Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε όλες ;;;;; 
 

ποτε έχετε ραντεβού οι υπόλοιπες; Είτε αυχενικη; Είτε απλή επίσκεψη;  ❤️ 
 

οσες έχετε συμπτώματα έχουν υποχωρήσει ;;; 
 

οσα κορίτσια παίρνετε προγεστερονη έχετε έντονα συμπτώματα η μόνο εγώ φαντάζομαι πράγματα; 
 

4 μέρες έχω στο κρεβάτι κ νομίζω θα τρελαθώ ήδη (είναι που δν κάθομαι κ ποτε.. στην πρώτη εγκυμοσύνη δούλευα μέχρι τον 7-8ο μήνα🤪, μετά με την κόρη μου τρέξιμο όλη μέρα.. έχω μάθει έτσι κ νομίζω δν αντέχω να κάθομαι.. βέβαια είναι απαραίτητο! Όμως μερικές φορές νιώθω σαν άρρωστη) 
 

Καλημέρα!

Εγώ είχα τη περασμένη Δευτέρα ραντεβού με τον γυναικολόγο, ακούσαμε καρδούλα και είδαμε το μωράκι μέσα στο σάκο, και έχω πάλι ραντεβου την επόμενη Δευτέρα ☺️  

Από συμπτώματα ευτυχώς μπορώ να πω πως έχω ελάχιστα.( Λίγο πόνο στο στομάχι λίγες φορές και ελάχιστες αναγουλες )

Όσες είστε κρεβάτι κορίτσια, υπομονή!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 27/8/2021 at 6:27 ΜΜ, ο/η Nantinaki είπε:

Όχι συμφωνώ μην το ψάχνεις μόνη σου! Εννοείται το άγχος εμένα με ακολουθεί από μικρή ηλικία, κάπως έμαθα να το διαχειρίζομαι με τα χρόνια αλλά γενικά αν ακούσω κάτι η διαβάσω κάτι από μια άλλη εμπειρία έχω την κακια συνήθεια να το googlaro. Φυσικά μετά αγχώνομαι!

Πάντως για την προεκλαμψία είναι πολύ καλό που τo εντόπισαν γιατί ξέρω ότι με την κατάλληλη θεραπεία δεν θα έχεις να ανησυχείς για τίποτα. Θα σου δώσει μόλις βγει και η ανάλυση αίματος ένα χαρτί με πιθανότητες για όλα τα σύνδρομα και την προεκλαμψία. Μπορεί αν οι αιματολογικές είναι καλές να είναι μικρή η πιθανότητα! Αλλά και πάλι εφόσον το είδαν θα σε προσέξουν και δεν θα συμβεί τίποτα❤️

Με το καλό ο επόμενος υπέρηχος, από δω κ πέρα τρελαίνομαι κ μόνο στην ιδέα ρε κορίτσια ότι θα βλέπουμε προσωπακι💓

Αχ αυτο το άγχος🤪

Δε το πιστεύω ακόμα πως έχουμε μωρο!!! Στον υπέρηχο οταν το βλεπω παντα με ξαφνιάζει 😂🥰 Καλο βραδυ μανούλες 🥰❤️😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια 🍓

Κοιμαστε καλα τη νυχτα;👀 Κοιμαμαι πχ 23:00 ξυπναω 4 για τσίσα και μετα 😒🤪 κανω το φάντασμα… ταλαιπωρία μεγάλη.. επισης τη πεμπτη μπαινω 14 βδομαδα και αλλαζω και μηνα παω στο 4 και ο εμετός παει χειροτερα🤷‍♀️Τον εχω και πρωι ενω ειχα μονο βραδυ… εσεις καλα;😂😂😂

καλημερα ε😂🥰🧚🏼‍♂️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες 

βλεπω έχουμε κοντά κοντά ραντεβού οι περισσότερες άρα να μας γράψετε τ νέα σας με το καλό όταν πάτε!❤️❤️❤️ 
τι ωραία που έχουμε μαζευτεί πολλές κοπέλες! 

κ εγώ έχω την Δευτέρα ραντεβού και θα κλείσουμε άμεσα κ για αυχενικη! 
 

