Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις πριν 17 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέραα!! 🥰

Ξεκουράσου εσύ και μην κάνεις τίποτα!!! Καλές ταινίες 😄😄😄

Εγώ τώρα ξεκίνησα να αγοράζω πράγματα για τη βαλίτσα του μαιευτηρίου, και έχω ενθουσιαστεί!!! Αγόρασα κάποια πράγματα που ήθελα από το σουπερ μαρκετ(μαντηλάκια, καλύμματα λεκάνης κλπ), παρήγγειλα και από το ιντερνετ κάτι πυτζαμάκια/νυχτικά και ρόμπα που θα μου έρθουν στο τέλος της άλλης εβδομάδας λογικά, πήρα και 2 σουτιέν εγκυμοσύνης καινούργια από τα mothercare που με βολεύουν, πήρα παντοφλίτσες και καλτσάκια, γενικά ετοιμάζομαι σιγά σιγά!! Περιμένω να έρθουν όλα, να τα πλύνω να τα σιδερώσω και να τα βάλω στη βαλίτσα μετά!! ☺️🥰 

Εσύ έχεις πάρει ό,τι χρειάζεσαι;; Άντε με το καλό να τα ετοιμάσουμε όλα και να είμαστε έτοιμες να υποδεχθούμε τα μπεμπάκια μας❤️❤️

Εμάς μας ανησύχησε σήμερα ο μπέμπης, έφαγε ένα πλαστικό, σιλικόνη πρεπει να ταν βασικά, κάλυμμα από τα ακουστικά του κινητού. Τρέχαμε στο νοσοκομείο. Τώρα τον έχουμε σε παρακολούθηση. Άγχος και κλάμα άσε…λέω του άντρα μου λες με τόσο άγχος να γεννήσω λίγο νωρίτερα ή ούτε πάλι;😆 μου λέει η αλήθεια είναι ότι σε αυτή την εγκυμοσύνη έχεις αγχωθεί αρκετά…έχω περάσει αρκετά δύσκολα ρε κορίτσια αυτούς τους μήνες! Και εγώ δεν τα σκέφτομαι γιατί είμαι δυνατή γενικά, αλλά όλοι οι δικοί μου στεναχωριούνται που τέτοια περίοδο την περνάω έτσι με άγχος αντί να είμαι ήρεμη! Τι να πεις…ας είναι τώρα καλά ο μικρούλης μου το αγοράκι μου και δε με νοιάζει τίποτε άλλο🙏💙❤️

Γεα σου κορίτσι μου...από το νοσοκομείο τι σας ειπαν;;;εμένα είχε φάει πιο μικρός από τα μινι μπαμπιμπελ τα τυράκι το κόκκινο που έχει απ έξω...ευτυχώς δεν είχε πάθει κάτι...Δυστυχώς όλα συμβαίνουν συνήθως όταν είμαστε σε τέτοιες καταστάσεις...δεν πειράζει θα τα ξεπεράσουμε και θα είμαστε ακόμη πιο δυνατές τα παιδάκια μας να είναι καλά!!!🙏🙏🙏

Ναι και εγώ έχω αρχίσει και τα παραγγέλνω όλα γτ δεν με βλέπω να μπορώ να πάω για ψώνια...πήρα ένα σετ πυτζάμες με παντελόνι φανελάκι και ρομπουλα και ένα νυχτικακι από Celestino κάτι παντοφλες έχω παραγγείλει και εγώ και κάτι πραγματακια της μικρής τουρμπανια κορδέλες και καλτσακια με τουλι!!!🥰🥰🥰μου έχουν μείνει κάποια ακόμη κάτι σουτιέν και τέτοια περιμένω να πάω στο γιατρό μ αυτή την εβδομάδα να δω τι θα μου πει...προσπαθώ να κάνω ελάχιστα αλλα δεν είναι εύκολο θελω να πλύνω και τα ρουχακια της αυτές τις μέρες γτ μπορεί να χρειαστεί να πάμε Αθήνα και νωρίτερα είμαστε 2 ώρες και είναι λίγο επίφοβο να ξεκινήσουμε οταν μου σπάσουν τα νερά γτ και στο πρώτο γεννησα αρκετά γρήγορα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

@Nantinaki μου???? Είσαι εδώ;;;;πως πάμε;;;;;;;;;;

Καλησπέρα!!! εδώ μόλις γύρισα απ' την βολτιτσα μου με άνδρα κ σκύλο❤️.

Εδώ Διονη μου η ανυπομονησία και η αγωνία έχει βαρεσει κόκκινο! 38&1σημερα  και αύριο έχουμε γιατρο! Δεν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα γέννας, κάπου κάπου λίγα πονακια αλλά μέχρι εκεί. Αν και οι μέρες μου φαίνεται περνάνε γρήγορα, όλο κάτι προκύπτει να κάνουμε και ξεχνιέμαι με τις δουλειές!

Εσύ πώς είσαι κορίτσι μου; Είδα ότι πηγές γιατρό όλα εντάξει με την μπουμπού σου! Πώς περνάς τις μέρες σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Διάβασα λίγο πίσω για κάποια θέματα με τις πεθερές. Εγώ εδω και μια βδομάδα έχω στεναχωρηθεί τόσο πολύ με κάτι που είπε. Η μαμά μου δεν ζει και δυστυχώς δεν θα έχω βοήθεια. Η μόνη που υπολόγιζα ήταν η πεθερά μου. Συνταξιούχος χωρις υποχρεώσεις χωρίς άλλα εγγόνια θα είναι το πρώτο της και δεν προσφέρθηκε καθόλου να με βοηθήσει όλο το διάστημα της εγκυμοσύνης μου. Της είπα πριν λίγες μέρες αν μπορέί να με βοηθήσει σε κάτι που δεν μπορώ να κάνω εγώ και γυρνάει και μου λέει "πλήρωσε και πάρε μια γυναίκα να σε βοηθήσει".   Για μια ψιλοδουλειά τώρα. Της είπα ότι δεν μου άρεσε αυτό που είπε αλλά δεν έδειχνε να το καταλαβαίνει ότι ήταν κάτι άσχημο όλο αυτό. Της μίλησε και ο σύζυγός μου μετσ και ενώ είπε πως θα μου ζητήσει συγγνώμη αλλά πάλι δεν καταλαβαίνει γιατί με πείραξε, λέει πως δεν είπε κάτι κακό! Δεν ξέρω κι εγώ πως να το χειριστώ! Απο τη μια θέλω να την πιάσω να της τα πω απο την άλλη δεν θέλω να χαλάσω την σχετικά καλή σχέση που είχαμε μέχρι τώρα. 

Έχει το προνόμιο να είναι η μοναδική γιαγιά και αυτή βαριέται να με βοηθήσει ή να κρατήσει το παιδί αργότερα. Το σπίτι της με το δικό μας 10 λεπτά με τα πόδια. Έχω πεισμώσει τόσο πολύ που δεν θέλω ούτε σπίτι να έρθει να το δει το μωρό όταν γεννηθεί. Τώρα καταλαβαίνω πως υπάρχουν μερικές γυναίκες απομακρύνουν τα παιδιά. Απο κάτι τέτοιες συμπεριφορές. Δεν φανταζόμουν πως θα έφτανα στο σημείο να σκεφτώ κάτι τέτοιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Καλησπέρα!!! εδώ μόλις γύρισα απ' την βολτιτσα μου με άνδρα κ σκύλο❤️.

Εδώ Διονη μου η ανυπομονησία και η αγωνία έχει βαρεσει κόκκινο! 38&1σημερα  και αύριο έχουμε γιατρο! Δεν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα γέννας, κάπου κάπου λίγα πονακια αλλά μέχρι εκεί. Αν και οι μέρες μου φαίνεται περνάνε γρήγορα, όλο κάτι προκύπτει να κάνουμε και ξεχνιέμαι με τις δουλειές!

