Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

;

στις πριν 1 ώρα, ο/η N.Angel είπε:

Κοριτσια δεν θυμαμαι το ονομα της κοπελας που εψαχνε ραντεβου στο Ελενα μια κοπελα απο το αλλο φορπυμ θελει μα το ακυρωσει κ ειναι στις 14 Απριλη. Αν ενδιαφερεται..εστειλα ηδη στην κοπελα να ξερει κ να το κρατησει μηπως συνεννοηθουν

Για ποιο λόγο είχε κλείσει ραντεβού η κοπέλα από το άλλο φόρουμ; Γιατί νομίζω ότι είμαστε 2-3 που θέλουμε να κλείσουμε ραντεβού στο Έλενα αλλά για διαφορετικούς λόγους η κάθε μία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Και αφήνω τελευταία την Καρντασίνα την ερωτιάρα @Kateriniwkγιατί περιμένω την χοριακή της πριν της ευχηθώ καλη επιτυχία στην επιτροπή.

Μακάρι να μην πας 🙃🙃

Αχ!!! Αγαπημενη μας νυφη....πιο πιθανο την δικια σου χοριακη να δεις θετικη!!!! Τσαμπα τον λαιμο μου κοντεψα να σπασω με τα ποδια ψηλα... 😜😜😜 Την εξωσωματικη δεν τη γλιτωνω.. και τωρα που την πηρα αποφαση δεν πειραζει..το χουμε!!!!! Μονο στο φυσικο κυκλο μην καταληξω φοβαμαι γιατι ειλικρινα τρομαξα με τοση τζουφιλα που συναντησα στους υπερηχους... 19 χιλ αυγα και οιστροδιολη 115.. εεε αισιχτιρ λεω που θα περιμενω καθε μηνα το καλο . Γιατι απο φοβο ηθελα τον φυσικο γιατι ετρεμα τις ορμονες.. αλλα οταν τον ειδα απο κοντα πως ειναι ... Λεω μπραβο μαυρη γατα για την υπομονη σου!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Κορίτσια μόλις είδα αυτό το post τυχαία στο Facebook, γίνονται αυτά;;; Της έβαλαν 2 έμβρυα και είναι και ένα άλλο τρίτο εκεί!! Μάλλον πήγε με κατεψυγμένα και έμεινε και μόνη της;
Τι να πω; Σαν θαύμα μου φαίνεται. 


CDC80E77-4B2F-4FB5-806A-3341A9863497.thumb.jpeg.e7ec09ca8c824e9e2ea9da448e8ef970.jpeg

Η εγκυμοσύνη από μονη της είναι ένα θαύμα!!! Πόσο μάλλον αυτό!!! Απλά έχω μια απορία δεν γίνεται χοριακη πριν την ετ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Η εγκυμοσύνη από μονη της είναι ένα θαύμα!!! Πόσο μάλλον αυτό!!! Απλά έχω μια απορία δεν γίνεται χοριακη πριν την ετ;

Όχι βέβαια! Επιπλέον τα κορίτσια λένε  ότι η μια βλαστοκύστη διασπάστηκε σε 2 και ότι αυτό γίνεται… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Επιτροπή📅

@Kateriniwk 04/04

 

Ωοληψία 🤞

@Margitc ?

@rouseva ?

@Libra81 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

@Παρασκευαιδου 1/4 🤞

@BlackCat ?

@Lucia79 ?

@Γιάννα 36?

@Heart ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Hope19 ?

@Κατεριναπαπ ?

@Luna777 2/4 🙏

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

@tina21 224 🥰

@twinkletwinlkle 245 🥰

@skorpina78 401 🥰

@Salvation78 390 🥰

@Joann 32 🥰

 

@nikol88  1/4 🙏

@TRigirl 1/4 🙏

@aggelikh_l 4/4  🙏

@Anna0912 11/4 🙏

 

@Anna0912 με το καλό η χοριακή σου, καλιοστέριωτα να είναι τα εμβρυάκια σου.🥰

@nikol88 & @TRigirl κορίτσια μου ξέρω πως αισθάνεστε, έμεινε μόλις μια ημέρα να πάρετε τα αποτελέσματά σας και εύχομαι να είναι τεράστιες οι χοριακές σας μέσα από την καρδιά μου.🥰

@Παρασκευαιδουμουρλέγκω της καρδιάς μου αύριο πήγαινε με το τεράστιο χαμόγελό σου και δώσε τα όμορφα ωάρια σου που θα σου φέρουν τα δίδυμα 😁😁

Και φυσικά ακολουθεί η @Luna777 με το δικό της χαμόγελο και όμορφα μωρά της να φωλιάσουν στην κοιλίτσα.

