Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

@hope501 χρόνια σου πολλά όμορφα κι ευτυχισμένα! Και οτι ποθεί η καρδούλα σου να το χεις να το πάθεις και να το κάνεις!!!                                                 🎂🎉🎁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Έμενα το ακριβώς αντίθετο! Μου είπαν χτες αφού έχεις μείνει έγκυος και με χαμηλότερης ποιότητας εμβρυα γιατί αγχώνεσαι; Τους λέω κ εγώ το θέμα δεν είναι να μείνω μόνο, το θέμα είναι να παραμείνω έγκυος!! Πραγματικά ώρες ώρες σκέφτομαι ότι δεν θα βρω ποτέ λύση! Απ ότι βλέπεται είμαι η χαρά της ζωής από χτες!! 😂

Εσυ πάντως θα τα πας τέλεια αυτή τη φορά! Ήρθε η στιγμή σου!! ❤️

 

Κι εσύ τέλεια θα τα πας!

Απλά θέλω να σου πω ότι τίποτα απ’ όλα αυτά δεν έχουν σημασία! Σημασία έχει να φέρεις μωρό στο σπίτι όπως μου είπε και ένας γιατρός. Τι να τα κάνεις τα ποσοστά ή τις ποιότητες ή οτιδήποτε άλλο σου λένε. Να γεννήσουμε υγιή μωρό/άκια θέλουμε όλες. Ολα τα άλλα είναι απλά υποθέσεις, ποσοστά και να έχουμε κάτι να λέμε.
Υπάρχουν πολλές ανατροπές στην ζωή, γι’ αυτό πίστεψέ το! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Κι εσύ τέλεια θα τα πας!

Απλά θέλω να σου πω ότι τίποτα απ’ όλα αυτά δεν έχουν σημασία! Σημασία έχει να φέρεις μωρό στο σπίτι όπως μου είπε και ένας γιατρός. Τι να τα κάνεις τα ποσοστά ή τις ποιότητες ή οτιδήποτε άλλο σου λένε. Να γεννήσουμε υγιή μωρό/άκια θέλουμε όλες. Ολα τα άλλα είναι απλά υποθέσεις, ποσοστά και να έχουμε κάτι να λέμε.
Υπάρχουν πολλές ανατροπές στην ζωή, γι’ αυτό πίστεψέ το! ❤️❤️

Καλά αυτό είναι το μόνο σίγουρο! Αυτό ειπα χτες τον γιατρό! Μια και καλή βλαστοκύστη θέλω! Μια που θα μου δώσει ένα μωρό! Τίποτα άλλο! Θα φανεί σε λίγες μέρες! Θα προσεύχομαι για μας και για όλα τα ζευγάρια που ταλαιπωρούνται! 🙏🙏🙏 

@hope501 χρόνια πολλά και πολύ πολύ ευτυχισμένα! Ευχομαι του χρόνου η τούρτα σου να γράφει «χρόνια πολλά μαμά»!! Να μεγαλώνεις πάντα με υγεία ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η TRigirl είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ καλό μου κορίτσι!

Ναι η εμβρύολογος μου είπε χαρακτηριστικά «μας καταπλήξατε». Αφού την 3η μέρα που μιλήσαμε μου έλεγε για 1 ή 2 αν τα καταφέρουν για βλαστοκύστη. Έτσι πίστευε. Έχω καλά ποσοστά κορίτσι μου κι άλλες φορές για την ηλικία μου και με σύζυγο 10 χρόνια μεγαλύτερο. Κι άλλη φορά μου έχουν κάνει ανάλογα σχόλια του τύπου πρωταθλήτρια των ωαρίων.
Το πρόβλημα είναι οτι δεν μένω έγκυος όμως…. 😿 όποτε τι να το κάνω το ποσοστό;  Και με καλό ενδομήτριο και μήτρα γενικότερα. Το αποτέλεσμα μετράει, γιατί σου λένε πήγαμε τέλεια, άριστες βλαστοκύστες και μετά παίρνεις την ψυχρολουσία και άντε να το διαχειριστείς…

