Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Niki5s είπε:

Καλημέρα χρυσά μου σε ευχαριστώ τόσο πολυ για την απάντηση και τα tips θα παω να παρω το καθρεφτη .  Κι εγώ πιο πολυ αγχωνομαι γιατί σκεφτόμουν ότι όταν έρθει η ώρα δεν θέλω να παω και να με ξυρισουν 😱 οπότε μέχρι τότε θα έχω γίνει εξπέρ ελπίζω 😂

Χαχαχα θα την χάσεις όντως από το οπτικό σου πεδίο κ την ευαίσθητη περιοχή κ τ πόδια γ αυτό θελουμε έτσι αυτά τ κόλπα😂😂😂 

 

κοιτα δν είναι απαραίτητο να είσαι εντελωσ ξυρισμένη εκεί κάτω μπορείς κ να αρνηθείς να σε ξυρίσουν αλλά οκ μην είναι ξέρεις κ πολύ φουντωμένο (συγγνώμη κιόλας για την περιγραφή ) 

εγω ως πρωτάρα το θεωρούσα ότι ήταν απαραίτητο να είμαι τέλεια ξυρισμένη δν  ήξερα κ λέω καλύτερα μόνη μου παρά στο Μαιευτήριο 

οπως κ το κλυσμα που κάνουν 

(Συνήθως όσο πλησιάζει ο τοκετός οι γυναίκες έχουμε διαρροϊκές κενώσεις γιατί η φύση προνοεί να έχει αδειάσει το έντερο- όντως εγω πριν γεννήσω κ μ σπάσουν τ νερά αλλά κ αφού μου έσπασαν τ νερά  είχα

κ ζήτησα να μην μου κάνουν κλυσμα) 

 

Ωραία πρωινή κουβέντα 🥰😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα Χρύσα μου!! Καλή Κυριακή!!

Περαστικά!! Πώς την πατήσατε πάλι μωρέ κρίμα..Λάρισα μένετε αν θυμάμαι; Είδα ότι έχετε πολλά κρούσματα εκεί🙁 Τουλάχιστον το περάσατε ελαφριά. Κ δεν θα έχεις κ το δίλημμα του εμβολίου. Εγώ μια έτσι μια αλλιώς, και τελικά έκλεισα να το κάνω την Πέμπτη(3η φορά που κλείνω ραντεβού🤣). Σκέφτομαι ότι είναι χειρότερα να κολλήσω, κ θέλω να έχω και την ελευθερία μου δε μπορώ να μη βγαίνω από το σπίτι καθόλου..και δεν έχω ακούσει κανένα περιστατικό από όσες έγκυες έχουν κάνει το εμβόλιο, να έχει συμβεί δηλαδή κάτι στο μωράκι. Έχετε ακούσει εσείς τίποτα; Μέχρι την Πέμπτη έχω ακόμα μέρες να το ξανακυρώσω😆

Με τα καφέ οκ; Τα έχεις ακόμα; Ελπίζω να είναι όλα καλά!

Είμαι Λάρισα ναι γενικά ανέκαθεν γίνεται πανικός στην Λάρισα από κόσμο περαντζάδα πολυκοσμία (είναι η πόλη του καφέ όντως ) 

εγω ούτως η αλλως φιατι έχω την μικρή δν βγαίνω πχ σε καφετέριες δν κάθεται βαριέται κ πάμε μόνο πάρκο το μεσημέρι που δν έχει κόσμο γιατί έχουμε κολλησει ίωση 2 φορές (γαστρεντερίτιδα κ μια εποχική) 

 

τωρα ο άντρας μ όπως είπα εκεί που δουλεύει είναι όλοι εμβολιασμένοι δν φοράνε μάσκα ήταν αναπόφευκτο κ ας φοράει ο άντρας μου δουλεύουν κολλητά ο ένας με τον άλλον κ φυσικά ούτε ο προϊστάμενος λέει κάτι να τους συνετίσει ούτε κανένας γιατί θεωρούν ότι δν κολλάνε με το εμβόλιο κ είναι κρίμα γιατί μ είπε ο άντρας μ ότι οι μεγαλύτεροι σε ηλικία ταλαιπωρήθηκαν τώρα που κόλλησαν 