αυτη η προγεστερονη εμένα μ έχει καταστρέψει προσωπικά ( μ είπε ο γιατρός καλύτερα κολπικά γιατί μειώνει σε κάποιο βαθμό τ συμπτώματα) παίρνω 3 την μέρα κ έχω υπνηλία ζαλάδα κ πολύ ναυτία ενώ μ είχε περάσει! 
 

περιμένω να πάω την Δευτέρα να δω μήπως έχει κολλησει ο πλακούντας κ να ηρεμήσω λίγο 🙏🏾
σημερα έχει γενέθλια η κόρη μ γίνεται 2 κ είχαμε κανονίσει πάρτι αλλά φυσικά ακυρώθηκε όμως είναι μικρούλα ακόμα ευτυχώς κ δν καταλαβαίνει πολλά σχετικά με τ πάρτι! Θα της σβήσουμε τούρτα σπίτι οι 3 μας! ❤️ 
του χρόνου ελπίζω να της κάνουμε ένα μεγάλο πάρτι να έχει περάσει κ ο κορωνοιος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Louna είπε:

Καλημερα κοριτσια 🍓

Κοιμαστε καλα τη νυχτα;👀 Κοιμαμαι πχ 23:00 ξυπναω 4 για τσίσα και μετα 😒🤪 κανω το φάντασμα… ταλαιπωρία μεγάλη.. επισης τη πεμπτη μπαινω 14 βδομαδα και αλλαζω και μηνα παω στο 4 και ο εμετός παει χειροτερα🤷‍♀️Τον εχω και πρωι ενω ειχα μονο βραδυ… εσεις καλα;😂😂😂

καλημερα ε😂🥰🧚🏼‍♂️

Καλημερααα 

Εγώ ξυπνάω ούτως η άλλως 5-6 φορές γιατί θηλάζω αλλά ξυπνάω κ γιατί κατουριεμαι συνέχεια κ πονάω λες κ θα σκασω 😂😂😂😂 

ομως παίρνω προγεστερονη τ βράδυ κ με κοιμίζει δν έχω παράπονο 😂😂😂😂😂

 

υπομονη με την ναυτία αυτό προσπαθώ να λέω κ στον εαυτό μου 😪🤪🥰 εμένα στην πρώτη εγκυμοσύνη είχε περάσει στο 5ο αλλά θέλω να πιστεύω ότι δν θα είσαι όπως εγώ αλήθεια! 
απο την άλλη εδώ οι περισσότερες είμαστε έτσι δν ξέρω αυτό το σύμπτωμα ήρθε για να μείνει στο γκρουπ 😂🎉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Monica 92 είπε:

💗 Θα το δοκιμάσω!

Θέλεις να μας πεις την πητ σου να σε βάλω στο πινακακι ;;; ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Niki5s είπε:

Καλησπερα!! Εμείς έχουμε επίσκεψη στη γιατρό 6 Σεπτεμβρίου και ραντεβού για αυχενικη διαφάνεια, pap-A και κυστική ίνωση στις 14. Περιμένω πως και πως να δω εάν είναι καλά το μωρό μου γτ εχουμε να το δουμε απο τον Ιουλιο και μετράω μέρες. 

Μου εδωσε τα κολπικα υποθετα τα vasclor γτ είχα μικρή αποκόλληση και με τη δουλειά ήταν μονόδρομος. Προσωπικά αισθάνομαι μονιμος πρησμένη αν και μπορεί αν είναι απλά από την εγκυμοσύνη και εννοείτε δεν κουμπώνει παντελόνι😂😂 και θα μπορούσα να κοιμάμαι παντού όλη μέρα. 

Αυτό που έχω τώρα που μπήκα στην 11η εβδομάδα είναι μουδιασμα-καψιμο στα ποδια και ειδικά στο αριστερό όταν ξαπλώνω με αποτέλεσμα να μη μπορώ να κοιμηθώ. Ξεκίνησα μαγνήσιο και βλέπουμε ευτυχώς έχουν μειωθεί κάπως οι αναγούλες κατά τη διάρκεια της μέρας. 

