Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

ευχαριιστώ πολύ και που ασχολήθηκες και εψαξεσ και μονο που το εκανεσ συγκινουμε

θα τα διαασω και θα προσπαθήσω να μην επηρεαστώ!!

Νομίζω αυτό πάει για την @Hope19!

Σου εύχομαι να σου πάνε όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Το λεω απο την αποψη οτι ποναει το φαρμακο γιατι τις  εχω δοκιμασει κ αυτες κ επειδη θα κανει σε ολη τη κυηση καλυτερα κλεξαν.

Α οκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κοριτσια μου μόλις γύρισα από τον γιατρό! Ήταν ο πιο συγκινητικός υπέρηχος σήμερα. Ποτέ δεν έχω φτάσει μέχρι τη 10η εβδομάδα. Βέβαια δεν κοιμήθηκα σχεδόν καθόλου από το άγχος, άσχημα όνειρα και δεν ήθελα και να πάω, φοβόμουν. Πέρασαν και κάποια δευτερόλεπτα σιωπής και ψαξίματος μέχρι να το δει και να μου πει ότι όλα είναι καλα. Πήγε πάλι η ψυχή μου στην κούλουρη... Λέω ωχ πάλι τα ίδια... Και όμως το μωράκι μας ήταν εκει δυνατό δυνατο. 182 παλμοί, 3 εκατοστά. Και για πρώτη φορά το είδα και κατάλαβα πού είναι το μωρό. Είδα χεράκια και ποδαράκια. Μέχρι τώρα δεν εβλεπα τιποτα. Περάσαμε λοιπον και αυτό τον σκοπελο και σύμφωνα με τον γιατρό έχουμε ακόμα μία κρίσιμη εβδομάδα και μετά να μην φοβάμαι τιποτα. Αλλά μου είπε ότι ολα θα πανε καλα και να να μην φοβαμαι. Πόσο αγαπώ τον γιατρό μου και πόση ασφάλεια μου παρέχει. Με το που τον ειδα, μου έφυγε το άγχος. Και μου ειπε να ηρεμήσω επιτέλους και να το χαρω. Αχ κορίτσια μου ειλικρινα μεσα από την ψυχή μου ευχομαι να το ζήσετε πολύ συντομα όλες σας γιατι καποια στιγμή είναι δεδομένο ότι θα το ζήσετε όλες σας! Αυτό που εύχομαι είναι να γίνει όσο γρηγορότερα και πιο ανώδυνα γίνεται! 

@Nefeliap τον ρώτησα για τις κλεξάν και μου ειπε ότι δεν τον νοιάζει να αλλάξω. Δεν θέλει τις ιβορ όμως. Μου είπε ομως ότι αν τις αλλάξω, δεν μπορώ να τις αλλάξω ξανά σε ινοχέπ. Και δεν ξέρω τι να κάνω γιατί αν μου είναι χειρότερες; Επίσης οι ινοχεπ ειναι 4500, ενώ οι κλεξάν 4000 και σκέφτομαι μήπως δεν με φτάνει. Θα μιλήσω και με Λευκού απόψε και θα δω τι θα μου πει. 

Και μου είπε ότι την επόμενη εβδομάδα θα κόψω τα σικλακούρ και έχω χαρεί τοοοοσο πολύ! Μόνο που σκέφτομαι κάθε φορά ότι πρέπει να τα πάρω, μου έρχεται ανακατωσούρα. 

 

Συγκινήθηκα τόσο με την ανάρτησή σου, μπράβο κορίτσι μου είσαι σπουδαία! Τι ωραία που πάνε όλα τόσο τέλεια!!
Μακάρι όλες να έχουμε την τύχη σου, τι αγωνία περνάμε βρε κορίτσια;! 
Ξεκινάει με την αναμονή της χοριακής και συνεχίζεται μετά… Αν επιτρέπεται πόσο χρονών είσαι, για να παίρνουμε θάρρος εμείς οι μεγαλύτερες της παρέας… 

