Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

Κορίτσια προσοχή πολυ με τις συναναστροφές σας. Εγώ έκλεισα να κάνω το εμβόλιο την επόμενη Δευτέρα στις 30 του μήνα. Όμως από χτες είμαι πάρα πολύ αγχωμενη. Φίλη μου βγήκε θετική αν και εμβολιασμενη και είχα επαφή μαζί της πριν λίγες μέρες. Κάνω κάθε μέρα τεστ και προσεύχομαι να μην έχω κολλήσει!

Δεν το λέω για να τρομάξω καμία, πρώτα και κύρια το λέω για να βγάλω το δικό μου άγχος μέχρι να περάσουν άλλες 2-3 μέρες και να σιγουρευτώ. Ομως μου έδωσε ένα μάθημα όλο αυτό να προσέχω ακόμα παραπάνω. Ανεξάρτητα απο οτι αν αποφασίσει η κάθε μία από μας, αν θα κάνει η όχι το εμβόλιο, να έχουμε το νου μας για περιορισμένες επαφές. Δυστυχώς ακόμα και ο στενός περίγυρος μπορεί να μας μεταδώσει.

Εύχομαι καμία να μην περάσει αυτήν την αγωνία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Κορίτσια προσοχή πολυ με τις συναναστροφές σας. Εγώ έκλεισα να κάνω το εμβόλιο την επόμενη Δευτέρα στις 30 του μήνα. Όμως από χτες είμαι πάρα πολύ αγχωμενη. Φίλη μου βγήκε θετική αν και εμβολιασμενη και είχα επαφή μαζί της πριν λίγες μέρες. Κάνω κάθε μέρα τεστ και προσεύχομαι να μην έχω κολλήσει!

Δεν το λέω για να τρομάξω καμία, πρώτα και κύρια το λέω για να βγάλω το δικό μου άγχος μέχρι να περάσουν άλλες 2-3 μέρες και να σιγουρευτώ. Ομως μου έδωσε ένα μάθημα όλο αυτό να προσέχω ακόμα παραπάνω. Ανεξάρτητα απο οτι αν αποφασίσει η κάθε μία από μας, αν θα κάνει η όχι το εμβόλιο, να έχουμε το νου μας για περιορισμένες επαφές. Δυστυχώς ακόμα και ο στενός περίγυρος μπορεί να μας μεταδώσει.

Εύχομαι καμία να μην περάσει αυτήν την αγωνία.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μην κόλλησες εσύ τίποτα. Αν την είδες αρκετές μέρες πριν εκδηλώσει τα συμπτώματα νομίζω δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι πολύ. 

Πέρα του άντρα μου δεν βλέπω κανέναν χωρίς μάσκα και μόνο έξω, μέσα στο σπίτι δεν μπαίνει κανείς. Από την μέρα που έμαθα ότι είμαι έγκυος έφυγα από την δουλειά γιατί δεν γινόταν να συνεχίσω. Και είμαι όλη μέρα σπίτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μην κόλλησες εσύ τίποτα. Αν την είδες αρκετές μέρες πριν εκδηλώσει τα συμπτώματα νομίζω δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι πολύ. 

Πέρα του άντρα μου δεν βλέπω κανέναν χωρίς μάσκα και μόνο έξω, μέσα στο σπίτι δεν μπαίνει κανείς. Από την μέρα που έμαθα ότι είμαι έγκυος έφυγα από την δουλειά γιατί δεν γινόταν να συνεχίσω. Και είμαι όλη μέρα σπίτι.

Μακάρι🙏. Μόλις έκανα ραπιντ τεστ, χτες και προχτές είχα κάνει σελφ τεστ. Και μεις στην ίδια φάση είμαστε προσέχουμε πολύ βγαίνουμε μόνο εγώ κ ο άντρας μου για περπάτημα. Έχω βγει και γω σε αναρρωτική από την αρχή λόγο covid. Το όλο σκηνικό μου ήρθε σαν κεραμίδα, γιατί αποφάσισα να βρω την φίλη μου να πιούμε ένα ρημαδοκαφε μετα από τόσο καιρό και πριν με δει έκανε ένα σελφ τεστ το οποίο ήταν αρνητικο! Συμπτώματα εμφάνισε μετά από 3 μέρες που βρεθήκαμε...

