Μετάβαση σε περιεχόμενο

aporia pou dimiourgithike kata tin auxeniki


Recommended Posts

Kalispera se ola ta meli!

Eimai nea sto forum. eimai egkios stin 16 evdomada sto proto mou paidaki.ola mexris stigmis pigainoun parapoli kala i auxeniki vgike para poli kali, kai genikotera mexri tora i egkimosini mou paei poli kala. exo omos mia anisixia kalos i kakos to exo sto mialo mou, kai thelisa mesa apo auti ti selida na to moirasto gia na akouso kai ti diki sas apopsi. loipon, otan piga na kano tin auxeniki, i ginaikologos me esteile se ena aktinologiko iatreio pou kanoun kai tin auxeniki. logo kapoion peritton kilon pou exo, to lipos stin koilia mou empodize to giatro na parei ti metrisi me apotelesma na askei poli megali piesi pano stin koilia mou gia na parei kalo apotelesma. apo ekeini tin mera, skeptomai sinexos mipos peirakse to paidi, auti i piesi, mipos to zoupise, parolo pou itan mikroutsiko kai epathe kati...auti einai i anisixia mou. mporei na akougetai xazo ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ GOGO ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ..!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΧΩΡΙΣ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ!

ΞΕΡΟΥΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ..

ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου και καλωσηρθες!

Μην ανησυχεις καθολου!

Ειναι πολυ καλα προστατευμενο το μωρακι σου εκει μεσα!

Ασε που και ο γιατρος κατι ξερει!

Δε σου εκανε κακο!

Καλη συνεχεια στην εγκυμοσυνη σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gogo81 μου, καλως ηρθες και συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου!!!:)

μην ανησυχεις κοπελα μου!! ολες οι εγκυουλες ειχαμε και εχουμε αγωνια για το παραμικρο, αλλα σιγουρα ο γιατρος ξερει τι κανει!!!;)

κι εγω θυμαμαι στην αυχενικη διαφανεια ειχα παθει κατι παρομοιο, με πιεζε πολυ ο γιατρος που μου εκανε τον υπερυχο, γιατι ειχε παει το μικρουλι και ειχε στριμωχτει καπου αναμεσα στον τραχηλο και την ουροδοχο κυστη (αν θυμαμαι καλα!!) και το πιεζε, το πιεζε πολυ, λεγοντας του "βγες βρε απο 'κει!" εγω, καταλαβαινεις, τα 'χα παιξει κι ελεγα "μη μου το πιεζετε!!":S

τιποτα δεν επαθε το μικρουλι μου!!! ξερουν εκεινοι πως να το χειριστουν και αλλωστε, τα μικρουλια μας ειναι καλα προστατευμενα εκει μεσα!!!;)

μην αγχωνεσαι!!!;)

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ μου σου εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη και με το καλό να φέρεις στον κόσμο ένα υγιέστατο μωράκι!

Καμία ανησυχία σου όπως και κάθε επίτοκου δεν είναι χαζή!

Μην ανησυχείς καλή μου, το νινί σου εκεί μέσα είναι καλά προστατευμένο!

Έχει αποσβεστήρες κραδασμών..:laugh :laugh:

Τα τοιχώματα της κοιλιάς σου, της μήτρας σου, τον αμνιακό σάκο και το αμνιακό υγρό!

Μην αγχώνεσαι, το νινάκι σου είναι μια χαρά και θα το διαπιστώσεις στον επόμενο υπέρηχο!

Σε φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:P καλημερα σου γωγω

μην στενοχωριεσαι καθολου ....ο γιατρος γνωριζε τι επρεπε να κανει.καταλαβαινω την ανησυχια σου ομως πολυ καλα...στο πρωτο παιδακι μου ειχα τον ιδιο φοβο....για να ειμαι ειλικρινης και τωρα στο δευτερο παιδακι μου στενοχωριομουν οταν ο γιατρος πιεζε πολυ την κοιλια μου για να δει ό,τι ακριβως ηθελe.

να εισαι σιγουρη ότι όλα είναι καλα...και ότι γρηγορα θα εχεις στην αγκαλια σου αυτο το υπεροχο πλασμα που μεγαλωνει μεσα σου....

