Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 46 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

15 cyclacur???? Κι εγώ παίρνω μόνο 2!! Και 2 utro? Το ντερμεστιλ τι είναι αλήθεια;
Ωραία να πάω να τις κάνω αύριο όπως μου προτείνεις και συμφωνώ, αφού δεν ξέρω καθόλου τι τιμές πρέπει να έχω. Τι να πάω να του πω, ξέρεις έκανα από μόνη μου εξετάσεις προγεστερόνης και οιστραδιόλης ρύθμισέ μου ανάλογα τα φάρμακα; Δεν θα τον προσβάλω έτσι; Είναι και ιδιόρρυθμος ο συγκεκριμένος/ Τσιριγ.
Αλλά να σου πω κάτι, δεν μασάω, θα πάρω τηλ αύριο να ζητήσω να μιλήσω μαζί του να τον ρωτήσω ξεκάθαρα. Γιατί μίλησα με την μαία μόνο. Δεν θα το αφήσω στην τύχη του. 
Ευχαριστώ πολύ! 

Το ντερμεστιλ είναι για να αυξήσει την οιστραδιολη.  Πες ότι πήγες στο μικροβιολογικο γιατί δεν μπορούσες να περιμένεις ως την Τρίτη και σε ρώτησαν εκεί αν θέλεις να κάνεις και οιστραδιολη και προγεστερονη Και εσύ είπες ναι. Αν το πιστέψει έχει καλώς,  αν όχι δεν σε νοιάζει. Εδώ που φτάσαμε πρέπει να κανουμε ο, τι περνάει και δεν περνάει είναι από το χέρι μας, ώστε να αυξήσουμε τις πιθανότητες να πάει καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η TRigirl είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι, είμαι 11η μέρα με θετικό τεστ και παίρνω 2 utrogestan- 1 prolutex και 2 cyclacur. Αντιπηκτικές /1 clexane και 1 prezolon. Σήμερα είδα ελάχιστα καφέ υγρά. Μήπως είναι λίγη η προγεστερόνη και τα cyclacur? Γιατί διαβάζω κάτι νούμερα 6-9 utrogestan και 5- 6 cyclacur από διάφορες από εσάς.
Μήπως μου δίνει λίγα για την ηλικία μου, υπενθυμίζω 44χρ. Δεν έχω κάνει μέτρηση. Να του ζητήσω να κάνω οιστραδιόλη και προγεστερόνη; Δεν θέλω να το αφήσω στην τύχη, θέλει Τρίτη να κάνω β-χοριακή. 

κοριτσι μ θα σ πω και εγω τι παιρνω...εγω παιρνω λιγα...δεν ξερω κατα ποσο παιζει ρολο η ηλικια βεβαια...εγω ειμαι 29

εγω παιρνω 3 utro +1 prolutex...cyclacur δεν πηρα καθολου...οπως επισης και αντιπηκτικες και κορτιζονη γτ ειχα κανει ελεγχο στο ελενα κ μ ειπαν οτι δεν χρειαζεται να παρω...ααα ουτε εμενα με εβαλε να μετρησω ποτε ο γιατρος...μαστρ...νας

και αυτα π παιρνω αρχισα απο σημερα να τα μειωνω, με σκοπο να τα κοψω μετα την χοριακη...σημερα μπηκα 12η εβδομαδα σε διδυμη κυηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Το ντερμεστιλ είναι για να αυξήσει την οιστραδιολη.  Πες ότι πήγες στο μικροβιολογικο γιατί δεν μπορούσες να περιμένεις ως την Τρίτη και σε ρώτησαν εκεί αν θέλεις να κάνεις και οιστραδιολη και προγεστερονη Και εσύ είπες ναι. Αν το πιστέψει έχει καλώς,  αν όχι δεν σε νοιάζει. Εδώ που φτάσαμε πρέπει να κανουμε ο, τι περνάει και δεν περνάει είναι από το χέρι μας, ώστε να αυξήσουμε τις πιθανότητες να πάει καλά.

