Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Marakiii είπε:

Κάνω με κερί αποτρίχωση κ αν είναι τότε να κανονίσω με την κοπέλα να μου τα κάνει αυτή! 

Πες μου ότι τόσο καιρό επιτρεπόταν;;;;;;;;;; Μου είχε πει στην αρχή η γιατρός ότι δεν επιτρέπεται.....αλλά ίσως εννοούσε μόνο στο πρώτο τρίμηνο...και εγώ δεν άφηνα αποτρίχωση με κερί ούτε στο φρύδι 🤦🤦🤦🤣🤣🤣 τέλεια!!! 

Πάντως ναι αν επιτρέπεται καλύτερα να κανονίσεις να είσαι και άνετη...μην έχεις και μετά είδες αιματακι και τέτοια...να νιώθεις ανάλαφρη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Πες μου ότι τόσο καιρό επιτρεπόταν;;;;;;;;;; Μου είχε πει στην αρχή η γιατρός ότι δεν επιτρέπεται.....αλλά ίσως εννοούσε μόνο στο πρώτο τρίμηνο...και εγώ δεν άφηνα αποτρίχωση με κερί ούτε στο φρύδι 🤦🤦🤦🤣🤣🤣 τέλεια!!! 

Πάντως ναι αν επιτρέπεται καλύτερα να κανονίσεις να είσαι και άνετη...μην έχεις και μετά είδες αιματακι και τέτοια...να νιώθεις ανάλαφρη....

Τι να σου πω..στο πρώτο τρίμηνο δεν έκανα γιατί δεν ένιωθα άνετα γενικά με πολλά πράγματα κ δεν έκανα τίποτα! Μετά όμως πήγα! Έκανα πρόσωπο κ μπικίνι! Άλλος άνθρωπος ένιωσα! Κ μ ειπε αυτή πριν γεννήσεις έλα να σε καθαρίσω για να μην βάλεις ξυράφι! Το πρόβλημα μου είναι οτι δεν βλέπω τι γίνεται εκεί κάτω λόγω κοιλιάς κ ο άντρας μου δεν καταλαβαίνει για να μου πει! Αλλά θα κλείσω ένα ραντεβού στην κοπέλα κ θα παω να τελειώνω! Τι τώρα τι σε μια εβδομάδα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Φτάνω φτάνω!!! Απλά μακάρι να μην χρειαστεί να περάσω τις 40 εβδομάδες και να μπορέσω να γεννήσω φυσιολογικά! Μέχρι την επόμενη Παρασκευή το πλανο είναι ότι το αφήνουμε να εξελιχθεί μετά θα δούμε πως θα πάμε. Απλά φοβάμαι μην μεγαλώσει πολύ και δυσκολευτω!

Μας είπε ότι είναι σε κιλά περίπου 3300 ( από 3200 έως 3500 το υπολογίζει) . Φοβάμαι αν μείνει άλλες 10 μέρες μην φτάσει 4000 κιλά και πως θα τον βγάλω;;;;;;;;🤪😱😭.

Χάρηκα πολύ που ο μικρούλης είναι καλά και είστε σπιτάκι. Θέλει πολύ ψυχραιμία σε τέτοιες καταστάσεις, διάβασα τι είχατε περάσει και πέρυσι και πραγματικά αγχώθηκα και μόνο που το διάβαζα! Περαστικά και ελπίζω να μην ξαναχρειαστει ποτέ να αγχωθειτε για τέτοιο λόγο❤️❤️❤️

Να το ξέρετε κι εσείς να προσέχετε!! Γιατί και μια φίλη μου έδινε στη μικρούλα της τα χαρτομάντηλα να παίζει, σαν κάτι ασφαλές δηλαδή, και μόλις της το’πα δεν τα ξαναδωσε!! Δε μπορείς να φανταστείς τι μπορεί να κάνουν !!

