Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η fairydream είπε:

Εμείς για την Μεγάλη έξοδο δεν έχουμε ακόμα αποφασίσει τι θα πάρουμε.

Εμένα μου αρέσει η ιδέα να πάρουμε ένα ροζ και ένα γαλάζιο και να βάλουμε το ανάλογο

Τέλεια ιδέα!!!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γενικα μην παιρνετε πολλα πραγματα και μην αγχωνεστε. Αν χρειαστειτε κατι το παιρνετε επιπλεον. Εγω απο τη λιστα που βαλατε δε χρειαστηκα τιποτα σε κανενα παιδι. Τωρα αν χρειαστω θα παρω μετα τη γεννα. Βλεποντας και κανοντας. Τα επιθεματα στηθους ειναι απαραιτητα. Θηλαζεις απο ενα στηθος και τρεχει το αλλο. Επισης στην τριτη κορη εγω χρησιμοποιησα και κοχυλακια θηλασμου. Δειτε το κι αυτο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Γενικα μην παιρνετε πολλα πραγματα και μην αγχωνεστε. Αν χρειαστειτε κατι το παιρνετε επιπλεον. Εγω απο τη λιστα που βαλατε δε χρειαστηκα τιποτα σε κανενα παιδι. Τωρα αν χρειαστω θα παρω μετα τη γεννα. Βλεποντας και κανοντας. Τα επιθεματα στηθους ειναι απαραιτητα. Θηλαζεις απο ενα στηθος και τρεχει το αλλο. Επισης στην τριτη κορη εγω χρησιμοποιησα και κοχυλακια θηλασμου. Δειτε το κι αυτο. 

Εμένα από την άλλη τα επιθέματα δεν μου χρειάστηκαν καθόλου! Δεν μπορούσα να φορέσω σουτιέν ιδιαίτερα 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@fairydream να κάνω μία άσχετη ερώτηση....  ονόματα έχετε αποφασίσει ανάλογα με το τι είναι το μωράκι σας, ή θα αποφασίσετε μετά τη γέννα? 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

@fairydream να κάνω μία άσχετη ερώτηση....  ονόματα έχετε αποφασίσει ανάλογα με το τι είναι το μωράκι σας, ή θα αποφασίσετε μετά τη γέννα? 😊

ΑΑΑΑΑ καθόλου άσχετη η ερώτηση. Ονόματα έχουμε αποφασίσει καιρό τώρα. Έχουμε και το κοριτσίστικο και το αγορίστικο. χαχαχαχα 

Εσείς???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η fairydream είπε:

ΑΑΑΑΑ καθόλου άσχετη η ερώτηση. Ονόματα έχουμε αποφασίσει καιρό τώρα. Έχουμε και το κοριτσίστικο και το αγορίστικο. χαχαχαχα 

Εσείς???

Πολύ ωραία!!!! 🥰

Εμείς της μαμάς μου... Χρύσα ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Froufro είπε:

Πολύ ωραία!!!! 🥰

Εμείς της μαμάς μου... Χρύσα ❤

Πολύ ωραίο όνομα το Χρύσα!!! Με το καλό!!!

Ελπίζω όταν γεννήσουμε να συνεχίσουμε να γράφουμε εδώ γιατι θα έχουμε τοοοοοοσα πολλά να λέμε και μετά και τόσους προβληματισμούς και ας μην έχουμε χρόνο. Οι ανταλλαγή εμπειριών είναι πολύ σημαντική πιστεύω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η fairydream είπε:

Πολύ ωραίο όνομα το Χρύσα!!! Με το καλό!!!

Ελπίζω όταν γεννήσουμε να συνεχίσουμε να γράφουμε εδώ γιατι θα έχουμε τοοοοοοσα πολλά να λέμε και μετά και τόσους προβληματισμούς και ας μην έχουμε χρόνο. Οι ανταλλαγή εμπειριών είναι πολύ σημαντική πιστεύω. 

Εννοείται.... Το μετά είναι πιο σημαντικό ακόμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα κοριτσιαα... Αχ διάβασα όσα λέτε για αγορές κτλ και αγχώθηκα λίγο. Είναι τόσα πολλά που πρέπει να κάνουμε... δν έχω πάρει καθόλου ρουχαλακια για το μωρό μου ακόμα,ούτε για την βαλίτσα του μαιευτηρίου. Και υποτίθεται δεν αγχώνομαι γενικά....Ουφ ελπίζω να μην έρθει πολύ πριν την ημερομηνία που έχουμε πει.☺️ εμείς πάντως θα το πούμε Δημήτρη. Από τον πεθερό μου☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Εμένα από την άλλη τα επιθέματα δεν μου χρειάστηκαν καθόλου! Δεν μπορούσα να φορέσω σουτιέν ιδιαίτερα 😁

Ειδες ναι αυτο λεω.... Οτι χρειαστουμε το παιρνουμε σιγα σιγα.... Η καθεμια θα δει τι θα χρειαστει τελικα.... Κατι που θα ειναι χρησιμο για ενα μωρακι για το αλλο μπορει να μην ειναι! 