αλλα τώρα που γύρισαν δουλειά πάλι δν φορούσαν μάσκα άρα μυαλό δν βάζουν 

Εμείς είμαστε καλυμμένοι ναι απο αντισωματα κ ανοσια για 6/7 μηνεσ απλά επειδή το είχα ξανά περάσει δν είχα άγχος να σου πω την αλήθεια κ τώρα ακόμα πιο πολύ που το πέρασα πιο ελαφριά απο την πρώτη φορά 

Νομίζω ο καθένας συζητώντας κ με τον γιατρό του μπορεί ξέρεις να αποφασίσει κ με βάση το ιστορικό του καθενός 

δν αντενδυκνειται στον θηλασμο πάντως αν κ εγώ είμαι επιφυλακτική όχι για τις παρενέργειες αυτό δν το μπορει να το ξέρει κανεις αλλά γιατι θέλει ανανέωση η δόση συχνά 

εγω περιμένω να δω η επιστημονική κοινότητα τι θα αποφανθεί γιατι βγαίνουν κ νέα σκευάσματα όπως βλέπουμε κ δν θέλω να μπω στην διαδικασία κάθε 7-8 μήνες να κάνω εμβόλιο εφόσον έχω χρόνο να δω τι θα γίνει κ έχω νοσήσει δις κ ξέρω πως αντιδρά ο οργανισμός μου 

Αυτα φυσικά κ έπειτα απο συζήτηση κ μ τους γιατρούς μου κ με το νοσοκομείο που πήγα 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όμως είναι φυσικό @Princess28 μου ξέρεις να ανησυχεί όλος ο κόσμος είτε για το εμβόλιο είτε για τον ιό κ είναι απόλυτα κατανοητό είναι καινούργιο όλο αυτό που ζούμε κ έγκυες κιόλας που όσο να ναι έχεις διπλό κ τριπλό άγχος ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κι εμένα ο γιατρός ενώ δε με άφηνε, τώρα που πέρασε το τρίμηνο μου το επέτρεψε! Και μου είπε ότι στην Αμερική και στην Αγγλία εμβολιάζονται όλες οι έγκυες.

Πρώτη φορά είχα κλείσει τον Ιούνιο, δε με άφησε γιατί θήλαζα το ακύρωσα. Μετά έκλεισα το Σεπτέμβριο, πάλι δε με άφησε γιατί ήμουν έγκυος κ μου είπε έστω μετά την αυχενική. Τώρα μου είπε οκ αλλά η παιδίατρος μας είπε άλλα, για το μωράκι, κ μας ευαισθητοποίησε. Κ δεν έχω πει κ στο γιατρό μου ότι θηλάζω ακόμα, δε ξέρω τι προτείνουν σε αυτή την περίπτωση;

Είναι δίλημμα ρε γαμώτο. Αν υπήρχε ένας τρόπος να μπορώ να βγαίνω κ να έχω την ελευθερία μου, χωρίς να κάνω το εμβόλιο, κ να είμαι σίγουρη ότι δε θα κολλήσω κι όλας, θα το επέλεγα. Όχι γιατί φοβάμαι για μένα το εμβόλιο ή τον κορονοιό, αλλά για το μωράκι. Αλλά αφού δε γίνεται πρέπει να επιλέξουμε δυστυχώς!😕

Εσύ τι σκέφτεσαι να κάνεις;

Καλησπέρα!🙂

Με το καλό να το κάνεις.

Εγώ πραγματικά ακόμα δε ξέρω αν θα επιλέξω να το κάνω ή όχι. 

Αύριο έχω ραντεβού με τον γυναικολόγο μου και ίσως το ξανά συζητήσω μαζι του.( Είναι υπέρ του εμβολίου)

Προσέχω όσο είναι δυνατόν προς το παρόν και βλέπουμε!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Διόνη μου τώρα γ αυτό που γράφεις λογικά εννοείς πεσσό θα βάλεις ; Γιατί έτσι λέγεται αυτό το δαχτυλίδι αν κατάλαβα καλά δλδ γ αυτό ρωτάω! 
Ξέρω ότι σε εξαιρετικές περιπτώσεις που ο τράχηλος έχει κοντύνει παρά πολύ η έχει αρχίσει να εξαλείφεται κάνουν περιδεση 

Θα μπω πάλι να δω το σχόλιο σου τι είδαν κ σου είπαν ότι θα βάλεις 

ξερω ότι εκεί στην β επιπέδου ελέγχεται με κολπικο υπέρηχο ο τράχηλος γ αυτόν ακριβώς τον λογο για να δούνε αν έχει κοντύνει η μαλακώσει κτλ κτλ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα Νίκη μου!!

