Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Ειναι αρκετα τα χρηματα ναι… Σε ξενοδοχειο να γεννούσαμε λιγοτερα θα διναμε για 3 μερες 🤣

Αυτο σιγουρα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Είναι πολλά τα λεφτά ναι.... 

Εμένα τα πόδια μου έχουν πρηστεί απειροελάχιστα κι αυτά όταν είμαι όρθια για ώρα φαίνεται. 

Στη πρώτη εγκυμοσύνη είχα έλλειψη από το λεύκωμα και ήμουν πάρα πολύ πρησμένη ..

@Kallia.Geo πόσο ύψος έχεις αν επιτρέπεται;

1.57 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Και γιατί σου έγραψε έτσι ; Αφού είναι οκ το βάρος σου!

Με δείχνει υπέρβαρη ...

Screenshot_2021-12-08-18-14-39-259_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Με δείχνει υπέρβαρη ...

Screenshot_2021-12-08-18-14-39-259_com.android.chrome.jpg

Ε αφού είχες κανονικό βάρος προ εγκυμοσύνης..... 

Όλες παχύσαρκες είμαστε ναι ..... 🤔🤔🤔 

Δεν μας είπες όμως ... 

Τι βλέπεις στο νετφλιξ; 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Ε αφού είχες κανονικό βάρος προ εγκυμοσύνης..... 

Όλες παχύσαρκες είμαστε ναι ..... 🤔🤔🤔 

Δεν μας είπες όμως ... 

Τι βλέπεις στο νετφλιξ; 😋

Χαχαχαχαχαχαχ βλεπω το "working Moms" 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Χαχαχαχαχαχαχ βλεπω το "working Moms" 

Χαχαχαχα είναι ήδη στη λίστα μου 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Χαχαχαχα είναι ήδη στη λίστα μου 😂😂

Χαχαχαχαχα εγκλιματιζομαι σιγά σιγά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κοριτσια ειμαι σημερα 30 εβδομαδων ακριβως και εχω παρει 13,5 κιλα περιπου. Απο 59 ειμαι 72,5. Να δουμε που θα φτασουμε.... Αλλα δεν μπορω να πω... Το τρωω το φαγητο μου...🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Εγω κοριτσια ειμαι σημερα 30 εβδομαδων ακριβως και εχω παρει 13,5 κιλα περιπου. Απο 59 ειμαι 72,5. Να δουμε που θα φτασουμε.... Αλλα δεν μπορω να πω... Το τρωω το φαγητο μου...🤣🤣🤣

Πάντως από ότι βλέπω όλες τα ίδια έχουμε πάρει πάνω - κάτω !!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Πάντως από ότι βλέπω όλες τα ίδια έχουμε πάρει πάνω - κάτω !!  

Εγω θα ειχα παρει και παραπανω αν δεν εκανα διατροφή λόγω ζαχαρου!!; 
Σιγα που θα καθόμουν να σκασω για το φαγητο!! 
Θα τα χάσουμε μετα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η JNtina είπε:

Εγω θα ειχα παρει και παραπανω αν δεν εκανα διατροφή λόγω ζαχαρου!!; 
Σιγα που θα καθόμουν να σκασω για το φαγητο!! 
Θα τα χάσουμε μετα!!! 

Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι για τη γέννα .. να μη δημιουργηθεί κανένα θέμα . Αλλιώς για τα κιλά δεν με νοιάζει καθόλου !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαν δεύτερη εγκυμοσύνη με την πρώτη να έχω πάρει 23 κιλά σύνολο θα σας πω ότι εμένα με ενδιαφέρει να μην φτάσω πάλι εκεί 😂 

Θέλω ιδανικά να μην πάρω κανένα κιλό , Μαξ 2 δλδ στο σύνολο 16 .. 

Τώρα θα δούμε! Λίγο έμεινε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Εγω θα ειχα παρει και παραπανω αν δεν εκανα διατροφή λόγω ζαχαρου!!; 
Σιγα που θα καθόμουν να σκασω για το φαγητο!! 
Θα τα χάσουμε μετα!!! 

Και εγώ έτσι ακριβώς.. από τα πολλά γλυκά κυρίως θα τα είχα πάρει😝😝😂😂.

Κορίτσια να σας ρωτήσω, έχετε αρχίσει να βάζετε κάποια κρέμα για τις θηλές για να θηλάσετε; νομίζω για να γίνουν πιο σκληρές; Είμαι λίγο άσχετη με αυτά ακόμα... Θα ρωτήσω και τον γιατρό βέβαια αλλά ήθελα και την δική σας γνώμη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι για τη γέννα .. να μη δημιουργηθεί κανένα θέμα . Αλλιώς για τα κιλά δεν με νοιάζει καθόλου !!! 

Ακριβως!!! Αυτο ειναι το πιο σημαντικό! Για τη γεννα και για τα μωράκια μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbie92 είπε:

Και εγώ έτσι ακριβώς.. από τα πολλά γλυκά κυρίως θα τα είχα πάρει😝😝😂😂.

Κορίτσια να σας ρωτήσω, έχετε αρχίσει να βάζετε κάποια κρέμα για τις θηλές για να θηλάσετε; νομίζω για να γίνουν πιο σκληρές; Είμαι λίγο άσχετη με αυτά ακόμα... Θα ρωτήσω και τον γιατρό βέβαια αλλά ήθελα και την δική σας γνώμη. 

Εγω οχι δεν βαζω ακομα κατι για τις θηλές… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Barbie92 είπε:

Και εγώ έτσι ακριβώς.. από τα πολλά γλυκά κυρίως θα τα είχα πάρει😝😝😂😂.