Ελπίζω να την γλυτώσω, απ' την αρχή της πανδημίας δεν μου έχει ξανατυχει κάτι τέτοιο, να έχω δηλαδή επαφή με κρουσμα. Τώρα θα κάνω κάθε μέρα, μέχρι την Παρασκευή για να είμαι σίγουρη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Κορίτσια προσοχή πολυ με τις συναναστροφές σας. Εγώ έκλεισα να κάνω το εμβόλιο την επόμενη Δευτέρα στις 30 του μήνα. Όμως από χτες είμαι πάρα πολύ αγχωμενη. Φίλη μου βγήκε θετική αν και εμβολιασμενη και είχα επαφή μαζί της πριν λίγες μέρες. Κάνω κάθε μέρα τεστ και προσεύχομαι να μην έχω κολλήσει!

Δεν το λέω για να τρομάξω καμία, πρώτα και κύρια το λέω για να βγάλω το δικό μου άγχος μέχρι να περάσουν άλλες 2-3 μέρες και να σιγουρευτώ. Ομως μου έδωσε ένα μάθημα όλο αυτό να προσέχω ακόμα παραπάνω. Ανεξάρτητα απο οτι αν αποφασίσει η κάθε μία από μας, αν θα κάνει η όχι το εμβόλιο, να έχουμε το νου μας για περιορισμένες επαφές. Δυστυχώς ακόμα και ο στενός περίγυρος μπορεί να μας μεταδώσει.

Εύχομαι καμία να μην περάσει αυτήν την αγωνία.

Όλα καλά θα πάνε ξέρω είναι πολύ δύσκολο να μην αγχώνεσαι αλλά είναι κ αυτό που χρειάζεσαι! Δηλαδή ηρεμία κ ψυχραιμία! 
 

σίγουρα είναι έξτρα άγχος να φοβάσαι μην έχεις κολλησει κορωνοιο ενώ είσαι έγκυος αλλά δεν σημαίνει απαραίτητα ότι έχεις κολλησει η ότι θα πάθεις κάτι! 
 

ψυχραιμια κ όλα καλά! 
στα γράφω αυτά γιατί έχω περάσει κορωνοιο κ εγώ κ το μωρό η κόρη μου λίγο πριν μείνω έγκυος! Όποτε μπορώ να σε νιώσω όσον αφορά το άγχος κ ειδικά για το μωρό! 
 

❤️❤️❤️❤️❤️ 

 

Εγώ συναναστρέφομαι με συγγενείς είναι η αλήθεια αλλά δν τους ασπάζομαι ούτε είμαι σε κλειστό χώρο όπως δλδ κ στην πρώτη εγκυμοσύνη όποτε παίρνω το χώρο μου αλλά να σου πω την αλήθεια δν ειναι πάντα θέμα προσοχής μόνο! 
 

οπως κ να χει υπομονή κ προσοχή σε όλες μας κ θα περάσει κ αυτό δν γίνεται αλλιώς! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, δυστυχώς το μωράκι μας παλινδρόμησε. Είμαι κομμάτια, σταμάτησε η καρδούλα του περίπου στην 8η εβδομάδα. Εγώ είχα συνέχεια αναγούλες και ναυτία και θεωρούσα ότι η εγκυμοσύνη συνεχίζεται. Προχθές είχα λίγο καφετί αίμα, ξάπλωσα και νόμιζα είναι φυσιολογικό. Το άλλο πρωί ξύπνησα και είχα μαζί με το καφετί και κάποια κόκκινα σαν περιόδου αλλά επειδή πονούσε και η μέση μου είπα να πάω να με δει γιατρός στο νοσοκομείο που είχα ανοίξει καρτέλα για παν ενδεχόμενο. Εκεί είδαμε ότι η ανάπτυξη του είναι για 7-8 εβδομάδες και όχι στην 9+6 όπως νόμιζα και μετά απλά δεν έβρισκαν καρδούλα. Εν τέλει η αποβολή ξεκίνησε μόνη της το άλλο πρωί δηλαδή χθες Κυριακή και πήγα νοσοκομείο γιατί είχα πολύ αίμα. Ολοκληρώθηκε η αποβολή και με βάλαν και για απόξεση. Πήγαν όλα καλά. Ψυχολογικά είμαι ράκος. Αλλά έχω ένα παιδάκι σπίτι και δεν πρέπει να με παίρνει από κάτω. Αυτά από εμένα. Εύχομαι ολόψυχα σε όλες σας καλή συνέχεια με τις εγκυμοσύνες σας και σύντομα να κρατήσετε στην αγκαλά σας τα μωράκια σας. Εμείς θα ξανά προσπαθήσουμε σίγουρα και δεν το βάζουμε κάτω , παρά την ηλικία και εύχομαι σύντομα να σας ξανα γράψω με ευχάριστα νέα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Eva80 είπε:

