Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Να σας πω τα νέα μου .. ντριν ντριν το τηλ χτυπάει είναι απ το κέντρο η αγαπημένη μου εμβρυολόγος.

-γειά σας κυρία Χ παρακολουθώ τον υπηρηχο σας τώρα (το έχουν σε  βίντεο) έχετε πάνω από 10 ωοθυλάκια και δείχνουν και πολύ πολύ καλά σε μέγεθος κτλ θα σας προτείνω να πάμε με 5 ημερών αν βγάλουμε όσα βλέπουμε.  

-έχω φόβο απ την προηγούμενη φορά είχα 10 καο τελικά μόνο 4 προχώρησαν σε 3 ημερών. 

-αφήστε τι έγινε παλιά, τώρα έχουμε το αύριο που μας περιμένει τόσο καλο υπέρηχο από απόψεις ενδομήτριο κτλ δεν βλέπω συχνά. Θα κάνουμε και time laspe οπότε δε θα τα ενοχλήσουμε καθόλου.  Παρόλα αυτά καταλαβαίνω το άγχος σας για αυτό σας προτείνω να δούμε τη Δευτέρα πόσα φτασαν 3 ημερών και να αποφασίσουμε είτε θα έρθετε το μεσημέρι της Δευτέρας είτε την Τετάρτη . 

Και τελικά ήρθα και έστρωσα.. όχι όλα τόσα ιδανικά .. έτσι να μην ξέρω πότε πάω για ετ χαχαχαχα 

Θα σας πω την Δευτέρα πάω για ετ ή πάω την Τετάρτη για ετ χιχι Αυτό ήθελα να μην ξερω ποτε θα κάνω ετ 🤣🤣🤣

Το ίδιο μου είπαν και εμένα! Σε αναμμένα κάρβουνα μας έχουν 🤣🤣🤣 Πρωί πρωί σήμερα περίμενα να μου πουν αν πάω σημερα ή Σάββατο. Και μπαινουμε και στο τυχερό πινακάκι! Μη μας χαλάνε το γούρι αυτοί οι εμβρυολόγοι 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Στο ινσταγραμ το είδα σε διάφορα stories φίλων μου και το φωτογραφισα και το ανέβασα 

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου 

στις πριν 4 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ αγάπη!! Πάντα να μας στηρίζεις!! Καλή επιτυχία γι αύριο! Ευχομαι να πάνε όλα σούπερ! Να έχεις πολλά κ ποιοτικά ωάρια! Και πολλά όμορφα εμβρυακια!!  ❤️❤️

Αγκαλιτσααααααα

στις πριν 3 ώρες, ο/η Anna0912 είπε:

Τα βαλαμε!!!!🙏🙏🙏🙏🤞🤞🤞🤞χοριακη 11/4!!!!

Μια τεράστια χοριακη 

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Επιτροπή📅

@Kateriniwk 04/04

 

Ωοληψία 🤞

@Margitc ?

@rouseva ?

@Libra81 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

@Παρασκευαιδου 1/4 🤞

@BlackCat ?

@Lucia79 ?

@Γιάννα 36?

@Heart ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Hope19 ?

@Κατεριναπαπ ?

@Luna777 2/4 🙏

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

@tina21 224 🥰

@twinkletwinlkle 245 🥰

@skorpina78 401 🥰

@Salvation78 390 🥰

@Joann 32 🥰

 

@nikol88  1/4 🙏

@TRigirl 1/4 🙏

@aggelikh_l 4/4  🙏

@Anna0912 11/4 🙏

 

@Anna0912 με το καλό η χοριακή σου, καλιοστέριωτα να είναι τα εμβρυάκια σου.🥰

@nikol88 & @TRigirl κορίτσια μου ξέρω πως αισθάνεστε, έμεινε μόλις μια ημέρα να πάρετε τα αποτελέσματά σας και εύχομαι να είναι τεράστιες οι χοριακές σας μέσα από την καρδιά μου.🥰

@Παρασκευαιδουμουρλέγκω της καρδιάς μου αύριο πήγαινε με το τεράστιο χαμόγελό σου και δώσε τα όμορφα ωάρια σου που θα σου φέρουν τα δίδυμα 😁😁

Και φυσικά ακολουθεί η @Luna777 με το δικό της χαμόγελο και όμορφα μωρά της να φωλιάσουν στην κοιλίτσα.

@athens25 εύχομαι να πήγαν όλα καλά με την επιτροπή εχθές και να ξεκινήσεις και εσύ το ταξίδι αυτό με δύναμη και αισιοδοξία.