Κορίτσια να σας ρωτήσω, έχετε αρχίσει να βάζετε κάποια κρέμα για τις θηλές για να θηλάσετε; νομίζω για να γίνουν πιο σκληρές; Είμαι λίγο άσχετη με αυτά ακόμα... Θα ρωτήσω και τον γιατρό βέβαια αλλά ήθελα και την δική σας γνώμη. 

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Έχω αρχίσει εδώ κ μέρες να βάζω την nipple care της frezyderm.... Τώρα για το αποτέλεσμα, θα δείξει σε σαράντα μέρες αν έκανε δουλειά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbie92 είπε:

Και εγώ έτσι ακριβώς.. από τα πολλά γλυκά κυρίως θα τα είχα πάρει😝😝😂😂.

Κορίτσια να σας ρωτήσω, έχετε αρχίσει να βάζετε κάποια κρέμα για τις θηλές για να θηλάσετε; νομίζω για να γίνουν πιο σκληρές; Είμαι λίγο άσχετη με αυτά ακόμα... Θα ρωτήσω και τον γιατρό βέβαια αλλά ήθελα και την δική σας γνώμη. 

Ούτε εγώ βάζω κάτι , ούτε στη πρώτη εγκυμοσύνη είχα βάλει κάτι . 

Θα πάρω την purelan να έχω καβατζα αν έχω πληγές και αυτό. Δεν θα βάλω κάτι πάντως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Ούτε εγώ βάζω κάτι , ούτε στη πρώτη εγκυμοσύνη είχα βάλει κάτι . 

Θα πάρω την purelan να έχω καβατζα αν έχω πληγές και αυτό. Δεν θα βάλω κάτι πάντως 

Νομίζω το είχα ξαναπεί αλλά δεν είμαι σίγουρη... στην πρώτη γέννα δεν είχα κανένα θέμα κ δεν σκέφτηκα ποτέ να χρησιμοποιήσω κάτι, στην δεύτερη όμως έκλαιγα από το πόνο... οπότε είπα να προετοιμαστώ λίγο αυτή τη φορά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Νομίζω το είχα ξαναπεί αλλά δεν είμαι σίγουρη... στην πρώτη γέννα δεν είχα κανένα θέμα κ δεν σκέφτηκα ποτέ να χρησιμοποιήσω κάτι, στην δεύτερη όμως έκλαιγα από το πόνο... οπότε είπα να προετοιμαστώ λίγο αυτή τη φορά 

Κοίτα η αλήθεια είναι ότι εγώ στην αρχή ναι έκλαιγα από τον πόνο γιατί μάτωσαν. 

Αλλά με αυτή τη κρέμα όλα ήταν μια χαρά κατευθείαν. 

Οπότε θα την πάρω να την έχω και αν τύχει και κάνω πληγή θα τη χρησιμοποιήσω

 

Υ.Γ. καλά κάνεις και βάζεις εννοείται!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλά πολύ καλά, καμία σχέση αλήθεια, καμένα άγχος πέρα από την αρχή λίγο μετά τπτ! Το άκρως αντίθετο με την πρώτη😅 αγοράκι περιμένω τώρα😊
    • Καλημέρα Μαριλού!!!! ☀️  Μπράβο κορίτσι μου!!! τέλειες οι εξετάσεις και ξεκινάς!!!!!! Με το καλό!!!! 🙏❤️😍
    • Καλημερα Νεφέλη μου!!! ☀️ Καλή αρχή στη διέγερσή σου και εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος!! 🙏❤️  βήμα βημα με εμπιστοσυνη στο γιατρο και πίστη θα γίνουν όλα!! το σωμα σου κάνει ό,τι καλύτερο μπορεί!! βοήθησε το κι εσυ όσο μπορεις και ευχομαι πολυ συντομα να μας πεις τα ευχαριστα! 🤞🥰
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Σε καταλαβαίνω πάρα πολύ γιατί κι εγώ έχω τον ίδιο φόβο και το μωρό μου είναι ακριβώς στην ίδια ηλικία. Έχω δώσει μπισκοτάκι και πατημενη μπανάνα μόνο κι αυτά με πολύ φόβο. Δε γνωρίζω να σου απαντήσω αν μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει σε αυτό, αλλά κάτι που βοήθησε πάρα πολύ εμένα και έχω πλέον περισσότερη σιγουριά όταν του δίνω κάτι, είναι ένα σεμινάριο πρώτων βοηθειών που παρακολούθησα. Με βοήθησε ουσιαστικά ψυχολογικά ότι - πέρα απ' το ότι τον προσέχω πολύ όταν τρώει (να μην πάει να μιλήσει, να μην κλαίει, να μη γελάει) - οτιδήποτε κι αν συμβεί ξέρω τι πρέπει να κάνω.
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εγώ δεν μπορούσα να κάνω τίποτα με τους εμετούς τους πρώτους μήνες. Το πρωί μόνο που σηκωνόμουν απ' το κρεβάτι, με έπιανε κατευθείαν έντονη ναυτία και πήγαινα για εμετό. Γι αυτό πέρναγα όλη τη μέρα ξαπλωμένη. Μόνο το βράδυ αισθανομουν λίγο καλύτερα και σηκωνόμουν. Έτρωγα 2-3 πολύ συγκεκριμένα πράγματα και το να τρως πολύ συχνά από πολύ λίγο νομίζω βοηθάει πολύ. Οπότε βρες κάτι που να μπορείς έστω λίγο να φας και φάε πολύ συχνά, μη μένεις πολλές ώρες νηστική γιατί χειροτερεύει η κατάσταση. Εγώ δεν έπαιρνα κάτι, οπότε δε γνωρίζω γι αυτό να σε βοηθήσω. Υπομονή, θα περάσει κι αυτό! Να πάνε όλα καλά στην εγκυμοσύνη σου και με το καλό! ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...