Περαστικά!! Να κάθεσαι ξαπλωμένη όσο μπορείς💗

Πόσο είσαι κορίτσι μου;; Έχεις ήδη μεγάλη κοιλίτσα;;

Θυμάμαι στον πρώτο μου, στο τέλος τέλος που δεν έβλεπα, ξυριζόμουν έτσι χωρίς να βλέπω. Ευτυχώς μπορώ να ξυριστώ κι έτσι δε με δυσκολεύει..τα πόδια τα ανέβαζα στο πεζούλι της μπανιέρας, γιατί δε μπορούσα να σκύψω καλά όταν είχα τη μεγάλη κοιλιά..δοκίμασέ το! τι συζητήσεις κάνουμε😆

Τώρα προς το παρόν βλέπω καλά γιατί δεν έχω ακόμα μεγάλη κοιλιά οπότε είμαι οκ, είμαι 19+2 σήμερα😊

Καλησπέρα princess👸!! 

Προσπαθώ όσο μπορώ να ξεκουράζομαι αλλά δεν τα καταφέρνω παντα!! 

Είμαι 20+2 σήμερα. Γενικά είμαι μινιόν οπότε νομίζω ότι έχω φουσκώσει αρκετά. Και αυτή είναι και πρωινη φωτογραφία  που δεν εχω φαει. 😂😂

Σε ευχαριστώ παρα πολυ για την απάντηση!! 😘

IMG_20211107_170447.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Niki5s είπε:

Καλησπέρα princess👸!! 

Προσπαθώ όσο μπορώ να ξεκουράζομαι αλλά δεν τα καταφέρνω παντα!! 

Είμαι 20+2 σήμερα. Γενικά είμαι μινιόν οπότε νομίζω ότι έχω φουσκώσει αρκετά. Και αυτή είναι και πρωινη φωτογραφία  που δεν εχω φαει. 😂😂

Σε ευχαριστώ παρα πολυ για την απάντηση!! 😘

IMG_20211107_170447.jpg

🥰❤️🌺🧚🏼‍♂️🍓🌸🍫😘💕🎈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!! Καινούργιο μέλος εγώ!! Εμένα μου δώσανε ημερομηνία για 19 Απριλίου! Κορίτσια δεν μπορώ να σας περιγράψω πόσο ανυπομονώ και πόσο ελπίζω να πάνε όλα καλά αν κ πιστεύω πως με καταλαβαίνετε φουλ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Niki5s είπε:

Καλησπέρα princess👸!! 

Προσπαθώ όσο μπορώ να ξεκουράζομαι αλλά δεν τα καταφέρνω παντα!! 

Είμαι 20+2 σήμερα. Γενικά είμαι μινιόν οπότε νομίζω ότι έχω φουσκώσει αρκετά. Και αυτή είναι και πρωινη φωτογραφία  που δεν εχω φαει. 😂😂

Σε ευχαριστώ παρα πολυ για την απάντηση!! 😘

IMG_20211107_170447.jpg

Τι όμορφη κοιλιιιιτσαααααα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Kanelaa είπε:

Γειά σας!! Καινούργιο μέλος εγώ!! Εμένα μου δώσανε ημερομηνία για 19 Απριλίου! Κορίτσια δεν μπορώ να σας περιγράψω πόσο ανυπομονώ και πόσο ελπίζω να πάνε όλα καλά αν κ πιστεύω πως με καταλαβαίνετε φουλ!!! 

Καλημέρα κοριτσι μου! Καλωσόρισες!!! Από άγχος αγωνία κι ανυπομονησία άλλο τίποτα εδώ χαχαχαχ αλλά όλα θα πάνε υπέροχα να το ξέρεις....

