Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Κάλε δεν πρέπει να βγαίνει ο αέρας είναι εκεί για να σορό ναι όλο το φάρμακο δλδ πρέπει να βγαίνει ο αέρας τελευταίος από την ένεση πρέπει να είναι δλδ απάνω στο έμβολο και όχι κάτω στην βελόνα όταν είναι γεμάτη όποτε έτσι δεν πονάει και δεν μελανιαζει και περνεις και όλο το φάρμακο από την ένεση. Τώρα αυτό για τις μοίρες δεν το ξέρω εγώ τις έκανα κάθετα 

Πω ρε συ ότι να ναι τα βίντεο ευτυχώς που ρώτησα εδώ δηλαδή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Πω ρε συ ότι να ναι τα βίντεο ευτυχώς που ρώτησα εδώ δηλαδή!!

Έσωσες και εμένα..  γτ έχω μελανιές παντού. Αύριο θα κάνουμε αυτά που είπε η @twinkletwinlkle γτ δεν αντέχω πραγματικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια γτ έχω τόσους έντονους πονους περιοδου; αφού λέω θα πάω στην τουαλέτα και θα δω αίμα. Τόσο πολύ πονάω και έντονους. 😕 έλεγα απ την ωοληψια κτλ αλλά τόσο καιρό να πκναω; παρόλο που παίρνω και μαγνήσιο.  Σταματάει μόλις το πάρω και μετά από κάποια ώρα ξαναξεκιναει . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Στην δεύτερη παλίνδρομη που είχα χοριακή 27 στην 9η μέρα με βλαστοκύστη 5 ημερών επειδή ρώτησα αμέσως το ίδιο πράγμα μου είπαν οτι ναι μπορεί να συμβεί. Να καθυστερήσει η εμφύτευση δηλαδή. Και ότι σε αυτούς έχει υπάρξει τελειόμηνη εγκυμοσύνη από ετ βλαστοκύστης με χοριακή που ξεκίνησε με 9 (!)

Τώρα τι να σου πω και ε΄γω από τα μαλλιά προσπαθούσα να πιαστώ. Αυτά στον προηγούμενο γιατρό και την πληροφορία την πήρα από γενετιστή.

Με το καλό να δεις το μωρό σου..Πες μας αν σας έκανε κωλοτουμπες 🥰

Σου στέλνω παντόφλες τσόκαρα και γαλότσες να έρθεις στα ίσια σου. Υπομονή σε νιώθω..🥰

Εγώ είχα διαταραχή στον κύκλο και στις 3 δόσεις, είτε ήρθε νωρίτερα είτε καθυστέρησε. Ωορηξία δεν ξέρω αν επηρέρασε γιατί δεν ελέγχω με τεστ και τέτοια δεν βρίσκω τον λόγο. Βαράμε όποτε μας έρθει και όπου μας βρει μετά από τόσα χρόνια κουραστήκαμε 🤣🤣

Εδώ σε αυτο΄ν τον κύκλο πόνους ωορηξίας είχα από δεξιά και δεν είχα καν ωάριο απο δεξιά. Το ρώτησα σε κάθε υπέρηχο να σιγουρευτώ.

Αυτά που μεγάλωσαν και αυτό που πήραμε ήταν όλα από την αριστερή ωοθήκη. Οπότε και πόνους που έχω δεν σημαίνει οτι θα έχω και ωάριο 🤣

Κορίτσια πήγα γιατρό απο την ωοθηκη ποθ είχαμε δει αυγουλακι έχει γίνει η οωρηξια,  απο την άλλη πλευρά που δεν υπήρχε αυγουλακι, τώρα υπάρχει ένα 13 χλ, ακόμα και σήμερα είχα λίγο ροζ, αυτό όμως δεν δικαιολογεί τα τεστ ωρηξιας να βγαίνουν θετικά ακόμα και σήμερα,  οταν του εξήγησα τι έχει συμβεί μου είπε σα να είσαι έγκυος 😂😂 του λέω αφού η χοριακη ηταν αρνητική,  μου λέει Δευτέρα κάνεις τεστ καο θα πάρεις ντουφαστον, αν είναι αρνητικό (που αρνητικό θα είναι)

Ρώτησα και για την ντε μου είπε αυτό τα τελευταία χρόνια έχει γίνει αυτό,  να συνδυάζουν τη ντε με κ2 και μαγνήσιο, για να πουλάνε,  όχι μου λέει δεν χρειάζεται,  μια χαρά απορροφάται μετα το κύριο γεύμα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ρε κορίτσια γτ έχω τόσους έντονους πονους περιοδου; αφού λέω θα πάω στην τουαλέτα και θα δω αίμα. Τόσο πολύ πονάω και έντονους. 😕 έλεγα απ την ωοληψια κτλ αλλά τόσο καιρό να πκναω; παρόλο που παίρνω και μαγνήσιο.  Σταματάει μόλις το πάρω και μετά από κάποια ώρα ξαναξεκιναει . 

