Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natassou85 είπε:

Στο ευχομαι κοριτσι μ μεσα απο την ψυχη μ .. ποτε λες να βαλεις το τελευταιο σ παγωτινι;

Δεν ξέρω… Νιώθω αρκετά κουρασμένη γιατί τα τελευταία 2 χρόνια προσπαθούμε ασταμάτητα κ θέλω να αφήσω να περάσει λίγο ο χρόνος για να ξεκουραστώ, αλλά μήπως γυρίσει κ η τύχη μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Με αυτά τα έμβρυα πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται,  έχουμε ακούσει τόσα και πόσα θαύματα έχουν γίνει! Ας πιαστούμε στην καλύτερη ποιότητα και παμε δυνατά για την επόμενη ετ!! 

Ο προεμφυτετικος πόσο κοστίζει? Γίνεται μονο σε ιδιωτικό κέντρο ή και στο δημόσιο? 

Εσυ σταματά τις δεύτερες σκέψεις.

Όπως έχω πει στο μάτι ένα έμβρυο φαίνεται τέλειο άριστο αλλά δεν είναι. Επίσης και με προεμφυτευτικο έλεγχο έχεις μεγαλύτερα ποσοστά (εμφύτευσης) αλλά δεν ξέρεις αν έχεις υγιής εγκυμοσύνης δεν θα στο πρότεινα λόγο ηλικίας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια και καλή εβδομάδα!!! 

Δεν μπήκα ΣΚ να διαβάσω κτλ και σας γράφω τώρα ...  @rouseva συμφωνώ απόλυτα με την @BlackCat!!! Όταν "καταπιέζεσαι" προκαλεί μόνο στρες. Βάψε μαλλί με ανταυγες ή μπαλαγιαζ και όχι ρίζα. Ανανέωσε το έτσι το μαλλί σου και αν θες, πήγαινε και φυτική βαφή στο κομμωτήριο σου αν δεν έχουν. Εαν σε απασχολεί το θέμα νύχια μην κάνεις ημιμόνιμο. Και αν δεν θέλεις να τα βάφεις με απλό γιατί χαλάει σε 3-4 μέρες τότε πη΄γαινε απλά να κάνεις καθαρισμό πετσάκια και περιποίηση για να φαίνονται καθαρά. Εκτός να πιάνει το χέρι σου. Εμένα δεν πιάνει το χέρι μου και έχω πολλά πετσάκια με αποτέλεσμα να φαινεται χάλια το νύχι. Δεν τα βάφω πλεον. Εκτός τα Χριστούγεννα που πη΄γα ταξίδι. Δεν τα βάφω και το συνήθισα... Δεν καπνίζω ουτε κανονικό ου΄τε ηλεκτρονικό όπως τα κορίτσια, αλλά μου αρέσει να πίνω ένα ποτήρι κρασι ή απερολ. Έναν ολόκληρο χρόνο δεν έπινα και να σου πω την αλήθεια, οταν έβγαινα έξω αισθανόμουν πως καταπιεζόμουν. Δεν λεω να γίνουμε πότες αλλά αν θέλεις να πιεις, τότε πιες ένα ποτηράκι. 

Όπως λενε η @BlackCat και η @Kiddo θέλει λίγη ισορροπία σε διατρο΄φη και lifestyle. Και αυτό δεν έχει να κάνειο μόνο με το κομμάτι της εξωσωματικής αλλά γενικά και με την ζωή μας. Γιατί αργότερα χτυπάνε τα κουδούνια να εμφανιστούν τα "θεματα υγείας" τύπου χοληστερίνη κτλ κτλ κτλ 

Τέλος συμφωνώ και εγώ με το μαυρογατάκι όσον αφορά τους γιατρούς. Και ε΄γω έτσι θεωρώ πως έχασα χρόνο.. Αυτό να κοιτάξεις πάνω απ'όλα. Να είναι αξιόλογοι γιατροί όσο μπορου΄ν να είναι και αυτοί δηλαδή.

@Παρασκευαιδου στην Γερμανία γενικά είναι διαφορετικοί οι γιατροί και η προσέγγιση τους στο θέμα αυτό. Το ξέρω και απο τους δικούς μου ανθρώπους που μένουν εκεί. Τελείως διαφορετικό σκεπτικό.  

@kaposetsi για πότε έκλεισες ραντεβού? 

@Lacostaki δες την φωτό με τα δικαιολογητικά που σου ανάρτησε το καλή μας @Margitc και κάνε τα ένα ένα. Δεν θέλει βιβλιάριο αλλά όλα όσα γράφει αναλυτικά. Φαντάσου κάποιοι δεν είχαν την υπεύθυνη δήλωση ή την ταυτότητα και τρέχανε εκείνη την μέρα. Οπωσδήποτε μίλησε και με το κέντρο/ιατρείο για να μην κάνεις κανένα λάθος. 

@troia όπως ακούγεται, η Τσεκούρα ήταν πιο αναλυτική από την Οικονομοπούλου και δυστυχώς ή Οικονο δεν μας είπε τίποτα για χόμπυ, βαφή μαλλιών και ούτε αναλυτικά για διατροφή. Αναλυτική ήταν σε όλες τις εξετάσεις. Και τα είδε όλα αναλυτικά όταν πήγαμε εμείς. Δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια τι μπορεί να είναι αρνητικό σε χόμπυ, εκτός αν έχει να κάνει με τοξικά. Αλλά έχουμε και εσάς που είδατε την Τσεκούρα και μας είπατε 5 πράγματα παραπάνω.

