Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!! Μακάρι😘 🙏

Έβαλα βλαστοκύστες, πάντα βλαστοκύστες βάζω.. αλλά μέχρι τώρα δεν έχω πάει καλά. Και με άριστες βλαστοκύστες απ’ ότι λέγανε…  έπαιρνα αρνητική χοριακή και 1 παλλινδρομη.  Οπότε δεν πιστεύω σε άριστες και μη. Έκανα φυσικό τροποποιημένο και πήραμε 3 ωάρια και έγιναν 3 βλαστοκύστες. Πήραμε και 1 κατεψυγμένο από την 1η προσπάθεια και ίδωμεν…. Ο Θεός είναι μεγάλος λέω. 
01/04 χοριακή, θέλω να σκέφτομαι θετικά γιατί αν σκεφτώ τις αποτυχίες μου θα με πάρει από κάτω. 

δεν ειναιωρα τωρα για κακές σκεψεις.μονο θετική σκεψη και ολα θα πανε καλα

καθε φορα ειναι διαφορετική απο τισ αλλές

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου και καλή επιτυχία σε όλες μας! Θέλω να σας ρωτήσω κάτι...

Πήγα σήμερα για υπέρηχο και στεναχωρέθηκα! Πρόκειται να κάνω εμβρυομεταφορα αυτό τον μήνα και πήγα για να μετρήσουμε το πάχος ενδομητριου. Είμαι στην 11 ημέρα και ήταν 6 χιλιοστά! (Παίρνω 6 cyclacur την ημέρα.) Λίγο δεν είναι; Δεν γνωρίζω αν είναι καλό αλλά από ότι το έψαξα μάλλον δεν είναι!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Κορίτσια μόλις τελείωσα! Δεν είναι καλά τα νέα μου! Από τα 13 που μέχρι τώρα πήγαιναν μια χαρά, 2 έγιναν βλαστοκυστες κ ίσως γίνει αργότερα άλλο ένα! Τα υπόλοιπα είναι πολύ πίσω και οι εμβρυολογοι δεν δίνουν καμία πιθανότητα! Κ αυτές 2 είναι μέτριες ποιοτικά! Τύπου ΒΒ-ΒΓ. Έπαθα σοκ όταν τ άκουσα, έβαλα τα κλάματα! Πίστευα πραγματικά ότι θα πάνε καλύτερα κ όχι χειρότερα! Κ δεν μένει κ τίποτα για κατάψυξη! Ο γιατρός είναι συγκρατημένα αισιόδοξος, μου είπε να μην προδικάζω τίποτα! Κ ότι γενικά έχουν αυστηρά κριτήρια, κ ότι άλλοι θα μας τις έλεγαν για καλές αυτές τις βλαστοκυστες! Γενικά απογοητεύτηκα παρα πολύ! Δεν ελπίζω και σε πολλά! Μόνο αν γίνει θαυμα θα είμαι έγκυος! 1/4 θα κάνω χοριακη και θα ξέρουμε! Τέλος πάντων, σας μαύρισα μεσημεριάτικα! Αυτά! Δεν εχω άλλες καρδούλες φυσικά για να σας ευχαριστήσω για τις ευχες που μου στείλατε το πρωί! Οπότε πάρτε εδώ ❤️❤️❤️
 

@TRigirlμου ευχομαι εσυ να τα πας τέλεια!! 🥰

Κοριτσάκι μου, πολύ σωστά σου είπαν και τα άλλα κορίτσια και ο γιατρός. Οι ΒΒ και ΒΓ δίνουν εγκυμοσύνη!!! Αυτές ειναι μονάχα μορφολογικές αξιολογήσεις. Καταλαβαινω την απογοήτευσή σου, γιατί βρέθηκα και εγώ στη θέση σου με πολλά ωάρια και τελικά 2 μόνο βλαστοκυστες και τίποτα κατάψυξη. Εσύ να παραμείνεις αισιόδοξη και να πιστεύεις στα εμβρυάκια σου! Χαλαρά στο σπίτι τις επόμενες μέρες με σειρούλες και κουβερτάκι. Να τρως υγιεινά και να κρατάς ζεστά τα πόδια σου. Εμείς εδώ θα περιμένουμε να ακούσουμε τα ευχάριστα νέα σου! 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σας κορίτσια μου και καλή επιτυχία σε όλες μας! Θέλω να σας ρωτήσω κάτι...