Τι να πω κορίτσι μου. Αυτό εξαρτάται προφανώς από τον οργανισμό. Εγω ειχα εντονους πόνους 2 μέρες πριν τη χοριακη. Και άλλα κορίτσια όμως είχαν έντονους πόνους και μια χαρά πήγαν όλα. Γενικά έχω παρατηρήσει ότι όπου υπάρχουν πονάκια,  υπάρχει και θετικό αποτελέσματα! Να σε ρωτήσω,  τουαλέτα πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Αυτό που το είδες; Θα ανεβεί στο Ίντερνετ ;

Στο youtube μπορείς να το παρακολουθήσεις.. 13 Απριλίου είναι το επόμενο,  μπέρδεψα τις μέρες,  μπορείς να τα δεις όλα σε μεταγενέστερο χρόνο 

20220408_000232.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου όμορφα. Κι εγώ όπου πάτε θα έρθω… επίσης θέλω να ρωτήσω υπάρχει ένα ραντεβού στο τμήμα αποβολών στο Έλενα για τις 14/4 το θέλει κάποια; Εγω όπως σας είπα έχω πάει σε εξωτερικό αιματολόγο και μου έδωσε τα πάντα και έκανα και μου τα έγραψε και τα έκανα όλα εκτός από δυο που δεν γράφονται όπου πλήρωσα ελάχιστα λεφτά όποτε αν το θέλει κάποια να μου πει 

Εαν δεν το θελει καποια αλλη κοπελα, θα το ήθελα εγώ...
Εχω παέι ήδη μια φορα και μου εκανε εξετασεις τελος Οκτωβρίου (να είναι καλα΄ η @troia) και μου είχε γραψει επανέλεγχο μετα απο 2-3 μηνες...εγώ ομως δεν μπορεσα να βρω άλλο ραντεβου, κολλησα και κοβιντ και τον περασα λίγο βαρία οποτε τωρα που ψαχνω δεν έχει. Με ενημερώνεις! Θενκς
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Τι να πω κορίτσι μου. Αυτό εξαρτάται προφανώς από τον οργανισμό. Εγω ειχα εντονους πόνους 2 μέρες πριν τη χοριακη. Και άλλα κορίτσια όμως είχαν έντονους πόνους και μια χαρά πήγαν όλα. Γενικά έχω παρατηρήσει ότι όπου υπάρχουν πονάκια,  υπάρχει και θετικό αποτελέσματα! Να σε ρωτήσω,  τουαλέτα πας?

Κ γω πριν τη χοριακη είχα έντονους πόνους αλλά ήταν το έντερο.η προγεστερονη δεν είναι φιλική για το έντερο.κ γω ε μέρες πεθανα.κ μετά έκανα χοριακη κ ήταν 85.μην τρελαινεσαι κ μην προσπαθείς ν τα ερμηνεύσεις όλα.καποια πράγματα είναι και πιο απλά από ότι τα φανταζόμαστε .όλα καλά θα ναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια πήγα γιατρό απο την ωοθηκη ποθ είχαμε δει αυγουλακι έχει γίνει η οωρηξια,  απο την άλλη πλευρά που δεν υπήρχε αυγουλακι, τώρα υπάρχει ένα 13 χλ, ακόμα και σήμερα είχα λίγο ροζ, αυτό όμως δεν δικαιολογεί τα τεστ ωρηξιας να βγαίνουν θετικά ακόμα και σήμερα,  οταν του εξήγησα τι έχει συμβεί μου είπε σα να είσαι έγκυος 😂😂 του λέω αφού η χοριακη ηταν αρνητική,  μου λέει Δευτέρα κάνεις τεστ καο θα πάρεις ντουφαστον, αν είναι αρνητικό (που αρνητικό θα είναι)

Ρώτησα και για την ντε μου είπε αυτό τα τελευταία χρόνια έχει γίνει αυτό,  να συνδυάζουν τη ντε με κ2 και μαγνήσιο, για να πουλάνε,  όχι μου λέει δεν χρειάζεται,  μια χαρά απορροφάται μετα το κύριο γεύμα.. 

