Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Έφυγα φίλη για μπάνιο και τα γνωστά..  :-) και σε 30 λεπτά ξεκινάμε.. 

Όλα να πάνε τέλεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Το κέρασμα μου θα είναι να σε δω φουσκωμένη... Άντε και πλησιάζει η ώρα να πάρεις τα μωράκια σου σπιτι!! Με το καλό ! Μην αγχώνεσαι, θα φας παντόφλα, έχω ακόμα 10 λεπτά που μπορώ να σου πετάξω παντόφλα 😛

 

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Άντε με το καλοοοο, με φουλ χαμόγελο να υποδεχτείς τα μωράκια σου!  Αχχ θα περάσουμε 2 εβδομάδες αξέχαστες μέχρι να χοροπηδηξουμε, το νιώθω είμαι σίγουρη, η επιτυχία είναι δεδομένη!!!

Χαχαχχα εκλαψα χαχαχαχααχβαπο τώρα ξες τι θα περάσεις χαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Salvation78 είπε:

Όλα να πάνε τέλεια 

 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

με το καλο κοριτσι μου ❤️❤️ στελνω ολη μ την θετικη ενεργεια και μπολικη μπεμπεδοσκονη!!!

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια μου.. τωρα αναστήθηκα.. πάω να πάρω τα μωρακιααα μου... :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αντε με το καλο κοπέλα μου να πάρετε τη θετική απάντηση και να ξεκινήσεις! Υπάρχει περίπτωση να ξεκινήσεις εκεί κατά το Πάσχα ή θα πας πιο μετά?

Δεν ξερω ρε φιλολογαρα μου! Αναλογα τα κεφια... Εχω εναν κυκλο ακριβως μετα το Πασχα, και μετα εχω τρλη μαιου ξανα... Θα δουμε πως θα μαι και βλεπουμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Δεν ξερω ρε φιλολογαρα μου! Αναλογα τα κεφια... Εχω εναν κυκλο ακριβως μετα το Πασχα, και μετα εχω τρλη μαιου ξανα... Θα δουμε πως θα μαι και βλεπουμε... 

Και πολύ καλά κάνεις! Όπως σου βγει και όποτε σου βγει! Η καλύτερη συνταγή για την επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/4/2022 at 8:50 ΜΜ, ο/η TRigirl είπε:

Είμαι στην 10η μέρα σήμερα, με βλαστοκύστες 5ημερών. Δεν ξέρω αν σημαίνει κάτι το μικρό νούμερο γιατί έχετε/ είχατε όλες τεράστιες χοριακές. Ευτυχώς αυξήθηκε 50% από χθες που ήταν 50 πήγε 77 σήμερα.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ, μακάρι! Πάντα πολύτιμες οι πληροφορίες σου.. Από παλιά! 

Εγω είχα χοριακή 257 τη 13η μέρα. Οπότε αν κάνεις τους υπολογισμούς τη 10η θα ήταν γύρω στο 75...Οπότε όλα μια χαρά. Σήμερα φαντάζομαι έκανες επαναληπτική οπότε περιμένουμε νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, πήρα αποτελέσματα απο αιματολογικές, μόνο καρυοτυπο περιμένω μέσα στην εβδομάδα.. δοξα το θεό όλα καλά,  μόλις τα πήρα τα έστειλα και στο γιατρό και μίλησαμε στο τηλ.. αυτόν τον αιματολογο του χρωστάω πολλά,  σε κάθε μου απορία είναι πάντα δίπλα! Μου έφυγε ενα άγχος τεράστιο!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι, είμαι 11η μέρα με θετικό τεστ και παίρνω 2 utrogestan- 1 prolutex και 2 cyclacur. Αντιπηκτικές /1 clexane και 1 prezolon. Σήμερα είδα ελάχιστα καφέ υγρά. Μήπως είναι λίγη η προγεστερόνη και τα cyclacur? Γιατί διαβάζω κάτι νούμερα 6-9 utrogestan και 5- 6 cyclacur από διάφορες από εσάς.
Μήπως μου δίνει λίγα για την ηλικία μου, υπενθυμίζω 44χρ. Δεν έχω κάνει μέτρηση. Να του ζητήσω να κάνω οιστραδιόλη και προγεστερόνη; Δεν θέλω να το αφήσω στην τύχη, θέλει Τρίτη να κάνω β-χοριακή. 

