Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΣ ΒΑΛΟΥΜΕ ΦΩΤΟ Κ ΓΙΑ ΤΑ ΓΛΥΚΑ ΜΑΣ ΖΩΑΚΙΑ.


Recommended Posts

Bourique χαριτωμένο το σκυλάκι σου!:) Κατσαριδάκι!:) Παίζει και με παιχνίδια;:woohoo: Εμένα είναι φοβιτσιάρα... Αλλά δεν την αδικώ την καημενούλα!:blush:

Αλήθεια πώς τα πάει με τον γιο σου;Το είχατε πριν γεννηθεί το παιδάκι σας; Πώς το υποδέχτηκε; Πολλές ερωτήσεις...:woohoo: :) :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 94
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΤΡΙΝΑ ΜΟΥ ΤΗ ΦΑΙΔΡΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΠΗΡΑΜΕ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 2 ΜΙΣΗ ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΦΙΛΟΖΩΙΚΗ......ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΦΟΒΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΒΡΩΜΙΚΗ.....ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ........ΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΠΑΕΙ.....Ο ΜΙΚΡΟΣ ΓΕΛΑΕΙ Η ΦΑΙΔΡΑ ΤΟΝ ΓΛΕΙΦΕΙ......ΟΤΑΝ ΗΡΘΕ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ Η ΦΑΙΔΡΑ ΤΟΝ ΑΓΝΟΟΥΣΕ.....ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΖΗΛΕΨΕ....ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΙΝΕ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ.....ΑΠΛΑ ΑΚΟΥΜΠΟΥΣΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΗΣ.....ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΝΕΜΕΝΟ ΣΚΥΛΑΚΙ.....ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ Ο ΚΑΘΕΝΑ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ.....ΕΝΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΠΡΑΓΜΑ ΟΥΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΟΥΤΕ Ο ΑΛΛΟΣ ΠΕΡΝΕΙ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ.ΚΑΛΑ Η ΦΑΙΔΡΑ ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΣ ΔΟΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΝΕΙ......ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΔΕ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου θυμίζει ο χαρακτήρας του και τη δική μας σκυλίτσα! Μπράβο σας Bourique!:) Που δεν καταφύγατε στα pet και ουσιαστικά υιοθετήσατε και δώσατε ζωή στο σκυλάκι!:cheer: Τώρα με καθησύχασες αρκετά!:)

Και εμείς σαν παιδάκι την έχουμε και τώρα περιμένουμε την αντίδρασή της.:dry: Αλλά θεωρώ ότι θα τρελαίνεται για την μπέμπα, καθώς είναι ήρεμη και της αρέσουν τα παιδάκια!:)

Είδες διαίσθηση το σκυλάκι σου;;;:) Απίστευτο!:woohoo: Και το αγοράκι σου θα χαίρεται και το ζωάκι θ'απολαμβάνει την ανθρώπινη συντροφιά!:)

Μακάρι να μην υπάρξει θέμα... Ευχαριστώ πολύ πάντως! :cheer:;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elenalev Ο ΑΡΓΟΣ ΕΙΝΑΙ 15 ΜΗΝΩΝ.... ΣΚΟΡΠΙΟΣ ΣΤΟ ΖΩΔΙΟ....;) (ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΦΥΣΙΚΑ ΟΤΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ "ΕΡΑΣΤΑΚΟ"...:laugh: :laugh: :laugh: ) ΤΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΣΟΥ ΠΩΣ ΤΗΝ ΛΕΝΕ????

Ο ΑΡΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΖΩΗΡΟΣ... ΠΟΛΥ ΦΑΓΑΣ.... ΠΟΛΥ ΦΙΛΙΚΟΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ.... ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΟΝΙΜΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.... ΝΥΧΤΟΦΥΛΑΚΑΣ!!!:laugh: :laugh: ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ Η ΝΥΦΟΥΛΑ ΜΑΣ ΔΕ ΘΑ ΠΕΙΝΑΣΕΙ...:P ΕΠΙΣΗΣ.... ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΞΕΜΕΙΝΕΙ ΑΠΟ ΔΟΥΛΕΙΑ.... ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ.... ΚΛΕΦΤΑΚΟΣ!!!:blink: ΟΠΟΥ ΒΡΕΙ ΚΟΚΚΑΛΟ.... ΤΟ ΑΡΠΑΖΕΙ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΛΑΓΟΣ....:blush:

ΕΙΝΑΙ ΜΟΣΧΟΑΝΑΘΡΕΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΜΙΛΑΕΙ 4 ΓΛΩΣΣΕΣ.... ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΤΩΝ ΛΑΓΟΣΚΥΛΩΝ.... ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ.... ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΤΩΝ ΚΑΝΙΣ....(ΑΠΟ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΠΟΥ ΕΧΩ) ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΣΟΠΑΝΟΓΛΩΣΣΑ....(ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΤΡΙΑ.... ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΠΟΙΜΕΝΙΚΑ ΚΑΡΠΑΘΙΩΝ.... ΣΑΝ ΠΟΛΙΚΕΣ ΑΡΚΟΥΔΕΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΩΡΟ.... ΣΧΕΔΟΝ 2 ΜΗΝΩΝ ΚΑΥΚΑΣΟΥ.....10 ΚΙΛΑ ΣΑΝ ΜΑΥΡΗ ΑΡΚΟΥΔΑ....ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!)