@nikol88κοριτσάκι μου μπράβο και σε σένα που αντέχεις και κάνεις τα τεστ, εμένα τρέμει το φυλλοκάρδι μου μόνο που το σκέφτομαι… ανεβάζω παλμούς μόνο στην ιδέα… έχω 2 τεστ αλλά δεν τολμάω να τα κάνω. 
Αν κάνω ένα Πέμπτη πρωί θα δείξει λέτε; Παρασκευή πάω για χοριακή. 
Συγχαρητήρια και σε όλα τα κορίτσια που πάνε τόσο καλά οι διεγέρσεις τους με τόσα πολλά ωάρια και στις @skorpina78 που τα λέγαμε την προηγούμενη φορά και ινμποξ γιατί είχαμε σχεδόν μαζί την δύσκολη αναμονή. Ειδες που ο επιμένων ΝΙΚΑ στο τέλος απλά θέλει λίγη υπομονή. Όλες μπορούμε να τα καταφέρουμε το πιστεύω, άλλες πιο σύντομα άλλες πιο αργά, αλλά ΟΛΕΣ! @Salvation78μην προτρέχεις, one steep at a time. Αφού όλα είναι όπως πρέπει να είναι μην ασχολείσαι με μετρήσεις. Τα ποσοστά δεν λένε πάντα την αλήθεια, είναι απλά αριθμοί και τίποτα άλλο. 
Σας φιλώ όλες ❤️❤️❤️
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κοριτσια μου μόλις γύρισα από τον γιατρό! Ήταν ο πιο συγκινητικός υπέρηχος σήμερα. Ποτέ δεν έχω φτάσει μέχρι τη 10η εβδομάδα. Βέβαια δεν κοιμήθηκα σχεδόν καθόλου από το άγχος, άσχημα όνειρα και δεν ήθελα και να πάω, φοβόμουν. Πέρασαν και κάποια δευτερόλεπτα σιωπής και ψαξίματος μέχρι να το δει και να μου πει ότι όλα είναι καλα. Πήγε πάλι η ψυχή μου στην κούλουρη... Λέω ωχ πάλι τα ίδια... Και όμως το μωράκι μας ήταν εκει δυνατό δυνατο. 182 παλμοί, 3 εκατοστά. Και για πρώτη φορά το είδα και κατάλαβα πού είναι το μωρό. Είδα χεράκια και ποδαράκια. Μέχρι τώρα δεν εβλεπα τιποτα. Περάσαμε λοιπον και αυτό τον σκοπελο και σύμφωνα με τον γιατρό έχουμε ακόμα μία κρίσιμη εβδομάδα και μετά να μην φοβάμαι τιποτα. Αλλά μου είπε ότι ολα θα πανε καλα και να να μην φοβαμαι. Πόσο αγαπώ τον γιατρό μου και πόση ασφάλεια μου παρέχει. Με το που τον ειδα, μου έφυγε το άγχος. Και μου ειπε να ηρεμήσω επιτέλους και να το χαρω. Αχ κορίτσια μου ειλικρινα μεσα από την ψυχή μου ευχομαι να το ζήσετε πολύ συντομα όλες σας γιατι καποια στιγμή είναι δεδομένο ότι θα το ζήσετε όλες σας! Αυτό που εύχομαι είναι να γίνει όσο γρηγορότερα και πιο ανώδυνα γίνεται! 

@Nefeliap τον ρώτησα για τις κλεξάν και μου ειπε ότι δεν τον νοιάζει να αλλάξω. Δεν θέλει τις ιβορ όμως. Μου είπε ομως ότι αν τις αλλάξω, δεν μπορώ να τις αλλάξω ξανά σε ινοχέπ. Και δεν ξέρω τι να κάνω γιατί αν μου είναι χειρότερες; Επίσης οι ινοχεπ ειναι 4500, ενώ οι κλεξάν 4000 και σκέφτομαι μήπως δεν με φτάνει. Θα μιλήσω και με Λευκού απόψε και θα δω τι θα μου πει. 

Και μου είπε ότι την επόμενη εβδομάδα θα κόψω τα σικλακούρ και έχω χαρεί τοοοοσο πολύ! Μόνο που σκέφτομαι κάθε φορά ότι πρέπει να τα πάρω, μου έρχεται ανακατωσούρα. 