Μακάρι αυτή την φορά τα πράγματα να πάρουν διαφορετική τροπή ❤️

Θα πάνε, δεν μπορεί, κάπου θα αποδώσουν καρπούς αυτά τα καλά στατιστικά! 🙏😉✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Κατερινάκι μου σ ευχαριστώ πολύ! Βιταμίνες παίρνω εδώ και τρία χρόνια! Και πιο οικονομικές και απλές και τις καλές τις ακριβές κι ότι θες έχω πάρει! Απο Δεκέμβρη  παίρνω και βιταμίνη D και CoQ10 κ ένα αντιδιαβητικο προληπτικά κ ένα Τ4 πάλι προληπτικά! Δεν έχω σταματήσει να παίρνω! 
Αυτο που δυστυχώς συνειδητοποίησα είναι ότι οι γιατροί δεν μπορούν να με βοηθήσουν άλλο! Αυτά τα εμβρυα βγάζουμε όπου και να πάμε ότι και να κάνουμε! Τώρα ο θεός να βάλει το χέρι του! 
 

Παντως πραγματικά νιώθω ένα κενό από χτες!  Καμία σχέση με τις άλλες φορές που ήμουν αγχωμένη τι θα γίνει! Δεν έχω «δεθεί» καθόλου με αυτή την ετ και δεν ξέρω κατά ποσό βοηθάει αυτό 😕

Αχ βρε Νικόλ μου , πόσο σε νιώθω να ξέρεις και φαντάζομαι πολλές κοπέλες της ομάδας.

Ότι νιώθεις είναι φυσικολογικό ας μην μαστιγώνουμε τον εαυτό μας με τύψεις γιατί δεν νιώθουμε την υπέρτατη ευτυχία. Πως να την νιώσεις όταν η μία σφαλιάρα διαδεχεται την άλλη? Δεν ζούμε στο Θιβέτ με τον Δαλάι Λάμα.

Έχεις περάσει στην φάση της "απάθειας" όπως την ονομάζω εγώ και είναι τρομακτική.

Όμως....νιώσε όπως θέλεις και σκέψου ότι πλέον στην φάση αυτής της αναμονής ΔΕΝ  είναι τι΄ποτα στο χέρι μας. Ότι είναι να γίνει απλά θα γίνει..🥰

στις πριν 2 ώρες, ο/η Salvation78 είπε:

Κορίτσια μου και εγώ πήγα για επαναληπτική  χοριακή σήμερα και για E2, PRG, B3. 

Είπα να μου στείλουν τη χοριακή  τουλάχιστον νωρίς. Εχω αγχωθει πάλι και όταν αγχώνομαι με πιανει συχνουρια, πρέπει να πήγα 5 φορές χθες βράδυ, σχεδόν αυπνη είμαι και αντε τώρα να δουλέψω... 

 

Με το καλό η επαναληπτική σου , να είναι μεγάλη και χορταστική.

 

@hope501 Χρόνια πολλά, καλά και χαμογελαστά. Υγεία και φως στην ζωή σου να έχεις. Να σου έρθουν όλα τα καλά 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Κατερινάκι μου σ ευχαριστώ πολύ! Βιταμίνες παίρνω εδώ και τρία χρόνια! Και πιο οικονομικές και απλές και τις καλές τις ακριβές κι ότι θες έχω πάρει! Απο Δεκέμβρη  παίρνω και βιταμίνη D και CoQ10 κ ένα αντιδιαβητικο προληπτικά κ ένα Τ4 πάλι προληπτικά! Δεν έχω σταματήσει να παίρνω! 
Αυτο που δυστυχώς συνειδητοποίησα είναι ότι οι γιατροί δεν μπορούν να με βοηθήσουν άλλο! Αυτά τα εμβρυα βγάζουμε όπου και να πάμε ότι και να κάνουμε! Τώρα ο θεός να βάλει το χέρι του! 
 