@athens25 εύχομαι να πήγαν όλα καλά με την επιτροπή εχθές και να ξεκινήσεις και εσύ το ταξίδι αυτό με δύναμη και αισιοδοξία.

@Joannκορίτσι μου εύχομαι σήμερα να πήρες εναν μεγάλο διπλασιασμό και μια μεγάλη ανάσα.

 

Κοριτσιαααα τα φωτα σας....μετα την ετ ποτε κανουμε μπάνιο????😋😆😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Anna0912 είπε:

Κοριτσιαααα τα φωτα σας....μετα την ετ ποτε κανουμε μπάνιο????😋😆😆😆

Τώρα ανάλογος εγώ έκανα μετά από 3 ημέρες αλλά έπλενα πάντα την ευαίσθητη  περιοχή όχι με καυτό νερό εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η athens25 είπε:

καλησπέρα κορίτσακια,

 

εγω επιτροπή 30/3 και δυστυχώς κόπηκα οπότε όταν ξαναπεράσω θα σας πω.😪

Γιατί αν επιτρέπετε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Όχι βέβαια! Επιπλέον τα κορίτσια λένε  ότι η μια βλαστοκύστη διασπάστηκε σε 2 και ότι αυτό γίνεται… 

Όπως το λένε τα κορίτσια πιο λογικό μου φαίνεται... Πάντως είχα την εντύπωση ότι πρέπει να σιγουρευτεί ο γιατρός ότι δεν υπάρχει εγκυμοσύνη για να προχωρήσει σε ετ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η athens25 είπε:

καλησπέρα κορίτσακια,

 

εγω επιτροπή 30/3 και δυστυχώς κόπηκα οπότε όταν ξαναπεράσω θα σας πω.😪

Και για ποιο λόγο σε έκοψαν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατά την άποψη μου απλά γαι να κόψουν κόσμο θεωρώ, αντι να μας βοηθούν ψυρίζουν την μαιμού. τελοσπάντων τώρα είμαι εκνευρισμένη αλλά όπως λέω πάντα όλα για κάποιο λόγο γίνονται..σύντομα θα τον μάθουμε..χαχα

Και για να απαντήσω πρόβλημα συντακτικο στην συμβολαιογραφική πράξη καθώς αποφάσισα πριν παντρευτώ να προχωρήσω- επισπεύσω τις διαδικασίες καθώς θέλω πολύ πολύ ένα μωρό ή μωράκια, ότι έχει ο Θεός για εμένα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η athens25 είπε:

κατά την άποψη μου απλά γαι να κόψουν κόσμο θεωρώ, αντι να μας βοηθούν ψυρίζουν την μαιμού. τελοσπάντων τώρα είμαι εκνευρισμένη αλλά όπως λέω πάντα όλα για κάποιο λόγο γίνονται..σύντομα θα τον μάθουμε..χαχα

Και για να απαντήσω πρόβλημα συντακτικο στην συμβολαιογραφική πράξη καθώς αποφάσισα πριν παντρευτώ να προχωρήσω- επισπεύσω τις διαδικασίες καθώς θέλω πολύ πολύ ένα μωρό ή μωράκια, ότι έχει ο Θεός για εμένα...

Ε τι να πω οι άνθρωποι είναι απλά γελοίοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Anna0912 είπε:

Κοριτσιαααα τα φωτα σας....μετα την ετ ποτε κανουμε μπάνιο????😋😆😆😆

Από ό,τι ξέρω δεν υπάρχει περιορισμός σχετικά με το πότε να κάνεις μπάνιο, μπορείς και αμέσως. Αυτό που πρέπει να αποφύγεις είναι να γεμίσεις τη μπανιέρα με νερό και να μπεις μέσα, διότι έτσι υπάρχει κίνδυνος να τσιμπήσεις κανένα μικρόβιο που μπορεί να επηρεάσει τη διαδικασία. Ντους μπορείς να κάνεις άμεσα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η TRigirl είπε:

Κορίτσια μόλις είδα αυτό το post τυχαία στο Facebook, γίνονται αυτά;;; Της έβαλαν 2 έμβρυα και είναι και ένα άλλο τρίτο εκεί!! Μάλλον πήγε με κατεψυγμένα και έμεινε και μόνη της;
Τι να πω; Σαν θαύμα μου φαίνεται. 