Εμεις για ονομα ακομα το σκεφτομαστε.... Δεν εχουμε αποφασισει ακομα... 

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Πολύ ωραία!!!! 🥰

Εμείς της μαμάς μου... Χρύσα ❤

Πολυ ωραιο το Χρυσα! Τη δευτερη κορη μου λενε Χρυση. Απο τη μαμα μου. Τη γιορταζουμε χριστουγεννα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Ειδες ναι αυτο λεω.... Οτι χρειαστουμε το παιρνουμε σιγα σιγα.... Η καθεμια θα δει τι θα χρειαστει τελικα.... Κατι που θα ειναι χρησιμο για ενα μωρακι για το αλλο μπορει να μην ειναι! 

Εμεις για ονομα ακομα το σκεφτομαστε.... Δεν εχουμε αποφασισει ακομα... 

Πολυ ωραιο το Χρυσα! Τη δευτερη κορη μου λενε Χρυση. Απο τη μαμα μου. Τη γιορταζουμε χριστουγεννα....

Αλήθεια? Υπάρχει πάντως Αγία Χρυσή να ξέρεις.... γιορτάζει στις 13 Οκτωβρίου, εμείς τότε θα την γιορτάζουμε γιατί από αυτό το όνομα ξεκίνησε από μια θεία κ το μπέρδεψαν στην πορεία!!

Εσύ με την τέταρτη κόρη, ακόμα κ να τηρείτε το έθιμο με τους γονείς, τώρα βγάζεις οοοοοοτι σου αρέσει 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Αλήθεια? Υπάρχει πάντως Αγία Χρυσή να ξέρεις.... γιορτάζει στις 13 Οκτωβρίου, εμείς τότε θα την γιορτάζουμε γιατί από αυτό το όνομα ξεκίνησε από μια θεία κ το μπέρδεψαν στην πορεία!!

Εσύ με την τέταρτη κόρη, ακόμα κ να τηρείτε το έθιμο με τους γονείς, τώρα βγάζεις οοοοοοτι σου αρέσει 😊

Το ξερω ναι για τον Οκτωβρη αλλα επειδη η μαμα μου γιορταζει χριστουγεννα το συνεχιζουμε κι εμεις ετσι να γιορταζουν μαζι! 

Εμεις εχουμε δωσει ονοματα γιαγιαδων στις δυο πρωτες κορες, στην τριτη δωσαμε ονομα αγιου που ειχαμε ταξει και τωρα ισως παμε σε ονομα παππου. Αλλα δεν ξερουμε ακομα! Το σκεφτομαστε!

Να σας ρωτησω κατι αλλο.... Απο κινησεις και υγρα πως πατε??? Εμεις χαμος....🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Οι υπόλοιπες? Έχετε αποφασίσει ήδη τα ονόματα των μωρών σας?

Μαρκέλλα εμείς !! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Το ξερω ναι για τον Οκτωβρη αλλα επειδη η μαμα μου γιορταζει χριστουγεννα το συνεχιζουμε κι εμεις ετσι να γιορταζουν μαζι! 

Εμεις εχουμε δωσει ονοματα γιαγιαδων στις δυο πρωτες κορες, στην τριτη δωσαμε ονομα αγιου που ειχαμε ταξει και τωρα ισως παμε σε ονομα παππου. Αλλα δεν ξερουμε ακομα! Το σκεφτομαστε!

Να σας ρωτησω κατι αλλο.... Απο κινησεις και υγρα πως πατε??? Εμεις χαμος....🤣🤣🤣🤣

Από κινήσεις τρελαινόμαστε !!!!! 

Από υγρά τίποτα ιδιαίτερο πάντως να σας πω ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Το ξερω ναι για τον Οκτωβρη αλλα επειδη η μαμα μου γιορταζει χριστουγεννα το συνεχιζουμε κι εμεις ετσι να γιορταζουν μαζι! 

Εμεις εχουμε δωσει ονοματα γιαγιαδων στις δυο πρωτες κορες, στην τριτη δωσαμε ονομα αγιου που ειχαμε ταξει και τωρα ισως παμε σε ονομα παππου. Αλλα δεν ξερουμε ακομα! Το σκεφτομαστε!

Να σας ρωτησω κατι αλλο.... Απο κινησεις και υγρα πως πατε??? Εμεις χαμος....🤣🤣🤣🤣

Από κινήσεις χαμούλης.... από υγρά φυσιολογικά πράγματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια πώς είστε σήμερα; Απ' ότι καταλαβαίνω υπάρχει περίπτωση κάποια απ' αυτά που περνούμε οπότε να μην χρησιμοποιηθούν καν αλλά εμείς οι πρωταρες πρέπει να τα έχουμε γιατί δεν ξέρουμε 🤷🤷 πολύ ζαλάδα ρε κορίτσια τι να πάρεις τι να μην πάρεις ουφ🤒🤒 

Εγώ πολύ κατούρημα και υγρά δυστυχώς😤😤

Από όνομα δεν το συζητήσαμε καν😂😂 Θοδωρής του πεθερού😝😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Το ξερω ναι για τον Οκτωβρη αλλα επειδη η μαμα μου γιορταζει χριστουγεννα το συνεχιζουμε κι εμεις ετσι να γιορταζουν μαζι! 

