Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Ναι κοιτά τεν έχω κανένα παράπονο από τον γιατρό μου ούτε από το κέντρο! Όπως και από τον ενδοκρινολόγο μου (μέχρι να καταλήξω πέρασα από 8 ενδοκρινολόγους) μεγάλη ιστορία αυτή. Τώρα για του νικά δεν μου έχει πει ποτέ μα ποτέ ο γιατρός μου απλά διάβαζα κοπέλες που την έκαναν και βρήκαν τη είχαν το διόρθωσαν και ήρθε το μωράκι τους είναι που λέμε μου έχουν μπει ψιλή στα αυτιά μήπως υπάρχει κάποιο μικρόβιο όπου εμποδίζει τα μωράκια μου να έρθουν στην ζωή. Φυσικά θα ρωτήσω τον γιατρό κου και την γνώμη του. Απλά ψάχνω μήπως βρω κάτι. Τώρα στο Έλενα δεν ξέρω τι εξετάσεις και τέτοια κάνουν όπως δεν ξέρω καν την ειδικότητα είναι αυτή στο κέντρο αποβολών είναι αιματολόγος είναι γυναικολόγος με εξειδίκευση δεν ξέρω αλλά θα προσπαθήσω βα πάω επίσης δεν ξέρω αν πρέπει να πάρω τον φάκελο μου που έχω απο τον πρωιγουμενο γιατρό που είχα αν πρέπει δεν έχω ιδέα που είναι αυτός ο φάκελος 

Η οικονομοπουλου ειναι αιματολογος θα παρεις οτι εξετασεις εχεις κανει ακομα κ την γενικη αιματος κ του συζηγου κ οτι εχεις απο το ιστορικο των εμβρυων σου. Γραψε σε ενα χαρτι οτι αποριες εχεις ακομα κ αν καποιες τις θεωρεις χαζες να την ρωτησεις θα σου δωσει πολυ χρονο κ θα σε ψαξει σε ολες τις εξετασεις ρωτα για το νικα κ οτι αλλο θες. Ασε που νομιζω πως πως θα νιωσεις πολυ ανετα μαζι της ετσι κ αλλιως κ σιγουρα θα σου βγαλει μια οικειοτητα να ρωτησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα χρειάζεται να κάνω εξετάσεις και μία από αυτές είναι η κυστικης ινωσης 99% και μία μαζί με τον άντρα μου μοριακό έλεγχο μεσογειακής αναιμίας β ψάχνω κέντρα εδώ θεσσαλονίκη να κάνω και είναι ακριβές γιατί δεν γράφονται έχει κάνει καμία κοπέλα;

Καλημέρα! Για κυστική ινωση δεν γνωρίζω καθώς έκανα μόνο την πιο γνωστή μετάλλαξη. Για το στίγμα της μεσογειακής θα πας στο ιπποκράτειο, εκεί κάνουν μοριακό. Μπορείς να κλείσεις ραντεβού κι ηλεκτρονικά, σ αυτή τη σελίδα 

https://rantevou.ippokratio.gr/#/OnlineAppointment/Main

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Καλημε΄ρα αγαπημένη, δεν έχει σημασία οτι σε είχε δει η Τσεκούρα και εμένα το ίδιο.

Χρειάστηκε να επικοινωνήσω με το τμήμα έστειλα αρχικά ένα email με τα στοιχεία μου , της είπα οτι διερεύνησα τότε και τότε με την Τσεκούρα τις αποβολές μου, έγραψα το ερώτημά μου και το κινητό μου και με πήρε άμεσα η Οικονομοπούλου τηλέφωνο. Είχε ήδη βρει τον φάκελό μου και μιλήσαμε, ήταν πολύ εξυπηρετική. Μπορείς να πάρεις και απευθείας τηλέφωνο αλλά θα πρέπει να δει τον φάκελό σου για να σου απαντήσει.