ΑΑΑΑ!!! ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΑ ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΒΟΛΤΑ ΣΤΟ ΚΑΣΤΑΝΟΔΑΣΟΣ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΜΑΡΙΝΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΑ ΣΚΑΦΗ ΚΑΙ ΝΑ "ΤΑΞΙΔΕΥΕΙ"...... ΕΚΕΙ ΘΑ ΤΗΝ ΒΓΑΖΕΙ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ....ΓΙΑ "ΚΑΦΕ"...

ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΧΑΡΕΣ ΟΛΕΣ ΣΟΥ ΛΕΩ!!!! ΑΘΗΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ???? ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ.... ΝΑ ΤΑ ΦΕΡΟΥΜΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ....

ΣΟΥ ΑΝΕΒΑΖΩ ΦΩΤΟ... ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΕΙΣ!!!:P :laugh: :laugh:

Υ.Γ: ΓΡΑΨΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ "ΚΟΡΗ" ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΠΟΙΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΜΑΝΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ...;) :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον συμπεθερα scarlet30 η Μπεμπα(αυτο ειναι το ονομά της)γεννηθηκε 10 Ιουλιου(δεν ξερω απο ζώδια).Πεινάει(αλλα προσεχει τη σιλουετα της) διαρκώς και το φαγητο της δεν το μασαει αλλά το ρουφάει.Επισης ειναι νοικοκυρα μαζευει ολα τα σκουπιδια απο κάτω και οτι ρουχο το βρει το βάζει στο καταφυγιο της κατω απο τον καναπε.Της αρεσει να τραγουδάει!Ειναι διπλωμάτης αν σε γνωρίσει πρωτα θα πιασει φιλικες σχεσεις με σενα και μετα θα ασχοληθει με τον αντρα.Της αρεσει να ξαπλωνει στο καναπε και οταν της λεμε να παει σπιτι μας δειχνει την υπεροχη ολολευκη οδοντοστοιχια της.Και εμενα κλεβει βαζει την μουρη της σε τσεπες και μπορει να αρπάξει απο χαρτι μεχρι και πορτοφόλι.Ειναι εμπειρη εχει κλεψει και ντοματα, πατατα ισως επςιδη ειναι της μεσογειακης διατροφής!Φυσικα ειναι ναζιάρα οταν θελει να της δωσεις προσοχη σε κοιταει επιμονα και γουργουρίζει.Δεν υπολογιζει τον κινδυνο σε οτι κάνει.Λα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Άλλη μία τρελλή και παλαβή με τα ζώα θα προστεθεί στη παρέα σας!

Από μικρή μάζευα αδέσποτα και φρόντιζα να τους βρω σπίτι σε 4 περιπτώσεις τα είχα κρατήσει. Τα δύο από αυτά είναι ακόμα στη ζωή. Το ένα το έχουν πλέον οι γονείς μου μαζί με άλλα δύο και τον Ρήγα τον έχω εγώ από την πρώτη στιγμή που το βρήκαμε να περιπλανιέται σα χαμένο στο δρόμο. Τα περιστατικά με τα αδέσποτα πολλά. Κάθε εβδομάδα έχω πάρε-δώσε με τη φιλοζωική προσπαθώντας κάθε φορά να σώσουμε, να στειρώσουμε, να φιλοξενήσουμε. Δυστυχώς αν ο έλληνας δεν αλλάξει νοοτροπία, αν δεν ανακαλύψει τον πολιτισμό που κρύβει βαθιά μέσα του δεν υπάρχει λύση. Κάτι γίνεται τώρα τελευταία βέβαια. Παιδεία! Από μικρά πρέπει να μάθουν τα παιδιά να σέβονται το περιβάλλον και να καταλάβουν ότι δεν τους ανήκει αλλά εμείς ανήκουλε σε αυτό!!

Ακολυθεί φωτό του Ρήγα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι πολυ ομορφος!!!!!:woohoo: :laugh: και ωραια θεση βρηκε να κατσει:laugh: :blink: εμεις εχουμε 2 κουταβια ,ενα ποινερ που το λενε DIEGO,κι ενα κοκκερακι τη MAYA.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επαναλαμβάνω το εισαγωγικό μου σημείωμα(προφανώς το έστειλα λάθος μέρα και ώρα γιατί δεν μπόρεσα να επικοινωνήσω με εσάς που έχετε ζωάκια, προκειμένου να γνωριστούμε και να ανταλλάξουμε εμπειρίες, εκτός από την Υβόννη που έχει δύο κουκλάκια κουταβάκια...) σε ότι αφορά την τρέλλα μας για τα ζώα και το αναπόσπαστο μέλος της οικογενείας μας, τον Ρήγα. Φωτογραφίες του προηγούντε του μηνύματος.....

Άλλη μία τρελλή και παλαβή με τα ζώα θα προστεθεί στη παρέα σας!