@Joannκορίτσι μου εύχομαι σήμερα να πήρες εναν μεγάλο διπλασιασμό και μια μεγάλη ανάσα.

 

Ναι θα πάω με χαμόγελο τώρα έστρωσα..  δεν μπορώ τα τόσα τέλεια μου αρέσει αυτό να υπάρχει σασπένς 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Γλυκά μου κορίτσια @nikol88 @TRigirl καλή επιτυχία για αύριο! Περιμένουμε τριψήφιες χοριακές εεε!!! 💗

@Παρασκευαιδου μικρό μας τρελοκοριτσο, καλή επιτυχία και σε εσένα! Με διψήφιο αριθμό ωαρίων! Έχεις που έχεις το σκορπιό ετοιμάσου τώρα και για το τοξοτάκι να δέσει το γλυκό! 😘

@Κατεριναπαπ Κατερινάκι χρόνια πολλά!!! Χαλάρωσε και απόλαυσε τις ετοιμασίες του γάμου σου και που ξέρεις...ο μήνας του μέλιτος μπορεί να είναι καρπερός! Μη σου πω οτι παίζει να το πάτε για γαμοβάπτιση που ειναι και πολύ in 😉

Ωχ τοξος  ωχ... ωχ την έβαψα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Το ίδιο μου είπαν και εμένα! Σε αναμμένα κάρβουνα μας έχουν 🤣🤣🤣 Πρωί πρωί σήμερα περίμενα να μου πουν αν πάω σημερα ή Σάββατο. Και μπαινουμε και στο τυχερό πινακάκι! Μη μας χαλάνε το γούρι αυτοί οι εμβρυολόγοι 🤣

Έτσι έτσι να μας κάνουν χα τι το θέλουμε να ξέρουμε πότε θα πάμε χχα . Έλα θα ήμαστε 10-15 ημέρες στη χοριακη και μετά θα ήμαστε στα + :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

ξέρω κοπέλα μου. είχα χάσει τον ύπνο μου εδώ και ένα μήνα να σκέφτομαι τα πάντα. και να μην έχω που να πω κάτι. κάθε βράδυ έπεφτα στο κρεβάτι και το μυαλό σκεφτόταν τα πάντα και όλη μέρα το μυαλό εκεί. αν μπορούσα να φύγω λίγες μέρες θα το έκανα. 

Τώρα τι να πω... Ότι δε σας νιώθω? 

Καταφέρνω να λειτουργώ σα ρομπότ για τη δουλειά και το μυαλό μου σκέφτεται ένα μόνο γιατί και πελαγωνω μεταξύ αποφάσεων που χρειάζεται να πάρω 

Σας το έχω ξαναπεί νιώθω σε άλλη διάσταση, σε παράλληλο σύμπαν!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η athens25 είπε:

κατά την άποψη μου απλά γαι να κόψουν κόσμο θεωρώ, αντι να μας βοηθούν ψυρίζουν την μαιμού. τελοσπάντων τώρα είμαι εκνευρισμένη αλλά όπως λέω πάντα όλα για κάποιο λόγο γίνονται..σύντομα θα τον μάθουμε..χαχα

Και για να απαντήσω πρόβλημα συντακτικο στην συμβολαιογραφική πράξη καθώς αποφάσισα πριν παντρευτώ να προχωρήσω- επισπεύσω τις διαδικασίες καθώς θέλω πολύ πολύ ένα μωρό ή μωράκια, ότι έχει ο Θεός για εμένα...

Και δεν σου είπαν να διορθώσεις την συμβολαιογραφική πράξη (αν αυτό ήταν το μόνο πρόβλημα) να τους την στείλεις με email και να σας δώσουν έγκριση;

Νομίζω ότι σε τέτοιες περιπτώσεις έτσι γίνεται. Μήπως να ρωτήσεις;

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Να σας πω τα νέα μου .. ντριν ντριν το τηλ χτυπάει είναι απ το κέντρο η αγαπημένη μου εμβρυολόγος.

-γειά σας κυρία Χ παρακολουθώ τον υπηρηχο σας τώρα (το έχουν σε  βίντεο) έχετε πάνω από 10 ωοθυλάκια και δείχνουν και πολύ πολύ καλά σε μέγεθος κτλ θα σας προτείνω να πάμε με 5 ημερών αν βγάλουμε όσα βλέπουμε.  