Καλημέρα, δυστυχώς το μωράκι μας παλινδρόμησε. Είμαι κομμάτια, σταμάτησε η καρδούλα του περίπου στην 8η εβδομάδα. Εγώ είχα συνέχεια αναγούλες και ναυτία και θεωρούσα ότι η εγκυμοσύνη συνεχίζεται. Προχθές είχα λίγο καφετί αίμα, ξάπλωσα και νόμιζα είναι φυσιολογικό. Το άλλο πρωί ξύπνησα και είχα μαζί με το καφετί και κάποια κόκκινα σαν περιόδου αλλά επειδή πονούσε και η μέση μου είπα να πάω να με δει γιατρός στο νοσοκομείο που είχα ανοίξει καρτέλα για παν ενδεχόμενο. Εκεί είδαμε ότι η ανάπτυξη του είναι για 7-8 εβδομάδες και όχι στην 9+6 όπως νόμιζα και μετά απλά δεν έβρισκαν καρδούλα. Εν τέλει η αποβολή ξεκίνησε μόνη της το άλλο πρωί δηλαδή χθες Κυριακή και πήγα νοσοκομείο γιατί είχα πολύ αίμα. Ολοκληρώθηκε η αποβολή και με βάλαν και για απόξεση. Πήγαν όλα καλά. Ψυχολογικά είμαι ράκος. Αλλά έχω ένα παιδάκι σπίτι και δεν πρέπει να με παίρνει από κάτω. Αυτά από εμένα. Εύχομαι ολόψυχα σε όλες σας καλή συνέχεια με τις εγκυμοσύνες σας και σύντομα να κρατήσετε στην αγκαλά σας τα μωράκια σας. Εμείς θα ξανά προσπαθήσουμε σίγουρα και δεν το βάζουμε κάτω , παρά την ηλικία και εύχομαι σύντομα να σας ξανα γράψω με ευχάριστα νέα. 

Δεν υπάρχουν λόγια να σου πούμε για να αισθανθείς καλύτερα κορίτσι μου… Η παρηγοριά κ το βάλσαμο θα είναι το παιδάκι σου. Ο χρόνος λένε πως είναι ο καλύτερος γιατρός αν κ προσωπικά πιστεύω πως απλά απαλύνει τον πόνο της απώλειας αλλά η πληγή μένει… Εύχομαι γρήγορα να έρθει η μέρα που θα χαμογελάσεις μετά την διαπίστωση πως περιμένεις το μωράκι σου! 💚

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva80 είπε:

Καλημέρα, δυστυχώς το μωράκι μας παλινδρόμησε. Είμαι κομμάτια, σταμάτησε η καρδούλα του περίπου στην 8η εβδομάδα. Εγώ είχα συνέχεια αναγούλες και ναυτία και θεωρούσα ότι η εγκυμοσύνη συνεχίζεται. Προχθές είχα λίγο καφετί αίμα, ξάπλωσα και νόμιζα είναι φυσιολογικό. Το άλλο πρωί ξύπνησα και είχα μαζί με το καφετί και κάποια κόκκινα σαν περιόδου αλλά επειδή πονούσε και η μέση μου είπα να πάω να με δει γιατρός στο νοσοκομείο που είχα ανοίξει καρτέλα για παν ενδεχόμενο. Εκεί είδαμε ότι η ανάπτυξη του είναι για 7-8 εβδομάδες και όχι στην 9+6 όπως νόμιζα και μετά απλά δεν έβρισκαν καρδούλα. Εν τέλει η αποβολή ξεκίνησε μόνη της το άλλο πρωί δηλαδή χθες Κυριακή και πήγα νοσοκομείο γιατί είχα πολύ αίμα. Ολοκληρώθηκε η αποβολή και με βάλαν και για απόξεση. Πήγαν όλα καλά. Ψυχολογικά είμαι ράκος. Αλλά έχω ένα παιδάκι σπίτι και δεν πρέπει να με παίρνει από κάτω. Αυτά από εμένα. Εύχομαι ολόψυχα σε όλες σας καλή συνέχεια με τις εγκυμοσύνες σας και σύντομα να κρατήσετε στην αγκαλά σας τα μωράκια σας. Εμείς θα ξανά προσπαθήσουμε σίγουρα και δεν το βάζουμε κάτω , παρά την ηλικία και εύχομαι σύντομα να σας ξανα γράψω με ευχάριστα νέα. 

