Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Ιούλιος θα έρθει και μαζί του θα μας φέρει χαμόγελα , θαύματα , ζωές....Με αγάπη , αγκαλιές , μπάνια στις ακρογιαλιές θα γεμίσουν οι κοιλιες...


Heart

Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Καλημέρα!!! 
Καλα καταλαβα δηλαδή!! Ισως στην περίπτωση μου χρειαστεί γιατί το απόθεμα μου είναι αρκετά χαμηλό μου είπε..

Με την ευκαιρία να ρωτήσω κάτι; 
Γινεται η ωοληψια μετά τη χρήση ενέσεων και μετα από πόσες μέρες γίνεται η ετ; Πάει στις γόνιμες μέρες του επόμενου κύκλου ή μπορεί να γίνει οποιαδήποτε μέρα; 
Θα μιλήσω βέβαια αύριο και με τον γιατρό, να κάνουμε ένα ραντεβού για να μας λύσει τέτοιου είδους απορίες!!!

Μην το δένεις κόμπο αυτό με την ΑΜΗ.. Εγώ στα 39 μου έχω πάνω από 1 και δεν έχω ανταπόκριση. Άλλες με χαμηλότερη έχουν μεγάλη. Λόγω ηλικίας πιστεύω θα έχεις πολύ καλή. Μόνο με τα Femara κι είχες αρκετά. Η εμβρυομεταφορα, αν γίνει στον ίδιο κύκλο, γίνεται την 3η ή 5η ημέρα μετά την ωοληψια, αναλόγως του πόσο ημερών είναι τα έμβρυα. Ποιον γιατρό έχεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Heart είπε:

Βρε Tokyo αν σου πω κι εγώ αυτό πιστεύω ότι έχω.... Θα μου πεις πως το πιστεύεις...θα σου πω ότι έτσι μου έχει κάτσει...αυτό πώς μπορώ άραγε να το εντοπίσω; Κάνω κανονικά ωορρηξία...όλα καλά δηλαδή και οι ορμόνες...πφφφ πραγματικά δεν ξέρω τι φταίει 2 μισή χρόνια τώρα!!( Μην σου πω και παραπάνω αλλά αφαιρώ κάποιους μήνες που δεν στοχευσαμε σωστές μέρες)...

Τι να σου πω... Εμένα όλα μα. Όλα φαίνονταν τέλεια. Ορμόνες, σάλπιγγες, ωορρηξια, μήτρα τα πάντα! Το είδε ο εμβρυολογος στο εργαστήριο... Δεν βρίσκεται αλλιώς! Πάντως σε μενα σίγουρα δημιουργούσε κ καποια απώλεια ή ηλικία, εσύ είσαι μικρή! 2.5 χρόνια είναι πολύς καιρός... Εγώ 1 προσπάθησα κ έχασα την υπομονή μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Τι να σου πω... Εμένα όλα μα. Όλα φαίνονταν τέλεια. Ορμόνες, σάλπιγγες, ωορρηξια, μήτρα τα πάντα! Το είδε ο εμβρυολογος στο εργαστήριο... Δεν βρίσκεται αλλιώς! Πάντως σε μενα σίγουρα δημιουργούσε κ καποια απώλεια ή ηλικία, εσύ είσαι μικρή! 2.5 χρόνια είναι πολύς καιρός... Εγώ 1 προσπάθησα κ έχασα την υπομονή μου! 

Κι εγώ την χάνω και την βρίσκω ξανά , ένας θεός ξέρει πως!! Αλλά τελειώνουν τα αποθεματα , μέχρι Οκτώβριο προσπάθεια , και ύστερα θα πάρω και μια τρίτη γνώμη και βουρ για εξωσωματική!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Μην το δένεις κόμπο αυτό με την ΑΜΗ.. Εγώ στα 39 μου έχω πάνω από 1 και δεν έχω ανταπόκριση. Άλλες με χαμηλότερη έχουν μεγάλη. Λόγω ηλικίας πιστεύω θα έχεις πολύ καλή. Μόνο με τα Femara κι είχες αρκετά. Η εμβρυομεταφορα, αν γίνει στον ίδιο κύκλο, γίνεται την 3η ή 5η ημέρα μετά την ωοληψια, αναλόγως του πόσο ημερών είναι τα έμβρυα. Ποιον γιατρό έχεις? 