Γιατί ρε κορίτσι αν περάσεις τις 40 να μην πας φυσιολογικά;; Όσο πιο μακριά πας τόσες περισσότερες οι πιθανότητες να γεννήσεις φυσιολογικά!! Συνήθως όταν γεννάς νωρίτερα υπάρχει ο κίνδυνος να μην πας φυσιολογικά γιατί δεν είναι έτοιμο το μωρό..

Στο τέλος δεν παίρνουν και πολύ βάρος μην αγχώνεσαι! Γιατί δεν έχουν κ χώρο! Δηλαδή πολύ δύσκολο να βγει 4 κιλά αν τώρα είναι όντως γύρω στα 3300! Γιατί και οι υπέρηχοι έχουν απόκλιση καμια φορά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Τι να σου πω..στο πρώτο τρίμηνο δεν έκανα γιατί δεν ένιωθα άνετα γενικά με πολλά πράγματα κ δεν έκανα τίποτα! Μετά όμως πήγα! Έκανα πρόσωπο κ μπικίνι! Άλλος άνθρωπος ένιωσα! Κ μ ειπε αυτή πριν γεννήσεις έλα να σε καθαρίσω για να μην βάλεις ξυράφι! Το πρόβλημα μου είναι οτι δεν βλέπω τι γίνεται εκεί κάτω λόγω κοιλιάς κ ο άντρας μου δεν καταλαβαίνει για να μου πει! Αλλά θα κλείσω ένα ραντεβού στην κοπέλα κ θα παω να τελειώνω! Τι τώρα τι σε μια εβδομάδα..

Να κλείσω ραντεβού ναι! Να σε βοηθήσει και η κοπέλα γιατί όντως με την κοιλιά είναι θέμα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Δυστυχώς δεν μπορεί κανένας να μου πει τίποτα γιατί δεν ξέρουμε κ αυτά τι ακριβώς θα χρειαστούν...όλοι συμφωνούν σε ένα πράγμα, θα αποφασίσει ο γυναικολόγος πότε θα γεννήσω κ μετά ο καθένας θα αναλάβει το πόστο του! 

Οπότε έτσι πάμε κ εμεις ..περιμένουμε να γεννησουμε..επίσης ο τράχηλος μου μειώθηκε πήγε 2,2 αλλά ο γιατρός δεν ήταν καθόλου ανήσυχος και καλά είσαι μου είπε!

Μειώθηκε ο τράχηλος ε;; Από το βάρος λογικά ε; Να και κάτι που δεν είχα σκεφτεί με τις πολύδυμες κυήσεις..λογικό να μειώνεται από πιο νωρίς! Και φαντάσου είναι και μια χαρά είπε ο γιατρός! Καλά όχι ότι είχα αμφιβολία γιατί εσύ Μαράκι μου πρέπει να έχεις βάλει τα γυαλιά σε όλους με το πόσο καλά έχουν πάει όλα!! Φτου φτου φτου🍀🍀🍀 Λίγο έμεινε!! Έχεις δώσει στα μωράκια σου ό,τι καλύτερο μπορείς και τα έχεις μεγαλώσει μέχρι τώρα με τον καλύτερο τρόπο!! Αυτό να σκέφτεσαι!!💪❤️
Οπότε περιμένουμε το γυναικολόγο τώρα πότε δώσει το οκ να τα πάρει☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Βρε κορίτσι μου τώρα είδα τι περάσατε!!! Και τα περσινά και αυτά τα τώρα! Έχω πάθει ένα σοκ αλήθεια 😳😳😳 τι να πω περαστικά να είναι! Φαίνεται όμως ο μικρούλης να είναι καλά οπότε περαστικά θα είναι.... Πολύ στεναχωρήθηκα όμως για την περιπέτεια ... ♥️

 