Από μικρή μάζευα αδέσποτα και φρόντιζα να τους βρω σπίτι. Σε 4 περιπτώσεις τα είχα κρατήσει. Τα δύο από αυτά είναι ακόμα στη ζωή. Το ένα το έχουν πλέον οι γονείς μου μαζί με άλλα δύο και τον Ρήγα τον έχω εγώ από την πρώτη στιγμή που το βρήκαμε να περιπλανιέται σα χαμένο στο δρόμο. Τα περιστατικά με τα αδέσποτα πολλά. Κάθε εβδομάδα έχω πάρε-δώσε με τη φιλοζωική προσπαθώντας κάθε φορά να σώσουμε, να στειρώσουμε, να φιλοξενήσουμε κάποιο ταλαιπωρημένο ζώο. Δυστυχώς αν ο έλληνας δεν αλλάξει νοοτροπία, αν δεν ανακαλύψει τον πολιτισμό που κρύβει βαθιά μέσα του, δεν υπάρχει λύση. Αν και τώρα τελευταία κάτι γίνεται.

Παιδεία! Από μικρά πρέπει να μάθουν τα παιδιά να σέβονται το περιβάλλον και να καταλάβουν ότι δεν τους ανήκει αλλά εμείς ανήκουλε σε αυτό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευπρόσδεκτες και αναγκαίες οι συμβουλές σας για τις πρώτες μέρες του νεογέννητου στο σπίτι σε σχέση με το σκύλο.

Οι πιο έμπειρες ας με συμβουλέψουν......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Elli13 κοριτσιιιιιι μμμ τι καλααα!!!! Ήμουν σίγουρη ότι θ ήταν όλα καλά! Το σώμα σου θυμάται και ξέρει ακριβώς τι πρέπει ν κάνει!!!! Αχχχχ ακούσαμε την πρώτη καρδούλα !!!❤️❤️❤️ ποσό είσαι τώρα;;;  Εγώ η θ πάω τη Παρασκευή η από βδομάδα! Μ είπε ο γιατρός καλυτερα από βδομάδα γ ν ακούσουμε σίγουρα καρδούλα αλλά εμένα ο άντρας θ λείπει σε ταξίδι! Όποτε λέω ν πάω τη Παρασκευή κ αν δν ακούσουμε δν θ αγχωθώ ΔΕΝ ΘΑ ΑΓΧΩΘΩ ΔΕΝ ΘΑ ΑΓΧΩΘΩ και θ ξαναπάω από βδομάδα που θ γυρίσει ο συζυγος! Πιστεύω πως όλα είναι καλά , έδωσε το σήμα του το μικρακι μ με τις ναυτίες π έχω!  @Naty @Θέτις Κ. @Girly είμαστε οι επόμενες ❤️❤️
    • Έλα ντε ; Και εγω αυτό αναρωτιέμαι ήπια 600ml ζαχαρονερό είναι δυνατόν να είναι τα ίδια όρια ;
    • Κορίτσια δεν θα παρω τηλ θα περιμένω και την άλλη φορα τα ίδια έγινε με τον θυρεοειδή και ειχα πανικοβληθεί δεν μου απάντησε ποτε στο μήνυμα μου άσε που ντράπηκα κιολας που του εστειλα μνμ στο κινητό του χωρις μου το δώσει ο ιδιος.. έτρεχα από μόνη μου σε ενδοκρινολόγο μεγάλη βδομαδα τελευταία στιγμή να βρω γιατρό να με δεχτεί  και αποτελέσματα ήταν να μην δώσει καν σημασία στην τιμή του θυρεοειδή  Δεν μου είπε ποτε να του στέλνω αποτελέσματα από εξετάσεις και απο την μια το καταλαβαίνω δεν είναι ιδιώτης να το εχω όποτε θέλω στο τηλέφωνο.. το ήξερα ότι θα γίνει αυτό από την στιγμή που πήγα σε δημόσιο νοσοκομείο 🤷‍♀️
    • Όμως αυτά είναι τα όρια της καμπύλης των 75! Πώς γίνεται να είναι ίδια και για τα 100? Νομίζω κι εγώ να πάρεις να ρωτήσεις, εγώ τουλάχιστον θα ρώταγα και μη σε νοιάζει τι σου είπανε για επείγοντα! 
    • Έλα μπράβο κορίτσι μου όλα καλά πηγαίνουν με το μωρακι σου ήθελε λίγο το χρόνο του η καρδούλα ήταν νωρίς για αυτό 🥰 εγω είμαι με τον αντρα σου 100% τώρα να σου την αλήθεια έχει δίκιο επειδή πάνω κάτω ήμουν στην ίδια κατάσταση με εσενα θέλεις βοηθεια έστω να περάσεις ο πρώτο τρίμηνο σίγουρα θα πάρεις το παιδάκι σου αγκαλιά και εγω την επαιρνα και την παίρνω ακόμα που έχει πάει 12 κιλά αλλά στην αρχή τουλάχιστον προσπαθούσα να μην την παίρνω με το παραμικρό αγκαλιά συνήθως καθόμουν στον καναπε και μου την έδινε η μαμα μου όποτε με χρειαζόταν  Με το καλοοοοο 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...