Αμάν αυτό το ντουφαστον 😂 όποτε θα κανείς ωορρηξία σωστά; Η όχι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η noutelitsa είπε:

Εαν δεν το θελει καποια αλλη κοπελα, θα το ήθελα εγώ...
Εχω παέι ήδη μια φορα και μου εκανε εξετασεις τελος Οκτωβρίου (να είναι καλα΄ η @troia) και μου είχε γραψει επανέλεγχο μετα απο 2-3 μηνες...εγώ ομως δεν μπορεσα να βρω άλλο ραντεβου, κολλησα και κοβιντ και τον περασα λίγο βαρία οποτε τωρα που ψαχνω δεν έχει. Με ενημερώνεις! Θενκς
 

Κάνενα θέμα αλλά νομίζω από την στιγμή που έχεις πάει περνεις τηλ και σου κλείνει άμεσος ραντεβού χωρίς αναμονή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ρε κορίτσια γτ έχω τόσους έντονους πονους περιοδου; αφού λέω θα πάω στην τουαλέτα και θα δω αίμα. Τόσο πολύ πονάω και έντονους. 😕 έλεγα απ την ωοληψια κτλ αλλά τόσο καιρό να πκναω; παρόλο που παίρνω και μαγνήσιο.  Σταματάει μόλις το πάρω και μετά από κάποια ώρα ξαναξεκιναει . 

Εγώ είχα γενικά πονάκια και όταν κουραζόμουν λίγο παραπάνω ποναγα εύχομαι τα καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kaposetsi είπε:

Κάνενα θέμα αλλά νομίζω από την στιγμή που έχεις πάει περνεις τηλ και σου κλείνει άμεσος ραντεβού χωρίς αναμονή 

Ααααα! Λες...καλά πόσο ξανθιά είμαι! Ουτε που το σκεφτηκα να παρω τηλε΄φωνο, απλά προσπαθησα μεσω 1535. Θα παρω αυριο το πρωι και θα σε ενημερώσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Τι να πω κορίτσι μου. Αυτό εξαρτάται προφανώς από τον οργανισμό. Εγω ειχα εντονους πόνους 2 μέρες πριν τη χοριακη. Και άλλα κορίτσια όμως είχαν έντονους πόνους και μια χαρά πήγαν όλα. Γενικά έχω παρατηρήσει ότι όπου υπάρχουν πονάκια,  υπάρχει και θετικό αποτελέσματα! Να σε ρωτήσω,  τουαλέτα πας?

Χαχαχα ναι κοκο κάνω 🤣 πανάθεμασε εκλαψα 🤣🤣 τώρα πήρα μαγνήσιο ηρέμησα.  Αλλά σίγουρα θα με ξαναπιάσει. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Εγώ είχα γενικά πονάκια και όταν κουραζόμουν λίγο παραπάνω ποναγα εύχομαι τα καλύτερα 

Αυτό ακριβώς  . Σήμερα έκανα κάτι παράπονο και με έπιασαν  οι πονοι. Αλλά πονοι έντονοι περιόδου όχι πονακια 😰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η noutelitsa είπε:

Ααααα! Λες...καλά πόσο ξανθιά είμαι! Ουτε που το σκεφτηκα να παρω τηλε΄φωνο, απλά προσπαθησα μεσω 1535. Θα παρω αυριο το πρωι και θα σε ενημερώσω...

Ναι κοπέλα μου. Επίσης αν πάρεις ρωτά πως γίνεται να δόσω το ραντεβού σε κάποια αλκή πρέπει να κάνω κάτι; Δλδ να τους πάρω τηλ να ενημερώσω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Κ γω πριν τη χοριακη είχα έντονους πόνους αλλά ήταν το έντερο.η προγεστερονη δεν είναι φιλική για το έντερο.κ γω ε μέρες πεθανα.κ μετά έκανα χοριακη κ ήταν 85.μην τρελαινεσαι κ μην προσπαθείς ν τα ερμηνεύσεις όλα.καποια πράγματα είναι και πιο απλά από ότι τα φανταζόμαστε .όλα καλά θα ναι!