Αχ @Ονομα χρήστη κι εσύ στα ίδια με εμένα είσαι...είχα τις ίδιες απορίες και εγώ... Να ξέρεις περιμένω την αναρρωτική και του Δεκέμβρη και του Γενάρη κι έχω κάνει αίτηση και για το κυοφορίας! Εμένα να ξέρεις η κατάσταση της αίτησης είναι σε επεξεργασία από το εφκα 🤷🤷 νιώθω ήδη απελπισμένη γιατί με τον Εφκα δεν ξεμπερδευουμε...αλλά ρώτησα κι εγώ το @Nantinaki και μου είπε όλα αυτά που λέει και σε εσένα και νομίζω έχουμε ελπίδες... 💪💪💪 Πάντως πιστεύω θα μας μπουν άσχετα με το αν εκκρεμουν αναρρωτικές!!!

 

 

 

 

 

Ευχαριστώ Διονακι μου!! ❤️ Ναι φαίνεται καλά ευτυχώς..άσε πολύ άγχος..😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marakiii είπε:

Βρε κορίτσι μου τι έχεις περάσει κ εσύ! Κ εγω δεν ξερω πως θα αντιδρούσα!..εδώ δεν έχω παιδιά κ όταν μου λένε κάτι εντάξει γίνομαι δραματική! Όλα περαστικά να είναι!

Μακάρι να μην χρειαστούν πολλά πράγματα! Θα δούμε πως θα πάνε τα πράγματα! Δεν θέλω να λέω μεγάλες κουβέντες γιατί είμαι κ λίγο προκατειλημμενη! Όλα καλά προς το παρόν όμως! 

Άκρη με τους γιατρούς δεν βγάζεις σε άλλα κ αλλα πόσο μάλλον σε μια εγκυμοσύνη..Συμφωνούν πάντως ότι μέχρι στιγμής μόνο ο γυναικολόγος έχει γνώμη ας πουμε για το πότε θα γεννήσω οπότε πάμε με βάση αυτό κ όταν με το καλό γεννηθούν θα παμε στο επόμενο βήμα! Το καλό είναι ότι έχουμε ενημερώσει και το δημόσιο κ την ιδιωτική κλινική και ξέρουμε ότι μας περιμένουν!κάτι είναι κ αυτό!

Την Παρασκευή έχουμε τον γυναικολόγο,  την Δευτέρα τον εμβρυολογο και βλέπουμε! Ίσως μπω κ για γέννα τέλος του μήνα!

Αχ άσε!! Καλά η προηγούμενη φορα ήταν πολύ τρομακτική…ήταν μικρούλης κι όλας ήταν και έτσι σαν ναρκωμένος γιατί πνιγόταν😢 μικρός αλλά θαυματουργός…χαχ..😆

Κ τώρα μόλις είδα ότι εφαγε αυτό, άρχισα να κλαίω και τον έπαιρνα και του έλεγα γιατι το έκανες αυτό; Δεν σου έχω πει να μην τρως πράγματα; 😭😭 κ έκλαιγα χαχα και αυτός με κοιτούσε και θα σκεφτόταν δεν πάει καλά αυτή😆

Όχι δε χρειάζονται μεγάλα λόγια, βήμα βήμα και όλα να πηγαίνουν καλά..❤️ Καλά που έχετε ενημερώσει και το νοσοκομείο κ την κλινική για να προετοιμαστούν κι αυτοί!

Κι εγώ κάπου εκεί σε έχω στο μυαλό μου με αυτά που μας έχεις πει..τέλη Φλεβάρη αρχές Μάρτη..