Η μια ωοθηκη ανταποκρίνεται καλά, δεν έχω παράπονο..η άλλη μας κάνει νούμερα!!! 😂  Τώρα για την ποιότητα δεν ξέρω..ελπίζω να είμαστε καλά!
Τον Ανεσιδη έχω! Είχαν καλή εμπειρία προηγούμενα ζευγάρια γνωστοί μας όποτε πήγαμε εκεί μιας και δεν ξεραμε κάποιον άλλον! Μέχρι στιγμής είμαστε ευχαριστημένοι..δεν μας χρυσώνει το χάπι..μας έχει προετοιμάσει για όλα και δίνει σημασια και στην ψυχολογία μας εκτός των άλλων! Εσεις ποιον έχετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!! Σήμερα θα επισκεφθω άλλον γυναικολόγο να πάρω μια δεύτερη γνώμη... Να μου πει αν πρέπει να πάρω κάποια θεραπεία ή να συνεχίσω κανονικά προσπάθειες... Επίσης θα τον ρωτήσω και για το εμβόλιο να δω τι προτείνει!!! ΣΚ περάσαμε τέλεια πήγαμε για μπανακι χαλάρωσαμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Μην το δένεις κόμπο αυτό με την ΑΜΗ.. Εγώ στα 39 μου έχω πάνω από 1 και δεν έχω ανταπόκριση. Άλλες με χαμηλότερη έχουν μεγάλη. Λόγω ηλικίας πιστεύω θα έχεις πολύ καλή. Μόνο με τα Femara κι είχες αρκετά. Η εμβρυομεταφορα, αν γίνει στον ίδιο κύκλο, γίνεται την 3η ή 5η ημέρα μετά την ωοληψια, αναλόγως του πόσο ημερών είναι τα έμβρυα. Ποιον γιατρό έχεις? 

Επιβεβαιώνω και εγώ στα 39 με ΑΜΗ 1,74 ng δεν έχω ανταπόκριση.

@Maroulita!Έχεις την ηλικία σύμμαχο και όλα θα πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!! Σήμερα θα επισκεφθω άλλον γυναικολόγο να πάρω μια δεύτερη γνώμη... Να μου πει αν πρέπει να πάρω κάποια θεραπεία ή να συνεχίσω κανονικά προσπάθειες... Επίσης θα τον ρωτήσω και για το εμβόλιο να δω τι προτείνει!!! ΣΚ περάσαμε τέλεια πήγαμε για μπανακι χαλάρωσαμε!!! 

Μπράβο κορίτσι μου , να μας πεις τα νέα σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mimi26 τι κάνετε; Πώς περάσατε στο ταξιδακι σας;;  Lacostaki , μου το θυμάμαι για τις γόνιμες γιατί όταν εγώ τελειώνω με περίοδο εσύ έχεις ωορρηξία , το έχω συνδυάσει έτσι!! Βάλε με στο πίνακα κι 27/7 μάλλον , βάσει κύκλου.... Βάσει τεστ ωορρηξίας δεν ξέρω ακόμη γιατί τώρα τελείωσα από περίοδο...Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες!!!! Καλή αρχή με τους νέους γιατρούς , καλά ξεμπερδεματα με το εμβόλιο και τις εξετάσεις!! Να σκέφτεστε τις άδειες και τις διακοπές για να αισιοδοξειτε λίγο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ🍼💙🎂💖

Ελενακι12:ΓΕΝΝΗΣΕ:29/06/20 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ💖🎂

St3llina:ΓΕΝΝΗΣΕ ΑΓΟΡΑΚΙ💙🍼

Frogel:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ🎂💖

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/09/20:ΑΓΟΡΑΚΙ 🍼💙

Mt3508:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/08/20:ΑΓΟΡΑΚΙ🍼💙

Tzortzina123:ΓΕΝΝΗΣΕ:08/08/20:ΑΓΟΡΑΚΙ 💙🍼

Μασα:ΓΕΝΝΗΣΕ: 06/12/20:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 💖🎂

Σταυρι:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Lactaki:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΔΙΔΥΜΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ💖🎂💖🎂

annie:ΓΕΝΝΗΣΕ:09/01/21:ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ:ΑΓΟΡΑΚΙ - ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🍼💙🎂💖