Παντως πραγματικά νιώθω ένα κενό από χτες!  Καμία σχέση με τις άλλες φορές που ήμουν αγχωμένη τι θα γίνει! Δεν έχω «δεθεί» καθόλου με αυτή την ετ και δεν ξέρω κατά ποσό βοηθάει αυτό 😕

Δεν θέλω ηττοπάθεια. Όλα φτιάχνουν στη σημερινή εποχή. Λες ότι αυτά τα εμβρυα κάνουμε και έτσι είναι.  Όχι,  δεν είναι έτσι. Λες εσυ για βιταμίνες. Ο αντρας σου παίρνει βιταμίνες? Άλλες είναι οι βιταμίνες πχ για να αυξήσουν κινητικότητα κτλ και άλλες για να ρίξουν το dfi και το οξειδωτικο στρες. Αυτά σας τα έχει πει κάποιος ή σας έχουν αφήσει στην τύχη σας? Συγγνώμη για το " επιθετικό " μου ύφος αλλά ειλικρινά έχω πια απαυδησει με τους γιατρούς.  Και τι θα πει παίρνεις προληπτικά Τ4? Παίρνεις προληπτικά δηλαδή χάπι για τον θυρεοειδή? Όπως και να έχει καταλαβαίνω όπως σου είπα και χθες πλήρως την απογοήτευση σου, γιατί έχω περάσει ακριβώς τα ίδια. Όμως μην προδικαζεις τίποτα. Δεν λένε τίποτα το ιδιαίτερο οι αξιολογήσεις τους. Δώσε μια ευκαιρία στα εμβρυακια σου και αν δεν..   τότε εδώ είμαστε να το δούμε το θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Κατερινάκι μου σ ευχαριστώ πολύ! Βιταμίνες παίρνω εδώ και τρία χρόνια! Και πιο οικονομικές και απλές και τις καλές τις ακριβές κι ότι θες έχω πάρει! Απο Δεκέμβρη  παίρνω και βιταμίνη D και CoQ10 κ ένα αντιδιαβητικο προληπτικά κ ένα Τ4 πάλι προληπτικά! Δεν έχω σταματήσει να παίρνω! 
Αυτο που δυστυχώς συνειδητοποίησα είναι ότι οι γιατροί δεν μπορούν να με βοηθήσουν άλλο! Αυτά τα εμβρυα βγάζουμε όπου και να πάμε ότι και να κάνουμε! Τώρα ο θεός να βάλει το χέρι του! 
 

Παντως πραγματικά νιώθω ένα κενό από χτες!  Καμία σχέση με τις άλλες φορές που ήμουν αγχωμένη τι θα γίνει! Δεν έχω «δεθεί» καθόλου με αυτή την ετ και δεν ξέρω κατά ποσό βοηθάει αυτό 😕

Κοριτσάκι μου γλυκό μην στεναχωριέσαι, πιστεύω τώρα μιλάει η κούραση σου και η απογοήτευση σου, όμως δεν πρέπει να απογοητεύεσαι ολα τα κορίτσια σου είπαν οτι κάθε φορά είναι διαφορετική.. κοίτα να δεις που αυτή θα είναι και η τυχερή σου!!! Εγω έπαιρνα βιταμίνη D και είχα δυσκοιλιότητα και μέχρι να καταλάβω τι φταει ζοριστηκα πολυ,  ευτυχώς η μαμά μου,  μου άνοιξε τα μάτια και μου είπε πρόσεχε τι βιταμίνες παίρνεις, έτσι τις σταμάτησα και επανήλθα, επίσης έπαιρνα και τις  ove max (έχουν πολλά στοιχεία και μου τις πρότεινε για την ποιότητα), πήρα 1,5 μηνα με κάποια κενα στο τέλος γιατι αυτές μου προκάλουσαν ζαλαδες και ατονία κάπως,  τώρα παλι τις παίρνω αλλά όχι 4 χάπια που είναι η δοσολογία 1 πρωί και 1 βράδυ...  σου δίνω μια εικόνα τι έκανα..  Επίσης να σε ρωτήσω ανάμεσα σε οωληψιες σου έχουν περάσει 6 μήνες? Που λένε οτι τότε ανανεώνονται τα ωάρια, να δεις αν υπάρχει διαφορά? 