Γέλασα με αυτό που είπες στον άντρα σου αν δει ότι δεν είσαι καλά που λες🤣 χαχαχα οι ορμόνες στο κόκκινο απότι καταλαβαίνω 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Αχ άσε!! Καλά η προηγούμενη φορα ήταν πολύ τρομακτική…ήταν μικρούλης κι όλας ήταν και έτσι σαν ναρκωμένος γιατί πνιγόταν😢 μικρός αλλά θαυματουργός…χαχ..😆

Κ τώρα μόλις είδα ότι εφαγε αυτό, άρχισα να κλαίω και τον έπαιρνα και του έλεγα γιατι το έκανες αυτό; Δεν σου έχω πει να μην τρως πράγματα; 😭😭 κ έκλαιγα χαχα και αυτός με κοιτούσε και θα σκεφτόταν δεν πάει καλά αυτή😆

Όχι δε χρειάζονται μεγάλα λόγια, βήμα βήμα και όλα να πηγαίνουν καλά..❤️ Καλά που έχετε ενημερώσει και το νοσοκομείο κ την κλινική για να προετοιμαστούν κι αυτοί!

Κι εγώ κάπου εκεί σε έχω στο μυαλό μου με αυτά που μας έχεις πει..τέλη Φλεβάρη αρχές Μάρτη..

Γέλασα με αυτό που είπες στον άντρα σου αν δει ότι δεν είσαι καλά που λες🤣 χαχαχα οι ορμόνες στο κόκκινο απότι καταλαβαίνω 😆

Ε τι να του πω κ αυτουνού! Θα κάτσει με τις συμπεθερες και μου φαίνεται ότι στο τέλος αυτός θα θέλει γιατρό 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Princess28 @Διόνη @Marakiii @Xrisa95
Κορίτσια μου διάβασα τις απαντήσεις σας! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ. Με κάνατε να νιώσω καλύτερα και να πάρω λίγο κουράγιο. Αυτό πρέπει να συνειδητοποιήσω, ότι τώρα θα είμαστε οι 3 μας, εγώ ο σύζυγος και το μωράκι μας. Θα τα καταφέρουμε μόνοι μας, όπως μπορούμε, με όλη μας την αγάπη ο ένας για τον άλλον και το παιδάκι μας! Δεν αλλάζει ο άνθρωπος τώρα στα 60.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, παρατήρησα τις τελευταίες μέρες ένα κομμάτι μπροστά στα μαλλιά μου, μικρή τούφα με γκρίζες τρίχες! Λέτε να είναι ορμονικό απο την εγκυμοσύνη; Δεν τα έχω βάψει ποτέ, είναι το φυσικό μου οπότε το αντιλήφθηκα εύκολα. Το έχει πάθει καμία τώρα στην εγκυμοσύνη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια, παρατήρησα τις τελευταίες μέρες ένα κομμάτι μπροστά στα μαλλιά μου, μικρή τούφα με γκρίζες τρίχες! Λέτε να είναι ορμονικό απο την εγκυμοσύνη; Δεν τα έχω βάψει ποτέ, είναι το φυσικό μου οπότε το αντιλήφθηκα εύκολα. Το έχει πάθει καμία τώρα στην εγκυμοσύνη; 

Καλησπέρα να σου πω την αλήθεια δεν το έχω ξανα ακούσει αλλά δεν είναι απίθανο να είναι ορμονικο...Εγω δυστυχώς έχω βγάλει αρκετές από πολυ νωρίς από τα 20 ξεκίνησα να βγάζω και τώρα που είμαι 27 έχω παρς πολλές...Πρέπει να προλάβω να τα βαψω αυτές τις μέρες με φυτική βαφή βέβαια γτ δεν μπορώ να τα βλέπω άλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες!

Εγώ είχα ΠΗΤ 1/3, αλλά γέννησα την προηγούμενη εβδομάδα στις 37 εβδομάδες ακριβώς.

Ένιωθα ότι είχα πολλές braxton hicks και το πρωί πηγα στο προγραμματισμένο ραντεβου μου με το γιατρό, και μου είπε ότι έχω διαστολή 1εκ. Και μάλλον θα γεννήσω καμιά εβδομάδα νωρίτερα από την ΠΗΤ μου.

Και το βράδυ εκεί που έβλεπα τηλεόραση... τσουπ... έσπασαν τα νερα.

