι θα κάνει αν πάμε εμείς εκεί, γιατί θα είναι σαν να τον διώχνει, απλά πιστεύει ότι επειδή είναι διακριτικός δε θα έρχεται για πολλές μέρες..

Αχ δε ξέρω….εσείς τι λέτε ρε κορίτσια;

Οι ορμόνες πάντως παίζουν μεγάλο ρόλο να ξέρετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/12/2021 at 9:23 ΠΜ, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσι μου όπως σου είπε η Θεοδώρα το πιστοποιητικό ισχύει 14 μερες μετά τη δεύτερη δόση. Καλά έκανες ! Σε καταλαβαίνω που ήθελες να τα πεις κάπου....καθόλου δεν κούρασες...είναι και η κατάσταση με τον κορονοϊό βρε κορίτσι μου είναι και η εγκυμοσύνη από μόνη της αν και όμορφη πολύ κουραστική για κάποιες... Είναι μέρες περίεργες τώρα...αλλά κοίτα τον εαυτό σου λίγο περισσότερο...καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι αλλά είσαι και εγκυουλα και θα καταβάλλεται γενικά..

Κι εγώ να ξέρεις είμαι ξαπλωμένη τελείως κι έχω λίγο απογοητευτεί... Σκέφτομαι μόνο τη στιγμή που θα έρθει η μικρή στον κόσμο για να παίρνω δύναμη ♥️

Υπομονή κι εσύ κορίτσι μου…να σκέφτεσαι ότι όλα τα κάνεις για καλό!!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/12/2021 at 9:29 ΠΜ, ο/η Διόνη είπε:

Καλημερα κορίτσι μου...ναι Χριστούγεννιατικα της βάζω!!!υπάρχει μια μικρή ανταπόκριση σε αυτά... Αλλά δεν μπορώ να πω ότι έχει επιλέξει κάποιο συγκεκριμένο τραγούδι χαχαχα θα δούμε! 

Αχ βρε κοριτσάκι μου....είναι θέμα να μην ακούς την μπέμπα. Εμείς μια μέρα από τις προηγούμενες σε συνδυασμό με το ότι δεν την είχα ακούσει για εκείνη την ημέρα και ότι είδα αίμα στο σερβιετακι μου φύγαμε για νοσοκομείο.τελικα ήταν αιμορροΐδες 🤣 και η μπέμπα μια χαρά ! 

Να σου πω για τις ζαλάδες ότι πιστεύω ότι είναι από πίεση κι εγώ!  Εγώ συνήθως παραπάτω χωρίς βέβαια να ζαλίζομαι. Κοίταξε ίσως το σίδηρο σου περισσότερο. Αλλά βέβαια σαν εγκυουλα πιστεύω αυτά θα τα έχεις ιδιαίτερα εάν εργάζεσαι και καταβαλλεσαι λίγο κι αν η πίεση είναι χαμηλή...

Χαχαχα….σας το είχα πει ότι μετά θα αγχώνεστε όποτε δεν τα νιώθετε….ένα μόνιμο άγχος🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα🌸

Εγώ έκανα τη δεύτερη δόση πριν 2 εβδομάδες και από σήμερα μετράει το πιστοποιητικό μου κ ήρθα να το γιορτάσω έκατσα για καφε κ βόλτα στα μαγαζιά…τις τελευταίες μέρες μετρούσα αντίστροφα για να ισχύει!! Ευτυχώς θα είμαι οκ κ στις γιορτές που ήθελα..

Γενικά το πιστοποιητικό το παίρνεις την επόμενη μέρα αφού κάνεις τη δεύτερη δόση, αλλά θέλει 14 μέρες από τη δεύτερη δόση για να ισχύει!

