Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Kateriniwk είπε:

Κοριτσια καλημερα! Το λιγοτερο που μπορω να κανω για την @Nefeliap@@ ο αδερφος του γιατρου που θα παω εγω  τις εκανε και ο δικος μου στο κομματι ππυ μπηκε ηταν ενταξει... Δεν σημαινει κατι ...απλα μου δινει μια μικρη δοση ασφαλειας. Εγω θα απαιτησω απ τον γιστρο μου οπως μου ειχε υποδειξει να μου κανει ολη τη διαδικασια ο Πρ...ας ο Γιαννης. Τωρα εξηγειται και γιατι επεμενε ο δικος μου οταν ελεγε στο Γιαννη θα πας.. τις καλημερες μου και ευχαριστω πολυ τη νεφελη γιατι και μονο που ασχοληθηκε ηταν υπεραρκετο!!! @blackcat αγαπημενη μου αυτο με το ενστικτο χτες που το διαβασα ενιωθα οτι θελω να παραμεινω σ αυτον για καππιο λογο ( δεν ξερω γιατι) ...  @Παρασκευαιδου μωρακι με εκανες να χαλαρωσω με τις συμβουλες σου! Θα επιστρεψω οταν ξεκαθαρισω με τον γιατρο μου για να σας ενημερωσω και στο περιπου ποτε θ ξεκινησω γιατι εχω δυο ημερομηνιες στο νου... 

Γραφτηκαν τα μισα... Μετα το @Nefeliap εγραφα οτι η νεφελη απο χτες εψαχνε και μαζευε πληροφοριες για μενα απ την αλλη κοπελα απ το αλλο φορουμ και με ενημερωσε για πολλες αποριες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Γενικά να κοιτάς τα σπαμ γιατί έρχονται και άλλα μαιλ εκεί. Και να διαγράφεις όσα δεν χρειάζεσαι. Έχει τύχη α μου έρθουν και αποτελέσματα από εξετάσεις. 
Να ξέρεις (και όλες οι κοπέλες να ξέρετε) το ότι πάνε κάποια στα σπαμ δεν σημαίνει πως πάντα ειναι κάποιος ιός. Έχει να κάνει με τις εκάστοτε σελίδες. 

Και εγώ είμαι πολύ κρυουλιαρα και την θέλω την ζεστη. Εάν βάζουμε το υπόστρωμα στο ένα αντί στο τρία; Εγώ εάν κοιμηθώ σε κρύο κρεβάτι δεν μπορώ να σηκωθώ το πρωι γιατί με πιάνει η μέση μου. 

Όπως είπα και απο πάνω, θέλω να νιώθω ζεστά. Και εγώ ντουζ σχεδόν καυτό κάνω…. Το χειμώνα. Ειδικά φέτος που είχε τόσο κρύο και ζεσταίνουμε το σπίτι μόνο με κλιματιστικό…. 

Εγώ δεν θέλω να μου κάνει άλλος τις ενέσεις. Απλά βρες πως θα τις κανεις. Εγώ τις κάνω αραχτη στον καναπέ. Αράζω, χαλαρά και δεν ασχολούμαι με τίποτα άλλο. Κρατάω το δέρμα σφιχτά και τέλος. 

οι μελανιές προκαλούνται απο τον αέρα και απο την γρηγοράδα. Στις αντιπηκτικές κανονικά πρεπει η φυσαλίδα να ειναι στο προς τα πάνω και όχι προς την βελόνα. Τον θέλουν τον αέρα λένε για να μην προκαλούνται μελανιές. Θέλουν και πολύ σιγά να τις κανεις. Διάβασε στο κουτί. Λογικά θα το λέει. Εμένα τότε ο φαρμακοποιός μου το είπε και έτσι διάβασα το χαρτί. Μιας και συνήθως δεν τα πολύδιαβάζουμε. 

Οποίος βλέπει καλαμάρια στην αναμονή, έχει και καλαμάρια στην κοιλιά 🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂 αχαχαχαχαχαχα🤣😂🤣😂🤣 

Ναι εγώ στο 1 την βάζω... αλλά μέχρι να ζεσταθεί μπορεί να την έχω και στο 3!! Ειδικά τις προηγούμενες μέρες που έκανε κρύο.. εγώ αν δεν έχω αναμμένη τη κουβερτα δεν τμπορω να κοιμηθώ καθόλου.. κρυώνω αφάνταστα! Άρα μάλλον καλό μας κάνει εμάς...! Από το να τρεμουμε σαν το ψάρι! Και το μπάνιο κάμω σχετικά χλιαρό προς ζεστό.. καλημέρα! 