Εσύ πώς είσαι κορίτσι μου; Είδα ότι πηγές γιατρό όλα εντάξει με την μπουμπού σου! Πώς περνάς τις μέρες σου;

Αχ κορίτσι μου σε έχω στο μυαλό μου συνέχεια!!!! Νομίζω μετά τη geo με τα δίδυμα θα είσαι θεωρητικά η πρώτη! Και κάθομαι και περιμένω με αγωνια να δω πότε! Χαχαχα κορίτσι μου ίσως δεν έχεις δείγματα επειδή είσαι πρωτότοκος και εσύ και ίσως καθυστερήσει...εκείνα τα πονάκια που είχες τα έχεις;;;; Το σκυλακι σας το περιποιηθηκατε εντάξει;;;🤣 τουλάχιστον να είναι έτοιμο αυτό!!! Χαχαχαχα υπομονή...καλά κάνεις που πας και το σκυλάκι βόλτα αυτό απ' όσο ξέρω βοηθάει....θα έρθει ο μπεμπακος!!! Ίσως μέχρι τέλος αυτής της εβδομάδας!!♥️ 

Εγω καλά είμαι την Πέμπτη θα κάνω ένεση κορτιζόνης. Με την παλιά ημερομηνία σήμερα είμαι 33+1 αλλά με την καινούρια είμαι 34+1. Οπότε και στις δυο περιπτώσεις είπαμε να την κάνουμε προληπτικά να κρατήσει τρεις εβδομάδες να μην έχει θέμα το μωρό με τα πνευμόνια και μετά αν αντέξω παραπάνω από 37 εβδομάδες δε θα έχω κανένα θέμα!! Αχ αν και σε τόσο μικρή εβδομάδα σε σχέση με εσένα ανυπομονώ.....αν και με καισαρική νομίζω με το που περάσω την 37η κι εγώ θα με βάλει για να μου το πάρει...άρα δεν Μ έμεινε πολύ! 💓💓

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Διάβασα λίγο πίσω για κάποια θέματα με τις πεθερές. Εγώ εδω και μια βδομάδα έχω στεναχωρηθεί τόσο πολύ με κάτι που είπε. Η μαμά μου δεν ζει και δυστυχώς δεν θα έχω βοήθεια. Η μόνη που υπολόγιζα ήταν η πεθερά μου. Συνταξιούχος χωρις υποχρεώσεις χωρίς άλλα εγγόνια θα είναι το πρώτο της και δεν προσφέρθηκε καθόλου να με βοηθήσει όλο το διάστημα της εγκυμοσύνης μου. Της είπα πριν λίγες μέρες αν μπορέί να με βοηθήσει σε κάτι που δεν μπορώ να κάνω εγώ και γυρνάει και μου λέει "πλήρωσε και πάρε μια γυναίκα να σε βοηθήσει".   Για μια ψιλοδουλειά τώρα. Της είπα ότι δεν μου άρεσε αυτό που είπε αλλά δεν έδειχνε να το καταλαβαίνει ότι ήταν κάτι άσχημο όλο αυτό. Της μίλησε και ο σύζυγός μου μετσ και ενώ είπε πως θα μου ζητήσει συγγνώμη αλλά πάλι δεν καταλαβαίνει γιατί με πείραξε, λέει πως δεν είπε κάτι κακό! Δεν ξέρω κι εγώ πως να το χειριστώ! Απο τη μια θέλω να την πιάσω να της τα πω απο την άλλη δεν θέλω να χαλάσω την σχετικά καλή σχέση που είχαμε μέχρι τώρα. 

Έχει το προνόμιο να είναι η μοναδική γιαγιά και αυτή βαριέται να με βοηθήσει ή να κρατήσει το παιδί αργότερα. Το σπίτι της με το δικό μας 10 λεπτά με τα πόδια. Έχω πεισμώσει τόσο πολύ που δεν θέλω ούτε σπίτι να έρθει να το δει το μωρό όταν γεννηθεί. Τώρα καταλαβαίνω πως υπάρχουν μερικές γυναίκες απομακρύνουν τα παιδιά. Απο κάτι τέτοιες συμπεριφορές. Δεν φανταζόμουν πως θα έφτανα στο σημείο να σκεφτώ κάτι τέτοιο. 

Αχου βρε κοριτσάκι μου! Διάβασα αυτά που έγραψες! Να ξέρεις πως κανείς δεν μας καταλαβαίνει περισσότερο από τη μανούλα μας...δυστυχώς διάβασα ότι δεν έχεις τη μανούλα σου αλλά έτσι είναι η πικρή αλήθεια. Όμως δεν πιστεύω κοριτσάκι μου ότι και η πεθερά σου μόλις δει το παιδί δε θα σκιρτησει. Ίσα ίσα θα δώσει τα πάντα..θα την τρελάνει το μωρό και θα σου λέει " κάνε κι άλλο "

Απλά αυτό που έχω καταλάβει κι εγώ με τη δικιά μου πεθερά είναι ότι έχουν παραξενιές πολλες....κι εμένα τώρα που οριζωντιωθηκα δεν με βοήθησε καθόλου και αν έκανε κάτι με έκανε να νιώθω άσχημα .... Τελικά τα επωμίστηκε όλα ο άντρας.μου και η μαμά μου η οποία δουλεύει παράλληλα.... Παρόλα αυτά εσύ να ηρεμήσεις να μη δίνεις σημασία. Σίγουρα με το μωρό θα γλυκανει...αλλά τώρα να μην δώσεις σημασία γιατί θα στεναχωρείς τον εαυτό σου και το μωράκι ήδη είναι τόσο μεγάλο που καταλαβαίνει πολλά !!!  Άστο και βλέπεις μετά...νομίζω απλά ότι με το που μεγαλώνουμε γινόμαστε αυτόματα περίεργοι δεν υπάρχει άλλη εξήγηση.γιατι ακούω γύρω μου πολλές κοπέλες με το ίδιο πρόβλημα. Ελπίζω να μη γίνω έτσι.... Τι να πω... 🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Διάβασα λίγο πίσω για κάποια θέματα με τις πεθερές. Εγώ εδω και μια βδομάδα έχω στεναχωρηθεί τόσο πολύ με κάτι που είπε. Η μαμά μου δεν ζει και δυστυχώς δεν θα έχω βοήθεια. Η μόνη που υπολόγιζα ήταν η πεθερά μου. Συνταξιούχος χωρις υποχρεώσεις χωρίς άλλα εγγόνια θα είναι το πρώτο της και δεν προσφέρθηκε καθόλου να με βοηθήσει όλο το διάστημα της εγκυμοσύνης μου. Της είπα πριν λίγες μέρες αν μπορέί να με βοηθήσει σε κάτι που δεν μπορώ να κάνω εγώ και γυρνάει και μου λέει "πλήρωσε και πάρε μια γυναίκα να σε βοηθήσει".   Για μια ψιλοδουλειά τώρα. Της είπα ότι δεν μου άρεσε αυτό που είπε αλλά δεν έδειχνε να το καταλαβαίνει ότι ήταν κάτι άσχημο όλο αυτό. Της μίλησε και ο σύζυγός μου μετσ και ενώ είπε πως θα μου ζητήσει συγγνώμη αλλά πάλι δεν καταλαβαίνει γιατί με πείραξε, λέει πως δεν είπε κάτι κακό! Δεν ξέρω κι εγώ πως να το χειριστώ! Απο τη μια θέλω να την πιάσω να της τα πω απο την άλλη δεν θέλω να χαλάσω την σχετικά καλή σχέση που είχαμε μέχρι τώρα. 

