Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope19 είπε:

Πφφφ κριμα βρε κοριτσι μου. Γιατι ομως τα τεστ οωρρηξιας ηταν τοσο θετικα.. Ασε που επρεπε να εχεις αδιαθετησει. Ποσο βγηκε δηλαδη <5 

Μήπως να μιλούσες με τον γιατρό να κανεις πα΄λι εναν ορμονικο ελεγχο μολις αδιαθετήσεις?

Ο.25 βγήκε.. ε για αυτό τα εχω χάσει λίγο, τι να πω ήταν να το ζήσω και αυτό... στο τέλος ααααν ποτέ τα καταφέρω δεν θα πιστεύω τπτ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Να βγάλεις όλες τις κακές σκέψεις. Ξέρεις εσύ... εγω πιστεύω ότι πρέπει να κάνεις γούστου γούστου τώρα αυτές τις μέρες..  :-)

Παααλι οωρηξια? Και πότε θα μου έρθει περίοδος? Πφφφ μήπως τα τεστ είναι ελαττωματικά? Παίζει κτ τέτοιο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Αχχχχχ πολυ καλά κάνεις!!! Εγώ χορεύω σπίτι. Επαγγελματικά δεν το εκανα δυστυχώς ποτέ, παρόλο που το έχω στο αίμα μου... Δυστυχώς άλλα τα χρόνια τότε. Η φιλοσοφία ήταν βρες καλή δουλειά... γυμναστική και χορός ήταν μόνο χόμπυ. Όπως λες..ψυχοθεραπεία!

 

Αυτό το Βερολίνο....... τώρα έχει κρύο. Δεν θέλω να παω. 😂 Μόνο αν μου τα δίνανε όλα δωρεάν😂 αχαχαχα Δεν πιστεύω όμως ότι θα πάρεις κουλούρα, αρα ας περιμένει το ταξιδάκι σου😀

Να σου πω την αλήθεια, δεν ξέρω πότε θα ξεκινήσω... αλήθεια δεν ξέρω.....🤷🏽‍♀️🤷🏽‍♀️

Πολλές κοπέλες με αιμορραγία... Θέλει πραγματικά ξεκούραση.. Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! Αναμένουμε τα νεα σου. ❤️

Πολλά έχουμε δει....σου στέλνω την αγκαλιά μου❤️

Ούτε εγώ το κανα επαγγελματικό έτσι την παρτη μου τα πήρα τώρα στα 40 πλας γιατί στα 20 όταν πέρασα στο πανεπιστήμιο πήρα πάρα πολλά κιλά,έφτασα 115 κ το παράτησα κ τωρα που πλέον είμαι 53 ήθελα να κάνω ένα όνειρο ζωής που δεν έκανα τότε.οπως στο πα ψυχοθεραπεία.εκφραζομαι μέσα από εκει κ πάει το κλαμμα κορομηλο!!!!!!βέβαια κ ο γιατρός μου πε θ γυρίσεις στην άσκηση οπωσδηποτε.οποτε θα ξεκινήσω κ χορό κ πιλατες που είχα σταματήσει.η άσκηση γενικά βοηθαει.εγω την προτείνω σε όλους τους ανθρώπους που βλεπω,ακόμα κ αν μιλάμε απλά για περπάτημα.βιολογια και ψυχολογια είναι αδερφούλες.......μην το ξεχάσετε ποτέ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Έλα ρε γαμωτο. Κρίμα... Αλλα όπως σου είπαν τα κορίτσια έχεις τα μωρά σου που σε περιμένουν...

Τι να πω.. δεν ξέρω τι μου γίνεται και τι εξηγήση να δώσω.. δεν θα πίστευω τπτ Στο τέλος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα

Περνάω πολύ δύσκολα! Την παρασκευή ξαναειχα για μια μερα αιμορραγία κ τρομερούς πόνους! Χτες πήγα κι εκανα χοριακη κ βγηκε 50961 απο 17038 που ηταν την Τετάρτη! Στη κλινική δεν ήξεραν να μου πουν για το αίμα αν δε με εβλεπαν απο κοντά! Η χοριακή όμως μου είπαν ήταν πολύ καλή! Χαλαρωσα κι εγω κ ειπα να περιμενω την επόμενη μερα δηλαδή σήμερα να παω χαλαρα κ ομορφα το βραδυ στις 8 να κανω τον υπερηχο μου που χα κανονισμένο! Ξυπνάω μεσα στις 3:30 σημερα κ παλι αιμορραγια κ παλι πονοι μέχρι και τώρα! Ειλικρινά δε με έχει αφήσει λίγο να χαρώ ή να νιώσω σαν εγκυος! Μου κάνει όλο αιμορραγίες κ πονους κ φοβαμαι απιστευτα! Τι να συμβαίνει αραγε γαμώτο; Φοβάμαι μην παλινδρομήσει! Χίλιες φορες όμως να χα απο την αρχη μηδενικη χοριακή απο το να μπω σε τετοια διαδικασια!Θα μου πειτε κοντος ψαλμος αλληλουια! Το βραδυ θα ξερω! Ομως μεχρι τοτε θα τρελαθω!! Και νιωθω τοση απογοητευση!!! Θελω να ειναι ολα καλά και να δω να υπαρχει εξελιξη στο εμβρυακι/α μου! Δωστε μου λιγη θετική ενέργεια! Σας παρακαλώ!!!😔😔😔

@TRigirl συγχαρητήρια για τον διπλασιασμό!! Όλα να πάνε τέλεια!!!😘

Ξεκουράσου όσο μπορείς και πίστεψε στο/α εμβρυακι/α σου!

Προσπάθησε όσο μπορείς να μην προδικάζεις. Είναι φυσικό να σκέφτεσαι το χειρότερο ενδεχόμενο και αυτή την στιγμή η αναμονή σκοτώνει. 

Βάλε μια χαλαρή σειρά και ξεκουράσου στα ζεστά μέχρι του ραντεβού.

Στέλνω την θετική μου σκέψη και την προσευχή μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Λοιπόν κορίτσα πηγα στο γιατρο και το θρίλερ συνεχίζεται

 εμβρυικος σακοσ   εκει και λεκιθος εκει εμβρυικα στοιχεία , αλλα καρδια δεν ειδαμε, ενω συναδει η ηλικία τησ κυησης με το μεγεθος  και θα σασ θυμισω οι χοριακες μου πριν απο 8 μερες που σταματησα να κανω δεν είχαν  καλή ανάπτυξη, επιπλέον είδαμε και δεύτερο μικρότερο αδειο σακο που την προηγούμενη φορ΄΄α δε φαινόταν

 θα παω σε καμια εβδομαδα γιατι ο γιατροσ υποψιαζεται οτι θα δει καρδια

σημερα ειμαι 6w 2d, κανονικα δε θα επρεπε να φαινεται? επισησ τι σημαινει να φαινεται καιτι να ακουγεται

 εχω χαθει τελείως εξακολουθω και εχω 10% πιθανότητεε για βιώσιμη εγκυμοσύνη και δε σας κρύβω δεν ειδα αισιοδοξο το γιατρο(αίσθηση μου)

9/3/2022  5 ημερων

Κι εγώ 9/3 3ων ημερών! Συγκριτικά οπότε εγώ θα πρέπει να μαι σημερα 6 εβδομαδων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Σηκώνω τα χέρια ψηλά...

Κάνε τις επαφές σου όπως σωστά λέει η Γερμανίδα φίλη μας και βλέπουμε..😊

 

Εγώ να δεις... ολα τα σηκώνω και η τρίχα μου σηκώνεται,  με ολα αυτά.. πφφφ ένα μωρό θέλουμε και μας βγαίνει ψυχή ρε Γαμωτο... τώρα νηστευουμε, νιώθω άσχημα αν εχω επαφές.. δεν ξέρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Επιτροπή📅

 

Ωοληψία 🤞

@Margitc ?

@rouseva ?

@Libra81 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

@BlackCat 6/4 🤞

@Lucia79 ?

@Γιάννα 36?

@Heart ?

@Kateriniwk ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Hope19 ?

@Κατεριναπαπ ?

@nikol88 ?

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

@tina21 224 🥰

@twinkletwinlkle 245 🥰

@skorpina78 401 🥰

@Salvation78 390 🥰

@Joann 32 🥰

@TRigirl 50 🥰

 

@aggelikh_l 4/4  🙏

@Anna0912 11/4 🙏

@Luna777 11/4🙏

@Παρασκευαιδου 19/4 🙏

 

@aggelikh_l εύχομαι να πήγαν όλα καλά με την χοριακή σου αλλά ακόμα και αν όχι δεν είσαι μόνη και δεν είσαι μόνη. Περιμένουμε τα νέα σου μόλις μπορέσεις.