@Natassou85 καταρ΄χας καλά κάνατε με το σκυλα΄κι!!! Γελάω γιατί τις προάλλες η φίλη μου μου έλεγε για ένα ζευγάρι  που προσπαθούσε κτλ, τελικά πηραν σκυλάκι και λίγο αργότερα ήρθε τελικά και το μωράκι. Με το καλο να δεχτείτε το νεο σας μέλος. 

Σας καρδουλώνω όλες ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ και σας φιλώ😘😘😘

 

 

Καλά να πω την αλήθεια.. δεν κάμω τρελά πράγματα.. χαχαχαδεν κάπνισα ποτε, πίνω αντε κανα ποτηράκι βαριά βαριά την εβδομάδα, στα κιλά πλέον ειμαι νορμάλ δεν είχαν κάτι  να μου πουν μάλλον χιχιχιχι πιπινακι βρε λέμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Δεν ξέρω… Νιώθω αρκετά κουρασμένη γιατί τα τελευταία 2 χρόνια προσπαθούμε ασταμάτητα κ θέλω να αφήσω να περάσει λίγο ο χρόνος για να ξεκουραστώ, αλλά μήπως γυρίσει κ η τύχη μας. 

Καλα θα κανεις κοριτσι μ οτι νιωθεις ..αν επιτρεπεται ποσο χρονων εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Καλα θα κανεις κοριτσι μ οτι νιωθεις ..αν επιτρεπεται ποσο χρονων εισαι;

Το 2017 προσπαθούμε όπως λες.. για 1.5 χρόνο και λέω κουραστικά βαρέθηκα σταματάω όλες τις προσπάθειές μαντεψε τώρα έχω ένα αγοράκι 4.5 χρόνων μέσα σε ένα μήνα ήμουν έγκυος.  Σοκ είχα πάθει γτ έλεγα καλά υπερηχους χαπια κτλ ήξερα ποτε να κάνω επαφή με ωράριο και ήρθε το μήνα που έκανα στην τυχη; κι όμως τότε ήρθε.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εσυ σταματά τις δεύτερες σκέψεις.

Όπως έχω πει στο μάτι ένα έμβρυο φαίνεται τέλειο άριστο αλλά δεν είναι. Επίσης και με προεμφυτευτικο έλεγχο έχεις μεγαλύτερα ποσοστά (εμφύτευσης) αλλά δεν ξέρεις αν έχεις υγιής εγκυμοσύνης δεν θα στο πρότεινα λόγο ηλικίας 

Εμένα τώρα μου την σβουριξε και έφυγα απο τη δουλειά για να παω να κάνω την 3η δόση.. οπότε η περίοδος μου ηταν που ήταν για κλάματα τώρα με το εμβόλιο σίγουρα θα επηρεαστεί περισσότερο! Το απόγευμα εχω ραντεβού με γυναικολόγο να δούμε αν ειναι ολα καλά μετά την βιοχημηκη.. θα σφίξω τα δόντια και θα κάνω υπομονή μετα το γάμο να πάω για ετ.. αλλά πραγματικά θα σφίξω τα δόντια... ωστόσο εύχομαι μέχρι τότε να γίνει ένα θαύμα!! 

Οσο για τον προεμφυτετικο, σε ποιές περίπτωσης τον συστήνουν, εκτός απο γονιδιακο θέμα.. σουτ καλε!!  μαζεύω πληροφορίες για να έχω να αγχώνομαι 🖐 στα μούτρα μου!!! Πφφφφ.. Άντε να σχολάσω να ρίξω το κλάμα μου με την ησυχία μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Το 2017 προσπαθούμε όπως λες.. για 1.5 χρόνο και λέω κουραστικά βαρέθηκα σταματάω όλες τις προσπάθειές μαντεψε τώρα έχω ένα αγοράκι 4.5 χρόνων μέσα σε ένα μήνα ήμουν έγκυος.  Σοκ είχα πάθει γτ έλεγα καλά υπερηχους χαπια κτλ ήξερα ποτε να κάνω επαφή με ωράριο και ήρθε το μήνα που έκανα στην τυχη; κι όμως τότε ήρθε.  

Εμείς καθώς ξέραμε ότι είχαμε στίγμα μεσογειακής πήγαμε κατευθείαν για εξωσωματική για να είμαστε σίγουροι ότι το μωρό θα είναι υγιές… Αρχικά βάζω 2 έμβρυα κ καταλήγει σε βιοχημική, μετά βαζω αλλά 2 κ τίποτα, μηδέν χοριακή. Περίμενα περίοδο για να κάνω την τριτη ετ κ να σου η καθυστέρηση 2 εβδομάδες. Δεν είχα κάν στο μυαλό μου ότι μπορεί να ήμουν έγκυος. Ο άντρα μου τραβιόταν πάντα κ έμεινα με τα προσπερματικά υγρά. Ευτυχώς ο κούκλος μου είναι υγιέστατος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια και καλή εβδομάδα!!! 