Πήγα σήμερα για υπέρηχο και στεναχωρέθηκα! Πρόκειται να κάνω εμβρυομεταφορα αυτό τον μήνα και πήγα για να μετρήσουμε το πάχος ενδομητριου. Είμαι στην 11 ημέρα και ήταν 6 χιλιοστά! (Παίρνω 6 cyclacur την ημέρα.) Λίγο δεν είναι; Δεν γνωρίζω αν είναι καλό αλλά από ότι το έψαξα μάλλον δεν είναι!💗

Ναι είναι λίγο! Αλλά υπάρχουν κοπέλες με παρόμοιο ενδομήτριο που τώρα κρατάνε τα μωράκια τους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Για πες εσύ πως τα πας; ενέσεις όλα οκ; 

Μια χαρά, συνεχιζω κανονικά με 150 μονάδες. Είδαμε πολλά ωοθηλάκια και οι αίματος κομπλέ. Προς Τρίτη το βλέπω για ωοληψία. Εσύ με τι πρωτόκολλο ξεκινάς και πόσες μονάδες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Κορίτσια μόλις τελείωσα! Δεν είναι καλά τα νέα μου! Από τα 13 που μέχρι τώρα πήγαιναν μια χαρά, 2 έγιναν βλαστοκυστες κ ίσως γίνει αργότερα άλλο ένα! Τα υπόλοιπα είναι πολύ πίσω και οι εμβρυολογοι δεν δίνουν καμία πιθανότητα! Κ αυτές 2 είναι μέτριες ποιοτικά! Τύπου ΒΒ-ΒΓ. Έπαθα σοκ όταν τ άκουσα, έβαλα τα κλάματα! Πίστευα πραγματικά ότι θα πάνε καλύτερα κ όχι χειρότερα! Κ δεν μένει κ τίποτα για κατάψυξη! Ο γιατρός είναι συγκρατημένα αισιόδοξος, μου είπε να μην προδικάζω τίποτα! Κ ότι γενικά έχουν αυστηρά κριτήρια, κ ότι άλλοι θα μας τις έλεγαν για καλές αυτές τις βλαστοκυστες! Γενικά απογοητεύτηκα παρα πολύ! Δεν ελπίζω και σε πολλά! Μόνο αν γίνει θαυμα θα είμαι έγκυος! 1/4 θα κάνω χοριακη και θα ξέρουμε! Τέλος πάντων, σας μαύρισα μεσημεριάτικα! Αυτά! Δεν εχω άλλες καρδούλες φυσικά για να σας ευχαριστήσω για τις ευχες που μου στείλατε το πρωί! Οπότε πάρτε εδώ ❤️❤️❤️
 

@TRigirlμου ευχομαι εσυ να τα πας τέλεια!! 🥰

Έχω να σου πω ότι είναι μια χαρά! Και ότι δίνουν πολλές εγκυμοσύνες!!! Εμένα με 3ΒΒ όπου ρώτησε μου είπαν είναι τέλειες! Και όντος είχα εγκυμοσύνη! Όπως και φυλές μου με παρόμοιες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σας κορίτσια μου και καλή επιτυχία σε όλες μας! Θέλω να σας ρωτήσω κάτι...