Στις 00:00 μπήκα μαιευτήριο και στις 08:30 είχα γεννήσει, φυσιολογικά, το πρώτο μου παιδί.

Δε μπορώ να σας περιγράψω πόσο ΄΄ομορφο και πρωτόγνωρο είναι αυτό που αισθάνθηκα και αισθάνομαι όταν βλέπω το μικρούλι μου. 

Εύχομαι σε όλες σας ένα υπέροχο τοκετό. Ακολουθούν μαγικές στιγμές! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια, παρατήρησα τις τελευταίες μέρες ένα κομμάτι μπροστά στα μαλλιά μου, μικρή τούφα με γκρίζες τρίχες! Λέτε να είναι ορμονικό απο την εγκυμοσύνη; Δεν τα έχω βάψει ποτέ, είναι το φυσικό μου οπότε το αντιλήφθηκα εύκολα. Το έχει πάθει καμία τώρα στην εγκυμοσύνη; 

Καλησπέρα να σου πω την αλήθεια δεν το έχω ξανα ακούσει αλλά δεν είναι απίθανο να είναι ορμονικο...Εγω δυστυχώς έχω βγάλει αρκετές από πολυ νωρίς από τα 20 ξεκίνησα να βγάζω και τώρα που είμαι 27 έχω παρς πολλές...Πρέπει να προλάβω να τα βαψω αυτές τις μέρες με φυτική βαφή βέβαια γτ δεν μπορώ να τα βλέπω άλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΔιόνηΔιόνη μου σήμερα μπήκα να δω για την αίτηση και βγάζει ότι έχει πάρει εγριτικη μπες να τσεκάρεις και εσύ τη δική σου αντε μήπως μας μπουνε και δεν αργήσουν πολυ ακόμη!!!!🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mia2020 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες!

Εγώ είχα ΠΗΤ 1/3, αλλά γέννησα την προηγούμενη εβδομάδα στις 37 εβδομάδες ακριβώς.

Ένιωθα ότι είχα πολλές braxton hicks και το πρωί πηγα στο προγραμματισμένο ραντεβου μου με το γιατρό, και μου είπε ότι έχω διαστολή 1εκ. Και μάλλον θα γεννήσω καμιά εβδομάδα νωρίτερα από την ΠΗΤ μου.

Και το βράδυ εκεί που έβλεπα τηλεόραση... τσουπ... έσπασαν τα νερα.

Στις 00:00 μπήκα μαιευτήριο και στις 08:30 είχα γεννήσει, φυσιολογικά, το πρώτο μου παιδί.

Δε μπορώ να σας περιγράψω πόσο ΄΄ομορφο και πρωτόγνωρο είναι αυτό που αισθάνθηκα και αισθάνομαι όταν βλέπω το μικρούλι μου. 

Εύχομαι σε όλες σας ένα υπέροχο τοκετό. Ακολουθούν μαγικές στιγμές! ❤️

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Τι όμορφα νέα😊🥰🥰

Χαίρομαι που είχες έναν όμορφο τοκετό!💞

Να χαίρεσαι το μικρούλι σου να’ναι γερό και τυχερό!!❤️❤️❤️

Με το καλό να γνωρίσουμε τα μωράκια μας και οι υπόλοιπες!💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσιαα!!!🥰

Μόλις γύρισα από το γιατρό! 2200γρ η μπεμπούλα και ο τράχηλος μου έχει πάει 2εκ!! Οπότε δε θα φτάσω πάλι τις 40 εβδ όπως την πρώτη φορά, μου είπε!! Για να δούμε ☺️☺️☺️

Εσάς πόσο ήταν ο τράχηλος στις 34 εβδ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσιαα!!!🥰

Μόλις γύρισα από το γιατρό! 2200γρ η μπεμπούλα και ο τράχηλος μου έχει πάει 2εκ!! Οπότε δε θα φτάσω πάλι τις 40 εβδ όπως την πρώτη φορά, μου είπε!! Για να δούμε ☺️☺️☺️

Εσάς πόσο ήταν ο τράχηλος στις 34 εβδ;;

Καλησπέρα κοριτσι μ τελεια η μπουμπού σας μια χαρά είναι από βαρος...❣❣❣Λογικά δεν θα πάρεις ολες τις εβδομάδες είναι κ δευτερο παιδακι αντε με το καλό!!!