 

Ποσο όμορφα αυτα που γράφεις. Επιτέλους έφτασε ο καιρός να το απολαύσεις και να αφήσεις πίσω ότι άσχημο έχεις βιώσει ως εδώ. Από δω και πέρα έρχονται μόνο ευχάριστα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Και εμεις ελπιζουμε μαζι σου.!!! Εισαι κ μονη :-( Ποτε δε ξεριες τι γινεται ομως ευελπιστουμε να εισαι στο 10% που λεει! αλλα 1 βδομαδα θα σε φαει η αγωνια.δε θελει αλλη χοριακη δηλαδη..ειναι θετικο αυτο αν παλινδρομούσες δε θα γινοτανε πιο μωρις ;τι μα πω..κουραγιο.

και τις 2 προηγούμενες φορεσ παλλινδρομησε την 7-8η εβδομαδα και δεν ακουσα ποτέ καρδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η hope501 είπε:

Αρχικά να σου πω, όσο και να κλαις μόνη όπως λες, να ξέρεις δεν είσαι μόνη!!!! Εδώ είμαστε όλες και αν θα μπορούσαμε θα πηγαίναμε σε κάθε σπιτι κοριτσιού που είναι στεναχωρημένο και θα κάναμε μια μεγάλη αγκαλιά!! Εγώ σίγουρα θα το έκανα.... εδω θα έψαχνα την Αθήνα να σου ΄φέρω τούρτα (χαμογελάμε λιγάκι ακούς) Και προς Θεού, να μη λυπάσαι ποτέ τον εαυτό σου. Είσαι ένας άνθρωπος που θέλει να γίνει μανούλα και να γεννήσει τον καρπό της. Δε θα λυπάσαι που στεναχωριέσαι κτλ. Αυτό λέγεται ανθρώπινο.

Ξέρω πως δυστυχώς "χάνουμε" την πίστη μας όταν συμβαίνουν άσχημα πράγματα αλλά σου λεω να μην τα βάλεις κατω. Και να πεις στον εαυτο σου "όσο και να μη θέλεις να πιστέψεις, εγώ θα πιστέψω) Πολλά έχουν γίνει και πολλά γίνονται. 

Σου στέλνω την αγκαλια μου❤️

 

🧡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Επίσης θέλω να σας πω αυτή την φορά δεν είμαι όπως ήμουν, την προηγούμενη ήμουν μες την τρελή χαρά ένιωθα ότι όλα καλα θα πάνε και τώρα απλά έχω κλειστεί και κάνω άσχημες σκέψεις (ναι ναι πετάξτε παντόφλες) όλο το σκ έλεγα να δεις δε θα έχω αντιδράσει καλά στα φάρμακα και θα πάω και θα έχω είτε λίγα είτε πολύ μεγάλα και γενικά τα δικά μου. 

Παντόφλες παρακαλωωωωωω

Αγάπη είναι λογικό να νιώθεις έτσι, άμυνα είναι για να προετοιμαστείς για ενδεχόμενο αρνητικό αποτέλεσμα…πολλές το έχουμε περάσει…εγώ έτσι ήμουν την προηγούμενη φορά,,,τώρα δεν είμαι ούτε θετική ούτε αρνητική, λίγο ούφο απλά…το να σου πω να είσαι θετική δε λέει κάτι, είσαι όμως νέα, έχεις ήδη παιδι άρα ο οργανισμος σου το έχει ξανακάνει όλο αυτό και δεν έχεις κανενα λόγο να μην πετύχεις. Μόνο λιγη τύχη θελεις με το μέρος σου και θα την έχεις! 