Πήγα σήμερα για υπέρηχο και στεναχωρέθηκα! Πρόκειται να κάνω εμβρυομεταφορα αυτό τον μήνα και πήγα για να μετρήσουμε το πάχος ενδομητριου. Είμαι στην 11 ημέρα και ήταν 6 χιλιοστά! (Παίρνω 6 cyclacur την ημέρα.) Λίγο δεν είναι; Δεν γνωρίζω αν είναι καλό αλλά από ότι το έψαξα μάλλον δεν είναι!💗

Κοριτσι μου ναι ειναι λιγο το ξερω γιατι εχω θεμα με λεπτο ενδομητριο,  , εγω  αυτο το μηνα με υπερηχο με 6 ενδομητριο 1 μερα μετα την ωορηξια (ουτε καν πριν), εμεινα εγκυος ενω ο γιατρος μου ειπε οτι δεν ειναι καλο κλπ!!!  Εσενα μεχρι εμβρυομεταφορα μπορει να εχει αυξηθει κι αλλο!! Δεν ξερω αν στην εξωσωματικη παει το ιδιο βεβαια γιατι μπορει να θελουν για πιο σιγουρια να εχεις πιο παχυ ενδομητριο. Αλλα σου λεω εμπειρια μου!  Ο γιατρος τι σου ειπε? Ευχομαι να πανε ολα καλα💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση!! Η αλήθεια είναι το πήρα βαριά! Περίμενα ότι καλύτερο! Τώρα όμως ότι είναι να γίνει θα γίνει! Πλέον είναι στα χέρια του Θεού! Θα προσπαθήσω να χαλαρώσω, ν αλλάξω ψυχολογία και να νιώσω έστω και λίγο αισιόδοξη!
Δεν έχω άλλες καρδούλες! Αλλά ξέρετε ποσό σας ευχαριστώ! Και ποσό σημαντική είναι για μενα η υποστήριξη σας αυτή τη στιγμή!
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kallo είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Θα ήθελα την βοήθεια σας. Προσπαθούμε για παιδάκι εδώ και πολλά χρόνια φυσιολογικά αλλά δεν ερχόταν. Ψαχτηκαμε παραπάνω και βρήκαμε πρόβλημα με το σπέρμα. Στις 06/05/21 το σπερμοδιαγραμμα έλεγε ολιγοασθενοαζωοσπερμια σοβαρότατο βαθμού και ότι ανευρέθησαν 4 σπερματοζωαρια και κάποια αμορφα και το ένα παρουσίαζε επιτόπια κίνηση. Μετά από συμβουλή του Ασβ πήρε androfertil τώρα είμαστε στον 4ο μήνα και πήγαμε και σε κέντρο εξωσωματικης για να ξεκινήσουμε διαδικασίες. Έκανε πάλι σπερμοδιαγραμμα και δεν βρήκαν κανένα σπερματοζωαριο. Είμαστε πολύ απογοητευμένοι και στεναχωρημενοι. Οι αιματολογικες και η καλλιέργεια σπέρματος βγήκαν μια χαρά. Τώρα περιμένουμε να πάμε το Σάββατο στον εξωσωματιστη μας να δούμε τι θα μας πει. Έχει καμία πρόβλημα με το σπέρμα να μας βοηθήσει?... 

@Kiddo Μόλις το δει η αγαπημένη μας kiddo θα σου απαντήσει.

Σε τέτοιες περιπτώσεις συνήθως προχωράνε με βιοψία από τους όρχεις για να βρεθούν περισσότερα και υγιή σπερματοζωάρια.

Δεν σας το πρότειναν?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!! Μακάρι😘 🙏

Έβαλα βλαστοκύστες, πάντα βλαστοκύστες βάζω.. αλλά μέχρι τώρα δεν έχω πάει καλά. Και με άριστες βλαστοκύστες απ’ ότι λέγανε…  έπαιρνα αρνητική χοριακή και 1 παλλινδρομη.  Οπότε δεν πιστεύω σε άριστες και μη. Έκανα φυσικό τροποποιημένο και πήραμε 3 ωάρια και έγιναν 3 βλαστοκύστες. Πήραμε και 1 κατεψυγμένο από την 1η προσπάθεια και ίδωμεν…. Ο Θεός είναι μεγάλος λέω. 
01/04 χοριακή, θέλω να σκέφτομαι θετικά γιατί αν σκεφτώ τις αποτυχίες μου θα με πάρει από κάτω. 