Βέβαια νομίζω πως το σώμα μπορεί να προσαρμόζεται στις εξωτερικές συνθήκες, δεν πιστεύω πως ένα καυτό ντουζ θα προκαλούσε τόσο κακό στις γυναίκες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Μόλις γύρισα από υπέρηχο, ένα ωοθυλάκιο από αριστερά είδαμε στα 14 εκ. και μάλλον ξαφνιάστηκε ο γιατρός που είναι αρκετά μεγαλωμένο για 7ημερα, γιατί μου είπε να ξεκινησω cetrotide σήμερα και αύριο και να ξαναπάω Δευτέρα πρωί πάλι για υπέρηχο. Δεν μου είχε πει στο μεταξύ ότι μπορεί να χρειαστώ cetrotide, ευτυχώς που είχα περίσσευμα. Μου είχε πει μόνο ovitrelle  να πάρω. Εσεις του φυσικού, τι λετε, θα το προλάβουμε? Γίνεται τίποτα περίεργο? Αιματολογικές δεν μου ζήτησε ούτε σήμερα… @BlackCat τι λες κι εσυ συμμαθήτρια?

Μια χαρά θα το προλάβετε Τετάρτη λογικά θα κανείς ωοληψια.

Δευτερα βράδυ ovitrelle.

Εφοσον σου έδωσε cetrotide μια χαρά θα το προλάβετε.

Ναι έτσι τα πετάνε αυτά τα ξαφνικά κ τρέχεις σαν τον Βέγγο να βρεις τα φάρμακα λες κ έχουμε πρόχειρη φαρμακαποθήκη στα σπίτια μας 😂

Και αν πας με έμβρυα τριών ημερών Σάββατο εμβρυομεταφορα!!! Γιουπιιι!!

Are you ready??😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια να κάνω μια ερώτηση; Ξέρω ότι δικαιούμαστε κάποιες μέρες άδεια μετά την ετ με τις άδειες όμως που θα χρειαστούν μέχρι να φτάσουμε στην ετ τι γίνεται μας τις πληρώνει κάποιος ή τις χάνουμε από την κανονική άδεια και με τους άντρες τι γίνεται δικαιούνται κάποια άδεια για την όλη διαδικασία;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια να κάνω μια ερώτηση; Ξέρω ότι δικαιούμαστε κάποιες μέρες άδεια μετά την ετ με τις άδειες όμως που θα χρειαστούν μέχρι να φτάσουμε στην ετ τι γίνεται μας τις πληρώνει κάποιος ή τις χάνουμε από την κανονική άδεια και με τους άντρες τι γίνεται δικαιούνται κάποια άδεια για την όλη διαδικασία;;

Καλημέρα από όσο γνωρίζω για τις μέρες προ ετ δεν δικαιούμαστε άδεια 

Οποτε η χρεώνεσαι κανονική άδεια ή ανάλογα το περιβάλλον εργασίας κ ποσό ευελιξία υπάρχει το βρίσκεις κάπως είτε με εργασία από σπίτι είτε με λίγοωρη άδεια 

Εγω πχ για υπερήχους πάω πολύ νωρίς το πρωί 6-6.30 όποτε προλαβαίνω κ πάω για δουλειά μετά. Για ωοληψια ή υστεροσκοπηση πχ χρεώνομαι άδεια το ίδιο κ ο άντρας μου.

εσύ τώρα στο δημόσιο επειδή δεν ξέρω κατά ποσό τα ραντεβού είναι στην ώρα τους ή ποσό νωρίς ξεκινάνε οι υπέρηχοι  μάλλον θα πρέπει να παίρνεις άδεια μπορείς να ρωτήσεις όμως στο πρώτο ραντεβού να σε κατατοπίσουν.

Στο Ναυτικό νοσοκομείο που είναι δημόσιο κ έκανα ένα πέρασμα μου είχαν πει να πάω στις 10 πχ όποτε πήρα ολιγόωρη άδεια με σκοπό να επιστρέψω στην δουλειά γύρω στις 12 αλλά ο γιατρός ήρθε στις 12 γιατί έτσι ήθελε θέλω να πω δεν μπήκαν καν στον κόπο να πουν μια δικαιολογία πχ είχε τοκετό (!)