CDC80E77-4B2F-4FB5-806A-3341A9863497.thumb.jpeg.e7ec09ca8c824e9e2ea9da448e8ef970.jpeg

Ναι, γίνεται!!! Είναι μονοζυγωτικά δίδυμα. Δηλαδή προέρχονται απο ενα ωάριο που γονιμοποιήθηκε από ενα σπερματοζωάριο και στη συνέχεια διαχωριστηκε σε δύο. Έχουν πανομοιότυπο γενετικό υλικό και θα είναι ολόιδια. Σίγουρα θα έχεις δει δίδυμα που μοιάζουν σαν κλώνοι. Ε αυτά τετοια περίπτωση είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Anna0912 είπε:

Κοριτσιαααα τα φωτα σας....μετα την ετ ποτε κανουμε μπάνιο????😋😆😆😆

Όποτε θέλεις κορίτσι μου! Και την ίδια μέρα. Όχι όμως με καυτό νερό. Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Εγώ έχω ετ το Σάββατο, οπότε θα είμαστε παρεουλα στην αναμονή 😊 Τι βάλατε εσείς και πόσα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Όποτε θέλεις κορίτσι μου! Και την ίδια μέρα. Όχι όμως με καυτό νερό. Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Εγώ έχω ετ το Σάββατο, οπότε θα είμαστε παρεουλα στην αναμονή 😊 Τι βάλατε εσείς και πόσα;

ΟΚ..κ ο γιατρος δε μου ειπε κατι για μπάνιο κ τωρα το σκεφτηκα!

Βαλαμε 2 βλαστοκυστες, 4ΑΑ κ 3ΑΑ...για να δουμε...

Με το καλο κ συ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Καλημερα βαση ιστορικου κρινει καθε φορα που θα πας μπορει να σου πει ενδοκρινολογο μπορει κατι αλλο σε ατελνει για υπερηχο στη Σπαθη αλλα συγκεκριμενες μερες βαση περιόδου 8η -12η μερα δηλαδη κ για αιμοληψια οπου εκει δεν χρειαζεσαι ραντεβου.

Μάλιστα, σε ευχαριστώ πολύ! Για τη Σπάθη ραντεβού θα κλείσω πάλι μέσω 1535, ή είναι άλλη διαδικασία εντός του Έλενα αφού με δει η Οικονομοπούλου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκά μου κορίτσια @nikol88 @TRigirl καλή επιτυχία για αύριο! Περιμένουμε τριψήφιες χοριακές εεε!!! 💗

@Παρασκευαιδου μικρό μας τρελοκοριτσο, καλή επιτυχία και σε εσένα! Με διψήφιο αριθμό ωαρίων! Έχεις που έχεις το σκορπιό ετοιμάσου τώρα και για το τοξοτάκι να δέσει το γλυκό! 😘

@Κατεριναπαπ Κατερινάκι χρόνια πολλά!!! Χαλάρωσε και απόλαυσε τις ετοιμασίες του γάμου σου και που ξέρεις...ο μήνας του μέλιτος μπορεί να είναι καρπερός! Μη σου πω οτι παίζει να το πάτε για γαμοβάπτιση που ειναι και πολύ in 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Ναι, γίνεται!!! Είναι μονοζυγωτικά δίδυμα. Δηλαδή προέρχονται απο ενα ωάριο που γονιμοποιήθηκε από ενα σπερματοζωάριο και στη συνέχεια διαχωριστηκε σε δύο. Έχουν πανομοιότυπο γενετικό υλικό και θα είναι ολόιδια. Σίγουρα θα έχεις δει δίδυμα που μοιάζουν σαν κλώνοι. Ε αυτά τετοια περίπτωση είναι.

Ναι αλλά αυτά ήταν από εξωσωματική, ήταν ήδη έμβρυα. Και της έβαλαν 2, όχι 3.  Δεν έχει καμία σχέση με αυτό που περιγράφεις.
Όλοι ξέρουμε αυτή την διαδικασία από το σχολείο ακόμη, πόσο μάλλον εγώ που είμαι και δίδυμη. Πιο πιθανό είναι αυτό που λέει η @BlackCat ότι οι βλαστοκύστες διαχωρίστηκαν σε 2 και η 1 έμεινε όπως ήταν. Αυτό ομολογουμένως δεν το ήξερα… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η TRigirl είπε:

Κορίτσια μόλις είδα αυτό το post τυχαία στο Facebook, γίνονται αυτά;;; Της έβαλαν 2 έμβρυα και είναι και ένα άλλο τρίτο εκεί!! Μάλλον πήγε με κατεψυγμένα και έμεινε και μόνη της;
Τι να πω; Σαν θαύμα μου φαίνεται. 