Λυπάμαι πολύ για αυτό γιατί ξέρω πως είναι το συναίσθημα. Θυμήθηκα τα δικά μου. 😢 Το καλό είναι ότι έχεις ήδη ένα παιδάκι, χωρίς να αλλάζει τον πόνο που νιώθεις, αλλά θα σου αποσπά την προσοχή και αυτό είναι καλό. Εγώ ήμουν μόνη μου μέσα σε ένα σπίτι, γιατί ήμουν σε αναστολή και ο άντρας μου δούλευε όλη μέρα κόντεψα να τρελαθώ. Κουράγιο και θεός είναι μεγάλος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω; Το στήθος σας πονάει κάθε μέρα με την ιδια ένταση; γιατί εμένα σήμερα ας πούμε δεν με πονάει πολύ. Κάθε μέρα κάθομαι και πατάω από δω και από κει μια δεν μπορώ να τα ακουμπήσω και μια είναι πολύ ήπιος ο πόνος. Και όταν δεν πονάνε αγχώνομαι λίγο. 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva80 είπε:

Καλημέρα, δυστυχώς το μωράκι μας παλινδρόμησε. Είμαι κομμάτια, σταμάτησε η καρδούλα του περίπου στην 8η εβδομάδα. Εγώ είχα συνέχεια αναγούλες και ναυτία και θεωρούσα ότι η εγκυμοσύνη συνεχίζεται. Προχθές είχα λίγο καφετί αίμα, ξάπλωσα και νόμιζα είναι φυσιολογικό. Το άλλο πρωί ξύπνησα και είχα μαζί με το καφετί και κάποια κόκκινα σαν περιόδου αλλά επειδή πονούσε και η μέση μου είπα να πάω να με δει γιατρός στο νοσοκομείο που είχα ανοίξει καρτέλα για παν ενδεχόμενο. Εκεί είδαμε ότι η ανάπτυξη του είναι για 7-8 εβδομάδες και όχι στην 9+6 όπως νόμιζα και μετά απλά δεν έβρισκαν καρδούλα. Εν τέλει η αποβολή ξεκίνησε μόνη της το άλλο πρωί δηλαδή χθες Κυριακή και πήγα νοσοκομείο γιατί είχα πολύ αίμα. Ολοκληρώθηκε η αποβολή και με βάλαν και για απόξεση. Πήγαν όλα καλά. Ψυχολογικά είμαι ράκος. Αλλά έχω ένα παιδάκι σπίτι και δεν πρέπει να με παίρνει από κάτω. Αυτά από εμένα. Εύχομαι ολόψυχα σε όλες σας καλή συνέχεια με τις εγκυμοσύνες σας και σύντομα να κρατήσετε στην αγκαλά σας τα μωράκια σας. Εμείς θα ξανά προσπαθήσουμε σίγουρα και δεν το βάζουμε κάτω , παρά την ηλικία και εύχομαι σύντομα να σας ξανα γράψω με ευχάριστα νέα. 

Κορίτσι μου πραγματικά, ότι και να πούμε είναι λίγο για να απαλύνει τον πόνο σου.

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αναρρώσεις γρήγορα. Είμαι σίγουρη ότι η οικογένεια σου είναι η καλύτερη αγκαλιά❤️

Θα χαρώ ειλικρινά πάρα πολύ να μας γράψεις σύντομα και πάλι χαρμόσυνα νέα.