Ολα καλά θα πάνε κοριτσάκι μου,  έχουμε και ίδια ηλικία και δεν σου κρύβω Παρολου που εγω είχα 1 βιοχημηκη έχω τις ίδιες ανησυχίες σε καταλαβαίνω απόλυτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην περίοδο της αναμονής τι κάνετε βρε κορίτσια; Επειδή αναγκαστικά σταματάω δουλειά για 5 μέρες γιατί έχει σωματική κούραση… τι κάνετε όλη την ημέρα; Δεν περνάει ο χρόνος εύκολα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Salvation78ναιιιιι έχω γενέθλια🥳🥳😁😁  @skorpina78 @nikol88 @Ditimama @BlackCat @Margitc @TRigirl Σας ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου για τις ευχές σας❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Να φανταστείτε πως χθες σκεφτο΄μουν ότι πέρασε πάλι ένας χρόνος και δεν κατάφερα να γίνω μανούλα και γενικά ήμουν πολύ στεναχωρημένη. Σήμερα όμως ξύπνησα με χαρά, αισιόδοξη και γεμάτη πίστη. Ένιωσα την αγάπη και συνεχίζω να τη νιώθω από δικούς μου ανθρώπους, από φίλους και απο εσάς που σας θεωρώ φίλες (Incognito). Να είστε όλες καλά και γερές και εύχομαι ό,τι καλύτερο στα κορίτσια που έχουν μωρό στην κοιλιά, που περιμένουν χοριακή, που περιμένουν ετ και που περιμένουν να ξεκινήσουν διέγερση κτλ.

Σας ευχαριστώ και πάλι ολόψυχα για τις ευχές σας και σας φιλώ❤️❤️😍😍🥰🥰😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Στην περίοδο της αναμονής τι κάνετε βρε κορίτσια; Επειδή αναγκαστικά σταματάω δουλειά για 5 μέρες γιατί έχει σωματική κούραση… τι κάνετε όλη την ημέρα; Δεν περνάει ο χρόνος εύκολα. 

Netflix!!!!!!!! Αλλά όχι στενάχωρα πράγματα.... για να μην επιβαρύνεις την ψυχολογία σου. Είπαμε η @kk88 είδε το παιχνίδι του καλαμαριού (Sqiud game) Εγώ θα σου πρότεινα Vikings.. Δεν ψάχνουμε σημάδια, δεν ψάχνουμε σημάδια στο ιντερνετ και προς Θεού δεν κάνουμε τεστ από την 4η μέρα😂 Εαν δεν έχεις νετφλιξ πες μου να σου βρω άλλες λύσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Netflix!!!!!!!! Αλλά όχι στενάχωρα πράγματα.... για να μην επιβαρύνεις την ψυχολογία σου. Είπαμε η @kk88 είδε το παιχνίδι του καλαμαριού (Sqiud game) Εγώ θα σου πρότεινα Vikings.. Δεν ψάχνουμε σημάδια, δεν ψάχνουμε σημάδια στο ιντερνετ και προς Θεού δεν κάνουμε τεστ από την 4η μέρα😂 Εαν δεν έχεις νετφλιξ πες μου να σου βρω άλλες λύσεις. 

Έχω netflix, αλλά πόσο να δω πια; Αυτό ακριβώς κάνω ψάχνω σημάδια στο Ίντερνετ πως το κατάλαβες;  🤣

Τεστ δεν κάνω, φοβάμαι πολύ για το αποτέλεσμα… έχω ξεκινήσει το inventing Anna που έχει ένα ενδιαφέρον. Συνήθως βλέπω τα χαλαρά Emily in Paris και love stories. Αλλά τώρα βαριέμαι για κάποιο λόγο. Επειδή την μοναδική φορά που έμεινα έγκυος είχαμε πάει 3ήμερο με τον άντρα μου κανόνισα μια μικρή απόδραση σήμερα το απόγευμα μέχρι Κυριακή. Βέβαια ο γιατρος μου είπε μην αρχίσεις τα περπατήματα και τις ορειβασίες 🤣🤣  αλλά και μέσα στο σπίτι δεν μπορώ, δεν έχω συνηθίσει και τρελαίνομαι. Επιπλέον σας έχω ζαλίσει με τα ποστ μου συνέχεια. Δεν το έχω πει σε κανέναν αυτή τη φορά, μόνο εσείς το ξέρετε όποτε σας έχω τρελάνει! 
Επισης νομίζω ότι πρέπει να αιματώνεται η μήτρα και καναπές κρεβάτι όλη την μέρα δεν νομίζω ότι ενδείκνυται. Ότι είναι να γίνει γίνεται μέχρι σήμερα απ’ ότι έχω καταλάβει. Τις πρώτες 2 μέρες γίνεται η εμφύτευση. Σωστά δεν τα λέω; 
Εν τω μεταξύ εφαγα για πρωινό μια φέτα ψωμί με μισό αβοκάντο και καπνιστό σολωμό. Και λέω μήπως έκανα βλακεία με τον σολωμό! Πφφφ αυτό ξέρετε πως λέγετα; Overthinking και όταν δεν έχεις τι να κάνεις τα αναλύεις όλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Στην περίοδο της αναμονής τι κάνετε βρε κορίτσια; Επειδή αναγκαστικά σταματάω δουλειά για 5 μέρες γιατί έχει σωματική κούραση… τι κάνετε όλη την ημέρα; Δεν περνάει ο χρόνος εύκολα. 