Αγοράκι ή κοριτσάκι έχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

@Διόνη μου τώρα γ αυτό που γράφεις λογικά εννοείς πεσσό θα βάλεις ; Γιατί έτσι λέγεται αυτό το δαχτυλίδι αν κατάλαβα καλά δλδ γ αυτό ρωτάω! 
Ξέρω ότι σε εξαιρετικές περιπτώσεις που ο τράχηλος έχει κοντύνει παρά πολύ η έχει αρχίσει να εξαλείφεται κάνουν περιδεση 

Θα μπω πάλι να δω το σχόλιο σου τι είδαν κ σου είπαν ότι θα βάλεις 

ξερω ότι εκεί στην β επιπέδου ελέγχεται με κολπικο υπέρηχο ο τράχηλος γ αυτόν ακριβώς τον λογο για να δούνε αν έχει κοντύνει η μαλακώσει κτλ κτλ 

Χρυσακο μου ναι πεσσος είναι αυτό...απλά λέγεται και δαχτυλίδι....απλά εμένα δεν μ έχει πάθει τίποτα από τα δύο...απλά είναι πιο χαμηλά... Με προβληματίζει αυτό! Αλλά οκ κάθομαι εδώ ξαπλωμένη και χαϊδεύω τη μικρούλα μου...πιστεύω θα πάνε όλα καλά!! 💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έκανα σήμερα εγγραφή στο σεμινάριο της Φαιναρέτης! Έχετε καμία αιτηση;; Είμαι πολύ χαρούμενη!!! 🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου! Καλωσόρισες!!! Από άγχος αγωνία κι ανυπομονησία άλλο τίποτα εδώ χαχαχαχ αλλά όλα θα πάνε υπέροχα να το ξέρεις....

Αγοράκι ή κοριτσάκι έχεις;

Καλημέρααα! Καλώς σας βρήκα! Μάλλον αγοράκι έχουμε άλλα η γιατρός είπε να μην το δένω σκοινί κορδόνι γιατί δεν είμαστε σίγουροι ακόμη 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Χρυσακο μου ναι πεσσος είναι αυτό...απλά λέγεται και δαχτυλίδι....απλά εμένα δεν μ έχει πάθει τίποτα από τα δύο...απλά είναι πιο χαμηλά... Με προβληματίζει αυτό! Αλλά οκ κάθομαι εδώ ξαπλωμένη και χαϊδεύω τη μικρούλα μου...πιστεύω θα πάνε όλα καλά!! 💗💗

💗💗💗💗💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Είμαι Λάρισα ναι γενικά ανέκαθεν γίνεται πανικός στην Λάρισα από κόσμο περαντζάδα πολυκοσμία (είναι η πόλη του καφέ όντως ) 

εγω ούτως η αλλως φιατι έχω την μικρή δν βγαίνω πχ σε καφετέριες δν κάθεται βαριέται κ πάμε μόνο πάρκο το μεσημέρι που δν έχει κόσμο γιατί έχουμε κολλησει ίωση 2 φορές (γαστρεντερίτιδα κ μια εποχική) 

 

τωρα ο άντρας μ όπως είπα εκεί που δουλεύει είναι όλοι εμβολιασμένοι δν φοράνε μάσκα ήταν αναπόφευκτο κ ας φοράει ο άντρας μου δουλεύουν κολλητά ο ένας με τον άλλον κ φυσικά ούτε ο προϊστάμενος λέει κάτι να τους συνετίσει ούτε κανένας γιατί θεωρούν ότι δν κολλάνε με το εμβόλιο κ είναι κρίμα γιατί μ είπε ο άντρας μ ότι οι μεγαλύτεροι σε ηλικία ταλαιπωρήθηκαν τώρα που κόλλησαν 

αλλα τώρα που γύρισαν δουλειά πάλι δν φορούσαν μάσκα άρα μυαλό δν βάζουν 

Εμείς είμαστε καλυμμένοι ναι απο αντισωματα κ ανοσια για 6/7 μηνεσ απλά επειδή το είχα ξανά περάσει δν είχα άγχος να σου πω την αλήθεια κ τώρα ακόμα πιο πολύ που το πέρασα πιο ελαφριά απο την πρώτη φορά 