Εύχομαι σε σένα και σε όλη σου την οικογένεια να είστε ενωμένοι και αγαπημένοι και είμαι σίγουρη ότι θα έρθουν και όλα τα ευχάριστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva80 είπε:

Καλημέρα, δυστυχώς το μωράκι μας παλινδρόμησε. Είμαι κομμάτια, σταμάτησε η καρδούλα του περίπου στην 8η εβδομάδα. Εγώ είχα συνέχεια αναγούλες και ναυτία και θεωρούσα ότι η εγκυμοσύνη συνεχίζεται. Προχθές είχα λίγο καφετί αίμα, ξάπλωσα και νόμιζα είναι φυσιολογικό. Το άλλο πρωί ξύπνησα και είχα μαζί με το καφετί και κάποια κόκκινα σαν περιόδου αλλά επειδή πονούσε και η μέση μου είπα να πάω να με δει γιατρός στο νοσοκομείο που είχα ανοίξει καρτέλα για παν ενδεχόμενο. Εκεί είδαμε ότι η ανάπτυξη του είναι για 7-8 εβδομάδες και όχι στην 9+6 όπως νόμιζα και μετά απλά δεν έβρισκαν καρδούλα. Εν τέλει η αποβολή ξεκίνησε μόνη της το άλλο πρωί δηλαδή χθες Κυριακή και πήγα νοσοκομείο γιατί είχα πολύ αίμα. Ολοκληρώθηκε η αποβολή και με βάλαν και για απόξεση. Πήγαν όλα καλά. Ψυχολογικά είμαι ράκος. Αλλά έχω ένα παιδάκι σπίτι και δεν πρέπει να με παίρνει από κάτω. Αυτά από εμένα. Εύχομαι ολόψυχα σε όλες σας καλή συνέχεια με τις εγκυμοσύνες σας και σύντομα να κρατήσετε στην αγκαλά σας τα μωράκια σας. Εμείς θα ξανά προσπαθήσουμε σίγουρα και δεν το βάζουμε κάτω , παρά την ηλικία και εύχομαι σύντομα να σας ξανα γράψω με ευχάριστα νέα. 

Ποσο λυπάμαι κ ποσο δεν βρίσκω λόγια να σου γραψω😓

εύχομαι απο καρδιάς να δείτε πάλι θετικό τεστ κ να γεμίσετε πάλι χαρά κ ευτυχία! 
 

να χαίρεστε το παιδάκι που έχετε ήδη κ αυτό να είναι βάλσαμο για τον πόνο σας! 🙏🏾

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/8/2021 at 11:35 ΠΜ, ο/η Xrisa95 είπε:

Για δείτε κορίτσια μου αν τ έχω επεξεργαστεί όλα σωστά 

@Konstantina93 Καλώς μας ήρθες τώρα είδα ότι μας έγραψες στο νήμα 

μήπως είσαι δοκιμαστικό μέλος κ γ αυτό άργησε να εγκριθεί άραγε ? 

Με το καλό το πρώτο σου μωράκι να το κρατήσεις στην αγκαλιά σου ❤️ Καλώς ήρθες στην παρέα μας! 

@Xrisa95 Μπορείτε να με αφαιρέσετε από τον πίνακα προς το παρόν, διότι παλινδρόμησε το μωράκι μας! Εύχομαι τα καλύτερα για τις υπόλοιπες και σύντομα να σας ξανά γράψω με ευχάριστα αυτή τη φορά νέα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΗΤ για τις εγκυουλες Φεβρουαρίου-Μαρτίου-Απριλίου 2022❤️

@Bonbon 03/02 

@JNtina 06/02

@Nantinaki 26/02 αγόρι 👶💙

@mia2020 03/03 κορίτσι 👶💜

@geo2222  09/03

@Louna  15/03 κορίτσι👶💜

@Monica 92 20/03

@Vasilique 24/03 αγόρι 👶💙 κορίτσι 👶💜

@Xrisa95     25/03 

@Niki5s     28/03

@Evaki! 29/03

@Konstantina93 30/03

@Princess28 02/04

@Theodora12 05/04

@Riaa   06/04

@Marakiii 25/04

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Eva80 είπε:

@Xrisa95 Μπορείτε να με αφαιρέσετε από τον πίνακα προς το παρόν, διότι παλινδρόμησε το μωράκι μας! Εύχομαι τα καλύτερα για τις υπόλοιπες και σύντομα να σας ξανά γράψω με ευχάριστα αυτή τη φορά νέα! 