@Anna0912 @Luna777 @Παρασκευαιδου υπομονή στο δύσκολο διάστημα της αναμονής, όλα με το καλό. Είμαι πολύ αισιόδοξη και για τις τρεις σας. 

@Κατεριναπαπ με το καλό κορίτσι μου η χοριακή σου σήμερα. Επιβεβαιώνω και εγώ οτι είχα θετικό τεστ ωορηξίας (home test) στην πρώτη εγκυμοσύνη. Το είχα κάνει να δω αν ισχύει που το διάβαζα και όντως ήταν θετικό. Όλα γίνονται και όλα τα έχουμε διαβάσει εδώ πίστεψε στο θαύμα γιατί το έχεις στην κοιλίτσα σου😍

@Salvation78 και @Ανθη7 σας κάνω μεγάλες αγκαλιές έστω και νοερά.

Οι εγκυούλες στείλτε μπεμπεδόσκονη να πάνε όλα καλά.

Πάω και εγώ αύριο για την τελευταία ωοληψία της προσωπικής μου διαδρομής ,όχι με ιδιαίτερο καλό feeling, αλλά είπα θα το παλεψω και ότι γίνει.

Σας φιλώ όλες και περιμένω τα νέα σας.

Με το καλο βρε αρχηγαρα να ανατρεψεις το feeling σου κ να παρεις μια ακομα βλαστοκυστη.✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Ούτε εγώ το κανα επαγγελματικό έτσι την παρτη μου τα πήρα τώρα στα 40 πλας γιατί στα 20 όταν πέρασα στο πανεπιστήμιο πήρα πάρα πολλά κιλά,έφτασα 115 κ το παράτησα κ τωρα που πλέον είμαι 53 ήθελα να κάνω ένα όνειρο ζωής που δεν έκανα τότε.οπως στο πα ψυχοθεραπεία.εκφραζομαι μέσα από εκει κ πάει το κλαμμα κορομηλο!!!!!!βέβαια κ ο γιατρός μου πε θ γυρίσεις στην άσκηση οπωσδηποτε.οποτε θα ξεκινήσω κ χορό κ πιλατες που είχα σταματήσει.η άσκηση γενικά βοηθαει.εγω την προτείνω σε όλους τους ανθρώπους που βλεπω,ακόμα κ αν μιλάμε απλά για περπάτημα.βιολογια και ψυχολογια είναι αδερφούλες.......μην το ξεχάσετε ποτέ.

Λατρεύω πιλάτες, το ρεφορμερ όμως. Το άλλο το βαριέμαι😂😂 Και ε΄γω είχα ξεκινήσει πριν ένα μηνα. Και γενικά δεν θέλω να σταματήσω ξανά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αρνητική η χοριακη μόλις πήρα αποτελέσματα.. πφφφ πραγματικά δεν ξέρω τι γίνεται.. κατι δεν πάει καλά μάλλον 

Τιποτα δεν συμβαινει προχωρας δυνατα οργανωση γαμου κ ολα θα ερθουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

ελααα μη το λες

παμε θα δεις θα εινια παρακάτω εισαι πολυ θετικό παιδι εσυ

Άντε να δούμε,  απο το στόμα σου και στου Θεού το αφτί!! 

Εσύ πως είσαι κορίτσι μου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Άντε να δούμε,  απο το στόμα σου και στου Θεού το αφτί!! 

Εσύ πως είσαι κορίτσι μου? 

πως να είμαι παλι μια εβδομαδα αναμονή και βλεπουμε 

μπασ και δουμε καρδιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Κρίμα κρίμα... ελπίζαμε όλες να είναι θετική. Δεν πειράζει... γουτσου γούτσου και απόλαυση.... you never know 😜😜

Εγώ να δεις που πριν την εξωσωματική απαρνήθηκα κάθε είδους τεστ... 