όσο για οβιτρελ θα μάθω αύριο το πρωί. Να δούμε πρώτα ότι μεγάλωσαν τα άτιμα τα αυγά, γιατί προς το παρόν πάνε με ρυθμούς χελώνας. Αλλά ναι, είναι πιθανό σενάριο αύριο βράδυ οβιτρελ και Παρασκευη πρωί ωοληψια..θα ‘μαστε πακέτο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια μου εμείς προχωράμε καλά! Είχα 12 ώριμα ωάρια και γονιμοποιήθηκαν τα 10. Μου είπαν πως αναλόγως την πορεία τους θα με πάρουν ξανά σε δυο μερες για να δούμε αν θα προχωρήσουμε με 3ης ημέρας ή με βλαστοκύστες. Ειμαστε συγκρατημένοι, αλλά ταυτόχρονα αισιόδοξοι 🤞🤞🤞

@Παρασκευαιδου και εγώ 150 μονάδες έκανα. Σε καταλαβαινω απολυτα για αυτο που λες. Την πρώτη φορά υπήρχε ενθουσιασμός και χαρά. Τώρα μια απάθεια. Ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά και να εκπλαγουμε ευχάριστα!

@twinkletwinlkle τα νέα σου είναι υπέροχα!!! Πολύ συγκινητικό! Να πάνε όλα σουπερ αποδώ και πέρα και να αρχίσεις να χαίρεσαι την εγκυμοσύνη σου!

@tina21 @skorpina78 @Ανθη7 κορίτσια μου, ευχομαι και εσείς να ακολουθήσετε τη φιλόλογό μας και να κλαίτε με δάκρυα χαράς στον επόμενο υπέρηχο! 

@Salvation78 τίποτα δεν έχει τελειώσει καλή μου! Ευτυχώς αποκλείσατε το εξωμήτριο. Αφού είδατε σάκο και εμβρυικά στοιχεία, εσύ να το πιστέψεις! Παλεύει για να μείνει το μικράκι σου! 

Καλά από σκορ σκίζετε! Εύχομαι μεθαύριο να είναι όλα 3ης μερας και να τα αφήσετε να γίνουν όμορφες βλαστοκυστες! Με το καλό, λιγη τύχη θες κι εσυ με το μέρος σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάντως κορίτσια το βράδυ την πεμπτη που μου είπε ότι είδαμε μόνο σακο καταγχωθηκα.τηβ παρασκευη έκανα τη χοριακη είδα ότι ανέβηκε κανονικά μίλησα κ με τον εξωσωματιστη που μου είπε ότι δεν ήμουν 6 κ ότι αυτά μπορεί ξ ν γίνονται στην αρχη κ άρχισα να ηρεμώ.αλλα στο τέλος μπήκα σένα mood αμάθειας,μπλοκαρισματος.σαν να συμβαίνουν σε κάποιον άλλον κ όχι σε μένα.με κρατάει με ηρεμη αλλά δεν ξέρω κ αν είναι κ πολύ καλό.μιλαω στην Παναγία κ στο εμβρυακι μου κ  τα χω αφήσει όλα εκεί.δεν μπορώ να κάνω κ τπτ αλλο.αμα παλινδρομησει θα προετοιμάστω καλυτερα αν κ ειμαι κ δεν ξέρω τι περιθώρια έχω ακόμα.εχω σκεφτεί κ τα ωαρια δοτριας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Εγώ πάντως κορίτσια το βράδυ την πεμπτη που μου είπε ότι είδαμε μόνο σακο καταγχωθηκα.τηβ παρασκευη έκανα τη χοριακη είδα ότι ανέβηκε κανονικά μίλησα κ με τον εξωσωματιστη που μου είπε ότι δεν ήμουν 6 κ ότι αυτά μπορεί ξ ν γίνονται στην αρχη κ άρχισα να ηρεμώ.αλλα στο τέλος μπήκα σένα mood αμάθειας,μπλοκαρισματος.σαν να συμβαίνουν σε κάποιον άλλον κ όχι σε μένα.με κρατάει με ηρεμη αλλά δεν ξέρω κ αν είναι κ πολύ καλό.μιλαω στην Παναγία κ στο εμβρυακι μου κ  τα χω αφήσει όλα εκεί.δεν μπορώ να κάνω κ τπτ αλλο.αμα παλινδρομησει θα προετοιμάστω καλυτερα αν κ ειμαι κ δεν ξέρω τι περιθώρια έχω ακόμα.εχω σκεφτεί κ τα ωαρια δοτριας.