Με το καλό η χοριακάρα σου και σένα!!

Έρχομαι με πινακάκι φωτιά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σας κορίτσια μου και καλή επιτυχία σε όλες μας! Θέλω να σας ρωτήσω κάτι...

Πήγα σήμερα για υπέρηχο και στεναχωρέθηκα! Πρόκειται να κάνω εμβρυομεταφορα αυτό τον μήνα και πήγα για να μετρήσουμε το πάχος ενδομητριου. Είμαι στην 11 ημέρα και ήταν 6 χιλιοστά! (Παίρνω 6 cyclacur την ημέρα.) Λίγο δεν είναι; Δεν γνωρίζω αν είναι καλό αλλά από ότι το έψαξα μάλλον δεν είναι!💗

Κορίτσι μου όμορφο πότε έφτασε ο καιρός!!!!!!!! Με το καλό η ετ,,,όποτε και αν γινει,,,,εγώ το μόνο που θα σε ρωτήσω είναι το εξής,,,,αν κάνεις καλύτερο ενδομήτριο γενικά,,τυπου 8-9 από μόνη σου??? ,,,σημαίνει τώρα με το 6 που βλεπεις ότι ίσως δεν ειναι καλός ο κύκλος τώρα, τυχαίνει,,,τα 6 cyclacour λίγα δεν τα λες ,,, τριζωνικό επίσης είναι?? αν όχι μήπως να το συζητήσεις με το γιατρό και να τον αναβάλετε ή έστω να σε μπουστάρει λίγο και με κανένα αυτοκόλλητο dermestril και να το παρακολουθείτε? τί τώρα τί Πάσχα η ετ? σημασία έχει να γίνει για να πετύχει θα πω εγω! 🙏😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μου γλυκά

και σήμερα έχασα τον μπουσουλα με τοσα μηνυματα κ δεν εχω κ αλλες καρδιες να βαλω!!!

Σας ευχαριστώ μεσα απο τη καρδια μου όλες σας! Μιλησα με την κλινικη! Κανονικά όλα μου τα φάρμακα κ Δευτέρα πάω για υπέρηχο!!Να δω τι θα δω!! 🤓

♥️♥️♥️

Τελεια τα νέα σου!!!! φφφφφφφ....ανασες τωρα!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσι μου ναι ειναι λιγο το ξερω γιατι εχω θεμα με λεπτο ενδομητριο,  , εγω  αυτο το μηνα με υπερηχο με 6 ενδομητριο 1 μερα μετα την ωορηξια (ουτε καν πριν), εμεινα εγκυος ενω ο γιατρος μου ειπε οτι δεν ειναι καλο κλπ!!!  Εσενα μεχρι εμβρυομεταφορα μπορει να εχει αυξηθει κι αλλο!! Δεν ξερω αν στην εξωσωματικη παει το ιδιο βεβαια γιατι μπορει να θελουν για πιο σιγουρια να εχεις πιο παχυ ενδομητριο. Αλλα σου λεω εμπειρια μου!  Ο γιατρος τι σου ειπε? Ευχομαι να πανε ολα καλα💖

Δεν έχω μιλήσει ακόμα με το κέντρο κορίτσι μου γιατί περιμένω και τα αποτελέσματα από τις ορμονικές για να τους τα στείλω όλα μαζί. Απλά μπερδεύτηκα πολύ και αγχώθηκα με όλα αυτά! Δεν μπορώ να βγάλω άκρη γιατί διαβάζω ότι μετά την ωορρηξία γίνεται πιο παχύ. Ουφ δεν ξέρω πραγματικά!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!! Μακάρι😘 🙏

Έβαλα βλαστοκύστες, πάντα βλαστοκύστες βάζω.. αλλά μέχρι τώρα δεν έχω πάει καλά. Και με άριστες βλαστοκύστες απ’ ότι λέγανε…  έπαιρνα αρνητική χοριακή και 1 παλλινδρομη.  Οπότε δεν πιστεύω σε άριστες και μη. Έκανα φυσικό τροποποιημένο και πήραμε 3 ωάρια και έγιναν 3 βλαστοκύστες. Πήραμε και 1 κατεψυγμένο από την 1η προσπάθεια και ίδωμεν…. Ο Θεός είναι μεγάλος λέω. 
01/04 χοριακή, θέλω να σκέφτομαι θετικά γιατί αν σκεφτώ τις αποτυχίες μου θα με πάρει από κάτω. 