Beatrice:ΓΕΝΝΗΣΕ:13/05/21:ΑΓΟΡΑΚΙ 🍼💙

Smurf88:ΓΕΝΝΗΣΕ:28/05/21:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

DIAMANTW:ΓΕΝΝΗΣΕ:20/05/21:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Princess1312:ΓΕΝΝΗΣΕ  

Clairy:ΓΕΝΝΗΣΕ:01/07/21:ΑΓΟΡΑΚΙ 💙🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ🤰❤️🍼🎂

Mariaira:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σαμανη:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Whatever:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Xrita:ΘΕΤΙΚΟ👶 

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ👶 

gorgona:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Fanioko: ΘΕΤΙΚΟ👶 

👶

Katerinaki_dm:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Marba:ΘΕΤΙΚΟ👶 

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ

geo2222:ΘΕΤΙΚΟ👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΈΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ❤️🤰❤️

Maroulita:26/07

diana8:?

Lacostaki:20/07

Marinamanoulitsa:13/07

Ntinaki83:03/07

Mimi26:28/07

 misofeggaro:22/07 

Ευάγγελος τ:17/07 

evaioan:27/07                                                

Heart:27/07

Sillia:?

Αννια27:?

 

 

Mari84:?

Love13:?

Tzina819:?

PAPAEVA?

Elisa91:?

A&O:?

Αντρέα:?

Αννι:?

Nikol:?

Litsadi:18/06

Pixies:? 

Matilda94:?

Dina970:? 

Tonakiv:? 

Elli:? 

Daizy28:? 

HopefulMama2Be:? 

elissavet90:? 

Mantiko:? 

Evaki:? 

Alexiamama:? 

Μαργαρίτσ:? 

boysland:?  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Η μια ωοθηκη ανταποκρίνεται καλά, δεν έχω παράπονο..η άλλη μας κάνει νούμερα!!! 😂  Τώρα για την ποιότητα δεν ξέρω..ελπίζω να είμαστε καλά!
Τον Ανεσιδη έχω! Είχαν καλή εμπειρία προηγούμενα ζευγάρια γνωστοί μας όποτε πήγαμε εκεί μιας και δεν ξεραμε κάποιον άλλον! Μέχρι στιγμής είμαστε ευχαριστημένοι..δεν μας χρυσώνει το χάπι..μας έχει προετοιμάσει για όλα και δίνει σημασια και στην ψυχολογία μας εκτός των άλλων! Εσεις ποιον έχετε;

Εμείς τον Χριστοφοριδη.. Οκ δεν σου χρυσωνουν το χάπι, αλλά πιστεύω αυτό το κάνουν για να είναι οι ίδιοι καλυμμένοι σε κάθε περίπτωση. Ξέρεις, πας καλά, παίρνουν τα εύσημα. Δεν πας, σε είχαν προειδοποιησει.. Ούτε εγώ έχω παράπονο, απλά θα ήθελα μια πιο σίγουρη κατεύθυνση από τον ίδιο τον γιατρό στο πώς να πορευτω κι όχι να αναρωτιέμαι η ίδια τι θα πιάσει στην περίπτωσή μου.. 

Θα δεις πως θα τα πας μια χαρά και θα έχεις πολλά έμβρυα για μεταφορά 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήγαμε σε γυναικολόγο εξειδικευμένο στον προγεννητικό έλεγχο να μας πει 5 πράγματα. Μας ηρέμησε, καταρχάς μετά από 1 χρόνο προσπάθειας κάνεις σαλπιγγογραφια και σπερματοδιαγραμμα και για εξωσωματική σε ηλικίες κάτω των 38 ετών μιλάμε μετά από 3 χρόνια προσπάθεια! Μας συμβούλεψε να πιούμε κανένα κρασάκι παραπάνω και να μην έχουμε άγχος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Maroulita? :26/07

diana8:?

Lacostaki:20/07

Marinamanoulitsa:13/07

Ntinaki83:03/07

Mimi26:12/07

 misofeggaro:22/07 

Ευάγγελος τ:17/07 

evaioan:26/06                                                     

Heart:27/07

Sillia:?

Αννια27:?

 

 

Mari84:?

Love13:?

Tzina819:?

PAPAEVA?

Elisa91:?

A&O:?

Αντρέα:?

Αννι:?

Nikol:?

Litsadi:18/06

Pixies:? 

Matilda94:?

Dina970:? 

Tonakiv:? 

Elli:? 

Daizy28:? 