Ειναο αρκετά έντονοι οι πονοι και με τρομάζουν..  δεν το είχα τόσο έντονα στην πρώτη ετ. Οκ στον μικρό μου ένιωσα κανα 2-3 μέρες πριν το θετικό τεστ πονους περιόδου αλλά ανεκτους που εβαζα σερβιετα για  να μη γίνω ρεζίλι στη δουλειά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αυτό ακριβώς  . Σήμερα έκανα κάτι παράπονο και με έπιασαν  οι πονοι. Αλλά πονοι έντονοι περιόδου όχι πονακια 😰

Κοιτά ποτέ μου δεν είχα πόνους περιόδου όποτε δεν γνωρίζω πως είναι ακριβός το μόνο που έχω ζήσει είναι πόνους μετά από αποξεση και το χάπι για την μήτρα όπου απλά δεν υπήρχαν και πέθανα (όχι αυτή την φορά) επίσης άλλες αντοχές στο πόνο η κάθε μια εγώ αντέχω τον πόνο οποτε μου φαίνεται σαν πονάκια. Αν είναι πάρε ένα τηλ αύριο το γιατρό σου και ρωτά κοπέλα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kaposetsi είπε:

Κοιτά ποτέ μου δεν είχα πόνους περιόδου όποτε δεν γνωρίζω πως είναι ακριβός το μόνο που έχω ζήσει είναι πόνους μετά από αποξεση και το χάπι για την μήτρα όπου απλά δεν υπήρχαν και πέθανα (όχι αυτή την φορά) επίσης άλλες αντοχές στο πόνο η κάθε μια εγώ αντέχω τον πόνο οποτε μου φαίνεται σαν πονάκια. Αν είναι πάρε ένα τηλ αύριο το γιατρό σου και ρωτά κοπέλα μου 

Έχω λίγο πιο χαλαρούς πονους από την αποξεση. 

Θα δω πως θα είμαι. Γιατί φοβάμαι μην έγινε τίποτα εκεί στην ωοληψια  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Έχω λίγο πιο χαλαρούς πονους από την αποξεση. 

Θα δω πως θα είμαι. Γιατί φοβάμαι μην έγινε τίποτα εκεί στην ωοληψια  

Όλα καλά θα είναι κοπέλα μου. Απλά σε ενημερώνει από τώρα ότι έρχεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Όλα καλά θα είναι κοπέλα μου. Απλά σε ενημερώνει από τώρα ότι έρχεται 

 

Σε Ευχαριστώ πολύ  κοριτσάκι. Ότι είναι ας γίνει.  Μόνο να μην ταλαιπωρηθώ γτ η προηγούμενη ετ ήταν πολύ ταλαιπωρία πολύ ψυχοφθόρα . Δεν θέλω καμια να το ζήσει ούτε και εγώ φυσικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 

Σε Ευχαριστώ πολύ  κοριτσάκι. Ότι είναι ας γίνει.  Μόνο να μην ταλαιπωρηθώ γτ η προηγούμενη ετ ήταν πολύ ταλαιπωρία πολύ ψυχοφθόρα . Δεν θέλω καμια να το ζήσει ούτε και εγώ φυσικά. 

Δεν ξέρω πως ήταν η πρωηγουμενη σου. Αλλά εύχομαι να μην είναι έτσι και να πάνε όλα τέλεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η noutelitsa είπε:

Εαν δεν το θελει καποια αλλη κοπελα, θα το ήθελα εγώ...
Εχω παέι ήδη μια φορα και μου εκανε εξετασεις τελος Οκτωβρίου (να είναι καλα΄ η @troia) και μου είχε γραψει επανέλεγχο μετα απο 2-3 μηνες...εγώ ομως δεν μπορεσα να βρω άλλο ραντεβου, κολλησα και κοβιντ και τον περασα λίγο βαρία οποτε τωρα που ψαχνω δεν έχει. Με ενημερώνεις! Θενκς
 

Για τον επανέλεγχο δεν θέλει ραντεβού. Παίρνεις τηλ ή στέλνεις μαιλ. Έτσι έκανα και εγώ. Εγώ πήρα τηλ και την άλλη μέρα μου έστειλε αυλη. Πήγα έκανα αιματολογικές και περιμένω αποτελέσματα πάλι. 
Το ραντεβού αυτό το κλείνουν για το ιστορικό των ζευγαριών και για την ανάλυση των εξετάσεων. Σε συνδυασμό κτλ κτλ ολων αυτόν βγαίνει το πόρισμα και έπειτα σου γράφει εξετάσεις.

Για όλα τα αλλά όπως θέλεις εσυ που περασες ήδη το ραντεβού αυτό απλά παίρνεις τηλ.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...