Εγώ θα παραθέσω και την άποψη του δικού μου εξωσωματιστή πάνω στο θέμα για να σταματήσεις να αγχώνεσαι. Η μέτρηση της προγεστερόνης μετά την εμβρυομεταφορά μπορεί να οδηγήσει σε σφάλμα μέτρησης αφενός γιατί αν παίρνεις κολπική προγεστερόνη, αυτή δεν ανιχνεύεται στο αίμα και αφετέρου γιατί οι τιμές της διακυμαίνονται ανάλογα με το πότε έχεις πάρει το χάπι. Για τις ενέσεις δεν ξέρω τι ισχύει. Η μέτρηση της οιστραδιόλης επίσης δεν έχει νόημα κατά τη γνώμη του, διότι γύρω στην εβδομάδα μετά την εμβρυομεταφορά δεν έχει κάποιο ρόλο. 

Τώρα κοίτα, ο Πάντος πιστεύει πολύ στη μέτρηση των 2 αυτών ορμονών, γι᾽ αυτό και το γράφουν και το ξαναγράφουν οι κοπέλες από το Γένεσις. Αλλά αν διάβασα καλά είσαι στον Τσιριγώτη, οπότε αφενός πρέπει να τον εμπιστευτείς, γιατί δεν είναι κανένας τυχαίος, αφετέρου έχω διαβάσει ότι είναι κάπως εκρηκτικός σαν χαρακτήρας, οπότε και να τις μετρήσεις, δε νομίζω να ασχοληθεί καν και μπορεί να σου μιλήσει άσχημα και θα τις έχεις πληρώσει και ιδιωτικά. Εφόσον διάλεξες αυτόν κι όχι κάποιον από το Γένεσις, χαλάρωσε και ακολούθησε τις οδηγίες του.

Για την ιστορία στα 40 μου έκανα εμβρυομεταφορά σε φυσικό κύκλο και έπαιρνα 3 utrogestan την ημέρα από το στόμα και υπόθετα προγεστερόνης από τον κόλπο. Τίποτα άλλο από φάρμακα! Ούτε μέτρησα ποτέ προγεστερόνη και οιστρδιόλη. Τη μέρα που πήγα να κάνω την πρώτη μου χοριακή είδα λίγο καφέ, αλλά ήταν εμφύτευσης. Δεν το ανέφερα καν στο γιατρό, δεν αλλάξαμε τίποτα στα φάρμακα. Κατά τις πρώτες εβδομάδες της εγκυμοσύνης μου είδα 2 φορές ροζ βλέννες, είχα διαβάσει ότι είναι φυσιολογικό σε αυτές τις εβδομάδες. Το ανέφερα στο γιατρό παρεπιτόντως κάποια στιγμή που είχα πάει για υπέρηχο, μου επιβεβαίωσε ότι είναι φυσιολογικό, και όχι μόνο δεν μου αύξησε τη δόση της προγεστερόνης, αλλά μόλις ακούσαμε καρδιά μου έκοψε σταδιακά τα utrogestan, γιατί η εμβρυομεταφορά είχε γίνει σε φυσικό κύκλο. Αυτή τη στιγμή που σου γράφω θηλάζω τη μικρή μου, οπότε όλα πήγαν καλά. Όλα θα πάνε καλά και σ᾽ εσένα, περιμένω νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η troia είπε:

Εγώ θα παραθέσω και την άποψη του δικού μου εξωσωματιστή πάνω στο θέμα για να σταματήσεις να αγχώνεσαι. Η μέτρηση της προγεστερόνης μετά την εμβρυομεταφορά μπορεί να οδηγήσει σε σφάλμα μέτρησης αφενός γιατί αν παίρνεις κολπική προγεστερόνη, αυτή δεν ανιχνεύεται στο αίμα και αφετέρου γιατί οι τιμές της διακυμαίνονται ανάλογα με το πότε έχεις πάρει το χάπι. Για τις ενέσεις δεν ξέρω τι ισχύει. Η μέτρηση της οιστραδιόλης επίσης δεν έχει νόημα κατά τη γνώμη του, διότι γύρω στην εβδομάδα μετά την εμβρυομεταφορά δεν έχει κάποιο ρόλο. 