Δεν μπήκα ΣΚ να διαβάσω κτλ και σας γράφω τώρα ...  @rouseva συμφωνώ απόλυτα με την @BlackCat!!! Όταν "καταπιέζεσαι" προκαλεί μόνο στρες. Βάψε μαλλί με ανταυγες ή μπαλαγιαζ και όχι ρίζα. Ανανέωσε το έτσι το μαλλί σου και αν θες, πήγαινε και φυτική βαφή στο κομμωτήριο σου αν δεν έχουν. Εαν σε απασχολεί το θέμα νύχια μην κάνεις ημιμόνιμο. Και αν δεν θέλεις να τα βάφεις με απλό γιατί χαλάει σε 3-4 μέρες τότε πη΄γαινε απλά να κάνεις καθαρισμό πετσάκια και περιποίηση για να φαίνονται καθαρά. Εκτός να πιάνει το χέρι σου. Εμένα δεν πιάνει το χέρι μου και έχω πολλά πετσάκια με αποτέλεσμα να φαινεται χάλια το νύχι. Δεν τα βάφω πλεον. Εκτός τα Χριστούγεννα που πη΄γα ταξίδι. Δεν τα βάφω και το συνήθισα... Δεν καπνίζω ουτε κανονικό ου΄τε ηλεκτρονικό όπως τα κορίτσια, αλλά μου αρέσει να πίνω ένα ποτήρι κρασι ή απερολ. Έναν ολόκληρο χρόνο δεν έπινα και να σου πω την αλήθεια, οταν έβγαινα έξω αισθανόμουν πως καταπιεζόμουν. Δεν λεω να γίνουμε πότες αλλά αν θέλεις να πιεις, τότε πιες ένα ποτηράκι. 

Όπως λενε η @BlackCat και η @Kiddo θέλει λίγη ισορροπία σε διατρο΄φη και lifestyle. Και αυτό δεν έχει να κάνειο μόνο με το κομμάτι της εξωσωματικής αλλά γενικά και με την ζωή μας. Γιατί αργότερα χτυπάνε τα κουδούνια να εμφανιστούν τα "θεματα υγείας" τύπου χοληστερίνη κτλ κτλ κτλ 

Τέλος συμφωνώ και εγώ με το μαυρογατάκι όσον αφορά τους γιατρούς. Και ε΄γω έτσι θεωρώ πως έχασα χρόνο.. Αυτό να κοιτάξεις πάνω απ'όλα. Να είναι αξιόλογοι γιατροί όσο μπορου΄ν να είναι και αυτοί δηλαδή.

@Παρασκευαιδου στην Γερμανία γενικά είναι διαφορετικοί οι γιατροί και η προσέγγιση τους στο θέμα αυτό. Το ξέρω και απο τους δικούς μου ανθρώπους που μένουν εκεί. Τελείως διαφορετικό σκεπτικό.  

@kaposetsi για πότε έκλεισες ραντεβού? 

@Lacostaki δες την φωτό με τα δικαιολογητικά που σου ανάρτησε το καλή μας @Margitc και κάνε τα ένα ένα. Δεν θέλει βιβλιάριο αλλά όλα όσα γράφει αναλυτικά. Φαντάσου κάποιοι δεν είχαν την υπεύθυνη δήλωση ή την ταυτότητα και τρέχανε εκείνη την μέρα. Οπωσδήποτε μίλησε και με το κέντρο/ιατρείο για να μην κάνεις κανένα λάθος. 

@troia όπως ακούγεται, η Τσεκούρα ήταν πιο αναλυτική από την Οικονομοπούλου και δυστυχώς ή Οικονο δεν μας είπε τίποτα για χόμπυ, βαφή μαλλιών και ούτε αναλυτικά για διατροφή. Αναλυτική ήταν σε όλες τις εξετάσεις. Και τα είδε όλα αναλυτικά όταν πήγαμε εμείς. Δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια τι μπορεί να είναι αρνητικό σε χόμπυ, εκτός αν έχει να κάνει με τοξικά. Αλλά έχουμε και εσάς που είδατε την Τσεκούρα και μας είπατε 5 πράγματα παραπάνω.

@Natassou85 καταρ΄χας καλά κάνατε με το σκυλα΄κι!!! Γελάω γιατί τις προάλλες η φίλη μου μου έλεγε για ένα ζευγάρι  που προσπαθούσε κτλ, τελικά πηραν σκυλάκι και λίγο αργότερα ήρθε τελικά και το μωράκι. Με το καλο να δεχτείτε το νεο σας μέλος. 

Σας καρδουλώνω όλες ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ και σας φιλώ😘😘😘

 

 

14/4

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Εμένα τώρα μου την σβουριξε και έφυγα απο τη δουλειά για να παω να κάνω την 3η δόση.. οπότε η περίοδος μου ηταν που ήταν για κλάματα τώρα με το εμβόλιο σίγουρα θα επηρεαστεί περισσότερο! Το απόγευμα εχω ραντεβού με γυναικολόγο να δούμε αν ειναι ολα καλά μετά την βιοχημηκη.. θα σφίξω τα δόντια και θα κάνω υπομονή μετα το γάμο να πάω για ετ.. αλλά πραγματικά θα σφίξω τα δόντια... ωστόσο εύχομαι μέχρι τότε να γίνει ένα θαύμα!! 