Κορίτσι μου πόσο ήσουν στον υπέρηχο; Αν ήσουν 5+ λογικό βρε να δείτε μόνο σάκο!! Εγώ είχα πάει 5+ και είδα μόνο σάκο! Και μετά από μια βδομάδα πήγα ξανά 6+2 νομίζω και είδα έμβρυο και άκουσα καρδιά.

Εγώ πιστεύω πάντως ότι όλα θα πάνε καλά! Ήταν νωρίς να δείτε κάτι παραπάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσι μου πόσο ήσουν στον υπέρηχο; Αν ήσουν 5+ λογικό βρε να δείτε μόνο σάκο!! Εγώ είχα πάει 5+ και είδα μόνο σάκο! Και μετά από μια βδομάδα πήγα ξανά 6+2 νομίζω και είδα έμβρυο και άκουσα καρδιά.

Εγώ πιστεύω πάντως ότι όλα θα πάνε καλά! Ήταν νωρίς να δείτε κάτι παραπάνω!

Ναι ήμουν 5 και κάτι. Αλλά το μπέρδεμα όλο εγινε γιατί πήγα στον γυναικολόγο μου (όχι στον εξωσωματιστη) διότι ο αλλος είχε κοβιντ ο γλυκούλης!και πιθανολογώ μπέρδεψε λίγο τις μετρήσεις......σήμερα είμαι 6 και 2 ημερών σκέψου.με έβαλε να κανω χοριακη την παρασκευη,όπου μου είπε ότι αν είναι στάσιμη η πέφτει πάμε για πανιλινδρομη αλλά αυτή ανέβηκε κανονικά.σε οριακά επίπεδα αλλά ανέβηκε στο 67 τα εκατό.θα δειξει δεν μπορώ να πω τπτ αλλο......σευχαριστω πολυ πάντως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Ναι ήμουν 5 και κάτι. Αλλά το μπέρδεμα όλο εγινε γιατί πήγα στον γυναικολόγο μου (όχι στον εξωσωματιστη) διότι ο αλλος είχε κοβιντ ο γλυκούλης!και πιθανολογώ μπέρδεψε λίγο τις μετρήσεις......σήμερα είμαι 6 και 2 ημερών σκέψου.με έβαλε να κανω χοριακη την παρασκευη,όπου μου είπε ότι αν είναι στάσιμη η πέφτει πάμε για πανιλινδρομη αλλά αυτή ανέβηκε κανονικά.σε οριακά επίπεδα αλλά ανέβηκε στο 67 τα εκατό.θα δειξει δεν μπορώ να πω τπτ αλλο......σευχαριστω πολυ πάντως...

Άρα ήταν νωρίς! Ουσιαστικά αυτό που είδατε ήταν μια χαρά για τις εβδομάδες σου. Όλα καλά εύχομαι να πάνε κορίτσι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι εσάς που έχετε περάσει επιτροπή;; Στο έντυπο με τα δικαιολογιτικα που ζητάνε γφαφει: Συμβολαιογραφικη πράξη συναίνεσης του ζεύγους καθώς και ειδική άδεια της εθνικής αρχής ιατρικως υποβοηθουμενης αναπαραγωγής σε περίπτωση προεμφυτικου ελέγχου.. Αυτό ισχύει για όλους ή είναι μόνο γι αυτούς που θέλουν να κάνουν προεμφυτικο έλεγχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι εσάς που έχετε περάσει επιτροπή;; Στο έντυπο με τα δικαιολογιτικα που ζητάνε γφαφει: Συμβολαιογραφικη πράξη συναίνεσης του ζεύγους καθώς και ειδική άδεια της εθνικής αρχής ιατρικως υποβοηθουμενης αναπαραγωγής σε περίπτωση προεμφυτικου ελέγχου.. Αυτό ισχύει για όλους ή είναι μόνο γι αυτούς που θέλουν να κάνουν προεμφυτικο έλεγχο;

Μόνο για προεμφυτευτικο έλεγχο κορίτσι μου χρειάζεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι εσάς που έχετε περάσει επιτροπή;; Στο έντυπο με τα δικαιολογιτικα που ζητάνε γφαφει: Συμβολαιογραφικη πράξη συναίνεσης του ζεύγους καθώς και ειδική άδεια της εθνικής αρχής ιατρικως υποβοηθουμενης αναπαραγωγής σε περίπτωση προεμφυτικου ελέγχου.. Αυτό ισχύει για όλους ή είναι μόνο γι αυτούς που θέλουν να κάνουν προεμφυτικο έλεγχο;