Τώρα κοίτα, ο Πάντος πιστεύει πολύ στη μέτρηση των 2 αυτών ορμονών, γι᾽ αυτό και το γράφουν και το ξαναγράφουν οι κοπέλες από το Γένεσις. Αλλά αν διάβασα καλά είσαι στον Τσιριγώτη, οπότε αφενός πρέπει να τον εμπιστευτείς, γιατί δεν είναι κανένας τυχαίος, αφετέρου έχω διαβάσει ότι είναι κάπως εκρηκτικός σαν χαρακτήρας, οπότε και να τις μετρήσεις, δε νομίζω να ασχοληθεί καν και μπορεί να σου μιλήσει άσχημα και θα τις έχεις πληρώσει και ιδιωτικά. Εφόσον διάλεξες αυτόν κι όχι κάποιον από το Γένεσις, χαλάρωσε και ακολούθησε τις οδηγίες του.

Για την ιστορία στα 40 μου έκανα εμβρυομεταφορά σε φυσικό κύκλο και έπαιρνα 3 utrogestan την ημέρα από το στόμα και υπόθετα προγεστερόνης από τον κόλπο. Τίποτα άλλο από φάρμακα! Ούτε μέτρησα ποτέ προγεστερόνη και οιστρδιόλη. Τη μέρα που πήγα να κάνω την πρώτη μου χοριακή είδα λίγο καφέ, αλλά ήταν εμφύτευσης. Δεν το ανέφερα καν στο γιατρό, δεν αλλάξαμε τίποτα στα φάρμακα. Κατά τις πρώτες εβδομάδες της εγκυμοσύνης μου είδα 2 φορές ροζ βλέννες, είχα διαβάσει ότι είναι φυσιολογικό σε αυτές τις εβδομάδες. Το ανέφερα στο γιατρό παρεπιτόντως κάποια στιγμή που είχα πάει για υπέρηχο, μου επιβεβαίωσε ότι είναι φυσιολογικό, και όχι μόνο δεν μου αύξησε τη δόση της προγεστερόνης, αλλά μόλις ακούσαμε καρδιά μου έκοψε σταδιακά τα utrogestan, γιατί η εμβρυομεταφορά είχε γίνει σε φυσικό κύκλο. Αυτή τη στιγμή που σου γράφω θηλάζω τη μικρή μου, οπότε όλα πήγαν καλά. Όλα θα πάνε καλά και σ᾽ εσένα, περιμένω νέα σου!

Σε ευχαριστώ πολύ αγαπημένη μου @troiaγια τα ενθαρρυντικά σου λόγια. Πάντα είσαι to the point, από την πρώτη στιγμή που σου μίλησα. Με προτροπή δική σου εξάλλου πήγα και στο Έλενα.

Με ηρέμησες, οφείλω να πω.  Επειδή έχω ταλαιπωρηθεί πολύ δεν ήθελα να το αφήσω στην τύχη του. Θέλω να το καλύψω από παντού αν και ξέρω ότι δεν γίνεται. Αφού σηκώθηκα από τις 6 για να προλάβω να κάνω τις εξετάσεις γιατί είχα δουλειά στις 7:30. 
Αυτα που λες εσύ, επισημαίνει και ο άντρας μου. Πρέπει να χαλαρώσω λίγο και να αφήσω να εξελιχθεί. 
Παντως κολπικά δεν παίρνω προγεστερόνη και είναι η μοναδική φορά που δεν βάζω στις τόσες προσπάθειες -που ήταν και αποτυχημένες σημειωτέον-, αλλά όπως φαίνεται δεν επηρέασε κάτι στην εμφύτευση.