Νομίζω ο καθένας συζητώντας κ με τον γιατρό του μπορεί ξέρεις να αποφασίσει κ με βάση το ιστορικό του καθενός 

δν αντενδυκνειται στον θηλασμο πάντως αν κ εγώ είμαι επιφυλακτική όχι για τις παρενέργειες αυτό δν το μπορει να το ξέρει κανεις αλλά γιατι θέλει ανανέωση η δόση συχνά 

εγω περιμένω να δω η επιστημονική κοινότητα τι θα αποφανθεί γιατι βγαίνουν κ νέα σκευάσματα όπως βλέπουμε κ δν θέλω να μπω στην διαδικασία κάθε 7-8 μήνες να κάνω εμβόλιο εφόσον έχω χρόνο να δω τι θα γίνει κ έχω νοσήσει δις κ ξέρω πως αντιδρά ο οργανισμός μου 

Αυτα φυσικά κ έπειτα απο συζήτηση κ μ τους γιατρούς μου κ με το νοσοκομείο που πήγα 

 

Καλημέρα Χρυσούλα μου!!

Ναι έχετε κ τα Μικελ εσείς εκεί😜 Έτσι τη λένε η πόλη του καφέ 😄

Ναι κατάλαβα! Έχεις κ τα αντισώματα εσύ τώρα για τους επόμενους μήνες όπως λες, οπότε είσαι πιο ασφαλής..!

Εγώ πιο πολύ λέω να το κάνω επειδή δεν έχω κολλήσει, και επειδή αν δεν το κάνω δε θα μπορώ να πηγαίνω πουθενά…ήρθαμε το Σάββατο στη Λάρισα, γιατί γυρνούσαμε από Σέρρες, και πάω να μπω σε ένα μαγαζί με πλεκτά να δω για το μωρό, και μου λέει η κοπέλα "πιστοποιητικό;" .. Ήταν Σάββατο πρωί που ξεκίνησαν τα νέα μέτρα..κ μου φάνηκε πολύ παράξενο..να μη μπορώ να πάω ούτε στο φούρνο πχ ούτε σε ένα μαγαζί έξω να κάτσω.! Βασικά τόσο καιρό γι’αυτό το λόγο θέλω να το κάνω, πόσο μάλλον τώρα που χειροτέρεψαν τα μέτρα κ μας πιέζουν περισσότερο ουσιαστικά να το κάνουμε..πάντως διάβασα ότι είναι ασφαλές για έγκυες, και ότι κάνουν έκκληση στις έγκυες να εμβολιαστούν, γιατί αν κολλήσουν είναι πιο επικίνδυνο να νοσήσουν πιο βαριά…δε ξέρω ρε γμτο…είδατε στην Κατερίνη την κοπέλα την έγκυο; Κρίμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Όμως είναι φυσικό @Princess28 μου ξέρεις να ανησυχεί όλος ο κόσμος είτε για το εμβόλιο είτε για τον ιό κ είναι απόλυτα κατανοητό είναι καινούργιο όλο αυτό που ζούμε κ έγκυες κιόλας που όσο να ναι έχεις διπλό κ τριπλό άγχος ❤️

Ναι ακριβώς αυτό, τώρα που είμαστε έγκυες φοβόμαστε παραπάνω για όλα..αν ήταν για μένα δε φοβάμαι τόσο ούτε να κολλήσω ούτε να κάνω το εμβόλιο..αλλά τώρα που έχουμε το μωράκι είναι παραπάνω άγχος για εκείνο, αν πάθαινε κάτι εξαιτίας μου λέω δε ξέρω αν θα το άντεχα..ελπίζω ό,τι κάνουμε να είναι για καλό κ να γεννήσουμε τα μωράκια μας γερά να ηρεμήσουμε..🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα Χρυσούλα μου!!

Ναι έχετε κ τα Μικελ εσείς εκεί😜 Έτσι τη λένε η πόλη του καφέ 😄

Ναι κατάλαβα! Έχεις κ τα αντισώματα εσύ τώρα για τους επόμενους μήνες όπως λες, οπότε είσαι πιο ασφαλής..!