Αν επιτρέπετε βρε μαυρογατα, μετα τις αποβολές σου και με ολο αυτο το ξεψαχνισμα, βρέθηκε η αιτία? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αν επιτρέπετε βρε μαυρογατα, μετα τις αποβολές σου και με ολο αυτο το ξεψαχνισμα, βρέθηκε η αιτία? 

Δεν βρε΄θηκε κάτι παθολογικό εννοώ θρομβοφιλία, ζάχαρο, αυτοάνοσο ή να ευθύνεται η μήτρα οπότε και στο Έλενα καταλήξαμε οτι ήταν λόγω χρωμοσωμικών δεδομένου της ηλικίας μου και του σπέρματος.

Μια λύση για εμάς θα ήταν ο προεμφυτευτικός έλεγχος των εμβρύων, που όμως αυτό προυποθε΄τει αρκετά έμβρυα (βλαστοκύστες) να σταλούν για έλεγχο.

Εγώ λοιπόν που δεν ανταποκρίνομαι σε διεγέρσεις + το σπέρμα φτάνει 1 στα 4 σε βλαστοκύστη και τα μαζεύω κούτσα κούτσα δεν είναι τόσο εύκολο να μαζέψω πχ 6-8 έμβρυα να τα στείλω για έλεγχο για να πεις οτι αν είμαι τυχερή και μου μένουν πχ 2.

Εκτός του ψυχολογικού κόστους γιατί για να μαζέψω τόσα θέλω σίγουρα 8-10 μήνες φυσικών εκτοξεύεται και το κόστος και οικονομικά δεν μπορούσαμε να ανταπεξέρθουμε.

Επομένως αποφασίσαμε με τον γιατρό να μην τα στείλω γιατί είδαμε εξ αρχής οτι δεν θα μαζέψω πολλά & να ρισκάρω βάζοντας τα στην μήτρα μου. Ψάχνουμε δηλαδή το 1 τυχερό υγιές έμβρυο για αυτό λέω πόσο ρώσικη ρουλέτα είναι στην περίπτωση μου.

Επιπλέον ο προεμφυτευτικός δεν είναι πανάκεια δηλαδή ναι πας λίγο πιο safe ομως κανείς δεν σου εγγυάται οτι μια ελεγμένη βλαστοκύστη θα διαιρεθεί σωστά αφού τοποθετηθεί στην μήτρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ όμορφη καλημέρα σας κοριτσάρες μου γλυκιές, όμορφες και φανταστικές!!!!!🥰🥰

Ελπίζω να είχατε ένα τέλειο τριήμερο ή ΣΚ να γεμίσατε μπαταρίες και να ξεκινήσατε δυναμικά την εβδομάδα σας.

Σας φιλω😘😘 και σας στέλνω την αγάπη μου❤️❤️

 

@Salvation78 ελπίζω να γέμισες μπαταρίες, να πέρασες καλά με το αγόρι και να μην σκεφτόσουν μόνο την σημερινή μέρα. Αναμένουμε νεα σου☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Δεν βρε΄θηκε κάτι παθολογικό εννοώ θρομβοφιλία, ζάχαρο, αυτοάνοσο ή να ευθύνεται η μήτρα οπότε και στο Έλενα καταλήξαμε οτι ήταν λόγω χρωμοσωμικών δεδομένου της ηλικίας μου και του σπέρματος.

Μια λύση για εμάς θα ήταν ο προεμφυτευτικός έλεγχος των εμβρύων, που όμως αυτό προυποθε΄τει αρκετά έμβρυα (βλαστοκύστες) να σταλούν για έλεγχο.

Εγώ λοιπόν που δεν ανταποκρίνομαι σε διεγέρσεις + το σπέρμα φτάνει 1 στα 4 σε βλαστοκύστη και τα μαζεύω κούτσα κούτσα δεν είναι τόσο εύκολο να μαζέψω πχ 6-8 έμβρυα να τα στείλω για έλεγχο για να πεις οτι αν είμαι τυχερή και μου μένουν πχ 2.