Οσο για τον προεμφυτετικο, σε ποιές περίπτωσης τον συστήνουν, εκτός απο γονιδιακο θέμα.. σουτ καλε!!  μαζεύω πληροφορίες για να έχω να αγχώνομαι 🖐 στα μούτρα μου!!! Πφφφφ.. Άντε να σχολάσω να ρίξω το κλάμα μου με την ησυχία μου!

Πανε κάνε παιδί μου το εμβόλιο..και κάνε επαφές και σχέδια για τον γάμο αυτό θα σου πω.. 

Εσυ είχες εμφύτευση είσαι κάτω απ τα 40 .. θες κι άλλα δε σε φτάνουν αυτα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Εμένα τώρα μου την σβουριξε και έφυγα απο τη δουλειά για να παω να κάνω την 3η δόση.. οπότε η περίοδος μου ηταν που ήταν για κλάματα τώρα με το εμβόλιο σίγουρα θα επηρεαστεί περισσότερο! Το απόγευμα εχω ραντεβού με γυναικολόγο να δούμε αν ειναι ολα καλά μετά την βιοχημηκη.. θα σφίξω τα δόντια και θα κάνω υπομονή μετα το γάμο να πάω για ετ.. αλλά πραγματικά θα σφίξω τα δόντια... ωστόσο εύχομαι μέχρι τότε να γίνει ένα θαύμα!! 

Οσο για τον προεμφυτετικο, σε ποιές περίπτωσης τον συστήνουν, εκτός απο γονιδιακο θέμα.. σουτ καλε!!  μαζεύω πληροφορίες για να έχω να αγχώνομαι 🖐 στα μούτρα μου!!! Πφφφφ.. Άντε να σχολάσω να ρίξω το κλάμα μου με την ησυχία μου!

Κατερινάκι ο προεμφυτευτικός ενδείκνυται σε:

Προεμφυτευτικός Γενετικός Έλεγχος (PGS) – Πότε ενδείκνυται;

Ο προεμφυτευτικός γενετικός έλεγχος ενδείκνυται όταν οι γενετικοί γονείς δεν παρουσιάζουν κάποια χρωμοσωμική ανωμαλία, ωστόσο τα έμβρυα εμφανίζουν ανευπλοειδία (παρουσία ενός επιπλέον ή λιγότερου χρωμοσώματος).

Οι κύριοι υποψήφιοι για προεμφυτευτικό έλεγχο (PGS) αντιστοιχούν σε μία ή περισσότερες από τις παρακάτω περιπτώσεις:

• Γυναίκες προχωρημένης ηλικίας (άνω των 40 ετών)

• Ζευγάρια με ιστορικό καθ’ έξιν αποβολών

• Ζευγάρια με επαναλαμβανόμενες αποτυχίες εξωσωματικής γονιμοποίησης

• Άντρας με πρόβλημα στειρότητας

Οι παραπάνω ομάδες ασθενών διατρέχουν αυξημένο κίνδυνο αποτυχίας με εξωσωματική γονιμοποίηση λόγω ενός υψηλού ποσοστού ανευπλοειδών εμβρύων.

Δεν είσαι για προεμφυτευτικό οπότε μην βασανίζεις το μυαλό σου με αυτό.

Αν αποφασίσεις να προχωρήσεις σε νέα ετ τον Σεπτέμβρη have fun 😉 με το ταίρι σου και απολαύστε το σεξ χωρίς σκέψεις , δεσμεύσεις , περιορισμούς ,τεστ ωορηξίας, ανάποδο σπαγκάτ, μαξιλάρι στον πωπώ, στον σβέρκο κλπ κλπ κλπ.

Έλα θυμηθείτε τα μέλια και κάψτε το!! Και ίσως να μην φτάσετε σε ετ...🥰

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Εμένα τώρα μου την σβουριξε και έφυγα απο τη δουλειά για να παω να κάνω την 3η δόση.. οπότε η περίοδος μου ηταν που ήταν για κλάματα τώρα με το εμβόλιο σίγουρα θα επηρεαστεί περισσότερο! Το απόγευμα εχω ραντεβού με γυναικολόγο να δούμε αν ειναι ολα καλά μετά την βιοχημηκη.. θα σφίξω τα δόντια και θα κάνω υπομονή μετα το γάμο να πάω για ετ.. αλλά πραγματικά θα σφίξω τα δόντια... ωστόσο εύχομαι μέχρι τότε να γίνει ένα θαύμα!! 

Οσο για τον προεμφυτετικο, σε ποιές περίπτωσης τον συστήνουν, εκτός απο γονιδιακο θέμα.. σουτ καλε!!  μαζεύω πληροφορίες για να έχω να αγχώνομαι 🖐 στα μούτρα μου!!! Πφφφφ.. Άντε να σχολάσω να ρίξω το κλάμα μου με την ησυχία μου!

Καλή ανοσία!!!!! Και εγω σκέφτομαι μολις σταματήσει αυτη η μαύρη περίοδος σε λίγες μέρες να παω να κανω την 3 δόση. 🤬😠💔

Ολα καλα θα ναι με τον γυναικολόγο σου... Πες μας νέα όταν γυρίσεις 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πανε κάνε παιδί μου το εμβόλιο..και κάνε επαφές και σχέδια για τον γάμο αυτό θα σου πω.. 