Έχει το προνόμιο να είναι η μοναδική γιαγιά και αυτή βαριέται να με βοηθήσει ή να κρατήσει το παιδί αργότερα. Το σπίτι της με το δικό μας 10 λεπτά με τα πόδια. Έχω πεισμώσει τόσο πολύ που δεν θέλω ούτε σπίτι να έρθει να το δει το μωρό όταν γεννηθεί. Τώρα καταλαβαίνω πως υπάρχουν μερικές γυναίκες απομακρύνουν τα παιδιά. Απο κάτι τέτοιες συμπεριφορές. Δεν φανταζόμουν πως θα έφτανα στο σημείο να σκεφτώ κάτι τέτοιο. 

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Αχου βρε κοριτσάκι μου! Διάβασα αυτά που έγραψες! Να ξέρεις πως κανείς δεν μας καταλαβαίνει περισσότερο από τη μανούλα μας...δυστυχώς διάβασα ότι δεν έχεις τη μανούλα σου αλλά έτσι είναι η πικρή αλήθεια. Όμως δεν πιστεύω κοριτσάκι μου ότι και η πεθερά σου μόλις δει το παιδί δε θα σκιρτησει. Ίσα ίσα θα δώσει τα πάντα..θα την τρελάνει το μωρό και θα σου λέει " κάνε κι άλλο "

Απλά αυτό που έχω καταλάβει κι εγώ με τη δικιά μου πεθερά είναι ότι έχουν παραξενιές πολλες....κι εμένα τώρα που οριζωντιωθηκα δεν με βοήθησε καθόλου και αν έκανε κάτι με έκανε να νιώθω άσχημα .... Τελικά τα επωμίστηκε όλα ο άντρας.μου και η μαμά μου η οποία δουλεύει παράλληλα.... Παρόλα αυτά εσύ να ηρεμήσεις να μη δίνεις σημασία. Σίγουρα με το μωρό θα γλυκανει...αλλά τώρα να μην δώσεις σημασία γιατί θα στεναχωρείς τον εαυτό σου και το μωράκι ήδη είναι τόσο μεγάλο που καταλαβαίνει πολλά !!!  Άστο και βλέπεις μετά...νομίζω απλά ότι με το που μεγαλώνουμε γινόμαστε αυτόματα περίεργοι δεν υπάρχει άλλη εξήγηση.γιατι ακούω γύρω μου πολλές κοπέλες με το ίδιο πρόβλημα. Ελπίζω να μη γίνω έτσι.... Τι να πω... 🤷

Καλημέρα κορίτσια! Κ εγω τώρα τελευταία βλέπω πολλές που έχουν θέματα με τις πεθερές! Εμένα έχει έρθει 1 μήνα τώρα στο σπιτι αλλά έχω κ την μάνα μου κοντά! Θα συμφωνήσω με την @Διόνη για τις παραξενιές! Αλλά όλοι έχουμε παραξενιές! Νομιζω το καλύτερο είναι να μην δίνεις σημασία γιατί στεναχωρείς και τον άντρα σου! Οδό και να συμφωνεί με αυτά που λες είναι μάνα του ...εκεί έχω καταλήξει μετά από άπειρες ώρες συζήτησης με τον εαυτό μου 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Διάβασα λίγο πίσω για κάποια θέματα με τις πεθερές. Εγώ εδω και μια βδομάδα έχω στεναχωρηθεί τόσο πολύ με κάτι που είπε. Η μαμά μου δεν ζει και δυστυχώς δεν θα έχω βοήθεια. Η μόνη που υπολόγιζα ήταν η πεθερά μου. Συνταξιούχος χωρις υποχρεώσεις χωρίς άλλα εγγόνια θα είναι το πρώτο της και δεν προσφέρθηκε καθόλου να με βοηθήσει όλο το διάστημα της εγκυμοσύνης μου. Της είπα πριν λίγες μέρες αν μπορέί να με βοηθήσει σε κάτι που δεν μπορώ να κάνω εγώ και γυρνάει και μου λέει "πλήρωσε και πάρε μια γυναίκα να σε βοηθήσει".   Για μια ψιλοδουλειά τώρα. Της είπα ότι δεν μου άρεσε αυτό που είπε αλλά δεν έδειχνε να το καταλαβαίνει ότι ήταν κάτι άσχημο όλο αυτό. Της μίλησε και ο σύζυγός μου μετσ και ενώ είπε πως θα μου ζητήσει συγγνώμη αλλά πάλι δεν καταλαβαίνει γιατί με πείραξε, λέει πως δεν είπε κάτι κακό! Δεν ξέρω κι εγώ πως να το χειριστώ! Απο τη μια θέλω να την πιάσω να της τα πω απο την άλλη δεν θέλω να χαλάσω την σχετικά καλή σχέση που είχαμε μέχρι τώρα. 

Έχει το προνόμιο να είναι η μοναδική γιαγιά και αυτή βαριέται να με βοηθήσει ή να κρατήσει το παιδί αργότερα. Το σπίτι της με το δικό μας 10 λεπτά με τα πόδια. Έχω πεισμώσει τόσο πολύ που δεν θέλω ούτε σπίτι να έρθει να το δει το μωρό όταν γεννηθεί. Τώρα καταλαβαίνω πως υπάρχουν μερικές γυναίκες απομακρύνουν τα παιδιά. Απο κάτι τέτοιες συμπεριφορές. Δεν φανταζόμουν πως θα έφτανα στο σημείο να σκεφτώ κάτι τέτοιο. 

Κορίτσι μου δυστυχώς η ευτυχώς κάποιες πεθερές είναι έτσι 

 

κ μένα η δικιά μου πεθερά μένουμε στην ίδια πόλη έχει έρθει μόνο μια φορά σπίτι να δει την κόρη μου (2 ετών) δν έχουμε επαφές γενικά ούτε στον άντρα μου παίρνει ένα τηλ η ένα μνμ τέλος πάντων ποσο μάλλον το εγγόνι! 
 

στην αρχή μου έκατσε πολύ άσχημα αλλά έχω κ εγώ ένα πατέρα ακρωσ  ακατάλληλο που δν ξέρω καν που βρίσκεται από επιλογή μου βέβαια όποτε ήξερα ότι κάποιοι γονεισ Απλά δν ασχολούνται η ότι απλα δεν κάνουν

κάναμε συζητήσεις επι συζητήσεων με τον άντρα μ κ στο τέλος οκ απλά αποδεχτήκαμε το γεγονός ότι την πεθερά μου  δν την νοιάζει ούτε το εγγόνι ούτε ο γιος της κ αυτά! 
Να είναι καλά κ από εκεί κ πέρα 

 

 

εσεις έχετε επαφές κ καλές σχέσεις άρα κρατα αυτά που μπορεί να σας «δώσει» κ δυστυχώς κ απαιτήσεις να έχεις παραπάνω που μπορεί να είναι κάτι εντελώς φυσιολογικό αν η πεθερά σου θέλει να προσφέρει αυτά που θέλει να προσφέρει τότε ότι κ να της πείτε πάλι στο ίδιο θα καταλήξετε 

 

μεγάλοι άνθρωποι είναι Δν χρειάζονται κ πολλά λόγια! 
 