Εκτός του ψυχολογικού κόστους γιατί για να μαζέψω τόσα θέλω σίγουρα 8-10 μήνες φυσικών εκτοξεύεται και το κόστος και οικονομικά δεν μπορούσαμε να ανταπεξέρθουμε.

Επομένως αποφασίσαμε με τον γιατρό να μην τα στείλω γιατί είδαμε εξ αρχής οτι δεν θα μαζέψω πολλά & να ρισκάρω βάζοντας τα στην μήτρα μου. Ψάχνουμε δηλαδή το 1 τυχερό υγιές έμβρυο για αυτό λέω πόσο ρώσικη ρουλέτα είναι στην περίπτωση μου.

Επιπλέον ο προεμφυτευτικός δεν είναι πανάκεια δηλαδή ναι πας λίγο πιο safe ομως κανείς δεν σου εγγυάται οτι μια ελεγμένη βλαστοκύστη θα διαιρεθεί σωστά αφού τοποθετηθεί στην μήτρα.

Μάλιστα Κατάλαβα.. το σημαντικό είναι οτι νιώθεις καλά με τον εαυτό σου καο με τον τρόπο που κινήθηκες, αυτό όσο αφορά το ψυχολογικό κομμάτι, έρχεσαι και λες τα έκανα όλα,  από εδώ και πέρα οτι πεί ο Θεός και πιστεύω συνεχίζεις πιο ήρεμη, αυτή η φορα όμως θα είναι και η τυχερή σου.. 

Αν θυμάμαι καλά τα παγοτινια σου σε περιμένουν ε? Γιατί δεν προχωράς σε ετ? 

Επίσης να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα, όσο αφορά την ποιότητα των ωαρίων, σε παρέπεμψαν σε βιταμίνες? Πέρασε ενα 6μηνο με την χρήση βιταμινών ώστε να ανανεωθούν τα ωάρια? Λέω εγώ τώρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Πολύ όμορφη καλημέρα σας κοριτσάρες μου γλυκιές, όμορφες και φανταστικές!!!!!🥰🥰

Ελπίζω να είχατε ένα τέλειο τριήμερο ή ΣΚ να γεμίσατε μπαταρίες και να ξεκινήσατε δυναμικά την εβδομάδα σας.

Σας φιλω😘😘 και σας στέλνω την αγάπη μου❤️❤️

 

@Salvation78 ελπίζω να γέμισες μπαταρίες, να πέρασες καλά με το αγόρι και να μην σκεφτόσουν μόνο την σημερινή μέρα. Αναμένουμε νεα σου☺️

δε περασα καλά η λήθεια παρα τις προσπάθειες που έκανα

μαυρη μαυρίλα κια πολύ κακή διαθεση και σήμερα

ο αντρασ μου απομωνομενος σε ενα δωματιο λόγω κορωνοιού κια εγω σκεφτομαι αν χρειαστώ απόξεση μόνη μου δε θελω να πάω

 αστα πολυ χαλια ειμια

 μη σα μαυρίζω όμως  καλή επιτυχία στα σημερινά κορίστια και καλή εωδομάδα για όλες σασ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Μάλιστα Κατάλαβα.. το σημαντικό είναι οτι νιώθεις καλά με τον εαυτό σου καο με τον τρόπο που κινήθηκες, αυτό όσο αφορά το ψυχολογικό κομμάτι, έρχεσαι και λες τα έκανα όλα,  από εδώ και πέρα οτι πεί ο Θεός και πιστεύω συνεχίζεις πιο ήρεμη, αυτή η φορα όμως θα είναι και η τυχερή σου.. 

Αν θυμάμαι καλά τα παγοτινια σου σε περιμένουν ε? Γιατί δεν προχωράς σε ετ? 

Επίσης να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα, όσο αφορά την ποιότητα των ωαρίων, σε παρέπεμψαν σε βιταμίνες? Πέρασε ενα 6μηνο με την χρήση βιταμινών ώστε να ανανεωθούν τα ωάρια? Λέω εγώ τώρα.. 