Εύχομαι κ πάλι να σε έχουμε στην παρέα μας σύντομα 🙏🏾

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

Ναι κατάλαβα... Το σημαντικό όμως είναι αυτό που λες, ότι αυτή η φορά δόξα το θεό έχει αρχίσει πολύ καλά  :)  Τοξόπλασμα ευτυχώς έχω αντισώματα μετά από τις στενές επαφές που είχα με γάτες από μικρή αλλά η κατάσταση με τον κορονοιο όντως έχει πάρει άσχημες διαστάσεις, τον φοβάμαι και εγώ και θέλει προσοχή. Χθες έκανα την 2η δόση του εμβολίου μιας και είχα κάνει την 1η πριν μάθω την εγκυμοσύνη και έχω ένα άγχος και για αυτό αλλά ελπίζω να είναι για καλό ότι έκανα...

Καλησπέρα! Αντισώματα στο τοξόπλασμα έχω κι εγώ, το είχα ανακαλύψει στην πρώτη εγκυμοσύνη μου..αυτό σημαίνει ότι μπορούμε να τρώμε άφοβα σαλάτες απέξω;; Γιατί στην προηγούμενη εγκυμοσύνη πάλι δεν έτρωγα μαρούλι και τέτοια, για να’μαι σίγουρη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!ηρθα κι εγώ σε αυτό το θεματάκι! Είμαι 11+5 και έχω διδυμάκια!!!σημερα έκανα την αυχενική όλα καλά μου είπαν και περιμένω να μου πουν και τα αποτελέσματα του αίματος!το ένα μου είπαν 90% κοριτσάκι και το άλλο δεν φαινότανε ήταν πλατη χαχαχαχαχ δεν ήθελε να γυρίσει με τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!!ηρθα κι εγώ σε αυτό το θεματάκι! Είμαι 11+5 και έχω διδυμάκια!!!σημερα έκανα την αυχενική όλα καλά μου είπαν και περιμένω να μου πουν και τα αποτελέσματα του αίματος!το ένα μου είπαν 90% κοριτσάκι και το άλλο δεν φαινότανε ήταν πλατη χαχαχαχαχ δεν ήθελε να γυρίσει με τίποτα!

Καλώς την! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Μακάρι🙏. Μόλις έκανα ραπιντ τεστ, χτες και προχτές είχα κάνει σελφ τεστ. Και μεις στην ίδια φάση είμαστε προσέχουμε πολύ βγαίνουμε μόνο εγώ κ ο άντρας μου για περπάτημα. Έχω βγει και γω σε αναρρωτική από την αρχή λόγο covid. Το όλο σκηνικό μου ήρθε σαν κεραμίδα, γιατί αποφάσισα να βρω την φίλη μου να πιούμε ένα ρημαδοκαφε μετα από τόσο καιρό και πριν με δει έκανε ένα σελφ τεστ το οποίο ήταν αρνητικο! Συμπτώματα εμφάνισε μετά από 3 μέρες που βρεθήκαμε...

Ελπίζω να την γλυτώσω, απ' την αρχή της πανδημίας δεν μου έχει ξανατυχει κάτι τέτοιο, να έχω δηλαδή επαφή με κρουσμα. Τώρα θα κάνω κάθε μέρα, μέχρι την Παρασκευή για να είμαι σίγουρη..

Καλησπέρα, καταλαβαίνω το άγχος σου τώρα που είσαι έγκυος..εύχομαι και ελπίζω να μην κόλλησες🙏 Θα σου πρότεινα να κάνεις μοριακό, γιατί είναι το πιο έγκυρο..τα άλλα δύο έχω ακούσει πολλές φορές να κάνουν λάθος..αα επίσης να περιμένεις μερικές μέρες, γιατί θέλει τουλάχιστον 5-6 μέρες νομίζω να δείξουν..παρόλαυτα ελπίζω ότι δεν κόλλησες..🙏🙏💕 δε μπορούμε να κλειστούμε και σπίτι μωρέ…όσο και να προσέχουμε δυστυχώς μεταδίδεται πολύ εύκολα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eva80 είπε:

Καλημέρα, δυστυχώς το μωράκι μας παλινδρόμησε. Είμαι κομμάτια, σταμάτησε η καρδούλα του περίπου στην 8η εβδομάδα. Εγώ είχα συνέχεια αναγούλες και ναυτία και θεωρούσα ότι η εγκυμοσύνη συνεχίζεται. Προχθές είχα λίγο καφετί αίμα, ξάπλωσα και νόμιζα είναι φυσιολογικό. Το άλλο πρωί ξύπνησα και είχα μαζί με το καφετί και κάποια κόκκινα σαν περιόδου αλλά επειδή πονούσε και η μέση μου είπα να πάω να με δει γιατρός στο νοσοκομείο που είχα ανοίξει καρτέλα για παν ενδεχόμενο. Εκεί είδαμε ότι η ανάπτυξη του είναι για 7-8 εβδομάδες και όχι στην 9+6 όπως νόμιζα και μετά απλά δεν έβρισκαν καρδούλα. Εν τέλει η αποβολή ξεκίνησε μόνη της το άλλο πρωί δηλαδή χθες Κυριακή και πήγα νοσοκομείο γιατί είχα πολύ αίμα. Ολοκληρώθηκε η αποβολή και με βάλαν και για απόξεση. Πήγαν όλα καλά. Ψυχολογικά είμαι ράκος. Αλλά έχω ένα παιδάκι σπίτι και δεν πρέπει να με παίρνει από κάτω. Αυτά από εμένα. Εύχομαι ολόψυχα σε όλες σας καλή συνέχεια με τις εγκυμοσύνες σας και σύντομα να κρατήσετε στην αγκαλά σας τα μωράκια σας. Εμείς θα ξανά προσπαθήσουμε σίγουρα και δεν το βάζουμε κάτω , παρά την ηλικία και εύχομαι σύντομα να σας ξανα γράψω με ευχάριστα νέα. 

Κορίτσι μου δεν έχω λόγια..λυπάμαι πολύ..εύχομαι να είναι η πρώτη και τελευταία φορά που περνάς κάτι τέτοιο, και σύντομα να μας ξαναγράψεις με ευχάριστα…🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!!ηρθα κι εγώ σε αυτό το θεματάκι! Είμαι 11+5 και έχω διδυμάκια!!!σημερα έκανα την αυχενική όλα καλά μου είπαν και περιμένω να μου πουν και τα αποτελέσματα του αίματος!το ένα μου είπαν 90% κοριτσάκι και το άλλο δεν φαινότανε ήταν πλατη χαχαχαχαχ δεν ήθελε να γυρίσει με τίποτα!

Καλησπέρα, με το καλό τα διδυμάκια σου ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα, καταλαβαίνω το άγχος σου τώρα που είσαι έγκυος..εύχομαι και ελπίζω να μην κόλλησες🙏 Θα σου πρότεινα να κάνεις μοριακό, γιατί είναι το πιο έγκυρο..τα άλλα δύο έχω ακούσει πολλές φορές να κάνουν λάθος..παρόλαυτα ελπίζω ότι δεν κόλλησες..🙏🙏💕 δε μπορούμε να κλειστούμε και σπίτι μωρέ…όσο και να προσέχουμε δυστυχώς μεταδίδεται πολύ εύκολα..

Ευχαριστώ πολύ❤️. Αλήθεια δεν ξέρεις από πού μπορεί να έρθει... Μακριά από όλες μας κορίτσια...

Ευχαριστώ για την συμβουλή, εννοείται θα κάνω και μοριακό, απλά με συμβούλεψαν ( ο παθολόγος μου) να το αφήσω προς το τέλος γιατί γενικά μπορεί να  έχω κολλήσει και να εμφανίσω συμπτώματα και επώαση μετά από 10 μέρες!!!! Οπότε θα κάνω μοριακό την Παρασκευή. Απλά έτσι για να μου φύγει η ιδέα κάνω μια μέρα σελφ και μια μέρα ραπίντ ( έχει σε αρκετά σημεία στην πόλη μου και πάω νωρίς που δεν έχει κόσμο, σήμερα πήγα πρωί απ' τις 8 το πρωί!🤪🤪). Η φίλη μου το ανίχνευσε με σελφ βγήκε κατευθείαν θετικό, η αλήθεια είναι ότι τα έχουν βελτιώσει και αυτά κατά πολύ και είναι ποια αρκετά πιο έγκυρα αλλά όσο και να το πεις το μοριακό είναι αυτό που δείχνει 99%. Επίσης βάζω θερμόμετρο 3-4 φορές την μέρα για να σιγουρευτώ ότι δεν έχω ανεβάσει έστω κ λίγο πυρετό... 