επικεντρώσου στο παιδάκι σου κ μην ανησυχείς κ μένα η κόρη μου δν έχει παππού ούτε από μένα ούτε από τον άντρα μου  κ όμως μεγαλώνει μια χαρά ❤️❤️❤️ η απώλεια της μαμάς σου σίγουρα είναι απερίγραπτη όμως κ δν συγκρίνεται 
 

ετοιμασου για το μωράκι σου κ μόνο θετικές σκέψεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Αχ κορίτσι μου σε έχω στο μυαλό μου συνέχεια!!!! Νομίζω μετά τη geo με τα δίδυμα θα είσαι θεωρητικά η πρώτη! Και κάθομαι και περιμένω με αγωνια να δω πότε! Χαχαχα κορίτσι μου ίσως δεν έχεις δείγματα επειδή είσαι πρωτότοκος και εσύ και ίσως καθυστερήσει...εκείνα τα πονάκια που είχες τα έχεις;;;; Το σκυλακι σας το περιποιηθηκατε εντάξει;;;🤣 τουλάχιστον να είναι έτοιμο αυτό!!! Χαχαχαχα υπομονή...καλά κάνεις που πας και το σκυλάκι βόλτα αυτό απ' όσο ξέρω βοηθάει....θα έρθει ο μπεμπακος!!! Ίσως μέχρι τέλος αυτής της εβδομάδας!!♥️ 

Εγω καλά είμαι την Πέμπτη θα κάνω ένεση κορτιζόνης. Με την παλιά ημερομηνία σήμερα είμαι 33+1 αλλά με την καινούρια είμαι 34+1. Οπότε και στις δυο περιπτώσεις είπαμε να την κάνουμε προληπτικά να κρατήσει τρεις εβδομάδες να μην έχει θέμα το μωρό με τα πνευμόνια και μετά αν αντέξω παραπάνω από 37 εβδομάδες δε θα έχω κανένα θέμα!! Αχ αν και σε τόσο μικρή εβδομάδα σε σχέση με εσένα ανυπομονώ.....αν και με καισαρική νομίζω με το που περάσω την 37η κι εγώ θα με βάλει για να μου το πάρει...άρα δεν Μ έμεινε πολύ! 💓💓

 

Ναι το κάναμε κουκλάκι το σκυλάκι μας♥️. Έτοιμο και αυτό καμία εκκρεμότητα🥳🤸🎉.

Διονη μου κοντεύεις είναι μόνο 3 βδομάδες! Θα δεις θα περνάνε νεράκι οι μέρες!

Κορίτσια μου σήμερα είχα γιατρό. Όλα μια χαρά 38&2 ο μπεμπουλης έχει περάσει τα 3 κιλά! Έκανα και καρδιοτοκογραφημα επίσης όλα φυσιολογικά! Επόμενο ραντεβού αν δεν γεννήσω την επόμενη Τετάρτη! Μέχρι τότε θα κάνω υπομονή και θα προσπαθώ να ξεκουραζομαι τις τελευταίας μέρες! Σήμερα είναι η αλήθεια βγήκα για ενα φαγητακι με τον ανδρουλη μου και μετά καφεδάκι και το καταχαρηκα. Τελείωσα και με εκκρεμότητες με την δουλειά μου οπότε τώρα απλά θα φτιαξω την φωλιά μου🥰🥰

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου θα κάνω και γω γενικό σχόλιο για το πεθερός, πεθερά και θα συμφωνήσω λιγο πολύ με όλες. 

Δυστυχώς δεν είναι όλοι οι γονείς το ίδιο, δεν έχουν την ίδια διάθεση για προσφορά πολλές φορές βγάζουν ακόμα και ζήλια.

Εγώ έχω ευτυχώς την μανούλα μου (και τα αδέρφια μου) που είναι πρόθυμοι να με βοηθήσουν οποιαδήποτε στιγμή αλλά προσπαθώ να μην την κουράζω την μαμά μου, θέλω απλά να απολαύσει το εγγόνι της γιατί τόσα χρόνια έδωσε τα πάντα να μας μεγαλώσει. Ο μπαμπάς μου δυστυχώς δεν ζει αλλά είμαι σίγουρη ότι θα περίμενε τον εγγονό του πως και πως ( θα χει και το όνομα του ) και θα έκανε τα πάντα για αυτόν.

Όμως όπως και να χει, πια η οικογένεια μας είμαστε εμείς ,ο σύντροφός μας και το/τα μωράκια μας. Όσο πιο αυτόνομοι και μια γροθιά είμαστε κορίτσια σαν οικογένεια τόσο θα αντιμετωπίζουμε ότι προκύπτει από άλλους παράγοντες. Οπότε μην δίνετε σημασία σε άτομα που μπορεί να σας στεναχωρήσουν ακόμα και αν ανήκουν στην ευρύτερη οικογένεια. Καλύτερα σε πολλές περιπτώσεις από μακριά και αγαπημένοι ( πχ ο πεθερός μου δεν ενδιαφέρθηκε ποτέ δεν έχουμε καμία επαφή ούτε με μένα ούτε με τον γιο του) παρά να δημιουργούν προβλήματα στην καθημερινότητα!

Τωρα από παιδιά γινόμαστε εμείς οι ίδιοι γονείς και έχουμε και την ευκαιρία και την ικανότητα να διορθώσουμε ότι αρνητικό είχαμε δει στους δικούς μας η σε άλλους γονείς δουλεύοντας καθημερινά με τον εαυτό μας και την οικογένειά μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Nantinaki είπε:

Ναι το κάναμε κουκλάκι το σκυλάκι μας♥️. Έτοιμο και αυτό καμία εκκρεμότητα🥳🤸🎉.

Διονη μου κοντεύεις είναι μόνο 3 βδομάδες! Θα δεις θα περνάνε νεράκι οι μέρες!

Κορίτσια μου σήμερα είχα γιατρό. Όλα μια χαρά 38&2 ο μπεμπουλης έχει περάσει τα 3 κιλά! Έκανα και καρδιοτοκογραφημα επίσης όλα φυσιολογικά! Επόμενο ραντεβού αν δεν γεννήσω την επόμενη Τετάρτη! Μέχρι τότε θα κάνω υπομονή και θα προσπαθώ να ξεκουραζομαι τις τελευταίας μέρες! Σήμερα είναι η αλήθεια βγήκα για ενα φαγητακι με τον ανδρουλη μου και μετά καφεδάκι και το καταχαρηκα. Τελείωσα και με εκκρεμότητες με την δουλειά μου οπότε τώρα απλά θα φτιαξω την φωλιά μου🥰🥰

 

 

Μπράβο ο μικρός!!!!! Το ζουζουνελι σου!! Άντε βρε ναντινάκι άντε με το καλό! Κάτσε ξεκουράσου λοιπόν! Και χαλάρωσε να περιμένεις τον μικρό σου!! ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δίκιο έχετε κορίτσια μου όλες...κι εσύ χρυσά μου φαίνεται να έχει περάσει πολλά.... Και εσύ ναντινάκι έχεις δίκιο στο ότι η οικογένεια πια είναι εμείς οι άντρες μας και τα παιδιά μας! Νομίζω πατώντας πάνω σε αυτό βάζουμε λίγο πιο εύκολα παρωπιδες.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Γυρίσαμε από τον εμβρυολογο κ ολα δείχνουν καλά προς το παρόν με τα μωράκια μας!..Μας προβληματισαν όμως κάποια πράγματα!

1. Κάπως του κακοφάνηκε που εμείς σκεφτόμαστε να πάμε τα μωρά στο Ιπποκράτειο για ΜΕΝ και να μην μείνουν στο ιδιωτικό..του εξηγήσαμε ότι το δικό μας ταμείο δεν είναι σαν των υπολοίπων δημοσίων υπαλλήλων και το δημόσιο είναι μονόδρομος ειδικά αν γεννηθούν στις 32 εβδομάδες (ο ίδιος όμως είναι σε δημόσιο νοσοκομείο)

2. Δεν συμφωνεί με αυτά που μας ειπε ο γυναικολόγος ως προς την εβδομάδα γέννησης αλλά δεν μας το εξήγησε κιόλας! 

Αυτά χοντρικά...γενικά εμένα μ έδωσε την εντύπωση ότι επειδή ξεπεράσαμε τις 29 εβδομάδες δεν τον νοιάζει πλέον..αν γεννούσα πριν τις 29 θα πήγαινα υποχρεωτικά σε δημόσιο και θα τα κανονιζε αυτός μας είχε πει..

Αυτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Γυρίσαμε από τον εμβρυολογο κ ολα δείχνουν καλά προς το παρόν με τα μωράκια μας!..Μας προβληματισαν όμως κάποια πράγματα!