You never know και στα μούτρα μου 🤣🤣🤣 το μόνο που μου έδωσε θετική χοριακη είναι τα εμβρυακια μου,  ελπίζω την επόμενη φορά να πάνε ολα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα

Περνάω πολύ δύσκολα! Την παρασκευή ξαναειχα για μια μερα αιμορραγία κ τρομερούς πόνους! Χτες πήγα κι εκανα χοριακη κ βγηκε 50961 απο 17038 που ηταν την Τετάρτη! Στη κλινική δεν ήξεραν να μου πουν για το αίμα αν δε με εβλεπαν απο κοντά! Η χοριακή όμως μου είπαν ήταν πολύ καλή! Χαλαρωσα κι εγω κ ειπα να περιμενω την επόμενη μερα δηλαδή σήμερα να παω χαλαρα κ ομορφα το βραδυ στις 8 να κανω τον υπερηχο μου που χα κανονισμένο! Ξυπνάω μεσα στις 3:30 σημερα κ παλι αιμορραγια κ παλι πονοι μέχρι και τώρα! Ειλικρινά δε με έχει αφήσει λίγο να χαρώ ή να νιώσω σαν εγκυος! Μου κάνει όλο αιμορραγίες κ πονους κ φοβαμαι απιστευτα! Τι να συμβαίνει αραγε γαμώτο; Φοβάμαι μην παλινδρομήσει! Χίλιες φορες όμως να χα απο την αρχη μηδενικη χοριακή απο το να μπω σε τετοια διαδικασια!Θα μου πειτε κοντος ψαλμος αλληλουια! Το βραδυ θα ξερω! Ομως μεχρι τοτε θα τρελαθω!! Και νιωθω τοση απογοητευση!!! Θελω να ειναι ολα καλά και να δω να υπαρχει εξελιξη στο εμβρυακι/α μου! Δωστε μου λιγη θετική ενέργεια! Σας παρακαλώ!!!😔😔😔

@TRigirl συγχαρητήρια για τον διπλασιασμό!! Όλα να πάνε τέλεια!!!😘

Αγαπη σου στελνω ολη μου την θετικη ενεργεια ευχομαι ολα να πανε καλα μιλα το βραδυ στο γιατρο σου κ για την ενεση αυτη letrogen που λενε κ τα κοριτσια. Μηπως κουραζεσαι πολυ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Λοιπόν κορίτσα πηγα στο γιατρο και το θρίλερ συνεχίζεται

 εμβρυικος σακοσ και λεκιθοσ εκει εμβρυικα στοιχεία , αλλα καρδια δεν ειδαμε και θα σασ θυμισω οι χοριακες μου πριν απο 8 μερες που σταματησα να κανω δεν είχαν  καλή ανάπτυξη, επιπλέον είδαμε και δεύτερο μικρότερο αδειο σακο που την προηγούμενη φορ΄΄α δε φαινόταν

 θα παω σε καμια εβδομαδα γιατι ο γιατροσ υποψιαζεται οτι θα δει καρδια

σημερα ειμαι 6w 2d, κανονικα δε θα επρεπε να φαινεται? επισησ τι σημαινει να φαινεται καιτι να ακουγεται

 εχω χαθει τελείως εξακολουθω και εχω 10% πιθανότητεε για βιώσιμη εγκυμοσύνη και δε σας κρύβω δεν ειδα αισιοδοξο το γιατρο(αίσθηση μου)

Ευχομαι να πανε ολα καλα κοριτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Τιποτα δεν συμβαινει προχωρας δυνατα οργανωση γαμου κ ολα θα ερθουν.

Ακόμα αυτό που έλειπε.. να έχω επηρεαστεί με τα φάρμακα.. σε ευχαριστώ κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια μου γεννηθηκε μια απορια διαβαζοντας σε αυτο και στο Parentscafe. Ο γιατρος μου ειπε εμβρυομεταφορα θα προχωρησουμε βαση υπερηχου και ορμονων οταν το ενδομητριο φτασει 9mm. Εδω να σας πωοτι ειναι συνεργατης του Παντου και ακολουθει παρομοια γραμμη οπως της @twinkletwinlkle Διαβασα στο αλλο φορoυμ καποια κοριτσια οτι πηραν πανω απο 7 μερες προγεστερονη και μετα τις προχωρησαν στην εμβρυομεταφορα και ειναι απαγορευτικο και ισως χαθηκε το παραθυρο εμφυτευσης. Πρεπει να προσεξω κατι? Μπερδευτηκα λιγο. Δεν παμε βαση ενδομητριου κυριως? Σας ρωταω μηπως πρεπει να προσεξω κατι οταν ξεκινησω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Αγαπη σου στελνω ολη μου την θετικη ενεργεια ευχομαι ολα να πανε καλα μιλα το βραδυ στο γιατρο σου κ για την ενεση αυτη letrogen που λενε κ τα κοριτσια. Μηπως κουραζεσαι πολυ; 