εγω την προηγούμενη εβδομάδα που πήγα ήμουν περίπου 33 εβδομαδων ήταν 2.8 αν θυμάμαι καλά...αλλά την νιώθω ακόμη πιο χαμηλά αυτές τις μέρες και έχω κ αρκετές συσπασεις κ κάποια πονακια αυριο το απόγευμα πάω κ εγω στο γιατρό να δούμε τι θα μου πει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Καλησπέρα κοριτσι μ τελεια η μπουμπού σας μια χαρά είναι από βαρος...❣❣❣Λογικά δεν θα πάρεις ολες τις εβδομάδες είναι κ δευτερο παιδακι αντε με το καλό!!!

εγω την προηγούμενη εβδομάδα που πήγα ήμουν περίπου 33 εβδομαδων ήταν 2.8 αν θυμάμαι καλά...αλλά την νιώθω ακόμη πιο χαμηλά αυτές τις μέρες και έχω κ αρκετές συσπασεις κ κάποια πονακια αυριο το απόγευμα πάω κ εγω στο γιατρό να δούμε τι θα μου πει!!!

Αχ τέλεια!!

Κι εγώ τη νιώθω αρκετά συχνά να με πιέζει χαμηλά..κάνει δουλίτσα μάλλον😄😆 έχω και συσπάσεις αρκετές, ενώ στο μικρό δεν είχα καθόλου, είναι κ χαμηλά εδώ κ καιρό..τη βλέπω πιο βιαστική από τον μικρό μου..είναι κ λογικό μου είπε ο γιατρός γιατί έχω άλλο ένα μωρό, και τον έχω κι όλο αγκαλιά κλπ…θα δούμε☺️☺️

Άντε να μας πεις κι εσύ τα νέα σου αύριο που θα πας!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η mia2020 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες!

Εγώ είχα ΠΗΤ 1/3, αλλά γέννησα την προηγούμενη εβδομάδα στις 37 εβδομάδες ακριβώς.

Ένιωθα ότι είχα πολλές braxton hicks και το πρωί πηγα στο προγραμματισμένο ραντεβου μου με το γιατρό, και μου είπε ότι έχω διαστολή 1εκ. Και μάλλον θα γεννήσω καμιά εβδομάδα νωρίτερα από την ΠΗΤ μου.

Και το βράδυ εκεί που έβλεπα τηλεόραση... τσουπ... έσπασαν τα νερα.

Στις 00:00 μπήκα μαιευτήριο και στις 08:30 είχα γεννήσει, φυσιολογικά, το πρώτο μου παιδί.

Δε μπορώ να σας περιγράψω πόσο ΄΄ομορφο και πρωτόγνωρο είναι αυτό που αισθάνθηκα και αισθάνομαι όταν βλέπω το μικρούλι μου. 

Εύχομαι σε όλες σας ένα υπέροχο τοκετό. Ακολουθούν μαγικές στιγμές! ❤️

Να σας ζήσει κορίτσι μου! Να είναι πάντα γερό και καλότυχο το μωράκι σας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η mia2020 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες!

Εγώ είχα ΠΗΤ 1/3, αλλά γέννησα την προηγούμενη εβδομάδα στις 37 εβδομάδες ακριβώς.

Ένιωθα ότι είχα πολλές braxton hicks και το πρωί πηγα στο προγραμματισμένο ραντεβου μου με το γιατρό, και μου είπε ότι έχω διαστολή 1εκ. Και μάλλον θα γεννήσω καμιά εβδομάδα νωρίτερα από την ΠΗΤ μου.