Θα προσπαθήσω να ξεκουραστώ να σκέφτομαι θετικά και να περιμένω την χοριακή αν και η αλήθεια είναι ότι έκανα και τις άλλες 2 εξετάσεις που δεν θα ξέρω και τι σημαίνουν αν δεν του τις δείξω τελικά.

 
Σε φιλώ και να χαίρεσαι το μικρό σου θαυματάκι! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μόλις με πήραν τηλ . Απ τα 6 γονιμοποίηθηκαν τα 3 (αμα συγκρίνω την προηγούμενη φορά απ τα 10 μόνο τα 4 είχαν γινομοποιηθει αρα βάση μαθηματικών-αγαπω έχουμε πολύ καλύτερο ποσοστό.  ) 

Τελικά σήμερα το 3 δεν τα κατάφερε αλλά τα άλλα 2 είναι μια χαρά το σύστημα μας τα βγάζει το ένα τέλειο έχει διαχωρισμό 8 και το άλλο 6 παρόλα αυτά είναι χωρίς εξογκώματα για αυτό θεωρείται πολύ καλό. 

Ένα θελω Παναγίτσα μου ένα αδελφάκι για τον μικρό.  

 

Καλή επιτυχία κοριτσάκι μου, με το καλό η εγκυμοσύνη σου! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μου, πήρα αποτελέσματα απο αιματολογικές, μόνο καρυοτυπο περιμένω μέσα στην εβδομάδα.. δοξα το θεό όλα καλά,  μόλις τα πήρα τα έστειλα και στο γιατρό και μίλησαμε στο τηλ.. αυτόν τον αιματολογο του χρωστάω πολλά,  σε κάθε μου απορία είναι πάντα δίπλα! Μου έφυγε ενα άγχος τεράστιο!!

 

Γτ είχαμε αμφιβολία εδω;; εγω δεν είχα ούτε για δειγμα :-)

στις πριν 38 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Καλή επιτυχία κοριτσάκι μου, με το καλό η εγκυμοσύνη σου! ❤️

Ευχαριστώ πολύ αμήν 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπήκα στο αμαξι και ο άντρας μου με ρώτησε πόσοι ήμαστε τώρα εδώ μέσα 😂😂😂😂😜😜😜😜

 

Τα έμβρυακια μου είναι πολύ πολύ καλά 

Τι ένα 8 κυττάρων  τέλειο και το άλλο αναπτύχθηκε μέχρι να πάει η μαμά να το πάρει και είναι και αυτό 8 κυττάρων  σοκ έπαθα.  Αυτή είναι η κόρη σίγουρα 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μπήκα στο αμαξι και ο άντρας μου με ρώτησε πόσοι ήμαστε τώρα εδώ μέσα 😂😂😂😂😜😜😜😜

 

Τα έμβρυακια μου είναι πολύ πολύ καλά 

Τι ένα 8 κυττάρων  τέλειο και το άλλο αναπτύχθηκε μέχρι να πάει η μαμά να το πάρει και είναι και αυτό 8 κυττάρων  σοκ έπαθα.  Αυτή είναι η κόρη σίγουρα 🤣🤣🤣

Μπράβο ρε Ελπίδα!! Με το καλό η χοριακάρα σου!!😍

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

Αν έχει κάποια σχετική εμπειρία, διάβασα σήμερα κατά τύχη για τις βιταμίνες ovamax ότι τις έχουν χρησιμοποιήσει πολλές κοπέλες πριν από εξωσωματική και είχαν καλά αποτελέσματα.

Ρωτησα τον γιατρό μου αλλά γενικά δεν είναι υπέρ των συμπληρωμάτων. Μου είπε οτι περα από τους ψυχολογικούς λόγους δεν περιμένει να μου κάνουν κατι γιατί με μένα είναι όλα καλά και πάμε σε εξωσωματική λογω σπέρματος.