Καταλαβαίνω αυτό με την κλεισούρα, κ εγώ δεν την αντέχω καθόλου με πνίγει….κ ο άντρας μου δουλεύει πολλές ώρες, τώρα ανέλαβε κ μια άλλη δουλειά κ θα γυρνάει 9-10 το βράδυ για ένα διάστημα😞 κ μενα δε μ αρέσει καθόλου που λείπει τόσες ώρες ούτε θέλω να είμαι μόνη μου, αλλά για μας το κάνει για να βγάζει περισσότερα χρήματα οπότε κάνω υπομονή…κ οι φίλοι μου δουλεύουν, κ οι γονείς μου τώρα είναι καραντίνα λόγω του ανιψιού μου κ δε μπορώ να δω ούτε τη μαμά μου..κόλλησε κ ο μπαμπάς μου τελικά που έχει κ πίεση😞😞

Γενικότερα υπομονή κορίτσι μου..θα έρθουν καλύτερες μέρες…είναι κ οι ορμόνες τώρα κ τα βλέπεις όλα πιο μαύρα..έχω περάσει κ εγώ μέρες πιο παλιά που πιεζόμουν πολύ κ ένιωθα μόνη μου κ είχε τύχει να κλάψω κι όλας κ μετά ηρεμούσα…είναι δύσκολα να είσαι έγκυος κ να έχεις κ ένα μωράκι όλη μέρα…αλλά σκέψου τα θετικά😊😊

Καλά κάνεις κ τα λες εδώ να τα βγάλεις από μέσα σου!! Κ ό,τι θες να μας λες, εμείς μπορούμε να σε καταλάβουμε💞

Πώς είσαι τώρα;

Τελεια που θα έχεις το πιστοποιητικό για τις γιορτές!!!και εγώ έχω πει στην πεθερά μ με το που θα είναι έγκυρο τκ πιστοποιητικό θα σ φέρω τον μικρο για μια μέρα να πάμε για καφέ με τον άντρα μ....πολυ κλεισούρα ναι είναι πολύ δύσκολο να λείπουν πολλές ώρες και εγώ τον καταλαβαίνω και κουράζεται και για εμάς το κάνει...Γενικότερα είμαι πολύ μπερδεμένη και στεναχωρημενη εμενα οι γονείς μ μέναν 20 λεπτά μακριά μ σε άλλο χωριό αλλα πολυ πρόσφατα χώρισαν και η μητέρα μ έχει φύγει οποτε πρώτον δεν έχω βοήθεια και δεύτερον έχουν πέσει ολες οι ευθύνες του σπιτιού σε εμένα οποτε έχω αναλάβει τις δουλειές κ από το σπίτι τ πατέρα μ και έχω και έννοια τη γιαγιά μ π είναι μεγάλη σε ηλικία...😔😔😔😔οπότε καταλαβαίνετε μου έχουν έρθει όλα βουνό...ελπιζω με τον καιρό να βρούμε τους ρυθμούς μας παντός προς στιγμην μ είναι πολυ δύσκολη όλη η κατάσταση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Αχ σε καταλαβαίνω με το οικονομικό. 

Κ εγώ σταμάτησα από τη δουλειά μου τώρα 30.11 κ από τότε νιώθω μια ανασφάλεια. Έχω συνηθίσει να έχω ένα εισόδημα, να έχω τα χρήματα μου. Έτυχαν κ καποια θέματα που σας έχω πει, κ πρώτη φορά έχω αγχωθεί για το οικονομικό θέμα κ το αύριο. Τόσο που σκεφτόμαστε σοβαρά να φύγουμε από το σπίτι που νοικιάζουμε από τώρα κ να μετακομίσουμε στο πατρικό του άντρα μου για να γλιτώσουμε το ενοίκιο…δε μένει κανείς εκεί τώρα οπότε μπορούμε να πάμε για ένα διάστημα να μαζέψουμε λίγα χρήματα κ ο μπαμπάς του μας το λέει εδώ κ 2 χρόνια να πάμε.

Ούτως ή άλλως θα μετακομίζαμε φέτος, γιατί το σπίτι που είμαστε τώρα έχει μόνο 1 υπνοδωμάτιο, απλά ήθελα να γεννήσω πρώτα να έχω κ τη μαμά μου βοήθεια τον πρώτο καιρό με τα μωρά, γιατί τώρα μένουμε στην ίδια πολυκατοικία οπότε βολεύει..είναι κ ο μικρός που πάει εδώ παιδικό κ δε θέλω να τον αλλάξω μες τη μέση της χρονιάς γιατί του αρέσει…αλλά τώρα με το άγχος που με έχει πιάσει, το ενοίκιο μου φαίνεται βουνό. Κ τα άλλα σπίτια με 2 ή 3 υπνοδωμάτια που βλέπαμε είναι στο Θεό τα ενοίκια, οπότε σκέφτομαι σοβαρά το ενδεχόμενο να πάμε στο πατρικό του άντρα μου, κ από πιο νωρίς απότι υπολογίζαμε κι όλας…