Στα ιδιωτικά κέντρα όμως που έχω πάει εξυπηρετούν με υπερήχους πολύ νωρίς το πρωί 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

Μόλις γύρισα από υπέρηχο, ένα ωοθυλάκιο από αριστερά είδαμε στα 14 εκ. και μάλλον ξαφνιάστηκε ο γιατρός που είναι αρκετά μεγαλωμένο για 7ημερα, γιατί μου είπε να ξεκινησω cetrotide σήμερα και αύριο και να ξαναπάω Δευτέρα πρωί πάλι για υπέρηχο. Δεν μου είχε πει στο μεταξύ ότι μπορεί να χρειαστώ cetrotide, ευτυχώς που είχα περίσσευμα. Μου είχε πει μόνο ovitrelle  να πάρω. Εσεις του φυσικού, τι λετε, θα το προλάβουμε? Γίνεται τίποτα περίεργο? Αιματολογικές δεν μου ζήτησε ούτε σήμερα… @BlackCat τι λες κι εσυ συμμαθήτρια?

Και εγω ειχα 14αρι αλλα 8η μερα κυκλου μου ειπε κ εκανα Lh:7,6  e2:163  κ μου ειπε το βραδυ οβιτρελ.ολα πηγανε τελεια !ευχομαι το ιδιο κ για σενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η hope501 είπε:

Εγώ έχω τσακωθεί με τα αγγλικά. Ναι μεν καταλαβαίνω στο ταινίες Και μπορώ να μιλήσω αλλά όσον αφορά τι γραμματική και λεξιλόγιο υψηλό είμαι σκραπας. Φαντάσου θέλω να διαβάσω το βιβλίο it starts with the egg που έχει προτείνει άπειρες φορές η @troia και δεν μπορώ. Αστα να πάνε. Στα γερμανικα δεν υπάρχει ως free download και το pdf του αγγλικού download δεν μπορείς εύκολα να το κανεις copy paste για να το έβαζα στο Google translate. Διάβαζα και κάθε φορά έψαχνα να βρω κάποιες λέξεις. Αστα να πάνε. 

Μπορείς να κάνεις pdf copy paste. Από υπολογιστή κοντρο και y  και εφόσον σου βγάλει + τότε το κάνεις με κοντρόλ +c , στο translate κοντρόλ +p  :-)

Μια άλλη λύση στο κατέβασε το μετάφραση Google και βγάλε τη σελίδα φωτογραφία.  Και απλά βαλτην εκεί στο app θα σου βγάλει τη μετάφραση;-) 

Μια άλλη λύση είναι ένα pdf να το γυρίσεις σε Word :-) και άλλη μια έχω αλλά είναι πιο περίπλοκη:-) δοκίμασε αυτά. Αν χρειαστείς κάτι εδώ είμαι.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μπορείς να κάνεις pdf copy paste. Από υπολογιστή κοντρο και y  και εφόσον σου βγάλει + τότε το κάνεις με κοντρόλ +c , στο translate κοντρόλ +p  :-)

Μια άλλη λύση στο κατέβασε το μετάφραση Google και βγάλε τη σελίδα φωτογραφία.  Και απλά βαλτην εκεί στο app θα σου βγάλει τη μετάφραση;-) 

Μια άλλη λύση είναι ένα pdf να το γυρίσεις σε Word :-) και άλλη μια έχω αλλά είναι πιο περίπλοκη:-) δοκίμασε αυτά. Αν χρειαστείς κάτι εδώ είμαι.  

Βρε ξέρω πως κάνω copy paste me ctrl. 😂😂😂😂 Αλλά μου το ανοίγει ως εικόνα και όχι ως pdf 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kateriniwk είπε:

Κοριτσια καλημερα! Το λιγοτερο που μπορω να κανω για την @Nefeliap@@ ο αδερφος του γιατρου που θα παω εγω  τις εκανε και ο δικος μου στο κομματι ππυ μπηκε ηταν ενταξει... Δεν σημαινει κατι ...απλα μου δινει μια μικρη δοση ασφαλειας. Εγω θα απαιτησω απ τον γιστρο μου οπως μου ειχε υποδειξει να μου κανει ολη τη διαδικασια ο Πρ...ας ο Γιαννης. Τωρα εξηγειται και γιατι επεμενε ο δικος μου οταν ελεγε στο Γιαννη θα πας.. τις καλημερες μου και ευχαριστω πολυ τη νεφελη γιατι και μονο που ασχοληθηκε ηταν υπεραρκετο!!! @blackcat αγαπημενη μου αυτο με το ενστικτο χτες που το διαβασα ενιωθα οτι θελω να παραμεινω σ αυτον για καππιο λογο ( δεν ξερω γιατι) ...  @Παρασκευαιδου μωρακι με εκανες να χαλαρωσω με τις συμβουλες σου! Θα επιστρεψω οταν ξεκαθαρισω με τον γιατρο μου για να σας ενημερωσω και στο περιπου ποτε θ ξεκινησω γιατι εχω δυο ημερομηνιες στο νου... 