κ γω συμφωνω οτι οσα πιο πολα ελεγχουμε τοσο πιο ασφαλης ειμαστε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

κοριτσι μ θα σ πω και εγω τι παιρνω...εγω παιρνω λιγα...δεν ξερω κατα ποσο παιζει ρολο η ηλικια βεβαια...εγω ειμαι 29

εγω παιρνω 3 utro +1 prolutex...cyclacur δεν πηρα καθολου...οπως επισης και αντιπηκτικες και κορτιζονη γτ ειχα κανει ελεγχο στο ελενα κ μ ειπαν οτι δεν χρειαζεται να παρω...ααα ουτε εμενα με εβαλε να μετρησω ποτε ο γιατρος...μαστρ...νας

και αυτα π παιρνω αρχισα απο σημερα να τα μειωνω, με σκοπο να τα κοψω μετα την χοριακη...σημερα μπηκα 12η εβδομαδα σε διδυμη κυηση!

Είσαι πάρα πολύ μικρή!! Σίγουρα παίζει τεράστιο ρόλο! Το έχω ακούσει τόσες φορές πια, που το έχω εμπεδώσει!!!Φαντάσου ότι κι εγώ δεν έχω θέμα με θρομβοφιλία ή οτιδήποτε άλλο, αλλά η Τσεκούρα που ήταν τότε στο Έλενα μου είπε να πάρω αντιπηκτικές γιατί βοηθούν στην εμφύτευση, λόγω της ηλικίας μου. Όσο για την κορτιζόνη δεν ήθελα να πάρω και μάλιστα του έκανα ειδική ερώτηση, αλλά εφόσον την σύστηνε δεν μπορούσα να τον αμφισβητήσω περισσότερο. Συμφώνησε όμως να παίρνω ένα χάπι,  ενώ ήθελε 2. 
Συγχαρητήρια για τα διδυμάκια σου, με το καλό!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Είσαι πάρα πολύ μικρή!! Σίγουρα παίζει τεράστιο ρόλο! Το έχω ακούσει τόσες φορές πια, που το έχω εμπεδώσει!!!Φαντάσου ότι κι εγώ δεν έχω θέμα με θρομβοφιλία ή οτιδήποτε άλλο, αλλά η Τσεκούρα που ήταν τότε στο Έλενα μου είπε να πάρω αντιπηκτικές γιατί βοηθούν στην εμφύτευση, λόγω της ηλικίας μου. Όσο για την κορτιζόνη δεν ήθελα να πάρω και μάλιστα του έκανα ειδική ερώτηση, αλλά εφόσον την σύστηνε δεν μπορούσα να τον αμφισβητήσω περισσότερο. Συμφώνησε όμως να παίρνω ένα χάπι,  ενώ ήθελε 2. 
Συγχαρητήρια για τα διδυμάκια σου, με το καλό!! ❤️❤️

Ευχαριστώ κοριτσι μ!! Είμαστε εδώ να ακούμε κ τα δικά σ χαρμόσυνα νέα ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!