Έχω τρεις βλαστοκύστες και αυτό τον μήνα θα προσπαθήσω να μαζέψω και μια ακόμα, μετά υστεροσκόπηση και μετά μεταφορά και τις 4 μαζί. Αν δεν πάρω τώρα βλαστοκύστη θα μεταφέρω τις τρεις που έχω.

Αυτό ως προς πρώτο σκέλος της ερώτησης.

Ως προς το δεύτερο αρχικά να πω οτι την πρώτη διέγερση + ετ την έκανα στα 36 μου.

Είχαν προηγηθεί δυο σπερματεγχύσεις στα 35 μου αποτυχημένες φυσικά. Μετά τις πρώτες μηδενικές χοριακές μας προέκυψε ένα άλλο θέμα υγείας του γάτου οπότε κάναμε πάυση σχεδόν ένα χρόνο.

Και όταν μιλάω για λάθος καθοδήγηση από γιατρούς αυτο εννοω΄ οτι στα 35 μου με το σπέρμα που είχαμε τότε ΔΕΝ έπρεπε για κανένα λόγο να κάνω σπερματεγχυση. Ήταν σαν να μην έκανα. Θα έπρεπε να έχει δει το σπέρμα εξειδικευμένος ουρολόγος να το βάλει σε αγωγή και μετά κατευθείαν διέγερση. Μπορεί δηλαδή να είχα κερδίσει τότε ποιοτικά και στα δυο υλικά μας.

Δεν ξεκίνησα δηλαδή στα 39 μου και πάλι 36-39 είχα δυο μηδενικές χοριακες και δυο αποβολές.

Μετά την δεύτερη αποβολή πήγα στο Έλενα, πήρα απόσταση και χρόνο και στον γιατρό που είμαι τώρα πήγα λιγο πριν τα 40.

Απο βιταμίνες πήραμε τα πάντα και φτηνές και ακριβές όλο αυτο το δια΄στημα αλλα΄ και αυτές δεν κάνουν θαύματα. Επιπλέον οι βιταμίνες χρειάζονται και διαστήματα παύσης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

δε περασα καλά η λήθεια παρα τις προσπάθειες που έκανα

μαυρη μαυρίλα κια πολύ κακή διαθεση και σήμερα

ο αντρασ μου απομωνομενος σε ενα δωματιο λόγω κορωνοιού κια εγω σκεφτομαι αν χρειαστώ απόξεση μόνη μου δε θελω να πάω

 αστα πολυ χαλια ειμια

 μη σα μαυρίζω όμως  καλή επιτυχία στα σημερινά κορίστια και καλή εωδομάδα για όλες σασ 

Δεν μας μαυρίζεις σου κάνουμε μια μεγάλη αγκαλιά να πάνε όλα καλά και να δεις το σποράκι σου σύντομα!!

Περαστικά στο αγόρι σου εύχομαι να το περάσει ήπια.❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Έχω τρεις βλαστοκύστες και αυτό τον μήνα θα προσπαθήσω να μαζέψω και μια ακόμα, μετά υστεροσκόπηση και μετά μεταφορά και τις 4 μαζί. Αν δεν πάρω τώρα βλαστοκύστη θα μεταφέρω τις τρεις που έχω.

Αυτό ως προς πρώτο σκέλος της ερώτησης.

Ως προς το δεύτερο αρχικά να πω οτι την πρώτη διέγερση + ετ την έκανα στα 36 μου.

Είχαν προηγηθεί δυο σπερματεγχύσεις στα 35 μου αποτυχημένες φυσικά. Μετά τις πρώτες μηδενικές χοριακές μας προέκυψε ένα άλλο θέμα υγείας του γάτου οπότε κάναμε πάυση σχεδόν ένα χρόνο.