Εσυ είχες εμφύτευση είσαι κάτω απ τα 40 .. θες κι άλλα δε σε φτάνουν αυτα; 

Το έκανα το έκανα, μια εβδομάδα ερχόμουν στη δουλειά ανεμβολιαστη, χαμπαρι δεν με πήραν... 

Καλα τα λες απλα φοβάμαι μήπως δεν τα καταφέρω και πάλι,  να με πιάνει ανασφάλεια... 

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Κατερινάκι ο προεμφυτευτικός ενδείκνυται σε:

Προεμφυτευτικός Γενετικός Έλεγχος (PGS) – Πότε ενδείκνυται;

Ο προεμφυτευτικός γενετικός έλεγχος ενδείκνυται όταν οι γενετικοί γονείς δεν παρουσιάζουν κάποια χρωμοσωμική ανωμαλία, ωστόσο τα έμβρυα εμφανίζουν ανευπλοειδία (παρουσία ενός επιπλέον ή λιγότερου χρωμοσώματος).

Οι κύριοι υποψήφιοι για προεμφυτευτικό έλεγχο (PGS) αντιστοιχούν σε μία ή περισσότερες από τις παρακάτω περιπτώσεις:

• Γυναίκες προχωρημένης ηλικίας (άνω των 40 ετών)

• Ζευγάρια με ιστορικό καθ’ έξιν αποβολών

• Ζευγάρια με επαναλαμβανόμενες αποτυχίες εξωσωματικής γονιμοποίησης

• Άντρας με πρόβλημα στειρότητας

Οι παραπάνω ομάδες ασθενών διατρέχουν αυξημένο κίνδυνο αποτυχίας με εξωσωματική γονιμοποίηση λόγω ενός υψηλού ποσοστού ανευπλοειδών εμβρύων.

Δεν είσαι για προεμφυτευτικό οπότε μην βασανίζεις το μυαλό σου με αυτό.

Αν αποφασίσεις να προχωρήσεις σε νέα ετ τον Σεπτέμβρη have fun 😉 με το ταίρι σου και απολαύστε το σεξ χωρίς σκέψεις , δεσμεύσεις , περιορισμούς ,τεστ ωορηξίας, ανάποδο σπαγκάτ, μαξιλάρι στον πωπώ, στον σβέρκο κλπ κλπ κλπ.

Έλα θυμηθείτε τα μέλια και κάψτε το!! Και ίσως να μην φτάσετε σε ετ...🥰

 

Σε ευχαριστώ παααρα πολύ για τα φώτα σου... έχεις δίκιο προς το παρόν τουλάχιστον δεν είμαι για αυτή την διαδικασία, αλλα το μυαλό μου δεν κάνει αισιόδοξα όνειρα όπως την πρώτη φορά και έρχονται μαύρες σκέψεις, νομίζω με καταλαβαίνεις..😔

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλή ανοσία!!!!! Και εγω σκέφτομαι μολις σταματήσει αυτη η μαύρη περίοδος σε λίγες μέρες να παω να κανω την 3 δόση. 🤬😠💔

Ολα καλα θα ναι με τον γυναικολόγο σου... Πες μας νέα όταν γυρίσεις 😘😘😘

Να πας κορίτσι μου, να πας.. βασικά συμβουλέψου τον γιατρό σου, για το πότε έχεις σκοπό να ξανά προσπαθήσεις.. εμένα όταν ήμουν στη φάση προετοιμασίας μου το είχε απαγορεύσει, μετά το 3ο μηνα θα μου το επέτρεπε.. Τώρα ας πάει να χοροπηδάει, εγω πήγα το έκανα, έτσι και αλλιώς θα αργήσω για ετ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας και απο μενα μια μελλοντικη μανουλα. καναμε την πρωτη μας εξωσωματικη μετα απο πολλους φυσικους και τα καταφεραμε. εκανα εξετασασεις χοριακης και η πρωτη ηταν 195,5 και μετα απο δυο μερες πηγε 465,5 μου ειπε ο γιατρος παμε καλα αλλα το αγχος δεν φανταζεστε ποσο ειναι, μαλλον ξερεται... και μου ειπε στις 18 να παμε για τον πρωτο υπερηχο. ηθελα να ρωτησω ο υπερηχος ειναι διακοπλικος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Το έκανα το έκανα, μια εβδομάδα ερχόμουν στη δουλειά ανεμβολιαστη, χαμπαρι δεν με πήραν... 

Καλα τα λες απλα φοβάμαι μήπως δεν τα καταφέρω και πάλι,  να με πιάνει ανασφάλεια... 