Αχ πες μου για την αποκόλληση πως πήγε….έχω κ εγώ σε μικρό βαθμό κ έχω αγχωθεί ειλικρινά κυρίως γιατί δν μπορώ να κάτσω πολύ καιρό στο κρεβάτι κ όλο κ κάποια δουλειά πρέπει να κάνω! Θηλάζω κ πολύ κ γενικότερα η ξεκούραση είναι σχετική! 
 

πρηξιμο έχω κ εγώ κ φοράω τ ρούχα από την πρώτη μου εγκυμοσύνη κ έχω κατά βολευτεί 

νομιζω κ η προγεστερονη μ προκαλεί κ άλλο πρήξιμο 

αγορασα κ για το χειμώνα κάποια ρούχα τώρα που είχε προσφορές γιατί το πρώτο μου παιδάκι το γεννησα σήμερα πριν 2 χρόνια τέρμα κατακαλόκαιρο άρα δν είχα χειμερινά 🤪😇😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

Kαλημέρα, Εγώ έχω ξανά ραντεβού την Παρασκευή και το περιμένω πως και πως, την αυχενική νομίζω μου είχε πει θα την κάνουμε γύρω στις 14 του Σεπτέμβρη. Utrogestan παίρνω και εγώ και έπαιρνα και την προηγούμενη που ήμουν έγκυος, είναι ένα χάλι.... προσωπικά αρχικά είμαι σαν μεθυσμένη και παραπατάω, μετά μου φέρνει ύπνο και στην συνέχεια αυπνία .  Οσο για το κρεβάτι που λες σε καταλαβαίνω απόλυτα, 4μέρες έμεινα και εγώ και ήθελα να φάω τα ντουβάρια από την βαρεμάρα, δεν το έχω συνηθίσει και εγώ.

Καλημέρα τώρα είσαι καλύτερα; Έχεις σηκωθεί από το κρεβάτι έτσι ;;;; 
🙏🏾

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/8/2021 at 2:22 ΜΜ, ο/η Louna είπε:

Να εισαι καλα κοριτσάρα μου! Σε ευχαριστω πολυ και αντεύχομαι!!!❤️ Κοριτσια πως παει η κοιλιτσα σας, εχει μεγαλωσει; Εμενα ναι! Ειμαι και 50 κιλα και κανει μπαμ🥰🤪 

Καλημέρα κορίτσι μου!! Τέλεια που φαίνεται ήδη η κοιλίτσα σου🥰 Εμένα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δε φαινόταν τιποτα από κοιλιά μέχρι τον 5ο και στεναχωριόμουν χαχαχα (ξεκίνησα με 54κιλά με 1.70)..φαντάσου ήμουν 5 μηνών κ ψάχναμε συνέχεια με τον άντρα μου να δούμε αν προεξέχει κάτι😆 γενικά είχα μικρή κοιλιά μέχρι το τέλος…δεν είχα πάρει και πολλά κιλά οπότε δεν φαινόμουν ούτε στο πρόσωπο πιο παχιά ούτε πόδια χέρια κλπ, φαντάσου ήμουν στον 8ο και πολλές φορές ανάλογα τι φορούσα δεν καταλάβαιναν καν ότι είμαι έγκυος, είχε πλάκα βέβαια γιατί όποτε ήθελα να το κρύψω το έκανα πολύ εύκολα με τα ρούχα😅 η αδερφή μου πάλι με 50 κιλά δε θυμάμαι πότε φάνηκε γιατί έχουν περάσει και πολλά χρόνια(έμεινε έγκυος στα 21 τώρα είναι 29) πάντως είχε πολύ μεγάληη κοιλιά, ακόμα τη θυμάμαι.😅 Νομίζω η κοιλιά έχει να κάνει και με τον οργανισμό🤪 Επίσης έχω ακούσει κ ότι στα δεύτερα φαίνεται πιο γρήγορα η κοιλιά. Τώρα στο δεύτερο νομίζω κι εγώ ότι ήδη που είμαι 10η εβδ κάτιι νομίζω ψιλοφαίνεται..μακάρι από τη μία γιατί δε θέλω πάλι να έχω μικρή κοιλιά, θέλω να φαίνεται, αλλά δε θέλω να κάνω και τεράστια κοιλιά και να μη μπορώ να κουνηθώ..ελπίζω σε μια κανονική κοιλιά αυτή τη φορά χαχα🙏 Βασικά ελπίζω σε μια υγιή εγκυμοσύνη γιατί έχω καιρό να πάω στο γιατρό και έχω αγχωθεί🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/8/2021 at 9:42 ΜΜ, ο/η Monica 92 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια. Ήμουν πολύ διστακτική να γράψω στο φόρουμ.  Μας έχουν τύχει διάφορα γι'αυτό. Ωστόσο είπα να γράψω γιατί μου αρέσει η αύρα σας. Είμαι λοιπόν σχεδόν 11 εβδομάδων. Από τη στιγμή που δεν υπάρχει ακρίβεια σε αυτό, βάση της ΤΕΡ είμαι 10w&5d. Μπήκα να διαβάσω γιατί ταλαιπωρούμαι απίστευτα από ναυτία και εμετούς από 6w&2d. Ελπίζω σε ένα θαύμα να σηκωθώ από το κρεβάτι επιτέλους. Έχω χάσει 5 κιλά. Είμαι 49 κιλά για την ακρίβεια. Δεν νιώθω πια το στομάχι μου. Και εδώ και 5 εβδομάδες τάβλα στο κρεβάτι. Όταν νιώθω λίγο καλά σηκώνομαι καθιστή. Ωστόσο αν δεν είμαι καλά και προσπαθώ να σηκωθώ καταλήγω σε εμετούς. Είπα λοιπόν να πω και εγώ τον πόνο μου😅😅