Αντίθετα! Είμαι σπίτι όλη την ωρα! Δεν κουράζομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Βρε κοριτσια μου γεννηθηκε μια απορια διαβαζοντας σε αυτο και στο Parentscafe. Ο γιατρος μου ειπε εμβρυομεταφορα θα προχωρησουμε βαση υπερηχου και ορμονων οταν το ενδομητριο φτασει 9mm. Εδω να σας πωοτι ειναι συνεργατης του Παντου και ακολουθει παρομοια γραμμη οπως της @twinkletwinlkle Διαβασα στο αλλο φορoυμ καποια κοριτσια οτι πηραν πανω απο 7 μερες προγεστερονη και μετα τις προχωρησαν στην εμβρυομεταφορα και ειναι απαγορευτικο και ισως χαθηκε το παραθυρο εμφυτευσης. Πρεπει να προσεξω κατι? Μπερδευτηκα λιγο. Δεν παμε βαση ενδομητριου κυριως? Σας ρωταω μηπως πρεπει να προσεξω κατι οταν ξεκινησω. 

Εγώ βάση ενδομητρίου και μόνο πήγα! Έπαιρνα μονο σικλακουρ κ εκανα υπερηχο μόλις τελείωσα ένα σχήμα κ είχα ενδομήτριο 11 σε 5 μέρες προχώρησα σε ετ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

πως να είμαι παλι μια εβδομαδα αναμονή και βλεπουμε 

μπασ και δουμε καρδιά

Είσαι η δύναμη μας και συνωμοτεί όλο το σύμπαν.. ολα καλά θα πάνε χάιδεψε κοιλίτσα πες και μια προσευχουλα και την άλλη εβδομάδα θα ακούσεις τον ομορφότερο ήχο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Εγώ να δεις που πριν την εξωσωματική απαρνήθηκα κάθε είδους τεστ... 

You never know και στα μούτρα μου 🤣🤣🤣 το μόνο που μου έδωσε θετική χοριακη είναι τα εμβρυακια μου,  ελπίζω την επόμενη φορά να πάνε ολα καλά 

Όλα καλά θα πάνε!!!! Είμαι σίγουρη. Πραγματικά απόλαυσε την προετοιμασία του γάμου σου. Αν ήσουν Athens city θα σε βοήθαγα σε αυτό. Κακώς δεν έγινα wedding planer..... εξπέρ είμαι και σε αυτό 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Λοιπόν κορίτσα πηγα στο γιατρο και το θρίλερ συνεχίζεται

 εμβρυικος σακοσ και λεκιθοσ εκει εμβρυικα στοιχεία , αλλα καρδια δεν ειδαμε και θα σασ θυμισω οι χοριακες μου πριν απο 8 μερες που σταματησα να κανω δεν είχαν  καλή ανάπτυξη, επιπλέον είδαμε και δεύτερο μικρότερο αδειο σακο που την προηγούμενη φορ΄΄α δε φαινόταν

 θα παω σε καμια εβδομαδα γιατι ο γιατροσ υποψιαζεται οτι θα δει καρδια

σημερα ειμαι 6w 2d, κανονικα δε θα επρεπε να φαινεται? επισησ τι σημαινει να φαινεται καιτι να ακουγεται

 εχω χαθει τελείως εξακολουθω και εχω 10% πιθανότητεε για βιώσιμη εγκυμοσύνη και δε σας κρύβω δεν ειδα αισιοδοξο το γιατρο(αίσθηση μου)

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είσαι στο 10% και κόντρα στις πιθανότητες να γίνει η ανατροπή!