Εγώ πιο πολύ λέω να το κάνω επειδή δεν έχω κολλήσει, και επειδή αν δεν το κάνω δε θα μπορώ να πηγαίνω πουθενά…ήρθαμε το Σάββατο στη Λάρισα, γιατί γυρνούσαμε από Σέρρες, και πάω να μπω σε ένα μαγαζί με πλεκτά να δω για το μωρό, και μου λέει η κοπέλα "πιστοποιητικό;" .. Ήταν Σάββατο πρωί που ξεκίνησαν τα νέα μέτρα..κ μου φάνηκε πολύ παράξενο..να μη μπορώ να πάω ούτε στο φούρνο πχ ούτε σε ένα μαγαζί έξω να κάτσω.! Βασικά τόσο καιρό γι’αυτό το λόγο θέλω να το κάνω, πόσο μάλλον τώρα που χειροτέρεψαν τα μέτρα κ μας πιέζουν περισσότερο ουσιαστικά να το κάνουμε..πάντως διάβασα ότι είναι ασφαλές για έγκυες, και ότι κάνουν έκκληση στις έγκυες να εμβολιαστούν, γιατί αν κολλήσουν είναι πιο επικίνδυνο να νοσήσουν πιο βαριά…δε ξέρω ρε γμτο…είδατε στην Κατερίνη την κοπέλα την έγκυο; Κρίμα..

Με έχει πιάσει κι εμένα μια μεγάλη φοβία...άκουσα και για αυτή την έγκυο που λες...

Βέβαια ακόμα αδρανής παραμένω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Kanelaa είπε:

Γειά σας!! Καινούργιο μέλος εγώ!! Εμένα μου δώσανε ημερομηνία για 19 Απριλίου! Κορίτσια δεν μπορώ να σας περιγράψω πόσο ανυπομονώ και πόσο ελπίζω να πάνε όλα καλά αν κ πιστεύω πως με καταλαβαίνετε φουλ!!! 

Με το καλό σου ευχόμαστε καλώς ήρθες κ στην ομάδα μας ❤️
 

πρώτο παιδάκι σου; Σου είπανε φύλο; 💜💙☺️👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα Χρυσούλα μου!!

Ναι έχετε κ τα Μικελ εσείς εκεί😜 Έτσι τη λένε η πόλη του καφέ 😄

Ναι κατάλαβα! Έχεις κ τα αντισώματα εσύ τώρα για τους επόμενους μήνες όπως λες, οπότε είσαι πιο ασφαλής..!

Εγώ πιο πολύ λέω να το κάνω επειδή δεν έχω κολλήσει, και επειδή αν δεν το κάνω δε θα μπορώ να πηγαίνω πουθενά…ήρθαμε το Σάββατο στη Λάρισα, γιατί γυρνούσαμε από Σέρρες, και πάω να μπω σε ένα μαγαζί με πλεκτά να δω για το μωρό, και μου λέει η κοπέλα "πιστοποιητικό;" .. Ήταν Σάββατο πρωί που ξεκίνησαν τα νέα μέτρα..κ μου φάνηκε πολύ παράξενο..να μη μπορώ να πάω ούτε στο φούρνο πχ ούτε σε ένα μαγαζί έξω να κάτσω.! Βασικά τόσο καιρό γι’αυτό το λόγο θέλω να το κάνω, πόσο μάλλον τώρα που χειροτέρεψαν τα μέτρα κ μας πιέζουν περισσότερο ουσιαστικά να το κάνουμε..πάντως διάβασα ότι είναι ασφαλές για έγκυες, και ότι κάνουν έκκληση στις έγκυες να εμβολιαστούν, γιατί αν κολλήσουν είναι πιο επικίνδυνο να νοσήσουν πιο βαριά…δε ξέρω ρε γμτο…είδατε στην Κατερίνη την κοπέλα την έγκυο; Κρίμα..