Καλημέρα και με το καλό το μωράκι σου!! ❤️ Πωπω, σε καταλαβαίνω λίγο γιατί έχω κι εγώ συνέχεια ναυτίες και εμετούς, αλλά εσύ πρέπει να είσαι πολύ χάλια….ελπίζω στο δεύτερο τρίμηνο να ηρεμήσεις…υπομονή κορίτσι μου σίγουρα δεν είναι εύκολο αυτό που περνάς🙏 Αχ τι τραβάμε γι’αυτά τα μωράκια😩🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Αχ πες μου για την αποκόλληση πως πήγε….έχω κ εγώ σε μικρό βαθμό κ έχω αγχωθεί ειλικρινά κυρίως γιατί δν μπορώ να κάτσω πολύ καιρό στο κρεβάτι κ όλο κ κάποια δουλειά πρέπει να κάνω! Θηλάζω κ πολύ κ γενικότερα η ξεκούραση είναι σχετική! 
 

πρηξιμο έχω κ εγώ κ φοράω τ ρούχα από την πρώτη μου εγκυμοσύνη κ έχω κατά βολευτεί 

νομιζω κ η προγεστερονη μ προκαλεί κ άλλο πρήξιμο 

αγορασα κ για το χειμώνα κάποια ρούχα τώρα που είχε προσφορές γιατί το πρώτο μου παιδάκι το γεννησα σήμερα πριν 2 χρόνια τέρμα κατακαλόκαιρο άρα δν είχα χειμερινά 🤪😇😂

Πραγματικά τις μελλοντικές μανουλες που έχουν ήδη μικράκια στο σπίτι σας θαυμάζω. Γιατί πρεπει να είστε non stop όλη ημέρα. Θα σας στείλω να σας πω. Με φοβίζει γιατί δεν έκατσα σπιτι παρολο την αποκόλληση πηγαίνα για δουλειά και επειδή ακόμη δεν το γνωρίζουν δεν είχα την επιλογή να προσεχω και άλλα γυρνώντας σπιτι απλά προσπαθω όσο μπορω να μενω ξάπλα. Όποτε θέλω να δω ότι όντως είναι καλά. 

Σκέφτομαι κι εγώ μήπως πάρω απο τώρα κανένα παντελόνι εγκυμοσύνης γτ με τα ρουχά που μου κάνουν πλεον δεν με βλέπω να βγάζω φθινόπωρο 😂😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/8/2021 at 8:07 ΜΜ, ο/η Monica 92 είπε:

Καλησπέρα!!! Εγώ κορίτσια όταν ήμουν έγκυος με τα διδυμακια μου, 4.5 μηνών ήμουν όπως ήμουν 8 μηνών με την κόρη μου. Βέβαια ήταν η δεύτερη εγκυμοσύνη μου οπότε πιστεύω έπαιξε και αυτό το ρόλο του. 