Καλώς εχόντων των πραγμάτων ξεκινάμε σε έναν μήνα και κάτι και σκεφτόμουν ότι θα ήθελα να έχω τις καλύτερες προϋποθέσεις και γιατί όχι να έχω όσο το δυνατόν πιο ποιοτικά ωαρια.

Επειδή είναι λίγο ακριβές το σκέφτομαι λίγο, τις έχει χρησιμοποιήσει κάποια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μπήκα στο αμαξι και ο άντρας μου με ρώτησε πόσοι ήμαστε τώρα εδώ μέσα 😂😂😂😂😜😜😜😜

 

Τα έμβρυακια μου είναι πολύ πολύ καλά 

Τι ένα 8 κυττάρων  τέλειο και το άλλο αναπτύχθηκε μέχρι να πάει η μαμά να το πάρει και είναι και αυτό 8 κυττάρων  σοκ έπαθα.  Αυτή είναι η κόρη σίγουρα 🤣🤣🤣 

Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η troia είπε:

Εγώ θα παραθέσω και την άποψη του δικού μου εξωσωματιστή πάνω στο θέμα για να σταματήσεις να αγχώνεσαι. Η μέτρηση της προγεστερόνης μετά την εμβρυομεταφορά μπορεί να οδηγήσει σε σφάλμα μέτρησης αφενός γιατί αν παίρνεις κολπική προγεστερόνη, αυτή δεν ανιχνεύεται στο αίμα και αφετέρου γιατί οι τιμές της διακυμαίνονται ανάλογα με το πότε έχεις πάρει το χάπι. Για τις ενέσεις δεν ξέρω τι ισχύει. Η μέτρηση της οιστραδιόλης επίσης δεν έχει νόημα κατά τη γνώμη του, διότι γύρω στην εβδομάδα μετά την εμβρυομεταφορά δεν έχει κάποιο ρόλο. 

Τώρα κοίτα, ο Πάντος πιστεύει πολύ στη μέτρηση των 2 αυτών ορμονών, γι᾽ αυτό και το γράφουν και το ξαναγράφουν οι κοπέλες από το Γένεσις. Αλλά αν διάβασα καλά είσαι στον Τσιριγώτη, οπότε αφενός πρέπει να τον εμπιστευτείς, γιατί δεν είναι κανένας τυχαίος, αφετέρου έχω διαβάσει ότι είναι κάπως εκρηκτικός σαν χαρακτήρας, οπότε και να τις μετρήσεις, δε νομίζω να ασχοληθεί καν και μπορεί να σου μιλήσει άσχημα και θα τις έχεις πληρώσει και ιδιωτικά. Εφόσον διάλεξες αυτόν κι όχι κάποιον από το Γένεσις, χαλάρωσε και ακολούθησε τις οδηγίες του.

Για την ιστορία στα 40 μου έκανα εμβρυομεταφορά σε φυσικό κύκλο και έπαιρνα 3 utrogestan την ημέρα από το στόμα και υπόθετα προγεστερόνης από τον κόλπο. Τίποτα άλλο από φάρμακα! Ούτε μέτρησα ποτέ προγεστερόνη και οιστρδιόλη. Τη μέρα που πήγα να κάνω την πρώτη μου χοριακή είδα λίγο καφέ, αλλά ήταν εμφύτευσης. Δεν το ανέφερα καν στο γιατρό, δεν αλλάξαμε τίποτα στα φάρμακα. Κατά τις πρώτες εβδομάδες της εγκυμοσύνης μου είδα 2 φορές ροζ βλέννες, είχα διαβάσει ότι είναι φυσιολογικό σε αυτές τις εβδομάδες. Το ανέφερα στο γιατρό παρεπιτόντως κάποια στιγμή που είχα πάει για υπέρηχο, μου επιβεβαίωσε ότι είναι φυσιολογικό, και όχι μόνο δεν μου αύξησε τη δόση της προγεστερόνης, αλλά μόλις ακούσαμε καρδιά μου έκοψε σταδιακά τα utrogestan, γιατί η εμβρυομεταφορά είχε γίνει σε φυσικό κύκλο. Αυτή τη στιγμή που σου γράφω θηλάζω τη μικρή μου, οπότε όλα πήγαν καλά. Όλα θα πάνε καλά και σ᾽ εσένα, περιμένω νέα σου!