-έχω φόβο απ την προηγούμενη φορά είχα 10 καο τελικά μόνο 4 προχώρησαν σε 3 ημερών. 

-αφήστε τι έγινε παλιά, τώρα έχουμε το αύριο που μας περιμένει τόσο καλο υπέρηχο από απόψεις ενδομήτριο κτλ δεν βλέπω συχνά. Θα κάνουμε και time laspe οπότε δε θα τα ενοχλήσουμε καθόλου.  Παρόλα αυτά καταλαβαίνω το άγχος σας για αυτό σας προτείνω να δούμε τη Δευτέρα πόσα φτασαν 3 ημερών και να αποφασίσουμε είτε θα έρθετε το μεσημέρι της Δευτέρας είτε την Τετάρτη . 

Και τελικά ήρθα και έστρωσα.. όχι όλα τόσα ιδανικά .. έτσι να μην ξέρω πότε πάω για ετ χαχαχαχα 

Θα σας πω την Δευτέρα πάω για ετ ή πάω την Τετάρτη για ετ χιχι Αυτό ήθελα να μην ξερω ποτε θα κάνω ετ 🤣🤣🤣

Πρώτον όλα τέλεια είναι και το ενδομήτριο σου και τα ωάρια δηλαδή πραγματικά δεν καταλαβαινω τι ΔΕΝ είναι τέλειο 😂

Δευτερον τι είναι το time lapse που δεν ενοχλεί τα ωάρια;;;

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Τώρα τι να πω... Ότι δε σας νιώθω? 

Καταφέρνω να λειτουργώ σα ρομπότ για τη δουλειά και το μυαλό μου σκέφτεται ένα μόνο γιατί και πελαγωνω μεταξύ αποφάσεων που χρειάζεται να πάρω 

Σας το έχω ξαναπεί νιώθω σε άλλη διάσταση, σε παράλληλο σύμπαν!! 

Σε νιωθω πολύ.. Υπομονή δεν μπορείς να κανείς κάτι άλλο δυστυχώς..🙁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikol88 @TRigirl

Κορίτσια μου σας εύχομαι ολόψυχα να πάρετε ένα τεράστιο νούμερο χοριακης αύριο. @TRigirl όπως τα περιγράφεις ακριβώς έτσι ένιωθα πριν κάνω τη χοριακη μου. Ούτε τεστ εκανα και πήγα με το "ζορι" μια μέρα μετά την καθορισμένη να κάνω τη χοριακή! 

@Παρασκευαιδου αγαπημένη μου Ελπίδα, οοοολα θα πάνε τέλεια αύριο! Θα το δεις! Και θα δεις πόσα θα γονιμοποιηθουν και πόσα θα προχωρήσουν την 3η μερα και ανάλογα αποφασιζετε. Τα απρόοπτα είναι τα καλύτερα! 

Σκορπιός και τοξοτινα στο σπίτι... Μάνα μου μάνα μου... Καλό κουράγιο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν με είδε ο εξωσωματιστης μου είπε ότι αυτός αν δεν πάω 7 εβδομάδες νταν δεν τερματίζει κυηση κ να πάω ξανά τη δευτεα να κανω έναν υπερηχο γισ παν ενδεχομενο .κ μετά όχι αποξεση αποβολή με φαρμακα .συζητήσαμε γισ την επόμενη προσπάθεια κ ειπαμε γισ δοτριας γιατί έχω πολύ καλή μήτρα κλπ κ συλλαμβανω τα ωαρια είναι το προβλημα κ η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να το ξαναπεράσω όλο αυτό.κ τριτη φορά 

Όσον αφορά το ραντεβού στο ελενα μίλησα με την κοπέλα από το φόρουμ το άλλο που ακύρωσε το ραντρβου της αλλά κ πάλι η πλατφόρμα δεν το βγάζε τουλάχιστον γισ μισή ώρα που προσπαθούσα μετσ ειχσ ραντρβου κ τσ παράτησα.