4ο μωράκι είναι αυτό;; Με το καλό!!🥰💕💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα σε όλες 

βλεπω έχουμε κοντά κοντά ραντεβού οι περισσότερες άρα να μας γράψετε τ νέα σας με το καλό όταν πάτε!❤️❤️❤️ 
τι ωραία που έχουμε μαζευτεί πολλές κοπέλες! 

κ εγώ έχω την Δευτέρα ραντεβού και θα κλείσουμε άμεσα κ για αυχενικη! 
 

αυτη η προγεστερονη εμένα μ έχει καταστρέψει προσωπικά ( μ είπε ο γιατρός καλύτερα κολπικά γιατί μειώνει σε κάποιο βαθμό τ συμπτώματα) παίρνω 3 την μέρα κ έχω υπνηλία ζαλάδα κ πολύ ναυτία ενώ μ είχε περάσει! 
 

περιμένω να πάω την Δευτέρα να δω μήπως έχει κολλησει ο πλακούντας κ να ηρεμήσω λίγο 🙏🏾
σημερα έχει γενέθλια η κόρη μ γίνεται 2 κ είχαμε κανονίσει πάρτι αλλά φυσικά ακυρώθηκε όμως είναι μικρούλα ακόμα ευτυχώς κ δν καταλαβαίνει πολλά σχετικά με τ πάρτι! Θα της σβήσουμε τούρτα σπίτι οι 3 μας! ❤️ 
του χρόνου ελπίζω να της κάνουμε ένα μεγάλο πάρτι να έχει περάσει κ ο κορωνοιος! 

Εύχομαι τα καλυτερα σε ολα τα επίπεδα !!! Γερή και δυνατή η κοριτσάρα σας! Η αγαπη σας αρκεί για το παιδι, καλα να περασετε!🥳🥰🎈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/8/2021 at 12:30 ΜΜ, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα τώρα γύρισα από γιατρό έχω μικρού βαθμού αποκόλληση αλλά να πω την αλήθεια το περιμενα γιατί είχα καφέ σήμερα ενώ είχα να δω από το Σάββατο κ χθες πολύ έντονους πόνους σχεδόν αφόρητους 

πηγα σήμερα έκτακτα στο γιατρό μ έδωσε προγεστερονη 3 φορές την μέρα 

μου είπε δν είναι  σε βαθμό  που απειλεί την εγκυμοσύνη αλλά πρέπει να επανέλθει όποτε ξεκούραση κ πρέπει να βρω τρόπο να έχω βοήθεια με την κόρη μου 

 

το περίμενα δυστυχώς γιατί με ένα δίχρονο που είμαστε οι δυο μας όλη μέρα μονεσ Μας έχει πολύ σκύψιμο βάρος δουλειές κτλ κτλ συν το σπίτι 

ολα θα πάνε καλά όμως πιστεύω! Σήμερα μπήκα 10η εβδ 

 

Εσυ πως είσαι; Το μπεμπακι σου; Το εμβρυακι ; 

Αχχ Χρυσούλα μου περαστικά!!

Είμαστε στην ίδια φάση εμείς και σε καταλαβαίνω…κι εγώ με τον μικρό μου όλη μέρα μόνη μου σπίτι φοβάμαι πολύ μην πάθω τίποτα τέτοιο..παρολο που περπατάει ευτυχώς απόταν έμεινα έγκυος, ξέρεις σε τόσο μικρή ηλικία θέλουν ακόμα αγκαλιά, άλλαγμα, τάισμα, παιχνίδι,βόλτα κλπ…τα ξέρεις κι εσύ καλύτερα…συν το σπίτι, μαγείρεμα κλπ..αλλά προσέχω όσο μπορώ!! Τι να κάνουμε τώρα δεν έχουμε άλλη επιλογή δυστυχώς..