Ο λόγος που το σκεφτόμασταν τόσο καιρό είναι γιατί είναι το πατρικό του όπως σας είπα, οπότε ναι μεν δεν μένει κανείς, αλλά όποτε έρχεται ο μπαμπάς του ή ο αδερφός του εκεί μένουν…κ τώρα τι θα γίνει, θα μένουμε όλοι μαζί; Ο αδερφός του δε με πειράζει που έρχεται 2 φορές το χρόνο, αλλά ο μπαμπάς του έρχεται πιο συχνά κ τυχαίνει να κάθεται κ μήνα…ο άντρας μου δε θέλει να τον ρωτήσει τι θα κάνει αν πάμε εμείς εκεί, γιατί θα είναι σαν να τον διώχνει, απλά πιστεύει ότι επειδή είναι διακριτικός δε θα έρχεται για πολλές μέρες..

Αχ δε ξέρω….εσείς τι λέτε ρε κορίτσια;

Οι ορμόνες πάντως παίζουν μεγάλο ρόλο να ξέρετε!!!

Και εμείς σε ενοίκιο είμαστε και είναι μεγάλη  ανάσα να έχεις ένα δικό σου σπιτι...και εμείς στη ίδια σκέψη είμαστε γτ σου είπα την κατάσταση κ μ είπε ο πατέρας μ να μας δώσει το σπιτι...απλά κ εγω δεν ξέρω τι να κάνουμε...αν είναι μεγάλο το σπιτι μήπως ήταν καλή ιδέα να το χωρίζατε αν έχετε προοπτική ν μείνετε εκεί μόνιμα και να του φτιάχνατε ένα μικρό studio...ίσως έτσι και εκείνος να ήταν καλύτερα...πάντως είναι δύσκολο κ τι ενοίκιο...σε καταλαβαίνω απόλυτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Αχ σε καταλαβαίνω με το οικονομικό. 

Κ εγώ σταμάτησα από τη δουλειά μου τώρα 30.11 κ από τότε νιώθω μια ανασφάλεια. Έχω συνηθίσει να έχω ένα εισόδημα, να έχω τα χρήματα μου. Έτυχαν κ καποια θέματα που σας έχω πει, κ πρώτη φορά έχω αγχωθεί για το οικονομικό θέμα κ το αύριο. Τόσο που σκεφτόμαστε σοβαρά να φύγουμε από το σπίτι που νοικιάζουμε από τώρα κ να μετακομίσουμε στο πατρικό του άντρα μου για να γλιτώσουμε το ενοίκιο…δε μένει κανείς εκεί τώρα οπότε μπορούμε να πάμε για ένα διάστημα να μαζέψουμε λίγα χρήματα κ ο μπαμπάς του μας το λέει εδώ κ 2 χρόνια να πάμε.

Ούτως ή άλλως θα μετακομίζαμε φέτος, γιατί το σπίτι που είμαστε τώρα έχει μόνο 1 υπνοδωμάτιο, απλά ήθελα να γεννήσω πρώτα να έχω κ τη μαμά μου βοήθεια τον πρώτο καιρό με τα μωρά, γιατί τώρα μένουμε στην ίδια πολυκατοικία οπότε βολεύει..είναι κ ο μικρός που πάει εδώ παιδικό κ δε θέλω να τον αλλάξω μες τη μέση της χρονιάς γιατί του αρέσει…αλλά τώρα με το άγχος που με έχει πιάσει, το ενοίκιο μου φαίνεται βουνό. Κ τα άλλα σπίτια με 2 ή 3 υπνοδωμάτια που βλέπαμε είναι στο Θεό τα ενοίκια, οπότε σκέφτομαι σοβαρά το ενδεχόμενο να πάμε στο πατρικό του άντρα μου, κ από πιο νωρίς απότι υπολογίζαμε κι όλας…