Σε ευχαριστώ παααρα πολύ για τα φώτα σου... έχεις δίκιο προς το παρόν τουλάχιστον δεν είμαι για αυτή την διαδικασία, αλλα το μυαλό μου δεν κάνει αισιόδοξα όνειρα όπως την πρώτη φορά και έρχονται μαύρες σκέψεις, νομίζω με καταλαβαίνεις..😔

 

Να πας κορίτσι μου, να πας.. βασικά συμβουλέψου τον γιατρό σου, για το πότε έχεις σκοπό να ξανά προσπαθήσεις.. εμένα όταν ήμουν στη φάση προετοιμασίας μου το είχε απαγορεύσει, μετά το 3ο μηνα θα μου το επέτρεπε.. Τώρα ας πάει να χοροπηδάει, εγω πήγα το έκανα, έτσι και αλλιώς θα αργήσω για ετ 

Κα εδώ οι απόψεις διαφορετικές.. σε εμένα μου είπαν εφόσον έρθει η περίοδος μετά το εμβόλιο. Τι να σας πω εμάς είδες πως το πέρασε ο άντρας μου και να σημειώσω έχει περάσει βαριά πνευμονία και έχει θέμα με το ήπαρ  ανήκει στους ευαίσθητες ομάδες. 

Τουλάχιστον και εγώ ακόμα αρνητική είναι και αυτό μου αρεσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Το έκανα το έκανα, μια εβδομάδα ερχόμουν στη δουλειά ανεμβολιαστη, χαμπαρι δεν με πήραν... 

Καλα τα λες απλα φοβάμαι μήπως δεν τα καταφέρω και πάλι,  να με πιάνει ανασφάλεια... 

Σε ευχαριστώ παααρα πολύ για τα φώτα σου... έχεις δίκιο προς το παρόν τουλάχιστον δεν είμαι για αυτή την διαδικασία, αλλα το μυαλό μου δεν κάνει αισιόδοξα όνειρα όπως την πρώτη φορά και έρχονται μαύρες σκέψεις, νομίζω με καταλαβαίνεις..😔

 

Να πας κορίτσι μου, να πας.. βασικά συμβουλέψου τον γιατρό σου, για το πότε έχεις σκοπό να ξανά προσπαθήσεις.. εμένα όταν ήμουν στη φάση προετοιμασίας μου το είχε απαγορεύσει, μετά το 3ο μηνα θα μου το επέτρεπε.. Τώρα ας πάει να χοροπηδάει, εγω πήγα το έκανα, έτσι και αλλιώς θα αργήσω για ετ 

Όταν λες πήγαινες για δουλειά ανεμβολιαστη εννοείς ότι δεν είχες κάνει την τριτη δόση;; γιατί εγώ που δεν έχω κάνει ούτε την πρώτη δόση πριν την νοσηση έκανα 2 τεστ την εβδομάδα. Νομίζω ότι γενικά κάνουν λίγο τα στραβά μάτια γιαυτους που έχει λήξει το πιστοποιητικό εμβολιασμού

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/3/2022 at 9:50 ΠΜ, ο/η BlackCat είπε:

Επιτροπή📅

@Kateriniwk 04/04

@athens25 30/03

 

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

@Παρασκευαιδου ?

@Luna777 ?

@Γιάννα 36?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

@Hope19 ?

@Κατεριναπαπ ?

@Joann 11/3 🙏

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

@tina21 224 🥰

@twinkletwinlkle 245 🥰

 

@skorpina78 21/3

@Natassou85 ?

@Joann Καλή επιτυχία στην εμβρυομεταφορά σου σήμερα, στείλε μας αν θέλεις την ημερομηνία της χοριακάρας σου 🥰

 

Κοριτσιααααα,μια ερώτηση...ο σύζυγος χρειαζεται στην ετ??????...αν καταφερουμε να την κανουμε αυτο το μηνα,η μερα της ετ πέφτει τη 1η μερα που ο αντρας μου ξεκιναει δουλεια κ δε μπορει να παρει αδεια😏😏😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Anna0912 είπε:

Κοριτσιααααα,μια ερώτηση...ο σύζυγος χρειαζεται στην ετ??????...αν καταφερουμε να την κανουμε αυτο το μηνα,η μερα της ετ πέφτει τη 1η μερα που ο αντρας μου ξεκιναει δουλεια κ δε μπορει να παρει αδεια😏😏😏

Εμάς στο κέντρο μας στο Γέν...ις μας είχαν πει ότι πρέπει να είναι και ο σύζυγος και να είμαστε με τις ταυτότητες και οι 2. Πρέπει να υπογράψετε και οι 2. Εκτός αν συνεννοηθειτε με τον γιατρό/ γραμματεία και είτε πας με εξουσιοδότηση είτε πάτε κάποια άλλη στιγμή και υπογράψετε. Σίγουρα θα υπάρχει λύση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Anna0912 είπε:

Κοριτσιααααα,μια ερώτηση...ο σύζυγος χρειαζεται στην ετ??????...αν καταφερουμε να την κανουμε αυτο το μηνα,η μερα της ετ πέφτει τη 1η μερα που ο αντρας μου ξεκιναει δουλεια κ δε μπορει να παρει αδεια😏😏😏

Στην ΕΤ δεν χρειάζεται ο σύζυγος (παρά μόνο για συμπαράσταση) - απαραίτητος είναι τη μέρα της ωοληψιας 😬.  Απλά σε καμία περίπτωση μην πας μόνη σου και μην οδηγήσεις εσύ στην επιστροφή στο σπίτι 

βέβαια θα πρέπει να έχετε συμπληρώσει - υπογράψει όλες τις απαραίτητες αιτήσεις από την προηγούμενη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε? Εμείς το απόγευμα κάναμε αγιασμό, μας διάβασε ο παπάς και μας έδωσε την ευχή του. Δεν ξέρω... ξαλάφρωσα...είμαστε 3 χρόνια στο καινούριο μας σπίτι και μια φορά μόνο κάναμε ευχέλαιο. Και ψάχνοντας στο διαδίκτυο ανακάλυψα ότι αγιασμό έπρεπε να είχαμε κάνει και όχι ευχέλαιο. Εν τω μεταξύ έγραψα τα ονόματα των δικών μου ανθρώπων για υγεία. Και είχα γράψει και "μωράκι ". Και λέει ο παπάς "είναι αβάπτιστο μωρό?"