1. Κάπως του κακοφάνηκε που εμείς σκεφτόμαστε να πάμε τα μωρά στο Ιπποκράτειο για ΜΕΝ και να μην μείνουν στο ιδιωτικό..του εξηγήσαμε ότι το δικό μας ταμείο δεν είναι σαν των υπολοίπων δημοσίων υπαλλήλων και το δημόσιο είναι μονόδρομος ειδικά αν γεννηθούν στις 32 εβδομάδες (ο ίδιος όμως είναι σε δημόσιο νοσοκομείο)

2. Δεν συμφωνεί με αυτά που μας ειπε ο γυναικολόγος ως προς την εβδομάδα γέννησης αλλά δεν μας το εξήγησε κιόλας! 

Αυτά χοντρικά...γενικά εμένα μ έδωσε την εντύπωση ότι επειδή ξεπεράσαμε τις 29 εβδομάδες δεν τον νοιάζει πλέον..αν γεννούσα πριν τις 29 θα πήγαινα υποχρεωτικά σε δημόσιο και θα τα κανονιζε αυτός μας είχε πει..

Αυτά.

Μαρακι καταρχάς το βασικό είναι ότι τα μωράκια είναι καλά! 

Αυτός τι προτείνει για γέννα ποτέ πιστεύει ότι πρέπει να γεννήσεις σου είπε κάποια ημερομηνία;

Για το δημόσιο μην το συζητάς κορίτσι μου θα σκεφτείς και τα έξοδα σας γιατί αν είναι σε ιδιωτικό σε χρεώνουν με την μέρα πολύ μεγάλα ποσά. Συν ότι για το Ιπποκράτειο έχω ακούσει τα καλύτερα έχω και φίλο που έκανε ειδικότητα εκεί. 

Με ποιον από τους 2 γιατρους θα ξεγεννησεις Μαράκι; Θα είσαι σε ιδιωτική κλινική για την γέννα η στο Ιπποκράτειο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nantinaki είπε:

Μαρακι καταρχάς το βασικό είναι ότι τα μωράκια είναι καλά! 

Αυτός τι προτείνει για γέννα ποτέ πιστεύει ότι πρέπει να γεννήσεις σου είπε κάποια ημερομηνία;

Για το δημόσιο μην το συζητάς κορίτσι μου θα σκεφτείς και τα έξοδα σας γιατί αν είναι σε ιδιωτικό σε χρεώνουν με την μέρα πολύ μεγάλα ποσά. Συν ότι για το Ιπποκράτειο έχω ακούσει τα καλύτερα έχω και φίλο που έκανε ειδικότητα εκεί. 

Με ποιον από τους 2 γιατρους θα ξεγεννησεις Μαράκι; Θα είσαι σε ιδιωτική κλινική για την γέννα η στο Ιπποκράτειο;

Δεν μου είπε ημερομηνία..είπε ανάμεσα σε 32 και 34 αλλά όχι κ 34 κάπως έτσι μας τα έλεγε..αφού φυγαμε και κοιταζομασταν με τον άντρα μου! Ο γυναικολόγος μας ειπε το πολύ μέχρι 33.

Μίλησα με τον γυναικολόγο που θα με ξεγεννήσει ο οποίος πάει σε ιδιωτικά και είπε θα μιλήσει μαζί του αυτος. Μετράει πολύ την γνώμη του άλλου γιατί είναι εμβρυολογος! 

Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα! Ο εμβρυολογος είναι στο δημόσιο και θα κανονιζε τους γιατρούς κλπ αν γεννουσα πριν την 29η εβδομάδα επειδή δεν σε δέχεται κανένα ιδιωτικό. Είναι αυτός που μας μπέρδεψε.  Ο γυναικολόγος πάει μόνο σε ιδιωτικό και είναι πιο συγκρατημενος και μας είχε πει μάξιμουμ 33η εβδομάδα γιατί δεν θέλει να διακινδυνεψουμε κάποιο μωράκι. Αυτός όμως θέλει κ την γνώμη του εμβρυολογου γιατί η αλήθεια είναι είναι κ πιο ειδικος έχει κ καλύτερα μηχανήματα και βλέπει πιο καλά κάποια πράγματα!

Για την γέννα θα παω σε ιδιωτικό αλλά έχουμε πει ήδη και στον γιατρό κ στην κλινική ότι τα μωράκια θα πάνε κατευθείαν στο δημόσιο που θα εφημερευει και θα προσπαθήσουμε να είναι το Ιπποκράτειο γιατί όλοι λένε τοπ σχόλια!

Ευτυχώς βρήκε η μάνα μου μια άκρη και βρήκαμε νεογνολογο στο Ιπποκράτειο και θα είμαστε σε επικοινωνία!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Marakiii 

Μαράκι καλημέρα το βασικό που είπε και το @Nantinakiείναι ότι και οι 3 είναι καλά ❤️❤️❤️ Όλα τα α΄λλα θα λυθούν και είναι λεπτομέρειες μπροστά σε όλο αυτό το μαγικό ταξίδι που κάνατε :)  

Επίσης συμφωνώ μαζί της ότι η ΜΕΝ στο ιδιωτικό θα είναι πάρα πολλά χρήματα. Υπάρχει περίπτωση να προσπαθούν για αυτό να σε πάνε προς την ιδιωτική ΜΕΝ;

Δεν κατάλαβα γιατί αν ήταν στις 29εβδ θα τα κανόνιζε όλα στο δημόσιο εκείνος και τώρα δεν του ερχετε η ΜΕΝ στο δημόσιο;

Ασε που δεν ξέρω γιατί πάντα πίστευα ότι τα δημόσια νοκοκομεία σε αυτό το κομμάτι των ΜΕΝ είναι πολύ καλύτερα από τα ιδιωτικά τουλάχιστόν για εμάς εδώ στην επαρχεία....

Τώρα για το πότε θα γεννήσεις δεν μπορώ φυσικά να έχω άποψη  σαφώς και οι γιατροί ξέρουν, λέμε ότι όσο μείνουν πιο πολύ τα μωράκια είναι καλύτερα και το πάλεψες και εσυ πολύ να μην στα πάρουν πχ στις 28εβδ που σου έλεγαν στην αρχή αλλά επειδή είναι ιδιαίτερη εγκυμοσύνη ❤️❤️❤️ είναι τελείως διαφορετικά τα πράγματα. Απλά σου έχει εξηγήσει εσένα τον λόγο που δεν θ΄έλει πχ στις 34εβδ; εννοώ ποιοι είναι οι κίνδυνοι αν μείνουν 1 εβδ παραπάνω; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Γυρίσαμε από τον εμβρυολογο κ ολα δείχνουν καλά προς το παρόν με τα μωράκια μας!..Μας προβληματισαν όμως κάποια πράγματα!

1. Κάπως του κακοφάνηκε που εμείς σκεφτόμαστε να πάμε τα μωρά στο Ιπποκράτειο για ΜΕΝ και να μην μείνουν στο ιδιωτικό..του εξηγήσαμε ότι το δικό μας ταμείο δεν είναι σαν των υπολοίπων δημοσίων υπαλλήλων και το δημόσιο είναι μονόδρομος ειδικά αν γεννηθούν στις 32 εβδομάδες (ο ίδιος όμως είναι σε δημόσιο νοσοκομείο)

2. Δεν συμφωνεί με αυτά που μας ειπε ο γυναικολόγος ως προς την εβδομάδα γέννησης αλλά δεν μας το εξήγησε κιόλας! 

Αυτά χοντρικά...γενικά εμένα μ έδωσε την εντύπωση ότι επειδή ξεπεράσαμε τις 29 εβδομάδες δεν τον νοιάζει πλέον..αν γεννούσα πριν τις 29 θα πήγαινα υποχρεωτικά σε δημόσιο και θα τα κανονιζε αυτός μας είχε πει..