Από προσωπική εμπειρία θα αφήσω αυτό εδώ:

Περίοδος αναμονής έως την χοριακή

Τι πρέπει να κα΄νω:

  • Χαλαρή & αισιόδοξη διάθεση - θετικές σκέψεις
  • Ταινίες - βιβλία - χαλαρές συζητήσεις με φίλους
  • Ποιοτικές στιγμές με ταίρι
  • Καλή διατροφή
  • No smoking
  • No internet με συμπτώματα πριν την χοριακή , no internet γενικά

Τι κάνω:

  • Μαυλίλα ,απαισιοδοξία, όλα τα κακά σενάρια από μη εμφύτευση έως ξερω γω Γ Παγκόσμιος
  • Ταινίες - Βιβλία ναι που ομως δεν θυμάμαι τίποτα γιατί δεν είναι το μυαλό εκεί
  • Συζητήσεις με φίλους ουτε καν γιατί δεν το λέω (οχι για το μάτι) για το γνωστό αν δεν πάει καλά τι να εξηγώ και τι να αφήσω.
  • Ποιοτικές στιγμές με ταίρι #ΝΟΤ - Νεύρα και πάλι νεύρα και με ενοχλεί και που αναπνέει.
  • Καλή διατροφή - YES
  • No smoking - YES αλλά Νεύρα και νέυρα στο τετράγωνο και μη τα ξαναλέμε
  • No internet - Του γαμάω την μάνα 🤣 Google search "Γουργούρισε το κάτω δεξιά τεταρτημόριο του εντέρου είναι σύμπτωμα? " 😆

Κάπως έτσι έχω περάσει και τις 4 αναμονές άντε εκτός της πρώτης που ήμουν αθώα περιστέρα...

Βεβαια δεν είχα την παρέα εδώ εννοω΄ να συμμετέχω. Απλά διάβαζα οτι ξεκινούσε από συμπτ..., χοριακ..κλπ κλπ κλπ

Ξέρω σε βοήθησα πάρα πολυ πάλι και με λες και εύκολο άνθρωπο εεεεεεεεεεεεεεε???????

🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εγω πήρα κλομιφερ  χωρίς εξωσωματική μόνο παρακολούθηση και επαφές.

Την πρώτη φορά βλέπαμε 2 τέλεια ωοθυλάκια, δεν έμεινα έγκυος. Την δεύτερη φορά βλέπαμε 3 ωοθυλάκια πάλι δεν έμεινα έγκυος. Την τρίτη φορά πήρα τα χαπια και σπαστικά δεν πήγα στον υπηρηχο είχα κουραστεί ψυχολογικά τα παράτησα. Και έμεινα τελικά έγκυος πόσα ωοθυλάκια είχα δεν ξέρω. 

Τα χαπια είναι οικονομικά, εύκολα ενα χαπάκι είναι μου φέρανε πολλά πολλά νεύρα... δεν ήθελα να ακούω πολλά πολλά.  

Με το κλομιφεν μόνο παρακολούθηση κάνεις; ή χρειάζεται και ένεση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Στην περίοδο της αναμονής τι κάνετε βρε κορίτσια; Επειδή αναγκαστικά σταματάω δουλειά για 5 μέρες γιατί έχει σωματική κούραση… τι κάνετε όλη την ημέρα; Δεν περνάει ο χρόνος εύκολα. 