Να μην σε παρει απο κατω! Ολα καλα΄ θα πανε....

Θεωρητικά οι βλαστοκύστες δεν ειναι καλυτερα από των 3ων ημερών??
 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η condios είπε:

Κορίτσι μου όμορφο πότε έφτασε ο καιρός!!!!!!!! Με το καλό η ετ,,,όποτε και αν γινει,,,,εγώ το μόνο που θα σε ρωτήσω είναι το εξής,,,,αν κάνεις καλύτερο ενδομήτριο γενικά,,τυπου 8-9 από μόνη σου??? ,,,σημαίνει τώρα με το 6 που βλεπεις ότι ίσως δεν ειναι καλός ο κύκλος τώρα, τυχαίνει,,,τα 6 cyclacour λίγα δεν τα λες ,,, τριζωνικό επίσης είναι?? αν όχι μήπως να το συζητήσεις με το γιατρό και να τον αναβάλετε ή έστω να σε μπουστάρει λίγο και με κανένα αυτοκόλλητο dermestril και να το παρακολουθείτε? τί τώρα τί Πάσχα η ετ? σημασία έχει να γίνει για να πετύχει θα πω εγω! 🙏😍

@Ευάγγελοςτσυμφωνώ με την φίλη μου παραπάνω μπορεί να έτυχε ένας κακός κύκλος.

Και εμένα μου είχαν ακυρώσει ετ λόγω ενδομητρίου και στον επόμενο κύκλο πήρα συνδυαστικά cyclacour & αυτοκόλλητα dermestil και είχα αποτέλεσμα ως προς το ενδομήτριο.

Γενικά έχω παχύ ενδομήτριο απο παρακολουθήσεις δηλαδή φυσικών κύκλων, απλά σε εκείνη την φάση έτυχε να μην έχω.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Με το καλό η χοριακάρα σου και σένα!!

Έρχομαι με πινακάκι φωτιά!!

Αχ Χριστέ μου, μακαρι! Από το στόμα σου και στου θεού το αυτί!🤰🏻❤️

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια την κάθε μία ξεχωριστά,  δεν έχω κι εγώ άλλες καρδούλες! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή📅

@Kateriniwk 04/04

@athens25 30/03

 

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@Libra81 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

@Παρασκευαιδου ?

@BlackCat ?

@Lucia79 ?

@Luna777 ?

@Γιάννα 36?

@Heart ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

@Hope19 ?

@Κατεριναπαπ ?

@aggelikh_l 26/3 🙏

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

@tina21 224 🥰

@twinkletwinlkle 245 🥰

@skorpina78 401 🥰

@Salvation78 390 🥰

 

 

@Joann 25/3 🙏

@nikol88  1/4 🙏

@TRigirl 1/4 🙏

 

Με το καλό να έχετε τεράστια & χορταστικά νούμερα χοριακών 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η condios είπε:

Κορίτσι μου όμορφο πότε έφτασε ο καιρός!!!!!!!! Με το καλό η ετ,,,όποτε και αν γινει,,,,εγώ το μόνο που θα σε ρωτήσω είναι το εξής,,,,αν κάνεις καλύτερο ενδομήτριο γενικά,,τυπου 8-9 από μόνη σου??? ,,,σημαίνει τώρα με το 6 που βλεπεις ότι ίσως δεν ειναι καλός ο κύκλος τώρα, τυχαίνει,,,τα 6 cyclacour λίγα δεν τα λες ,,, τριζωνικό επίσης είναι?? αν όχι μήπως να το συζητήσεις με το γιατρό και να τον αναβάλετε ή έστω να σε μπουστάρει λίγο και με κανένα αυτοκόλλητο dermestril και να το παρακολουθείτε? τί τώρα τί Πάσχα η ετ? σημασία έχει να γίνει για να πετύχει θα πω εγω! 🙏😍