Αυτά.

Μαράκι το έχω ψάξει αρκετά το θέμα με τη γιατρό που είχα έξω ....έχω ξαναπεί ότι έχω πολλά θέματα και θεωρουμουν κι εγώ εγκυμοσύνη υψηλού κινδύνου λόγω ιστορικού. Δεν πίστευε αυτή η γιατρός ότι θα φτάσω τόσο μακριά και με παρότρυνε με σθένος να επιλέξω δημόσιο νοσοκομείο γιατι ακόμα και στην Πάτρα που είμαι εγώ τα δημόσια έχουν πολύ καλύτερες μενν απ ο,τι τα ιδιωτικά.... Συγκεκριμένα αυτή ξεγεννουσε σε ιδιωτικό μου πρότεινε όμως αν ήθελα να έβρισκα γιατρό σε δημόσιο . Έτσι κι έκανα! Μου πρότεινε σαν μια καλή λύση το Ιασώ που μπορεί να στηρίξει μωράκι και 28 εβδομάδες αν δεν κάνω λάθος ....(δε θυμάμαι και καλά τι μου είχε πει αλλά μου μιλούσε με εβδομάδες,μπορεί να κάνω και λάθος στις εβδομαδες) παρόλα αυτά δεν μπορούσα ούτε να επιλέξω Αθήνα μακριά από τον τόπο μου ούτε να πληρωσουμε τόσα χρήματα ενώ θα μπορούσε να μας καλύψει το δημόσιο εδώ....οπότε με τα χίλια σου λέω να μην μπερδευεστε! Να συνεχίσετε όπως ξεκινήσατε.....αφού μπορείς να ξεγεννησει σε ιδιωτικό και να γίνει η μεταφορά στο δημόσιο συνέχισε το έτσι....! 

Και με το καλό κορίτσι μου οι τριδύμουλες σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/2/2022 at 12:01 ΜΜ, ο/η Maira29 είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου.. Τελικά κάθε σπίτι έχει τα βάσανά του.. Εμείς μάθαμε πριν λίγες μέρες ότι η μαμά μου δεν είναι στα καλά της από θέμα υγείας.. Από το καλοκαίρι είχε κάνει εξετάσεις που δεν ήταν και πολύ καλές και δεν μου είχε πει τίποτα λόγω της εγκυμοσύνης για να μην αγχωθω και στενοχωρηθω λέει.. Της λέω πότε περίμενες να μου το πεις λέει δεν θα στο έλεγα λέω μπράβο σου περιμένεις ένα εγγόνι και δεν σε νοιάζει που δεν ξέρεις αν θα προλάβεις να το δεις.. 

Ελπίζω να είναι περαστικά κορίτσι μου!!

Κι εμείς περιμένουμε να βγουν κάτι εξετάσεις της μαμάς μου και είμαστε λίγο αγχωμένοι.

Σε καταλαβαίνω γιατί κι εμένα δε μου αρέσει να μου κρύβουν πράγματα..είμαι κ άνθρωπος που αντέχει την αλήθεια γενικά..!

Μην της θυμώνεις όμως..για καλό το έκανε η μανούλα σου..❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

@Marakiii 

Μαράκι καλημέρα το βασικό που είπε και το @Nantinakiείναι ότι και οι 3 είναι καλά ❤️❤️❤️ Όλα τα α΄λλα θα λυθούν και είναι λεπτομέρειες μπροστά σε όλο αυτό το μαγικό ταξίδι που κάνατε :)  

Επίσης συμφωνώ μαζί της ότι η ΜΕΝ στο ιδιωτικό θα είναι πάρα πολλά χρήματα. Υπάρχει περίπτωση να προσπαθούν για αυτό να σε πάνε προς την ιδιωτική ΜΕΝ;

Δεν κατάλαβα γιατί αν ήταν στις 29εβδ θα τα κανόνιζε όλα στο δημόσιο εκείνος και τώρα δεν του ερχετε η ΜΕΝ στο δημόσιο;

Ασε που δεν ξέρω γιατί πάντα πίστευα ότι τα δημόσια νοκοκομεία σε αυτό το κομμάτι των ΜΕΝ είναι πολύ καλύτερα από τα ιδιωτικά τουλάχιστόν για εμάς εδώ στην επαρχεία....

Τώρα για το πότε θα γεννήσεις δεν μπορώ φυσικά να έχω άποψη  σαφώς και οι γιατροί ξέρουν, λέμε ότι όσο μείνουν πιο πολύ τα μωράκια είναι καλύτερα και το πάλεψες και εσυ πολύ να μην στα πάρουν πχ στις 28εβδ που σου έλεγαν στην αρχή αλλά επειδή είναι ιδιαίτερη εγκυμοσύνη ❤️❤️❤️ είναι τελείως διαφορετικά τα πράγματα. Απλά σου έχει εξηγήσει εσένα τον λόγο που δεν θ΄έλει πχ στις 34εβδ; εννοώ ποιοι είναι οι κίνδυνοι αν μείνουν 1 εβδ παραπάνω; 

 

Καλημέρα! Πριν τις 29 εβδομάδες δεν σε δέχεται κανένα ιδιωτικό για να γεννήσεις έτσι μας είχε πει ο γιατρός μας αλλά δεν ξέρω τον λόγο ακριβώς!

Ναι σίγουρα τα δημόσια είναι καλύτερα σε αυτό το κομμάτι! Έτσι λενε τουλάχιστον!

Μας πάει σύμφωνα με την αντίστοιχη περίπτωση διδύμων που πάνε μέχρι 34 αλλά επειδή είναι τρίδυμα φοβάται να μας αφήσει τόσο γιαυτο λέει 33..λογικό μου ακούγεται εμένα! Εσένα πως σου φαίνεται; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Μαράκι το έχω ψάξει αρκετά το θέμα με τη γιατρό που είχα έξω ....έχω ξαναπεί ότι έχω πολλά θέματα και θεωρουμουν κι εγώ εγκυμοσύνη υψηλού κινδύνου λόγω ιστορικού. Δεν πίστευε αυτή η γιατρός ότι θα φτάσω τόσο μακριά και με παρότρυνε με σθένος να επιλέξω δημόσιο νοσοκομείο γιατι ακόμα και στην Πάτρα που είμαι εγώ τα δημόσια έχουν πολύ καλύτερες μενν απ ο,τι τα ιδιωτικά.... Συγκεκριμένα αυτή ξεγεννουσε σε ιδιωτικό μου πρότεινε όμως αν ήθελα να έβρισκα γιατρό σε δημόσιο . Έτσι κι έκανα! Μου πρότεινε σαν μια καλή λύση το Ιασώ που μπορεί να στηρίξει μωράκι και 28 εβδομάδες αν δεν κάνω λάθος ....(δε θυμάμαι και καλά τι μου είχε πει αλλά μου μιλούσε με εβδομάδες,μπορεί να κάνω και λάθος στις εβδομαδες) παρόλα αυτά δεν μπορούσα ούτε να επιλέξω Αθήνα μακριά από τον τόπο μου ούτε να πληρωσουμε τόσα χρήματα ενώ θα μπορούσε να μας καλύψει το δημόσιο εδώ....οπότε με τα χίλια σου λέω να μην μπερδευεστε! Να συνεχίσετε όπως ξεκινήσατε.....αφού μπορείς να ξεγεννησει σε ιδιωτικό και να γίνει η μεταφορά στο δημόσιο συνέχισε το έτσι....! 

Και με το καλό κορίτσι μου οι τριδύμουλες σου!!!