Και όταν μιλάω για λάθος καθοδήγηση από γιατρούς αυτο εννοω΄ οτι στα 35 μου με το σπέρμα που είχαμε τότε ΔΕΝ έπρεπε για κανένα λόγο να κάνω σπερματεγχυση. Ήταν σαν να μην έκανα. Θα έπρεπε να έχει δει το σπέρμα εξειδικευμένος ουρολόγος να το βάλει σε αγωγή και μετά κατευθείαν διέγερση. Μπορεί δηλαδή να είχα κερδίσει τότε ποιοτικά και στα δυο υλικά μας.

Δεν ξεκίνησα δηλαδή στα 39 μου και πάλι 36-39 είχα δυο μηδενικές χοριακες και δυο αποβολές.

Μετά την δεύτερη αποβολή πήγα στο Έλενα, πήρα απόσταση και χρόνο και στον γιατρό που είμαι τώρα πήγα λιγο πριν τα 40.

Απο βιταμίνες πήραμε τα πάντα και φτηνές και ακριβές όλο αυτο το δια΄στημα αλλα΄ και αυτές δεν κάνουν θαύματα. Επιπλέον οι βιταμίνες χρειάζονται και διαστήματα παύσης.

Ολα καλά θα πανε αυτή τη φορά,  το αξίζεις θα είσαι η επόμενη μανούλα και ο λόγος Που θα κανω  υστεροσκοπιση 😜 θα κάνεις και scratching? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Salvation78 είπε:

δε περασα καλά η λήθεια παρα τις προσπάθειες που έκανα

μαυρη μαυρίλα κια πολύ κακή διαθεση και σήμερα

ο αντρασ μου απομωνομενος σε ενα δωματιο λόγω κορωνοιού κια εγω σκεφτομαι αν χρειαστώ απόξεση μόνη μου δε θελω να πάω

 αστα πολυ χαλια ειμια

 μη σα μαυρίζω όμως  καλή επιτυχία στα σημερινά κορίστια και καλή εωδομάδα για όλες σασ 

καταρχάς δεν μας μαυρίζεις όπως λες. Έχουμε πει επαλειμμένα και θα συνεχίζουμε να το λεμε συνέχεια...είμαστε εδώ για να αλληλοστηριχτούμε. Εδώ είμαστε και στα καλά και στα υπόλοιπα!!

Μην ξεκινάς και σκέφτεσαι απόξεση κτλ. Αν θυμάμαι καλά περιμένουμε χοριακη και το τι θα πει ο γιατρός. Πήγες έκανες χοριακή? 

Περαστικά στο αγόρι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

καταρχάς δεν μας μαυρίζεις όπως λες. Έχουμε πει επαλειμμένα και θα συνεχίζουμε να το λεμε συνέχεια...είμαστε εδώ για να αλληλοστηριχτούμε. Εδώ είμαστε και στα καλά και στα υπόλοιπα!!

Μην ξεκινάς και σκέφτεσαι απόξεση κτλ. Αν θυμάμαι καλά περιμένουμε χοριακη και το τι θα πει ο γιατρός. Πήγες έκανες χοριακή? 

Περαστικά στο αγόρι!!

Πηγα ναι αν και δεν ήθελα να παω...

 του Σαββατου ανεβηκε στα 1027 μόνο 33% αστα τι να περιμένω μια απογοητευση

 περιμενω να λάβω και τη σημερινη , με καλεί καθε φορά η μαία και μου λεει να συνεχίσω τα χαπια, σημερα θα ζητήσω να με καλέσει ο γιατρος δε γινεται έτσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Δεν ξέρω ποια είναι η Οικονομόπουλου, στην Τσεκούρα είχα πάει όπως μου ειχες συστήσει, αλλά πάει καιρός από τότε, κοντεύει χρόνος. Παίρνω σίδηρο και folate. Τα υπόλοιπα είναι καλά, αιματοκρίτη έχω 41,3 και αιμοσφαιρίνη 13,3 , σίδηρο 54. Μόνο η Φερριτίνη είναι αρκετά χαμηλή. Θα περάσω αύριο από τον γιατρό μου να τον ρωτήσω, γιατί η Τσεκούρα μου είχε πει ότι θα σταματήσει τότε. Ευχαριστώ πολύ! 