Γειά σου condios μου όμορφη! Αχ έφτασε ο καιρός αλλά μάλλον όπως το βλέπω δεν θα γίνει αυτόν τον μήνα! Μου είπε ότι και τα ωοθυλάκια ακόμα είναι κάτω από 10 άρα αργεί η ωορρηξία μου ακόμα. Βασικά τον προηγούμενο μήνα μου ήρθε στις 33 ημέρες. Αχ δεν ξέρω! Υπάρχει περίπτωση να είναι νωρίς ακόμα και να ανέβει; Μακάρι να τα καταφέρω σε αυτόν τον κύκλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Κορίτσια μόλις τελείωσα! Δεν είναι καλά τα νέα μου! Από τα 13 που μέχρι τώρα πήγαιναν μια χαρά, 2 έγιναν βλαστοκυστες κ ίσως γίνει αργότερα άλλο ένα! Τα υπόλοιπα είναι πολύ πίσω και οι εμβρυολογοι δεν δίνουν καμία πιθανότητα! Κ αυτές 2 είναι μέτριες ποιοτικά! Τύπου ΒΒ-ΒΓ. Έπαθα σοκ όταν τ άκουσα, έβαλα τα κλάματα! Πίστευα πραγματικά ότι θα πάνε καλύτερα κ όχι χειρότερα! Κ δεν μένει κ τίποτα για κατάψυξη! Ο γιατρός είναι συγκρατημένα αισιόδοξος, μου είπε να μην προδικάζω τίποτα! Κ ότι γενικά έχουν αυστηρά κριτήρια, κ ότι άλλοι θα μας τις έλεγαν για καλές αυτές τις βλαστοκυστες! Γενικά απογοητεύτηκα παρα πολύ! Δεν ελπίζω και σε πολλά! Μόνο αν γίνει θαυμα θα είμαι έγκυος! 1/4 θα κάνω χοριακη και θα ξέρουμε! Τέλος πάντων, σας μαύρισα μεσημεριάτικα! Αυτά! Δεν εχω άλλες καρδούλες φυσικά για να σας ευχαριστήσω για τις ευχες που μου στείλατε το πρωί! Οπότε πάρτε εδώ ❤️❤️❤️
 

@TRigirlμου ευχομαι εσυ να τα πας τέλεια!! 🥰

Και στο γενεσις τετοια ανταποκριση ειχες κοριτσακι μου.? Νουμερο σου είπανε μπροστα απο τις βλαστόκυστες ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Δεν έχω μιλήσει ακόμα με το κέντρο κορίτσι μου γιατί περιμένω και τα αποτελέσματα από τις ορμονικές για να τους τα στείλω όλα μαζί. Απλά μπερδεύτηκα πολύ και αγχώθηκα με όλα αυτά! Δεν μπορώ να βγάλω άκρη γιατί διαβάζω ότι μετά την ωορρηξία γίνεται πιο παχύ. Ουφ δεν ξέρω πραγματικά!💗