σου ευχομαι ο,τι καλυτερο και σε εσενα και στο παιδακι σου

φιλικα / maggie

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

euxaristo poli gia tis apantiseis sas.me kanate na niotho kalitera...sas euxaristo poli.perimeno me anipomonisia na arthei ston kosmo kai na to agkaliaso, to thelo toso , ma toso poli pou athela mou vazo asximes skepsis sto mialo mou..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gogo καλημέρα!!Σαν μέλλουσες μανούλες είναι λογικό να αγχωνόμαστε με το παραμικρό και να φοβόμαστε συνέχεια για το μωράκι που έχουμε μέσα μας..Μερικές φορές ασκούν μεγαλήτερη πίεση για να δουν καλήτερα το μωρό!Εμένα αυτο μου συνέβη στην β'επιπέδου!!Επειδή δεν ειχε καλη θέση το μωρό ο γιατρος οχι μονο πίεση ασκούσε με το μηχάνημα αλλα χτύπαγε και απαλά στην κοιλιά για να πάρει τα χέρια του απ το στόμα!!Τοσο που τσατίστηκα στο τέλος και μονο που δεν σηκώθηκα να φύγω!!Παντως μην ανησυχείς ειναι μια χαρά το μωρό σου και δεν έπαθε τίποτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gogo mou kalimera:) den exeis kanena logo na anisixeis bre.... egw pou ekana prin 20 meres tin bhta epipedou me xtypouse sinexos o giatros sthn koilitsa mou gia na gyrnaei to moraki kai na pernei kaliteri 8esi stis metriseis:) to moraki sou einai apolyta prostateymeno mesa ston sako tis...(makari na mporousa na xw8w kaigw gia ligo ekei mesa):P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Γωγω. Κι'εγω πιστευω πως δεν υπαρχει λογος να ανυσηχεις. Ο γιατρος θα ειχει ξανατυχει σε τετοια περιπτωση και λογικα θα ηξερε πως να την αντιμετωπισει. Ασε που αν ειχε συμβει κατι στο μωρακι θα ειχε φανει αμεσως...

Σου ευχομαι να εχεις μια πολυ καλη εγκυμοσυνη και μια ευκολη γεννα...

:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ καλησπέρα και από εμένα.

Εγώ βρίσκομαι στη 14η εβδομάδα και έκανα κι εγώ πρόσφατα την αυχενική διαφάνεια κατά την οποία ευτυχώς ήταν όλα καλά και ήθελα να σου πώ ότι κι εμενα που πίεζε την κοιλιά και μάλιστα αρκετά σε μερικά σημεία παρόλο που είμαι 50 κιλα.

Μου εξήγησε γιατί με είδε που κιτρίνισα από τον ίδιο φόβο όπως κι εσύ ότι το κάνει για να εξαναγκάσει το παιδί να πάρει συγκεκριμένες στάσεις μέσα στη μήτρα προκειμένου να κάνει τις μετρήσεις που θέλει.

Οπότε μη φοβάσαι καλή μου, άλλωστε γιατρός είναι ο άνθρωπος και τη δουλειά αυτή την κάνει σε πάρα πολλές εγκύους καθημερινά, οπότε δεν συντρέχει λόγος ανυσηχίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για σου Γωγω εγώ γεννάω από μέρα σε μέρα και όταν έκανα την αυχενική διαφάνεια ο γιατρός πιεζε πάρα πολύ για να δει καλύτερα και δεν νομιζω οτι φταίνε τα περιττα κιλά γι αυτό :-)

Πρέπει να ενοχλήσει το μωρό για να πάρει τη θέση που τον βολεύει ώστε να μπορεί να κάνει σωστα τις μετρήσεις που χρειάζονται.

Μην ανησυχείς εγώ δεν έπαθα τίποτα ούτε και ο μπέμπης μου αρα και το μωράκι σου μια χαρά θα είναι. Ξέχνα το λοιπόν και απόλαυσε τη συνέχεια της υπέροχης εγκυμοπσύνης σου... Φιλιά

;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...