Ναι κορίτσι μου θυμάμαι τι έγραφες στην αρχή! Έτσι είναι! Κ εμεις για γιατρό δημοσίου πηγαίναμε αλλά δεν μας αναλάμβανε ήταν κ αρχή κ δεν ξέραμε πως θα εξελισσοταν η εγκυμοσύνη οπότε είπαμε να συνεχίσουμε με αυτόν που βρήκαμε κ ότι προκύψει! Αλλά έτσι θα κάνουμε! Θα τα πάμε σε δημόσιο..άλλωστε κ ο άντρας μου δεν μπορεί να μείνει μέσα λόγω κοβιντ (no money για μονόκλινο) οπότε θα πηγαίνει αυτός να τα βλέπει όσο θα είμαι μέσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/2/2022 at 12:12 ΜΜ, ο/η Maira29 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Αχ με το καλό να πάτε να δείτε το μπεμπακι σας!! Έφτασε ο καιρός να τα γνωρίσουμε επιτέλους!! 

Για το ταξίδι βρε αγάπη αν δεν είναι ανάγκη να το κάνεις νομίζω καλύτερα να το αναβάλεις για αργότερα!! Τώρα χρειάζεσαι ξεκούραση!! Είναι η ταλαιπωρία είναι και ο κορονοιος!! Σε καταλαβαίνω από τη μια γιατί ούτε εγώ θα ήθελα να έχω εκκρεμότητες αλλά από την άλλη το καλύτερο για σένα και το μωράκι σου είναι να μην ταλαιπωρείτε!! Και ειδικά αν είναι για μια μέρα!! 

Την παραγγελία φυσικά την έκανα!! Το μονο που θα αλλάξω είναι ένα πινέλο τελικά γιατί ο άντρας μου έχει ένα μηχάνημα και μπορεί να κάνει την ίδια δουλειά!! Το σχολίασε φυσικά η πεθερά μου και της απάντησε πως εκείνος μου είπε τι να πάρω γιατί δεν ήξερε τι ακριβώς χρειαζόταν αλλά αφού μπορεί να κάνει τη συγκεκριμένη δουλειά με το μηχάνημα που έχει θα βγάλουμε από την παραγγελία μόνο το ένα πινέλο!! Δεν καταφέραμε εχθές να συζητήσουμε αυτό που έγινε γιατί άργησε πολύ να σχολασει και δεν ήταν στα πολύ καλά του οπότε δεν ήθελα να τον φορτώσω όμως θα του το πω σίγουρα γιατί με πείραξε ο τρόπος της ότι και καλά τα κάνω κρυφά και του στέλνω το λογαριασμό να πληρώσει!! 

Είναι αυτό που λες ότι δεν ήθελα να εχω εκκρεμότητες!! Αλλά βρήκαμε μια λύση τώρα κ είπαμε να πάω αφού γεννήσω..οπότε έκατσα εδώ😊

Κοίτα εσύ την ξέρεις, για να σε ενοχλεί γενικά ο τρόπος της κάποιο λόγο θα’χεις, αλλά είναι κ οι ορμόνες τώρα ξέρεις και τα παίρνουμε όλα πιο κατάκαρδα!! Κ ο άντρας σου θα στεναχωριέται μωρέ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Καλημέρα! Πριν τις 29 εβδομάδες δεν σε δέχεται κανένα ιδιωτικό για να γεννήσεις έτσι μας είχε πει ο γιατρός μας αλλά δεν ξέρω τον λόγο ακριβώς!

Ναι σίγουρα τα δημόσια είναι καλύτερα σε αυτό το κομμάτι! Έτσι λενε τουλάχιστον!

Μας πάει σύμφωνα με την αντίστοιχη περίπτωση διδύμων που πάνε μέχρι 34 αλλά επειδή είναι τρίδυμα φοβάται να μας αφήσει τόσο γιαυτο λέει 33..λογικό μου ακούγεται εμένα! Εσένα πως σου φαίνεται; 

Λογικό ακούγεται έτσι οπως σου το είπε....

Είναι το θέμα ότι δεν έχουν εμπειρία σε 3δυμες κυήσεις οπότε δεν το ρισκάρουν και αυτοί....

Ολα καλά θα πάνε.... τώρα για μια εβδομάδα λιγότερη δεν νομίζω να κάνουν τόση διαφορά

Είναι δύναμη τα κορίτσια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/2/2022 at 12:29 ΜΜ, ο/η Nantinaki είπε:

Ωχ κορίτσι μου περαστικα σας! Ελπίζω να μην είναι τίποτα και να έχετε φύγει ήδη απ' το νοσοκομείο. Όταν μπορέσεις να μας στείλεις νέα.

Ευχαριστώ κορίτσι μου για το ενδιαφέρον!!❤️
Όλα καλά(ελπίζω)..σπίτι είμαστε καλά φαίνεται κ ο μικρούλης, τον παρακολουθούμε αλλά τα πρώτα 2-3 24ωρα μας είχαν πει να τον παρακολουθούμε περισσότερο..τώρα πέρασαν ελπίζω🙏 Το κομμάτι που έφαγε δεν το έχουμε βρει όμως, κ δε μπορώ να ηρεμήσω γιατί σκέφτομαι μήπως έχει μείνει μέσα κλπ..κ μου ειπε ο χειρουργός  ότι με το υλικό που είναι μπορεί όταν βγει στα κακα να έχει λιώσει ήδη, κ να μην το δούμε καν..οπότε θα χω την αγωνία μην έχει μείνει τπτ μέσα..γιατί η παιδίατρος μας είπε ότι αν μείνει μέσα πρέπει να βγει..κ είναι κ διάφανο δε φαίνεται στις ακτινογραφίες..άστα βραστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/2/2022 at 5:04 ΜΜ, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Γεα σου κορίτσι μου...από το νοσοκομείο τι σας ειπαν;;;εμένα είχε φάει πιο μικρός από τα μινι μπαμπιμπελ τα τυράκι το κόκκινο που έχει απ έξω...ευτυχώς δεν είχε πάθει κάτι...Δυστυχώς όλα συμβαίνουν συνήθως όταν είμαστε σε τέτοιες καταστάσεις...δεν πειράζει θα τα ξεπεράσουμε και θα είμαστε ακόμη πιο δυνατές τα παιδάκια μας να είναι καλά!!!🙏🙏🙏

Ναι και εγώ έχω αρχίσει και τα παραγγέλνω όλα γτ δεν με βλέπω να μπορώ να πάω για ψώνια...πήρα ένα σετ πυτζάμες με παντελόνι φανελάκι και ρομπουλα και ένα νυχτικακι από Celestino κάτι παντοφλες έχω παραγγείλει και εγώ και κάτι πραγματακια της μικρής τουρμπανια κορδέλες και καλτσακια με τουλι!!!🥰🥰🥰μου έχουν μείνει κάποια ακόμη κάτι σουτιέν και τέτοια περιμένω να πάω στο γιατρό μ αυτή την εβδομάδα να δω τι θα μου πει...προσπαθώ να κάνω ελάχιστα αλλα δεν είναι εύκολο θελω να πλύνω και τα ρουχακια της αυτές τις μέρες γτ μπορεί να χρειαστεί να πάμε Αθήνα και νωρίτερα είμαστε 2 ώρες και είναι λίγο επίφοβο να ξεκινήσουμε οταν μου σπάσουν τα νερά γτ και στο πρώτο γεννησα αρκετά γρήγορα...

Καλημέρα!!

Περσι είχαμε ένα αρκετά σοβαρό περιστατικό, οπότε τώρα ήμασταν λίγο πιο "χαλαροί"…γιατί τον έβλεπα καλά και ηρεμούσα..αλλά δεν ήξερα αν είναι καλά γιατί ακόμα δεν είχε φράξει τον πνεύμονα, και σε λίγο θα τον έφραζε πχ κ δε θα μπορούσε να πάρει ανάσα, οπότε δε μπορούσαμε και να ειμαστε ήρεμοι..