Netflix κ αγιος ο Θεος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Εμένα δεν είχαν καμία παρενέργεια

Αν διαβάσεις τις οδηγίες θα πέσεις να πεθάνεις βέβαια όπως με όλα τα φάρμακα αλλά αυτό είναι άλλη ιστορια

Λογικα θα σου προσθέσει ενέσεις (χαμηλή δόση) μετά την Δευτέρα όποτε καλό είναι να ρωτήσεις να τις έχεις γιατί δεν τις βρίσκεις κ άμεσα εκτός αν τις έχεις ηδη

Καλη επιτυχία ❤️

@BlackCat δεν μου είπε τίποτα για ενέσεις και γενικότερα νιώθω ότι δεν είναι και πολυ καταρτισμένος καθώς και το κέντρο είναι κοσμάρα! Με ξεπετάει νιώθω, δεν θα έπρεπε 2η μέρα κύκλου να μου γράψει ορμονολογικές; Ήδη μίλησα με άλλο κέντρο 😜

Καλη επιτυχία και σε σένα σε οοοοο,τι κανεις!♥️

στις πριν 11 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εγω πήρα κλομιφερ  χωρίς εξωσωματική μόνο παρακολούθηση και επαφές.

Την πρώτη φορά βλέπαμε 2 τέλεια ωοθυλάκια, δεν έμεινα έγκυος. Την δεύτερη φορά βλέπαμε 3 ωοθυλάκια πάλι δεν έμεινα έγκυος. Την τρίτη φορά πήρα τα χαπια και σπαστικά δεν πήγα στον υπηρηχο είχα κουραστεί ψυχολογικά τα παράτησα. Και έμεινα τελικά έγκυος πόσα ωοθυλάκια είχα δεν ξέρω. 

Τα χαπια είναι οικονομικά, εύκολα ενα χαπάκι είναι μου φέρανε πολλά πολλά νεύρα... δεν ήθελα να ακούω πολλά πολλά.  

@Παρασκευαιδουσε παρακολουθώ το τελευταίο διάστημα, ποσο κόσμο έχεις βοηθήσει με την εμπειρία σου;! Ευτυχώς που υπάρχεις! ♥️
Οπως είπα και πιο πάνω, κάτι δεν μου κάθεται, σε λίγο έχω ραντεβού με άλλον γιατρό και θα συγκρίνω τη δίκη του προσέγγιση..  Θα επανέλθω με νέες πληροφορίες- αποριες δεν γλιτώνετε!! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατεριναπαπ @twinkletwinlkle @BlackCat Ευχαριστώ για τη συμπαράσταση ρε κορίτσια!! Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη αλλά πραγματικά είμαι στη φάση της απάθειας! Δεν είναι στεναχώρια πλέον, απογοήτευση είναι κ ξενερα! 
@twinkletwinlkle Κ ο άντρας μου παίρνει βιταμίνες για το dfi κ οξειδωτικό στρες, δυο διαφορετικές και πανάκριβες!  Τ4 παίρνω γιατί η TSH ήταν στο 2,1 και την ήθελαν κάτω από 2! Αντιδιαβητικο παίρνω γιατί η καμπύλη γκυκοζης ήταν φυσιολογική αλλά στα πάνω φυσιολογικά όρια! Βιταμίνη D έχω φυσιολογικότατη γύρω στο 32 κι όμως παίρνω 2000IU την ημέρα! 
@Κατεριναπαπ οι διεγέρσεις μου ήταν Απρίλη 21, Σεπτέμβρη 21 και Μάρτιο 22! Όποτε ναι θεωρητικά έχει περάσει εξάμηνο! 
 