Είναι η αντικαταστάτρια της Τσεκούρα. Η Τσεκούρα βγήκε σε αναστολή το Σεπτέμβριο, αλλά εφόσον έχεις πάει στο τμήμα και υπάρχει ο φάκελός σου, μπορεί να σε εξυπηρετήσει η Οικονομοπούλου. Το ίδιο και στην εγκυμοσύνη, μπορεί να σε παρακολουθεί εκείνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Πηγα ναι αν και δεν ήθελα να παω...

 του Σαββατου ανεβηκε στα 1027 μόνο 33% αστα τι να περιμένω μια απογοητευση

 περιμενω να λάβω και τη σημερινη , με καλεί καθε φορά η μαία και μου λεει να συνεχίσω τα χαπια, σημερα θα ζητήσω να με καλέσει ο γιατρος δε γινεται έτσι

Σου την έστειλαν? Να ενημερώσεις μόλις την έχεις. Και ναι, μίλησε και με τον γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα χρειάζεται να κάνω εξετάσεις και μία από αυτές είναι η κυστικης ινωσης 99% και μία μαζί με τον άντρα μου μοριακό έλεγχο μεσογειακής αναιμίας β ψάχνω κέντρα εδώ θεσσαλονίκη να κάνω και είναι ακριβές γιατί δεν γράφονται έχει κάνει καμία κοπέλα;

Δεν έχει χαρτογραφηθεί ακόμα το 99% των μεταλλάξεων. Επικοινώνησε με το Λαικό εδώ στην Αθήνα να σου πουν αν συνεργάζονται με κάποιο δημόσιο νοσοκομείο στην πόλη σου. Ναι, γράφεται από γυνων;αικολόγο η εξέταση κι αν συνεργάζεται το νοσ. με το Λαικό δεν πληρώνεις κάτι και καλύπτει το 90῏92% των μεταλλάξεων. Ποιός σας είπε να κάνετε για το 99% των μεταλλάξεων;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα χρειάζεται να κάνω εξετάσεις και μία από αυτές είναι η κυστικης ινωσης 99% και μία μαζί με τον άντρα μου μοριακό έλεγχο μεσογειακής αναιμίας β ψάχνω κέντρα εδώ θεσσαλονίκη να κάνω και είναι ακριβές γιατί δεν γράφονται έχει κάνει καμία κοπέλα;

το ίδιο θα ρωτήσεις και για τη μεσογειακή αναιμία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλημέρα! Για κυστική ινωση δεν γνωρίζω καθώς έκανα μόνο την πιο γνωστή μετάλλαξη. Για το στίγμα της μεσογειακής θα πας στο ιπποκράτειο, εκεί κάνουν μοριακό. Μπορείς να κλείσεις ραντεβού κι ηλεκτρονικά, σ αυτή τη σελίδα 

https://rantevou.ippokratio.gr/#/OnlineAppointment/Main

Μπορείς να μου πεις τι έγραψες για ραντεβού; και άν θυμάσαι πόσο καιρό κάνουν να βγουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η troia είπε:

Δεν έχει χαρτογραφηθεί ακόμα το 99% των μεταλλάξεων. Επικοινώνησε με το Λαικό εδώ στην Αθήνα να σου πουν αν συνεργάζονται με κάποιο δημόσιο νοσοκομείο στην πόλη σου. Ναι, γράφεται από γυνων;αικολόγο η εξέταση κι αν συνεργάζεται το νοσ. με το Λαικό δεν πληρώνεις κάτι και καλύπτει το 90῏92% των μεταλλάξεων. Ποιός σας είπε να κάνετε για το 99% των μεταλλάξεων;

Από το Παπαγεωργίου αλλά μου είπαν οτι μόνο σε γενετικά εργαστήρια θα το κάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Από το Παπαγεωργίου αλλά μου είπαν οτι μόνο σε γενετικά εργαστήρια θα το κάνω 

Καλησπερα! Κ εμενα με ενδιαφερει για την κυστικη! Μας την εγραψαν απο το κεντρο αλλα λεει για μια μεταλλαξη ΔΦ508 κατι τετοιο…ποιο ποσοστο αληθεια καλυπτει αυτο; Κ εγω Θεσσαλονικη ειμαι γι αυτο ρωταω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/3/2022 at 9:05 ΜΜ, ο/η Lenaki81 είπε:

Σε 5ης μέρας ξέρετε μετα από πόσες μερες κάνουμε χοριακή?