Πέρσι είχαμε ένα κανονικό επεισόδιο που πνιγόταν, του είχε γίνει απόφραξη δηλαδή, είχε φάει ένα πλαστικό αυτοκόλλητο από τα χαρτομάντηλα και του είχε κάτσει στο λαιμό κ του έφραζε την αναπνοή, κόλλαγε κι όλας αυτό, ήταν 7 μηνών τότε, καθόταν στην αγκαλιά μου σαν λιπόθυμος, ούτε μίλαγε ούτε έβηχε ούτε τιποτα..σαν ναρκωμένος..ειχαμε πάρει τη γιατρό μας λέει τρέξτε στο παίδων..αφού φτάσαμε κ δε σκοτωθήκαμε έτσι όπως πήγαινε ο άντρας μου πάλι καλά..εγώ ήμουν ψύχραιμη, εκείνος είχε πανικοβληθεί..τελικά μόλις φτάσαμε μπήκα εγώ μέσα με το μωρό, μας πήρε μία στην αρχή να του πάρει πίεση σφυγμούς κλπ, της λέω μπορούμε να το βγάλουμε; Μου λέει θα δούμε.. Εκείνη την ώρα πριν προλάβω να σκεφτώ τι μου είπε, κάνει ένα βήξιμο το μωρό και βγάζει όλο το κομμάτι στο χέρι μου..ενώ δεν είχε βήξει τόση ώρα ούτε έκανε τιποτα..εκεί ζωντάνεψε το μωρό, χαλάρωσα κι εγώ, παίρνω τον άντρα μου να ηρεμήσει, μου λέει "να τον δει πάλι ωρλ όμως γιατί όπως πηγα να του το βγάλω πριν πρεπει να του τραυμάτισα λίγο το λαιμό"..λέω ναι, ούτως ή άλλως θα περιμέναμε να τον δει..μπαίνουμε στον ωρλ, αρχίζω να λέω τι έγινε, ξαφνικά βλέπω το φορμάκι του όλο αίματα που δεν το είχα δει τόση ώρα, αυτό ήταν..άρχισα να ζαλίζομαι δεν έβλεπα μπροστα μου, μου ερχόταν να λιποθυμήσω..έδωσα στη γιατρό το μωρό της λέω κρατήστε το γιατί δε μπορώ..😆 πήρα τον άντρα μου ήρθε αυτός, εγώ με το ζόρι βγήκα έξω δε με βαστάγανε τα πόδια μου, πήγα τουαλέτα έκανα έναν εμετό άστα..μετά καθόμουν έξω..τώρα που τα σκέφτομαι ζαλίζομαι πάλι😆 είδα τα αίματα, μου βγηκε κ η πίεση απο όλο αυτό μάλλον εκει που χαλάρωσα..ενώ ο άντρας μου που ειχε πανικοβληθεί πριν, μετά που βγήκε το κομμάτι ήταν χαλαρός ..οπότε εκατσε εκείνος για όλες τις εξετάσεις κλπ

Τώρα τον βλεπαμε που μίλαγε, έβηχε, γέλαγε, έπαιζε κανονικά..οπότε ήμασταν πιο ήρεμοι..αλλά είδαν κ στην ακτινογραφια ότι μπορεί να έχει πάει στον πνεύμονα κ να έχει φράξει κάτι βρόγχους κ να του φράξει την αναπνοή, οπότε δεν ήμασταν κ ήρεμοι..στο παίδων μας ειπαν οκ πάντως, κ ότι αυτό που έφαγε από το ακουστικό δεν είναι τόσο επικίνδυνο γιατί παίρνει κ από τις δύο μεριές αέρα..τώρα περιμένουμε να δούμε αν θα βγει..αν το δούμε στα κακά..αλλιώς ακόμη θα ναι λίγο άγχος μήπως εχει μείνει μέσα στο πνεύμονα ή στο στομάχι..στο Παίδων πάντως ήταν καθησυχαστικοί…

Εγώ κ μόνο που δεν του έκατσε στο λαιμό κ μπόρεσε κ το κατάπιε ήμουν ψιλό ήσυχη..να δούμε τώρα😕

Ουφ, αυτά τα μικρά θα μας τρελάνουν!! Δεν τα προλαβαίνεις ρε γαμώτο.

Είχα δει κ εγώ ένα ωραίο σετακι στα Celestino, αλλά μέχρι να το πάρω εξαντλήθηκε.. τι ωραία οι κορδελίτσες κ τα φρου φρου 🎀💓💓

Πρώτο γέννησες γρήγορα ε;; Τι ωραία..Άρα τώρα θα γεννήσεις στο πόδι χαχα..😄

Πότε πας γιατρό τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/2/2022 at 6:52 ΜΜ, ο/η Nantinaki είπε:

Καλησπέρα!!! εδώ μόλις γύρισα απ' την βολτιτσα μου με άνδρα κ σκύλο❤️.

Εδώ Διονη μου η ανυπομονησία και η αγωνία έχει βαρεσει κόκκινο! 38&1σημερα  και αύριο έχουμε γιατρο! Δεν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα γέννας, κάπου κάπου λίγα πονακια αλλά μέχρι εκεί. Αν και οι μέρες μου φαίνεται περνάνε γρήγορα, όλο κάτι προκύπτει να κάνουμε και ξεχνιέμαι με τις δουλειές!

Εσύ πώς είσαι κορίτσι μου; Είδα ότι πηγές γιατρό όλα εντάξει με την μπουμπού σου! Πώς περνάς τις μέρες σου;

38+1;; Πωπωω έφτασες!!!! Η φίλη μου φαντάσου που γεννάγαμε μαζί τα πρώτα, 38+1 γέννησε..είσαι τέλος τέλος δηλαδή😍

Άντε ρε κορίτσι μου κοντεύεις!!!🙏❤️

Εντωμεταξύ κ εγώ στην πρώτη γέννα έτσι, 38+1 κανένα ιδιαίτερο σύμπτωμα, ήταν κ Αύγουστος, κ πηγαίναμε εκδρομές κ για μπάνια🤣

Πωπω όσο σκέφτομαι ότι την άλλη εβδομάδα γεννάς μου φαίνεται τόσο κοντά😍λες κ γέννησες ήδη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου για το ενδιαφέρον!!❤️
Όλα καλά(ελπίζω)..σπίτι είμαστε καλά φαίνεται κ ο μικρούλης, τον παρακολουθούμε αλλά τα πρώτα 2-3 24ωρα μας είχαν πει να τον παρακολουθούμε περισσότερο..τώρα πέρασαν ελπίζω🙏 Το κομμάτι που έφαγε δεν το έχουμε βρει όμως, κ δε μπορώ να ηρεμήσω γιατί σκέφτομαι μήπως έχει μείνει μέσα κλπ..κ μου ειπε ο χειρουργός  ότι με το υλικό που είναι μπορεί όταν βγει στα κακα να έχει λιώσει ήδη, κ να μην το δούμε καν..οπότε θα χω την αγωνία μην έχει μείνει τπτ μέσα..γιατί η παιδίατρος μας είπε ότι αν μείνει μέσα πρέπει να βγει..κ είναι κ διάφανο δε φαίνεται στις ακτινογραφίες..άστα βραστα

Κοριτσι μου είστε σίγουροι ότι το εχει καταπιει;;;εμένα ο μικρός όταν ήταν ο μηνων είχε βγάλει ένα ματάκια από ένα αρκουδάκι μέσα στο πάρκο οποτε αφού δεν το έβρισκα ήμουν σίγουρη ότι το έχει φάει είχαμε τρελαθεί περιμέναμε μήπως βγει στα κακα τ άλλα τπτ...κ μετα από ένα μηνα το βρήκα σε μια γωνίτσα στο επιπλο της τηλεόρασης...λογικά όμως αν ήταν κάτι ανησυχητικό θα είχε κάποια συμπτώματα οποτε πιστεύω πως δεν έχει κάτι κ μικρούλης σας!!!🙏🙏🙏❣❣❣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...