Καλή επιτυχία σε όλες για χοριακες κ ετ τσ φιλια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Λοιπόν με είδε ο εξωσωματιστης μου είπε ότι αυτός αν δεν πάω 7 εβδομάδες νταν δεν τερματίζει κυηση κ να πάω ξανά τη δευτεα να κανω έναν υπερηχο γισ παν ενδεχομενο .κ μετά όχι αποξεση αποβολή με φαρμακα .συζητήσαμε γισ την επόμενη προσπάθεια κ ειπαμε γισ δοτριας γιατί έχω πολύ καλή μήτρα κλπ κ συλλαμβανω τα ωαρια είναι το προβλημα κ η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να το ξαναπεράσω όλο αυτό.κ τριτη φορά 

Όσον αφορά το ραντεβού στο ελενα μίλησα με την κοπέλα από το φόρουμ το άλλο που ακύρωσε το ραντρβου της αλλά κ πάλι η πλατφόρμα δεν το βγάζε τουλάχιστον γισ μισή ώρα που προσπαθούσα μετσ ειχσ ραντρβου κ τσ παράτησα.

Καλή επιτυχία σε όλες για χοριακες κ ετ τσ φιλια μου

Σήμερα τι είδε ο εξωσωματιστης?

Αυτό που βλέπει δεν συμβαδίζει με την ηλικία κυησης? Για ποιον λόγο σου λέει για απόξεση/αποβολή? Δεν τα βλέπει δηλαδή καλά τα πράγματα? 

Όσον αφορά στο μέλλον μην αποφασίσεις τίποτα, αν δεν πας στο Έλενα να ξεψαχνιστεις. Από ο, τι κατάλαβα είναι η δεύτερη σου φορά? Πάντως εδώ υπάρχουν πολλές κοπέλες περίπου στην ηλικία σου , έκαναν φυσικό κύκλο και έκαναν και διδυμακια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Και δεν σου είπαν να διορθώσεις την συμβολαιογραφική πράξη (αν αυτό ήταν το μόνο πρόβλημα) να τους την στείλεις με email και να σας δώσουν έγκριση;

Νομίζω ότι σε τέτοιες περιπτώσεις έτσι γίνεται. Μήπως να ρωτήσεις;

Πρώτον όλα τέλεια είναι και το ενδομήτριο σου και τα ωάρια δηλαδή πραγματικά δεν καταλαβαινω τι ΔΕΝ είναι τέλειο 😂

Δευτερον τι είναι το time lapse που δεν ενοχλεί τα ωάρια;;;

Σε νιωθω πολύ.. Υπομονή δεν μπορείς να κανείς κάτι άλλο δυστυχώς..🙁

Time laspe φαντάσου μια κάμερα παρακολουθεί 24 ώρες τα έμβρυα.  Έτσι δεν χρειάζεται να βγει το γονιμοποιημενο ωάριο έξω απ την "θηκη" γτ απλά κοιτάνε την κάμερα. 

Τα θετικά είναι ότι έχεις 24 παρακολούθηση αρα βλέπεις και πως διαχωρίζεται.  Ένα γονιμοποιημενο ωάριο μπορεί να φανεί τέλειο στο μικροσκόπιο εκείνη την ώρα αλλά ο διαχωρισμός του να είναι αργός έτσι μας δείχνει ότι δεν είναι και το "κατάλληλο " 

Επίσης μένουν σε σταθερή θερμοκρασία και περιβάλλον πράγμα που "δεν το ενοχλούμε " όπως και στην μήτρα δεν το ενοχλεί κάποιος. 

Αυτή η παρακολούθηση γίνεται 24 /24 για 3 έως 5 μέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Δευτερον τι είναι το time lapse που δεν ενοχλεί τα ωάρια;;;

Παρακολουθούν τα εμβρυα με κάμερα, η οποία βγάζει κάθε 10 λέπτα φωτογραφία. Ετσι μπορούν και βλέπουν λεπτομερώς τι συμβαινει καθ'όλη την ανάπτυξή τους και κρίνουν ποια ειναι τα καλυτερα. Υπάρχει συνεχής μικροσκοπική παρακολουθηση χωρίς να τα βγαλουν απο τον επωαστήρα  και να τα ενοχλησουν. Και στο Γεν..μα που ειμαι αυτή την τεχνολογία χρησιμοποιούν. Και στην ετ σου δινουν και το βιντεάκι τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@nikol88 @TRigirl

Κορίτσια μου σας εύχομαι ολόψυχα να πάρετε ένα τεράστιο νούμερο χοριακης αύριο. @TRigirl όπως τα περιγράφεις ακριβώς έτσι ένιωθα πριν κάνω τη χοριακη μου. Ούτε τεστ εκανα και πήγα με το "ζορι" μια μέρα μετά την καθορισμένη να κάνω τη χοριακή! 