Εμενα είπες μωράκι χαχαχχαχα 33 είμαι πωπω πλέον δεν μπορώ να βάλω αλλιώς τα κεράκια μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Βρε ξέρω πως κάνω copy paste me ctrl. 😂😂😂😂 Αλλά μου το ανοίγει ως εικόνα και όχι ως pdf 

Ωραία βάλτο στο app της μετάφρασης ως εικόνα 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Μια χαρά θα το προλάβετε Τετάρτη λογικά θα κανείς ωοληψια.

Δευτερα βράδυ ovitrelle.

Εφοσον σου έδωσε cetrotide μια χαρά θα το προλάβετε.

Ναι έτσι τα πετάνε αυτά τα ξαφνικά κ τρέχεις σαν τον Βέγγο να βρεις τα φάρμακα λες κ έχουμε πρόχειρη φαρμακαποθήκη στα σπίτια μας 😂

Και αν πας με έμβρυα τριών ημερών Σάββατο εμβρυομεταφορα!!! Γιουπιιι!!

Are you ready??😍

Ναι κι εγώ έτσι πιστεύω ότι θα πάει, Τετάρτη ωοληψια και Σάββατο μεταφορά. Μια πολύ μικρή πιθανότητα δίνω να το αφήσει για Πέμπτη αλλά δεν το πολύ πιστεύω,,,(επειδή νομίζω πάντα ως τώρα έκανα ωοληψια 12η μέρα που είναι η Πέμπτη αλλά χωρις ορμόνες φαντάζομαι η διαδικασία προχωράει με διαφορετικο ρυθμό) 

ακομα δεν έχω συζητήσει και ποσα θα βάλουμε. Φαντάζομαι 3 ή 4 θα θέλει λόγω ηλικίας,οπότε βλέπω να τα ξεπαγώνουμε και τα 4 που έχουμε στο ψυγείο μή τυχόν και κανενα δεν επιβιώσει κιόλας, και στην καλύτερη περίπτωση το Σάββατο να παγώνουμε το φρέσκο μας αν τα καταφέρει. Είμαι πολύ περίεργη να δω αν αυτό το ωάριο θα είναι καλύτερο από εκείνα των διεγέρσεων. 
εσυ τελικά πότε με το καλό ωοληψια? Δεν πηγές για υπέρηχο σήμερα? Περιμένεις να σου πουν αιματολογικές? 
 

*σημειωση: εννοείται πως έχω φαρμακαποθήκη σπίτι, τα παθήματα γίνονται μαθήματα…πιο πολύ με τάραξε ότι πρέπει να βρω νοσοκόμα γιατί με εκνευρίζει η ανάμειξη στη cetrotide και πάντα κολλάω να την κάνω μόνη μου. Μια φορά είχα καταστρέψει και μια ένεση από βλακεία, κάτι δεν είχε διαλυθεί σωστά…

κατά τα άλλα δεν ξέρω ακριβώς πως νιώθω. μάλλον περνάω η φάση παχυδερμίας… φασιναρω το σπίτι για το επόμενο 15νθημερο που θα κάνω τη λεχώνα, θα πω ένα καρο ψέματα στη δουλειά για να κάνω μόνο τηλεργασια 14 μέρες (έχω αποφασίσει αυτή τη φορά να μην ξέρουν απολύτως τπτ) και έχω κάνει και πλανο για την αποτυχία….εδώ και ένα χρόνο με πρήζουν ότι πρέπει να κάνω κάποια ταξίδια λόγω δουλειάς, ε αν παρω πάλι κουλούρα στη χοριακή, έχω κάνει πλανο να τους κάνω τη χάρη και το Μάιο να τον περάσω σε αεροπλάνα και βαπόρια…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Ναι κι εγώ έτσι πιστεύω ότι θα πάει, Τετάρτη ωοληψια και Σάββατο μεταφορά. Μια πολύ μικρή πιθανότητα δίνω να το αφήσει για Πέμπτη αλλά δεν το πολύ πιστεύω,,,(επειδή νομίζω πάντα ως τώρα έκανα ωοληψια 12η μέρα που είναι η Πέμπτη αλλά χωρις ορμόνες φαντάζομαι η διαδικασία προχωράει με διαφορετικο ρυθμό) 