CDC80E77-4B2F-4FB5-806A-3341A9863497.thumb.jpeg.e7ec09ca8c824e9e2ea9da448e8ef970.jpeg

Γίνονται. Τα δύο είναι στον ίδιο σακο και το άλλο σε άλλο σακο. Την βάλανε 2 έμβρυα και το ένα έμβρυο έκανε αυτό το "λαθος" και τελικά μονοζυγοτικα δίδυμα και άλλο ένα σε έναν σακο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Ναι αλλά αυτά ήταν από εξωσωματική, ήταν ήδη έμβρυα. Και της έβαλαν 2, όχι 3.  Δεν έχει καμία σχέση με αυτό που περιγράφεις.
Όλοι ξέρουμε αυτή την διαδικασία από το σχολείο ακόμη, πόσο μάλλον εγώ που είμαι και δίδυμη. Πιο πιθανό είναι αυτό που λέει η @BlackCat ότι οι βλαστοκύστες διαχωρίστηκαν σε 2 και η 1 έμεινε όπως ήταν. Αυτό ομολογουμένως δεν το ήξερα… 

Κι όμως, ειναι ακριβώς αυτό που περιγράφω. Και το ιδιο λέει και η @BlackCat. Στα μονοζυγωτικά δίδυμα ο διαχωρισμός μπορεί να γινει σε 3 διαφορετικά στάδια. Ενα απο αυτά λοιπόν είναι μετά την εμφύτευση της βλαστοκύστης μεταξύ 8ης και 13ης ημέρας. Αυτά τα δίδυμα λέγονται μονοχοριακά/μονοαμνιακά και μοιράζονται έναν πλακούντα και τον ιδιο αμνιακό σάκο. Επομένως, ειχε 2 βλαστοκύστες, αλλά η μια διασπάστηκε και έτσι προέκυψαν τελικά 3 έμβρυα! Τα 2 θα ειναι πανομοιότυπα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  αι φίλη μου έτσι με 3 δίδυμη εγκυμοσύνη και αναγκάστηκε να κάνει και διακοπή σε ένα σακο (υπήρχε κίνδυνος) 

Έβαλε 2 ωαρια και το ένα αντί για 1 έμβρυο (το οποίο πολλές φορές τονεχουμε πει δε φαίνεται τα στο μικροσκόπιο η δυναμική του ) έγινε 2 έμβρυα και το άλλο έμβρυο ένα. Αρκετές φορές γίνεται κιόλας την είχε πει ο γιατρός της. 

Δεν έμεινε έγκυος πριν την ετ. Το γράφει και ο γιατρός.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

;

Για ποιο λόγο είχε κλείσει ραντεβού η κοπέλα από το άλλο φόρουμ; Γιατί νομίζω ότι είμαστε 2-3 που θέλουμε να κλείσουμε ραντεβού στο Έλενα αλλά για διαφορετικούς λόγους η κάθε μία

Νομιζω στο αποβολων! Αλλα πιθανα να το εδωσε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πω τα νέα μου .. ντριν ντριν το τηλ χτυπάει είναι απ το κέντρο η αγαπημένη μου εμβρυολόγος.

-γειά σας κυρία Χ παρακολουθώ τον υπηρηχο σας τώρα (το έχουν σε  βίντεο) έχετε πάνω από 10 ωοθυλάκια και δείχνουν και πολύ πολύ καλά σε μέγεθος κτλ θα σας προτείνω να πάμε με 5 ημερών αν βγάλουμε όσα βλέπουμε.  

-έχω φόβο απ την προηγούμενη φορά είχα 10 καο τελικά μόνο 4 προχώρησαν σε 3 ημερών. 

-αφήστε τι έγινε παλιά, τώρα έχουμε το αύριο που μας περιμένει τόσο καλο υπέρηχο από απόψεις ενδομήτριο κτλ δεν βλέπω συχνά. Θα κάνουμε και time laspe οπότε δε θα τα ενοχλήσουμε καθόλου.  Παρόλα αυτά καταλαβαίνω το άγχος σας για αυτό σας προτείνω να δούμε τη Δευτέρα πόσα φτασαν 3 ημερών και να αποφασίσουμε είτε θα έρθετε το μεσημέρι της Δευτέρας είτε την Τετάρτη . 

Και τελικά ήρθα και έστρωσα.. όχι όλα τόσα ιδανικά .. έτσι να μην ξέρω πότε πάω για ετ χαχαχαχα 

Θα σας πω την Δευτέρα πάω για ετ ή πάω την Τετάρτη για ετ χιχι Αυτό ήθελα να μην ξερω ποτε θα κάνω ετ 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η athens25 είπε:

καλησπέρα κορίτσακια,

 

εγω επιτροπή 30/3 και δυστυχώς κόπηκα οπότε όταν ξαναπεράσω θα σας πω.😪

Εγω θαβπω ίσως για κάποιο λόγο να έγινε.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...