@Παρασκευαιδου αγαπημένη μου Ελπίδα, οοοολα θα πάνε τέλεια αύριο! Θα το δεις! Και θα δεις πόσα θα γονιμοποιηθουν και πόσα θα προχωρήσουν την 3η μερα και ανάλογα αποφασιζετε. Τα απρόοπτα είναι τα καλύτερα! 

Σκορπιός και τοξοτινα στο σπίτι... Μάνα μου μάνα μου... Καλό κουράγιο !

Για να δούμε... :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Luna777 είπε:

Παρακολουθούν τα εμβρυα με κάμερα, η οποία βγάζει κάθε 10 λέπτα φωτογραφία. Ετσι μπορούν και βλέπουν λεπτομερώς τι συμβαινει καθ'όλη την ανάπτυξή τους και κρίνουν ποια ειναι τα καλυτερα. Υπάρχει συνεχής μικροσκοπική παρακολουθηση χωρίς να τα βγαλουν απο τον επωαστήρα  και να τα ενοχλησουν. Και στο Γεν..μα που ειμαι αυτή την τεχνολογία χρησιμοποιούν. Και στην ετ σου δινουν και το βιντεάκι τους.

Α..καλα που το είπες να ζητήσω βιντεακι. Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Α..καλα που το είπες να ζητήσω βιντεακι. Χαχαχα

Α καλά...ετοιμάσου για πολύ κλάμα με το βιντεάκι! Και σκέψου μια μέρα θα το δείχνεις και στο μπεμπάκι σου 😍 και θα λες κοίτα πως είσουν, από μικρό φαινόσουν αεικίνητο τοξοτάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Σήμερα τι είδε ο εξωσωματιστης?

Αυτό που βλέπει δεν συμβαδίζει με την ηλικία κυησης? Για ποιον λόγο σου λέει για απόξεση/αποβολή? Δεν τα βλέπει δηλαδή καλά τα πράγματα? 

Όσον αφορά στο μέλλον μην αποφασίσεις τίποτα, αν δεν πας στο Έλενα να ξεψαχνιστεις. Από ο, τι κατάλαβα είναι η δεύτερη σου φορά? Πάντως εδώ υπάρχουν πολλές κοπέλες περίπου στην ηλικία σου , έκαναν φυσικό κύκλο και έκαναν και διδυμακια! 

Όχι η πρώτη μου είναι.εχω ξαναμεινει έγκυος φυσιολογικά.ειδε κ αυτοε ότι κ ο γυναικολόγος χθες το σακο με λίγα στοιχεία που δεν συνάδουν κανονικά με την ηλικία κυησης αλλά επειδή μπορεί να πήγα λιγο πιο αργά θέλει να εξαντλήσει όλα τα περιθώρια.κ λου είπε όχι αποξεση.η αποβολή μετσ να γίνει με φαρμακα να μην ταλαιπωρηθεί η μήτρα.το ψάξιμο στο ελενα θα το κάνω έτσι κ αλλιώς κ θα δω.εχω 2 μήνες και να αποφασίσω.αλλα είναι χρόνος κ χρήμα οι προσπάθειες για αυτό είπα δοτριας να τελειώνω αφού το πρόβλημα είναι τα ωαρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Time laspe φαντάσου μια κάμερα παρακολουθεί 24 ώρες τα έμβρυα.  Έτσι δεν χρειάζεται να βγει το γονιμοποιημενο ωάριο έξω απ την "θηκη" γτ απλά κοιτάνε την κάμερα. 

Τα θετικά είναι ότι έχεις 24 παρακολούθηση αρα βλέπεις και πως διαχωρίζεται.  Ένα γονιμοποιημενο ωάριο μπορεί να φανεί τέλειο στο μικροσκόπιο εκείνη την ώρα αλλά ο διαχωρισμός του να είναι αργός έτσι μας δείχνει ότι δεν είναι και το "κατάλληλο " 

Επίσης μένουν σε σταθερή θερμοκρασία και περιβάλλον πράγμα που "δεν το ενοχλούμε " όπως και στην μήτρα δεν το ενοχλεί κάποιος. 

Αυτή η παρακολούθηση γίνεται 24 /24 για 3 έως 5 μέρες. 

 

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Παρακολουθούν τα εμβρυα με κάμερα, η οποία βγάζει κάθε 10 λέπτα φωτογραφία. Ετσι μπορούν και βλέπουν λεπτομερώς τι συμβαινει καθ'όλη την ανάπτυξή τους και κρίνουν ποια ειναι τα καλυτερα. Υπάρχει συνεχής μικροσκοπική παρακολουθηση χωρίς να τα βγαλουν απο τον επωαστήρα  και να τα ενοχλησουν. Και στο Γεν..μα που ειμαι αυτή την τεχνολογία χρησιμοποιούν. Και στην ετ σου δινουν και το βιντεάκι τους.