@TRigirl είδα το μνμ σου κ ήθελα να σου πω κ γω μην αγχώνεσαι! Κ μένα ο γιατρός μου έχει την ίδια γνώμη. Έπαιρνα κολπικα vasclor, 3 gynalven τη μέρα (σαν utrogestan είναι) κ 2 cyclacur συν clexane, orezolon. Συγκεκριμένα μου είπε ότι καν δεν έχει αποδειχτεί ότι είναι όλα αυτά απαραίτητα απλά όλοι πάνε εκ του ασφαλούς. Πότε δεν μέτρησα τίποτα μετά την ετ. Μόνο στην αρχή του κύκλου που θα την έκανα για να δούμε πως είμαι ορμονικα. Α κ πριν τη ετ έκανα μια ένεση προγεστερόνης κ μισή οβιτρελ.

Μία ετ έκανα κ πέτυχε, τώρα η κόρη μου είναι ήδη ενός! Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Μπράβο ρε Ελπίδα!! Με το καλό η χοριακάρα σου!!😍

 

19.04 η χοριακη έπεσα σε Πάσχα..  την τύχη μου χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

19.04 η χοριακη έπεσα σε Πάσχα..  την τύχη μου χαχαχαχ

Με το καλό κοριτσι μου!! Καλή επιτυχία!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μπήκα στο αμαξι και ο άντρας μου με ρώτησε πόσοι ήμαστε τώρα εδώ μέσα 😂😂😂😂😜😜😜😜

 

Τα έμβρυακια μου είναι πολύ πολύ καλά 

Τι ένα 8 κυττάρων  τέλειο και το άλλο αναπτύχθηκε μέχρι να πάει η μαμά να το πάρει και είναι και αυτό 8 κυττάρων  σοκ έπαθα.  Αυτή είναι η κόρη σίγουρα 🤣🤣🤣

Μπράβο κοριτσάρα!!! Καλή επιτυχία! 😘😘😘🍀🍀🍀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@TRigirl είδα το μνμ σου κ ήθελα να σου πω κ γω μην αγχώνεσαι! Κ μένα ο γιατρός μου έχει την ίδια γνώμη. Έπαιρνα κολπικα vasclor, 3 gynalven τη μέρα (σαν utrogestan είναι) κ 2 cyclacur συν clexane, orezolon. Συγκεκριμένα μου είπε ότι καν δεν έχει αποδειχτεί ότι είναι όλα αυτά απαραίτητα απλά όλοι πάνε εκ του ασφαλούς. Πότε δεν μέτρησα τίποτα μετά την ετ. Μόνο στην αρχή του κύκλου που θα την έκανα για να δούμε πως είμαι ορμονικα. Α κ πριν τη ετ έκανα μια ένεση προγεστερόνης κ μισή οβιτρελ.

Μία ετ έκανα κ πέτυχε, τώρα η κόρη μου είναι ήδη ενός! Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά! 

Τέλεια! Ευχαριστώ πολύ κι εσένα @Tokyoμου! Μακάρι όλα τα κορίτσια εδώ μέσα να έχουν την τύχη σου και να πετυχαίνουν με την πρώτη. 
Στην 1η πας πιστεύω με μεγάλη  αισιοδοξία και χαλαρότητα, εγώ ήμουν σχεδόν σίγουρη ότι θα πετύχει! Τόση άγνοια είχα. Δεν είχα καμία απολυτως ιδέα, ούτε για ποιότητες- που ποτέ δεν μου είπαν. Ούτε τι μου έδιναν για αγωγή.  Αν τρως όμως συνεχόμενα χαστούκια αλλάζεις… αγχώνεσαι με το παραμικρό και θέλεις να είσαι καλυμμένη όσο γίνεται. 
Να χαίρεσαι την κοράκλα σου! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μπήκα στο αμαξι και ο άντρας μου με ρώτησε πόσοι ήμαστε τώρα εδώ μέσα 😂😂😂😂😜😜😜😜