Δεν ήξερα τι να απαντήσω, δεν ήθελα να διακόψω κιόλας και με έπιασε κορίτσια ένα κλάμα, μα τι κλαμα. Δεν ξέρω γιατί...

Ελπίζω να μας βοηθήσει η ευχή και να είναι όλα καλά αύριο στον υπερηχο γιατί σήμερα μπήκα 8η εβδομάδα και όσο να ναι... αγχώνομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εμάς στο κέντρο μας στο Γέν...ις μας είχαν πει ότι πρέπει να είναι και ο σύζυγος και να είμαστε με τις ταυτότητες και οι 2. Πρέπει να υπογράψετε και οι 2. Εκτός αν συνεννοηθειτε με τον γιατρό/ γραμματεία και είτε πας με εξουσιοδότηση είτε πάτε κάποια άλλη στιγμή και υπογράψετε. Σίγουρα θα υπάρχει λύση. 

Ναι θα υο συζητήσουμε οταν ερθει η ωρα...Ευχαριστώ πολυ για τις πληροφορίες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

Στην ΕΤ δεν χρειάζεται ο σύζυγος (παρά μόνο για συμπαράσταση) - απαραίτητος είναι τη μέρα της ωοληψιας 😬.  Απλά σε καμία περίπτωση μην πας μόνη σου και μην οδηγήσεις εσύ στην επιστροφή στο σπίτι 

βέβαια θα πρέπει να έχετε συμπληρώσει - υπογράψει όλες τις απαραίτητες αιτήσεις από την προηγούμενη 

Δεν οδηγω οποτε ταξακι ούτως ή άλλως...Ευχαριστώ πολυ για τις πληροφορίες!!!καποια λυση θα βρεθεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η troia είπε:

Εμείς ξεκινήσαμε με 2,5εκ σπερματοζωάρια, αλλά αυτό πριν βρούμε τον Ασβέστη και κανένας ουρολόγος ως τότε δεν μας είχε πει ότι οι εξετάσεις έπρεπε να γίνονται σε εξειδικευμένο κέντρο. Δηλ. αυτή η μέτρηση, όπως και οι επόμενες έγινε σε συνοικιακό διαγνωστικό κέντρο. 6 μήνες μετά το χειρουργείο έφτασε στα 8,5εκ. και πάλι όμως σε μη εξειδικευμένο διαγνωστικό. Ακολούθησε λάθος διάγνωση για e-coli στο σπέρμα και παααααρα πολλή αντιβίωση για αρκετούς μήνες, όπου σκοτώνονται και τα υγιή σπερματοζωάρια. Όταν πήγαμε στον Ασβέστη 1,5 χρόνο μετά το χειρουργείο και μας έστειλε στο Λυμπερόπουλο είχε 15εκ σπερματοζωάρια. Μετά κάναμε 4 σπερματεγχύσεις όπου σε όλες ο αριθμός ήταν άνω του κατωτατου φυσιολογικού ορίου και θυμάμαι σε κάποια από αυτές είχε 24εκ. ! Αλλά και πάλι η μέτρηση έγινε στο Ιασώ και υποψιάζομαι ότι εκεί φουσκώνουν κάπως τις τιμές, γιατί σε περίπτωση αποτυχίας ως γνωστόν συμφέρει να φταίει πάντα η γυναίκα. Θέλω να πω ότι δεν ξαναπήγαμε στο Λυμπερόπουλο για σπερμοδιάγραμμα, τον οποίο θεωρώ πιο αξιόπιστο, αλλά και πάλι είδαμε μεγάλη βελτίωση. Η κιρσοκήλη του άντρα μου ήταν όμως μεγάλη, 2ου προς 3ου βαθμού. Να αναφέρω ότι μετά το χειρουργείο πήρε διάφορες βιταμίνες και αντιοξειδωτικά και τα σταμάτησε όλα τη μέρα της ωοληψίας.

Το καταλαβαίνω για το οικονομικό, για εμάς δεν υπήρχε τέτοιο θέμα, διότι έχουμε ιδιωτική ασφάλεια. Αφού αν με ρωτήσεις πόσο κόστισε το χειρουργείο, δεν ξέρω να σου πω...