 Γενικά δεν είναι κάτι που δεν έχω ψάξει! Κ όχι γιατί μου το είπε κάποιος γιατρός αλλά γιατί το διάβασα εδώ από εμπειριες δικές σας κι άλλων γυναικών κ αποφάσισα να κλείσω ραντεβού κ σε άλλες ειδικότητες! Εχω πάει στο Έλενα, σε ενδοκρινολόγο και στον Μακαρούνη! Κ όλα αυτά τα ραντεβού όποτε μου πουν να παίρνω το αεροπλάνο να έρχομαι Αθήνα! Ε δεν είναι εύκολο ρε φιλε! Έσπασαν τα νεύρα μου πια! Και το κερασάκι στην τούρτα;; Σήμερα με πήραν και μου είπαν ότι έχουμε άλλες δυο βλαστοκυστες η μια 5ΒΓ και η άλλη 5ΑΑ!! Οι οποίες ναι μεν καθυστέρησαν λίγο να μπουν στο στάδιο βλαστοκύστης αλλά από χθες το πρωί έδειχναν σημάδια ότι θα γίνουν και σήμερα το απέδειξαν! Ήταν σαν early blastocyst χθες! Κ αυτά που βάλαμε ρώτησα κ ήταν 5ΒΓ και 4ΒΓ. Δηλαδή είναι να τραβάς τα μαλλια σου! Ευτυχώς έχω πολλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Από προσωπική εμπειρία θα αφήσω αυτό εδώ:

Περίοδος αναμονής έως την χοριακή

Τι πρέπει να κα΄νω:

  • Χαλαρή & αισιόδοξη διάθεση - θετικές σκέψεις
  • Ταινίες - βιβλία - χαλαρές συζητήσεις με φίλους
  • Ποιοτικές στιγμές με ταίρι
  • Καλή διατροφή
  • No smoking
  • No internet με συμπτώματα πριν την χοριακή , no internet γενικά

Τι κάνω:

  • Μαυλίλα ,απαισιοδοξία, όλα τα κακά σενάρια από μη εμφύτευση έως ξερω γω Γ Παγκόσμιος
  • Ταινίες - Βιβλία ναι που ομως δεν θυμάμαι τίποτα γιατί δεν είναι το μυαλό εκεί
  • Συζητήσεις με φίλους ουτε καν γιατί δεν το λέω (οχι για το μάτι) για το γνωστό αν δεν πάει καλά τι να εξηγώ και τι να αφήσω.
  • Ποιοτικές στιγμές με ταίρι #ΝΟΤ - Νεύρα και πάλι νεύρα και με ενοχλεί και που αναπνέει.
  • Καλή διατροφή - YES
  • No smoking - YES αλλά Νεύρα και νέυρα στο τετράγωνο και μη τα ξαναλέμε
  • No internet - Του γαμάω την μάνα 🤣 Google search "Γουργούρισε το κάτω δεξιά τεταρτημόριο του εντέρου είναι σύμπτωμα? " 😆

Κάπως έτσι έχω περάσει και τις 4 αναμονές άντε εκτός της πρώτης που ήμουν αθώα περιστέρα...

Βεβαια δεν είχα την παρέα εδώ εννοω΄ να συμμετέχω. Απλά διάβαζα οτι ξεκινούσε από συμπτ..., χοριακ..κλπ κλπ κλπ

Ξέρω σε βοήθησα πάρα πολυ πάλι και με λες και εύκολο άνθρωπο εεεεεεεεεεεεεεε???????

🤣🤣🤣

Ποσό ίδια τα κάνουμε όλα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Από προσωπική εμπειρία θα αφήσω αυτό εδώ:

Περίοδος αναμονής έως την χοριακή

Τι πρέπει να κα΄νω:

  • Χαλαρή & αισιόδοξη διάθεση - θετικές σκέψεις
  • Ταινίες - βιβλία - χαλαρές συζητήσεις με φίλους
  • Ποιοτικές στιγμές με ταίρι
  • Καλή διατροφή
  • No smoking
  • No internet με συμπτώματα πριν την χοριακή , no internet γενικά

Τι κάνω:

  • Μαυλίλα ,απαισιοδοξία, όλα τα κακά σενάρια από μη εμφύτευση έως ξερω γω Γ Παγκόσμιος
  • Ταινίες - Βιβλία ναι που ομως δεν θυμάμαι τίποτα γιατί δεν είναι το μυαλό εκεί
  • Συζητήσεις με φίλους ουτε καν γιατί δεν το λέω (οχι για το μάτι) για το γνωστό αν δεν πάει καλά τι να εξηγώ και τι να αφήσω.
  • Ποιοτικές στιγμές με ταίρι #ΝΟΤ - Νεύρα και πάλι νεύρα και με ενοχλεί και που αναπνέει.
  • Καλή διατροφή - YES
  • No smoking - YES αλλά Νεύρα και νέυρα στο τετράγωνο και μη τα ξαναλέμε
  • No internet - Του γαμάω την μάνα 🤣 Google search "Γουργούρισε το κάτω δεξιά τεταρτημόριο του εντέρου είναι σύμπτωμα? " 😆

Κάπως έτσι έχω περάσει και τις 4 αναμονές άντε εκτός της πρώτης που ήμουν αθώα περιστέρα...