Αααα μάλιστα κατάλαβα..

Οσο ζω μαθαινω 😎😎😎

Ευχαριστώ κορίτσια μου

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Λοιπόν με είδε ο εξωσωματιστης μου είπε ότι αυτός αν δεν πάω 7 εβδομάδες νταν δεν τερματίζει κυηση κ να πάω ξανά τη δευτεα να κανω έναν υπερηχο γισ παν ενδεχομενο .κ μετά όχι αποξεση αποβολή με φαρμακα .συζητήσαμε γισ την επόμενη προσπάθεια κ ειπαμε γισ δοτριας γιατί έχω πολύ καλή μήτρα κλπ κ συλλαμβανω τα ωαρια είναι το προβλημα κ η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να το ξαναπεράσω όλο αυτό.κ τριτη φορά 

Όσον αφορά το ραντεβού στο ελενα μίλησα με την κοπέλα από το φόρουμ το άλλο που ακύρωσε το ραντρβου της αλλά κ πάλι η πλατφόρμα δεν το βγάζε τουλάχιστον γισ μισή ώρα που προσπαθούσα μετσ ειχσ ραντρβου κ τσ παράτησα.

Καλή επιτυχία σε όλες για χοριακες κ ετ τσ φιλια μου

Κοπέλα μου κι εγώ συμφωνώ με τον εξωσωματικό να περιμένετε. Κανονικά τώρα το ραντεβού μέσο τηλ έπρεπε να γίνει και να πει ότι το δίνει σε εσένα όπου θα κλινόταν απευθείας σε εσάς. Εύχομαι να μην χριαστει και να πάνε όλα τέλεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Παρακολουθούν τα εμβρυα με κάμερα, η οποία βγάζει κάθε 10 λέπτα φωτογραφία. Ετσι μπορούν και βλέπουν λεπτομερώς τι συμβαινει καθ'όλη την ανάπτυξή τους και κρίνουν ποια ειναι τα καλυτερα. Υπάρχει συνεχής μικροσκοπική παρακολουθηση χωρίς να τα βγαλουν απο τον επωαστήρα  και να τα ενοχλησουν. Και στο Γεν..μα που ειμαι αυτή την τεχνολογία χρησιμοποιούν. Και στην ετ σου δινουν και το βιντεάκι τους.

Α πως και δίνουν το βίντεο; 🤔 κι εμένα έτσι τα βλέπανε τα έμβρυα αλλά νομίζω με πιο συχνές φωτογραφίες. Αλλά βίντεο δεν έχω μάλλον είναι στο κέντρο πως είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Όχι η πρώτη μου είναι.εχω ξαναμεινει έγκυος φυσιολογικά.ειδε κ αυτοε ότι κ ο γυναικολόγος χθες το σακο με λίγα στοιχεία που δεν συνάδουν κανονικά με την ηλικία κυησης αλλά επειδή μπορεί να πήγα λιγο πιο αργά θέλει να εξαντλήσει όλα τα περιθώρια.κ λου είπε όχι αποξεση.η αποβολή μετσ να γίνει με φαρμακα να μην ταλαιπωρηθεί η μήτρα.το ψάξιμο στο ελενα θα το κάνω έτσι κ αλλιώς κ θα δω.εχω 2 μήνες και να αποφασίσω.αλλα είναι χρόνος κ χρήμα οι προσπάθειες για αυτό είπα δοτριας να τελειώνω αφού το πρόβλημα είναι τα ωαρια.

Εγώ θα σου πω την γνώμη μου δεν ξέρω για τι φάρμακο σου λέει αλλά μπορεί να γίνει και μόνη τις να καθαρίσει και εύχομαι να μην χρειαστεί καθόλου να γίνει και όλα να αλλάξουν την Δευτέρα! Μετά πάρε το χρόνο σου και να πάτε το ταξιδάκι που λέει ο άντρας σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η athens25 είπε:

κατά την άποψη μου απλά γαι να κόψουν κόσμο θεωρώ, αντι να μας βοηθούν ψυρίζουν την μαιμού. τελοσπάντων τώρα είμαι εκνευρισμένη αλλά όπως λέω πάντα όλα για κάποιο λόγο γίνονται..σύντομα θα τον μάθουμε..χαχα

Και για να απαντήσω πρόβλημα συντακτικο στην συμβολαιογραφική πράξη καθώς αποφάσισα πριν παντρευτώ να προχωρήσω- επισπεύσω τις διαδικασίες καθώς θέλω πολύ πολύ ένα μωρό ή μωράκια, ότι έχει ο Θεός για εμένα...