Να προσπαθήσεις να δεις το ποτήρι μισογεμάτο όσο μπορείς! Η σκέψη μου είναι μαζί σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα

Περνάω πολύ δύσκολα! Την παρασκευή ξαναειχα για μια μερα αιμορραγία κ τρομερούς πόνους! Χτες πήγα κι εκανα χοριακη κ βγηκε 50961 απο 17038 που ηταν την Τετάρτη! Στη κλινική δεν ήξεραν να μου πουν για το αίμα αν δε με εβλεπαν απο κοντά! Η χοριακή όμως μου είπαν ήταν πολύ καλή! Χαλαρωσα κι εγω κ ειπα να περιμενω την επόμενη μερα δηλαδή σήμερα να παω χαλαρα κ ομορφα το βραδυ στις 8 να κανω τον υπερηχο μου που χα κανονισμένο! Ξυπνάω μεσα στις 3:30 σημερα κ παλι αιμορραγια κ παλι πονοι μέχρι και τώρα! Ειλικρινά δε με έχει αφήσει λίγο να χαρώ ή να νιώσω σαν εγκυος! Μου κάνει όλο αιμορραγίες κ πονους κ φοβαμαι απιστευτα! Τι να συμβαίνει αραγε γαμώτο; Φοβάμαι μην παλινδρομήσει! Χίλιες φορες όμως να χα απο την αρχη μηδενικη χοριακή απο το να μπω σε τετοια διαδικασια!Θα μου πειτε κοντος ψαλμος αλληλουια! Το βραδυ θα ξερω! Ομως μεχρι τοτε θα τρελαθω!! Και νιωθω τοση απογοητευση!!! Θελω να ειναι ολα καλά και να δω να υπαρχει εξελιξη στο εμβρυακι/α μου! Δωστε μου λιγη θετική ενέργεια! Σας παρακαλώ!!!😔😔😔

@TRigirl συγχαρητήρια για τον διπλασιασμό!! Όλα να πάνε τέλεια!!!😘

Εύχομαι να πάνε όλα καλά….. και θα πάνε έχεις την θετική μας ενέργεια κοπέλα μου. 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Salvation78 είπε:

Λοιπόν κορίτσα πηγα στο γιατρο και το θρίλερ συνεχίζεται

 εμβρυικος σακοσ και λεκιθοσ εκει εμβρυικα στοιχεία , αλλα καρδια δεν ειδαμε και θα σασ θυμισω οι χοριακες μου πριν απο 8 μερες που σταματησα να κανω δεν είχαν  καλή ανάπτυξη, επιπλέον είδαμε και δεύτερο μικρότερο αδειο σακο που την προηγούμενη φορ΄΄α δε φαινόταν

 θα παω σε καμια εβδομαδα γιατι ο γιατροσ υποψιαζεται οτι θα δει καρδια

σημερα ειμαι 6w 2d, κανονικα δε θα επρεπε να φαινεται? επισησ τι σημαινει να φαινεται καιτι να ακουγεται

 εχω χαθει τελείως εξακολουθω και εχω 10% πιθανότητεε για βιώσιμη εγκυμοσύνη και δε σας κρύβω δεν ειδα αισιοδοξο το γιατρο(αίσθηση μου)

Κοπέλα μου εγώ θα σου πω καρδιά μπορεί να ακούσεις και την 8η εβδομάδα δεν ακούγετε παντα τόσο νωρίς. Επίσης η χοριακες μπορεί να μην ήταν καλές γιατί όπως είπες υπάρχει και δεύτερος σάκος αλλά άδειος αυτό  επηρεάζει όσο να είναι το τρόπο που ανεβαίνουν η χοριακες

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ναι τα έχω και τα εμβρυακια μου, απλσ τώρα απογοητευτικά και ανησυχώ παράλληλα, για το τι μπορεί να σημαίνουν τα θετικά τεστ, αφού οωρηξια είδαμε... τι να πω 

Η αμη σου φυσάει κορίτσι μου, άντε και ολα καλά θα πάνε!!

Κοπέλα μου μπορεί να έκανες διπλή ωορρηξία μόνο με υπέρηχο μπορείς να το δεις για σιγουριά  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ανθη7 είπε:

Ούτε εγώ το κανα επαγγελματικό έτσι την παρτη μου τα πήρα τώρα στα 40 πλας γιατί στα 20 όταν πέρασα στο πανεπιστήμιο πήρα πάρα πολλά κιλά,έφτασα 115 κ το παράτησα κ τωρα που πλέον είμαι 53 ήθελα να κάνω ένα όνειρο ζωής που δεν έκανα τότε.οπως στο πα ψυχοθεραπεία.εκφραζομαι μέσα από εκει κ πάει το κλαμμα κορομηλο!!!!!!βέβαια κ ο γιατρός μου πε θ γυρίσεις στην άσκηση οπωσδηποτε.οποτε θα ξεκινήσω κ χορό κ πιλατες που είχα σταματήσει.η άσκηση γενικά βοηθαει.εγω την προτείνω σε όλους τους ανθρώπους που βλεπω,ακόμα κ αν μιλάμε απλά για περπάτημα.βιολογια και ψυχολογια είναι αδερφούλες.......μην το ξεχάσετε ποτέ.