Εμεις εχουμε δωσει ονοματα γιαγιαδων στις δυο πρωτες κορες, στην τριτη δωσαμε ονομα αγιου που ειχαμε ταξει και τωρα ισως παμε σε ονομα παππου. Αλλα δεν ξερουμε ακομα! Το σκεφτομαστε!

Να σας ρωτησω κατι αλλο.... Απο κινησεις και υγρα πως πατε??? Εμεις χαμος....🤣🤣🤣🤣

Κι εμεις απο κινήσεις χαμοοοοος!!! Απο υγρά νορμαλ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Κι εμεις απο κινήσεις χαμοοοοος!!! Απο υγρά νορμαλ! 

Μια από τα ίδια και εγώ. Από κινήσεις χαμός, δεν χορταίνω να κοιτάζω και να χαϊδεύω την κοιλια μου. Από υγρά τίποτα το ιδιαίτερο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sofi1 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πώς είστε σήμερα; Απ' ότι καταλαβαίνω υπάρχει περίπτωση κάποια απ' αυτά που περνούμε οπότε να μην χρησιμοποιηθούν καν αλλά εμείς οι πρωταρες πρέπει να τα έχουμε γιατί δεν ξέρουμε 🤷🤷 πολύ ζαλάδα ρε κορίτσια τι να πάρεις τι να μην πάρεις ουφ🤒🤒 

Εγώ πολύ κατούρημα και υγρά δυστυχώς😤😤

Από όνομα δεν το συζητήσαμε καν😂😂 Θοδωρής του πεθερού😝😝

Εννοείται.... γι'αυτό όπως καλά λέει κ η @Ε.Γ.Α. πολλά τα βλέπεις κ στην πορεία αν τα χρειάζεσαι. Αλλά κάποια πράγματα όπως κ να το κάνουμε δεν γίνεται να πεις άσε θα δούμε.... πχ μια γνωστή μου κάθετη ότι ΜΟΝΟ θα θηλάσει κ δεν υπάρχει άλλο ενδεχόμενο, δεν αγόρασε ούτε ένα μπιμπερό. Έτυχαν δυστυχώς απρόοπτα την ημέρα της γέννας κ ήταν αδύνατο να ταΐσει το μωρό της! Οπότε έτρεχαν εκείνη την ώρα να αγοράσουν μπιμπερό, αποστειρωτή κ γάλα για να φάει το μωράκι, ήταν κ σε δημόσιο οπότε έπρεπε να έχουν δικά τους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Εννοείται.... γι'αυτό όπως καλά λέει κ η @Ε.Γ.Α. πολλά τα βλέπεις κ στην πορεία αν τα χρειάζεσαι. Αλλά κάποια πράγματα όπως κ να το κάνουμε δεν γίνεται να πεις άσε θα δούμε.... πχ μια γνωστή μου κάθετη ότι ΜΟΝΟ θα θηλάσει κ δεν υπάρχει άλλο ενδεχόμενο, δεν αγόρασε ούτε ένα μπιμπερό. Έτυχαν δυστυχώς απρόοπτα την ημέρα της γέννας κ ήταν αδύνατο να ταΐσει το μωρό της! Οπότε έτρεχαν εκείνη την ώρα να αγοράσουν μπιμπερό, αποστειρωτή κ γάλα για να φάει το μωράκι, ήταν κ σε δημόσιο οπότε έπρεπε να έχουν δικά τους 

Μα αυτό ακριβώς... Σκεφτόμαστε κ τα απρόοπτα! Ειδικά εμείς που δεν έχουμε ιδέα , φοβόμαστε μήπως τα βρούμε στην πορεία τα απαραίτητα και δεν τα έχουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Μα αυτό ακριβώς... Σκεφτόμαστε κ τα απρόοπτα! Ειδικά εμείς που δεν έχουμε ιδέα , φοβόμαστε μήπως τα βρούμε στην πορεία τα απαραίτητα και δεν τα έχουμε 

Ακριβως!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kallia.Geo είπε:

Μα αυτό ακριβώς... Σκεφτόμαστε κ τα απρόοπτα! Ειδικά εμείς που δεν έχουμε ιδέα , φοβόμαστε μήπως τα βρούμε στην πορεία τα απαραίτητα και δεν τα έχουμε 

Εγώ ειδικά με αυτό το θέμα έχω μεγάλη ανησυχία.... μην τύχει τίποτα κ δεν μπορεί να φάει το μωράκι μου 🙄

Παρ' όλο που όπως έχω ξαναπεί θηλάζω τα μωρά μου έχω ήδη 4 μπιμπερό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η fairydream είπε:

Μια από τα ίδια και εγώ. Από κινήσεις χαμός, δεν χορταίνω να κοιτάζω και να χαϊδεύω την κοιλια μου. Από υγρά τίποτα το ιδιαίτερο. 

Κι εγω το ιδιο ολη μερα την κοιτάω και την χαϊδεύω!!! 
Τωρα όπου βαζω το χέρι ερχεται και το μικρουλακι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...