Θα περάσει και αυτό υπομονή πρέπει να κανω

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!!ηρθα κι εγώ σε αυτό το θεματάκι! Είμαι 11+5 και έχω διδυμάκια!!!σημερα έκανα την αυχενική όλα καλά μου είπαν και περιμένω να μου πουν και τα αποτελέσματα του αίματος!το ένα μου είπαν 90% κοριτσάκι και το άλλο δεν φαινότανε ήταν πλατη χαχαχαχαχ δεν ήθελε να γυρίσει με τίποτα!

Με το καλό κοπέλα μου! Τι όμορφα που είναι τα διδυμακια🥰🥰🥰!!!

Με το καλό και τα αποτελέσματα από τις αιματολογικές αν και είμαι σίγουρη ότι όλα θα σου πάνε καλά! Είδες τα μωράκια σου; Το ένα ήθελε να σου δείξει τι είναι, το άλλο ήθελε να κρατήσει το σασπένς, να έχετε κάτι να περιμένετε μέχρι την επόμενη φορά😉!

Τα πρώτα σου μωράκια είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Nantinaki είπε:

Με το καλό κοπέλα μου! Τι όμορφα που είναι τα διδυμακια🥰🥰🥰!!!

Με το καλό και τα αποτελέσματα από τις αιματολογικές αν και είμαι σίγουρη ότι όλα θα σου πάνε καλά! Είδες τα μωράκια σου; Το ένα ήθελε να σου δείξει τι είναι, το άλλο ήθελε να κρατήσει το σασπένς, να έχετε κάτι να περιμένετε μέχρι την επόμενη φορά😉!

Τα πρώτα σου μωράκια είναι;

Ναι από εξωσωματική!!!αυτο που μας είπαν ότι είναι κοριτσάκι είναι και ζωηρό όλο κουνιότανε και έπαιζε με τα χεράκια του καλε!!!χαχαχαχα έτσι φαινότανε τουλάχιστον 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Ναι από εξωσωματική!!!αυτο που μας είπαν ότι είναι κοριτσάκι είναι και ζωηρό όλο κουνιότανε και έπαιζε με τα χεράκια του καλε!!!χαχαχαχα έτσι φαινότανε τουλάχιστον 😂😂😂

Μπράβο κοπέλα μου, με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!❤️❤️

Έτσι ακριβώς και σε μένα, το βλέπαμε καθότανε και σταυροποδι και μετά τεντωνοταν😄😄! Μάλιστα έχω και φωτό που είναι σταυροποδι. Όταν μεγαλώσει θα του την δείχνω και θα του λέω ότι την είχε καταβολεψει εκεί μεσα🤣🤣🤣

Είναι μαγεία αυτοί οι υπέρηχοι! Ανυπομονώ να πάω να ξαναδώ το μωράκι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα! Αντισώματα στο τοξόπλασμα έχω κι εγώ, το είχα ανακαλύψει στην πρώτη εγκυμοσύνη μου..αυτό σημαίνει ότι μπορούμε να τρώμε άφοβα σαλάτες απέξω;; Γιατί στην προηγούμενη εγκυμοσύνη πάλι δεν έτρωγα μαρούλι και τέτοια, για να’μαι σίγουρη..

Νομίζω ότι θέλει πάλι κάποια προσοχή γιατί δεν είναι μόνο το τοξόπλασμα αλλά και άλλα μικρόβια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω; Το στήθος σας πονάει κάθε μέρα με την ιδια ένταση; γιατί εμένα σήμερα ας πούμε δεν με πονάει πολύ. Κάθε μέρα κάθομαι και πατάω από δω και από κει μια δεν μπορώ να τα ακουμπήσω και μια είναι πολύ ήπιος ο πόνος. Και όταν δεν πονάνε αγχώνομαι λίγο. 😁

Μην αγχώνεσαι, απο όσο ξέρω δεν έχει σχέση με το αν προχωράει καλά η εγκυμοσύνη ή όχι... εμένα ας πούμε δεν πονάει καθόλου, είναι πολύ πρησμένο κάποιες ώρες μέσα και άλλες σχεδόν καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...