ακομα δεν έχω συζητήσει και ποσα θα βάλουμε. Φαντάζομαι 3 ή 4 θα θέλει λόγω ηλικίας,οπότε βλέπω να τα ξεπαγώνουμε και τα 4 που έχουμε στο ψυγείο μή τυχόν και κανενα δεν επιβιώσει κιόλας, και στην καλύτερη περίπτωση το Σάββατο να παγώνουμε το φρέσκο μας αν τα καταφέρει. Είμαι πολύ περίεργη να δω αν αυτό το ωάριο θα είναι καλύτερο από εκείνα των διεγέρσεων. 
εσυ τελικά πότε με το καλό ωοληψια? Δεν πηγές για υπέρηχο σήμερα? Περιμένεις να σου πουν αιματολογικές? 
 

*σημειωση: εννοείται πως έχω φαρμακαποθήκη σπίτι, τα παθήματα γίνονται μαθήματα…πιο πολύ με τάραξε ότι πρέπει να βρω νοσοκόμα γιατί με εκνευρίζει η ανάμειξη στη cetrotide και πάντα κολλάω να την κάνω μόνη μου. Μια φορά είχα καταστρέψει και μια ένεση από βλακεία, κάτι δεν είχε διαλυθεί σωστά…

κατά τα άλλα δεν ξέρω ακριβώς πως νιώθω. μάλλον περνάω η φάση παχυδερμίας… φασιναρω το σπίτι για το επόμενο 15νθημερο που θα κάνω τη λεχώνα, θα πω ένα καρο ψέματα στη δουλειά για να κάνω μόνο τηλεργασια 14 μέρες (έχω αποφασίσει αυτή τη φορά να μην ξέρουν απολύτως τπτ) και έχω κάνει και πλανο για την αποτυχία….εδώ και ένα χρόνο με πρήζουν ότι πρέπει να κάνω κάποια ταξίδια λόγω δουλειάς, ε αν παρω πάλι κουλούρα στη χοριακή, έχω κάνει πλανο να τους κάνω τη χάρη και το Μάιο να τον περάσω σε αεροπλάνα και βαπόρια…

Στους φυσικούς έχω κάνει ωοληψια  και 11η και 12η μέρα όποτε δεν μου κάνει εντύπωση που σήμερα είναι 14αρι. Και δεν έχουμε χάσει ωάριο ο μόνος κύκλος που ηταν κενά ήταν ο αμέσως επόμενος από διέγερση πράγμα για το οποίο με είχε ενημερώσει το ήξερα το ρίσκο δηλαδή ρωτήθηκα αν θέλω να το ρισκάρω.

Δεν νομίζω να σε πάει Πέμπτη πάντως για ωοληψια.

Εγω θα πάω την Τρίτη 9η μέρα για υπερηχο έκανα αιματολογικές 2η μέρα ήταν καλές κ θα ξανακάνω την Τρίτη λογικά αν πάνε καλά τα πράγματα Παρασκευή ωοληψια ή αν είναι μεγάλο μπορεί κ Πέμπτη θα φανεί.

Θα κάνω ταυτόχρονα με ωοληψια κ τεστ παπ γιατί πέρασε ένας χρόνος να φεύγει κ αυτό.

Σχετικά με τα υπόλοιπα συμφωνώ εκτός από τα βαπόρια κ αεροπλάνα είμαι σίγουρη ότι δεν θα μπορείς να πας 😉😉😉

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Ναι κι εγώ έτσι πιστεύω ότι θα πάει, Τετάρτη ωοληψια και Σάββατο μεταφορά. Μια πολύ μικρή πιθανότητα δίνω να το αφήσει για Πέμπτη αλλά δεν το πολύ πιστεύω,,,(επειδή νομίζω πάντα ως τώρα έκανα ωοληψια 12η μέρα που είναι η Πέμπτη αλλά χωρις ορμόνες φαντάζομαι η διαδικασία προχωράει με διαφορετικο ρυθμό) 

ακομα δεν έχω συζητήσει και ποσα θα βάλουμε. Φαντάζομαι 3 ή 4 θα θέλει λόγω ηλικίας,οπότε βλέπω να τα ξεπαγώνουμε και τα 4 που έχουμε στο ψυγείο μή τυχόν και κανενα δεν επιβιώσει κιόλας, και στην καλύτερη περίπτωση το Σάββατο να παγώνουμε το φρέσκο μας αν τα καταφέρει. Είμαι πολύ περίεργη να δω αν αυτό το ωάριο θα είναι καλύτερο από εκείνα των διεγέρσεων. 
εσυ τελικά πότε με το καλό ωοληψια? Δεν πηγές για υπέρηχο σήμερα? Περιμένεις να σου πουν αιματολογικές? 
 