HopefulMama2Be:? 

elissavet90:? 

Mantiko:? 

Evaki:? 

Alexiamama:? 

Μαργαρίτσ:? 

boysland:?  

Βάλτε με 27/07 παρακαλώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια πήγαμε σε γυναικολόγο εξειδικευμένο στον προγεννητικό έλεγχο να μας πει 5 πράγματα. Μας ηρέμησε, καταρχάς μετά από 1 χρόνο προσπάθειας κάνεις σαλπιγγογραφια και σπερματοδιαγραμμα και για εξωσωματική σε ηλικίες κάτω των 38 ετών μιλάμε μετά από 3 χρόνια προσπάθεια! Μας συμβούλεψε να πιούμε κανένα κρασάκι παραπάνω και να μην έχουμε άγχος! 

Καλημέρα!! Δεν έχω διαβάσει καθόλου την ιστορία σας, ούτε ηλικίες... Καταρχήν αν είσαι κάτω από 35 μετά το χρόνο προσπάθεια κάνεις οποιαδήποτε εξέταση, ισχύει. Αν είσαι πάνω από 35 στο 6μηνο... Όμως αυτό με το πάνω από 3 χρόνια προσπάθεια δεν το καταλαβα... Εννοεί στην περίπτωση που όλα βγαίνουν καθαρά άρα ειναι ένα ζευγάρι στην ανεξήγητη; γιατί αν βρεθεί πρόβλημα υποθέτω δεν έχει νόημα η αναμονη... Πάντως εμείς στα 37 με οοολες τις εξετάσεις σούπερ κ μετά από 1 κ κάτι χρόνο προσπάθειας (σχεδόν 1.5) πήγαμε εξωσωματική κ δεν μετάνιωσα ποτέ. Είχα ένα θέμα που δεν φαίνονταν πουθενά κ απλά θα παιδευόμουν αιώνια. Ειλικρινά δεν ξέρω ηλικία, αν είσαι πχ 30 εννοείται κάνε προσπάθεια καιρό ακόμα, αν όμως όντως πλησιάζεις τα 38 τα 3 χρόνια είναι υπερβολικά πολλά. Μετά τα 35 (το είδα κ από εμένα) ξαφνικά αλλάζουν πολλά. Συγνώμη αν λέω κάτι που σε πιέζει αλλά επειδή ούτε εγώ ήθελα να το ακούω κ εμαθα ως παθουσα, το λέω εντελώς φιλικά. Φυσικά δεν προτείνω εξωσωματική αλλα μην χάνετε χρόνο κορίτσια, διερεύνηση το συντομότερο που μπορείτε, να ξέρετε που βρίσκεστε! 

Εύχομαι ό,τι καλύτερο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!εκλεισα με τον ανδρα μου το σαββατο να κανουμε τελικα το Pfizer και η αληθεια ειναι δυσκολευτηκαμε πολυ να βρουμε!!το καλο ειναι αδιαθετησα στις 3/7 (οπως υπολογιζα με 31 μερες κυκλο) οποτε μαλλον αρχισε να φτιάχνει ο κύκλος μου με τα χαπια γιατι το τελευταιο καιρο ειχε γινει ακανονιστος....επισης ειπαμε με το συζυγο τωρα ειναι καλη ευκαιρια να κανουμε και καποιες παραπανω εξετασεις ωστε να ειμαστε κομπλε οταν ξεκινησουμε παλι προσπαθειες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Ο νέος γυναικολόγος ήταν άψογος!!! Λεπτομερεστατος!!! Πολυκυστικές ΔΕΝ έχω... Ξέχνα το λέει δεν έχεις πολυκυστικές... Μου έδειξε στον υπερηχο αναλυτικά ωοθήκες κλπ. Σπερμοδιαγραμμα πάρα πολύ καλό λέει... Θα μας δώσει βιταμίνες μου σύστησε τεστ ωορρηξίας και στοχευμενες επαφές!!! Κύριος λέει λόγω άγχους δεν μένεις έγκυος πιστεύω.... Να δώσω λέει άλλο ένα 6μηνο χρόνο στον εαυτό μου και να μην ασχοληθώ με εξετάσεις... 