Να χαίρεσαι την μικρή σουυυ🎂💓💓 2 σήμερα ε;; Ακυρώσατε το πάρτυ λόγω κορονοιού ή της αποκόλλησης;

Γίνεται κ ο μικρούλης μου 1 την Παρασκευή, κι έχω κανονίσει πάρτυ για τα πρώτα του γενέθλια με θέμα Μικρό Πρίγκιπα…💙 αν και τώρα που είπες για τον κορονοιό η αλήθεια είναι με έπιασε ένας φόβος γιατί δεν το είχα σκεφτεί…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/8/2021 at 1:45 ΜΜ, ο/η Nantinaki είπε:

@Princess28 ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου❤️. Φαίνεται ότι την γλυτώσαμε, έκανα χτες μοριακό τεστ, αλλά επειδή το έκανα σε νοσοκομείο περιμένω σήμερα να βγει το απόγευμα! Θα στείλω μόλις μάθω! Αλλά έχω ηρεμήσει γιατί πέρασαν 9 μέρες και ευτυχώς δεν έχω κανένα σύμπτωμα ( βοήθησαν κ τα 4 αρνητικά ραπίντ🤣). 

Μην αγχώνεσαι σε καταλαβαίνω γιατί και μένα θα περάσει καιρός μέχρι να κάνω τον επόμενο υπέρηχο και με τρώει το άγχος! Αλλά σκέψου μόνο θετικά! Πότε έχεις ραντεβού ξανά;

Ευτυχώς είδα τη γλίτωσες😊🙏

Σ ευχαριστώ!! Αύριο έχω ραντεβού 1/9, έλειπε ο γιατρός μου διακοπές πιο πριν…ουφφ έχω πολύ άγχος 🙏🙏

Πότε έχεις εσύ ραντεβού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/8/2021 at 2:24 ΜΜ, ο/η Theodora12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, Ελπίζω το μήνυμα μου να σας βρίσκει όλες καλά! Θα κάτσω με ησυχία μετά να διαβάσω τα νέα σας... Εγώ είμαι σε νησί οπότε εδώ οι επιλογές είναι περιορισμένες αλλά ο γιατρός μου είναι σε μια αρκετά μεγάλη ιδιωτική κλινική οπότε πρώτα ο θεός να πάνε όλα καλά θα γεννήσω εκεί. Απο όσο γνωρίζω αφήνουν τον πατέρα να είναι παρών ακόμα και τώρα με τον κορονοιό αλλά δεν επιτρέπονται γενικά επισκέπτες. Δεν ξέρω αν είναι γενικά έτσι ή εδώ στο νησί είναι πιο ελαστικά τα πράγματα. Σε άλλα νέα... μου ξανά έκαναν εμφάνιση και εμένα οι καφέ βλέννες πάλι( με είχαν αφήσει ήσυχη για 1 εβδομάδα) και κοντεύω να πεθάνω από την αγωνία μου καθώς όπως σας έχω ξαναπεί μου θυμίζουν την παλίνδρομη που είχα και είχα πάλι καφέ τις ίδιες εβδομάδες. Περιμένω πως και πως την άλλη Παρασκευή που θα πάω στον γιατρό μου....

Καλημέρα κορίτσι μου, όλα καλά; 💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/8/2021 at 4:08 ΜΜ, ο/η Louna είπε:

Τοσα πολλα μηνύματα απ ολες 🥰 Δοξα τω Θεω ειμαστε πολλές, καθε ευλογια να εχουν ολες οι γυναικες του κοσμου. Κοριτσια τωρα γυρισα απο την αυχενική και πλα πηγαν καλα❤️ Μάλλον εχουμε κοριτσακι 🥰🧚🏼‍♂️ Γερό να ναι και ας ειναι οτι θελει 💕 Θα εχω τα τελικα αποτελεσματα τη Δευτερα. Επισης Δευτερα θα κανω και τη NIPT (την αιματολογική που ειναι μη επεμβατική και δειχνει μερικα σύνδρομα) Ειμαι στα 39 και ο γιατρος μου τη θελει, αν και η αληθεια ειναι προτιμάει τροφοβλαστη ή αμνιοπαρακέντηση αλλα εγω φοβαμαι να τις κανω… και αφου παει καλα ως τωρα η αυχενική θα μεινω εδω… Μαλλον εχω κίνδυνο για προεκλαμψία ελεγε το χαρτι 😕μονο αυτο .. και αν δε κανω λαθος αυτο θελει ενεσεις… καπου ειχε γραψει μια απο εσας για αυτο αλλα δε θυμαμαι πια… Μανούλες 🥰🥰🥰 σας ευχομαι απο τα βάθη της ψυχής μου να σας πανε ολα παραδεισένια !!! Να στε γερές, δυνατές, να μην ακούτε κανεναν που σας χαλαει τη ζαχαρενια σας, ναναι τα μωράκια μας καλα 🥰🥰🥰💕💕💕🧚🏼‍♂️🧚🏼‍♂️🧚🏼‍♂️