*σημειωση: εννοείται πως έχω φαρμακαποθήκη σπίτι, τα παθήματα γίνονται μαθήματα…πιο πολύ με τάραξε ότι πρέπει να βρω νοσοκόμα γιατί με εκνευρίζει η ανάμειξη στη cetrotide και πάντα κολλάω να την κάνω μόνη μου. Μια φορά είχα καταστρέψει και μια ένεση από βλακεία, κάτι δεν είχε διαλυθεί σωστά…

κατά τα άλλα δεν ξέρω ακριβώς πως νιώθω. μάλλον περνάω η φάση παχυδερμίας… φασιναρω το σπίτι για το επόμενο 15νθημερο που θα κάνω τη λεχώνα, θα πω ένα καρο ψέματα στη δουλειά για να κάνω μόνο τηλεργασια 14 μέρες (έχω αποφασίσει αυτή τη φορά να μην ξέρουν απολύτως τπτ) και έχω κάνει και πλανο για την αποτυχία….εδώ και ένα χρόνο με πρήζουν ότι πρέπει να κάνω κάποια ταξίδια λόγω δουλειάς, ε αν παρω πάλι κουλούρα στη χοριακή, έχω κάνει πλανο να τους κάνω τη χάρη και το Μάιο να τον περάσω σε αεροπλάνα και βαπόρια…

Και εγώ σε έχω σίγουρα για Τετάρτη  :-) φαρμακείο εφημερδευων  για τις ενέσεις; είσαι Θεσσαλονίκη;  

Αχ αυτά τα ψέματα πήρα άδεια για 01.04 μέχρι 07.04 με χίλια παρακαλια . Το θέμα είναι αμα μου πει και εμένα έλα Τετάρτη τι θα κάνω τι ψέμα να βρω χαψαψα για την Τεταρτη που μάλλον θα πάω από εκεί να με δει πάλι (έχει χαλάσει το αυτοκίνητο οπότε θα αργήσω) 

Σε εμένα δεν έχω πει κάτι γιατί ειμαι με σύμβαση εγώ κάνω το πλάνο αν πάνε όλα καλά έχω να κάνω καλοκαιρινές διακοπές στην Ελλάδα πολύ πολύ καιρό.  (Τόσα χρόνια μόνο 2 εβδομάδες μας δίνουν:-/ ) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/3/2022 at 3:25 ΜΜ, ο/η BlackCat είπε:

Επιτροπή📅

@Kateriniwk 04/04

@athens25 30/03

 

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@Libra81 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

@Παρασκευαιδου ?

@BlackCat ?

@Lucia79 ?

@Luna777 ?

@Γιάννα 36?

@Heart ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

@Hope19 ?

@Κατεριναπαπ ?

@aggelikh_l 26/3 🙏

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

@tina21 224 🥰

@twinkletwinlkle 245 🥰

@skorpina78 401 🥰

@Salvation78 390 🥰

 

 

@Joann 25/3 🙏

@nikol88  1/4 🙏

@TRigirl 1/4 🙏

 

Με το καλό να έχετε τεράστια & χορταστικά νούμερα χοριακών 😍

Εμβρυομεταφορα 31/3🙏🙏🙏🙏Βαλτε με πινακακι παρακαλώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Καλημέρα από όσο γνωρίζω για τις μέρες προ ετ δεν δικαιούμαστε άδεια 

Οποτε η χρεώνεσαι κανονική άδεια ή ανάλογα το περιβάλλον εργασίας κ ποσό ευελιξία υπάρχει το βρίσκεις κάπως είτε με εργασία από σπίτι είτε με λίγοωρη άδεια 

Εγω πχ για υπερήχους πάω πολύ νωρίς το πρωί 6-6.30 όποτε προλαβαίνω κ πάω για δουλειά μετά. Για ωοληψια ή υστεροσκοπηση πχ χρεώνομαι άδεια το ίδιο κ ο άντρας μου.

εσύ τώρα στο δημόσιο επειδή δεν ξέρω κατά ποσό τα ραντεβού είναι στην ώρα τους ή ποσό νωρίς ξεκινάνε οι υπέρηχοι  μάλλον θα πρέπει να παίρνεις άδεια μπορείς να ρωτήσεις όμως στο πρώτο ραντεβού να σε κατατοπίσουν.