 

Τα έμβρυακια μου είναι πολύ πολύ καλά 

Τι ένα 8 κυττάρων  τέλειο και το άλλο αναπτύχθηκε μέχρι να πάει η μαμά να το πάρει και είναι και αυτό 8 κυττάρων  σοκ έπαθα.  Αυτή είναι η κόρη σίγουρα 🤣🤣🤣

να πάνε όλα τέλεια εύχομαι κοπέλα μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

@Salvation78 Πως είσαι? Πες μου νεα...

αυριο θα παω 

αν και ειμαι σε μεγαλη καταθλιψη πολύ χαλια

ο αντρας μου με  covid ακομα θερικος, δεν εχω εναν ανθρωπο να με παρει αγκαλια να πω το πόνο μου και να με καταλάβει , να παρει το βαρος απο πάνω μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου..!! Κρίμα ρε γαμωτο και έλεγα μήπως βλέπαμε!! 😂😂 Γερό να είναι Παναγίτσα μου πάνω από όλα και ας είναι ότι θέλει!! 🙏🙏🙏🙏 Σε "βασάνισαν" και εσένα ε..; 😩 Δεν παλεύεται αυτή η αναμονή και περνάνε αργά και οι μέρες.. αν και από τη μια λόγο εβδομάδας κύησης λες θα δούνε περισσότερα.. Αμήν Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν..!!🙏🙏🙏🤞🤞🤞🤞🤞 Να ρωτήσω.. για την αυχενική σας έδωσαν κάποιες οδηγίες; Πχ να έχετε πιει νερό; Να έχετε φάει κάτι γλυκό κτλ; Γιατί σε εμένα δεν είπαν τίποτα.. και δεν ξέρω τι να περιμένω.. επίσης τι βλέπεις στην εξέταση; Είναι σαν τους υπερήχους που σου κάνει ο γιατρός σου; Σας έδωσαν και cd; Φαντάζομαι γίνεται κοιλιακά..; Πείτε μου ότι χρειάζεται να ξέρω γιατί δεν έχω ιδέα..
    • Συγχαρητήρια! Όλα θα πάνε καλά! Εγώ την Τρίτη περιμένω να βάλω ένα κ μοναδικό!
    • Καλησπέρα κοριτσάκι μου.. λυπάμαι πολύ που το περνάς αυτό.. είναι τρομαχτικό, το ξέρω.. έτσι ήταν και σε εμένα.. το μωράκι πάντως ήταν εκεί, γερό.. δεν ξέρω τώρα στη δική σου περίπτωση αν αλλάζει κάτι.. σε εμένα σκέψου δίνει 2 ultro 3 φορές την ημέρα + ενέσιμη προγεστερόνη κάθε μέρα και όποτε βλέπω τέτοιες αιμορραγίες, lentogest που είναι ενδομυϊκη προγεστερόνη μεγάλης περιεκτικότητας.. + Μαγνήσιο + Buscopan plus & Spasmoapotel διπλό εναλλάξ όποτε διπλώνω από τους σφαχτες στη μήτρα.. Τι κάνατε εντέλει; Προσωπικά θα πήγαινα για έναν υπέρηχο.. είναι βέβαια και περίεργη τώρα η υπόθεση σε εσένα.. ελπίζω να είσαι καλύτερα τώρα... γράψε μας όποτε μπορέσεις σε παρακαλώ..
    • Να ειναι γερο/α και ας ειναι και 2!!!!  Μπορει να παιδευτουμε αλλα διπλη χαρά!!!!🥰🥰🥰❤️❤️❤️
    • Καλησπέρα κορίτσι μου εγώ Σπω δεν έχω άλλα την πρώτη προσπάθεια την έκανα στο Αλέξανδρας και την δεύτερη εκεί θα την κάνω ότι πληροφορία θες στείλε μου μήνυμα
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...