Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Συμπτώματα εγκυμοσύνης εδώ κι μια εβδομαδα αμέσως μόλις μου τελείωσε περίοδος πόνος κι πριξιμο στήθος πόνος χαμηλά στη κοιλιά τάσης εμετού πονοκέφαλοι αδιαθεσία όπου σταθώ νυστάζω τι κάνω πάω να κάνω τεστ; Μήπως είμαι από τις γυναίκες που έχουν περίοδο στην εγκυμοσύνη της;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Χριστίνα Μπερμπέρογλου είπε:

Συμπτώματα εγκυμοσύνης εδώ κι μια εβδομαδα αμέσως μόλις μου τελείωσε περίοδος πόνος κι πριξιμο στήθος πόνος χαμηλά στη κοιλιά τάσης εμετού πονοκέφαλοι αδιαθεσία όπου σταθώ νυστάζω τι κάνω πάω να κάνω τεστ; Μήπως είμαι από τις γυναίκες που έχουν περίοδο στην εγκυμοσύνη της;

Όλα τα έχουμε δει σε αυτή τη ζωή! Να κάνεις μια εξέταση αίματος. Και χοριακή και γενική θα έλεγα. Αν όμως έχεις έναν τύπου οικογενειακό γιατρό, ρώτησέ τον, μήπως πηγαίνει το μυαλό του σε κάτι. 

Εύχομαι να είσαι έγκυος, αν φυσικά το θέλεις κι εσύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένε πως η περίοδος της εγκυμοσύνης δεν έχει το χρώμα και τη ροή της κανονικής περιόδου.... Οπότε καλύτερα να κάνεις μια χοριακη, και αν είναι αρνητική να κάνεις και γενικές... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/6/2021 at 8:50 ΜΜ, ο/η Χριστίνα Μπερμπέρογλου είπε:

Συμπτώματα εγκυμοσύνης εδώ κι μια εβδομαδα αμέσως μόλις μου τελείωσε περίοδος πόνος κι πριξιμο στήθος πόνος χαμηλά στη κοιλιά τάσης εμετού πονοκέφαλοι αδιαθεσία όπου σταθώ νυστάζω τι κάνω πάω να κάνω τεστ; Μήπως είμαι από τις γυναίκες που έχουν περίοδο στην εγκυμοσύνη της;

Αυτά που περιγράφεις είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης, αν και χρονικά, σύμφωνα με την περίοδο, δεν μπορεί να συνδέονται με εγκυμοσύνη. Επειδή όμως πολλά συμβαίνουν, κάνε μια χοριακή αρχικά να αποκλείσεις το ενδεχόμενο και μετά μιά γενική αίματος.

Αυτό για το χρώμα του αίματος δεν το γνωρίζω. Προσωπικά, πριν 2 περίπου χρόνια, μετά από κανονική περίοδο τις μέρες της ωορρηξίας με είχαν πιάσει πόνοι που πίστευα ότι ήταν ωορρηξία και τελικά βρέθηκα με ρήξη εξωμήτριας κύησης...Φαντάσου ότι πονούσα 3 μέρες, πήγαινα στη δουλειά, δεν μπορούσα να κοιμηθώ το βράδυ, δεν με έπιαναν παυσίπονα και αποφάσισα στο τέλος να πάρω τον γιατρό μου έτσι απλά για να τον ενημερώσω. Δεν θέλω να σε αγχώσω, απλά να σου πω ότι μερικές φορές πρέπει να δίνουμε περισσότερη σημασία στα σημάδια που μας στέλνει το σώμα μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...