Συμβολαιογράφικη πράξη συναίνεσης σε συμβολαιογράφο θα κάνεις σε περίπτωση που δεν είστε παντρεμένη, όσο για το προεμφυτετικο έλεγχο δεν έκανα τπτ γιατί δεν είχαμε σκοπό να κάνουμε προεμφυτετικο, οπότε νομίζω ούτε εσύ χρειάζεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Άκου τι λέει...με ζαλίζε! !? Εγω δλδ σας επρηζα αν εσυ ζαλιζες εμένα.. σταματά να σκέφτεσαι χαζομαρουλες ολα είναι τέλεια,  σου έδειξα το δικό μου το πανηγύρι και παρόλα αυτα ολα πήγαν καλά οσον αφορά την οωληψια.. εσένα ολα είναι ομοιόμορφα, μην ανησυχείς καθόλουυυυ !!! Πέταξε τις αρνητικές  σκέψεις, σκεψου τι μπομπονιέρες θα έχεις για την μπουμπού σου , ξέρεις.. την κόρη!!

Αγαπουλα μου :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Ναι αλλά αφού είχε περάσει το πεντάλεπτο! Και τώρα έκανα πάλι κι ίσα που φαίνονται! Θα σκάσω μέχρι την Παρασκευη! Κάτσε μην είναι κανένα αρνητικό μετά και κλαίω, δυο δεν δίνω καμία πιθανότητα! Ας είναι ένα Παναγίτσα μου κ θα κάνω και τούμπες! Κ εσυ μην απελπίζεσαι, με θετική διάθεση να πηγαίνεις, όλα θα πάνε καλά και θα δεις χριστουγεννιάτικο η πρωτοχρονιάτικο μπεμπεδάκι!! Η και 2!! 😍😍

Χαχαχα πωπω Παρασκευή μπυ φαίνεται αιώνας. Ελα να κρατιωμαστε χέρι χέρι.  Πως θα περάσουν οι μέρες μου λες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Σου κατέβασε την δόση γιατί δεν θέλει να βγουν και άλλα στα ξαφνικα΄ και να μην συμβαδίζουν σε μέγεθος

Θέλει να κρατήσει αυτά που έχεις στο να μεγαλώνουν ομοιόμορφα!!

Μια χαρά σε πάει!!

Έλα και τσούζει το τσόκαρο!!

 

Γρρ δεν μπορώ να αντοδρασω αχχαχαχαχβ🤣🤣🤣 σταγονόμετρο ρε φίλε..  εμείς ήμαστε γελαστα παιδιά ασε βρε διαχείριση να γελάμε..  να αντιδραμε. 

Αρα να μη με αγχώνει λες. Και δεν το σκέφτηκα εκείνη την ώρα να ρωτήσω το σκέφτηκα μετά... αντε τώρα πες μου τι είμαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι εσάς που έχετε περάσει επιτροπή;; Στο έντυπο με τα δικαιολογιτικα που ζητάνε γφαφει: Συμβολαιογραφικη πράξη συναίνεσης του ζεύγους καθώς και ειδική άδεια της εθνικής αρχής ιατρικως υποβοηθουμενης αναπαραγωγής σε περίπτωση προεμφυτικου ελέγχου.. Αυτό ισχύει για όλους ή είναι μόνο γι αυτούς που θέλουν να κάνουν προεμφυτικο έλεγχο;

Μονο για αυτους που θελουν προεμφυτευτικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Salvation78 είπε:

καλησπέρα σας 

  συγχαρητήρία σε όλες τις κοπέλες που είδαν τα μωράκια και ειδικά στη @twinkletwinlkle, που αν κατάλαβα το μωρό τη χαιρετούσε με χέρια και πόδια!! ,

 κορίτσια  το πρωι πήγα νοσοκομείο για υπέρηχο,ευτυχως αποκλεισαμε το εξωμήτριο , είδαμε ενδωμήτριο , σακο με εμβρυικό υλικό κανονικά , σε μέγεθος τέτοιο που είναι σύμφωνο με την ηλικία της κύησης  5 εβδ κι 2 μέρες

 τωρα το οτι η χοριακή δεν ανεβαίνει , σίγουρα δείχνει οτι παει για παλλινδρομη

 ο γιατρος επέμεινε να το δο΄σουμε παλι σε μια εβδομάδα και να δώσουμε μια ευκαιρία  στο εμβρυο.