Στο Ναυτικό νοσοκομείο που είναι δημόσιο κ έκανα ένα πέρασμα μου είχαν πει να πάω στις 10 πχ όποτε πήρα ολιγόωρη άδεια με σκοπό να επιστρέψω στην δουλειά γύρω στις 12 αλλά ο γιατρός ήρθε στις 12 γιατί έτσι ήθελε θέλω να πω δεν μπήκαν καν στον κόπο να πουν μια δικαιολογία πχ είχε τοκετό (!)

Στα ιδιωτικά κέντρα όμως που έχω πάει εξυπηρετούν με υπερήχους πολύ νωρίς το πρωί 

 

Εγώ επειδή δεν θα μπορεί να παίρνει συνέχεια άδεια και ο άντρας μου θα πρέπει να πηγαίνω με συγκοινωνίες οπότε θέλω πάνω από 3 ώρες να πάω και να έρθω... Οπότε την λιγοωρη άδεια την ξεχνάμε όσο για την εργασία από το σπίτι δεν γίνεται στη δική μου δουλειά Δεν πειράζει ας πάνε όλα καλά και ας χάσω όλη την άδεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Καλημέρα από όσο γνωρίζω για τις μέρες προ ετ δεν δικαιούμαστε άδεια 

Οποτε η χρεώνεσαι κανονική άδεια ή ανάλογα το περιβάλλον εργασίας κ ποσό ευελιξία υπάρχει το βρίσκεις κάπως είτε με εργασία από σπίτι είτε με λίγοωρη άδεια 

Εγω πχ για υπερήχους πάω πολύ νωρίς το πρωί 6-6.30 όποτε προλαβαίνω κ πάω για δουλειά μετά. Για ωοληψια ή υστεροσκοπηση πχ χρεώνομαι άδεια το ίδιο κ ο άντρας μου.

εσύ τώρα στο δημόσιο επειδή δεν ξέρω κατά ποσό τα ραντεβού είναι στην ώρα τους ή ποσό νωρίς ξεκινάνε οι υπέρηχοι  μάλλον θα πρέπει να παίρνεις άδεια μπορείς να ρωτήσεις όμως στο πρώτο ραντεβού να σε κατατοπίσουν.

Στο Ναυτικό νοσοκομείο που είναι δημόσιο κ έκανα ένα πέρασμα μου είχαν πει να πάω στις 10 πχ όποτε πήρα ολιγόωρη άδεια με σκοπό να επιστρέψω στην δουλειά γύρω στις 12 αλλά ο γιατρός ήρθε στις 12 γιατί έτσι ήθελε θέλω να πω δεν μπήκαν καν στον κόπο να πουν μια δικαιολογία πχ είχε τοκετό (!)

Στα ιδιωτικά κέντρα όμως που έχω πάει εξυπηρετούν με υπερήχους πολύ νωρίς το πρωί 

 

Πρώτη φορά ακούω υπέρηχο στις 6 το πρωί από τι ώρα πάνε Παναγία μου οι γιατροί στα κέντρα έπαθα ένα σοκ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εμενα είπες μωράκι χαχαχχαχα 33 είμαι πωπω πλέον δεν μπορώ να βάλω αλλιώς τα κεράκια μου. 

Οχιιιιιιι εγω δν χρησιμοποιω τη λεξη μωρακι μονο οταν αναφερομαι ηλικιακα σε καποιον....το χρησιμοποιω οταν ειμαι χαρουμενη και νιωθω ευχαριστα για καποιον!!! Μπορει και την φιλολογαρα να την αποκαλεσω μωρακι που οταν γλεντουσε φοιτητρια στα σοκακια της σαλονικα , εγω διαβασα για το τεστ της γεωγραφιας....😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Anna0912 είπε:

Εμβρυομεταφορα 31/3🙏🙏🙏🙏Βαλτε με πινακακι παρακαλώ 

Με το καλό!!!! Να πάνε όλα μα όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Αλοοοο, εδώ είμαι και σας διαβάζω! Αύριο πρωί πάω για υπέρηχο να δούμε αν υπάρχει ωάριο. Αγάπη κάνω φυσικό κύκλο αυτό το μήνα, μόνο οβιτρελ θα κάνω, δεν έχω ενέσεις διέγερσης, ούτε ανταγωνιστές οποτε είμαι χαλαρή προς το παρόν. Να δούμε όμως τι θα δείξει ο υπέρηχος,,,λογικά θα μου πει να με ξαναδεί Δευτέρα και ίσως τότε να μπορεί να μου πει και ποτε θα γίνει η ωοληψια. Αν, όπως είπα υπάρχει κανενα ωάριο. Γιατί με τη γκαντεμιά που μας δέρνει δε θα μου κάνει και εντύπωση να πάω και να μου πει δε βλέπω τπτ. 
Εσυ ξεκίνησες με τα όλα σου οπως κατάλαβα. Ποτε θα ξαναπάς να σε δουν? Αντε να μας γράψει και η @BlackCat τα νέα της να συντονιστούμε. Παίζει να έχουμε όλες ίδια μέρα ωοληψια. 
@Luna777 πως προχωράς? Δεν μας έχεις πει τπτ κάποιες μέρες τώρα? Ποτε θα ξαναπάς στο γιατρο, φαντάζομαι δεν σου έχει πει ακόμα ποια μέρα έχεις ωοληψια? Όλα καλά?

Ολα καλά πάνε κορίτσι μου! Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον 😘 Και εσύ πολύ γρήγορα προχωράς, μπράβο! Είχα σήμερα πάλι υπέρηχο και εξετάσεις αίματος. Προχωράμε κανονικά με ωοληψία τη Δευτέρα. Απ'ότι κατάλαβα, εάν σε πάει με 3ης ημέρας θα έχουμε μαζί ετ το Σάββατο!!! 

Αυτή τη φορά πάντως, λόγω της προηγούμενης αποτυχίας είμαι πολύ συγκρατημένη. Οκ, καλά πάμε, αλλά δεν ενθουσιάζομαι κιόλας μέχρι να δω το αποτέλεσμα. Και ο άντρας μου το ίδιο νομίζω. Μας έχει πιάσει μια απάθεια. Αρχικά νομιζα πως θα πάω για Τετάρτη και είχα φτιάξει ετσι το προγραμμα της δουλειάς. Οπότε τώρα τελευταία στιγμή μου είπαν Δευτέρα και αναγκαστικά είπα και εγώ τις μπαρούφες μου για να λείψω.

 @BlackCat Μαυρογατάκι μου, βάλε και εμένα στο πινακάκι για ωοληψία στις 28/3 😘

Κορίτσια χθες άνοιξα ένα menopur των 600. Δεν θα το χρειαστώ άλλο και διαρκεί για 1 μήνα από το άνοιγμα. Το χαρίζω σε όποια το χρειάζεται. Έχει μέσα γυρω στις 500 μονάδες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα 

Πάρα τα όσα έλεγα δεν αβεξα καη σήμερα έκανα χοριακή 

Από 773 πήγε 1027 σε δύο μερες

Απογοητευτηκα τελειως

Άλλη μια τη Δευτέρα και μετά παω για υπέρηχο  δε ξέρω τι φοβάμαι πιο πολύ το εξωμητριο η τη παλλινδρομη.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Ολα καλά πάνε κορίτσι μου! Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον 😘 Και εσύ πολύ γρήγορα προχωράς, μπράβο! Είχα σήμερα πάλι υπέρηχο και εξετάσεις αίματος. Προχωράμε κανονικά με ωοληψία τη Δευτέρα. Απ'ότι κατάλαβα, εάν σε πάει με 3ης ημέρας θα έχουμε μαζί ετ το Σάββατο!!! 

Αυτή τη φορά πάντως, λόγω της προηγούμενης αποτυχίας είμαι πολύ συγκρατημένη. Οκ, καλά πάμε, αλλά δεν ενθουσιάζομαι κιόλας μέχρι να δω το αποτέλεσμα. Και ο άντρας μου το ίδιο νομίζω. Μας έχει πιάσει μια απάθεια. Αρχικά νομιζα πως θα πάω για Τετάρτη και είχα φτιάξει ετσι το προγραμμα της δουλειάς. Οπότε τώρα τελευταία στιγμή μου είπαν Δευτέρα και αναγκαστικά είπα και εγώ τις μπαρούφες μου για να λείψω.

 @BlackCat Μαυρογατάκι μου, βάλε και εμένα στο πινακάκι για ωοληψία στις 28/3 😘

Κορίτσια χθες άνοιξα ένα menopur των 600. Δεν θα το χρειαστώ άλλο και διαρκεί για 1 μήνα από το άνοιγμα. Το χαρίζω σε όποια το χρειάζεται. Έχει μέσα γυρω στις 500 μονάδες. 

Με το καλο να πάρεις πολλά και ποιοτικά ωάρια που θα σας χαρίσουν το παιδάκι σας! 

Η @Heart χρειάζεται μενοπουρ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...