Κοιτα εγώ δν κυκλοφορώ γενικά κ πριν μείνω έγκυος διότι η κόρη μου δν κάθεται σε μέρος με πολύ κόσμο κ πάμε πιο πολύ σε πάρκα σε λίμνες τέτοια όποτε δν έχω αυτό το θέμα πχ να βγω είμαστε πάντα σε ανοιχτό χώρο 

Όμως εντάξει όπως νιώθει η καθεμία όταν ήταν η κόρη μου πχ 1 οκ βγαίναμε πιο πολύ σε καφέ η εστιατόρια τώρα ειναι αδύνατον

 

να κανεις όπως νιώθεις καλύτερα ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Χρυσακο μου ναι πεσσος είναι αυτό...απλά λέγεται και δαχτυλίδι....απλά εμένα δεν μ έχει πάθει τίποτα από τα δύο...απλά είναι πιο χαμηλά... Με προβληματίζει αυτό! Αλλά οκ κάθομαι εδώ ξαπλωμένη και χαϊδεύω τη μικρούλα μου...πιστεύω θα πάνε όλα καλά!! 💗💗

Διονη μου εγώ έτσι όπως μ τ λες τ βλέπω πολύ αισιόδοξα τ πράγματα αν ήταν κάτι πιο σοβαρό ξέρω ότι κάνουν περιδεση άρα οσο μπορείς να κανεις καλές σκέψεις κ εννοείται έχεις την καλύτερη παρέα 💜💜💜💜💜👶👶👶👶👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Με το καλό σου ευχόμαστε καλώς ήρθες κ στην ομάδα μας ❤️
 

πρώτο παιδάκι σου; Σου είπανε φύλο; 💜💙☺️👶

Ναιιι!! Πρώτο παιδάκι κ περιμένω πως και πως!! Μου είπε η γιατρός πως μπορεί να είναι αγοράκι αλλά ακόμα δεν ειμαστε σίγουροι! Έχω πάθει βασικά μια μικρη αποκόλληση στον σάκο αλλά ελπίζω να πάνε όλα καλά! Το άγχος τεράστιο! Ρε κορίτσια νιώθω μερικά τσιμπηματακια στον κόλπο χαμηλά, έχω στείλει και στη γιατρό να δω μήπως είναι κάτι.. Εχει συμβεί σε κάποια από σας?? Ευχαριστώ πολύ!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου, διάβασα τα νεα σας ❤️ 

@Xrisa95 Ευτυχώς κορίτσι μου που την περάσατε ελαφριά, περαστικά να είναι και τούτο και μη άλλο να μην σας βρει :) Ωραία ιδέα με τον καθρέφτη αν και τα καταφέρνω ακόμα αλλά σίγουρα όμως θα χρειαστεί το επόμενο διάστημα.... 

@Kanelaa Kαλως ήρθες στην παρέα μας και με το καλό το μωράκι σου ❤️ 

@Niki5sTι όμορφη κοιλίτσα!!! ❤️ 

 

Μόλις έκανα και εγώ εγγραφή για το σεμινάριο.... Σεμινάρια επίσης κάνει το Νew baby, κάποια από αυτά δωρεάν. Παρακολούθησα την φροντίδα νεογνού και ενθουσιάστηκα, έμαθα πολλά που δεν ήξερα και μάλλον δεν θα μου τα εξηγούσε κανείς τόσο αναλυτικά. Νομίζω τα επαναλαμβάνει συχνά  

Σήμερα εχω και εγω ραντεβού με τον γιατρό μου και είμαι όπως πάντα μέσα στο άγχος να είναι όλα καλά...   Θα μου κανονίσει και  εμένα για την Β επιπέδου 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Κοιτα εγώ δν κυκλοφορώ γενικά κ πριν μείνω έγκυος διότι η κόρη μου δν κάθεται σε μέρος με πολύ κόσμο κ πάμε πιο πολύ σε πάρκα σε λίμνες τέτοια όποτε δν έχω αυτό το θέμα πχ να βγω είμαστε πάντα σε ανοιχτό χώρο 

Όμως εντάξει όπως νιώθει η καθεμία όταν ήταν η κόρη μου πχ 1 οκ βγαίναμε πιο πολύ σε καφέ η εστιατόρια τώρα ειναι αδύνατον

 

να κανεις όπως νιώθεις καλύτερα ❤️

 

Εμάς δεν κάθεται δευτερόλεπτο σε μαγαζί..και νόμιζα ότι έτσι είναι όλα τα μωράκια σε αυτή την ηλικία να σου πω την αλήθεια😆

Απλά όταν πηγαίνουμε κάποιος είναι μόνιμα όρθιος και τον κυνηγάει..συνήθως το πάμε εναλλάξ..εκτός από κάτι σπάνιες φορές που κοιμάται οπότε καθόμαστε κι εμείς😊 Ευτυχώς έχουμε κ καλοθελητές εννοώ φίλους μας κλπ που σηκώνονται κι αυτοί καμιά φορά😅🥰 Το θέμα είναι ότι καθόμασταν έξω μέχρι τώρα συνήθως, τώρα το απαγόρεψαν κι αυτό!