@Παρασκευαιδουμου δυστυχώς δεν έχω μπορέσει να διαβάσω ακόμα τι έγινε.. είμαι στη σελίδα 809..🙊😳😅 αλλά από τα συμφραζόμενα καταλαβαίνω ότι έγινε η ωοληψία και αυτό ήταν το σπερμοδιάγραμμα του συζυξ για την γονιμοποίηση.. με βάση τους αριθμούς που μου παραθέτεις είχατε 36εκ. συνολικό αριθμό σπερματοζωαρίων εκ των οποίων τα 720.000 με φυσιολογικές μορφές, τη κινητικότητα τη προσπερναμε καθότι διαβάζω έγινε icsi με την οποία παίρνουν ένα σπερματοζωάριο και το τοποθετούν απευθείας μέσα στο ωάριο. Διαβάζω ακόμα ότι στο εργαστήριο μετά την επεξεργασία του σπέρματος αυτοί είχαν 900.000 σπερματοζωάρια ή κατάλαβα λάθος;! Όπως και να έχει εγώ θα σου πάρω τα 720.000 που βγαίνουν πριν την επεξεργασία και θα σου πω πολύ απλά.. είχατε περισσότερα από 720.000 ωάρια προς γονιμοποίηση;! Είμαι σίγουρη πως όχι..! 😝 Άρα παρά την ολιγοασθενοτερατοσπερμια που εμφανίζεται να υπάρχει, οι εμβρυολογοι σίγουρα μπόρεσαν να βρουν πληθώρα ικανών σπερματοζωαρίων για να γίνει η μικρογονιμοποιηση! Τώρα το τι γίνεται στην αλυσίδα DNA αυτών των σπερματοζωαρίων δε μπορούν να το ξέρουν ούτε και να το ελέγξουν εκείνη τη στιγμή.. αλλά σίγουρα το γεγονός της ολιγοασθενοτερατοσπερμιας ξεπερνιέται με την εξωσωματική και τη μικρογονιμοποιηση.. οπότε σε παρακαλώ πάρα πολύ μη μου στεναχωριέσαι για κάτι τέτοιο.. Να θυμάσαι πάντα υπάρχουν και χειρότερα.. και εσείς έχετε όλα τα φώτα να τα καταφέρετε κοριτσάκι μου και ας μην είναι όλα τέλεια και όπως θα θέλαμε να είναι...! ♥️♥️♥️

Όλα θα πάνε καλά! Πίστη δύναμη και ελπίδα, Ελπίδα μου... 😘😘😘😘😘♥️♥️♥️♥️

Σας φιλώ όλες και μια μια ξεχωριστά! 😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘

Υ.Γ. Παρ'τε και ένα ρεπό βρε κορίτσια μου να προλάβω να σας διαβάσω..😝🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Παρασκευαιδου καλή επιτυχία κοριτσάκι μου!! Να πάρεις τα μωράκια σου σπίτι κ να μείνουν στην κοιλιτσα 9 μήνες!! Με το καλό να τα υποδεχτείτε! 🤞🤞🤞🍀🍀🍀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kiddo είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!

@Παρασκευαιδουμου δυστυχώς δεν έχω μπορέσει να διαβάσω ακόμα τι έγινε.. είμαι στη σελίδα 809..🙊😳😅 αλλά από τα συμφραζόμενα καταλαβαίνω ότι έγινε η ωοληψία και αυτό ήταν το σπερμοδιάγραμμα του συζυξ για την γονιμοποίηση.. με βάση τους αριθμούς που μου παραθέτεις είχατε 36εκ. συνολικό αριθμό σπερματοζωαρίων εκ των οποίων τα 720.000 με φυσιολογικές μορφές, τη κινητικότητα τη προσπερναμε καθότι διαβάζω έγινε icsi με την οποία παίρνουν ένα σπερματοζωάριο και το τοποθετούν απευθείας μέσα στο ωάριο. Διαβάζω ακόμα ότι στο εργαστήριο μετά την επεξεργασία του σπέρματος αυτοί είχαν 900.000 σπερματοζωάρια ή κατάλαβα λάθος;! Όπως και να έχει εγώ θα σου πάρω τα 720.000 που βγαίνουν πριν την επεξεργασία και θα σου πω πολύ απλά.. είχατε περισσότερα από 720.000 ωάρια προς γονιμοποίηση;! Είμαι σίγουρη πως όχι..! 😝 Άρα παρά την ολιγοασθενοτερατοσπερμια που εμφανίζεται να υπάρχει, οι εμβρυολογοι σίγουρα μπόρεσαν να βρουν πληθώρα ικανών σπερματοζωαρίων για να γίνει η μικρογονιμοποιηση! Τώρα το τι γίνεται στην αλυσίδα DNA αυτών των σπερματοζωαρίων δε μπορούν να το ξέρουν ούτε και να το ελέγξουν εκείνη τη στιγμή.. αλλά σίγουρα το γεγονός της ολιγοασθενοτερατοσπερμιας ξεπερνιέται με την εξωσωματική και τη μικρογονιμοποιηση.. οπότε σε παρακαλώ πάρα πολύ μη μου στεναχωριέσαι για κάτι τέτοιο.. Να θυμάσαι πάντα υπάρχουν και χειρότερα.. και εσείς έχετε όλα τα φώτα να τα καταφέρετε κοριτσάκι μου και ας μην είναι όλα τέλεια και όπως θα θέλαμε να είναι...! ♥️♥️♥️