Αχχ τέλεια νέα 💓💓 Με το καλό!!! 🙏🥰💞

Για την προεκλαμψία θα το παρακολουθείτε, οπότε όλα καλά θα πάνε!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε όλες ;;;;; 
 

ποτε έχετε ραντεβού οι υπόλοιπες; Είτε αυχενικη; Είτε απλή επίσκεψη;  ❤️ 
 

οσες έχετε συμπτώματα έχουν υποχωρήσει ;;; 
 

οσα κορίτσια παίρνετε προγεστερονη έχετε έντονα συμπτώματα η μόνο εγώ φαντάζομαι πράγματα; 
 

4 μέρες έχω στο κρεβάτι κ νομίζω θα τρελαθώ ήδη (είναι που δν κάθομαι κ ποτε.. στην πρώτη εγκυμοσύνη δούλευα μέχρι τον 7-8ο μήνα🤪, μετά με την κόρη μου τρέξιμο όλη μέρα.. έχω μάθει έτσι κ νομίζω δν αντέχω να κάθομαι.. βέβαια είναι απαραίτητο! Όμως μερικές φορές νιώθω σαν άρρωστη) 
 

Αχχχ σε καταλαβαίνω κι εμένα να με βάλεις 1 μέρα ξαπλωμένη είναι σα να με βάζεις τιμωρία δεν αντέχω καθόλου!! Το χειρότερό μου!! Θέλω να’μαι σε κίνηση!!

Τα συμπτώματα(ναυτίες-εμετοί) δυστυχώς δεν έχουν υποχωρήσει, και αν κρίνω από την προηγούμενη εγκυμοσύνη θα με πάνε μέχρι τέλους…. Εσύ πώς είσαι; Είσαι καλύτερα;

Αύριο έχω ραντεβού εγώ στον γιατρό μου ελπίζω να πάνε όλα καλά🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Κορίτσια ανταπόκριση απ' τον εμβολιασμο! Σήμερα έκανα πρώτη δόση ( 14w&2 ) όλα καλά θερμομετρηθηκα να δω για δέκατα, τίποτα, γενικά μέχρι στιγμής δεν είχα κανένα θέμα, με πονάει λίγο το χέρι στο σημείο του εμβολίου μέχρι εκεί! Θα σας γράψω και αύριο που θα είναι δεύτερη μέρα αλλά γενικά νιώθω πολύ καλά και ξαλαφρωμενη που το έκανα!

 

Μπράβο ρε αγάπη!! Ποιο έκανες; Pfizer; Αν με αφήσει ο γιατρός μου θέλω κι εγώ να το κάνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Μπράβο ρε αγάπη!! Ποιο έκανες; Pfizer; Αν με αφήσει ο γιατρός μου θέλω κι εγώ να το κάνω..

Καλησπέρα! Ναι το pfizer έκανα! Πέρασε ένα 24ωρο πια και ευτυχώς δεν είχα καμία παρενέργεια! Το έκανα και γω με προτροπή του γυναικολόγου μου και αφού πήρα και γνώμη παθολόγου. Ρώτα τον γιατρό τώρα που θα μπεις δεύτερο τρίμηνο νομίζω θα στο προτείνει!

Μια χαρά έχεις αύριο ραντεβού τέλεια! Να μας γράψεις πόσο μεγάλωσε το μωράκι σου!