Ο λόγος που το σκεφτόμασταν τόσο καιρό είναι γιατί είναι το πατρικό του όπως σας είπα, οπότε ναι μεν δεν μένει κανείς, αλλά όποτε έρχεται ο μπαμπάς του ή ο αδερφός του εκεί μένουν…κ τώρα τι θα γίνει, θα μένουμε όλοι μαζί; Ο αδερφός του δε με πειράζει που έρχεται 2 φορές το χρόνο, αλλά ο μπαμπάς του έρχεται πιο συχνά κ τυχαίνει να κάθεται κ μήνα…ο άντρας μου δε θέλει να τον ρωτήσει τι θα κάνει αν πάμε εμείς εκεί, γιατί θα είναι σαν να τον διώχνει, απλά πιστεύει ότι επειδή είναι διακριτικός δε θα έρχεται για πολλές μέρες..

Αχ δε ξέρω….εσείς τι λέτε ρε κορίτσια;

Οι ορμόνες πάντως παίζουν μεγάλο ρόλο να ξέρετε!!!

Δε θα το σκεφτομουν καν… Θα πήγαινα στο πατρικό του άντρα μου… Να ταν πεθερά θα σου ελεγα σκεψου το 🤣🤣🤣 αλλα με τον πεθερό δε νομιζω να χεις προβλημα οταν θα ερχεται… Καλυτερα να μαζέψετε τα χρηματα του ενοικίου για αλλα πραγματα… Θα ειχα μετακομίσει χτες! Τα πραγματα ειναι δυσκολα και ολα ακριβαίνουν, απο το μαρκετ μεχρι δε ξερω και γω τι.. Δεν αξιζει να δινεις χρημα σε ενα σπιτι, ενω εχεις ενα σε περιμενει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Αχ σε καταλαβαίνω με το οικονομικό. 

Κ εγώ σταμάτησα από τη δουλειά μου τώρα 30.11 κ από τότε νιώθω μια ανασφάλεια. Έχω συνηθίσει να έχω ένα εισόδημα, να έχω τα χρήματα μου. Έτυχαν κ καποια θέματα που σας έχω πει, κ πρώτη φορά έχω αγχωθεί για το οικονομικό θέμα κ το αύριο. Τόσο που σκεφτόμαστε σοβαρά να φύγουμε από το σπίτι που νοικιάζουμε από τώρα κ να μετακομίσουμε στο πατρικό του άντρα μου για να γλιτώσουμε το ενοίκιο…δε μένει κανείς εκεί τώρα οπότε μπορούμε να πάμε για ένα διάστημα να μαζέψουμε λίγα χρήματα κ ο μπαμπάς του μας το λέει εδώ κ 2 χρόνια να πάμε.

Ούτως ή άλλως θα μετακομίζαμε φέτος, γιατί το σπίτι που είμαστε τώρα έχει μόνο 1 υπνοδωμάτιο, απλά ήθελα να γεννήσω πρώτα να έχω κ τη μαμά μου βοήθεια τον πρώτο καιρό με τα μωρά, γιατί τώρα μένουμε στην ίδια πολυκατοικία οπότε βολεύει..είναι κ ο μικρός που πάει εδώ παιδικό κ δε θέλω να τον αλλάξω μες τη μέση της χρονιάς γιατί του αρέσει…αλλά τώρα με το άγχος που με έχει πιάσει, το ενοίκιο μου φαίνεται βουνό. Κ τα άλλα σπίτια με 2 ή 3 υπνοδωμάτια που βλέπαμε είναι στο Θεό τα ενοίκια, οπότε σκέφτομαι σοβαρά το ενδεχόμενο να πάμε στο πατρικό του άντρα μου, κ από πιο νωρίς απότι υπολογίζαμε κι όλας…

Ο λόγος που το σκεφτόμασταν τόσο καιρό είναι γιατί είναι το πατρικό του όπως σας είπα, οπότε ναι μεν δεν μένει κανείς, αλλά όποτε έρχεται ο μπαμπάς του ή ο αδερφός του εκεί μένουν…κ τώρα τι θα γίνει, θα μένουμε όλοι μαζί; Ο αδερφός του δε με πειράζει που έρχεται 2 φορές το χρόνο, αλλά ο μπαμπάς του έρχεται πιο συχνά κ τυχαίνει να κάθεται κ μήνα…ο άντρας μου δε θέλει να τον ρωτήσει τι θα κάνει αν πάμε εμείς εκεί, γιατί θα είναι σαν να τον διώχνει, απλά πιστεύει ότι επειδή είναι διακριτικός δε θα έρχεται για πολλές μέρες..