Όλα θα πάνε καλά! Πίστη δύναμη και ελπίδα, Ελπίδα μου... 😘😘😘😘😘♥️♥️♥️♥️

Σας φιλώ όλες και μια μια ξεχωριστά! 😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘

Υ.Γ. Παρ'τε και ένα ρεπό βρε κορίτσια μου να προλάβω να σας διαβάσω..😝🤣🤣🤣

Κοριτσάκι μου  γλυκό σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για τον χρόνο σου. 

Την προηγούμενη φορά είχαμε καλύτερο. Ίσως να έφταιξε ο κορβιτ , ότι ο άντρας μου κωλο δε βάζει κάτω και μια μέρα πριν ήταν στη δουλειά 10ωρες γύρισε και για κάνα 5ωρο έφτιαχνε την αυλή (περνάμε πλακες,γρασίδι κτλ) τουλάχιστον για τα 6ωαρια σίγουρα θα έχουμε 6 σπερματοζωαρία. 

 

στις πριν 34 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

@Παρασκευαιδου καλή επιτυχία κοριτσάκι μου!! Να πάρεις τα μωράκια σου σπίτι κ να μείνουν στην κοιλιτσα 9 μήνες!! Με το καλό να τα υποδεχτείτε! 🤞🤞🤞🍀🍀🍀

Η καρδιά μου χτυπάει δυνατά... 8:30 θα πάρω τηλ να μάθω τι και πως έχουμε. Δεν το αντέχω αυτό καθόλου χθες έπριξα την @Κατεριναπαπ της χρωστάω πραγματικά ένα καλό κέρασμα όταν έρθω Ελλάδα με τα τόσα που ακούει από εμένα. 

Τικ τακ περνάει η ώρα τικ τακ θα έχω τηλ πφφφφ πφφφ πφφφ πφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή📅

@Kateriniwk 04/04

 

Ωοληψία 🤞

@Margitc ?

@rouseva ?

@Libra81 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

@BlackCat ?

@Lucia79 ?

@Γιάννα 36?

@Heart ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Hope19 ?

@Κατεριναπαπ ?

@nikol88 ?

@Παρασκευαιδου 4/4 🙏

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

@tina21 224 🥰

@twinkletwinlkle 245 🥰

@skorpina78 401 🥰

@Salvation78 390 🥰

@Joann 32 🥰

@TRigirl 50 🥰

 

@aggelikh_l 4/4  🙏

@Anna0912 11/4 🙏

@Luna777 11/4🙏

 

@Παρασκευαιδου με το καλό να πάρεις τα μωρά σου σπίτι, είσαι δύναμη..😍

@Kateriniwk Καλή επιτυχία στην επιτροπή, περιμένουμε τα νέα σου.

 

Καλή εβδομάδα με όμορφα νέα στα κορίτσια που περιμένουν διπλασιασμούς & υπερήχους.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις με πήραν τηλ . Απ τα 6 γονιμοποίηθηκαν τα 3 (αμα συγκρίνω την προηγούμενη φορά απ τα 10 μόνο τα 4 είχαν γινομοποιηθει αρα βάση μαθηματικών-αγαπω έχουμε πολύ καλύτερο ποσοστό.  ) 

Τελικά σήμερα το 3 δεν τα κατάφερε αλλά τα άλλα 2 είναι μια χαρά το σύστημα μας τα βγάζει το ένα τέλειο έχει διαχωρισμό 8 και το άλλο 6 παρόλα αυτά είναι χωρίς εξογκώματα για αυτό θεωρείται πολύ καλό. 