Ισως καποιο κοριτσι πουθ εχει κανει εξωσωματικη μπορει να σου πει περισσοτερα αλλα σε μενα κοντρα στα προγνωστικα εγινε το θαυμα!! Επισης απο εμπειρια μου απο επαναληπτικους υπερηχους μου εχει τυχει μεσα σε 2-3 μερες να αυξηθει κατα 1 χιλιοστο!! Χωρις να μου το εχει πει γιατρος διαβαζοντας πληροφοριες online διαβασα  βρηκα σε πολλες πηγες οτι μπορεις να το αυξησεις με καταλανωντας περισσοτερα υγρα και περισσοτερη σωματικη κινηση κλπ. Φυσικα ειναι δευτερευον αυτο και το ορμονολογικο παιζει μεγαλυτερο ρολο αλλα πανω σο ψαξιμο ειχα βρει πολλες πηγες να λενε αυτο,το παραθετω με επιφυλαξη :''Simple strategies like drinking at least 2L of water daily and moving your body with gravity can increase endometrial thickness. '' μηπως σε βοηθησει τωρα η στο μελλον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ισως καποιο κοριτσι πουθ εχει κανει εξωσωματικη μπορει να σου πει περισσοτερα αλλα σε μενα κοντρα στα προγνωστικα εγινε το θαυμα!! Επισης απο εμπειρια μου απο επαναληπτικους υπερηχους μου εχει τυχει μεσα σε 2-3 μερες να αυξηθει κατα 1 χιλιοστο!! Χωρις να μου το εχει πει γιατρος διαβαζοντας πληροφοριες online διαβασα  βρηκα σε πολλες πηγες οτι μπορεις να το αυξησεις με καταλανωντας περισσοτερα υγρα και περισσοτερη σωματικη κινηση κλπ. Φυσικα ειναι δευτερευον αυτο και το ορμονολογικο παιζει μεγαλυτερο ρολο αλλα πανω σο ψαξιμο ειχα βρει πολλες πηγες να λενε αυτο,το παραθετω με επιφυλαξη :''Simple strategies like drinking at least 2L of water daily and moving your body with gravity can increase endometrial thickness. '' μηπως σε βοηθησει τωρα η στο μελλον

@Ευάγγελοςτεπίσης στην πάχυνση του ενδομητρίου βοηθάει η βιταμίνη Ε και η L-arginine. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Πάντως ρε κορίτσια εμένα η tsh έπεσε. Έκανα και εγώ με το θετικό αποτέλεσμα της χοριακής και έπεσε κάτω από το 1, συγκεκριμένα 0 94 , ενώ πριν ήταν γύρω στο 1,3 με 1,5.

Και εγώ ειχα 0,30310 ενω παντα ειχα 1,5 και σε ολη τη κυηση τοσο χαμηλα .κανενα προβλημα μην ανησυχεις αρκει να ειναι οι υπολοιπες οκ βεβαια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σου condios μου όμορφη! Αχ έφτασε ο καιρός αλλά μάλλον όπως το βλέπω δεν θα γίνει αυτόν τον μήνα! Μου είπε ότι και τα ωοθυλάκια ακόμα είναι κάτω από 10 άρα αργεί η ωορρηξία μου ακόμα. Βασικά τον προηγούμενο μήνα μου ήρθε στις 33 ημέρες. Αχ δεν ξέρω! Υπάρχει περίπτωση να είναι νωρίς ακόμα και να ανέβει; Μακάρι να τα καταφέρω σε αυτόν τον κύκλο!

τωρα που ειδα οτι εχεις μεγαλο κυκλο ισως ανεβει ναι,,,τριζωνικό είναι? Σε θελω δυνατη,,,εισαι δυνατη,,κρατησου λεμε!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σας κορίτσια μου και καλή επιτυχία σε όλες μας! Θέλω να σας ρωτήσω κάτι...

Πήγα σήμερα για υπέρηχο και στεναχωρέθηκα! Πρόκειται να κάνω εμβρυομεταφορα αυτό τον μήνα και πήγα για να μετρήσουμε το πάχος ενδομητριου. Είμαι στην 11 ημέρα και ήταν 6 χιλιοστά! (Παίρνω 6 cyclacur την ημέρα.) Λίγο δεν είναι; Δεν γνωρίζω αν είναι καλό αλλά από ότι το έψαξα μάλλον δεν είναι!💗

turmeric, Ρόδι παντζάρι βιταμίνηΕ, q10

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η condios είπε:

τωρα που ειδα οτι εχεις μεγαλο κυκλο ισως ανεβει ναι,,,τριζωνικό είναι? Σε θελω δυνατη,,,εισαι δυνατη,,κρατησου λεμε!!!!!!

Τι είναι το τριζωνικό condios μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...