Για το Εμβολιο Κανονικά συνεχίζεις επαφές και κάνεις και τις δόσεις εμβολίου!!! Δεν σταματάς καθόλου!!! Απορώ λεει γιατί οι επιστήμονες μπερδεύουν τις γυναίκες εφόσον αυτή η οδηγία υπάρχει... Αλλά ΜΟΝΟ τα MRNA.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ είχα θετικό ωορρηξίας εχθές επαφή δεν είχα γιατί είχα και έντονους πόνους και δεν μπορούσα καθόλου βασικά είχα επαφή Σάββατο και Κυριακή... Το θέμα ειναι ότι ενώ η θερμοκρασία εχθές το πρωί ήταν στο 36.1 σήμερα έπεσε στο 35.8 και έχω την εξής απορία να έγινε εχθές η ωορρηξία που είχα το θετικο και τους πόνους ή σήμερα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Καλημέρα!! Δεν έχω διαβάσει καθόλου την ιστορία σας, ούτε ηλικίες... Καταρχήν αν είσαι κάτω από 35 μετά το χρόνο προσπάθεια κάνεις οποιαδήποτε εξέταση, ισχύει. Αν είσαι πάνω από 35 στο 6μηνο... Όμως αυτό με το πάνω από 3 χρόνια προσπάθεια δεν το καταλαβα... Εννοεί στην περίπτωση που όλα βγαίνουν καθαρά άρα ειναι ένα ζευγάρι στην ανεξήγητη; γιατί αν βρεθεί πρόβλημα υποθέτω δεν έχει νόημα η αναμονη... Πάντως εμείς στα 37 με οοολες τις εξετάσεις σούπερ κ μετά από 1 κ κάτι χρόνο προσπάθειας (σχεδόν 1.5) πήγαμε εξωσωματική κ δεν μετάνιωσα ποτέ. Είχα ένα θέμα που δεν φαίνονταν πουθενά κ απλά θα παιδευόμουν αιώνια. Ειλικρινά δεν ξέρω ηλικία, αν είσαι πχ 30 εννοείται κάνε προσπάθεια καιρό ακόμα, αν όμως όντως πλησιάζεις τα 38 τα 3 χρόνια είναι υπερβολικά πολλά. Μετά τα 35 (το είδα κ από εμένα) ξαφνικά αλλάζουν πολλά. Συγνώμη αν λέω κάτι που σε πιέζει αλλά επειδή ούτε εγώ ήθελα να το ακούω κ εμαθα ως παθουσα, το λέω εντελώς φιλικά. Φυσικά δεν προτείνω εξωσωματική αλλα μην χάνετε χρόνο κορίτσια, διερεύνηση το συντομότερο που μπορείτε, να ξέρετε που βρίσκεστε! 

Εύχομαι ό,τι καλύτερο! 

Σε ευχαριστώ για την παράθεση, 34 είμαι αλλά νομίζω πως επειδή πέσαμε σε έναν γιατρό γνωστό για τις εξωσωματικές και μας αγχωσε πριν ακόμα αρχίσουμε για αυτό ο τωρινός μου τα είπε για να μην το σκέφτομαι και χάνω την υπομονή μου. Η αλήθεια είναι ότι θέλει προσοχή στην επιλογή ιατρού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ είχα θετικό ωορρηξίας εχθές επαφή δεν είχα γιατί είχα και έντονους πόνους και δεν μπορούσα καθόλου βασικά είχα επαφή Σάββατο και Κυριακή... Το θέμα ειναι ότι ενώ η θερμοκρασία εχθές το πρωί ήταν στο 36.1 σήμερα έπεσε στο 35.8 και έχω την εξής απορία να έγινε εχθές η ωορρηξία που είχα το θετικο και τους πόνους ή σήμερα;; 

Λογικά το τεστ σε ενημερώνει αρκετές ώρες πριν την ωορρηξια δλδ οι επόμενες επαφές έχω διαβάσει καλό είναι να γίνουν σήμερα και αύριο. Γιατρός δεν είμαι αλλά μετά από τόση μελέτη επί του θέματος μια εξειδίκευση την ψιλό αποκτήσαμε όλες νομιζω😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Ο νέος γυναικολόγος ήταν άψογος!!! Λεπτομερεστατος!!! Πολυκυστικές ΔΕΝ έχω... Ξέχνα το λέει δεν έχεις πολυκυστικές... Μου έδειξε στον υπερηχο αναλυτικά ωοθήκες κλπ. Σπερμοδιαγραμμα πάρα πολύ καλό λέει... Θα μας δώσει βιταμίνες μου σύστησε τεστ ωορρηξίας και στοχευμενες επαφές!!! Κύριος λέει λόγω άγχους δεν μένεις έγκυος πιστεύω.... Να δώσω λέει άλλο ένα 6μηνο χρόνο στον εαυτό μου και να μην ασχοληθώ με εξετάσεις... 