Σας είχαν πει κ εσάς ότι μπορεί κ να επιδεινωθεί κ να καψυξετε σπέρμα πριν?Αυτό με τρομάζει περισσότερο...κ αν επιδεινωθεί κ δεν τα καταφέρουμε με το καταψυγμενο σπέρμα κ δεν έχω τίποτα μετά?Ίσως λέω κ βλακείες,δεν ξέρω.Θα κάνω άλλη μια προσπάθεια μετά τον γάμο τον Ιούλιο κ ίσως το σκεφτούμε σοβαρά αργότερα για χειρουργείο αν δεν τα καταφέρουμε κ στην δεύτερη.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

@rouseva και εμάς προ κιρσοκίλης (2ου προς 3ου βαθμού) ήταν 4εκ η ποσότητα και μετά την επέμβαση έχουμε φτάσει και 90εκ! Αλλά η ποσότητα παίζει σου αναφέρω ένα από τα μεγαλύτερα νούμερα που πιάσαμε. Απλά εμείς χάσαμε χρόνο τον πρώτο ενάμιση χρόνο από την επέμβαση για άλλο θέμα υγείας που προέκυψε. Ίσως αν είχαμε προσπαθήσει εντατικά (με εξωσωματική εννοώ) τον πρώτο ενάμιση χρόνο από το χειρουργείο θα είχαμε καλύτερα αποτελέσματα αλλά δυο καρπούζια δεν χωράνε στην ίδια μασχάλη.

Η κινητικότητα αυξήθηκε και αυτή αλλά οχι στον βαθμό να είναι εύκολη η φυσική σύλληψη (ιδίως όσο μεγαλώνα) και οι φυσιολογικές μορφές παίζουν από 2% έως 9%. Συνήθως είμαστε στο 2%-4%.

Εμένα την έκανε στο ΝΙΜΙΤΣ και δεν πληρώσαμε τίποτα πέρα από τα νοσήλεια τύπου 80€ νομίζω το έκανε το 2018 ή 2017.

Πωωωω καλέ τεράστια διαφορά😳

Εύχομαι το θέμα υγείας που προέκυψε να είναι παρελθόν πια🙏

Θα το έχω στα υπόψιν μου το νοσοκομείο.Thanks😘

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου εγώ επιτέλους σήμερα αρνητική!!! Το πέρασα ελαφριά ! Μια φορά σήκωσα πυρετό και μια φορά πήρα ντεπόν! Τώρα μ χει μείνει λίγο μπούκωμα και κάπου κάπου βήχω!!! Βέβαια οι ναυτίες ναυτίες! Λέω κ γώ ο κορονοιος ήρθε γ ν μ πάρει κ τη ναυτία αλλά τζίφος! Θα γεννήσω με το Nuperal αγκαλιά💊 😩 Αύριο θ στείλω στο γιατρό μ γ ν μ γράψει εξετάσεις γενικές, καμπύλη ζαχαρου κ τ εμβόλιο τ κοκκυτη κ από την επόμενη βδομάδα λέω ν πάω ν τ κάνω! Ν χει ανεβεί κ λίγο το ανοσοποιητικό μ! Θ κλείσω κ ραντεβού γ τον υπέρηχο! Αυτή τη καμπύλη κάθε πρωί π ξυπνάω τη σκέφτομαι 😩😩😩 λέω θ ρθει το πρωινό π θ ξυπνήσω και θ πρέπει ν πάω ν την κάνω !!!! Επίσης θ τ πω κ γ τη βεβαίωση κυοφορίας ν μ στείλει γ ν τη δώσω στον εργοδότη γιατί τον άλλο μήνα σταματάει η αναρρωτική κ μπαίνουμε στις 56 μέρες πριν τον τοκετό !!!! Σαν ψέμα μ φαίνεται 🤪🫠🧿🙏💗 κατ τ αλλά όλα κλ! Η νινου δίνει το παρόν της καθημερινά κ ανελέητα!!! Αλλά κορίτσια δυο μέρες τώρα έχω κατι πονάκια κ βάρος χαμηλα! Ελπίζω ν είναι φυσιολογικα όλα αυτά 🙏🙏  
    • @annitakianna @Xrisa95 @Annoula1995κοριτσια μου με το καλο η β επιπέδου σας τις επόμενες μερες !🩵🩵🫶🏼🫶🏼🫶🏼🧿🧿🧿🧿 θα έχουμε καθε μερα να λεμε ευχάριστα νέα αυτή την βδομαδα !!!!
    • Απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε αυτό το σωματείο αναφέρουν ότι δεν πληρώνεις τπτ ; εγώ όπου και αν έχω ψάξει όλοι μου λένε από 3000ευρω και 
    • αχχχ τι ωραια που τις ενιωσεσσς!!!!🩷🩷🩷🩷🩷 είναι φανταστικό, απερίγραπτο συναίσθημα🥰  από όταν άρχισα να τον νιωθω έχει φυγει ένα τεραστιο μερος του άγχους μου🩵🩷🧿 με το καλο αυριο να τις δείτε τις κοριτσαρες σας !!!!🩷🩷🧿
    • αντωνία μου εν τέλη με πίεζε 2-3 μερες άλλαξα με τον άντρα μου αλλά επειδή το αγαπω το αμαξάκι μου και είναι μικρο βολικό το πηρα πισω☺️ και δεν με έχει ενοχλήσει… σκεφτηκα μήπως με πίεζε το μωρακι εκεινεσ τις μερες και γιαυτο ένιωθα ετσι…φοβαμαι μην το πιέζω γενικα ομως… έχει και παντου λακούβες η κατάσταση των δρόμων της αθήνας έχει ξεφυγει εντελώς 🫠😔
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...