Ένα θελω Παναγίτσα μου ένα αδελφάκι για τον μικρό.  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μόλις με πήραν τηλ . Απ τα 6 γονιμοποίηθηκαν τα 3 (αμα συγκρίνω την προηγούμενη φορά απ τα 10 μόνο τα 4 είχαν γινομοποιηθει αρα βάση μαθηματικών-αγαπω έχουμε πολύ καλύτερο ποσοστό.  ) 

Τελικά σήμερα το 3 δεν τα κατάφερε αλλά τα άλλα 2 είναι μια χαρά το σύστημα μας τα βγάζει το ένα τέλειο έχει διαχωρισμό 8 και το άλλο 6 παρόλα αυτά είναι χωρίς εξογκώματα για αυτό θεωρείται πολύ καλό. 

Ένα θελω Παναγίτσα μου ένα αδελφάκι για τον μικρό.  

 

Πολύ ωραία @Παρασκευαιδου μου! Θα φορέσεις το καλύτερο σου χαμόγελο,  θα πας να βάλεις τα μωράκια σου και σε 9 μηνες θα έχεις την Τοξοτινα σου! Τι ώρα πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Πολύ ωραία @Παρασκευαιδου μου! Θα φορέσεις το καλύτερο σου χαμόγελο,  θα πας να βάλεις τα μωράκια σου και σε 9 μηνες θα έχεις την Τοξοτινα σου! Τι ώρα πας?

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου στείλε μπεμπεδοσκονη.. όλο το σκ ήμουν γτ έβλεπα τα παλιά 10 είχα 4(απ τα οποία τα 2 προχώρησαν) αρα 6 θα χω 0 είχα πέσει πατώματα . 

 

11:30 να είμαι εκεί μου είπε. Πάω να μαγειρέψω γτ μετά δεν έχει τίποτα. :-) τουλάχιστον μέχρι την Πέμπτη 

 

Α..και καμιά παντόφλα θέλω. 

Να παραγγείλω τεστ προλαβαίνω 😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι, είμαι 11η μέρα με θετικό τεστ και παίρνω 2 utrogestan- 1 prolutex και 2 cyclacur. Αντιπηκτικές /1 clexane και 1 prezolon. Σήμερα είδα ελάχιστα καφέ υγρά. Μήπως είναι λίγη η προγεστερόνη και τα cyclacur? Γιατί διαβάζω κάτι νούμερα 6-9 utrogestan και 5- 6 cyclacur από διάφορες από εσάς.
Μήπως μου δίνει λίγα για την ηλικία μου, υπενθυμίζω 44χρ. Δεν έχω κάνει μέτρηση. Να του ζητήσω να κάνω οιστραδιόλη και προγεστερόνη; Δεν θέλω να το αφήσω στην τύχη, θέλει Τρίτη να κάνω β-χοριακή. 

Kαλημέρα κορίτσι μου.. Θα συμφωνήσω με την @twinkletwinlkle κι εγώ είμαι στο ίδιο κέντρο με άλλο γιατρό βέβαια.. Καταρχήν πρέπει οπωσδήποτε να εξετάζεσαι συχνά για προγεστερόνη και οιστραδιόλη. Στο πρώτο μου παιδάκι εκτός ότι είχα εξεταστεί πριν την εμβρυομεταφορά μετά ο γιατρός μου ζητούσε τσεκ μια φορά την εβδομάδα και προσαρμόζαμε τα χάπια.. και τωρα που θα κανω τον αλλο μηνα μεταφορα βλεπω μου εχει 9 cyclacur και 6 Utrogestan(3 κολπο και 3 στομα) και prolutex συν τα υπολοιπα φαρμακα΄. Ετσι ημουν και στην προηγουμενη μεταφορα και εκανα συνεχεια εξετασεις οπου ειδαμε οτι ειχε φτασει 4000 η ε2 οποτε μειωσαμε παρα πολυ τα cyclacur. Αν δεν εκανα ομως εξετασεις πως θα τα βλεπαμε? ΕΓω λεω κανε σημερα μαζι με χοριακη και αυτες τις δυο οπωσδηποτε κοριτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hope19 είπε:

Kαλημέρα κορίτσι μου.. Θα συμφωνήσω με την @twinkletwinlkle κι εγώ είμαι στο ίδιο κέντρο με άλλο γιατρό βέβαια.. Καταρχήν πρέπει οπωσδήποτε να εξετάζεσαι συχνά για προγεστερόνη και οιστραδιόλη. Στο πρώτο μου παιδάκι εκτός ότι είχα εξεταστεί πριν την εμβρυομεταφορά μετά ο γιατρός μου ζητούσε τσεκ μια φορά την εβδομάδα και προσαρμόζαμε τα χάπια.. και τωρα που θα κανω τον αλλο μηνα μεταφορα βλεπω μου εχει 9 cyclacur και 6 Utrogestan(3 κολπο και 3 στομα) και prolutex συν τα υπολοιπα φαρμακα΄. Ετσι ημουν και στην προηγουμενη μεταφορα και εκανα συνεχεια εξετασεις οπου ειδαμε οτι ειχε φτασει 4000 η ε2 οποτε μειωσαμε παρα πολυ τα cyclacur. Αν δεν εκανα ομως εξετασεις πως θα τα βλεπαμε? ΕΓω λεω κανε σημερα μαζι με χοριακη και αυτες τις δυο οπωσδηποτε κοριτσι μου!

Α και μην ανησυχεις για τα καφε.. Κι εγω ειχα οχι μονο καφε, ροζ αιμα μετα κανονικο αιμα και ολα πηγαν καλα εν τελη! Εχω το παιδακι μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope19 είπε:

Α και μην ανησυχεις για τα καφε.. Κι εγω ειχα οχι μονο καφε, ροζ αιμα μετα κανονικο αιμα και ολα πηγαν καλα εν τελη! Εχω το παιδακι μου..

και ημουν 28 τοτε και τωρα στην δευτερη μεταφορα θα ειμαι 30!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μόλις με πήραν τηλ . Απ τα 6 γονιμοποίηθηκαν τα 3 (αμα συγκρίνω την προηγούμενη φορά απ τα 10 μόνο τα 4 είχαν γινομοποιηθει αρα βάση μαθηματικών-αγαπω έχουμε πολύ καλύτερο ποσοστό.  ) 

Τελικά σήμερα το 3 δεν τα κατάφερε αλλά τα άλλα 2 είναι μια χαρά το σύστημα μας τα βγάζει το ένα τέλειο έχει διαχωρισμό 8 και το άλλο 6 παρόλα αυτά είναι χωρίς εξογκώματα για αυτό θεωρείται πολύ καλό. 

Ένα θελω Παναγίτσα μου ένα αδελφάκι για τον μικρό.  

 

Τελεια κοριτσακι μου! Σε τρεις μερες θα τα εχεις στην κοιλιτσα σου και θα φωλιασουν εκει για 9 μηνες! Μην ανησυχεις εμεις εδω θα ειμαστε να σου στελνουμε παντοφλες αμα πεφτεις! Χαχαχα😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μόλις με πήραν τηλ . Απ τα 6 γονιμοποίηθηκαν τα 3 (αμα συγκρίνω την προηγούμενη φορά απ τα 10 μόνο τα 4 είχαν γινομοποιηθει αρα βάση μαθηματικών-αγαπω έχουμε πολύ καλύτερο ποσοστό.  ) 

Τελικά σήμερα το 3 δεν τα κατάφερε αλλά τα άλλα 2 είναι μια χαρά το σύστημα μας τα βγάζει το ένα τέλειο έχει διαχωρισμό 8 και το άλλο 6 παρόλα αυτά είναι χωρίς εξογκώματα για αυτό θεωρείται πολύ καλό. 

Ένα θελω Παναγίτσα μου ένα αδελφάκι για τον μικρό.  