κρίμα πραγματικά!!!! Κοίτα, αρχικά συμφωνώ πως όλα για κάποιο λόγο γίνονται και ας μη συμφωνούμε μερικές φορές. Εαν όμως θέλεις την εξωσωματική, μίλησε με τον γιατρό σου για το τι μπορεί να γίνει με φάρμακα και κάνε ερώτηση στο φόρουμ εαν έχουν να σου δώσουν κάποιες κοπέλες που δεν τα χρειάζονται πια. 

Μπορείς όμως να ξαναπεράσεις επιτροπή έτσι δεν είναι? Η πρέπει να περάσει χρονικό διάστημα? Δεν ξέρω καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Να σας πω τα νέα μου .. ντριν ντριν το τηλ χτυπάει είναι απ το κέντρο η αγαπημένη μου εμβρυολόγος.

-γειά σας κυρία Χ παρακολουθώ τον υπηρηχο σας τώρα (το έχουν σε  βίντεο) έχετε πάνω από 10 ωοθυλάκια και δείχνουν και πολύ πολύ καλά σε μέγεθος κτλ θα σας προτείνω να πάμε με 5 ημερών αν βγάλουμε όσα βλέπουμε.  

-έχω φόβο απ την προηγούμενη φορά είχα 10 καο τελικά μόνο 4 προχώρησαν σε 3 ημερών. 

-αφήστε τι έγινε παλιά, τώρα έχουμε το αύριο που μας περιμένει τόσο καλο υπέρηχο από απόψεις ενδομήτριο κτλ δεν βλέπω συχνά. Θα κάνουμε και time laspe οπότε δε θα τα ενοχλήσουμε καθόλου.  Παρόλα αυτά καταλαβαίνω το άγχος σας για αυτό σας προτείνω να δούμε τη Δευτέρα πόσα φτασαν 3 ημερών και να αποφασίσουμε είτε θα έρθετε το μεσημέρι της Δευτέρας είτε την Τετάρτη . 

Και τελικά ήρθα και έστρωσα.. όχι όλα τόσα ιδανικά .. έτσι να μην ξέρω πότε πάω για ετ χαχαχαχα 

Θα σας πω την Δευτέρα πάω για ετ ή πάω την Τετάρτη για ετ χιχι Αυτό ήθελα να μην ξερω ποτε θα κάνω ετ 🤣🤣🤣

Τρελεγκω τα κατάφερες κι χεις μπερδέψει και τους γιατρούς τώρα και δεν ξέρουν ποτε θα σε πάνε για μεταφορά…πάω στοίχημα το Timelapse εφευρέθηκε για τα δικά σου ωάρια που δεν κάθονται φρόνιμα και θέλουν συνεχή παρακολούθηση! Εύχομαι και πολλά και καλά! Και 5ης μερας, έτσι για την αλλαγή! Σαν της καλής μας της @Luna777  Συντομα με τριψήφιες χοριακες και οι δυο σας! Και πολλά βίντεο!
@Κατεριναπαπχρονια πολλά και συντομα να έχεις πολλά ευχάριστα!
@nikol88@TRigirl Καλή επιτυχία, εύχομαι να έχουμε πολλά καλά νέα μαζεμένα αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου. Πήγα στο γυναικολόγο μου σήμερα - να υπενθυμίσω είναι και ο εξωσωματικος μου παράλληλα ο οποίος συνεργάζεται με το Γέν... Αθηνών. Λοιπόν έκανα ένα τσεκ απ' Τεστ Παπ , καλλιέργεια κολπικού, υπέρηχο κλπ και μου είπε τώρα είμαι σε φάση οωρρηξιας. Μόλις αδιαθετησοθ έχει γράψει πλήρη ορμονικό έλεγχο τα πάντα μέχρι και θυρεοειδή, ινσουλίνη, κλπ να δει πως είμαι και σε αυτό το κομμάτι. Μόλις λοιπόν αδιαθετήσω μετράω 21 ημέρες και κάνω μια arvekap όπου μετά από περίπου 10 μέρες λέει θα έρθει περίοδος. Και έπειτα δεύτερη μέρα κύκλου ξεκινώ φάρμακα. Όταν φτάσουμε το ενδομήτριο λέει 9 χιλιοστά κάνουμε την εμβρυομεταφορα. Οπότε όπως το υπολόγισα 12 Απριλίου αδιαθετω και μετά την ένεση την αναμονή κλπ θα ξανά αδιαθετησω 2 Μαίου και εκεί ξεκινώ φάρμακα.