Και το βράδυ εκεί που έβλεπα τηλεόραση... τσουπ... έσπασαν τα νερα.

Στις 00:00 μπήκα μαιευτήριο και στις 08:30 είχα γεννήσει, φυσιολογικά, το πρώτο μου παιδί.

Δε μπορώ να σας περιγράψω πόσο ΄΄ομορφο και πρωτόγνωρο είναι αυτό που αισθάνθηκα και αισθάνομαι όταν βλέπω το μικρούλι μου. 

Εύχομαι σε όλες σας ένα υπέροχο τοκετό. Ακολουθούν μαγικές στιγμές! ❤️

Κοριτσι μου να σας ζήσει το μπεμπακι σας γερο και καλοτυχο να είναι τι ωραία που έχουν ξεκινήσει σιγά σιγά ου γέννες στη σελιδουλα μας αντε με το καλό σε όλες μας!!!!🥳🥳🥳❣❣❣👩‍🍼👩‍🍼👩‍🍼🤱🤱🤱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Καλησπέρα να σου πω την αλήθεια δεν το έχω ξανα ακούσει αλλά δεν είναι απίθανο να είναι ορμονικο...Εγω δυστυχώς έχω βγάλει αρκετές από πολυ νωρίς από τα 20 ξεκίνησα να βγάζω και τώρα που είμαι 27 έχω παρς πολλές...Πρέπει να προλάβω να τα βαψω αυτές τις μέρες με φυτική βαφή βέβαια γτ δεν μπορώ να τα βλέπω άλλο...

Καλησπέρα. Κι εγώ είχα 2-3 άσπρες τρίχες απο το σχολείο. Έχω καστανά μαλλιά κ μέχρι τώρα είχα απλά μερικές ακόμα. Είμαι 34. Τώρα την τελευταία βδομάδα ξαφνικά έγινε αυτό! Είπα μήπως είναι κάτι παρόμοιο όπως με το χνούδι που έβγαλα στην κοιλιά τώρα στην εγκυμοσύνη λόγω ορμονών ενώ δεν είχα ποτε.

Εγώ θα τα αφήσω προς το παρόν, να γεννήσουμε με το καλό πρώτα, αν θες τη γνώμη μου υπομονή λίγο ακόμη κ μετά βάψτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η mia2020 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες!

Εγώ είχα ΠΗΤ 1/3, αλλά γέννησα την προηγούμενη εβδομάδα στις 37 εβδομάδες ακριβώς.

Ένιωθα ότι είχα πολλές braxton hicks και το πρωί πηγα στο προγραμματισμένο ραντεβου μου με το γιατρό, και μου είπε ότι έχω διαστολή 1εκ. Και μάλλον θα γεννήσω καμιά εβδομάδα νωρίτερα από την ΠΗΤ μου.

Και το βράδυ εκεί που έβλεπα τηλεόραση... τσουπ... έσπασαν τα νερα.

Στις 00:00 μπήκα μαιευτήριο και στις 08:30 είχα γεννήσει, φυσιολογικά, το πρώτο μου παιδί.

Δε μπορώ να σας περιγράψω πόσο ΄΄ομορφο και πρωτόγνωρο είναι αυτό που αισθάνθηκα και αισθάνομαι όταν βλέπω το μικρούλι μου. 

Εύχομαι σε όλες σας ένα υπέροχο τοκετό. Ακολουθούν μαγικές στιγμές! ❤️

Να σας ζήσει το μωράκι να είναι πάντα καλοτυχο ευτυχισμένο και να σας προσφέρει αμέτρητες στιγμές χαράς ❤️🥳🧸🎉🤱🥰😘

Όλα τα καλά να έχει! 
 

καλη λοχεία κ σε σένα ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...