 

Έρχεται το τοξοτάκι σου κορίτσι μου!!! Να πας με το μεγάλο σου χαμόγελο και γεμάτη αισιοδοξία να υποδεχτείς τα μωράκια σου 💜💜💜 Και καλώς να έρθεις στην αναμονή! Κάνε και μια μεγάλη παραγγελία τεστάκια πριν φύγεις για να προλαβεις να τα έχεις σε 2 μερες 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου στείλε μπεμπεδοσκονη.. όλο το σκ ήμουν γτ έβλεπα τα παλιά 10 είχα 4(απ τα οποία τα 2 προχώρησαν) αρα 6 θα χω 0 είχα πέσει πατώματα . 

 

11:30 να είμαι εκεί μου είπε. Πάω να μαγειρέψω γτ μετά δεν έχει τίποτα. :-) τουλάχιστον μέχρι την Πέμπτη 

 

Α..και καμιά παντόφλα θέλω. 

Να παραγγείλω τεστ προλαβαίνω 😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣🤣

Σου στέλνω βατραχοπεδιλα , καθώς εδώ ξεκίνησαν ήδη οι πρώτες βουτιές! Όλα θα πάνε τέλεια,  θα το δεις! Κάνε μου μια χάρη, έτσι για την αλητεια....μην παραγγείλεις τεστς. Κανε την ανατροπή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Παρασκευαιδου με το καλό να τα υποδεχτείς σήμερα και να πάρεις μωράκι*α μαζι σου και για τους υπόλοιπους εννιά μήνες.❤️

@Kateriniwkκαλή επιτυχία σήμερα στην επιτροπή!! Αναμένουμε τα νέα σου όταν τελειώσεις❤️

 

Κορίτσια μου όμορφα και κορίτσια μου γλυκά καλημέρα σας. Να έχετε μια πανέμορφη μέρα και εβδομάδα❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα @hope501 πηγε ο αντρας μου το φακελο ...απ οτι ειχαν πει θα παρουμε απαντηση πριν το πασχα.... Ησυχασε το κεφαλι μου που το εδωσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Καλημερα @hope501 πηγε ο αντρας μου το φακελο ...απ οτι ειχαν πει θα παρουμε απαντηση πριν το πασχα.... Ησυχασε το κεφαλι μου που το εδωσα!

Αντε με το καλο κοπέλα μου να πάρετε τη θετική απάντηση και να ξεκινήσεις! Υπάρχει περίπτωση να ξεκινήσεις εκεί κατά το Πάσχα ή θα πας πιο μετά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοριτσάκι μου  γλυκό σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για τον χρόνο σου. 

Την προηγούμενη φορά είχαμε καλύτερο. Ίσως να έφταιξε ο κορβιτ , ότι ο άντρας μου κωλο δε βάζει κάτω και μια μέρα πριν ήταν στη δουλειά 10ωρες γύρισε και για κάνα 5ωρο έφτιαχνε την αυλή (περνάμε πλακες,γρασίδι κτλ) τουλάχιστον για τα 6ωαρια σίγουρα θα έχουμε 6 σπερματοζωαρία. 

 

Η καρδιά μου χτυπάει δυνατά... 8:30 θα πάρω τηλ να μάθω τι και πως έχουμε. Δεν το αντέχω αυτό καθόλου χθες έπριξα την @Κατεριναπαπ της χρωστάω πραγματικά ένα καλό κέρασμα όταν έρθω Ελλάδα με τα τόσα που ακούει από εμένα. 

Τικ τακ περνάει η ώρα τικ τακ θα έχω τηλ πφφφφ πφφφ πφφφ πφφφ

Το κέρασμα μου θα είναι να σε δω φουσκωμένη... Άντε και πλησιάζει η ώρα να πάρεις τα μωράκια σου σπιτι!! Με το καλό ! Μην αγχώνεσαι, θα φας παντόφλα, έχω ακόμα 10 λεπτά που μπορώ να σου πετάξω παντόφλα 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Το κέρασμα μου θα είναι να σε δω φουσκωμένη... Άντε και πλησιάζει η ώρα να πάρεις τα μωράκια σου σπιτι!! Με το καλό ! Μην αγχώνεσαι, θα φας παντόφλα, έχω ακόμα 10 λεπτά που μπορώ να σου πετάξω παντόφλα 😛

Έφυγα φίλη για μπάνιο και τα γνωστά..  :-) και σε 30 λεπτά ξεκινάμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Έφυγα φίλη για μπάνιο και τα γνωστά..  :-) και σε 30 λεπτά ξεκινάμε.. 