 Πιστευω οι πιθανότητες  να ειναι βιώσιμη η κύηση ειναι 10% και περιπου τόσο επιβεβαιώνει και ο γιατρός, οπότε και αναμενω μεχρι την άλλη Τριτη( με κανένα ενθουσιασμο και πίστη)

Ο γιατρος απλα ανάφερε κανα 2 φορεσ οτι εχει δει πολλά με τις χοριακες ΄και οτι αν δεν ειχε δει τις δικές χοριακές  μου δε θα υποπτευοτανοτι κατι δε παει καλα, δεδομένου οτι βλεπει και εμβρυο τόσο νωρΙς και σακο οσο ηλικια τησ κύησης

εγώ παλι πιστευω οτι ακομα δε παλλινδρόμησε απλα γιατι εστω και λίγο ανεβαλινει η χοριακή

ελπίζω το καλύτερο να γινει για μένα και για ολεσ εσας που κατραλαβανω τα αγχη και τισ στεναχώριες σασ

 χθεσ εκλαιγα απο το απογευμα μεχρι σημερα το πρωι, μοναχουλα

ποσο λυπαμαι καμια φορά τον εαυτο μου....

 

 

 

Καταρχήν το καλό είναι που δεν υπάρχει εξωμητριο κύηση (δεν την θέλεις καθόλου πθστεψε με ) δεύτερον εφόσον βλέπεις υπεεηχο η χοριακή δεν λέει και πολλά η χοριακη Θυμήσου την @twinkletwinlkle τι της έλεγα και τωρα να το μωρο την χαιρετάει.  Πρέπει να περιμένεις ξέρω είναι δύσκολο αλλά άμα δεν περιμένεις δεν μπορείς να ξέρεις ούτε να βγάλεις κάποιο συμπεριφορά.  

Πάρε και μια αγκαλίτσα, φοράω παντοφλακια κιόλας 🤗🤗🤗🤗 

Εύχομαι να είναι όπως πιστευω τα πράγματα και τζάμπα να κλαις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Salvation78 είπε:

καλησπέρα σας 

  συγχαρητήρία σε όλες τις κοπέλες που είδαν τα μωράκια και ειδικά στη @twinkletwinlkle, που αν κατάλαβα το μωρό τη χαιρετούσε με χέρια και πόδια!! ,

 κορίτσια  το πρωι πήγα νοσοκομείο για υπέρηχο,ευτυχως αποκλεισαμε το εξωμήτριο , είδαμε ενδωμήτριο , σακο με εμβρυικό υλικό κανονικά , σε μέγεθος τέτοιο που είναι σύμφωνο με την ηλικία της κύησης  5 εβδ κι 2 μέρες

 τωρα το οτι η χοριακή δεν ανεβαίνει , σίγουρα δείχνει οτι παει για παλλινδρομη

 ο γιατρος επέμεινε να το δο΄σουμε παλι σε μια εβδομάδα και να δώσουμε μια ευκαιρία  στο εμβρυο.

 Πιστευω οι πιθανότητες  να ειναι βιώσιμη η κύηση ειναι 10% και περιπου τόσο επιβεβαιώνει και ο γιατρός, οπότε και αναμενω μεχρι την άλλη Τριτη( με κανένα ενθουσιασμο και πίστη)

Ο γιατρος απλα ανάφερε κανα 2 φορεσ οτι εχει δει πολλά με τις χοριακες ΄και οτι αν δεν ειχε δει τις δικές χοριακές  μου δε θα υποπτευοτανοτι κατι δε παει καλα, δεδομένου οτι βλεπει και εμβρυο τόσο νωρΙς και σακο οσο ηλικια τησ κύησης

εγώ παλι πιστευω οτι ακομα δε παλλινδρόμησε απλα γιατι εστω και λίγο ανεβαλινει η χοριακή

ελπίζω το καλύτερο να γινει για μένα και για ολεσ εσας που κατραλαβανω τα αγχη και τισ στεναχώριες σασ

 χθεσ εκλαιγα απο το απογευμα μεχρι σημερα το πρωι, μοναχουλα

ποσο λυπαμαι καμια φορά τον εαυτο μου....