Για το Εμβολιο Κανονικά συνεχίζεις επαφές και κάνεις και τις δόσεις εμβολίου!!! Δεν σταματάς καθόλου!!! Απορώ λεει γιατί οι επιστήμονες μπερδεύουν τις γυναίκες εφόσον αυτή η οδηγία υπάρχει... Αλλά ΜΟΝΟ τα MRNA.. 

Αυτό το σπερματοδιαγραμμα πρέπει να το γράψει ουρολόγος; πάει και το κάνει σε κάποιο κέντρο πχ βιοϊατρική; το ψάχνω λιγάκι το θέμα για αυτό ρωτάω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ είχα θετικό ωορρηξίας εχθές επαφή δεν είχα γιατί είχα και έντονους πόνους και δεν μπορούσα καθόλου βασικά είχα επαφή Σάββατο και Κυριακή... Το θέμα ειναι ότι ενώ η θερμοκρασία εχθές το πρωί ήταν στο 36.1 σήμερα έπεσε στο 35.8 και έχω την εξής απορία να έγινε εχθές η ωορρηξία που είχα το θετικο και τους πόνους ή σήμερα;; 

Οι οδηγίες γράφουν σε άλλα 12-36 ώρες μετά από το θετικό , σε άλλα 24-48 ώρες μετά το θετικό. Εγώ σε άλλους κύκλους κάνω ωορρηξία την ίδια μέρα του θετικού , σε άλλους την επόμενη!! Νομίζω αυτό δεν υπολογίζεται με ακρίβεια , για αυτό σου λέει επαφή την ίδια και την επόμενη για να είσαι μέσα! Αν σας βγει σήμερα καλό θα είναι!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Ο νέος γυναικολόγος ήταν άψογος!!! Λεπτομερεστατος!!! Πολυκυστικές ΔΕΝ έχω... Ξέχνα το λέει δεν έχεις πολυκυστικές... Μου έδειξε στον υπερηχο αναλυτικά ωοθήκες κλπ. Σπερμοδιαγραμμα πάρα πολύ καλό λέει... Θα μας δώσει βιταμίνες μου σύστησε τεστ ωορρηξίας και στοχευμενες επαφές!!! Κύριος λέει λόγω άγχους δεν μένεις έγκυος πιστεύω.... Να δώσω λέει άλλο ένα 6μηνο χρόνο στον εαυτό μου και να μην ασχοληθώ με εξετάσεις... 

Για το Εμβολιο Κανονικά συνεχίζεις επαφές και κάνεις και τις δόσεις εμβολίου!!! Δεν σταματάς καθόλου!!! Απορώ λεει γιατί οι επιστήμονες μπερδεύουν τις γυναίκες εφόσον αυτή η οδηγία υπάρχει... Αλλά ΜΟΝΟ τα MRNA.. 

Σούπερ κορίτσι μου!!!! Καλή αρχή λοιπόν!!!πιο ξέγνοιαστα και με αισιοδοξία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ntinaki83 είπε:

Καλημέρα!!εκλεισα με τον ανδρα μου το σαββατο να κανουμε τελικα το Pfizer και η αληθεια ειναι δυσκολευτηκαμε πολυ να βρουμε!!το καλο ειναι αδιαθετησα στις 3/7 (οπως υπολογιζα με 31 μερες κυκλο) οποτε μαλλον αρχισε να φτιάχνει ο κύκλος μου με τα χαπια γιατι το τελευταιο καιρο ειχε γινει ακανονιστος....επισης ειπαμε με το συζυγο τωρα ειναι καλη ευκαιρια να κανουμε και καποιες παραπανω εξετασεις ωστε να ειμαστε κομπλε οταν ξεκινησουμε παλι προσπαθειες..

Εγώ είμαι στις γόνιμες τώρα , λέω να εκμεταλλευτουμε και αυτόν τον κύκλο και στον επόμενο να κλείσουμε εμβόλιο... Όλα καλά να πάνε σου εύχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...