Εγώ έχω ακόμα... Έκανα αυχενική 17/8 και μου είπε το επόμενο ραντεβού 17/9!!! Οπότε έχω άλλες 18 μέρες να με τρώει η αγωνια😀🤣🤣.Το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι όταν θα ξαναπάω θα είμαι 17 εβδομάδων, οπότε θα δω με λαχτάρα το μωράκι μου να έχει μεγαλώσει πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Xrisa95 να χαίρεσαι την κορούλα σου! Να είναι πάντα υγιής, καλότυχη και ευτυχισμένη!!! 💗

Η μικρή σου δεν θα θυμάται έτσι και αλλιώς πάρτυ, όμως θα θυμάται την αγάπη που παίρνει απ' την μαμά και τον μπαμπά! Εύχομαι του χρόνου ένα μεγάλο πάρτυ με το κοριτσακι σου και αγκαλιά σας το νέο μέλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, όλα καλά; 💓

Kαλησπέρα ❤️ , καλά είμαι, τα καφέ βέβαια συνεχίζουν αλλά τόσο που τα συνήθισα που θα σταματήσουν κάποια στιγμή και θα νομίζω ότι κάτι δεν πάει καλά   😅 Κατά τα άλλα εκτός από λίγη υπνηλία το μεσημέρι μετά την δουλειά δεν έχω κάτι άλλο. Έχω την Παρασκευή ραντεβού και περιμένω πως και πως να περάσουν οι μέρες να πάω να δω αν είναι όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα τώρα είσαι καλύτερα; Έχεις σηκωθεί από το κρεβάτι έτσι ;;;; 
🙏🏾

Ναι αυτό ήταν πριν 3 εβδομάδες είχα καφέ τα οποία δεν έμαθα ποτέ από που ήταν, μου είχε πει ο γιατρός να κάτσω 4 μέρες και αφού πήγα τότε ακούσαμε καρδιά μου είπε να μην ασχοληθώ άλλο, να κινητοποιηθώ σιγά σιγά και να επιστρέψω στην δουλειά. Τα καφέ σταμάτησαν  τότε μετά από καμιά εβδομάδα και τα έχω αυτές τις μέρες πάλι αλλά προσπαθώ να μην του δίνω σημασία... Εσύ πώς είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Μπράβο ρε αγάπη!! Ποιο έκανες; Pfizer; Αν με αφήσει ο γιατρός μου θέλω κι εγώ να το κάνω..

Kορίτσια μου και εγώ έκανα Pfizer 1η δόση στην σύλληψη (δεν το ήξερα ότι ήμουν έγκυος) και την 2η δόση 6 εβδομάδων δεν είχα κάποιο θέμα, ούτε κάποιο σύμπτωμα πχ πυρετό ... οπότε ειδικά το 2ο τρίμηνο δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Το μόνο που μου είχε πει ο γιατρός ήταν να κάνω την 2η δόση αφού ακούσουμε καρδιά και όχι τις μέρες που θα είναι η αυχενική (δεν ξέρω γιατί) . Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή δεν ήθελα και φοβόμουν αλλά τώρα νιώθω πιο άνετα που ξεμπέρδεψα με αυτό μιας και στην δουλειά μου μας το κάνανε υποχρεωτικό από 1η Σεπτέμβρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Theodora12 είπε:

Ναι αυτό ήταν πριν 3 εβδομάδες είχα καφέ τα οποία δεν έμαθα ποτέ από που ήταν, μου είχε πει ο γιατρός να κάτσω 4 μέρες και αφού πήγα τότε ακούσαμε καρδιά μου είπε να μην ασχοληθώ άλλο, να κινητοποιηθώ σιγά σιγά και να επιστρέψω στην δουλειά. Τα καφέ σταμάτησαν  τότε μετά από καμιά εβδομάδα και τα έχω αυτές τις μέρες πάλι αλλά προσπαθώ να μην του δίνω σημασία... Εσύ πώς είσαι;

Χαίρομαι που είσαι καλά αν ήταν κάτι θα το έβλεπε ο ιατρός στον υπέρηχο  έψαξα κ εγώ για τ καφέ κ είχα διαβάσει ότι είναι φυσιολογικά στο πρώτο τρίμηνο συνήθως 

είχα κ εγώ 2 φορές καφέ αλλά δν είχαμε δει τίποτα στον υπέρηχο άρα συνέχισα κανονικά την καθημερινότητα ώσπου 2-3 εβδομαδες μετά είχα πόνους μέσης κ περιόδου πολύ έντονους κ πηγα για υπέρηχο κ είδαμε μικρού βαθμού αποκόλληση κ είμαι έκτοτε στο κρεβάτι 😪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...