 

 

 

Κοπέλα μου ποτέ μην χάνεις την ελπίδα σου!! Έχω γνωστή όπου έπεφτε η χοριακη τις και τώρα κρατάει το παιδάκι τις όλοι τις έλεγαν να μην ελπίζει και ότι θα σταματισει η καρδιά του σε όλοι την εγκυμοσινη τις αυτό τις έλεγαν όπου δεν την χαρικε καθόλου και να τώρα που έχει το παιδάκι τις!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Καλα την ιδια σε κοκκινο ειχα βρει για το κοριτσι μας χαχα

Ε.. όχι σε κόκκινο σαν τσοκαροσκουφιτσα θα μαι χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κοριτσια μου μόλις γύρισα από τον γιατρό! Ήταν ο πιο συγκινητικός υπέρηχος σήμερα. Ποτέ δεν έχω φτάσει μέχρι τη 10η εβδομάδα. Βέβαια δεν κοιμήθηκα σχεδόν καθόλου από το άγχος, άσχημα όνειρα και δεν ήθελα και να πάω, φοβόμουν. Πέρασαν και κάποια δευτερόλεπτα σιωπής και ψαξίματος μέχρι να το δει και να μου πει ότι όλα είναι καλα. Πήγε πάλι η ψυχή μου στην κούλουρη... Λέω ωχ πάλι τα ίδια... Και όμως το μωράκι μας ήταν εκει δυνατό δυνατο. 182 παλμοί, 3 εκατοστά. Και για πρώτη φορά το είδα και κατάλαβα πού είναι το μωρό. Είδα χεράκια και ποδαράκια. Μέχρι τώρα δεν εβλεπα τιποτα. Περάσαμε λοιπον και αυτό τον σκοπελο και σύμφωνα με τον γιατρό έχουμε ακόμα μία κρίσιμη εβδομάδα και μετά να μην φοβάμαι τιποτα. Αλλά μου είπε ότι ολα θα πανε καλα και να να μην φοβαμαι. Πόσο αγαπώ τον γιατρό μου και πόση ασφάλεια μου παρέχει. Με το που τον ειδα, μου έφυγε το άγχος. Και μου ειπε να ηρεμήσω επιτέλους και να το χαρω. Αχ κορίτσια μου ειλικρινα μεσα από την ψυχή μου ευχομαι να το ζήσετε πολύ συντομα όλες σας γιατι καποια στιγμή είναι δεδομένο ότι θα το ζήσετε όλες σας! Αυτό που εύχομαι είναι να γίνει όσο γρηγορότερα και πιο ανώδυνα γίνεται! 

@Nefeliap τον ρώτησα για τις κλεξάν και μου ειπε ότι δεν τον νοιάζει να αλλάξω. Δεν θέλει τις ιβορ όμως. Μου είπε ομως ότι αν τις αλλάξω, δεν μπορώ να τις αλλάξω ξανά σε ινοχέπ. Και δεν ξέρω τι να κάνω γιατί αν μου είναι χειρότερες; Επίσης οι ινοχεπ ειναι 4500, ενώ οι κλεξάν 4000 και σκέφτομαι μήπως δεν με φτάνει. Θα μιλήσω και με Λευκού απόψε και θα δω τι θα μου πει. 

Και μου είπε ότι την επόμενη εβδομάδα θα κόψω τα σικλακούρ και έχω χαρεί τοοοοσο πολύ! Μόνο που σκέφτομαι κάθε φορά ότι πρέπει να τα πάρω, μου έρχεται ανακατωσούρα. 

 

Αχ τι ωραία με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...