Αχ δε ξέρω….εσείς τι λέτε ρε κορίτσια;

Οι ορμόνες πάντως παίζουν μεγάλο ρόλο να ξέρετε!!!

Χαχαχαχα η αλήθεια είναι ότι συμφωνώ με τη @Louna φουλ για αυτό γελαω! Κορίτσι μου εκεί να πάτε...μην το σκέφτεστε.... Θα είναι μεγάλη βοήθεια...τι να λέμε το δικό σου σπίτι 🏡 είναι αλλιώς! Κι εμείς σε ενοίκιο είμαστε και αργότερα θα θέλαμε να φτιάξουμε κάτι δικό μας....οπότε καταλαβαίνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/12/2021 at 12:19 ΜΜ, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Τελεια που θα έχεις το πιστοποιητικό για τις γιορτές!!!και εγώ έχω πει στην πεθερά μ με το που θα είναι έγκυρο τκ πιστοποιητικό θα σ φέρω τον μικρο για μια μέρα να πάμε για καφέ με τον άντρα μ....πολυ κλεισούρα ναι είναι πολύ δύσκολο να λείπουν πολλές ώρες και εγώ τον καταλαβαίνω και κουράζεται και για εμάς το κάνει...Γενικότερα είμαι πολύ μπερδεμένη και στεναχωρημενη εμενα οι γονείς μ μέναν 20 λεπτά μακριά μ σε άλλο χωριό αλλα πολυ πρόσφατα χώρισαν και η μητέρα μ έχει φύγει οποτε πρώτον δεν έχω βοήθεια και δεύτερον έχουν πέσει ολες οι ευθύνες του σπιτιού σε εμένα οποτε έχω αναλάβει τις δουλειές κ από το σπίτι τ πατέρα μ και έχω και έννοια τη γιαγιά μ π είναι μεγάλη σε ηλικία...😔😔😔😔οπότε καταλαβαίνετε μου έχουν έρθει όλα βουνό...ελπιζω με τον καιρό να βρούμε τους ρυθμούς μας παντός προς στιγμην μ είναι πολυ δύσκολη όλη η κατάσταση...

Ουφ κορίτσι μου, τι περνάς κι εσύ…και με το μωρό θα ζοριστείς πάλι, κανόνισε για τον πρώτο καιρό να έχεις τον άντρα σου μαζί σου, κ κανόνισε από τώρα τις δουλειές του πατέρα σ κ της γιαγιάς σου να τις αναλάβει κάποιος άλλος για το πρώτο διάστημα αν γίνεται…γιατί αλλιώς θα τα παίξεις. Αν έχεις τη βοήθεια του άντρα σου είναι πολύ σημαντικό…κ τον μικρούλη να τον στέλνεις παιδικό όσες περισσότερες ώρες γίνεται. Να προλαβαίνεις τις δουλειές σου κ το καινούργιο μωράκι..δε θυμάμαι τον πας παιδικό ή τον σταμάτησες;

Να πάτε τη βολτίτσα σας μόλις πάρεις το πιστοποιητικό εννοείται❤️❤️ Όσες περισσότερες βολτίτσες μπορείτε, και μόνοι σας κ με το μικρούλη!! Μη σου πω να πάτε κ κανα διήμερο τριήμερο αν μπορείτε..να χαλαρώσεις🤗

Αυτό που λείπουν τόσες ώρες όμως, εγώ από τη μία το καταλαβαίνω από την άλλη με ενοχλεί ρε γαμώτο..θα προτιμούσα να κάνει μια δουλειά κ να γυρνάει νωρίς σπίτι σαν άνθρωπος, να με βοηθάει κι εμένα κ να ‘μαστε κ λίγο περισσότερο μαζί…σήμερα επειδή κατάλαβε ότι δεν την παλέυω άλλο σπίτι, μου λέει για να μου φτιάξει τη διάθεση, το σκ θα είμαστε όλο βόλτες…αλλά περνάει κ γρήγορα αυτό το σκ γμτο…😄 κ το σάββατο το πρωι πάλι δουλεύει εντωμεταξύ😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...