Την ένατη μέρα γίνεται κορίτσι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας γλυκά μου κορίτσια! Η ωοληψία τελείωσε αισίως! Πήραμε 15 ωάρια. Αύριο θα μου πουν πόσα ήταν ώριμα και πως προχώρησαν. Το σπέρμα ήταν καλό ευτυχώς, στα φυσιολογικά επίπεδα (είχαμε ένα έξτρα άγχος λογω του covid που περασε το αμόρε). Το οξειδωτικό στρες ήταν χαμηλότερο από το επιθυμητό (μας έφαγαν τα αντιοξειωτικά τελικά!) οπότε θα κάνoυμε picsi. Ελπίζουμε αυτή τη φορά να προχωρήσουν καλύτερα 🍀🤞 Εγώ νιώθω αρκετά καλά, συγκριτικά με την προηγούμενη φορά. Ξεκίνησα όμως τα utrogestan και σε λίγη ώρα θα είμαι ζαμπόν! Ως γατόπληκτη πάω τώρα να πιάσω καμια γάτα για στείρωση όσο προλαβαίνω ακόμα, γιατί από το Σάββατο θα είμαι ζεν και ξάπλα με σειρούλες 😊😻 και ελπίζω με μειωμένη δραστηριότητα για τους επόμενους 9 μήνες! 🤞🤞🤞

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Γειά σας γλυκά μου κορίτσια! Η ωοληψία τελείωσε αισίως! Πήραμε 15 ωάρια. Αύριο θα μου πουν πόσα ήταν ώριμα και πως προχώρησαν. Το σπέρμα ήταν καλό ευτυχώς, στα φυσιολογικά επίπεδα (είχαμε ένα έξτρα άγχος λογω του covid που περασε το αμόρε). Το οξειδωτικό στρες ήταν χαμηλότερο από το επιθυμητό (μας έφαγαν τα αντιοξειωτικά τελικά!) οπότε θα κάνoυμε picsi. Ελπίζουμε αυτή τη φορά να προχωρήσουν καλύτερα 🍀🤞 Εγώ νιώθω αρκετά καλά, συγκριτικά με την προηγούμενη φορά. Ξεκίνησα όμως τα utrogestan και σε λίγη ώρα θα είμαι ζαμπόν! Ως γατόπληκτικη πάω τώρα να πιάσω καμια γάτα για στείρωση όσο προλαβαίνω ακόμα, γιατί από το Σάββατο θα είμαι ζεν και ξάπλα με σειρούλες 😊😻 και ελπίζω με μειωμένη δραστηριότητα για τους επόμενους 9 μήνες! 🤞🤞🤞

 

Μπράβο κοριτσι! Με το καλό οι γονιμοποιησεις! Ευχομαι να έχεις πολλά και καλά εμβρυακια!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Καλησπερα! Κ εμενα με ενδιαφερει για την κυστικη! Μας την εγραψαν απο το κεντρο αλλα λεει για μια μεταλλαξη ΔΦ508 κατι τετοιο…ποιο ποσοστο αληθεια καλυπτει αυτο; Κ εγω Θεσσαλονικη ειμαι γι αυτο ρωταω!

Είναι η βασική εξέταση αυτή που σου έγραψαν νομίζω είναι 50% είχες προηγούμενη προσπάθεια; εγώ είχα αποτυχημένη εξωσωματική και ψάχνουμε σε περισσότερες εξετάσεις το πρόβλημα. Σε ποιο κέντρο είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...