Εντωμεταξυ σας στέλνω φωτό τα φάρμακα. Έπαθα ένα σοκ αλλά θυμάμαι και την πρώτη φορά με τα φρέσκα έμβρυα πολλά έπαιρνα.  Αλλά τώρα σαν πιο πολλά να μου φαίνονται τα outro και τα cyclacur. Είναι καμμία γεν... με τεχνητό κύκλο να μου πει αν ακολούθησε το ίδιο πρωτόκολλο; 

Συγγνώμη για το σεντόνι κορίτσια μου!

IMG_20220331_211534.thumb.jpg.6a845af2925f7d517bb57ab52b1824e5.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kaposetsi είπε:

Εγώ θα σου πω την γνώμη μου δεν ξέρω για τι φάρμακο σου λέει αλλά μπορεί να γίνει και μόνη τις να καθαρίσει και εύχομαι να μην χρειαστεί καθόλου να γίνει και όλα να αλλάξουν την Δευτέρα! Μετά πάρε το χρόνο σου και να πάτε το ταξιδάκι που λέει ο άντρας σου. 

Το ταξιδάκι νομίζω ότι είναι το μόνο σίγουρο αυτή τη στιγμή!!!!όλα τα άλλα ψάχνονται...😂😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου. Πήγα στο γυναικολόγο μου σήμερα - να υπενθυμίσω είναι και ο εξωσωματικος μου παράλληλα ο οποίος συνεργάζεται με το Γέν... Αθηνών. Λοιπόν έκανα ένα τσεκ απ' Τεστ Παπ , καλλιέργεια κολπικού, υπέρηχο κλπ και μου είπε τώρα είμαι σε φάση οωρρηξιας. Μόλις αδιαθετησοθ έχει γράψει πλήρη ορμονικό έλεγχο τα πάντα μέχρι και θυρεοειδή, ινσουλίνη, κλπ να δει πως είμαι και σε αυτό το κομμάτι. Μόλις λοιπόν αδιαθετήσω μετράω 21 ημέρες και κάνω μια arvekap όπου μετά από περίπου 10 μέρες λέει θα έρθει περίοδος. Και έπειτα δεύτερη μέρα κύκλου ξεκινώ φάρμακα. Όταν φτάσουμε το ενδομήτριο λέει 9 χιλιοστά κάνουμε την εμβρυομεταφορα. Οπότε όπως το υπολόγισα 12 Απριλίου αδιαθετω και μετά την ένεση την αναμονή κλπ θα ξανά αδιαθετησω 2 Μαίου και εκεί ξεκινώ φάρμακα.

Εντωμεταξυ σας στέλνω φωτό τα φάρμακα. Έπαθα ένα σοκ αλλά θυμάμαι και την πρώτη φορά με τα φρέσκα έμβρυα πολλά έπαιρνα.  Αλλά τώρα σαν πιο Ν μου φαίνονται τα outro και τα cyclacur. Είναι καμμία γεν... με τεχνητό κύκλο να μου πει αν ακολούθησε το ίδιο πρωτόκολλο; 

Συγγνώμη για το σεντόνι κορίτσια μου!

IMG_20220331_211534.thumb.jpg.6a845af2925f7d517bb57ab52b1824e5.jpg

Καλησπέρα @Hope19 εύχομαι να τα πάνε όλα τέλεια !! Εγώ έκανα τεχνητό κύκλο την προηγούμενη βδομάδα , όχι στο ίδιο κέντρο με σένα βέβαια , και είναι τα ίδια ακριβώς φάρμακα εκτός του vibramycin , συν έχω κολπικη κρεμα , σε λίγο διαφορετικές ποσότητες από τα δικά σου . Πχ στο utro παίρνω 6 από το στόμα ,cycla 4 , prezolon 1 τη μέρα για 5 μέρες , τα υπόλοιπα ίδια .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου όμορφα εσείς που τα έχετε ψάξει κανένα καλό αιματολόγο ξέρετε; Αθήνα με ενδιαφέρει επίσης αν θέλετε πείτε μου σε πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...