Άντε με το καλοοοο, με φουλ χαμόγελο να υποδεχτείς τα μωράκια σου!  Αχχ θα περάσουμε 2 εβδομάδες αξέχαστες μέχρι να χοροπηδηξουμε, το νιώθω είμαι σίγουρη, η επιτυχία είναι δεδομένη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Έφυγα φίλη για μπάνιο και τα γνωστά..  :-) και σε 30 λεπτά ξεκινάμε.. 

με το καλο κοριτσι μου ❤️❤️ στελνω ολη μ την θετικη ενεργεια και μπολικη μπεμπεδοσκονη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου..!! Κρίμα ρε γαμωτο και έλεγα μήπως βλέπαμε!! 😂😂 Γερό να είναι Παναγίτσα μου πάνω από όλα και ας είναι ότι θέλει!! 🙏🙏🙏🙏 Σε "βασάνισαν" και εσένα ε..; 😩 Δεν παλεύεται αυτή η αναμονή και περνάνε αργά και οι μέρες.. αν και από τη μια λόγο εβδομάδας κύησης λες θα δούνε περισσότερα.. Αμήν Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν..!!🙏🙏🙏🤞🤞🤞🤞🤞 Να ρωτήσω.. για την αυχενική σας έδωσαν κάποιες οδηγίες; Πχ να έχετε πιει νερό; Να έχετε φάει κάτι γλυκό κτλ; Γιατί σε εμένα δεν είπαν τίποτα.. και δεν ξέρω τι να περιμένω.. επίσης τι βλέπεις στην εξέταση; Είναι σαν τους υπερήχους που σου κάνει ο γιατρός σου; Σας έδωσαν και cd; Φαντάζομαι γίνεται κοιλιακά..; Πείτε μου ότι χρειάζεται να ξέρω γιατί δεν έχω ιδέα..
    • Συγχαρητήρια! Όλα θα πάνε καλά! Εγώ την Τρίτη περιμένω να βάλω ένα κ μοναδικό!
    • Καλησπέρα κοριτσάκι μου.. λυπάμαι πολύ που το περνάς αυτό.. είναι τρομαχτικό, το ξέρω.. έτσι ήταν και σε εμένα.. το μωράκι πάντως ήταν εκεί, γερό.. δεν ξέρω τώρα στη δική σου περίπτωση αν αλλάζει κάτι.. σε εμένα σκέψου δίνει 2 ultro 3 φορές την ημέρα + ενέσιμη προγεστερόνη κάθε μέρα και όποτε βλέπω τέτοιες αιμορραγίες, lentogest που είναι ενδομυϊκη προγεστερόνη μεγάλης περιεκτικότητας.. + Μαγνήσιο + Buscopan plus & Spasmoapotel διπλό εναλλάξ όποτε διπλώνω από τους σφαχτες στη μήτρα.. Τι κάνατε εντέλει; Προσωπικά θα πήγαινα για έναν υπέρηχο.. είναι βέβαια και περίεργη τώρα η υπόθεση σε εσένα.. ελπίζω να είσαι καλύτερα τώρα... γράψε μας όποτε μπορέσεις σε παρακαλώ..
    • Να ειναι γερο/α και ας ειναι και 2!!!!  Μπορει να παιδευτουμε αλλα διπλη χαρά!!!!🥰🥰🥰❤️❤️❤️
    • Καλησπέρα κορίτσι μου εγώ Σπω δεν έχω άλλα την πρώτη προσπάθεια την έκανα στο Αλέξανδρας και την δεύτερη εκεί θα την κάνω ότι πληροφορία θες στείλε μου μήνυμα
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...