Ααα.... λάτιν το στοιχείο μου. 

Και εγώ με πτυχία κτλ και θα κατέβαινα σε αγώνες... το τοτε το μυαλό μου (μουτζωστε ελευθερα) δε με άφηνε ο τότε φίλος μου (βρε ουστ μακρυα) και τα παράτησα:-( παράτησα τη ζωή μου . 

Όταν έχασα τον μπαμπά μου πηγαινα στη σχολή και ξεσπουσα χωρίς να με ένοιαζε αν ο κόσμος έλεγε αα..πως πενθη κτλ 15χρονων πάτησα στα πόδια μου δεν παρασύρθηκα (ειδικά όταν η ψυχολογία κάποιου έφηβου είναι έτσι μπορεί να μπλέξει εύκολα) και τελικά τα παράτησα στα 21 για ένα βλακα(πολύ καταπιάστηκε σχέση... 😕 χεση που λέω εγώ..) 

Παντως κυκλοφορώ στο YouTube  😉

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα

Περνάω πολύ δύσκολα! Την παρασκευή ξαναειχα για μια μερα αιμορραγία κ τρομερούς πόνους! Χτες πήγα κι εκανα χοριακη κ βγηκε 50961 απο 17038 που ηταν την Τετάρτη! Στη κλινική δεν ήξεραν να μου πουν για το αίμα αν δε με εβλεπαν απο κοντά! Η χοριακή όμως μου είπαν ήταν πολύ καλή! Χαλαρωσα κι εγω κ ειπα να περιμενω την επόμενη μερα δηλαδή σήμερα να παω χαλαρα κ ομορφα το βραδυ στις 8 να κανω τον υπερηχο μου που χα κανονισμένο! Ξυπνάω μεσα στις 3:30 σημερα κ παλι αιμορραγια κ παλι πονοι μέχρι και τώρα! Ειλικρινά δε με έχει αφήσει λίγο να χαρώ ή να νιώσω σαν εγκυος! Μου κάνει όλο αιμορραγίες κ πονους κ φοβαμαι απιστευτα! Τι να συμβαίνει αραγε γαμώτο; Φοβάμαι μην παλινδρομήσει! Χίλιες φορες όμως να χα απο την αρχη μηδενικη χοριακή απο το να μπω σε τετοια διαδικασια!Θα μου πειτε κοντος ψαλμος αλληλουια! Το βραδυ θα ξερω! Ομως μεχρι τοτε θα τρελαθω!! Και νιωθω τοση απογοητευση!!! Θελω να ειναι ολα καλά και να δω να υπαρχει εξελιξη στο εμβρυακι/α μου! Δωστε μου λιγη θετική ενέργεια! Σας παρακαλώ!!!😔😔😔

@TRigirl συγχαρητήρια για τον διπλασιασμό!! Όλα να πάνε τέλεια!!!😘

Αγαπουλα μου εμένα δε μου λέει τίποτα η αιμορραγία.. ξέρω άπειρες περιπτώσεις με αίμα που έχουν πλέον τα μωράκια τους. Λοιπόν σκέφτομαι κάτι εγώ έπαιρνα παιδική ασπιρίνη και μου είπαν ότι ευθύνεται για αιμορραγία. Θέλεις να το συζητήσεις λιγαλι αυτό μήπως κάποιο απ τα φαρμακα; 

Τωρα είμαι βέβαιη αν έρθει το καλό σίγουρα θα έχω παιδική ασπιρίνη & αντιπηκτικες.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
    • εε το αφήνω λίγο γιατί περάσανε ενα πρόβλημα υγείας...και δεν θέλω να τους επιβαρύνω επιπλέον...θα δείξει σε λίγο καιρό! εγω απορρυπαντικό που πήρε η πεθερά μου Αρκάδι...θα χρησιμοποιήσω αυτό για αρχή και αν δεν μείνω ευχαριστημένη θα το αλλάξω στην πορεία!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...