Και πέρα από το να πάμε να κάτσουμε, εγώ μπορεί να τύχει να πάω στα μαγαζιά πχ, όπως επίσης πάω κομμωτήριο, για νύχια, στο φούρνο δίπλα μας σχεδόν κάθε μέρα..οπότε δε μπορώ να φανταστώ να κλειστώ μέσα τελείως..είναι κ στον άνθρωπο όπως λες..εγώ γενικά είμαι του έξω, δε μπορώ να κάτσω μέσα, κ τώρα με το μωρό που δε δουλεύω κ έχω ψιλοκλειστεί έχω ψιλοφρικάρει!!😅

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Kanelaa είπε:

Γειά σας!! Καινούργιο μέλος εγώ!! Εμένα μου δώσανε ημερομηνία για 19 Απριλίου! Κορίτσια δεν μπορώ να σας περιγράψω πόσο ανυπομονώ και πόσο ελπίζω να πάνε όλα καλά αν κ πιστεύω πως με καταλαβαίνετε φουλ!!! 

Καλησπέρα!! Με το καλό το μωράκι σου!! 🌸 Καλωσήρθες στην παρέα μας!!😀🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Εμάς δεν κάθεται δευτερόλεπτο σε μαγαζί..και νόμιζα ότι έτσι είναι όλα τα μωράκια σε αυτή την ηλικία να σου πω την αλήθεια😆

Απλά όταν πηγαίνουμε κάποιος είναι μόνιμα όρθιος και τον κυνηγάει..συνήθως το πάμε εναλλάξ..εκτός από κάτι σπάνιες φορές που κοιμάται οπότε καθόμαστε κι εμείς😊 Ευτυχώς έχουμε κ καλοθελητές εννοώ φίλους μας κλπ που σηκώνονται κι αυτοί καμιά φορά😅🥰 Το θέμα είναι ότι καθόμασταν έξω μέχρι τώρα συνήθως, τώρα το απαγόρεψαν κι αυτό!

Και πέρα από το να πάμε να κάτσουμε, εγώ μπορεί να τύχει να πάω στα μαγαζιά πχ, όπως επίσης πάω κομμωτήριο, για νύχια, στο φούρνο δίπλα μας σχεδόν κάθε μέρα..οπότε δε μπορώ να φανταστώ να κλειστώ μέσα τελείως..είναι κ στον άνθρωπο όπως λες..εγώ γενικά είμαι του έξω, δε μπορώ να κάτσω μέσα, κ τώρα με το μωρό που δε δουλεύω κ έχω ψιλοκλειστεί έχω ψιλοφρικάρει!!😅

 

Ναι σίγουρα καταλαβαίνω τι λες νομίζω είναι κ όπως λες του χαρακτήρα νιώθεις καταπίεση εγώ στην φάση που είμαι άσε με μέσα στο σπίτι μέρες δν έχω θέμα αρκεί να μείνω έτσι λίγο μόνη να κάνω με ηρεμία τις δουλειές μου χωρισ Να βιάζομαι να χαζέψω αλλά δύσκολα να μπορέσω πχ να δώσω την κόρη μου σε κάποιον να την πάει μέχρι το πάρκο! μόνο ο άντρας μ όταν μπορεί μετά την δουλειά την παίρνει πχ όπως τωρς που σου γράφω που πήγανε στο σούπερ κ βρήκα ευκαιρία ενώ σιδερώνω να σου απαντήσω 🤪😆😁

παντως στον φούρνο δν χρειάζεται τεστ μπορείς να πας για το ψωμάκι σου μέχρι να κανεις το εμβόλιο! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...