Βεβαια δεν είχα την παρέα εδώ εννοω΄ να συμμετέχω. Απλά διάβαζα οτι ξεκινούσε από συμπτ..., χοριακ..κλπ κλπ κλπ

Ξέρω σε βοήθησα πάρα πολυ πάλι και με λες και εύκολο άνθρωπο εεεεεεεεεεεεεεε???????

🤣🤣🤣

Το ότι δεν με αφήνει από χθες να έχω αντιδράσεις δεν ξέρω πως να το εξηγήσω, έβαλα 1 καρδούλα μόνο και μετά πάλι με έκοψε. 
Όσο για την περιγραφή σου πιο μέσα δεν υπήρχε περίπτωση να πέσεις!🤣🤣  Στην 1η κι εγώ ήμουν «τρεις λαλούν και δυο χορεύουν» , χαλαρή και σίγουρη ότι θα πετύχει και πέτυχε άσχετα με το αποτέλεσμα! Δεν ήξερα τίποτα γι’ αυτό! Οι επόμενες 4 δράμα!!! Το μόνο που έχω πει ότι αυτή την φορά είναι ότι θα ελέγξω τα νεύρα μου γιατί ξεσπάω στον σύζυγο και δεν το συμμερίζεται αλλά περνάει στην αντεπίθεση. Την προηγούμενη φορά τσακωνόμασταν για την δουλειά μου σε έντονο κλίμα και δεν έκανε πίσω δεν καταλάβαινε ότι εγώ πιέζομαι συναισθηματικά. Και φωνές εγώ, νεύρα, σαν τρελή!  Τσακώνομαι από τα νεύρα μου και με τον εαυτό μου άνετα.🤣🤣🤣  Αλλά τώρα το έχω ελέγξει προς το παρόν. 
ευτυχώς δεν είμαι η μόνη γιατί σκέφτομαι ότι με όλη αυτή την ένταση, το άγχος και την μαυρίλα προκαλώ την μη εμφύτευση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η TRigirl είπε:

Το ότι δεν με αφήνει από χθες να έχω αντιδράσεις δεν ξέρω πως να το εξηγήσω, έβαλα 1 καρδούλα μόνο και μετά πάλι με έκοψε. 
Όσο για την περιγραφή σου πιο μέσα δεν υπήρχε περίπτωση να πέσεις!🤣🤣  Στην 1η κι εγώ ήμουν «τρεις λαλούν και δυο χορεύουν» , χαλαρή και σίγουρη ότι θα πετύχει και πέτυχε άσχετα με το αποτέλεσμα! Δεν ήξερα τίποτα γι’ αυτό! Οι επόμενες 4 δράμα!!! Το μόνο που έχω πει ότι αυτή την φορά είναι ότι θα ελέγξω τα νεύρα μου γιατί ξεσπάω στον σύζυγο και δεν το συμμερίζεται αλλά περνάει στην αντεπίθεση. Την προηγούμενη φορά τσακωνόμασταν για την δουλειά μου σε έντονο κλίμα και δεν έκανε πίσω δεν καταλάβαινε ότι εγώ πιέζομαι συναισθηματικά. Και φωνές εγώ, νεύρα, σαν τρελή!  Τσακώνομαι από τα νεύρα μου και με τον εαυτό μου άνετα.🤣🤣🤣  Αλλά τώρα το έχω ελέγξει προς το παρόν. 
ευτυχώς δεν είμαι η μόνη γιατί σκέφτομαι ότι με όλη αυτή την ένταση, το άγχος και την μαυρίλα προκαλώ την μη εμφύτευση. 

Για τα reactions είπαμε υπομονή θα μιλησω στον Κούλη οταν έρθει για την φωτογραφία 🤣🤣🤣

Καμία μόνη ,είμαι σίγουρη οτι αν όχι ολες ,όσες ομως έχουν φάει σφαλιαρίτσες τα ίδια κάνουν!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...